Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
30. dub 2010

mis: dudlik davam a kojim normalne...nejdriv jsme kojili s kloboucky,a le pak si malej nasel techniku a kojime bez nich v leze

evuss
30. dub 2010

Mis: tak já dudlík taky prvně moc nechtěla, ale stejně jako ty včera jsem nevydržela. Dali jsme dudlík a byl klid. Dneska ještě potřeba nebyl tak uvidíme jak zase večer.
Reny já čepičku dávám jen po koupání na chvílu a pak občas přes den, když jsme v kuchyni, je tam chladněji a Viky má furt studený ruce, ale když dám čepku tak je to ok. Venku jsme byli jednou a to jsem jí ju taky dala a nezdálo se že by se v ní potila, ale nevím no. Přece jen nemá ty 3 kila tak to má s tím zahříváním asi trochu horší. A do kočárku se chystám dát klasickou peřinku, takovou tu volánkovou, hrozně se mi to líbí, tak ju dám jen pod ni aby to tam měla krásný 🙂

miselaniki
30. dub 2010

Jo holky budeme se chystat pomalu ven o víkendu aspon na balkon a tak co dáváte do kočáru a v čem máte miminka? musí tam taky ležet na boku?

mandragora10
30. dub 2010

Holky, tak pred chvilkou psala Janinka....nechali si ji v porodnici kvuli vysokemu tlaku, podezreni na preeklamsii.....ale rodit zatim nebudou, spis ji jen chteji mit pod dohledem. Tak jsem ji od vas rovnou pozdravovala, ze na ni moc myslime 🙂

Andy, my chodime taky na dvouhodinove prochazky, pak ho jeste treba dalsi hodinku necham v kocarku na terase....myslim, ze kdyz je mimco primerene oblecene, tak to nicemu nevadi.

Dudlik mame od prvniho dne doma....ne porad, spis jen kdyz hodne breci a potrebuje se uklidnit....ve spani ho sam vyplivne nebo mu ho vytahnu....a kojime uplne normalne, bez problemu.

Cepicku jsem davala prvni tyden....ale jen na ven, vcetne bavlnenych rukavicek...vcera a dneska uz byl malej venu jen v overalku a v zavinovacce...cepicku nemel a myslim, ze zima mu nebyla ani omylem. Evuss....nas mel taky prvni tyden hrozne ledove rucicky, ale jak jsme zacali chodit ven, tak se zacal aklimatizovat a ted uz je v pohode.

Do kocarku davam plenu misto prosteradla a davam ho tam v zavinovacce - uplne klasicke bile s kanyrkama, rychlozavinovacka mu je zatim velka....a kdyz byla zima, jeste jsem pres nej prehodila lehkou deku.

mandragora10
30. dub 2010

Mis...ja Tomaska davam lezet na zada, ale kvuli blinkani ma zvednutou predni cast....to mame udelane i v kolibce. Obcas se ale pretoci lehce na bok, tak ho necham....kdyz mu to je pohodlne 🙂

crawler
30. dub 2010

teda, tak snad bude janinka v pořádku :-/ áchich jo...☹

a dáváte miminka na bříško?myslím jako spinkat?

eriska
30. dub 2010

misi, no kryštůfek ti dal pěkně zabral..ale hlavní je, že jste to krásně zvládli a jate v pořádku doma🙂 my kojíme s kloboučkama a od prvního dne máme dudlíka..a vyhovuje nám ten klasický kulatý, žídné ortodontické..ty plival..ale s dudu se krásně zklidní..já proti nim nic nemám..ba naopak🙂
já čepičku dávám ven bavlněnou, ale ona se mu stočí a spadne..a chodíme bez zavinovačky..si říkám, že by mu třeba dnes bylo vedro a potníčků máme dost..a dávám mu dupky, bodyno s dl. rukávem a když je chladněji tak bavlněný kabátek nebo teplejší kabátek
do kočárku, jako podložku máme plínečku flanelovou a navrchu normální bavlněnou, polštářek a k tomu mám peřinku, z mamitati..ale v létě ho budu přikrývat max. plínečkou..
jinak na bok já dávám tomíka pořád a když se stočí na zádička, tak ho nechám
andy, mx jsme venku i tři hodinky..dokud chrupká😉
jo, holky, už se krásně smějeme na maminku i na tatínka😉
a ted ho jdu položit, protože mi asi upadne ruka 😅

man, napsala jsi to správně, moc na jninku myslíme a držíme ji pěstičky, aby byli s malým v pořádku

eriska
30. dub 2010

craw, tomík spí na bříšku jen když leží na mně nebo na příteli..myslím, že aby na něm ležel sám je brzo..a říkala mi to i dr.

verisek
30. dub 2010

ahoj holky,
jdu se rozloucit, zitra nam drzte palce at to jde rychle
urcite vam da manzel nebo kamoska vedet
craw: tobe preju at uz to mas taky za sebou, protoze uz si to fakt zaslouzis mit mimco v naruci.. hlavne at to jde bez problemu i kdyby to byl cisar at jste hlavne vsichni v poradku..
ostatnim cekatelkam na mimi preju hezky posledni dny bez mimisku, pekne odpocivejte a maminkam at je mimi moc nezlobi a delaji jen samou radost
jsem zvedava kolik pribude prdousku za tu dobu co tady nebudu
tak se vsichni opatrujte
papa

miselaniki
30. dub 2010

holky díky za rady🙂, zítra vytáhneme kočár
man: tak díky za info na janinku moc myslíme, je lepší, že je pod dohledem
veri: tak se drž a informuj nás, ať to máte rychle za sebou.

evuss
30. dub 2010

Tak mi spíme taky hlavně na zádech, na bok ju dávám jen když si po jídle neodříhne. Jinak jsem četla, že na břiše by spát takhle malý neměli páč tam hrozí ten syndrom náhlého úmrtí nebo jak se tomu říká přesně. A když už se umí trochu otáčet, tak se nemají nechávat spinkat ani na boku páč by se na bříško mohli překulit. Nejlepší poloha je na zádech a prý se nemáme bát ublinknutí, mají to v sobě, že se tím neudusí. To jsem četla v nějkém časáku co jsme dostávali v porodnici 🙂

Veri: tfuj tfuj tfuj!!! To se říká u nás pro štěstí 🙂 Tak ať to jde rychle...

Jo holky chtěla jsem se zeptat. Někde jsem vyděla takovej polštář pro miminka, je to taková zdvižená rovina nebo jak to mám napsat. A už nevím kde to bylo a na netu to nemůžu nikde najít. Chtěla bych ho koupit, prý je to dobrý i na tu rýmu, když je trošku zdvižená. Nevíte někdo kde se to dá sehnat, teda pokud chápete co myslím 😅 ?

evuss
30. dub 2010

Jo a Mis v profilu máš, že pořád čekáte miminko 🙂

mandragora10
1. kvě 2010

Dobre sobotni rano,

Verisku, tfuj, tfuj....preju rychly a co nejmene bolestivy porod a uz se tesim na zpravicku, ze miminko je na svete 🙂
Eri....to je super, ze uz se Tomik smeje....ten nas se usmeje jen nevedomky, treba kdyz na nej po kojeni mluvim....tak mu ujede koutek do strany a vypada, ze se smeje....ale na ten pravy usmev si budeme muset jeste chvilku pockat.

Evuss....tak takovej polstar by se nam taky hodil, kvuli tomu ublinkavani....tak kdyby jsi na nej narazila, dej vedet....ja dneska zkusim trochu surfovat na netu, treba neco objevim....

renys
1. kvě 2010

Ahojky holky,

Verisku, hodně štěstí a těšim se taky na zprávičky 😉 .

Holky, jak píše myslim Eriska, mimi by mělo spinkat pouze na zádech!! Na boku hrozí, že se překulí na bříško...

Tak doma čepičku nedáváme, máme teplíčko a chci ho lehce otužovat, no ale venku, včera byl jen v teplákovce, ponožky a bavl. čepička a byl úplně zpocenej 😒 . Holky, už jste někdo byl s prcíkem v nákupáku...se hrozně stydim, ale my tam asi dneska musíme vyrazit, malej se do spousty věciček vel. 56 vůbec nevejde, tak musíme něco pokoupit.

andrea110409
1. kvě 2010

ren: nakupovat ne nebo teda ne v obchodaku....to se bojim.
HOLKY CO TA JANČA, JSME NĚJAK MIMO JAK TO NESTÍHÁM DOČÍTAT. MALEJ MÁ VZTEKLIVOU NÁLADU A TAK SE S MANŽELEM DOHADUJEM JESTLI KOLEM NĚHO BĚHAT NEBO NE.

baterka
1. kvě 2010

ahoj holky,
janča včera dávala vědět, že si ji tam nechávají na pozorování kvůli vysokému krevnímu tlaku, ale rodit by prý zatím neměla.
tady je nádherně navzdory předpovědi, hlásili, jak bude pršet a přitom tu máme modrou oblohu 😉 , tož proč ne

evuss
1. kvě 2010

Pěknou sobotu,
Bater: tak to se máte, že máte pěkně. To u nás celou noc pršelo, dokonce byla i lehká bouřka. Ale před chvílí pršet přestalo a vypadá to, že se sluníčko snaží proklubat, tak snad se mu to povede abychom mohli odpoledne na chviličku na prochajdu.
Man: tak budem hledat a schválně kdo dřív najde 🙂

andrea110409
1. kvě 2010

Holky, nejste někdo od Hradce Králové ? Potřebovali by jsme vědět jestli tam prší 😎
Janče držím palečky 😉
Už se nám to tu krásně mimnkuje tak to za chvilku už budem diskuzně monotématický a mer....bude pak do budoucna skvěle vyškolená a nic jí nepřekvapí 😎
mer: kamarádka jde na testy ve 12 tt příští týden a tak jsme taky napnutá jak kšandy aby všechno bylo dobré 😉 Tobě moc gratuluju 🙂

eriska
1. kvě 2010

andy, my jsme z chrudimi, což je cca 30km, a je tady krásně..svítí sluníčko

eriska
1. kvě 2010

taky přeju pěknou sobotu, holčinky..

veri, moc na tebe myslíme, doufám, že jsi měla štěstíčko na rychlý porod a už ho máš za sebou, nebo aspon, že jsi v půlce🙂 těšíme se na zprávičky..

reny, já nepsala..já na bok dávám, tomík to má rád, dneska v noci spal na zádech, vodorovně a když se probudil na kojo, tak byl úplně otočený..je to teda strašný rychlík..jinak, mi už máme něco vel.68, ale řekla bych, že je to výrobce od výrobce..dvoje dupky máme ještě vel.56..

man, jojo, směje a je to super..jako, ještě to není pokaždý, ale když má dobrou náladu a když na něj člověk dělá opičky a zrovna se mu chce, tak se zasměje..

andy, tak tomu počasí nevěř..mezitím, co jsem to napsala, tak se zatáhlo a pak zase vyjasnilo..takže bud připravena na obojí..

holky, mám tady od rána mamču a je to super..udělala jsem mraky věcí, ted si půjdu dát spršku a umýt vlasy a pak zalehnout..

jo, chtěla jsem se vás zeptat, kdo jste kupovat povlečení přes mamitati, praly jste ty mantinely?

iivet
1. kvě 2010

holky tak mi prave psala Verisek :
dnes ve 13:15 jsme se stali rodici maleho Nicolase 49cm a 3200g. Vsichni 3jsme to zvladli

mercedesse
1. kvě 2010

Tak posílám veri obrovskou gratulaci 😉 😀

miselaniki
1. kvě 2010

iivet: díky za zprávičku, že ji moc gratulujeme.-))) a pusinku Nicolasovi

skretik
1. kvě 2010

Ahoj holky, preji vsem hezky vikend!!! Ja jsem se pustila do velkeho uklidu, tak uz jsem celkem vyrizena 😖, ale aspon to uz budu mit za sebou.

Moc myslim na Janinku, at ji tam moc netrapi a hlavne at je vsechno v poradku!!!!

Veri tobe moc moc gratuluju k Nicolasovi, to byla teda taky rychlovka 😀 , ja chci taky 😅

renys
1. kvě 2010

Veriskovi moc gratuluju, tak to bylo asi rychlý 🙂 😵 !!!

eriska
1. kvě 2010

ivi, pošli i od nás s tomíkem velikou gratulku veri a nicolasovi..a když to půjde, čekáme na fotečku🙂

andrea110409
1. kvě 2010

Veri: moc moc gratuluju, tak to tech tehulek tu uz moc neni 🙂

mercedesse
1. kvě 2010

Holky jen roďte, ať se mám koho pak ptát. 😉 I když už je vás tu hodně maminek, tak každá rada asi pak dobrá. Já jsem dneska příšerně unavená, dokonce jsem odpo chvilku spala a to to přes den normálně ani neumím. Asi jak se mění tlak nebo co.

eriska
1. kvě 2010

mer, souhlas..asi zase blbne tlak..já jsem dneska fakt moooooc unavená..ještě, že tu mám mamču..zase jezdí s tomíkem v kočárku..tak jdu zalehnout ke švejkovi..

holky, opožděně přikládám fotečku matýska cipíska🙂 od zuzi

mercedesse
1. kvě 2010

vyřiď zuzi, že je naprosto kouzelnej. Tady se roděj samý krásný mimča, tak doufám, že nám se taky povede. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru