Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
17. únor 2010

holky děkuji, děkuji za vaše názory 🙂 no jako nás je tu na firmě na dvě patra,je nás tu hodně,takže ne že bych zvala všechny.. chci přinést něco jen pro můj nebližší okruh.. jinak tu máme otevřené kanceláře,takže stejně,když někdo půjde kolem,tak si všimne že máme něco na stole.. není špatný nápad napsat mail už ráno a že se můžou stavit na pohoštění,ale zas nevím kolik bych toho měla v tomto případě nakoupit,páč tady by se kvůli žranici stavil skoro každej 😀 takže asi mail ráno napíšu,ale bez pozvání a komu budu chtít řeknu osobně.. noa pořeším to teda jak jste psali chlebíčkama a nějakýma zákuskama,péct se mi určitě dneska večer chtít nic nebude... no a lahvinku bych vzít kdyžtak taky jednu mohla,jen tady pro ty čtyři lidi..

crawler
17. únor 2010

teda copak je toto asi za velikost ??? 😅

http://www.nemcr.cz/image_preview2.php?image_pa...

janinka22
17. únor 2010

craw,mě se na tom odkazu nic nezobrazilo.. 😅

crawler
17. únor 2010

jejda, né? já ho zkoušela a fungoval mi...no nic - dám tu fotečku k sobě do alba🙂 stojí totiž za to 😅

t.kosticka
17. únor 2010

panebože, ta ženská teda je chudák...s tímhle se tahat 😲

ivet6
17. únor 2010

😲 no to teda jooo 😝

jinak sem zpět z lékárny a prej se compeed náplasti nesmííí 😠 Holky, že kecaj!! Koupila sem je i přes to...

janinka22
17. únor 2010

ježiši kriste tak to je faktický sííííííííííííííííííííla!!!! 😕 😲 to sem ještě neviděla,to je opravdu příšernost,ta na ty prsa snad musí mít vozíky ne,to nemůže normálně nosit.. 😀

miselaniki
17. únor 2010

craw: no obrázek úděsný, velikost se dle mně nedá odhadnout🙂)
ivet: tak možná máme v brně jiné farmaceuty.-), ale mně v lékárně řekli a ne v jedné, že klidně. Tady máš odpověď i lékárnice v jedné on-line poradně
http://www.porodnice.cz/node/50472

crawler
17. únor 2010

😀 já si právě prohlížela fotky z chrudimské porodnice a když jsem tam uviděla tohle, tak mi spadla čelist 😀DD je vážně chudák - musí se tahat s dvojčátkama a k tomu s takovýma s prominutím dudama...ale co nadělá? že - moje ségra měla míň jak poloviční, což i to je síla a když si je hodila na váhu, tak to byly celkem 4 kila - čili tyhle na fotce musí mít váhu aspoň 4-5kg jedno prso...no chudák no... 😅

ivet6
17. únor 2010

Misi: díky, nesmí se to asi tak hrotit 😉

mandragora10
17. únor 2010

Ivet, byt tebou, tak se nebojim, ja ty masticky na opary diskutovala v Krci na genetice a tam mi rekli, ze zevne na opary muzu davat vse, jen nesmim brat leky vnitrne v podobe prasku. Takze naplasti jsou uplne v pohode.

Teda Craw, ta fotka je silena....uz si prestavam stezovat na svoje prsa, tuhle velikost teda nedohonim ani nahodou 🙂 Kde nakupuje podprsenky, to fakt netusim.

t.kosticka
17. únor 2010

ivet, taky mi to přijde přehnaný, že se compeed nesmí!
Mě řekli v lékarně, že se smí...vždyť je to logické...je to lokální, do oběhu ti nic nejde...jak říká man...

t.kosticka
17. únor 2010

jo a ivet...já jich použila za celé těhotenství asi 12 a ani miminku ani mě se nic nestalo 😉

t.kosticka
17. únor 2010

ta paní aby si pořídila aspoň ty kojící polštáře dva,co?!

ivet6
17. únor 2010

jo holky, já na to prdim, budu je lepit! Protože to by sme si pak nemohly ani čistit zuby že jo? 😝

crawler
17. únor 2010

man: myslím, že si musí nechávat šít podprdy na míru 🙂 jo a já už taky nevydám ani hlásku na svůj dekolt - měla jsem slabý B - teď je to lepší, tak uvidíme, ale i 0 je lepší než tohle!

ivet: já bych to taky neřešila - je to vnější léčba - to bysme si museli začít kontrolovat i tělový mlíka a sprchový gely a deodoranty a makeupy a...prd prostě na to kašli 😉

andrea110409
17. únor 2010

Ahoj holky, teď jste mě lehce vyděsili protože já na začátku těhotenství měla namazaný záda Dolgitem....nikde jsem teda nenašla že by se nesměl použít, ale teď mám trochu strach když slyšim o tom humbuku kolem oparum.

crawler
17. únor 2010

andy: nebój! ono není nic tak horký - těhotná si může dát občas i alkohol a nic se nestane (no, možná jen naše společnost by takovou zavrhla, kdyby viděla pupkáče se sklenkou vína...) a co se týče kouření, tak jsem dokonce četla (psáno lékařem), že třeba 2 cigarety za den jsou menší zlo než abstinenční stres těhule, která kvůli těhotenství přestala kouřit...Takže dolgit krém bych vůbec neřešila 🙂 A navíc, když už něco, tak bych se nejvíc bála nějakého poškození na začátku těhu, když se mimi vyvíjí...později by se už nic stát nemělo - mimi "jen" roste...no a máš za sebou genetiku apod. tak vidíš, že dolgit neuškodil🙂

mě bylo teď odpolko nějak šoufl, tak jsem odpočívala...

jak se máte při večeru? 🙂

andrea110409
17. únor 2010

Craw: děkuju 🙂
Já sem taky hotovka, den byl náročnej a tak ted už jen vegetím s noťasem na klíně a piju citronovej čajík. Sice jsem na mateřské, ale i tak je tenhle týden nějak splašenej 😒

crawler
17. únor 2010

já jsem taky zaplutá v křesle, nohy podložené a noťas na klíně 🙂 Hlavně se moc nepřemáhej a nedělej nic, když to není nutný 😉 já přemýšlím, co zítra vařit k obědu...? neporadíš? 😅

jo a jinak holky, četla jsem tady na diskuzi o poporodních vložkách a rozhodla jsem se balík nebo 2 přikoupit, páč to, co jsem četla vypadá, že těch 24 vložek, co mám připravený by byly asi jen na jeden den! vím, že se dají koupit přímo v porodce, ale beztak to budou mít předražený, takže asi naběhnu ještě jednou do Tesca 😀

andrea110409
17. únor 2010

Vložek mám dva balíky tak snad to bude stačit, jinak holt poprosím muže...chudák 😎 Nic těžkého nedělám jen poletuju a i to mě vysiluje.
K obědu: kotlety na přírodno, zapečené brambory (francouzské), šunkofleky, vinnou klobásu,čočková polivka, buřtguláš, rýžový nákyp,boloňské špagety......víc toho asi nevymyslím, my jsme totiž co se týká stravování trochu ulítlí a vaříme dost neběžných věcí ze zdravé výživy. 😎

zuzi82
autor
17. únor 2010

Ahojky, tak vidím, že to máme stejné. Já jsem dneska nějak mrtvá. Ty večery začínají být strašné. Všechno mě bolí, že ani nevím jak si sednout. Břicho zase na prasknutí a to jsem ještě ani nevečeřela. A když si představím, že před sebou mám ještě dva měsíce a bude to čím dál horší, no prostě fůůůj. Pořád chodím na záchod čůrat, protože mě to neustále tlačí. Ani se mi moc nechce, ale nějak podvědomě jdu v naději, že mě to přestane tlačit, ale ono nakonec stejně nepřestane ☹
Jinak na oběd bych doporučila kotlety zapečené na bramborách se šlehačkou. Já na zdravou stravu nejsem vůbec, ale ty Craw, myslím, docela ano, že? Tak moje rady by asi nebyly to pravé.

crawler
17. únor 2010

ha, zdravá výživa - naštěstí jsem našla chlapa, který to moc rád 🙂 nemůžu si teda dovolit kupovat všechno bio, ale třeba různý obiloviny apod. ano... u nás tady zdravá výživa není - ve svitavách ano, ale jen malinká, ale to základní se tam sehnat dá...ale byla jsem se třeba podívat v litomyšli ve zdravé výživě - ta je 3x tak velká a prostě parádní! Když manžel promoval tak jsme byli v restauraci zdravé výživy v Pardubicích (Špalda) - tam vaří jen zdravá meníčka a za super ceny 😀

andrea110409
17. únor 2010

craw: v tom případě doporučuju pohankové karbanátky, dělala jsme je zrovny tenhle týden a byly naprosto úžasný, muj chlap naštěstí zdravou výživu má taky rád a tak brokolicová omáčka u nás není problém.
zuzi82: ale kotlety na smetaně dělá moje maminka a ty taky můžu 😉

zuzi82
autor
17. únor 2010

Tak jsem si přišla trochu pokecat, ale o pohance a brokolici nemám co říct. Já radši tlačenku, sádlíčko, bůček a tak. Za zdravou stravu kterou jím považuju těstoviny a rýži, nebo třeba zeleninový salát, když se to s ním moc nepřehání. 😀

andrea110409
17. únor 2010

zuzi: výbornou tlačenku dělali naši, když sem byla malá. Koupili pul prasete a dělali ho v prádelně 😉 Docela bych si jí někdy dala a rozhodně zrovna tlačenka neni nic proti zdravé výživě 🙂

zuzi82
autor
17. únor 2010

Já to dělám úplně jako vaši. Koupím půlku prasete a udělám si tlačenku, sádlíčko, jitrničky, nacpu do mrazáku a je dobře. 😅

andrea110409
17. únor 2010

zuzi: ani jsme nevěděla, že to ještě jde 😀 Dělávali i prejt a jitrnice...škvarky jsme tenkrát nejedla, dneska bych je ochutnala. Naši si k tomu ještě dělali salát z kyselýho zelí, který se k tomu přijídal, myslim, že byl s jabkama 😎 a ten byl mooc mňam.
teda holky takhle budu mít hlad a to mám dneska tak nárok ještě na jogurt s trochou lupínků 🙂

zuzi82
autor
17. únor 2010

Jde to. Já zajedu jednou za čas na jatky a nakoupím a pak už jenom ujídáme. Cenově to vychází celkem dobře, protože mě kilo stojí asi 52 Kč a máš v tom všechno, panenku, kotletu, ale taky samozřejmě bůček a sádlo, hlavu s lalokem. To je taky lahůdka. Uvařit lalok a pak zastudena nakrájet na plátky a na chlebík.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru