Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

lucietka77
27. led 2011

@mercedesse Ahoj, koukala jsem na fotky.... Moc hezký 😉 To je ale klučina 😉 😵

katy007
31. led 2011

Ahoj holky,
jak se máte? Doufám, že vše je OK, u nás vše v poho, jen vůbec nemám čas, teď běhám denně na rehábky mám problémy se zády do toho všechny aktivity jak mé tak s Adélkou plavčo, cvíčo. JInak roste jako z vody už pod vodpou dá 2-3 tempa sama a staví se tak jsme ji pořád za zadkem a i tam občas máme nehodu ☹
co vaši prcci?
Jinak jsem hodila do albíčka pár fotek a jdu juknout i na ty vaše prcky.
mějte se 🙂

jasekd
20. bře 2011

To je ale mrtvo 😀
@katy007 Stihate toho fakt hodne 🙂
U nas novinky:
Martinek je v poradku, co se tyka ledvin, tak je na ATB a cekame na dalsi vyvoj, kontrola u docenta v kvetnu. Pak asi dalsi vysetreni. Je ale pozadu pohybove a asi nas ceka neurolog a rehabilitace, coz je zrovna ted neprijemna komplikace, nevim, v jakem stavu budu po porodu, organizacne atd. Aspon ze ta nefrologie se odklada, predtim hrozila operace prave v obdobi kolem 1 roku. 1. narozeniny ma za 9 dni 🙂 Jinak je zlatej a krasnej a moc hodnej, s obcasnymi vylevy a zachvaty vzteku 😀
Ja stale tehotna, mimi zdrave, ledviny ma nastesti ukazkove, i vsechno ostatni. Mam za sebou prvni monitor, taky OK. Ale uz byla hlavou dolu a zas se previt otocila, cili mi hrozi planovana sekce, uz mam vsechny terminy na predoperacni a ARO konzilium a 4.4. nastup a 5.4. snad jdem na to. Moc se bojim, ale KP se tu normalne nerodi a ani bych nechtela, po prvnim porodu ne zrovna snadnem i kdyz hlavickou. Pokud se jeste otoci, tak uvidime, kdy se prijde ukazat 🙂

kaculawagnerova
20. bře 2011

@baterka Ahoj nevim zda-li jsem si vsimla spravne ale pochopila jsem ze bydlis ve Valkericich..Je to tak?My bydlime ve Verneřicích..Já mám špumta starého 22 mesicu .Ozvi se mi budu rada

eriska
20. bře 2011

@jasekd Ahojky,
my nějako nestíháme..tomíno je strašnej živel, už sám přejde obývák, do druhé místnosti, žvatlá jako o život, záchvaty vzteku má taky..a tak po celém dni padnu do postele a jsem ráda, že ležím☹ teď být těhu bych si nedovedla představit..ale je fajn, že s tebou Marťas soucítí a nezlobí maminku a ségru..však se ti to teda už pěkně blíží..tak děj hlavně vědět, že jste obě v pořádku..🙂

mercedesse
21. bře 2011

@jasekd ježišiš ty už jdeš do druhýho finále 😕 To je fofr jak blázen.
U nás je všechno v pohodě. Malej už se přetáčí na bříško, tak mám radost, že je takovej čipera, váží asi 6kg a má něco kolem 66cm. Jen jsme teď poprvý trošku nemocný, trápí ho rýma a kašel, ale bez teplot, tak to snad bude v pohodě.

crawler
22. bře 2011

@jasekd přeju, aby to dopadlo jak nejlíp může🙂 jestli si prubneš i císaře, tak mi dej vědět srovnání přirozeného se sekcí🙂 já totiž po císaři prohlašuju, že bych strašně ráda druhé přirozeně, tak jsem zvědavá, jak to uvidíš ty, když zkusíš oboje🙂 je fajn, že je Martíněk hodný...já mám teda co dělat - už skoro chodíme (zatím samostatně jen 2 kroky, ale odvahy mu přibývá), stále rekonstruujeme dům a chystám se na autoškolu a na magisterský, takže o zábavu postaráno, ale jinak když vidím těhulku, tak závidím, že zase bude mít doma ten nádherný uzlíček🙂

jasekd
22. bře 2011

Koukam, ze vsechny mate ty deti nejaky rychlejsi. Ja se bojim, ze nas poslou na rehabku a jeste budu s rozparanym brichem litat po dalsich doktorech a cvicit 😝
@crawler Taky toho mas moc, ale ten baracek zavidim 🙂 Jinak moje vyhoda proti tobe je, ze ja mela prvni porod prirozenej, takze jsem nemusela na druhy dite cekat, ted pokud se madam otoci, zase pujdem prirozene a snad kdyz by to byl porod po roce, pujde to snadneji nez s M., a pokud ne, stejne nejspis uz dalsi dite nechci, kor kdyby melo bejt zase cisar. Pokud by bylo treti (jakoze kvuli praci to asi nepujde), tak az treba za 5 let. Ty jsi tim prvnim cisarem trochu limitovana. Navic to byla akutni sekce a ta je vzdycky horsi, ja snad kdyz uz, tak hezky planovane. Mela jsi to aspon ve spinalu nebo nestihali? Ja jdu na ARO konzilium, ale predpokladam, ze u me nebude problem dat spinal. Ve tvem pripade by byl prirozenej urcite lepsi, stejne sis ty kontrakce vyzrala, jedine plus, ze jsi nebyla strihla dole. Akorat ten druhej porod bys mela jako prvorodicka 😝 Takze myslim, ze jsem na tom lip. Ja sem kazdopadne napisu, jak to s nama nakonec bylo a kdyztak i to srovnani. Jinak tehot. uz je strasna zabiracka, je to moc brzo po Martinovi a jeste ta pece o nej, nadavam kudy chodim, a stejne se mi stejskat bude 🙂 Ted hlavne prezit ten porod a porodnici a pak uz zacnem bojovat, venku je nadherne, uz se tesim na prochazky 🙂
Mejte se vsechny hezky.

jasekd
22. bře 2011

@baterka Devce, prezili jste vubec zimu?

jasekd
23. bře 2011

Tak novinky u nas 😀
Dneska poradna: ta moje mala teroristka je opet hlavou dolu! Cisare odvolame ale az na posl. chvili, prej mam tolik vody, ze muze delat salta donekonecna Ja to vzdycky asi mam jako hnusnou bolest bricha. Monitor se pretacel 3x a to uz jsem z toho skoro rodila 40 minut v kuse , pak prohlidka, cipek na porod nevypada, pak zas 20 minut, hrozne me bolely zada v krizi a kycle, jako u porodu, tak jsem si vzpomnela na ty hnusny bolesti a nevim, zda prece jen nechci tu sekci Prutoky dobry, dalsi kontrola v pondeli, monitor a mozna zase zkontroluji polohu. Jo a mam streptokoka U M. jsem to nemela, mate s tim nekdo zkusenost, jak dlouho ATB kapacka kape a zda se muzu hejbat, aspon treba postavit apod? Protoze treba budem nakonec rodit normalne.
Dopoledne jsem byla s Martinem na rocni prohlidce. Dr. nas poslala na tu neurologii. NO a volala tam ona, vysvetlila moji situaci, pouzila me stare jmeno (my jsme doktorska rodina, jenze pod mym novym jmenem nme nikdo nezna, cili zadna protekce ) no a pan doktor rekl, at prijdem, mama mi "pujcila" sestricku z ordinace (mama je zubar jako ja, delaly jsme spolu) a padily jsme na neurologii, vezla mi kocar, protoze auto ma manzel v praci a busem je to u nas naprd, takze jsem v silenem tempu zvladla 3 km cestu, abysme Dr. jeste zastihli. Vysledek me potesil, Martinek je o cca 3 mesice motoricky pozadu, psychicky v norme, ale hlavne normalni reflexy, svalovej tonus, vsechno v poradku Cili zatim zaver ze je jen linej, to co s nim delame, delame dobre, na rehabku zatim nemusi a kontrola v cervenci Manzel se sice zhrozil, ze mame opozdene dite, ale to vim taky a jinak me doktor potesil.

crawler
24. bře 2011

@jasekd tto je ale potvůrka ta maličká🙂 a to neříkej...víš, jaký jsou bolesti po sekci? šmankote - já teda nezažila ty nejhorší kontra, ale ty, co jsem měla a funěla u nich, tak byly procházka růžovou zahradou oproti tomu, jaká to byla bolest z lehu se posadit, pak to jak se rozcházely střeva a i to, když jsem musela na velkou😝 ...navíc, máš doma malého Martínka a ta jizva není ok tak brzo, tak lituju všechny maminky, co musí chovat a zvedat třeba 10kilový dítě...a to myslím, že moje sekce byla dost ok, žádný dreny, apod....takže já osobně Ti přeju, aby se zadařilo přirozeně 😉 i když věřím, že bolesti jsou hrozné...já právě měla hodně do kyčlí a je to fakt hnus ;-p

crawler
24. bře 2011

@jasekd a jinak z Martínka bych si nic nedělala, on to bobek dožene a ty máš aspoň míň hlídání, což přesně potřebuješ, když jde do finiše...😉

jasekd
24. bře 2011

@crawler No ono kazdy ma neco, ja kdyz videla tvoji jizvu po sekci v tvym albu, tak jsem si rikala jen to ne 😖 Navic jsi to mela akutni a to je nejhorsi moznost. Znam naopak dost lidi, co byli po sekci velmi brzo fit a chvali si to, tady z teto diskuse to byla tusim Renys, ona rodila planovanou kvuli svemu zdr. stavu tusim a mela peknej prubeh. Jinak jsem to nemyslela vazne s tou sekci, jenze jsem ten dlouhej prispevek kopirovala asi do 3 diskusi a nejak zmizely smajliky 😅 Nechapu proc, ale zmizely... Ja se jen bojim te organizace, kam dat M. na hlidani a vcas jet, bud kvuli sekci nebo tem ATB. Protoze i kdyz ted uz zustane dobre, s tim, co si dela, bude stejne jistota, ze neni KP, az v porodnici 😠 S Martinem uz jsem se bala, jestli nema nejake neuro postizeni nebo hypotonii, zkraceny svaly atd. Ma treba hodne vytoceny nozicky v kotniku, jako Chaplin. Kycle mel v poradku, i ty chodidla mu kontrolovali na ortopedii, ale to mu bylo cca pul roku. No snad je OK 🙂

jasekd
30. bře 2011

@eriska Tominkovi vsechno nej k narozeninam 😵

crawler
30. bře 2011

@jasekd a jak se cítíš těhulko? nějaký poslíčci? jakápak je asi poloha malé? 😉

jasekd
30. bře 2011

@crawler Posly obcas, treba v sobotu cele odpoledne, jiny den nic. Porod se nechysta, v pondeli na monitoru zadne kontra. Jinak se cejtim mizerne, psychicky i fyzicky 😝 Fyzicky klasika posledniho mesice a jeste na me neco leze, takze klouby, zadda, vse boli. A psychika taky nic moc, kvuli Martinovi, uz nezvladam se mu plne venovat a nejak cvicit, on se hrozne vzteka, o nic nema zajem a je protivnej. On proste neni to dite, co se rozviji samo, zajima se atd, do vseho ho musis cpat, boze, snad je jen pozadu a ne neco horsiho. proste mam ted pocit, zejsme to tema dvema detma posrali, ze na ne nebude cas. Kdyby byl M. "normalni", tak se i tesim, ale takhle se docela bojim, kor jestli mimino bude stejne narocny ze zacatku jako on. No taky jste bojovali s kojenim atd, tak to znas 😉 Jinak rodit se snad bude normal, na posl. kontrole byla hlavou a uz se asi neotoci, v patek volam spital a sekci rusim 🙂

crawler
30. bře 2011

@jasekd řekla bych, že je to klasická těhu schíza...máš toho hodně sama se sebou a ještě mimi, ale věř, že po nějakým poporodním blues se to změní- zlepší a vzpomen si, jak jsme ti všechny záviděly, jak máš hodnýho Martínka - o tom se některým může jen zdát, takže nepřemýšlej nad tím, zda je "normální" a bud ráda za to, že je takový jaký je. máš s ním zdravotní problémy apod. ale to neznamená, že se mu musíš věnovat pořád na 200%...dřív to ženský nehrotili a měly třeba 4 děti po roce za sebou - ty děti jsou zvyklí hrát si sami a umí to - narozdíl od těch, kterým rodiče pořád stáli za zadkem a věnovali se jim...Já mám třeba taky občas výčitky svědomí, třeba když jsem se učila a malýho měla tchýně nebo tak, ale mamka mi vždycky říkala - myslíš, že jsem se s váma takhle prděla? byly jste v ohrádce a já vařila, prala, uklízela, atd. Rozhodně já ani ségry netrpíme žádnou újmou - prostě žena musí normoš fungovat mimo to, že se stará o dítě, ale pokud ho vyloženě nezanedbává, tak na tom snad není nic špatné..ty ted potřebuješ i odpočívat a tak...😉 Nic se neboj, zvládnete to! 🙂 Držím pěstičky ať nepřenášíš a ať už malá zůstane tak jak je 😉

jasekd
30. bře 2011

@crawler Diky. Ja mu za zadkem nikdy nestala nonstop, mam pocit, ze jsme se venovali tak akorat, ale asi potreboval vic...

mercedesse
30. bře 2011

@jasekd nechej předporodních depresí, jsi dobrá máma a Martínek to všechno v pohodě dožene. V roce je brzo na to soudit. Každý dítě je jiný. Já chodím na procházku s holkou co má dvouletý dvojčátka, holku a kluka a kluk ještě ani pořádně nechodí a nemluví ani jeden z nich, jen ukazujou, ale podle dr. jsou naprosto v pořádku, takže žádnej strach a hlavu vzhůru, všechno zvládneš. 😉

jasekd
31. bře 2011

@mercedesse Ahoj, diky. Ono se to ted na me vali, ten porod, Martin, jsem nemocna atd, snad bude lip. A jak u vas, vsechno OK?

mercedesse
31. bře 2011

@jasekd u nás všechno v pohodě, překonali jsme první rýmu, nic vážnýho a je z nás šťastný mimi, vypadá to, že prdíky už máme za sebou, tak je spokojenej a řve jen když má hlad. 🙂 Je to sluníčko. Začínám si myslet, že by někdy v budoucnu mohl mít i sourozence a to jsem do teď říkala, že ani za nic 😀, ségru plánujeme tak až mu budou dva roky, ale znáš to, naplánovat si to můžeme, ale ...😉 😀

andrea110409
12. dub 2011

@jasekd Ahoj. myslim na vas a preju moc zdravicka 😉

mercedesse
18. dub 2011

tak jak je na tom jasekd? nějaký zprávy o mimi?

mercedesse
18. dub 2011

tak jak je na tom jasekd? nějaký zprávy o mimi?

andrea110409
19. dub 2011

@mercedesse taky jsme byla zvedava a tak sem koukam kazdou chvilku 🙂

crawler
19. dub 2011

@mercedesse
@andrea110409 já ji ještě před pár dny zahlídla na diskuzi látkové pleny, ale v tuhle chvíli už samozřejmě mimi může mít...mohli jsme se domluvit, že někomu písne sms...ale však ona se určo brzy ukáže...snad to nebude nekonečnej příběh jako u mě 😀 už jede 42tt, takže už brzy i kdyby mimi nechtělo🙂

mercedesse
19. dub 2011

@crawler jééé čau a co u vás? Co Išek, koukám, že už chodí, to je fajn. No jo, vždyť už je to velkej chlap.

crawler
19. dub 2011

@mercedesse
@andrea110409

tak Vám to holky prásknu, doufám, že se Jas nebude zlobit, ale ať jim můžete popřát😉 Zrovna před chvílí mi napsala, že se jim včera narodila Vendulka a že porod byl vyvolávaný 12hodin a že to byl masakr...Takže ještě jednou zdravíčko celé rodince!

a jinak ano Išek už je chlap😀 strašně to letí a zanedlouho ukrojíme první kus dortu 😵 ....chodí, spí líp,,,je to prostě jinší zábava než s miminkem😀 Však vy se jistě taky nenudíte, že? Míša dělá určo pokroky a takřka každý den je jiný 😵 jsou to andílci...hned bych šla do dalšího...😵

mercedesse
19. dub 2011

@crawler tak to moc gratuluju 😉 ať jsou holky zdraví.
jojo, u nás je to taky fofr. Mišák je docela čipera a hlavně je sním už děsná sranda. Pláče jen když má hlad, nebo se mu chce spát a to je celkem pravidelně, takže vím, co mám čekat. Teď už vyhlížíme zoubky. 😀

jasekd
19. dub 2011

Ahoj holky a dik za gratulace a podporu 🙂 Jo byl to mazec, horsi nez prvni, ale zas uz clovek trochu vedel, co a jak. Ale dalsi deti uz fakt nebudou 😀 Vendula, 3,6 kg, 49 cm, 18.4. 21,50. Porod 12 hodin vyvolavanych kontrakci.
Jinak Martin se hrozne zlepsil prej v lezeni, az prijdu z porodnice, nepoznam ho. dnaska tu byli a na segru uplne prdi, kdyby byla ovladac nebo mobil, zajima ho vic 😀 Nezarli ani kdyz kojim a celkove mu doma vubec nechybim, s tatinkem ma anarchii a zadnej rezim a delaj blbosti a hlavne si ho moc nevsima a to nasemu lenochovi vyhovuje, nesnasi kdyz ho neco ucim atd. S tatou si smejdi po byte, leze a hrabe kam nema a ja jen trnu, aby to prezil...

crawler
20. dub 2011

@jasekd 😀 😀 neboj přežije a určo se mu po mamince stýská😉 ...Fany taky nesnáší se něco učit...nic jako říkanky a ukazování obrázků ho nebaví...
Tak jaký byl další den s maličkou? Zítra půjdete domů? A co bříško? I ted je bez strií?😉A pak přidáš aspon jednu fotečku, abych se mohla pokochat? Já mám totiž hrozný chutě na druhý miminko, víš, tak ať se trochu ukojim 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru