Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
19. dub 2010

Ahoj holky tak dneska jsem pochopila co je mateřská láska. Chvíli po zákroku se mi začalo po Šimonovi strašně stýskat a došla sem si pro něj k sestřičkam. Ani netušíte jak jsem se strašně bála že se k němu z té narkozy nevzbudím. Holky je to krásnej pocit ale i se ho děsně bojím. Dali mi léky na bolest a tak je mi relativně líp.

renys
19. dub 2010

Craw, děkuju 😉, kdy se tedy rozhodne, jestli to bude císař?

Andrej, drž se, brzy bude líp!!!!

Á Maxiáda se probudila....

zuzi82
autor
19. dub 2010

Man, Eri: oba Tomáškové jsou krásní.
An: hlavně, aby to už bylo v pořádku a dobře se to hojilo, ať můžete jít s Šimonkem brzy domů, taťka se už na vás určitě moc těší.

zuzi82
autor
19. dub 2010

Skret: mě bříško poprvé kleslo tak o tři až čtyři cm asi před dvěma týdny a teď zase tak o 3 cm. Takže mezi hrudní kost a zvedající se bříško už v klidu položím dlaň. A když sedím na židli, tak už musím mít roztažené nohy, jinak mě to strašně tlačí, ale jak pustím břicho mezi nohy, je to ok. 😀

verisek
19. dub 2010

ahoj holky,
tak me bricho asi zatim neklesa, zato mi tvrdne, prijde mi, ze ho mam spis tvrdy nez mekky, tak to zitra musim rict doktorce
jdu na monitor, ultrazvuk a pak na prohlidku..
mis: ty jdes taky, ze? ale do Bohunic

crawler
19. dub 2010

renys: rozhodne se to nejspíše zítra - tedy jestli to nebude nějaké nerozhodné, ale jestli bude čípek stále CS 0 a mimi vysoko, tak říkala, že mě tam hned pošle ať mi ho naplánují...tak jsem na zítřek zvědavá...:-/

zuzi: to já bych mohla sedět klidně noha přes nohu a v pohodě...závidím, že mimísek už je tam, kde má být 🙂

andy: to je moc krásný, jak to píšeš! jsem zvědavá na své pocity, ale určo budou totožné a už teď mě svírá strach o toho bobínka v bříšku...zvláštní pocit...

crawler
19. dub 2010

veri: v těchle týdnech je to normoš🙂 ...já ho mám věčně jako kulturista - prostě beton...ale nebolestivé...někoho to může i bolet...

crawler
19. dub 2010

jo a hodně štěstí všem zítra na poradnách! 😀

a nevíte něco o té Evuss??? jsem jako kšandy🙂

skretik
19. dub 2010

Hmm takze klesnuti briska koukam taky nic neznamena 😀. Popravde receno porad hledam nejake znameni podle ktereho bych poznala jestli se to blizi nebo budeme prenaset, vim, ze nic takoveho neni, ale co kdyby, ze 😀 😝 .
Poslicky a tvrdnuti uz bych mela, hlavne v noci, to pak sedim a koukam a cekam a ono pak nic 😅 . No jsem na to zitra zvedava, jestli budou nejake novinky, ale pochybuju, ze by se od ctvrtka neco zmenilo. Vim mam jeste cas, ale podle UTZ jsme taky vetsi, takze 😀 . No uvidime, hlavne, ze to utika!!!

Me teda sezeni vadi, hlavne delsi sezeni a to prave kvuli tomu zebru, ale jinak si nohu pres nohu taky klido dam 😀 .

Andy to je krasny 😵 , hnedka se ta bolest snasi lip, kdyz vidis ten poklad vedle sebe,vid 😵 😵 😵 .

Taky zitra preji prijemne a hlavne mile poradny a kontroly.

baterka
19. dub 2010

skret: dobře Tě tu taky potkat, ani jedna tu nejsme moc často... 😵 , ráda o Tobě zas slyším!
zrovna dneska jsem o tom klůesajícím břichu uvažovala..., jo, asi i mě trochu kleslo, ještě před týdnem mi na něj manžel v sedu postavil půlitr piva a zůstal v pohodě stát, dneska už by asi sjelo a taky když sedím, tak břicho víc cítím, jak mi padá na stehna..., tak ssnad je to ono...
craw: držím palce zítra, dej vědět!!!
jsem taky napnutá co evuss, snad dá po někom brzy vědět!

baterka
19. dub 2010

koukám, že ta příhoda s pivem...., vypadáme jak v rodině alkoholiků, co? 😀 To byla jen legrace, škoda, že to manža nevyfotil, hned bych to přidala do alba 😎

zuzi82
autor
20. dub 2010

Dobré ráno,
Mis, Craw: držím pěsti, ať je vše v pořádku a tak jak si přejete. 😉
Nohu přes nohu teda já už rozhodně nedám. O víkendu jak jsme byli tancovat, tak si manža dělal legraci, že to moje břicho při tanci už cítí na špičce boty. Taky pořád hledám nějaké znamení, že do dvou dnů porodím, ale jediné,které je, je asi prasklá polodovka. Dokonce ani čípek nemusí o ničem vypovídat. Mám kolem sebe několik případů, kdy byly holky ráno v poradně a dr. jim řekl, že všechno odpovídná týdnům a večer jely a rodily o čtvrnáct dní dřív. Takže je to fakt dost nepředpověditelné.
Dneska začnu postupně mít okna a žehlit, mám tu vyprané tři pračky a chci dát čtvrtou, tak to musím pofackovat, tak třeba se něco rozjede. 😒 Ale asi spíš ne.
V pátek si manža vezme asi náhradní volno. Má tento měsíc moc hodin navíc, tak si to vybere, když ještě nerodím. Zbudou mu ještě dva dny, tak kdyby se to rozjelo příští týden, tak má z čeho brát. Uděláme si pěkný den. Ráno poležíme, tak dlouho jak budeme chtít 🙂 , na oběd si něco ugrilujeme a po obědě naplánuju dlouhou procházku na hrad a uvidíme, jestli pak v noci zase nebudu spát, jak mě budou bolet záda, nebo jestli bude mimísek. 😀 Už se na ten pátek fakt těším. Takový den jsme něměli ani nepamatuju.

evejka
20. dub 2010

Dobré ranko mamky...teda vy ty drobky máte tak krásný...Eri, Tobě je Tomík tak podobnej, Man, malej je úplnej anjelíček 😀 , Reny, Maxiáda...vtipný a pohodový miminko...prostě krása!!!Andrejko, ta mateřská láska je úplně největší anesteze,co?Moc džím palce,ať se dobře zhojíš...hodně prý pomáhají řapíkový obklady, tak to zkus, ať Ti doma udělaj do termosky odvar a přikládej... 😉 jinak my jsme ok, po pár scénkách manža udělal lišty v pokojích a už nám stojí i postýlka, trochu se mi ulevilo!!! 😀 Peru o 106 a dneska jdeme pro sichr na gyndu, páč jsme nějaký tvrďáci...ale jinak jsme se s Hanulkou domluvily, že rodíme až v květnu...přece 😀 moc zdravím a přeju krásné jarní dny 😉

janinka22
20. dub 2010

Dobré ránečko 🙂
Tak mě se dneska zdálo,že jsme jeli do porodnice,ale ještě jsem nerodila 😀 tak už mi to asi leze na mozek,nejspíš nad tím porodem moc přemýšlím.. nebo že by to bylo nějaký znamení.. 😎

skreti,taky by se mi líbilo,kdyby se den porodu dal podle něčeho přesně ohadnout,ale hold musíme čekat a čekat až to přijde 🙂

Nevím jak u vás,ale tady to dneska zase vypadá na pěkný počasí,tak to je fajn 🙂

andrea110409
20. dub 2010

Dneska jdeme domů🙂

mercedesse
20. dub 2010

andy to je super, teď už bude mnohem líp. 😉

zuzi82
autor
20. dub 2010

Andy: tak to je moc fajn. Ani bych nečekala, že tě tak brzy pustí, když ti ještě včera opravovali to šití. Tak už se vás taťka dočká. 😉
Tady to taky vypadá na pěkný den.

baterka
20. dub 2010

andy: to je super zpráva, konečně! Určitě sis vybrala to špatné do zásoby a teď Vás čeká už jen samé příjemné!!! O řapíku jsem taky slyšela, ale nsmí to mokvat, tak bacha na to. Tak dej vědět, jak je doma- určitě o 100% líp jak v nemocnici! Moc Ti to přeju

miselaniki
20. dub 2010

Ahoj holky,
jsem zpět. Monitor v pořádku, malý má cca 3400kg, mudr. nás pochválil jak jsme krásně nachystaní, ale zatím nerodíme🙂. Termín mám na sobotu, tam mám přijít v sobotu na monitor a řekl, že přenášet mně nechají max. týden tedy do 30.4. Jinak mi o víkendu odešla i hlenová zátka, to jsem ani nepsala. Jdu vás dočíst co je nového.

crawler
20. dub 2010

Krásné dopolko holčiny🙂

Andy: bomba!🙂 jen co budeš doma, tak se Ti to zahojí raz dva 😉 a já myslím, že by mohl pomáhat i odvar z heřmánku ne?

evuss: stále žádné zprávy? teda teda....

zuzi: závidím volný den s manžou...Ten můj zase připravuje na audit a tak taky valí přesčasy...no, co naděláme :-/

Tak jinak jsem tedy byla dnes na poradně a: od minule se sice nic nezměnilo ( 😠 ) jsem stále jako zabetonovaná a miminko je velice vysoko, ale monitor jsme měli ukázkový, takže miminku se snad daří velmi dobře a dostali jsme šanci do neděle. Pokud neporodím, tak v pondělí do rizikové poradny a tam se rozhodnou, co se mnou dál dělat...Takže se nevzdávám vididny přirozeného porodu, ale od čtvrtka čili den po termínu začneme s vyháněním mimíska DD Nerada bych vyvolávání a samo ani sekci... Takže z toho mám dobrý pocit a kéž by na to mimi vlítlo - ideálně před víkendem, aby s námi mohl být tatínek...To by byla paráda...😀

crawler
20. dub 2010

mis: tak super, že je vše ok...závidím ten zaniklý čípek - já ho mám stále tvrdý a dlouhý a vysoko...:-/ Jinak můžu se zeptat na tu zátku? jak vypadala a kolik jí bylo? Já jen, že jsem asi 3 dny za sebou měla párkrát na toaleťáku takový "soplík" - téměř průhledný, ale bylo toho jen malinko, tak jsem si říkala, že to asi není ono...

crawler
20. dub 2010

joa mis: co děloha na monitoru? jaký skákaly čísílka?

mandragora10
20. dub 2010

Ahoj hoky,
Tak mame za sebou uspesne první den a nc po propusteni z porodnice a ještě nez se zase zapojim do pravidelneho chatovani a doctu vas, pridavam popis vseho, co se udalo za poslednich 5 dnu.
Porod fakt nic moc, bolesti mi zacaly ve stredu v 17:00, ve ctvrtek v 0:30 jsme jeli do porodnice, tam me prijali na sestinedeli, do 6:00 jsem porad mela jen kontrakce a vubec jsem se neotvirala, tak mi pak porodni asistentka udelala nejaky drsny hmat, aby to rozpohybovala, do 11:00 jsem se otevrela na 3 cm, tak me poslali na pripravu na sal, kde jsem byla hodinu, pak uz jsme dostali porodni sal - ten nejvetsi a mohl tam se mnou i Jirka. Pichli mi dolsin na otvirani, ale bohuzel nezabral - pry kvuli tomu, ze jsem mela operovany cipek kvuli rakovine ☹ Tak mi pichli oxytoxin na urychleni kontrakci - ty se rozjely naprosto silene, ze uz jsem je nezvladala p tech x-hodinach unavy prodychavat, uplne jsem se klepala vycerpanim a brecela jsem bolesti, takze mi nabidli epidural a ja souhlasila. Penez nelituju, fakt moc pomohl...jednak jsem na 2 hodiny necitila bolesti a odpocinula si na zaverecne tlaceni a jednak jsem se do 2,5 hodin otevrela na potrebnych 10 cm. Pak to bylo rychle, prisla doktorka, rekla jdeme na to….parkrat jsem zatlačila, bohužel maly sel rukou vpred, tak me museli strihnout, ale byl venku….hned mi ho polozili na bricho….byl nadhernej  Mne pak nesla ven placenta, kdyz ji konecne vytahli, zjistili, ze neni cela….museli volat druheho doktora, ten zjistil, ze v deloze mam myom a o ten se kus delohy zaseklo….museli to tedy vyskrabovat. No a pak me sesivali, ale to jsem vubec pres ten epidural necitila, az kdyz to prislo k sobe.
Tomasek mel nejake problem s dychanim,protoze se nadychal plodovky, tak prvni noc stravil na JIP. Mne odvezli na sestinedeli - byla jsme na normalnim pokoji, dvouluzak….puvodne jsem chtela nadstandard, ale kvuli placenemu epiduralu jsem se spokojila s obycejnym pokojem. Nakonec mi to vubec nevadilo, snad jen kvuli navstevam, ze jsem musela na chodbu a kdyz Tomasek zrovna brecel, tak hold navsteva musela po 5 minutach odejit. Sprchy i zachody byly v pohode, jidlo klasicke nemocnicni, ale ja stejne nemela ani hlad, a kdyz uz jsem ho mela, mela jsem pocit, ze nestiham jist.
Sestry na sestinedeli byly fajn, coz nemuzu rict o sestrach destkych – az na 2 vyjimky mi s nicim neporadily, byly drsne – na vse odpovedely, ze je to normalni, nebo se divily, proc se ptam, kdyz ty veci jsou preci jasne. Chvilema jsem z nich byla nestastna, protoze Tomasek orad ublinkaval, chvilkama mel uplne zachvaty, kdy cely zrudnul a davil se…tak jsem ho pak pored hlidala, vubec nespala, jidlo zhltla behem 5 minut a na zachod jsem sla jen kdyz spolubydlici byla na pokoji.
Vcera nas pustili z porodnice domu a musim rict, z eve dvou se to lepe tahne, domacoi prostredi udelalo sve a hned jde vsechno lip. Tomaska pored polohujeme, aby nelezel rovne a neublinkaval, vcera jsme poprve koupali a docela se mu to libilo….a nekdy zvladne mezi kojenim spat i 4 hodiny, tak se obcas vyspim  Pred chvilkou u nas byla pani doktorka, mam mu davit min jist…trosku se prepiji, ale jinak nas chvalila.
Tak drzim palecky vsem ,at mate rychly a co nejmene bolestive porody – no a tesim se, jak se postupne budeme seznamovat s nasimi miminky a vzajemne si radit. Tomasek zdravi vsechna narozena miminka a tesi se na nova.

Andy, drzim palecky, at s eto rychle hoji a muzete se Simonkem jit brzy domu. No a doufam, ze Evuss uz to ma take uspesne za sebou.

baterka
20. dub 2010

ahoj Man!!! Tak to je skvělé, že po té lapálii už jste doma a v pořádku! Tedy ty sestry jsou někdy faktna ránu, ako kdybychom se narodily a všechno věděly, ale je dobře, že ses ptala, lepší než se neptat a pak nevědět, hodlám to dělat podoně. Tedy to byly nervy..., uf, oba jste v pořádku a to je nejdůležitější.

já jsem se rozhodla dneska jít na keramiku, abych si něco doglazovala a tak, tak snad přijdu na jiné myšlenky, jinak pořád sedím a myslím na to, co porod, zda stihne dojet manžel...., jak se budu chovat, jaké to bude a tak, asi jak psala Jani..., už aby to bylo za náma, tohle čekání "na Godota" je divný

baterka
20. dub 2010

miss: mě taky zajímá ta zátka... 🙂, můžeš hodit nějaký popis?

mercedesse
20. dub 2010

man: ty sestry někdy plácnout přes držku fakt, no hlavně, že jste v pořádku a konečně doma.

zuzi82
autor
20. dub 2010

Man: hlavně, že už jste doma. Jsi fakt šikula, jak jsi ten porod zvládla. Vůbec si to neumím představit. Muselo to být šílené, rodit vlastně 24 hodin. Já jako nejhorší variantu beru 12 hodin. Manžovi jsem líčila, jak jsi trpěla a ten se trochu vyděsil a hned začal, že mám být v klidu, že já to tak mít nebudu. No já tě litovala, ale v klidu jsem byla narozdíl od něho. Myslím, že s Tomáškem na ty bolesti rychle zapomeneš. Je opravdu krásný a zdá se, že i hodný, když nepíšeš, jak celé noci probrečí 😉

crawler
20. dub 2010

Man: Super!!! Moc díky za popis porodu - měla jsi to tedy pěkně drsné a k tomu ty komplikace s placentou...no užila sis, ale jsi statečná mamina 🙂)) a kolik jsi vůbec měla natrénováno s epinem??? a byl to při tlačení podobný pocit? Já jsem momentálně na 9cm průměr a nemůžu se hnout 🙂

bat: ty myšlenky jsou normoš a jelikož já to čekám už opravdu každým dnem, tak v podstatě nemyslím na nic jiného, než co to ty kontrakce vlastně jsou? jak to budu zvládat? budu křičet? apod.? 😅

crawler
20. dub 2010

joa holky - maminky - zajímalo by mě kolik kg jste nechaly v porodce???

miselaniki
20. dub 2010

reny. maxíček je nádherný a takový jedlík tak hezky kojte ať roste
andy: super zpráva, moc se těšíme
veri: jako poradna? hned nám napiš
zuzi:tak ten plán na pátek zní výborně, tak jestli to tedy neporodíš, krásně si to užijte
craw: tak držím pěsti ať si to neděle mimísek rozmyslí dobrovolně, zátka-já si tedy myslím, že to byla zátka
takový hleník - průhledný trochu do žluta a vždy takovou hrudku jsem našla na vložce ( od pátku do neděle)
monitor no dnes ta děloha tak do 30 víc tam ani nebylo, spíš to lítalo tak mezi 10-20, co ty?
man: no jseš statečná holka, díky za popis, nejdůležitější, že už jste doma a že jste v pořádku, sestřičky tedy pěkné drsné baby, jsem zvědavá jaké budu v Brně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru