Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
17. pro 2009

katy: jojo, psala jsem to asi v jiné diskusi, některé holky vědí. Vyšly mi blbě tripple testy, 1:30 na Downuv syndrom... ☹ , tak mě poslali do Gennetu na pohovor ke genetikovi a pak amnio, děsně mě vyděsili, že ty výsledky jsou hodně špatný, že normálně vycházejí "špatně" tak 1:130 a mě vyšly děsně...., že velmi doporučují amnio...., bla jsem dost vylekaná, tak jsem šla. A uf, vše ok, bylo to tím (to mi pak i říkali), že se mi termín porodu podle poslední ms a podle utrazvuju liší o 14 dní (měla jsem dva týdny zpožděnou ovulaci) a tím pak nevycházel mimis do tabulek. Příště na tripple nepůjdu a bude, nidko nejsme podle tabulek a stejně bych si mimi nechala, tak co! Nikomu ten stres ale nepřeju.
Jo, jdu do látkovek, zatím koukám na haipa daipa, jsou tto kalhotkové pleny, nemusí se žehlit a zapínají se stejně jako jednorázovky, Jsem trochu militantní ekolog a štve mě ty tuny odpadů... 🙂, ale každý podle svho gusta. Navíc to vyjde mnohem levněji.
Můžeš mi poslat tedy ty tipy na eshopy do pošty? Budu moc ráda! A co máš vybraný za kočárek?

katy007
17. pro 2009

Baterka: ty tripply jsi měla teď kolem 20 tt nebo ¨myslíš ty testy kolem 13 tt? No hlavně že jsme v pořádku, ale chápu ty stresy a nevíš jak to dopadne, apod.
No já naštěstí ekolg nejsem tak co mi usnadní práci beru všemi 10, jak jsme kupovali byt tak ti mladí byli taky ekologové, nádherná nová linka na míru vč. spotřebičů kromě myčky, já na ni zvyklá a kam s ní? No musela jsme udělat zásah do linky a udělat pro ní místečko 😅 ale jinak nic proti ekologům já jsme shniloch 😅
Já mám vybraný v PL 4 kolku a je hliník. kce jen 9 kg, vzadu kolečka jsou k sobě trošku blíže než ty přední, ale ne úplně (že je by byla skoro jako 3 kolka)dají se zaaretovat. Je to kombinace hl. korbičky, sporťáku, dají se z toho i golfky a součastí je i autosedačka a barva zatím vede lososovo - šedá, ale trošku se bojím špinění přeci jsem ve městě a trošku i špinavém ☹
jdu postat ty odkazy

baterka
17. pro 2009

katy: tripple se mají dělat kolem 16tt, ve 13 tt je NT sceaning, to mi doktor nedělal, nemá na to vybavení... A ty v 16 tt jsou krevní. Jenže dle mého dr jsem byla v 17tt, to napsal na průvodku k testům, ale byla jsem v 15 tt a tak mi to nevycházelo dle normy..., to mi ale řekli až po amnio, že j jasé, že jsem se nemohla do norem vyjít... , no nic, hlavně, že je to už za námi a vše je snad ok. I když to šlověk nikdy neví 😉

katy007
17. pro 2009

A ten dr. podle UTZ nepozná, že jsi o 2 týdny méně? Co to máš za dr.?

baterka
17. pro 2009

no, to je na dlouho 🙂, má takvé šumítko a navíc si prý neresetoval PC po klientce přede mnou a tak mu prý zůstal její TP v počítači a ten se pak nějak dostal do mých výsledků, proto ty zmatky, taky jsem mu dala co proto! Jako omluvu jsem dostala zdarma vitamínky 🙂, tak aspoň něco. Aspoň je jasné, že doktorům se nemá věřit vše, co povídají!!!

zuzi82
autor
17. pro 2009

Ahojky, tak jsem zpátky z přednášky.
Bater: jsem moc ráda, že je vše v pořádku
Katy: můžeš mi taky poslat ty odkazy. Díky. Mám sice taky dva e-shopy, kde mi ceny připadají celkem dobré, ale mrkla bych i na ty tvoje.
Jinak přednáška byla moc fajn. Bylo to o průběhu těhotenství a potížích. Krátce se taky mluvilo o masáži hráze. Sestřička, která přednášela, tak jen doporučovala. Pak taky o mazání bříška. Říkala, že si myslí, že strie jsou spíš rodová záležitost, že ona se před třemi lety mazala i 16x denně a stejně jí bříško ve 34 tt hodně popraskalo. A asi poslední fakt zajímavý názor. Doporučuje sexík jen s kondomem, protože prý spermie opravdu uvolňují porodní cesty a může to spustit porod. No my "naštěstí" máme sexík fakt málo a častěji to řeším jinými alternativami, tak to nemusíme řešit. 😉

miselaniki
17. pro 2009

Ahojy holky
baterko: tak hlavně, že je všechno OK, mně hnali na amnio kvůli věku 38, přitom mi všechno vyšlo negativní, tak jsem to odmítla, právě jsem se chtěla bránit těm nervům co popisuješ. Já mám kočárek v albíčku, mrkni.
katy: prosím taky mi pošli ty e-shopy
zuzi: no o masážích hráze jsem taky slyšela, že je to dobré, no sex mi máme zakázaný takže tohle nemusím řešit. No už se těším na leden co řeknou nám na kurzu. Je to fajn, že si to takhle napíšeme aspoň budeme mít přehled.

verisek
17. pro 2009

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, planujete koupit odasavacku mlicka? jinak dneska jsem mela jit na dalsi hodinu predporodniho kurzu, ale pani psala, ze dnes bude jen cviceni, tak se omluvim, protoze se jeste porad necitim dobre

miselaniki
17. pro 2009

Veri: já zatím kupovat nebudu.
A chodíš do toho Větrníku a na který kurz? Já chci od ledna chodit na ten "Porod 1-5" a pak možná na to Kojení.

zuzi82
autor
17. pro 2009

jo, jo, misi, je to fajn. Myslím totiž, že spousta věcí jse otázka názoru. Dneska třeba ta sestřička říkala, že vitamíny je dobré jíst jen v 1. trimestru, kvůli porodní velikosti miminka. Já teda mám podobný názor, ale myslím, že zase na jiných kurzech klidně řeknou, že vitamínky jsou dobré po celou dobu těhu.

Odsávačku mlíka jsem zatím kupovat nechtěla, ale nakonec ji budu mít od té mamčiné kolegyňky za dobrou cenu, tak toho využiju, než pak kupovat novou.

verisek
17. pro 2009

chodim nakonec do studia devitka, na Udolni, je to kompletni kurz s cvicenim a byl tam o 1000 levnejsi nez Vetrnik

eriska
17. pro 2009

ahoj tehulky,

tak jsem doma z utz, na kterem jsme se domluvila s dr. kvuli fotce a co myslite? 25 minut jsme mrnouse premlouvali, ale marne..nakonec se mi podarilo premluvit pana doktota, aby udelal cernobilou fotecku, ne 3D a mame tam maleho pirata..kouka tam jednim ockem, pred druhym ma rucku..mimozemstanek, nas..jinak mame i dvd, je to super, uz jsem to zkoukla a tatinekovi ho zabalim k vanocum🙂 kdyz s nami dneska nebyl..

jj, zkusenosti mam a rekla bych, ze dost..oni to jsou zlaticka..teda, ted uz jim je 5, 8, 11, ale i tak..ty 5. leta dvojcata jsem hlidala kazdy den cely jejich prvni rok, pak se naucili spat bez maminky a jak byla prilezitost, spali u nas..dneska taky byly skemrat, jestli u nas muzou spat (bydli v 7. patre, mamka ve 4. a druha teta ve 2., takze jsme takovy rodinny panelak..ale az nam opravy bytecek, tak budu bydlet jinde, ale to je 5 minutek cesty, takze hlidani bude u ruky🙂) spis si myslim,ze vim, do ceho jdu..ze to neni jen tak, probdit noci, nevedet, co drobecka trapi, ale to k tomu patri..ten neustaly strach..treba vcera mi teta vypravela, jak v pardubich, kousek od nas, v afi palaci odtahli nejake dite na zachod, neco mu dali cichnout, zacernili, jinak oblekli a odtahli pryc..pry je prodavaji na organy.. 😲 hnus.. 😠

jinak, k tomu strachu, ja ho zatim nemam..bojim se o miminko, aby bylo v poradku, aby se mu nic nestalo, ale co bude potom, jako po porodu, to si ani nepripoustim..si rikam, ze prede mnou to zvladly miliony zenskych tak proc ne ja..a navic, uz se pomalu rozepisuji navstevy v porodnici, takze se tesim, ze jim necham miminko a pujdu se vysprchovat, vyspim se a oni pohlidaji..

crawler
17. pro 2009

Ahojky holky._)))

erisko: těším se tším až napíš, jak na 3D🙂))

baterko: smím tě přidat do naši diskuzní tabulky? koukni se mi do alba a písni mi sem údaje, které tam píšeme a gratuluji ke klukovi🙂
Holky - čekám já to obra nebo co? můj mimís odpovídá 21+4 čili o pár dní menší než je realita a dr. mi říkal, že váha bude cca 460g! a verisek tu psal, že jejich macánek má 300g! To je zatracenej rozdíl - no každopádně ten náš na 3D nevypadal nijak oplácaně, ale díky Bohu, že už jsem vysadila ty vitamíny, páč když jsem po nich tloustla já jako kdybych denně jedla 12000 kj, tak mimísek by určo taky přibíral víc než je norma...

Já budu výbavičku kupovat až po 25.tt - za 1. snad se dočkáme slev a za 2. nechci být pesimista a ani nejsem pověrčivá, ale kdyby se náhodou mimísek narodil předčasně, tak v ´tu dobu už ho snad zachrání...

zuzi: jak psala eriska s tím nadstandartem a sprchama se záchodem, tak to jistě myslela tak, že jsi tam sama maminka na 1 sprchu a záchod, takže i když u vás má každý pokoj své soc. zařízení (myslím, že to je snad dnes už všude, nebo někde ještě jsou společné na chodbě? to snad ne:-/ ), tak na něm jsou ale vždy minimálně 2 ženy, většinou 3 nebo i 4 😉 Takže jde spíš o tohle. A já taky souhlasím s tím, že je tam určité soukromí, které je po porodu myslím neocenitelné a pokud by mi bylo smutno, tak půjdu na chodbu či do společenské místnosti nebo tak...Blbý je, že nadstandardy nelze rezervovat - mě už primář říkal, že si musím říct hned při příjmu a pokud nebude volný, tak že budu hned navrchu čekací listiny a že u nich se z 95% podaří nadstandart zajistit, tak snad 🙂

crawler
17. pro 2009

á erisko: já než to svý naklapala, tak ty už jsi tady🙂 Takže dojmy? super? a dvd teda bez problému? byl mimísek vzhůru? a byl tam ten galát nebo lotko? tak dej fotečku do alba, ať se pirátem pokochomáme🙂

eriska
17. pro 2009

craw, ahojky, my 3D ani nemeli, jen 2D, coz mi nevadilo, pac v tom 3D jsem toho moc nevidela..☹ jsem to hrozna matka, ja vim..ale mame dvd, za coz jsem fakt rada, protoze mi sestricka rekla, ze jak nejsem objednana, tak nebude, ale dr. ho udelal bez reci, teda, priteli jsem rekla, ze jim to nefungovalo, tak byl zklamany, ale myslim si, ze bude mit na stedry den radost, co ho ceka pod stromeckem😉 a kam ses rozhodla, ze pujdes rodit? ta litomysl?

jj, s tou sprchou a zachodem jsem to tak myslela, navic, ja si porad rikam, ze bude vse v poradku a po ctyrech dnech jdeme domu..jinak, ja si myslim, ze na tomnadstandardu je i lepsi to, ze te tam nerusi navstevy ostatnich maminek, jdou za tebou jen ti tvi znami..takze my si o nadstandart urco rekneme😉 a klidne priplatime

crawler
17. pro 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

teda holky - my zbylé bysme měly mít holčičky ;-DDD jinak to je drtivá převaha mužského pohlaví 😉

eriska
17. pro 2009

craw, ty budes mit stejne kluka🙂 ja mam rozbitou tiskarnu a nejde mi skenner, ale zitra to vyfotim a vlozim..je to fakt spis komicka fotka..ted mi ji tady okukuji ty dvojcatka a je to pry mimozemstan s piratem..tak nevim, jestli to v tom vidi, nebo to jen hraji😀 byl tam lotko, byl v pohode, ale treba jsem se ptala, jestli by ho nezmeril, jak je dlouhy a on, ze je zkrouceny, tak to nepujde, coz mi prijde jako nesmysl, ale dobra..

crawler
17. pro 2009

eriska: jakápak hrozná máma neblbni.-DDD já mudrovi při tom utz říkala, no chce to teda představivost, ale je fakt, že jak jsme se na to dívali podruhé, tak už jsem viděla jasně 🙂 Ale to 2D je zase takové ostřejší - třeba ta páteř, žebírka a tak, každopádně to pro přítele bude krásný dáreček ;-D Jinak zatím vede litomyšl kvůli tomu porodu do vody, ale uvidím až to přijde - třeba budou kontrakce hned po pár minutách a já radši pojedu ten kousek do chrudimi, ale prostě ta voda mě láká a mailovala jsem si s tamním primářem, kterýho zná i moje ségra a říkala, že je to moc fajn člověk a ten mi napsal, že voda je moc krásná alternativa pro rodičku moc příjemná, pokud je samo vše ok, tak uvidíme...Každopádně tam půjdu na přeporodní kurz - jsou to přednášky 4x v měsíci za 500kč a pak budu asi od toho 7.měsíce chodit cvičit, ale to zase ve svitavách, páč je to tam zadáčo. Koukala jsem se na web mama klubu v CR - strašně mě to sice lákalo, páč tam mají velké množství přednášek a všeho možného,ale bohužel cena je vyšší a navíc ve středy, kdy se mi to zrovna nehodí, ale zaujalo mě to hodně.

Já taky určo budu chtít ten nadstandart a přesně, jak říkáš - mě by asi dost vadily právě ty návštěvy těch ostatních maminek - a taky noci, kdy by třeba řvali miminka - myslím, že každá budeme mít co dělat s tím svým a protože se dnes všude praktikuje rooming-in, tak představa, že třeba moje mimi zrovna po kojení usne a teď tam jiné mamince naběhna návštěva třeba o 5 lidech... 😅 a nebo se v noci rozeřve jedno mimi a vzbudí ty ostatní... 😲 ...Dřív byly na pokojích jen ženy a mimča nosily jen na kojení, tak to bylo taky o něčem jiným...no ale nedalo by se nic dělat pokud bude třeba obsazeno...

eriska
17. pro 2009

tak to ja ten mamac zkusim..musim tam napsat, jestli muzu jit na nejake prešdnasky, ktere si vyberu..a to bych brala..ale na leden jsem jeste nenasla program, tak uvidime..cvicit pujdu taky po novym roce, podle toho, co nam rekne dr..staci mi jit rychlejc a uz me boli bricho. chtela bych na cvico jit, ale mi dr. rekne, ze muzu, ze je vse v poradku..pak se nacvicim az dost..asi jezuchovi narychlo napisu o velky mic, abych mohla aspon na nem doma sedet.treba u telky..

taky si myslim..navic teta mi rikala, ze treba na noc tam byva jedna sestricka, a kdyz jde treba na pokoj k maminkam, tak ty miminka tam jsou samy, takze radsi nadstandart a jak to pujde, tak miminko k sobe..me by porod do vody taky lakal, ale nejak nevim,no..uvidime..jak pises, nez se treba dovolam tatinkovi, tak budu rada, ze to stihneme do chrudimi, natoz nekam jinam...fakt to asi zalezi podle situace..nastesti my se tady nemusime nikde registrovat, takze si muzeme vybrat..

crawler
17. pro 2009

eri: já musím chodit jako hlemejžď - jakmile trochu přidám do kroku, tak mě začne bolet bříško hned a to dost nepříjemně, ale jinak nemám žádné potíže, a při cvičení na míči taky žádnej problém, ale ta rychlejší chůze je teda otřesná ;-DDD

no přesně jak říkáš - ty pražandy jsou v tomhle dost omezený a navíc je buzerujou kvůli registraci a nikde ani není psaný, že budou rodit tam, kam se přihlásily...No, uvidíme, jak to všechno dopadne😉

zuzi82
autor
17. pro 2009

eri: to máš pro přítele krásný dárek. Já rozhodně nelituji, že jsem si to DVD nechala natočit. Je to bomba a moje mamka a ségra z toho byly úplně vedle. No my samozřejmě taky.
S tím nadstandardem ještě nevím. Já moc návštěv mít nebudu. Manžel přijde snad každý den, ale jinak myslím, že tak jednou přijdou tchánovci a to je vše. Takže možná za nějaké rozptýlení v podobě cizí návštěvy budu ráda. Ve F-M jsou pokoje po dvou, takže taky žádná hrůza. A se sprchama a WC, v porodnici v Novém Jičíně to měli na společné chodbě ještě loni, teď jsou po rekonstrukci, tak nevím, jestli už je to jinak, ale na chodbě bych to nedala. A ve dvou na pokoji si myslím, že to nemusí být až tak strašné. Jestli půjdu do nadstandartního pokoje, tak kvůli těm návštěvním hodinám, protože jsou jen do pěti a to manža asi fakt nebude stíhat. Zase si říkám, že ty tři nebo čtyři dny to musím vydržet, že 😎

eriska
17. pro 2009

craw, to mne taky..je to hruza, nebo pri chuzi do schodu..copak, ted jsem u mamky, ale az budeme zase ve svem, tak do 4. patra bez vytahu..tak to vidim, ze moc vychazet nebudu..

holky, tak jsem nasla svuj "seznamek" s vecma, co koupit..a je toho teda hodne a urco mi toho jeste hodne chybi..☹ a to nemam psany obleceni..hodne toho mame zdedenyho, takze o to se nebojim a navic,taky uz jsme neco dostali a myslim, ze na vanoce jeste dostaneme, tak pak ve slevach dokoupime, co nam jeste chybi..

zuzi, no jo, u nas jsou pokoje, po dvou, ale i po trech..on ma tu vyhodu, ze tam nejsi sama, ze si mas s kym popovidat, ale pri me smule bych narazila na nekoho dost neprijemneho a taky, je mi jasne, ze na nama prijde dost lidi, tak abych tim ostatni neotravovala..u nas je jich dost, dneska byla se mnou segra na utz a musim rict, ze jsem se za ni i stydela 😖 jak tam vyjekavala a mela uplne jinej, trapnej hlas..ale pred chvilkou jsme dokoukali dvd a moji mamce se taky moc libilo..jeste to nikdy nevidela, tak mela na krajicku😉

crawler
17. pro 2009

zuzi: no jako společný sociálky na chodbě to je síla - ženy po porodu musí lítat do sprchy každou chvíli kvůli očistkám a stát fronty a tak - no to je otřes, ale ve dvou na pokoji se to myslím dá úplně v pohodě to zas jo🙂

a máš zuzi nějaký fotečky? já teď udělala z toho dvd pár fotek a už jsem jednu lupla do alba, tak koukněte🙂

eri: a nemohla bys nějaký věci z toho seznámku sem napsat? mě toho moc nenapadá...:-/ taky hoď nějaký fotečky do alba...já na to mám super program (FastStone Capture) - pustíš dvd, dáš pausu v záběru, který se ti líbí a vyfotíš to...můžeš si tak udělat mega moc fotek 😉

andrea110409
18. pro 2009

Ahoj holky tak u nás je dneska -14. Vytáhla jsem starou zimní bundu s nádechem a výdechem se do ní zapla🙂 a budu doufat že nezmrznemé. Dneska v noci jsem si taky užila pořádné rodeo protože mrňous se mi v břiše kompletně otočil a já byla hrbolata jak brambora🙂 Jinak se máme fajn a další kontrola nás čeká na začátku jedna. Pa a během dne vás snad dočtu🙂

katy007
18. pro 2009

Ahoj holky,
to je venku zima co brrrrrrrrr -11C tak jsme si oblekla hrubé punčochy s flísek a na ně ještě nadkolenka, mám 2 svetry a ovčí kabát s kapucí zababuchala jsme se pořádně.

včera jsem byla na józe a bylo to super, teď mě trošku bolí protahované svaly hlavně stehna, ale bylo to moc fajn. Asistenka co to vede je moc příjemná a hodina se mi líbila. Už se těším na příště. 🙂

Jo a už máme v pokojíku koberec a včera se stavila kamarádka s věcmi od malé tak zase mám další obří várku, ale už jsme si to zakázala! Už jen opravdu jen osušku a ponožky a punčocháčky tak jsme zvědavá jak to vydržím 😅

Zuzi: pošli mi taky ty tvé odkazy 🙂

zuzi82
autor
18. pro 2009

Ahojky,
tak já mám veselé ráno. Mám tu pěknou kosu (18°C) Něco je s kotlem, takže topí jen radiátor v ložnici a žebřík v koupelně, ale nejede podlahové topení. Zkusila jsem to poštelovat, tak uvidím, jestli se to rozjede. Volala jsem manžovi a říkal, že by přijel se na to podívat, ale jako na potvoru je zrovna dnes v práci autobusem, takže nic. Včera jsem byla na té přednášce, tak jsem si vzala Oplíka a on jel naší starou Felicií a odpoledne, když chtěl jet z práce, tak nenastartoval a protože já dnes jedu po obědě do práce, tak mi zase nechal Opla a řekl, že bus je spolehlivější. Tak to je prostě klika. ☹

mandragora10
18. pro 2009

Dobre rano,

tak v Praze mame taky peknou snehovou nadilku, porad chumeli a vsude je to sama bouracka. Rano kvuli nejake nejela tramvaj, tak jsem cekala 30 minut, a kdyz porad nic, rozhodla jsem se jit pesky. No a jako naschval asi do 5 minut hned nejaka jela. Takze do prace jsem dorazila pekne vymrzla ☹

Vcera jsem nebyla v praci, tak vas taky behem dne doctu. O vikendu hodim nejake forecky do alba....neco z nasi vybavicky a jak vyrostlo brisko 🙂
Hezky den

🙂

katy007
18. pro 2009

Zuzi: tak snad kotel najede a budeš mít teplo, jinak raději jet někam do tepla třeba ke kamarádce, k rodičům.

Man: jsem si vybavila písničku od Nohavici a Pražské kalamitě. Tady nesněží jen tak hodně drobně možná je to vítr co sfoufává ze stromů.

zuzi82
autor
18. pro 2009

Katy: dobrý nápad, ale já tu kamarádky nemám, takže můžu jít tak akorát k babičce, ale ta na topení šetří, takže mívá tak 17 stupňů a u manžových rodičů je to přes den stejné. Nejsou doma, takže tam mají tak o stupeň víc než je tady. Moc jsem se těšila, až se přestěhujeme a já se konečně ohřeju a zas nic. Manža se snaží to z práce řešit, tak uvidíme jak dopadne. Zatím si uvařím kakao a už jsem oblékla vlněné ponožky. 😎

janinka22
18. pro 2009

Dobré ránko přeju všem 🙂
Tak já jsem dnes v práci zhruba to jedné hodiny a na půl druhou jdeme k dr. na ten podrobný ultrazvuk + natáčení na dvd,tak se těším a jsem zvědavá 🙂 manža jde se mnou 🙂 doufám,že se nám mimčo ukáže a přidáme do tabulky i pohlaví našeho děťátka .. kéž by to byla hočička 😵 ale prostě nějak cítím že to bude kluk,už jsem se s tím i smířila 😀 pak dám vědět...
Jinak co se týče počasí,tak v Brně hlásím taky sníh,sněhové přeháňky a ráno bylo -7°C 😀 holky kéž by takhle bylo i na štědrý den a ne žádná obleva kterou předpovídají... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru