Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
7. led 2010

Ahoj holky tak i já už dneska konečně večer přidám fotky bříška. Docela mě překvapilo jak se teď nafouklo🙂

eriska
7. led 2010

dobre ranko, tehulky,

katy, tak to je super, ze se ti na kurzu libi..mohla bys vzdycky takhle napsat info🙂 ono, vic hlav, vic vi😉 a uz si to taky opisuju..diky za info ohledne tvrdnuti briska, dost se mi ulevilo, ze to zrejme nebude nic spatneho..ale odpocivat budu radsi i dal🙂 teda, dneska nee, musim jit vycistit okna od bileni..☹

man, krasne brisko, fakt zavidim, ja bych takovy brala i nebyt tehu😉 ale jak pises, urco to ovlivnuje hooodne faktroru a je jedno, kdo ma jak velky ci maly brisko, ale dulezity je, ze se tam mimiskovi libi a ze na utz je vse v poradku😉

craw, ja bych prave sla taky jen na nektere prednasky, ted musime dat 22tis. za podlahu, zaplatit kuchyn, jejiz cenu strejda jeste nespocital, ale pod 20 tis. to nebude, dale jeste koupit barvy do obyvaku ( a ze ten je sakra velky), predelat zachod..a to nepocitam to, ze musime predelat detsky pokojik a to tam min. vymalovat a poridit novy koberec..pak samo veci pro mimiska, kocarek, atd..takze penizek hodne, ktery nevim, kde vezmeme☹ takze bych radsi taky na jednotlive lekce..napisu jim mejlik, jestli to tak jde..jeste me tak napadlo, mate vanicku na koupani? ja totiz jednu zdedila a jednu mi privezla segra od kamaradky a byla nadsena, ze ji poridila jen za 150 Kc..a dve ja nevyuziju..tak kdyz bys chtela, tak treba za 100 bych ti ji nehcala, ale je modra...

evuss
7. led 2010

Eri žádné umývání oken. Nevím jestli to není jen pověra, ale okna se umývat v těhu nemají aby se mimo nezamotalo do pup. šňůry a neudusilo. Já to řešila před vánoci, chtěla jsem umýt okna na stavbě (jak bylo ještě teplo) ale známá mě varovala, že její kamoška taky umývala v těhu okna, druhý den ju bolelo břicho no a nakonec miminko bohužel umřelo. Nevím jestli to byla náhoda nebo je to fakt, ale cítím za povinnost ti tento odstrašující případ říct a všem ostatním. Takže já se na okna vyprdla a když bude potřeba bude umývat mamka, kamoška, ségra nebo manža 🙂

eriska
7. led 2010

evus, jako dost jsi me od toho odradila, to jo, jenze za me to nikdo neudela..segra se o vikendu stehuje, takze ma svyho dost, mamca je kazdy den do 7 v praci a kamoska je v brne na zkouskach..pritel, ten sice doma je, ale bude malovat chodbu a pripravovat obyvak na pana podlahare..no, ale mam pocit, ze ty okna jsou uz hooodne moc zasvihany, ze pres ne neni ani videt a kdyz to pockalo, tak to asi jeste pocka, nez bude mit nekdo cas..sice nejsem poverciva, ale co kdyby,ze?..takze diky za info..zustanu v posteli u knizky😉 a o vikendu si pujdu "jen" umyt obkladacky v koupelne...to se muze,ne?

verisek
7. led 2010

man: mas fakt malilinkaty brisko 🙂 mne taky rekla doktorka, ze mam maly, ze budu mit asi maly miminko, ale uvidime, pry se hodne zvetsi okolo 28 tt
holky mate uz povleceni do postylky? budete kupovat cely komplet i nebesa? ja porad vaham, strasne se mi libi povleceni Feretti, u nas je dost drahy, tak hledam, ze bych ho objednala jinde na netu..
jinak ja jsem taky zapsana na kurz, dneska je druha hodina

eriska
7. led 2010

veri, tak pak taky napis zazitky z kurzu🙂 ja urco budu porizovat mantinel, mame vymara a je dost divoky, porad je jeste stene..deti sice zboznuje, ale je dost hrr, tak se bojim, aby mi do postylky nestrkal cumak ci packy, takze mantinely budeme porizovat urcite.no a nebesa, ty nevim..mne se nelibi, ale zase zabrani pruvanu, a to je urco dobre..jinak ja nekde na netu vybrala povleceni bezovy, se zirafkama a to same meli do kocarku a jako prebalovaci podlozku a rychlozavinovacku..tak to by se mi libilo..ale znacku nevim..

zuzi82
autor
7. led 2010

Eri: Na nějaké přednášce říkali, že ty okna a taky věšení prádla jsou jen pověra, ale určitě se moc nepřemáhej.
Já mám koupené povlečení s mantinelem, zavinovačkou a ještě dokoupím kapsář. Další povlečení které koupím už pak koupím samostatně tak aby se mi hodilo k tomu mantinelu, co už mám. Nebesa kupovat nebudu, nějak to až tak nemusím a taky bude postýlka v patře, kde je šikmý strop, tak by to tam asi ani nevyšlo. Už mám ale objednaný kolotoč nad postýlku a v Ikee koupím takovou tu lampičku na zeď ve tvaru hvězdy. Je modrá a svítí jen tak lehounce, tak v noci bude fajn.
Já jdu v sobotu od osmi na těhuaquaaerobic a pak mám další hodinu kurzu. Tentokrát se bude řešit porod bez tatínků a ten další týden už jdou taťkové s námi, tak si myslím, že tyhle dvě hodiny budou hodně zajímavé. Už se na tu sobotu těším. Dneska jsem zkoušela jedny starší celkové plavky a jsou mi, tak jsem ráda. Rozhodně si nechodlám kupovat těhu plavky. Ale tyhle jsou už trochu vytahané, tak to s nima snad odchodím.

eriska
7. led 2010

zuzi a kde jsi to povleceni a mantinel kupovala? ja povleceni mam po prckach u nas v rodine, jedno je dokonce jeste po mne, takze kdyz se stane nejaka nehoda, tak je ho dost, ale chtela bych, aspon na ty prvni tydny, kdy budou chodit navstevy, aby bylo povlecko nove, stejne jako mantinel..

zuzi82
autor
7. led 2010

Já všechno na spaní nakupuju na www.ebutik.cz a www.mamitati.cz
Myslím, že mají i dobré ceny

eriska
7. led 2010

tak to jdu omrknout🙂

mandragora10
7. led 2010

Veri, jojo, myslim, ze nase briska proste zacnou poradne rust pozdeji 🙂 Sestrenice do konce sesteho mesice mela malinkate a pak se ji posledni 3 mesice strasne zvetsilo a celkove nakonec pribrala 17 kg ☹ Tak doufam, ze tolik snad nepriberu 🙂 Ale je fakt, ze 10 nechala hned v porodnici.
Jinak ja budu postylku vcetne veskereho povleceni, mantinelu i nebes budu objednavat pres net az nekdy v pulce unora, maji dodaci lhuty cca 14 dnu, tak snad to bude stacit. Nebesa se mi moc libi, ale pry to nektera miminka nemaji rada, tak uvidime, co ten nas prcek. Mantinel beru jako nutnost. Ve stejnem motivu jako povleceni je k tomu jeste rychlozavinovacka. Obrazek hned pridavam do albicka. Pak jeste poridim 1-2 prosteradla zvlast, jeste jedno povleceni a nejakou tu ochrannou vrstvu na mandraci.
Jinak holky piste zazitky z kurzu, ja na prvni prednasku vyrazim az za 14. dnu, tak at mam naskok 🙂

zuzi82
autor
7. led 2010

Man: tak to povlečení co máš v albíku budu objednávat do cestovní postýlky do obýváku. Ať nám to v té zelené pěkně ladí.

janinka22
7. led 2010

Ahoj holky.
Ještě jednou děkuji za vaše názory ohledně těch testů na cukrovku. Včera jsem se definitivně rozhodla,že na to radši půjdu. Pro jistotu.
Man: krásně bříško,fakt teda takový malušenký,no já mám teďka buď tak na stejno,nebo snad i větší než ty. Do konce týdne udělám aktuální foto..
Jinak dneska jsem ještě necítila malýho se hýbat,tak snad je v pořádku. Už jsem si na ty pohyby tak zvykla,že je mi divný když je necítím! Ale ještě včera večer cítit byly.

katy007
7. led 2010

Jani: neboj malé je v pořádku, však pořád nemusí v bříšku divočit!

Co mě ještě včera dost překvapilo, že ta por. asistentka pozná, když sáhne na bříško, zda špunt je obličejem či temenem k bř. stěně a já kolikrát ani nevím zda ta tvrdá boule je hlavička, zadeček nebo ztvrdlá děloha 😀 a taky "některé" pohyby co cítíme nejsou pohyby mimča, ale reakce děl. svalu na to jak se špuntík hýbe.

evuss
7. led 2010

Jani neboj mrně se ozve, ten náš špunt má taky tak jednou za 14dní den kdy půl dne odpočívá, ale zato si to vynahrazuje večer 😀 Jinak co se týče té postýlky, my máme koupenou sadu (mantinel+nebesa+peřinka+polštářek+povlečení) tak to asi rozhodím tak, že do postýlky v pokoji dám mantinel a zbytek do obýváku do kolíbky. K postýlce nebesa pořizovat nebudu kvůli šikmině stropu a ten mantinel dám asi jen z jedné strany, která bude u venkovní zdi, tak ať na prcka netáhne.

katy007
7. led 2010

Já chci taky koupit takou tu velkou sadu do postýlky od mantinelu, povlečení, nebes až po zavinovačku a závěs. Navíc budu mít i koš pro mimčo a už jsme s paní domluvena, že ze stejné látky mi ušije i do košíku tu parádu. Jen pořád nevím jakou barvu ☹

evuss
7. led 2010

Tak u nás vede jednoznačně z barev zelená a krémová 🙂

janinka22
7. led 2010

holky,díky moc za uklidnění,to jsem asi potřebovala 🙂 je fakt,že to přece nemusím cítit pořád a navíc se nemusí hýbat,může spinkat nebo odpočívat že 🙂
Evi,mě by se taky líbili barvičky zelená a krémová 🙂 ještě ale nemám vybranou ani postýlku ani povelečení.. přemýšlím jestli to objenávat přes net nebo radši v obchodě osobně.. bylo by lepší to asi i omrknout naživo.

skretik
7. led 2010

Janinko, ja kdyz se mi obcas zda,ze nejak dlouho necitim pohyby (stalo se mi to asi 2x), tak jsem miminku pustila do briska hudbu a mimi se hned ozvalo. Je pravda, ze nekdy radi o 106 cely den a pak je dalsi den klidnejsi,takze se urcite neboj. Jak rika moje mama, miminko musi prece nekdy spinkat 😀

zuzi82
autor
7. led 2010

Tak jak říká skrtik, i já mám někdy dny, že je v bříšku rodeo a někdy celkem klid a cítím ho třeba jen dvakrát za den trochu kopnout. Prostě je to někdy lenoch tak jako já. Taky jsem některý den akční a jindy jen posedvám a polehávám 😀

janinka22
7. led 2010

Jo tak hned jsem klidnější 🙂 mě totiž napadlo jestli ho moc netlačím třeba - jak teď v práci sedím na tom baloně, tak mě občas tlačí kalhoty a taky třeba ve spaní nějak nemám pod kontrolou jak ležím,takže občas ležím na zádech - prý by se to taky nemělo a občas na půl boku a na půl břicha.. Jak se spí vám?

zuzi82
autor
7. led 2010

Já byla zvyklá spát na břichu, takže mám teď dost problém, protože to už opravdu nemůžu. Na zádech by se spát nemělo, ale to není kvůli mimču, spíš kvůli tobě. Když spíš na zádech, tak bříško utlačuje horní dutou žílu, která zásobuje krví končetiny, takže hrozí nevolnosti a mdloby. Ale při velikosti tvého bříška to asi zatím nehrozí. 😀 Týká se to hlavně konce těhotenství.

evuss
7. led 2010

Já su na tom jako zuzi, taky jsem spávala na břiše. Teď nejradši spím tak, že když je manža na noc tak si vezmu jeho peřinu, udělám z ní "žížalu" a nalehnu si na ňu břichem, to se tam pěkně usádlí a já spím skoro na břiše jako dřív. No a když manža není doma tak si naskládám polštáře, dám na ně nohu, tudíž su na jedné straně výš a můžu nalehnout na břicho. No ale většinou mě dost trvá než najdu tu správnou polohu 🙂

t.kosticka
7. led 2010

Ahoj holky, já mám takovou radost...konečně jsme vybrali kočárek...
jen ještě nemáme jasno v barevné kombinaci, tenhle yp jich má hroznou spoustu, ale jednu hezčí než druhou...včera jsme si ho byli vyzkoušet v prodejně 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Já jsem "spáč bokový", takže u mě je to zatím pohoda... asi je to opruz nemoct spát v oblůíbené poloze...ale za chvilku budou ty Vaši prťousci venku a do tý doby se to zvládne,ne?! 😀

jediný problém,co mám ve spánku, je časté buzení a chození na malou, ale to už jste tu řešily...

evuss, a to manžel neprotestuje, že mu kradeš peřinu?! 😀

t.kosticka
7. led 2010

jo a ještě mi dnes poštou přišli chůvičky 😕 ... z toho mám taky radost

t.kosticka
7. led 2010

přišly 🙄

janinka22
7. led 2010

zuzi, aha, no já právě četla to co píšeš, že to tlačí na tu žílu a to s těma mdlobama, ale taky že prý pak nepřichází krev k mimču - tak proto jsem se ptala.. tak snad to tomu neva.
Já právě taky byla zvyklá spát dost na břichu, je to blbý ležet teď jen na boku.. leda to vyřešit opravdu nějak těma polštářema jak píše Evča..

eriska
7. led 2010

tak u nas taky vede zelena (mame i tak vymalovany decky pokojik) a kremova, nebo bezova, zluta, proste takove svetle odstiny..do modre moc nejdu, protoze jsme ji meli vymalovany obyvak a po case se mi zdala chladna..

ja jsem taky byla zvykla spat na brise, jednu nozku pekne pokrcenou a ruku pod hlavou..ted to resim tak, ze si vezmu bud kojic polstar a ten si pekne vytvaruju dle potreby a nebo mam z ikey takovy dlouhy obdelnikovy polstar a na to se spi uzasne..dam si ho pod nohu a jak pise evus, tak je to skoro jako na boku..🙂

janinko, ja se ze zacatku taky bala, mrnous nebyl a ani neni zadny fotbalista..taky me nijak moc nekopal..treba jen rano a pak az odpolko, nebo vecer..ale jak jsem byla na utz, tak se tam porad mlel, tocil, hybal, maval a ja na sobe nic necitila..ani ted to neni nijak horky, obcas se ozve, abych mela klid, ale rozhodne to neni nijak casta frekvence..jak tady pisou holky, ze je mrnouskove nenechaji na pokoji..treba budeme mit to stesti a budou to klidasove🙂 takze zadne nervy..pockej, az vecer zalezes do postele😉

zuzi82
autor
7. led 2010

Teri, tak vidím, že jste zvolili klasiku. Je pěkný, ale já raději trojkombinaci. Zdá se mi praktičtější, ale v tomhle zase bude mít mimís asi více místa, že?

eriska
7. led 2010

teri, jj, hezka barevna kombinace..co to je za znacku? ja jsem jako zuzi pro trojkombinaci..navic jsem koukala, ze kolikrat tyhle hluboke kocarky jsou mensi a kratsi nez ten, co mame vybrany, vid zuzi😉 uz jsi ho videla na zivo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru