Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
11. bře 2010

an, taky jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že se pak rozhodnu, podle situace..jestli se teda na to nemusí předem nic vyplňovat..když se zeptají, tak řeknu jo, když ne, tak to nechám být..asi bude starostí i tak dost..

evus, jinak s tím sexíkem to je určitě dobrý typ, jenže u nás se už dlooooooooho neprovozuje..a když tak nadhodím, že by mohl, tak to je hned odpověď, že přece prcka nebude děsit, že je mu to blbý, když ví že tam, atd..ale nenutím ho do toho..když mu ta představa není příjemná..jinak s tím mým bachorem už taky nijak sexy nejsem..takže nám stačí to tulení..😉

ivet6
11. bře 2010

Ahoj holky,

na tu pupečníkovou krev jsem koukala a ona musí bejt uchovaná v speciální bance (jiná firma než nemocnice). S tou firmou se musíš domluvit, sepsat nějaké věci, zařídit si to v porodnici. A firma k tvému porodu přijede, nabere tu krev a má snad zase jen 2 hodiny na to, aby ji přepravila k sobě, kvůli správnému uchování. Takže ani nechci vědět kolik to stojí.....Četla sem na to odkaz v nějakém mimi časáku, tak když to najdu, hodím odkaz sem schválně 🙂

andrea110409
11. bře 2010

Pokud jsem to dobře pochopila tak pokud je krev darována tak se ten zákrok neplatí a celý odběr i převoz si organizuje porodnice. Alespoň tady u nás to tak je.

ivet6
11. bře 2010

http://www.cryo-save.cz/

No, tak logický by to bylo 😉), nevim v jaké míře to porodnice dělají...moc slyšet o tom není.

miselaniki
11. bře 2010

No holky já bych ráda darovala pupečníkovou krev, je to bezbolestné a můžu tím někomu pomoci. Darování je bezplatné, tzn, že nic neplatíte, ale ani žádnou odměnu nedostanete. Tady na této stránce se dočtete více http://www.bpk.cz/
Je tam i seznam porodnic, kterou do toho projektu zapojené.

evuss
11. bře 2010

Tak my to máme jasný na seznamu nejsme, takže nad tím ani nemusím moc přemýšlet, ale kdybych měla tu možnost tak asi jo 🙂

eriska
11. bře 2010

tak ta naše porodnice tam taky není, ale příští týden se dr. zkusím zeptat..co kdyby náhodou🙂 holky, tak jsem zjistila, že sušák na prádlo je na vyprané plínky

andrea110409
11. bře 2010

Ahoj holky jsme zpět z kontroly (cukrovka) a v še v pohodě, dokonce jsem i trochu dohnala váhu a tak sem v klidu že mímo nestrádá 🙂
Ale záda mě boleji jak psa a to jdu dneska na předporodní kurz, to jsme na to zvědavá 🙂

mandragora10
11. bře 2010

Ahoj holky,

tak foceni mam za sebou, slo to necekane dobre, vysledek...fotky budu mit pristi tyden ve stredu. Chtela jsem vyber 6 nejlepsich, ale nakonec jsem byla rada, ze jsem vyber zredukovala na 9 - fotografka byla sikovna. Rovnou mi i ukazala, jak foti miminka s rodici a uz se moc tesim, az tam s miminkem vyrazime cela rodinka.
An, gratuluji k dobrym vysledkum!
Pupecnikova krev - pokud to pujde, rada bych ji darovala, nase porodnice na seznamu je, tak az tam pristi tyden pujdu do poradny, tak se rovnou zeptam, zda se to ma nejak predem hlasit a jak to funguje.

zuzi82
autor
11. bře 2010

Ahojky děvčata,
dopoledne jsem byla na kurzu v porodce, ale už jsem doma. Od úterý mě bolí záda a zase začínají ty pipi kosti. Mám to tak v týdenním intervalu. Vždycky to začne trochu pobolívat, zesiluje to, jeden den je k nevydržení, že nemůžu ani chodit a pak to ustává. Jeden den o nich ani nevím a začíná kolečko znova.
Na obídek mám dneska bramborový guláš s rohlíkem tak se těším. Mám to moc ráda.
Vracím se k přesnídávkám, taky je mám ráda, hlavně borůvkové, jen si nejsem jistá, jestli to není trochu jako s džusem a nemůže to u tak malého mimča vyvolat alergickou reakci.
Man: doufám, že pak alespoň užší výběr fotek hodíš do albíka.
Andy: gratulka k dobrým výsledkům.
K pupečníkové krvi: chtěla bych darovat, ale na seznamu Vítkovická porodnice není, tak se musím zeptat a uvidíme.
Eri: Vy nebudete sexíkovat ani abyste podpořili příchod mimíska? Já už koupila maliníkový čaj a začínám s pitím zítra a dnes na kurzu říkala PA, že sexík se doporučuje od 36. tt. Asi to nemude žádný velký zázrak s tím mým břichem, ale uvidíme, jak to půjde. Třeba si manža břicha ani nevšimne. 😉

eriska
11. bře 2010

man, už se těším na fotečky

andy, to je dobře, že kontrola je v pořádku a že i přibíráš..neboj, ikdyby ne, tak mimčo určitě nestrádá..

zuzi, tak to netuším, zda budeme či nebudeme..já do toho přítele nechci nutit, když se mu to nezdá příjemný, ale zase na druhou stranu, už jsem mu řekla, že jak přijde kočárek a odbije 38.tt, tak si prcka ven dostane (když to uměl i dovnitř) všemi možnými i nemožnými prostředky (teď je v sexíku sobec, protože když se tulíme, mazlíme, tak ve finále vždycky to skončí jen u toho, že mi řekne, miláčku,pusinkou,ju?🙂 a mně zase přijde sobecký ho nutit do něčeho, do čeho se mu nechce..jsem ráda, že mi večer namaže bříško, pohladí, dá mu pusu na dobrou noc..)

eriska
11. bře 2010

holky, na ty záda, mně fakt pomáhá ten veliký míč..nijak na něm necvičím, jen sedím, třeba u telky, teď u pc..a v pohodě..teda, ťuk, ťuk, ťuk na dřevo, abych to nezakřikla..ale zkuste to, mně to pomohlo, když záda bolela..jinak mě dělá problém třeba vstát z vany, vždycky se tam naložím, nedokážu si dát chladnější vody a pak rozpařená vylézám a už je to docela makačka..nebo vstát z gauče, nebo vylést z toho našeho auta..to už taky začíná být zážítek..takže fakt prckovi dávám čas do té doby, než přijde kočárek, matrace do postýlky a půjde ven😀

zuzi82
autor
11. bře 2010

Mě záda teď bolí od úterka, kdy jsem celý den stála a porcovala prasátko do mrazáku. Mám to z toho jak se prohýbám, když stojím. Ale když se snažím stoupnout rovně, tak mám pocit, že jsem v předklonu a padnu na ústa. Myslím, že se to srovná. Jen musím trochu odpočívat.
U nás to teda se sexíkem teď není nic moc. Většinou jsem večer K.O., ale po tom 36. se budu muset přemoct a přes den se asi víc šetřit. Už kvůli těm pipi kostem bych to chtěla mít co nejdřív za sebou.
Dneska nám na kurzu promítali video z porodu a musím říct, ač to možná není normoš, já se na to celkem těším. 😅 Možná ta panika a strach ještě dorazí, ale zatím si říkám, už aby těch šest týdnů bylo za mnou a já rodila. Manža mě bude držet za ruku a bude dobře. Kéž by to tak bylo, že? 😀

eriska
11. bře 2010

zuzi, podle mě to je normoš, super je, že tě to nijak nevzalo..ačkoliv, my z toho stejně moc neuvidíme,ne? až potom děťátko a to, že bude od mlázku, od krve, nebude krásně čisťounký, tak to mi vůbec nevadí, hlavně, ať pořádně křičí a je v pořádku..a chlap toho taky moc neuvidí, když nám bude stát za hlavou, ačkoliv ten můj chce přestřihnout pupeční šňůru, tak uvidíme, jestli mu to dovolí..

já taky zatím strach nemám, říkám si, že to zvládlo dost ženských přede mnou a v dost těžších podmínkách..co takový chuděrky někde v chatrči v africe? spíš se děsím toho, že někde budu a ty kontrakce mě chytnou..že třeba budu nakupovat a ono to přijde..jestli to zrovna poznám, nebo tak něco..

crawler
11. bře 2010

ahojky🙂

tož jsem ze školy doma a tak něco připíšu ať máte co číst🙂

k těm pantoflím do sprchy - no já to neřeším, páč většina pokojů je v Litomyšli po jednom a po každé se to samozřejmě desinfikuje, takže přijdu do čistýho 😀

co se týče sexíku, tak u nás zatím funguje normálně, ale každý je holt jiný a určo nemá cenu nutit, ale jen jestli to eri není výmluva, páč můj manža má taky pusinku moc rád - ono jsou asi všichni chlapi na tohle stejní 😀DD

zuzi: taky už začnu pít maliník a děláš si i lněné semínko? já už si ho cca týden sypu jen tak do musli...ještě jsem se neodhodlala udělat z něj ten sliz...:-/ a co masáž? my zase včera a pomalu přidáváme na síle - je to teda tfuj - ale kdyby to pomohlo, tak to bude super, ale já teda spíš počítám spíš s pomocí epina - včera jsem dala na průměr 6,5cm - těch10cm už se pomalu přibližuje 😀

eri: nám bylo na kurzu řečeno, že stříhání pupečníku není problém, ale musíme to včas říct, jinak to šmiknou oni...stejně tak s přikládáním mimi na bříško - když neřekneme, tak ho sestra hned odnáší na měření atd.

eriska
11. bře 2010

craw, a jak je ve škole? máš toho teď hodně? no, jak víš, tak tady v chrudimi jsou nadstandartní pokoje jen 2, zbytek je po dvou, nebo po třech, takže žabky do spršky už mám připravené..žádné místo nezabírají..nevím, jestli to je výmluva, nebo ne, já s tím předtím žádný problém neměla, takže u nás to novinka není..jen už dlouho asi nebudeme provozovat, páč už mě po chvíli bolí břicho, jak se skláním, nebo ležím, mimísovi je to fuk, asi souhlasí s tatínkem😀 holt chlapi drží při sobě už teď😀 my ještě nemasírovali, ale už jsem se dostala k tomu, že jsem si koupila olejíček a vytiskla postup..tak doufám, že se dokopeme dřív, než porodíme🙂 já bych tu pupečníkovou krev chtěla darovat, nechávat si ji na nic nepotřebuju a ustřihnout pupečníkovou šňůru, tak to radši nahlásíme hned..nebo jestli se dokopu do nějakého porodního plánu, tak to tam napíšu..ještě nějaký odvážný tatínek, co chce stříhat?

zuzi82
autor
11. bře 2010

Semínko nedělám a asi ani nebudu. Masírujeme každý večer a už to fakt není taková hrůza. Zítra zkusíme dva prsty a uvidíme, jaké to bude. No já už asi tuším, že to bude zase peklo, ale musíme na tom pracovat. Je fakt síla, že už to máme za pár a za chvilku už tu budeme psát míry a váhy miminek. Už se těšm, jen mi je líto, že nebudeme mít hotovou ložnici (o dětském pokoji ani nemluvím) s postýlkou, tak jak jsem si jí dávno vysnila, tak doufám, že do konce května to manža stihne a co nejdřív se přestěhujeme.

mandragora10
11. bře 2010

Tak ja si taky koupila malinik, dvakrat uz jsem si ho uvarila spis tak na zkousku, jestli mi to vubec bude chutnat....bylinky krome maty celkem nesnasim, ale malinik je moc dobrej. Zitra zacinam 36tt, tak asi zacnu pit, pro zacatek asi radeji jen jednou denne a od 38tt pak dvakrat.
Craw...s epinem jsem zacala cvicit vcera, takze mam za sebou 2 cviceni a zatim jsem na 7 cm...mam pocit, ze nafouknout by to slo i vic, ale vytlacit to ven je docela bolestivy, tak si nejak neumim predstavit, ze to nejak povoli a dostanu se dal.
Porodu se taky nijak moc nebojim, zatim si to predstavuju tak, ze to proste bolet bude, ale ta vidina, ze za par hodin uz miminko uvidim, me musi pomoct, abych tu bolest zvladla a tech x hodin kontrakci prezila 😉
Jinak sexik u nas v poslednich 2 tydnech uz neni, pritel se boji, ze by naraze miminku do hlavicky 🙂 Ale ted jsem ho obeznamila s tim, ze posledni mesic se musi premoct, aby mi usnadnil porod, tak se tvari, ze do toho pujde 🙂

eriska
11. bře 2010

holky, a k čemu je ten maliník dobrý? někde jsem to už četla, ale z hlavy se to samozřejmě vykouřilo? to pomůže k tomu, aby se mimís narodil dřív? že bych si ho taky koupila?

zuzi, třeba tě bude čekat překvápko, až dorazíš z porodnice😉 hlavně, že můžete být spolu, máte svůj klid a s miminkem to bude ještě lepší a určitě ti bude jedno, kde zrovna usínáte🙂

man, a taky mu nemůžeš vysvětlit, že do miminka narážet nebude, že je v děloze pěkně před ním schovaný? ale taky ho připravuju, že tak ještě týden, max. 14 dní a prďouska budeme oba přemlouvat, aby se nám ukázal..taky jsem smířená s tím, že to bude bolet, že to nebude nic příjemnýho, ale jak mě všichni uklidnili, tak si pak na bolest a na nic podobnýho nevzpomenu, tak jim holt věřím..a ono,co krásnýho je zadarmo,že? takže pár hodin bolesti mi stojí za to mít zdravý miminko🙂 já už se na to táááááák moc těším..

zuzi82
autor
12. bře 2010

Dobré ránko těhulky,
Eri: Maliník pomáhá otevírání a svalstvu dělohy. Někdo říká, že se po něm rodí miminka před termínem (jako že má zabránit přenášení). Na diskuzi o maliníku hodně holek píše, že díky tomu měly rychlý porod. Přijeli do nemocnice a mimčo bylo třeba už za dvě hoďky venku. Že tak jako snadněji vyklouzlo. Samozřejmě je to individuální a může se stát, že zrovna mě to nepomůže, ale jak říkala včera PA, ničemu to neuškodí a je to v rámci pitného režimu, tak jdu do toho a když půjde porod jako po másle, tak budu děkovat maliníku a másážím hráze 😅

verisek
12. bře 2010

dobre rano holky, ja uz od 6 nemuzu spat.. tak sip ujdu asi udelat snidani..
v Brne docela dost nasnezilo, uz je to fakt hrozny, takovou dlouhou zimu si uz dlouho nepamatuju
cetla jsem, ze se bavite o maliniku? ja o tom nikdy moc necetla, takze vubec nevim co to je a kde se to kupuje? to je nejaka bylinka??
jinak kamoska rikala, ze jsou jeste fajn homeopatika, ale nevim..
jinak vcera mi dosla kojici podprsenka, tak jsme se dlouho nenasmali, absolutne mi nesedi, je mi velka a je fakt strasna 😅 a to jsem si objednavala A
tak si asi nakoupim normalni bavlnene podprsenky a kaaslu na to, kamoska rikala, ze ji taky zadny nesedely a resila to takto, ze se o da i v tech normalnich

zuzi82
autor
12. bře 2010

Veri: o maliníku má článek Craw ve svém fotoalbu, tak zkus mrknout. Je to vlastně klasický bylinný čaj, který se dá sehnat v lékárně. Mě stálo dvacet sáčku v krabičce asi 30 Kč. Zrovna ho popíjím a chutná asi jako klasický jídelnový čaj ze školy 😉 Jen doufám, že to na mě nebude mít moc silné účinky, abych zítra nejela do porodky, ještě nemám matraci do postýlky 😀 😀 😀
Já mám z nákupu podprsenky naprostou hrůzu. Mám celkem velká prsa, už teď mám 75D (v těhu se zatím nezvětšily) a ještě k tomu blbý tvar. Málo která podprsenka mi sedí, takže objednávat poštou nemůžu vůbec. Už jsem taky včera přemýšlela, jestli nekoupit nějaké úplně obyčejné bavlněné, třeba s trojúhelníkovým košíčkem a třeba si na ramínko našít patentek, nebo tam dát takové ty háčky, jako na odepínací ramínka. Musím to ještě pořešit, ale už není moc času. 😉

andrea110409
12. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem včera byla na předporodním kurzu. Bylo to fajn, ukázala nám pár uvolňovacích cviků a všechno vysvětlila. Mám pocit, že v globálu to chápu, jen nevím jestli se mi při porodu tak neodkrví mozek že včšechno zapomenu 😉
Taky jsme včera koupila mýdlo a šampon od firmy seba med a bal to docela paleta, ale je to z krku. Jen ještě pořád nemám tu podložku do postýlky a tak budu muset asi zkusit něco dětského a nebo poprosit maminu, ta ji kupovala v lékárně.
zuzi: s podprsenkou jsme na tom jako ty, koupila jsme si ale jednu na kojeni asi za 460, model to sice neni ale jestli ji mám ve finále nepoužívat tak jedině dobře.
Jinak mám holky jistotu, že porodím v termínu, teda pokud to nebude dřív. Vlivem té cukrovky totiž nesmím přenášet a tak bude u mě případně porod vyvolávaný....tak aspon nějaká jistota 😎

mandragora10
12. bře 2010

Dobre rano,

Veri, ja malinikovy list koupila v bio obchudku, neni sackovy, takze je s tim trosku prace, ale to baleni stalo jen 26 Kc, takze to neni zadna velka investice.
Andy, to je fajn, ze kurz byl fajn a ze mas dobry pocit z toho, ze vse zvladnes. Sestrenice mi rikala, ze stejne potom nejvic vysvetli az porodni asistentka na porodnim sale, nauci, jak prodychavat kontrakce, ulevovat si, takze na to hodne spoleham 🙂
Ja jsem dneska taky od 5 rano vzhuru, ale sla jsem spat v 10, tak hold asi telo potrebuje jen 7 hodin spanku.

andrea110409
12. bře 2010

man: prodýchávání nám právě už teď trochu anznačila aby jsme trénovaly, tak to budu zkoušet ať pak nepanikařím. já dneska ohledně spaní slavím neuvěřitelný uspěch: usnula jsme kolem 10, pak jednou na záchod, okamžitě jsme usnula a budík manželovi zvonil v 5:30 což je pro mne luxusní noc 😎
Maliník zatím nepiju, ale koupila jsem si další várku čaje pro těhotné a ten si dávám tak 2x denně.

eriska
12. bře 2010

Dobré ranko, kočky,

zuzi, man, díky za typy, kde koupit maliník, dneska jdu kolem lékárny, tak se tam stavím a koupím🙂 to je asi nejmenší zlo, co pro sebe můžu udělat..

holky, tak jsme včera masírovali a musím říct, že mi stačilo pár minutek a jsem celkem přesvědčená, že masírovat už nebudeme, jak píšou, nic příjemného to není a to byl přítel fakt opatrný..no, uvidíme, rozhodli jsme se, že ještě dneska, zase chvilku a tak to zkusíme ještě týden, musíme využít toho, že máme psa na hlídání a nikdo nám neleze do postele..jinak k něčemu ta masáš byla užitečná a to k tomu, že se přítel už tak nebojí, že ublíží při sexíku miminku (prý se tam dle jeho slov nic nezměnilo😀) jen jsem se chtěla zeptat, holky, máte pokaždý orgasmus? ne že bych ho před těhu pořád měla, ale pořád myslím na to bříško, abych na něj nějak blbě nelehla, netlačila..

co se týče podrprsenky, tak mně doporučovali, že nejlepší jsou ty těhu, že to je nejrychlejší způsob..tedy, třeba když jste na návštěva, doma má člověk svůj klid a stihne se v pohodě nachystat..já si koupila jednu úplně običejnou, bavlněnou, za 200 a dneska jdu pro podrprdu od firmy Timo, za 500, vypadá úžasně, vůbec ne jako těhu a je strašně příjemná a dělá i hezký tvar prsou..jednu podrprdu mám po tětě, ta mi je, takže budu mít tři..jednu na noc, jednu na den a tu Timo na takový to lepší nošení, k doktorce, na návštěvu..teta mi říkala, že kolikrát mlíko proteče, jak to zaschne, tak to smrdí, takže se musí častěji prát, ať si pořídím aspoň tři...tak ty pro začátek mám a pak se uvidí..jinak já měla pocit, že se mi prsa nezvětšila, pořád nosím stejnou podprsenku,85C, ale těhu jsem kupovala 85D..je fakt, že C mi taky bylo, ale divně to tlačilo, tak si vezmu radši tu větší

crawler
12. bře 2010

Krásné ráno holky🙂

já se dnes opět hezky prospala, ale celý týden vstávám s manžou v 5.15, aby jsem ho vyprovodila do práce...Normálně až!!! včera náš mimísek pokopal manžílka - vždy to bylo tak, že jakmile manža přiložil ruku, tak se mimís zasekl a prd až včera se konečně dočkal a výskal radostí😀 dojalo mě to...

veri: teď ti nesedí, ale nám PA říkala, že kolem 3.dne po porodu se prsa fakt dost nalijí a to víš - změní tvar a třeba ti rázem bude sedět...a když ne, tak jak říkáš - prostě obyč bavlněný a hotovo...Já měla v normálním stavu B, během těhu C a tak jsem si objednala na MMB D a obě mi sedí, ale je to ta opjevovaná anita a úpavan, takže jsem i počítala s tím, že mi rpostě budou sedět - bych byla naštvaná, kdyby ne🙂))

maliník: já mám ten porcovaný a dnes si ho uvařím poprvé - je to jak píše zuzi - na zvláčnění porodních cest a snadnější porod. Ještě účinnější je v tomto prý to lněné semínko, které obsahuje ty oleje a porodní cesty jsou jako by kluzčí čili je porod snadnější...Uvidíme - ale rozhodně to neuškodí 😀

eri: školu mám 4x týdně a pěkně blbě - třeba v úterý až do 20.00 - je to naprd...no, pořád dělám korektury bakule - nějak to nebere konce🙂) termín odevzdání se blíží (svázané do konce března)...

copak budete dělat k obídku? já čočku na kyselu a na odpoledne malinovo-karamelovej pudink...
O víkendu nás čeká mega práce na mimískovinách, páč to fakt děsně letí a ani se nenadějeme a mláďata budou venku😀

crawler
12. bře 2010

eri: k orgasmu - před nedávnem jsem to tady psala, že to né a né jít - předtím to problém nebyl, ale nějak od 7.měsíce to najednou nešlo - prostě jsem se nedokázala tak uklidnit - mimísek sebou věčně šil no a soustřeď se, když se ti vlní bříško🙂 manža z toho byl nešťastnej ale světe div se - za posledních 14 dní se zase 3x zadařilo...je to prostě o psychice a samozřejmě nesmí nic bolet a být nepříjemný...

katy007
12. bře 2010

Ahoj holky,
tak se konečně hlásím st, čt byl náročný.
Ve st jsem šla P. doprovodit na vyšetření, pak jsme se na chviličku viděla s kamarádkou, pak jsme šla já na KO u nás vše v pořádku, jsm e pořád hlavičkou dole jsme 34-35 tt, nic nenasvědčuje na předčasný porod, malá má už 2200 g, příště jdu za 14 dní a pak každý den vč. echa srdíčka malé na to už jdu i za těch 14 dní. POřád budu až do konce chodit ke své dr. a pak si přes chodbu skočím na porodnici natočit to srdíčko. . pak jsme měli prohlídku porodnice a moc se mi to tam líbilo a pak to profi focení, domů jsme dorazili až v 17,30 a úplně KO ty modelky to tedy nemají jednoduché, ale malá asi bude modelka pozovaLA A POŘÁD SE PŘEDVÁDĚLA 😀 tak pak ukážu nějaké ty fotky. Moc se mi líbili i v "surovém" stavu nafotila asi cca 300 fotek a měla bych kolem 80-90 dostat.
A včera jsme jela do práce, ale stejně prd vyřídila, jsou zase dovči a nemocenské tak jim tam ty papíry asi už pošlu.

Dneska mě čeká velké praní našich věcí a županu do porodnice o víku chci zabalit tašku a vyprat i věci pro mimčo a už načančat postýlku 🙂

eriska
12. bře 2010

craw a to lněný semínko koupím taky v lékárně? nebo spíš v nějaké zdravé výživě,nevíš? že bych to vzala při jednom, no zeptám se a uvidíme..hele, já prckovi dávám týden, maxiimálně dva😀 už mi začaly k večeru otíkat i nohy, o prstech na rukou nemluvím, jsem unavená, jediný, co je celkem fajn je, že se nijak nemrská..teda, dneska už by mohl začít, abych věděla, že je Ok..s tou školou to máš blbý a to máš povinný přednášky, nebo jsi jen takový šikula a chodíš i tam, kde nemusíš být😉

já nic nevařím, od včera zbyla zelnačka a jedeme pro kočárek, tak se někde na obídek stavíme..holky, v pondělí jsme ho objednali a včera přišel..já už se na něj tááááák moc těším..a pak se mimís může narodit, sice nemáme ještě matraci do postýlky, ale to nevadí, klidně si ho vezmu do postele..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru