Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
23. dub 2010

moc dekuji..
a ta samotna aplikace byla nejak neprijemna? a museli ti brat krev na testy jestli ti ho muzou dat?
ja se o epiduralu bavila se svoji doktorkou a ona na neho ma nazor takovy, ze ho prave doporucuje u porodu jako jsi mela ty, dlouhy a nepostupujici..

renys
23. dub 2010

Holky maminky, jak kapete dětem ty vitamínky K a D? Před kojo, když už otevírají pusinku na prsík?

crawler
23. dub 2010

hezký večer holky🙂

neblbněte - tolik lichotek na mou hlavu:.) ale máte pravdu - bylo to super se nechat takhle rozmazlovat 😀 Rozhodně do toho jděte, když budete mít možnost - oni vevšech těch směrech hodně i poradí a byli to prostě odborníci - třeba vlasy mi dělal gay a měl tam cedle sebe desítky různých odstínů barev - já ani nedokázala postřehnout ty detailní rozdíly a on zkoumal kousek po kousku prameny mých vlasů, aby vybral ty nejlepší k pleti a očím...prostě za normálních okolností by se s tím žádný kadeřník tak nemazlil - jedině, kdyby si to člověk draze zaplatil, což fakt není můj případ 😝 😀

k epiduralu: mě se do něj taky nechce, ale kdybych měla porod jako ty Man, tak bych neváhala ani vteřinu a šla do něj...nemá cenu být masochista a pak třeba nemít sílu na to tlačení...ještě by pak museli použít kleště nebo tak...to radši vapláznout ty peníze a ulevit si 😉

Jinak holky zítra ráno odjíždíme s manžou do Svitav a já tam zůstanu, páč nám budou dělat v pondělí ty plastový okna v celým bytě a já stejně budu muset (když neporodím) do rizikovky...takže Vám budu posílat zprávy po Erisce a Andy, abyste věděly, jak to se mnou vypadá 🙂 a doufám, že i já od holek obdržím novinky ohledně nových miminek, protože nemůžu počítat se solidárností Mis a Zuzi a počítám, že mě předběhnou 😀DD U mě je to holt na dlouhý lokte 🙂

Jinak mě dneska tak natekly nohy, že to dost bolí a skoro ani chodit nemůžu...kůže palí a mám pocit, že už praskne a budou mi z noh prýštit potůčky vody :-/// Nikomu nepřeju přenášení, protože každý den navíc už je utrpení fyzické i psychické...:-/

katy007
23. dub 2010

Craw: hráz jsem masírovala, ale cca jen 3 týdny před porodem a ne denně a kdoví zda 100% správně 😀 já při těhu nabrala 14 kg a mám ještě 5,5kg nahoře tak snad to shodím asi se kouknu co můžu už v šestinedělí cvičit. Joga v šestinedělí se nebude konat bohužel. 😢 tak budu muset sama začít cvičit doma.

eriska
23. dub 2010

holky, tak jsem přečetla jen poslední tři příspěvky a honem uklidit po vaření, přítel se dal do večeře..

reny, já je kapu po koupání, když malýho mažu na dudlíček..na prsíky nechci, bojím se, aby mu nepřestalo chutnat mlíčko..jinak my kanavit máme kapat jednou týdně a ten vigantol denně..jak to máte vy?

katy, neboj, jsi teprve chvíli doma..počkej po šestinedělí..ale zkoukla jsem fotečky a jsi krásně štíhnounká, tak co řešíš?

craw, mocinky moc ti to tam sluší..neboj, já jsem na mobilu pořád, takže stačí napsat a hned sem info holkám hodím..

těhulky, přenašečky, myslíme na vás, at mimísky přemluvíte a držíte je v náručí..

všem přeju dobrou noc, nebo krásné ránko😉

baterka
23. dub 2010

ahoj holky, taky jsem se sem dostala až teď, celý den jsem strávila u sporáku - vepřo knedlo zelo pro manžela a brigádníky n vílkend na baráček, k tomu tiramisu a ještě domácí chleba. Stejně jako craw mám už děsně natelké nohy a i ruce (nemůžu nosit snubák!!! a to ho mám jen 2 měsíce... 😖 ) a tak stání u plotny byl fakt záhul. Ale zítra si oddáchnu, budu šít, takže si pěkně posedím.

cra: kočka! Přidávám se k chvále ostatních. Být Tebou, zs bych do krátkýho sestřihu šla, moc Ti sluší.

k epidurálu: jo, taky jsem zatím přsvědčená, že ho snad nebudu potřebovat, ale nehodlám být falešná hrdinka, takže pokud to nepůjde a bude k tomu indikace, tak do toho asi půjdu... jen nevím, kolik to v Benešově stojí...

jo holky, chtěla jsem se nechat před porodem trochu ošmikat v kadeřniství, ale netuším, kolik to tak bude stát. Já si vlasy stříhám sama a nebo mi je zkracuje manžel, takže když mi dneska řekli, že jen umytí a zastřižení stojí 650,-, tak mě to docela vyděsilo... Je to normální? Nebo se mám poptat dál? Tenhle salon mám od našich nejblíž.... Dík, nějak nevím, zda do toho jít či ne.

renys
24. dub 2010

Ahojky kočky, tak co čekatelky, co dnešní noc??

Erisko, já dala kapičku na lžičku a těsně před kojo jí tam kápla a to byl škleb, nevim jestli tim zklamánim, co to jako bylo? nebo jestli je to hnusný..Dávkování máme stejný.

mandragora10
24. dub 2010

Ahoj holky,

Veri....nene, krev mi nebrali, rovnou prisel doktor a napichl mi to do zad, jen cekali nejak na kontrakci, aby to pichnul presne....pak dal nejakou testovaci davku a kdyz jsem reagovala dobre, tak pripravil davku tak, abych byla na tlaceni uz schopna vnimat trochu bolest a tlacit. Diky epiduralu jsem se pak zacala strasne rychle otvirat, behem dvou hodin jsem se otevrela na zbylych 6 cm, co mi chybely do potrebnych 10.
Reny, Eri....my zaciname s Kanavitem teprve v nedeli, dalsi kapky az budeme mit 2 tydny a davkovani stejne - doktorka taky doporucila podavat je lzickou, nejak pred krmenim rano.
Katy, 5 kg das dolu hrave....uvidis, ze do dvou mesicu nebude po nich ani pamatka.Ja pribrala 12 domu, domu prisla s 5 navrch a po tydnu mam 2,5 navrch, takze verim,ze az se prida nejake cviceni, nikdo ani nepozna, ze jsme byly tehotne.
Cekatelky na miminka....myslim na vas a jsem moc zvedava, kdo bude dalsi 😉

andrea110409
24. dub 2010

Bater: ahoj, ta cena je poměrně reálná pokud se jedná o nějaký salon. Já teď chodím k soukromnici a ta mě i s melirem střihá za 460 Kč. Je to, ale fakt individuální. Zrovna dneska jsem přemýšlela, kdy se zase dostanu ke kadeřnici.....před porodem jsem změnila účes a za dva měsíce nejdýl by to chtělo poupravit a netušim jak to zvládneme. 😉
Jinak se přiznám, že vás nedočítám....nějak to nestíhám.
Včera jsme měli nějaký špatný večer a malý ho probrečel až do půlnoci a přitom mu nic nebylo...jediné co fungovalo bylo kojení a tak musel být pak snad jako houba 😎 JAk pak usnul ani nevim, přiznám se, že jsem na chvilku odpadla a usnula....byl se mnou v pelíšku a tak ho možná uklidnilo to.
Vim, že jste tu mluvili otom jestli se někdo nebojí, že malého zalehne....přiznám se, že toho jsem se vůbec nebála, protože se skoro nepřetáčim ....asi zvyk z těhu .....na břiše jsem ještě, ale nespala 😉
Jo a dneska slavim, mám první den bez kapiček na bolest a funguju 😀

baterka
24. dub 2010

andy: díky, zkusím pozjiťovat a ěkam snad ještě stihnu zajít, vypadám jak Viktorka od splavu 🙂, tak ať se mě Marek nelekne 😀
man: zatím asi nic, "na řadě" je mis, craw a zuzi, ale uvidíme, jak se mimina rozhodnou 😎

verisek
24. dub 2010

mame tady dalsi mimnko!!! toto ma mis na profilu:
Mám tu čest vám oznámit, že se Míši dnes v 18:20 hod narodil krásný zdravý chlapeček Kryštof. Váha 3350g, míra 51cm. Porod trval dlouhých 17 hodin a byl ukončený císařským řezem, ale jsou oba v pořádku.

verisek
24. dub 2010

takze se ji malej narodil vcera vecer 🙂
asi si taky pekne uzila chudak, hlavne, ze je v poradku ona i malej
moc gratuluju 🙂

baterka
24. dub 2010

jé, tak mis už to má za sebou! Mooooooc gratuluju, jsem zvědavá na podrobnosti a na fotečky!

janinka22
24. dub 2010

Ahoj holky, jéé tak mis gratuluju, dalšího chlapečka tu máme 🙂
Holky, dneska ráno se mi udělalo pěkně zle, nevím z čeho a jakto, bylo to u snídaně, úplně se mi navalilo a pak se mě i vyletělo cosi, nějakej hlen nebo co a pak už to bylo lepší.. a pak zase takovej trochu průjem.. já nevím jestli se to tělo už připravuje na porod či co.. 😕
Dneska jedem do brna k našim, mamka měla 60 tiny tak na oslavu a večer s kamarádama na bowling (já samozřejmě hrát nebudu 🙂 ) tak jsem zvědavá jak ten den zvládnu, večer budu určitě už pěkně unavená.. ale aspoň že mě už malej nechá občas spát i na levým boku, už moc neprotestuje, bodejť když je už hlavičkou dolů že 😎

baterka
24. dub 2010

jani: ty jo,tak na sebe dávej pozor, když to z Tebe takhle "lítá"!
to já zatím usínám na levém boku pravidelně, nakonec ale stejně spím na zádech a problém mi to nedělá, ťuk ťuk ťuk 😅

katule01
24. dub 2010

Ahoj holky
gratulace k dalšímu miminku...
Jani: No tak to máš taky zajímavý, není to nějaký signál? 🙂 Já už se teda taky hlídám a nedělám žádný těžký věci, protože mi doktor už minulý týden řekl, že by to mohl přijít každým dnem, že spodek je zcela připraven na plných 10 bodů... Tak jsem zvědavá. Abys mě ještě nepředběhla 🙂

evuss
24. dub 2010

Pěknou sobotu přejeme v Viktorkou všem maninkám, miminkům a nastávajícím maminkám. Zatím jsme vás přišli jen pozdravit. Dočítat nebudu jen jen jsem mrkla na tabulku a vypadá to, že jsme poslední. Nebo ne? Jinak nás dneska pustili z porodnice. Malá je krásná a hodňoučká. Potom sem hodím fotky. Teď se "zabydlujem" a nějak mě to vyčerpává, takže asi půjdu za mamkou hodit nohy nahoru a probrat co je novýho 🙂Tak se mějte pěkně, užívejte sllunečnou sobotu a mimča šup ven 😉

baterka
24. dub 2010

ahoj evuss 🙂!
tak se zabydli, odpočiň a pak nám musíš povyprávět, jsem zvědavá 😉
hezkou sobotu

mandragora10
24. dub 2010

Je, dalsi miminko....tak chudak Mis si ten porod asi taky pekne uzila...ale hlavne ze jeona i malej v poradku....je to peknej dlouhanek 😉 Tak obrovska gratulace, at se o ne v porodnici pekne staraji a jizva po cisari se pekne hoji.
Evuss, vitej doma, preju, at je Viktorka porad tak hodnoucka.
Nas Tomasek nejlip spinka v kocarku, takze to vypada, ze az bude jeste lepe, budeme skoro cely den venku 🙂 Noci nam zatim moc nejdou, po kojeni mu trva strasne dlouho nez znovu zabere a i tak ma pak spanek hodne neklidny....stridam postylku, kolibku a icnasi postel..pokazde zabere neco jineho.
Holky co kojite....mam dotaz: kojite pri jednom kojeni z obou prsou nebo jen z jednoho? Mne se dnes zase nejak nalila prsa, mam je je cela zatuhnuta a pekne boli, tak asi budu muset odstrikavat, aby z toho nebyl nejaky zanet....ach jo ☹
Andy, to je fajn, ze uz jsi dnesek zvladla bez kapicek na bolest, tak snad uz to bude jen a jen lepsi.
Janinko, tak na sebe davej pozor a vic odpocivej....on ten prujem a zaludecni problemy opravud muze byt predzvest bliziciho porodu....tak snad si dnes jeste uzijes oslavu.

zuzi82
autor
24. dub 2010

Ahojky,
co to tady čtu. Tady se přeci nepředbíhá 😠
Misi: samozřejmě moc gratuluju, přeji vám oběma moc zdravíčka a ať jste brzy v pořádku doma 🙂
Evi: vítej doma. Na fotečky už se samozřejmě moc těšíme 😉
Tak a těď o mě. Já jsem stále dva v jednom. Včerejší procházka byla dlouhá a svižná. Bohužel k ničemu a tak jsem se rozhodla, že na nějaké snahy vyhnat našeho bobíška kašlu. Dneska jsem teda ještě byla plavat, pak jsem vařila a dost uklízela, ale od zítřka budu už jen ležet s nožkama nahoře. Možná se mímo začne v tom klidu nudit a rozhodne se podívat ven.
Včerejší den s manželem jsem si ale moc užila a moc se těším, až budeme jezdit s kočárkem a takových společných dní bude víc. Chtěla bych se domluvit v nemocnici, aby mě už od příštího víkendu vzali případně na vyvolání, takže mám naději, že za týden a něco málo už budu mít broučka v náručí. Už moc nevěřím, že by se něco spustilo samo. Dnes mi říkala manželova sestřenice, že to měla podobně, že kdyby skákala ze židle, tak jediný efekt by byla zlomená noha. 😀 U nás je to asi stejné.
Jani: jestli chceš předbíhat i ty, tak už se fakt rozzlobím. Přiznám se, že to je fakt na palici. Trochu mě chvílema chytají depky. Manža se šíleně těší, za dobu co jsme spolu jsem nezažila, že by něco tak prožíval a já bych mu chtěla udělat velkou radost a drobečka už přivést na svět, ale nemůžu s tím nic dělat, tak je mi to strašně líto a pak brečím a on mě utěšuje, ať jsem v klidu, tak brečím ještě víc, protože si říkám, že je tak zlatý a já nejsem schopná mu už porodit to dítě a tak pořád dokola. ☹ Ty hormony jsou fakt síla. Asi už normálně blbnu.
Tak si pěkně užívejte krásný víkend a já zase zítra nakouknu, jestli Janinka neporodila 😕

mercedesse
24. dub 2010

ahojky holky,
mis gratulka ke Kryštůfkovi, i když jsis to teda řádně užila. 😉

verisek
24. dub 2010

ahoj, tak my jsme byli dneska v zoo, bylo to moc fajn i kdyz uz narocny pro me, pekne me bolely nohy..
jani: tak treba uz se fakt zacina neco dit
u nas nic, jen mi obcas tvrdne bricho vecer.. takze jsem zvedava na uterni kontrolu, zda se vubec neco pohlo..
man: ja z toho tvrdnuti prs mam strach, tak jsem si poridila odsavacku pro vsechny pripady, ale pry je dobre prsa nahrat a promasirovat, pak odstrikat, melo by se to hezky uvolnit

baterka
24. dub 2010

zuzi: vydrž děvče, už to bude jen chvíle a budete spolu všichni tři. Já Tě teda rozhodně předbíhat nehodlám 😅 a kdyby měl Marek takové nápady, tak mu vysvětlím, že ještě rozhodně není na řadě!!! 😀 Dobře to dopadne, vydrž ještě maximálně pár dní a co ty víš, třeba ten nezvyklý klid od zítřka nakonec zabere úplně nejvíc 🙂!
holky, jdu spát, dneska jsem šila a byla celkem v klidu, ušila jsem kapsář k postýlce (je takový docela vtipně námořnický). Dala bych sem i fotečku, ale manžel má foťák na baráčku na dokumentaci stavby... Tak pokud přijede do porodu, tak sem hodím ještě nějaké fotky mého mega břicha, aby se mohly všechny, co mají pocit, že jsou neforemné tiše radovat ze svých malých břich a mě jen politovat 😀 😀 😀 !

dobrou noc všem miminkům, maminkám i nám čekatelkám 😉

renys
25. dub 2010

Ahojky,

Mis, moc moc gratuluju k miminečku 🙂 🙂 !!! Asi chudinka zkusila, hlavně že to dobře dopadlo 😵 .

Holky, tak sláva, my konečně objevili neprotýkací plínky 😀 - Huggies 2-5 kg, fakt mam pocit, že mu ty Pampersky jsou malý okolo stehýnek...

Holky, ty tam jsou zlatý časy spícího Maxíka - včera od 18 - 22 hod., pláč či řev, kojo po hodině - přesně Andrej, taky si řikám, že musí být přepitej - a tak dokola. Zkoušela jsem si ho vzít do postele, vztekle mě odstrkoval 😅 , pak teda asi hodinu jsem s nim chodila po bytě a zpívala celej arzenál muzikálu Drákula 😀 , prdíci odcházeli, tak nevim. Noc dobrá, jen 2 x se vzbudil, ale ráno zase po koju oči dokořán. Jo a zkusila jsem mu včera ve slabý chvilce dát dudlíka - s hrůzou ho vyplivnul - má víc rozumu než maminka 😀 😀 .

Bater, já dávám u holiče tak 900,- barvení a stříhání, je to děsný 😖 😖 ..

Man, já teď už kojim pokaždý z jednoho, a dnes jsem měla ten prs, kterej byl na řadě už x hodin, malej si vyspával - jak před explozí, malej ho naštěstí vysál. Jestli se Ti dělají na okrajích prsu bouličky, tak zkus masírovat a po koju chladit, ale jen lehce, aby si ještě nepřišla o mlíčko.

andrea110409
25. dub 2010

Ahoj holky
Mis: moc a moc gratuluji k mrňouskovi ............hlavně zdraví vám oběma 🙂
Tak holky, už by to zase chtělo nějaké snadné porody ne ......už jsme si tu užili až až 😉

katy007
25. dub 2010

Ahoj holky,
Misi: moc gratuluji ke Kryštůfkovi ať jste oba v pořádku a brzy doma už se těším na fotky. A mě tu křičí tygřík od včerejška jsme extra hladoví pořád krmíme a krmíme asi růstový týden jinak nechápu kam to množství dává.

baterka
25. dub 2010

andy: viď, taky si říkám, že jste to snad oddřely za nás... 😅 tak uvidíme, kdo bude na řadě..., přála bych to zuzi..., je z toho už nervózní, tak třeba už jeli, když nepíše, ne?

katy: z tygříka musí vyrůst pořádná šelma 😀 , hlavně, že je při chuti

já strávila den na zahrádce a na terase, je nádherně, škoda jen, že můj drahý choť celý víkend pracoval na baráčku, dneska to vysloveně vybízelo k romantické procházce. Ještě jsem si chtěl užít pár soukromých chvilek jen ve dvou, páč pak na to asi moc času nebude... 😖 nějak se bojím, abychom to zvládli, moc se teď díky tomu, že manžel maká na baráčku a já jsem před porodem (a cca 2 měsíce po porodu) u rodičů nevidíme, je to přes 120 km... 😒 prostě trochu depka...

janinka22
25. dub 2010

Ahoj holky.
bater, to právě si taky říkám jestli to není už nějaký znamení blížícího se porodu 🙂
katule, no uvidíme která z nás porodí dřív, jsem sama zvědavá, doufám pořád že se mrňouskovi bude chtít už začátkem května 😵
zuzi, nic si z toho nedělej, však on se mrňous určitě umoudří, neboj 😉 jo a já tě předbíhat teda nebudu jo 😀 do týdne už určitě budete prcka chovat v náručí, nesmíš se stresovat že to nepřichází, možná to máš právě z toho víš
My byli včera u našich, tak jsme slavili mamčiny narozky a večer jsme šli na ten bowling, řeknu vám, že sem tam chodit neměla, nějak mi to asi nedošlo ... aspoň polovina lidí co tam byla tak kouřili,já se takovýmu prostředí celý těhu vyhýbám a nakonec těhu to tak pokazím 😠 tak mi tam ani nebylo dobře z toho vzduchu a byla jsem na sebe naštvaná.
Dneska bylo ale nádherně, tak jsem ten včerejšek spravila tím, že jsme byli na dlouhé procházce 🙂 už mi úplně připadlo jako by se blížilo léto 😵
Jo tak jsem přidala taky konečně nějakou fotečku s manžou, aspoň dvě jsem udělala na památku, tak kdyžtak mrkněte.

zuzi82
autor
25. dub 2010

Ahojky,
bater: díky, že na mě myslíš, ale u nás stále nic nového. Měli jsme doslova návštěvní den. U nás na baráčku jsme měli tři návštěvy, které se chtěly ještě před porodem podívat, jaké to doma máme, protože tu ještě nebyly a jednu jsme vykonali my.
Taky máme složenou přebalovací komodu a jsem z ní nadšená. Už jsem si na ní nachystala podložku a dovnitř dala plínky a do šuplíčku ponožtičky, rukavičky a čepičku. Manža bude nadávat, že se mi ta podložka ještě stihne zaprášit, ale třeba ne. 😒
Jinak moc chápu, že ti manža chybí, my se vidíme díky stavbě jen večer a pro mě je to třeba strašně málo. Teď ještě sádruje spoje na sádroši, tak netrpělivě čekám až přijde a zítra už jde zase do práce. Po porodu si bude brát týden dovču, aby mi trochu pomohl a taky si nás užil, tak se na to moc těším, i když vím, že to bude hodně drsný týden, najednou bude všechno jinak, než jak jsme byli dosud zvyklí. Huráááá už jsem se dočkala, za deset minut končí manža s prací a přijde. Ještě jednou hurá. Takže jdu dělat večeři a doufat, že nebude tak unavený, že mi hned usne. 😅

zuzi82
autor
25. dub 2010

Jani: fotečky krásné, moc vám to rodičové (teda budoucí) sluší.
Já bych se ani nestresovala, pomalu začínám počítat s tím, že budeme za týden v nemocnici vyvolávat, spíš mě to mrzí kvůli ostatním, když vidím jak moc už se těší a mímu je to evidentně jedno. Dneska jsem mluvila s mamkou a ta mi říkala, že na dnešek strašně špatně spalal, pořád na mě musela myslet, jako že by mi už přála, aby to přišlo. A podoně je na tom i manža, takže bych jen chtěla, aby jim mímo udělalo radost. 😉 A s tím předbíháním ti tak docela nevěřím, podle těch tvých příznaků, já teda zatím rozhodně takové nemám 😒 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru