Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
21. led 2010

tak koukám,že toho máte docela dost.. já toho zase nechci nějak moc nakupovat, protože nevím jak velký se nám mimčo narodí a taky jak rychle poroste.. dokoupit se dá vždycky ne.. 🙂

eriska
21. led 2010

zuzi, ono je to blbý odhadnout, kolik čeho koupit, co? Já to neumím..proto jsem ráda, že jsme toho hodně zdědili, protože pořád bude co nosit..ale určo si v tomhle myslím, že víc je líp..protože kór ze začátku nebudeme mít myšlenky na praní a na žehlení a bude lepší jen sáhnout do skříně a obléci něco čistého, než se stresovat, že se mi teď poblindil a že už nemá co na sebe..to jsou zbytečný nervy navíc..a taky, já to hodlám hned prodat, jak z toho odrosteme...já spíš vybírám věci s dlouhým rukávem, oni to snesou i v létě..a když bude parno, tak s ním stejně nepůjdu ven, aby se mi v kočárku neuvařil..a půjdeme až na večer..a taky, doma máme chladno, takže na doma dlouhý rukáv a ponožky sneseme..

zuzi82
autor
21. led 2010

Tak myslím, že jsem tam, kde jsem byla. Fakt to každá máte jinak 😒 Asi to vyřeším tak, že teď skončím a po porodu, když zjistím, že nestíhám prát, tak dokoupím na bazárku nějaký ten balík.

eriska
21. led 2010

určo, my třeba dost věcí dostali pod stromeček, takže sama jsem toho moc nekupovala a ani nebudu..věřím, že my, co něco podědíme, jsme na tom líp, než vy, co nic nepodědíte..přeci jen, aspoň mám tu jistotu, že když to, co mám, mu bude malý, tak ho do nečeho oblíknu..

zuzi, já myslím, že máš dobrou výbavičku..jak píšou holky i ty sama, kdyžtak se dokoupí...nahý mimčo nebude a to je důležitý😉

t.kosticka
21. led 2010

zuzi, taky řešení! 😉

zuzi82
autor
21. led 2010

Je to hodně těžké odhadnout. Já prodávat nebudu, protože jsme první dítko v rodině, takže se po nás bude dědit. Ségra je o deset měsíců mladší než já, sice dítko zatím nechce ale do pěti let taky plánuje a já taky u jednoho zůstat nechci, tak pak to aspoň budu mít jednodušší.
Já jdu na léto víc do krátkých rukávků, protože si říkám, že přioblíknout můžu vždycky. Ségra se pustila do pletení (něco mám i v albíku) a plete i na malé mimi v bílé a takových těch jemných mimi barvách. Už teď na tu dobu máme dva svetříčky tak v 56 nebo 62 a ještě máme slíbené další, takže když se léto moc nevydaří, tak budeme fešáci ve svetříčkách.
A ještě jeden dotaz ohledně výbavičky. Kolik budete kupovat povlečení do postýlky. Myslela jsem, že koupím dvoje a dobré, ale pak mi mamka líčila, jak mi postýlku převlíkali klidně i dvakrát za noc, protože jsem měla jako mimi pořád rýmu a tak jsem měla to povlečení i oblečko pořád špinavé, jak rýma tekla, tak nevím. Určo objednám tři a něco jsem i dostala staršího, jen jsem se zapomněla podívat, jestli je to dětské do malé postýlky, nebo na velkou postel. Až pojedu na staré bydliště, tak to musím okouknout.

t.kosticka
21. led 2010

zuzi, já si taky včera koupila Dianu Baby...o víkend začínám plést. 😉
Já mám v plánu nakoupit 3 povlečení... třeba pak časem ještě dokoupím...

zuzi82
autor
21. led 2010

Teri, tak to jsi šikovná. já už asi čtyři roky pletu manželovi šálu. Asi se jí nedočká. Moc to neumím a ani mě to nijak nebere, tak to přenechám té ségře, ta to miluje a 24 h denně by vydržela jen plést.

t.kosticka
21. led 2010

Já už dlouho nepletla, ale strašně mě to bavilo...a když to teď bude pro malou, bude mě to bavit o dost víc...na zimu bude mít tolik svetříčků jako žádná jiná v okolí 😀

zuzi82
autor
21. led 2010

Tak to to naše taky. Ségra má naplánováno na zimu asi osm různých svetříků, takže my budeme mít na každou procházku jiný model. 🙂

eriska
21. led 2010

zuzi, tak u nás už jsou právě všechny mimča odrostlý, a ségra sice plánuje, ale jsme dohodnutý, že si vybere, co bude chtít a zbytek půjde buď na prodej, nebo hadr..podle toho, jak to bude vypadat..a samo, něco si nechám..aspoň pro vzpomínku..jinak já nepletu a ani s tím nehodlám začínat, mně se totiž pletený nelíbí..takže mi bude stačit to, co máme poděděnýho, aby bylo k babičce do kočárku..jediný, co se mi pletenýho líbí jsou botičky..a těch máme dost..od babičky a jsou krásné, ale jinak svetříky, čepičky, kalhoty, na to moc nejsem..

crawler
21. led 2010

hezkej den všem těhulky🙂

zuzi: tak si řekni jak často chceš prát a pak si vem, že mimi bude mít na den 1 kus toho a toho a pokud bude poblión, tak 2ks i 3ks...vynásob a máš to 🙂 Jinak já jsem taky z těch co podědily a to z více stran, takže jsem to probrala a mám toho dost, ale kdybych neměla, tak bych objednávala balíky obnošeného na aukru nebo na bazárku. Vyjde to nejlépe🙂

tery: nám plete moje mamka - mě se to hrozně líbí - vždycky nakoupí nějaký dětský knoflíky (třeba ve tvaru medvídka) a nášivky a pak z toho je svetýrek jako cumel🙂 Jinak ten časopis - myslíš, že ho mají v trafikách běžně? Já bych ho koupila, aby se mamka mohla inspirovat🙂

eri: děkuju za gratulaci k zk, ale ještě nevím výsledek, takže je dost možný, že půjdu na další na termín - bylo to těžký jako prase, někdo to vzdal po pár minutách, ale já jsem si řekla, že jí dám co proto a ať si aspoň počte, seděla jsem nad tím 90minut a pak jí odevzdala 4 hustě popsaný stránky, tak snad z toho nějaký bodíky vyloví...🙂

Jinak dnes se mi konečně podařilo dovolat do zubní ordinace, tak za 14 dní budu mít stresík ;-D Jo a teď jdu napsat mailíka do mamaclubu, tak uvidíme, jak to dopadne😉

mandragora10
21. led 2010

ahoj holky,

Craw, drzim pesty, at zkousku nemusis opakovat a ta vcerejsi bude hodnocena pozitivne! Zubare se neboj, ja byla pred cca 2 mesici a kdyz jsme rekla, ze jsem tehotna, byli na me moc hodni 🙂

Co se vybavicky tyce, tak my nemame po kom dedit, takze nakupuju, ale spis v sekacich nebo ve slevach....ve velikosti 56,62 mam asi 10 bodicek s dlouhym rukavem, 4 s kratkym, 5 dupacky, 4 overaly, 2 kalhoty, 1 svetrik, 2 mikiny, 2 bavlnene cepicky, 5 paru ponozek a 1 bavlnene rukavicky. Pocitam, ze bych s tim vystacit mohla, hold budu kdyztak casteji prat, kdybychom byli poblinkanci 😉

Ve vetsich velikostech uz toho tolik nemam, kupovala jsem to narazove, co me v obchodech oslovilo.
Az budu v breznu na MD, tak vse vyperu a jeste udelam finalni seznam, tak ho pak pripadne vyvesim do albicka.

katy007
21. led 2010

Ahojky,
tak už se hlásím z domova 🙂 včera jsme jeli na ty Pustevny a byxlo moc fajn, počasí vyšlo nebyla zima. Odpoledne jsm e měli kurz a dneska jsem se probudila v 5,30 asi síla zvyku a už jsem nechtěla spát tak jsem si četla, pak vyšívala a koukala na TV.

Jani: tak já už vybírám loňkou dovču a navazuji kompletní letošní a pak jdu na MD u nás to není problém.

Zuzi: v út jsem ty tanečky nestihla měla jsme v práci rozlučku a trošku jsme se zdržela tak zatím info o Impíku nemám.

Jinak rozlučka v práci proběhla hezky, dostala jsem od kolegů obří kytici, dáreček pro mě a penízky pro mimčio tak za ni kopíme to relaxační lehátko a ještě i něco vyjde 🙂

miselaniki
21. led 2010

Andy: držím pěsti ohledně té cukrovky
Craw: tak ať zkouška dopadne dobře
Zuzi: já jsem taky hodně věcí podědila, takže asi budu mít spíš víc než míň, takže mám od velikosti 50-68 od všechno tak po 2-3 kusy, některých věcí i více.

Ohledně spaní, mám tedy divoké sny naštěstí ne o miminku, ale jsou to tedy kraviny.
Volala jsem si dnes na výsledky glukózového testu, dopadl OK. Ještě jsem si plánovala zajít znova k zubaři,
tak dnes už jsem musela volat, jelikož cítím jeden zub. Man máš pravdu jak jsem řekla, že jsem těhotná tak mi dala termín hned na druhý den.
Holky závidím, že máte vypráno a vyžehleno, mně dojede mamka a bude prát těsně před porodem, jelikož musím ležet.
Jo holky co všechno se zjišťuje v tom 30tt- sestra mi řekla, že mi vezmou krev a udělají podrobný UTZ a že se podívají jakou má mimi polohu. Takže je to něco podobné jako v tom 20tt, myslím ten UTZ?

crawler
21. led 2010

man děkuju 🙂

katy: tak super a můžeš odpočívat🙂 Jinak ses mě před nedávnem na světlou barvu kočárku a já ti zapoměla odpovědět - takže 😀 : strach z toho nemám...při nejhorším se dá látka čistit, ale sestra měla světlounce modrý kočárek (celý!, my to máme aspoň v kombinaci s černou) a přežil toho hodně a zase nějak extra šetrně se s ním nezacházelo...My ho budeme mít ve sklepě (kdyby jsem ho měla v kolárně, tak bych se spíš o to zašpinění bála, páč tam má spousta lidí krámy a jak by je vytahovali a zandávali, tak by museli manipulovat i s naším kočárkem a to věřím, že třeba děti by si nedávaly extra pozor, jestli nám na něj nesahaj špinavýma rukama, ale takhle ne...A tím běžným užíváním se tak nějak ušpiní jednolitě a pak ho prostě očistíme...Spíš jsem zvědavá, jak barva zvládne léto - je to z nějaké nové látky, která by měla udržet stálost barvy a nemělo by hrozit vyšisování, ale moc na to nedám a uvidíme až se osobně přesvědčím...
A jakouže barvu máte vybranou vy? nějakou do zelinkava?

miselaniki
21. led 2010

Ahoj holky,

nějak mi u toho prvního příspěvku vypadl pozdrav🙂
Katy to je hezké jak na tebe mysleli kolegové, hezky si užívej doma

janinka22
21. led 2010

katy, opravdu? Tak to je fajn. No já doufám,že mi taky v práci žádný problémy s tím dělat nebudou, proč by měli, pokud mám opravdu nárok na celou dovču (evejka už mi to naprosto přes IP objasnila) tak jim může být fuk,jestli mi ji zaplatí před nebo po MD... a s kým sis to s v práci domlouvala? A psala jsi jim nějakou žádost písemně?

katy007
21. led 2010

Craw: lososovo šedivý je můj favorit je nádherný.

Jani: nikde jsem nic nepsala, dom luvila jsme se se šéfem, stejně jsem už novou stavbu nedostala, jaký by to mělo smysl na cca 1 měs. tak jsme si dodělala resty na starých rozjetých akcí, vše vytendrovala a uzavřela tak pak nebyl důvod tam sedět zbytečně.

crawler
21. led 2010

holky přihodila jsem své 2 pupíky z dnešního rána do alba, tak se nevyděste😀DD

eriska
21. led 2010

katy a jak je doma? dobře,co?😉 a co ty Pustevny? já bych šla na ledový sochy hned..

mis, já tam mám danou poslední pračku a bude vypráno, ale kdo to bude žehlit, to nevím..mně se do toho vůbec nechce..ale musím se dokopat..u nás nemám ještě koupeno žehlící prkno a žehlička mám po mamce, takže to chci zvládnout dokud jsem ještě u maminky, s prknem a fungující žehličkou..asi si něco vezmu večer k Ordinaci..teď se jdu vrhnout příteli na vypracování otázek z myslivosti..no, nechtěla bych se to učit

craw, s kočárkem jsem na tom stejně, u nás kolárna teda nefunguje, ale je tam kočárkárna a jak jsem se tak zajímala, tak si jeden pán z ní udělal svou dílnu a hodil před ní mříže..což nechápu, jak si to mohl dovolit, když to je společný prostor.ale co, my sklep máme hodně velký, tak se tamkočík hravě vejde..a jak to budeš dělat s mimčem? budeš ho nosit na ruce, nebo něco pořizovat? já to mám totiž až do sklepa 3 patra a bojím se, abych se s malým pak někde na schodech nenatáhla..tak právě přemýšlím o kočárku, do kterého se dává ta vložná taška..ale nelíbí se mi..no, takže praktičnosti versus vzhled..

andrea110409
21. led 2010

Ahoj holky tak už jsem zpět od doktorky a závěr je že mám hladinu cukru zvýšenou oproti normálu 0,5 což je suma sumarum skoro nic. Podle tabulek mne ale musí někam poslat a tak půjdu na další vyšetření. Dneska ale vím že kdybych šla na ty testy znova tak bych týden před tím omezila sladkosti a bylo by to v pohodě. I sestřička říkala že když je v tehu větší spotřeba sladkosti tak se to takhle zhoupne.

eriska
21. led 2010

an, tak vidíš, vše je relativně v pořádku😉
craw, panečku, taky ti bříško pěkně roste..já teda nevím, kam se dohrabu já na konci těhu..to už se asi ani neodkulím..taky vyfotím a časem pupík, spíš pupek, dodám😀

katy, jaký kočík máš vybraný? ten ABC design? já už zapomněla.. 😅

janinka22
21. led 2010

Katy, aha, tak to je dobrý, to jsi měla v pohodě.. takže sis klasicky vypsala dovolenku? Tak já se zkusím zeptat svého přímého nadřízeného.. uvidíme jak to bude fungovat u nás. No já už tu mám kolegyni co půjde místo mě,takže by s tím taky neměl mít nikdo žádný problém.

Andy, tak vidíš, to je dobře, že to nic není 😉 fakt s těma sladkostma? Tak to já taky budu mít určitě znát v krvi 😀 uvidíme...půjdu na to příští týden..

craw,páni,to je aspoň pupík! 🙂

crawler
21. led 2010

andy: tak to bude v poho😀 a ani dietka tě nepotká...😉 se ulevilo viď? jen si odbydeš ten další test a bude klid:_)

eri: no...asi nejspíš budu nosit v náručí, páč to mám pár schodů a přinejhorším bych si došla do sklepa pro korbičku (vycvakne i nacvakne se snadno a je lehká), vzala bych ji nahoru a pak dolů s mimínkem, ale i tak bych se mohla natáhnout takže asi jen v náručí...

jinak včera v MF dnes byl článek o tom, jak byl těžce zraněn kojenec v kočárku - maminka ho nechala spát venku asi pod bytovkou a ze střechy se uvolnil kus ledu těžký deset kilo a z té výšky žuchl rovnou do kočárku ☹((( včera ještě nevěděli, zda nebudou operovat, ale vážn ě to zranilo mimíse na hlavičce...říkala jsem si, že ta mamina si tuhle neuváženost bude vyčítat ještě hodně dlouho... 😖

crawler
21. led 2010

jojo...už bych asi měla přestat říkat "bříško" a "pupík" a začít mluvit tak, jak to vypadá v reálu - "pupek" a "břuch"...ale potěšilo mě, že včera na zkoušce jsem se potkala se svou těhu spolužačkou, která má termín jen týden po mě a ta vypadá úplně stejně😀

evuss
21. led 2010

Mis: mě brala doktorka krev už teď a utz taky dělala, páč tam teď nebude a jdu až za měsíc, tak si to chtěla zkontrolovat. Krev řikala, že je na nějaký protilátky nebo nevím na co všechno a na utz kontrolovala polohu plodu a pak si tady mímo měřila. Takže to je něco podobnýho jako v tom 20, teda aspoň u nás 🙂 A s tím rozdílem, že nám to dělala u sebe a neposílala nás nikam jinam a mímo sem díky staršímu typu utz neviděla ☹ Ale su ráda, že je vše v pořádku...

Craw: to bříško je parádní, máš ho takový hezky baculatý (bez urážky).

An: to je dobře, že to bylo tak nízký. Na dalším vyšetření ti už určitě řeknou, že je vše v poho

crawler
21. led 2010

evuss: já jen doufám, že nebude baculatý i mimi 😅 😀

evuss
21. led 2010

Craw: baculatý mimča jsou krásný 🙂 Nesmí být teda přebaculatělý, ale takový ty "kostřičky" to prostě prostě není ono, člověk se bojí na něj šáhnout aby mu něco neudělal. Ale já věřím, že my všichni budeme mít krásný miminka tak akorát 😉 Ty bříška (nebo břucha jak jsi uvedla 😀) dělá asi ten vysokoškolský vzduch, když jste na tom obě stejně 😀

Jo a holky, kolik už máte nahoře kilo? Já su na 10 😅 Naštěstí to není až tak moc vidět, ale je to teda dost. Ikdyž mamka furt říká, že bych si měla pohnout ať mám na konci 20 jak ona, tak doufám, že to za ty 3 měsíce nedoženu 🙂

ivet6
21. led 2010

craw: tipuju tě podle bříška na jasnou holčičku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru