Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
15. bře 2010

Teda vy jste toho za dopoledne zase stihly napsat....no aspon mam co cist.
Craw....s epinem jsem cvicila minuly tyden tri dny po sobe a vsechny dny jsem dala 7 a vic ani nahodou, ted jsem o vikendu necvicila a dnes razem 8 cm, takze si rikam, ze asi nebudu cvicit kazdy den, ale treba obden, aby si to tam stihlo vse odpocinout. Ale rikam si, ze jeste mame cas a ze do 14 dnu se snad na tech 10 dostanu.
Eri....s tim pupikem se ti to nezda, opravdu uz ho mam cely venku, brisko mam takove spicate a pupik pekne vycuhuje, tak to vypada docela legracne. Dokonce se mi rysuje i lehka cara od pobrisku az k pupiku, tak jsem zvedava, zda jeste ztmavne nebo zustane takova jaka je az do porodu.
Veri, hezke male brisko mas, 12 kg na tobe neni vubec videt, tech se po porodu zbavis ani nebudes vedet jak 🙂 Strie se mi udelaly na kazdem boku 2 a to se mazu poctive kazdy den nejmin 2x. Kuze me ted taky docela svedi, citim, jak se mi natahuje az na zadech. Ale ty strie jsou takove celkem svetle, tak si rikam, ze snad casem trosku jeste vyblednou a nebude to nejaka velka tragedie.
No ja jdu uklizet, zitra prijede na navstevu budouci tchyne, tak at nema pocit, ze kdyz jsem doma, ze na uklid kaslu. 😉

crawler
16. bře 2010

Téda tak dnes první😀 Krásné ránko🙂

včera jsem už naskládala do přebalováku první věci a zdá se, že využijeme jen polovinu a zbytek si zaberou rodiče😀

Jinak včera jsem se rozhodla, že půjdu až na zářijový státnice - je to pro mě stres - bakalářku už téměř mám, ale když si vezmu, že v době TP mám zkouškové, během šestinedělí státnice a do toho nám budou dělat plastová okna....No prostě mimísek je přednější a já si ho chci užít - nechci být pod tlakem, že nestíhám - odnášelo by to mimi i manža, takže to nechám na září a hotovo...Erisko a ty jsi šla v září vlastně z jakého důvodu? jen tak ze zvědavosti 😅 😀

Dnes mám povinné přednášky od 18.00 do 20.00, tak se mi tam vůbec nechce, jenomže ta můra se rozhodla dělat absenci...znamená to, že z domů musím jet před pátou a přijedu před devátou...chjóó...:-/

Co máte dneska v plánu?😉

verisek
16. bře 2010

dobre rano, tak ja jdu jeste dneska na prohlidku, vcera jsem byla naposledy u sve doktorky, dneska jdu do porodnice za tou svoji druhou doktorkou, asi me jenom vysetri a pujdu.. 🙂

crawler
16. bře 2010

veri: a nepůjdeš už na monitor? skrze to většinou posílají do porodky...tak jsem zvědavá, co budeš říkat 🙂

verisek
16. bře 2010

nene, ja jdu do porodky driv, protoze to je znama, tak si me vzala do pece driv, aby vedela co a jak..
man: mas super fotky, moc hezky 🙂

mandragora10
16. bře 2010

Dobre ranko,

Crwa, myslim, ze s temi statnicemi jsi se rozhodla dobre. Neumim si predstavit, jak se mezi kojenim, prebalovanim, kupou emoci z miminka jeste ucis. Statnice neutecou!!!

Co se monitoru tyce, tak v nasi porodnici tam posilaji maminky az od 38tt, do te doby delaji jen ultrazvuk.

Vyvesila jsem do albicka fotky od fotografky, tak konecne taky nejake fotky, kde jsem i s hlavou 🙂

zuzi82
autor
16. bře 2010

Dobré ráno,
já budu až do porodu chodit ke svému dr. Monitor mi dělal už před třemi týdny a včera znova. Do porodky mě teda ani předávat nebude. jsem ráda, protože v OV se na ten monitor dost dlouho čeká, takže bych tam každý týden trávila asi celé dopoledne.
Man: Fotky jsou opravdu krásné. Moc ti to tam sluší a dokonce je vidět i bříško. Škoda jen, že s tebou nešel i přítel. 😉
Craw: Myslím, že ohledně státnic, je to dobré rozhodnutí. Zbytečně bys byla ve stresu.
Když jsem vstala, tak tu opět chumelilo a teď tu krásně svítí sluníčko. Už by se to jaro mohlo prosadit, ale když kouknu z okna, tak to moc jarně nevypadá. Od víkendu tu napadlo asi 10 cm sněhu, takže je všude kolem zase bílo.

crawler
16. bře 2010

Man: překrásný fotky! a takhle, když vidím celé tělo vč. obličeje, tak nějak jako by to bříško "vyrostlo" - prostě jsi krásná těhulka a bříško je kouzelný🙂

zuzi: já zřejmě taky budu chodit jen ke své gyndařce, páč monitory natáčí - možná už příště mi ho bude dělat -sice to neříkala, ale budu už 36+0 tak si říkám, že už by mohla...Jaký to vlastně je? co se přesně dělá? Informuj nás sím🙂 já jsem hrozná - pořád chci mít aspoň trochu představu co mě čeká - neznámo mě děsí :-/

jinak holky díky za podporu ohledně státnic...pořád jsem si říkala, že to zvládnu, ale strašně se mi už ulevilo, takže vím, že to rozhodnutí je správné...🙂

zuzi82
autor
16. bře 2010

Craw: vždycky tak na 10 minut lehnu na lehátko u sestřičky, odhalím břicho a přiloží mi takové placky, pak poslouchám srdíčko a jim se tiskne na papír graf. Sranda je jak se mimís pohne, protože to pak dost zachrčí.

eriska
16. bře 2010

krásné ráno přeju,
ikdyž u nás to na nic krásného nevypadá, nevím jak ve slatiňanech, craw, ale u nás je bílo-šedivá obloha 😨 ale aspoň nechumelí a sníh ze včerejška slezl

man, nádherné fotečky🙂 strašně ti to tam, mamino, sluší..už se musím s přítelem taky dokopat..z těhu mám všeho všudy 2 fotky s bříškem..teda, včera jsem se nudila a fotila si bříško s botičkama a pak jsem si ho vyfotila, jak doplňujeme mlíčkem calcium a fotila jsem je černo-bílé, tak to je roztomilý..ale ty mrchy strie jsou vidět 🙄

craw, já si je odložila, protože jsem neměla statistiku, respektive, poslední termín na zkoušku ze statistiky byl 3 dny před státnicema, takže jsem se rozhodla, že se nebudu stresovat..navíc, jsem statistiku stejně neudělala a udělala ji až v srpnu, týden před státnicema (a ta kráva profesorská mi tam výsledem dala přesně 7 dní před státnicema, když ostatní ho tam měli už většinou tak těch 9 dní) a já ani nepočítala, že ji mám..prostě min.52 bodů a já měla 53, takže jsem si myslela, že ji nemám a ani se neučila..pak jsem 7 dní ležela u babičky a jen se učila..ale byl to stres, takže děláš dobře, že je odkládáš, než se nervovat a pak třeba přijít o mlíčko, nebo, hlavně, mimís to z teb vycítí a bude nevrlý..takže fakt lepší, když si ho budeš užívat😉

andrea110409
16. bře 2010

Ahoj holky...přeju hezké ráno

Vrátila jsem se z kontroly od doktorky...vnitřní vyšetření mi už nedělala a budu od teď chodit každý týden.
Jak sem se radovala z váhy tak to tak není, přibrala jsem od minula jen 0,7 kg a tak od začátku mám cca 8 kg navrh.
Ode dneška taky popíjím magnezii protože mě v noci braly pěkné křeče do obou nohou.
Do porodu musím dojít také na poševní stěry kvůli streptokokům....jdete na to taky někdo ?
Ale jinak je vše v pořádku a tak hurá do dalších týdnů.....tak a teď vás jdu dočíst 🙂

crawler
16. bře 2010

eri: tu je taky zataženo a prý je tam zima - no ještě jsem nevystrčila- stačí, že večer pojedu pryč :-/ ...Já si právě říkala, že by to mělo neblahý vliv na mimiho a že bych třeba i ztratila mlíko - no to mi za to nestojí...stres bude i tak, ale určo mnohem mnohem menší, než kdybych musela všechny zkoušky i státnice dělat chvilku po porodu - ještě bych si uhnala laktační psychózu :-/ Tos to měla teda taky perný - takový nervy se statistikou...blé - některý profesory přehnout přes koleno! 😝

zuzi: a to snímá i ty reakce dělohy? jako případnž kontra a tak, ne? já myslím, že to samé nám budou dělat i v průběhu porodu...teda myslím si, že je to to samé...

andy: gratuluju k dobré ko🙂...s váhou jsi na tom z nás zřejmě nejlépe, co? závidím - já mám těch 12kg...tak jsem zvědavá až budeme psát po porodu, kolik je dole...

Už jsem četla o mamině, co v těhu přibrala cca 11kg a v porodnici po poordu ji vážila a měla pořád + 11kg (přitom dítě vážilo skoro 4kg + plodovka+placenta) - no byla z toho nešťatsná a nakonec zjistili, že hodně zadržuje vodu, páč má nedostatek bílkovin - tělo potřebovalo tvořit mlíčko a tak si drželo vodu...uměle jí bílkoviny dodávaly a váha jí začala klesat...takže story jou různý...:-/

jinak andy: magnéska snad vadit nebude, ale já mám hořčík na předpis - Magnosolv (na ty křeče) a ten se nesmí brát od 37tt těhu - mudra mě na to upozornila, že ho pak musím vysadit - křeče nekřeče :-/

miselaniki
16. bře 2010

ahoj holky,

bater: gratuluji ke svatbě - byla si nádhernááá nevěsta
man: fotky jsou úžasnéééé, moc ti to sluší, nádherná maminka
andy: mně stěry dělal teď v 34tt, dělá se to před porodem aby věděli jestli tam není streptokok ( pak by dali antibiotika)

Mám tady maminku na 14 dní tak moc nestíhám na net, ale čtu vás poctivě. Máme se fajn, už konečně peru věci pro málého, věci do porodky mám nachystané jenom je dát do kufříku. Jím lněné semínko a od příštího týdne si budu vařit maliník a zkusím tu masáž hráze. Byli jsme s manželem na přeporodní kurz, bylo to opravdu moc dobré, pouštěli nám film o porodech ( jsem si na tebe vzpomněla craw) a pak jsme nacvičovali úlevové polohy a dýchání. Holky strašně to letí a krátí se nám to, jsem zvědavá kdo bude první. Zase se ozvu jak bude čas.

andrea110409
16. bře 2010

craw: se státnicema souhlasím...je to to nejrozumnější a v tomhle ti nic neuteče. Vim podle sebe, že státnice fakt chtěli klidnou hlavu.
Magnesii mi dneska doporučila doktorka a tak myslím že v pohodě, nic radikálnějšího neplánuju 😉
Teď sem vytřela koupelnu a mrňousovi se to nějak nelíbí 😎 Asi ho budu muset uplatit rohlíkem a nebo cereálníma lupínkama 🙂

eriska
16. bře 2010

an, taky gratuluju k úspěšné kontrole, s váhou si nic nedělej, ba naopak, buď ráda, aspoň si z porodky neponeseš skoro nic navrch😉

mis, maminka k nezaplacení,co? já na tu svoji nedám dopustit, tak si ji pěkně užívej🙂

craw, magnosolv se od 37.tt nesmí? to já ani nevím, ale dr. minule nic neříkal a ode dneška jsem v 37.tt, tak ten jeden sáček mi nic neudělá a zítra jdu na ko, tak uvidíme..jinak já to teď pěkně flákám, ráno zapomínám a místo půl sáčku ráno a půl večer beru celý večer..ale křeče nikde..ikdyž ho nevezmu, tak nejsou..spíš teď, jak je maličký velký, pěkně tlačí na žebra a vždycky se přes noc otočí, takže ráno to je nepříjemný..

andrea110409
16. bře 2010

man: úplně sem zapomněla, chválim, chválim a to moc krásné fotečky. Myslím, že vám holky zůstane krásná památka a jednou to budou velmi nostalgické a dojemné obrázky 😉

Teď sem právě dotelefonovala s maminou a když sem jí řikala kolik jsem přibrala v těhu tak se hrozně smála protože já sem nabrala 7,5 kg a ona 7 ......prostě je to asi dědičné do určité míry 😎

eriska
16. bře 2010

an, vidíš a ještě ti 3 týdny zbývají, tak třeba ještě kilčo dobereš a mamču trumfneš😉

já vlezla teď na váhu a koukám jak vejr..ještě před 14 dny jsem měla nahoře 8 kg, teď už mám 11 😲 takže o důvod víc, proč se má mimís narodit dřív😉

andrea110409
16. bře 2010

Ale ono holky jak fakt jim, jsem schopná spořádat 3 rohlíky na posezení, jím 5 x denně a s manželem normálně snídám a večeřím. Včera jsme se dokonce cpala celé odpoledne, brlaa mě děsivá žravá. Ale to omezení cukrů je asi prostě fakt znát asi fakt dělají děsivou brikuly v těle.
Zrovna dneska ráno jsme měla chleba s máslem, teď sem měla rohlík s máslem a se sýrem a k obědu budou těstoviny se sýrovou omáčkou a brokolicí 😎

eriska
16. bře 2010

an, jojo, věřím, že to je tím cukrem, protože já za těch posledních 14 dní baštím více méně pořád a pořád sladký..předtím jsem jedla stejně hodně, ale ne sladký..a teď přišel přítel z práce a přinesl čerstvé koblížky..no, co myslíte, už jsou dvě ve mně 😅 odpoledne si dám ještě nějakou dobrotku k čajíčku s holkama a od zítřka se musím s tím sladkým krotit, nebo se nikam neodkulím..

verisek
16. bře 2010

ahoj holky, tak jsem zpet z kontroly, delala mi taky stery a CS mam 3, prej se uz zacina chystat.. tak jsem se se zeptala uuuuz? a pry je to uplne normalni a v poradku

crawler
16. bře 2010

eri: nezapomeň, že taky můžeš zadržovat vodu - psala jsi, že už otékáš...např. já se zvážila večer před spaním s oteklýma nohama a váha 75kg!!! a ráno se splasklýma nohama necelých 73kg a to je fest rozdíl!
co se týče magnosolvu, tak já beru 1 pytlík v poledne před jídlem a řekla mi, že počátkem 37.tt ho mám vysadit - ani jsem se neptala proč, ale pak jsem četla, že hořčík je nejenom na křeče, ale i to tvrdnutí bříška a tudíž pak brání i kontrakcím, takže myslím, že je to skrze to, že když už je po 37tt tak to znamená, že mimi už je donošené a může být klidně porod a ten hořčík by tomu třeba mohl zbytečně bránit - takhle jsem to pochopila, ale optej se mudra a dej vědět, jo? 😉

veri: já jsem pořád zabetonovaná = CS 0 - není to blbý? znamená to, že budu přenášet? Jaktože vy už se připravujete na porod a můj čípek snad ani neví, že jsem těhu??? 😅 🙄

eriska
16. bře 2010

veri, gratulka k uspěšné ko, já v tvém týdnu taky měla 3 a dr. mi taky říkal, že na stupeň těhu je to normální🙂

crawler
16. bře 2010

no héj...já chci taky už CS 3...přitom mudra vždy řekne - čípek absolutně v pořádku - tvrdý a dlouhý - a to bez ohledu na to v jakým jsem týdnu....

verisek
16. bře 2010

craw: u cipku mam taky zatim 0, ten je jeste normalni, ale u ostatniho jsem mela 1 a celkove mi napsala 3
jinak 6.4. jdu na prvni monitor 🙂 tak jsem zvedava

crawler
16. bře 2010

veri: aha...mě vždy napíše jen celkově - prostě pokaždé tam mám CS 0

jinak pro zájemce jsem našla vyjádření gynekologa právě ohledně tohoto skóre čípku...Tak se nemusím bát, páč píše, že i žena, která je celou dobu zavřená může porodit normálně na termín...

zde je jeho vyjádření:

Dříve jsme si mysleli, že pravidelným vaginálním vyšetřením poznáme a zabráníme předčasnému porodu, poznáme,jaká je pravdpodobnost,že žena porodí. Prostě že hodnocením čípku děložního - tvz .cervixskore - kvalita ( měkký,tuhý...), délka, prostupnost ( uzavřený, pro prst, pro dva ...) atd. poznáme, že je něco v nepořádku. CCa 5-10 let dozadu již řada kolegů zjistila ( bohužel ne většina ), že ničemu nepomáhá, čili tento údaj má pro nás v nekomplikovaném těh. nulovou výpovědní hodnotu o čemkoliv. Tento údaj vůbec nic neříká o tom,kdy a jak žena porodí. Je to jen popisný údaj. Jsou ženy, které jsou zcela uzavřené a za pár hodin porodí po vyšetření v poradně a jsou těhotné, které jsou např. v mojí rizikové poradně hodně "otevřené" sledované od cca 28-30.týdne a nakonec přenáší. Z toho vyplývá poučení, že je NEJLEPŠÍ PŘÍLIŠ NEVYŠETŘOVAT - osobně cca 2-3 x za celé těhotenství. Takže vás asi neuspokojím,vím,že řada kolegů vyšetřuje, ale jak říkám,význam prakticky nulový. Kdyby nevyšetřovali, jistě by pak neprobíhaly "akademické" diskuse mamin na toto téma - nevěděli by, jak na tom jejich čípek

verisek
16. bře 2010

tomu verim, ale zase jednou za cas by se to udelat melo, mne to zatim delala 3krat..

crawler
16. bře 2010

veri: taky myslím, že pro jistotu - však to nikomu neuškodí a když se žena začne předčasně otvírat´, tak je dobře vědět, páč se podle toho může zařídit a jít třeba na neschopenku...Jinak mě to dělá od první kontroly - prostě pokaždé...takže už tam mám asi 10x CS0 😀DD

mandragora10
16. bře 2010

Ahoj holky,

tak ja mela taky porad CS 0, na predposledni poradne CS 3 a ted 2,5...vubec nevim, co to znamena, doktor mi jen rekl, ze je vse presne tak, jak ma byt, tak to nijak nezkoumam 🙂
Dekuji moc vsem za pochvalu fotek....jojo, pritel pak litoval, ze se nenechal premluvit, ale aspon slibil, ze s miminkem vyrazime spolu 🙂

katy007
16. bře 2010

Ahoj holky,
dneska jsme šla do pojišťovny si něco vyřídit a vyřídila jsme prd, v pojišťovně celodenní výpadek proudu a úřednice neměly ani zájem mi poradit tak tam zítra budu muset poslat manžu, přes půl OV už tedy nejedu! 😠

Man: nádherné fotky. KOlik ti jich udělali? A za jak dlouho? J8 se už moc těším na ty své, ale budou až cca za 3 týdny ☹

Jinak já jdu na 2 monitor př. st.

evuss
16. bře 2010

Pěkný podvečer holky,
tak my taky dnes byli na ko. CS máme 1, takže taky asi málo 😖 , ale dr. řikala, že je to ok. Prý jsme sice 36tt, ale bříško pěkně malé (no sice nevím jestli malé 😀 ) a že na porod to taky teď nevypadá. Jinak mi udělala stěry asi na toho "brouka" 😀 a poslala nás na příští týden do porodnice na CTG (nejspíš monitor nebo co).

Man: krásný fotky. Jsi pěkná mamča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru