Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

karolina20
18. lis 2010

@mercedesse tak nám pan doktor zdělil že na kontrolu kdyžtak za týden,když ale nestihnu dřív porodit..už mám prý tak prostupné hrdlo.

mercedesse
19. lis 2010

@lucietka77 tak to gratulka, krásný zprávičky. 😉
@karolina20 to ti silně závidím. U nás to dopadlo tak všelijak. Mimi je teda v pořádku, ale nález pořád stejnej, vůbec to na porod nevypadá. Aspoň, že monitor dopadl dobře. Kontrolu mám za tejden, ale mám přijít už s taškou, protože udělají znovu utz kvůli množství plodovky, placentě, průtokům a když tak si nás tam rovnou nechají. Tak jsem z toho smutná, protože bych se vyvolávačce ráda vyhnula. No, třeba to ještě stihnu, času dost. Já tak věřím na ten úplněk, teď snad ještě víc. Jen aby se to do pátku stihlo. 😒

karolina20
20. lis 2010

@mercedesse Hlavně že je mimi v pořádku,budu na vás myslet,aby to dobře dopadlo,moc ti to přeju ať to na ten úplněk vyjde. 🙂

mercedesse
20. lis 2010

@karolina20 díky karol, jsi hrozně hodná, ale nevím nevím. Včera jsem večer dostala parádní srač..u, tak jsem si říkala, že se třeba něco děje, někdy se to tak rozjíždí. Měla jsem hrozný křeče, ale ráno zase nic, akorát mě začalo ukrutně bolet v krku. Takže spíš chřipka než porod. Po pravdě momentálně je mi blbě, takže nevím, jestli mám na porod vůbec myšlenky. No stejně se snažím se překonat a uklízím, kdyby ho to náhodou vyhnalo, ale vypadá to, že je to flegmouš po tátovi.

karolina20
20. lis 2010

@mercedesse ach ty flegmouši 🙂 já ho mám doma taky,doufám že mimi po něm v tomto nebude.

jasekd
20. lis 2010

@mercedesse Tak at je ti brzo lip. Kdyz to nepujde samo, tak si vas tam v patek nechaji? Asi jenom kdyby bylo neco v neporadku, nebo by chteli vyvolavat driv kvuli te cukrovce? No jeste mas trochu casu, ja na tom byla stejne. Ale nemela jsem tu cukrovku, tak by to tak nehrotili, a monitory jsem mela OK, akorat na me vetsi dite. My jdem 24. na UZ ve 20tt.

@karolina20 Tak uz se ti to hezky chysta, to je dobre 🙂

Jinak je tu pekne mrtvo, kde je puvodni sestava? Kdyby tu nebyly novy holky tehotny, tak sem nikdo nechodi... Moc prace?

mercedesse
20. lis 2010

@jasekd tak jsem tu chřipku zahnala prací, dala jsem poslední větší úklid. Teď už je mi docela fajn. Věci si mám do porodky vzít, protože chtěj udělat utz, tak kdyby bylo málo plodovky, nebo už odcházela placenta. Budu 40+2 a malej je asi o 4 dny starší, takže to nechtěj riskovat. Cukrovku se tvářej jako že ji nemám, protože by se na to nepřišlo, kdyby dělali ten test normálně po dvou hodinách a ne po hodině. Doktorka to vůbec nebere jako bych byla diabetik a já jsem i ráda, občas si teď už i zahřeším. Jinak když bude vše v pořádku, tak by mě asi i ještě pustili, ale já bych radši, aby na ten pátek vůbec nedošlo. 😖

jasekd
20. lis 2010

@mercedesse Snad nedojde 😉 Tady na konovi se kazdej na ten porod tak trese, ja jsem si rikala, vydrz az do terminu, a vsichni furt otravovali, jak to, ze furt nic, uz 3 tejdny pred terminem... Mne se nejak nechtelo 😀 No a Martin termin presne dodrzel. Ted asi budu spechat vic, vzhledem k tomu, ze to hur snasim. Kdyz bude vse OK, tak te asi jeste pustej, asi podle toho, ajk bys byla pripravena. Kamoska mela dvakrat vyvolavacku a pohoda, ale byla uz nachystana, pak to staci postrcit a hned se to rozjede.

karolina20
21. lis 2010

@jasekd jj chystá,už se na těším na to,až si budu mít to naše zlatíčko u sebe.

baterka
22. lis 2010

@jasekd ahoj, taky sem občas mrknu, ale kromě Tebe a mer původní sestava asi vzala nohy na ramena..., nebo je to tím, že máme jen my dvě tak hodné děti a ostatní se ani netastaví? No nevím.... Jak Ti je? Už konečně přešlo zvracivé období? My pořád makáme na baráku a jsme vděční za každý den, kdy nemrzne...

mercedesse
22. lis 2010

Ahojky holky, s tou návštěvností je to fakt bída. Jinak hlásím, že úplněk teda nezabral. Mladej to asi nepochopil, že se má narodit 😠 😀 Tak to vidím, že tam určitě do toho pátku vydrží. Mám nervy napnutý, že by se na ně dal odehrát kytarovej koncert a mládě je naprosto v klídku. Už mi to začíná lízt fakt na mozek. 😝 Když já se na něj taaaak těším.

baterka
22. lis 2010

@mercedesse v klidu, matko, on se narodí 🙂! V bříšku nezůstane. Já přenášela pět dní a ještě ráno mi dr říkal, že dneska fakt ne, a v šest večer jsem tam byla znovu - na 4 cm a v půl dvanáctý se narodil, takže nedej na doktory! Bude to dobrý, rychlý a (skoro) bezbolestný. A hlavně to bude přeze všechno stát za to!
Já dnes hlásím první mrkev k obědu, no zvládnul asi 4 mini lžičky. Uf 🙂. Zítra zkusím večer kaši, protože vstávám v noci už třikrát (vstávala jsem vždy jednou) a tak má asi fakt hlad.

mercedesse
22. lis 2010

@baterka díky. Jen aby se tam nezahříval tak dlouho až bude mít 4,5kg. 😖 Hrozně bych chtěla normální porod, ne vyvolávanej. Oni právě i doktoři říkaj, že se to nedá odhadnout, že můžu bejt zavřená a spustí se to z ničeho nic a někdo se otvírá tři neděle a nikam to nevede. Třeba to fakt nakonec bude fofr. 🙂

jasekd
22. lis 2010

Nezalozily nejakou uzavrenou diskusi?
@baterka Bohuzel stale stejne, cili blbe. Aspon mi nebude lito, ze kvuli praci si nejspis nebudu moct dovolit treti dite 😀 Haha, mrkev, ted ji budete mit vsude 😝 No treba se vam to blinkani zlepsi, ale u nas je to naopak cim dal horsi, navic se hrozne rozezral, doji porci a jeci. Ja cekam jak na smilovani na to, az zacne sedet. Ze vyblinka mliko, OK, ale on ze sebe i hustou kasi vytlaci, ma ji az za usima. Dalsi zrada je, ze nespi jinak nez na brise, takze zacal hrozne protejkat, na noc je vycpanej jak balik, vepredu, divim se, ze se nehoupe 😀 No a stejne obcas protece. Na navstevach mame na noc papirovku, driv stacila plina s jednou vkladkou. Ja uz vycpavam i pres den. Cili zacina byt latkovani narocne, ale zatim mi to neva. Proste uderem sedmeho mesice je z nej prutokac. Tenhle tyden mame narocny, zitra prace, ve stredu prohlidka na gyn., ve ct. navsteva, v patek docent a na vikend mozna, pokud sezenem nekoho, kdo nam pujci auto, pojedem do Tabora ke kamosce, ma dve male deti, bude veselo. Bohuzel ma mrznout, tak snad to zvladnete. My ted zas koukame po pozemcich, je to bida, a manzel vsude vidi tu korenovou cisticku, jsem se mu jednou o vas zminila... My jeste nemame ani pozemek, ani barak, ted ani to auto, a on furt zvani o cisticce 😀
@mercedesse Klid, jeste mas cas, a nejsou vsechny vyvolavany porody brutalni. V mem okoli prave vsechny vyvolavacky byly spis dobry, zato na netu si clovek precte hruzy. Cili - nic necist 😀

mercedesse
22. lis 2010

@jasekd jo to už jsem taky zjistila 😀 Posledně jsem narazila na nějaký téma o porodech a měla jsem depku celej den. Tak už to nečtu. Když já vlastně ani nevím proč jsem tak nervní. Je mi celkově nějak smutno, jsem taková bez nálady. Ono je to u mě fakt i počasím. Když je takhle tma, tak nefunguju. A jak se nemůžu donutit něco dělat, tak se neskutečně nudím a tím je to horší. Prostě jsem otrávená jak hadí zub. 😅

jasekd
22. lis 2010

@mercedesse To je jasny, blizi se ti neco, co jsi jeste nezazila, porod, dite, starost o nej, jak to dopadne, a prece jen vetsina porodu zrovna bezbolestna neni. Neznam nikoho, kdo by byl v tomto obdobi naprosto klidnej , vyrovnanej a spokojenej. Ja byla obcas na zabiti a urcite zas budu, i kdyz (nebo prave proto) budu vedet, do ceho jdu a odpada u me ta nejvetsi obava, ze se nebudu umet o decko postarat, neni to zas takova veda a kdyby nam tentokrat vyslo zdrave dite a kojeni, tak moji jedinou starosti bude, aby ten porod byl trochu lepsi nez prvni 🙂 Jinak moje zkusenost byla, ze kdyz jsem zjistila, ze mi prdla voda,nejdriv jsem se lekla, ale pak si rekla, ze tomu neutecu a pri prijmu v porodnici uz byla uplne v pohode, protoze jsem si rekla, ze se o nas postaraji. Nebyla to pohodicka, ale ten strach, co jsem mela nejvic cca 14 dni pred terminem po vecerech, ten uplne zmizel 🙂 A s nim i tyhle debilni nalady a zas prisly jine debilni nalady z jineho duvodu, nevyspani, starost o Martinkovo zdravi atd. Musim taky rict, ze jsem se ani na chvili nebala behem porodu o sebe nebo maleho, proste jsem jim verila, zato manzel byl zelenej strachy ke konci 😀 Proste jak se to rozjelo, vsechno zmizlo. Myslim si, ze i ty, i kdyby ti dali tu vyvolavacku, tak jak zacne akce, ze te to prejde. Myslim na tebe, kazdym dnem to mas z krku. A Misanka u sebe. Vybrali jste moc hezky jmeno, teda spis pritelovi rodice 😀

mercedesse
22. lis 2010

@jasekd jsi zlato. Určitě dám hned vědět jak se vyklube. Možná, že se i něco blíží. Je mi dneska fakt divně. 😕 Nebo je to ta blbá chřipka, co mě teď trápí.

karolina20
22. lis 2010

@mercedesse to jsem přesně chtěla taky napsat,že se něco blíží,měla jsem dneska dopolko srajdu a takový zláštní bolení nohou ,jako když jsem měla dostat menzes...

baterka
22. lis 2010

@jasekd no tak jsem doufala, že je Ti už líp, děvče a furt nic??? To je tedy výdrž.... Hele na uzavřené diskuse jsem se nedívala, já fakt chodím jen sem, párkrát jsem mrkla na látkovky. Takže nevím.... Ty jo, tak to máte tedy divoký, s tím protýkáním, to já neřeším. Taky asi proto, že teď kojím i v noci co dvě tři hodiny a pokaždé přebalím, ve dne kojím ani ne po dvou..... Se zvracením jsem zvědavá, dneska ještě nic, ale to nemusí nic znamenat, tak dám vědět za pár dní. Ale byla to prča, ta mrkev, nevěděl co s ní (a to jsem dle rad dala lžičku na střed jazyka a zaltačila, dle návodu měl instinktivně po tomto úkonu sebrat horním rtem obsah do pusy a polknout....) a děsně se šklebil, místy až dávil..., Vím, že se to zlepší, ale je škoda, že nemám kameru... 😀. No tak držím palce na všechny akce, které vás čekají, hlavně na gyndu a docenta. A snad na víkend ke kamarádce, abys taky přišla na jiné myšlenky. My s holkama z gymplu plánujeme zas sraz (5 holek, ,už šest dětí ... 😝 ), takže si moc nepokecáme, ale je to sranda. Já tedy ještě docela volno mám, Mára neleze, ale ty ostatní za dětma jen vlajou. Ty jo, s pozemkama teď netuším..., tak ať se něco vyloupne! A kdybyste se chtěli přijet na čističku podívat, až bude hezky (asi až po Tvým porodu, což....), tak beze všeho, jste srdečně zváni! My se tím netajíme, naopak.

@mercedesse holka, to jsem tedy sama zvědavá, "co z toho vyleze" 😀DDD! Tak dej vědět, jsem napnutá jak guma od trenek!

@karolina20 tak jak to tu popisuješ, tak seš jasná, mimi Ti jde už asi naproti 🙂! Tak zlom/te vaz a dej vědět

mercedesse
23. lis 2010

@karolina20 tak to vypadá, že mě s přehledem předběhneš, držím palečky a čekám zprávu o mimískovi. 😉

karolina20
23. lis 2010

@mercedesse no uvidíme,dneska zase nic 🙂 tak uvidíme kdy se začne klubat

jasekd
23. lis 2010

@mercedesse
@karolina20 Ty brdo holky, to je adrenalin s vama, to jsme tu potrebovaly, trochu rozruch 😀 Tak ktera bude driv? Ted bych podle priznaku tipovala Karol, ale Mer, nic neni ztraceno! Doufam, ze me v tom dubnu taky bude nekdo povzbuzovat, jenze zatim to vypada, ze diskuse pomalu chcipa, kdyztak si budu psat s Bat o cistickach 😀
@baterka No vis ze to neni spatnej napad, ze bysme si nekdy udelali vylet do vasich koncin... Me to taky zajima, jen je sranda, ze zatim neni na cem a k cemu, aon tu cisticku resi 😝 Uz vam snezi? Nam jo, a je to mokra srajda. Byla jsem v praci, dve hodiny venku a mam dost, a to razim jeste do mesta k tatovi na EKG, at to mam v prukajde odmazly. Schvalne, jestli budu mit zas ten selest jako s Martinem, podle kondice bych potrebovala druhy srdce, jsem uplne chcipla. Dneska po ty brecce a do kopce, malem jsme zacli klouzat zpatky 😀 S jidlem my problem nemeli, v tomhle je Martin ukazkovej a umel kojeni, flasku i lzicku celkem bez problemu. My uz mame ovoce, varime zeleninu, maso, rejzi, zloutek, vcera mel prvni davku spaget mixlou. Jak ty se tvaris na ten lepek? Muzou ho zkouset od pul roka, ja cekala na 8 mesicu a zkusila trosku. Dam to teda jednou za cas, ale zas jsem nekde cetla, ze se nemaj uplne pred vsim chranit a odsouvat to az moc daleko, tak nevim. Treba kravsky mliko bych asi posunula docela dost, nevim, odkdy se muze ofiko zkouset, ale sestrenice ho dava holce asi az od dva a pul roku. Ty jsi asi taky spis pro odkladani? Kdy zkusis to maso? Jinak po vysetrenich dam vedet, zitra s holkou snad bude vse OK, v patek se bojim vic. No a na vikend jedem, hura na Tabor, mama manzela nam auto pujci, jen se musime vratit v nedeli asi do 17ti, pak jede cvicit. Je to Renault Scenic, takze se i s mistem muzem rozcapnout 🙂 Jak pokracuji prace na baracku? Nezmrznete tam! Kdyztak hura do Rican, neda se nic delat.

karolina20
23. lis 2010

@jasekd je to napínavé 🙂 mě to chvilku přijde,že by se něco,ale pak zase po zbytek dne třeba nic....tak opravdu nevim

jasekd
23. lis 2010

@karolina20 No tak jestli ne dneska, tak asi hooodne brzo, drzim palce. Jinak jak ja na porod nevypadala a pak se to rano rozjelo, tak mam podezreni, ze mi v porodnici pri odpol. kontrole udelali Hamiltona, kazdopadne jsem sla navecir na dlouhou prochazkou, nic mi nebylo a nad ranem jsme jeli. Takze jestli je ti divne, tak uz by asi ruzne vyhaneci metody zabraly 😉

000kata000
23. lis 2010

ahoj holky nevite prosim v jakem tidnu se dozvim co to bude jsem ve 16plus4 a jeste to nevedi poraditemi pan ginekolog je neschopnej

karolina20
23. lis 2010

@jasekd no když do rána nic nepřijde,jako že mi teďka vůbec nic není,tak ráno nějaký zkusím,třeba vytřít a zdolat pár schodů...

baterka
24. lis 2010

@jasekd jojo, bílá sr...a padala i u nás, blátíčko skvostný... No jo, co jinýho čekat koncem listopadu? My jsme vděčný, že to přišlo až teď a ne jak vloni v první půlce října 🙂. A neboj, my se nějak zkontaktujeme i bez téhle diskuze, no ne 🙂? Myslím, že nosné téma nemusí být jen čističky! A manžela nech, ať si sní o kořenovce, na tom přece nic není, ne? Já vím, že je to ještě daleko, ale co. Snění je zadarmo 😀 ! My teď sníme o kuchyni 🙂. Zítra nám začnou dělat dlažbu, příští týden přijde kamnář a pak instalatér avypadá, že bude do konce liestipadu "hotovo". No není to pohádka 🙂?
Tak držím palce na pátek, snad se to přeci jen Martínkovi trochu zlepšilo! A to Tě teda obdivuju, že taháš kočár do kkopce v takovémhle nečasu, ale co jinýho Ti zbývá.... Já funěla jak parní válec už někdy kol. 20tt a to jsem nesla jen sama sebe... Tak hlavně. aby to nenam,rzlo, to by bylo u nás v kopcích fakt jak na klouzačce... 😅

mercedesse
24. lis 2010

Tak dneska máme termín, ale našemu prďolkovi je to asi úplně jedno. 😠 😀 Já jsem fakt už zničená, ale spíš zato může chřipajzna. Celou noc jsem prokašlala a všechno mě bolí. No prostě fyzička k porodu jak prase. 😝

jasekd
24. lis 2010

@000kata000 No v 16+4 uz to poznat jde, ale musis mit trochu kliku a Dr kvalitni UZ, cili to, ze v tomto stadiu jeste nevis, co cekas, bych nevidela jako neschopnost gynekologa, no a pokud nejsi spokojena, tak ho zmen 😉 Mne to naznacili cca ve 13 tydnu a pak potvrdili v 16 tydnu, ale nekteri doktori neradi strilej od oka, dokud si nejsou jisty, vsak se dockas.

@baterka U nas uz je zima, bilo, asi 10 cm, krasa, jenze fouka a celkem blbe se v tom jezdi s kocarem, ale lepsi nez blato. Mam po kontrole, holka vypada OK, akorat strasne dlouho hledala srdicko stetoskopem, slecna nejak slabeji tukala nez minule, no ale pak nic nerikala, kontrola za mesic tesne pred Vanocema, ledviny zatim OK, ale na ty je jeste brzo, taky ji prislo, ze ma mensi hlavu, ale ona je celkove mensi asi nez podle PM, termin posunuli na 19.4., ale to bylo i s Martinem, ten zas byl vetsi, a stejne se narodil na termin podle PM. Doktorka byla divna, resila nejakej vaznej problem a podle toho, jak se tvarila, se to asi tykalo nekoho blizkeho nebo znameho, tudiz jsem se nevyptavala a neotravovala, dobre si pamatuju, kdyz me cekalo to vys. v Hradci, jeli jsme ta vecer a ja mela naobjednano mraky lidi a taky jsem na ne nemela naladu, i kdyz jsem se snazila. Takze jsme s Martinkem rychle vymazli a ani mi nepotvrdila, zda je to opravdu holka, no treba uz to bere jako hotovou vec, ze holka. S tou rekonstrukci to mate tezky, ale stejne ti zavidim, ze uz jste to rozjeli, dockate se 🙂 Co si myslis o tom lepku?
@karolina20
@mercedesse Holky vydrzte 🙂 Ta chripka je hnus, ale tady je nekde i diskuse o porodu behem takoveho onemocneni, a psaly tam ty holky, ze to slo. On ten porod je takovej mazec a adrenalin, ze ta chripka se ztrati. A fyzicku ja mela uplne v haji ke konci i bez chripky, ale telo se nejak vzmuze a das to!

jasekd
24. lis 2010

@baterka Ted mi psala kamoska, ze ji vysly blbe triply, je chudak uplne v prdeli, v pondeli mela za mnou prijet a misto toho jde na amnio 😖 Tak jsem ji davala za priklad tebe, ze jste to meli taky a Mara je zdravej, snad ji to dopadne taky dobre. O tehot. mi rekla az po 13tt, kdyz mela dobry NT, protoze jim nejak to mico nesedelo velikostne, bali se, ze se nevyviji, a ted tohle. Snad bude stejnej pripad jako ty, ze vam netrefili stari.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru