Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
11. lis 2009

katy, gratuluju k dobrym vysledkum..panecku, to jste teda uz poradne dlouhy..ja jdu bohuzel at za 14 dni, takze si myslim, ze uz taky budeme poradne veliky🙂 vykulilo brisko, to zni hezky..😉ja ho mam taky vyfoceny, ale nejak mi nejdou zmensit fotky, tak sem nejdou vlozit..ale urco hod, at ti bibo muzeme okouknout😀

no, jinak souhlasim s craw, holky, hlavne klidek..ted to chce vic, nez kdy jindy..ono, pak uz cas nebude..ted toho musime vyuzit a uzivat si pohody a dat si nohy nahoru..a pak urco bude mimco hodnoucky a bude krasne spinkat..a jinak se holt musi zapojit i v noci tatinkove a zbytek rodiny musi pomoci s hlidani..ikdyz, to u nas problem nebude..vsichni se tesi, jak budou vozit a zehlit male oblecko..tak snad jim to nadseni vydrzi

crawler
11. lis 2009

katy: Jéééé, to už je dlouhán - to je neuvěřitelný, jak rychle rostou! Moc a moc gratuluju k negativním tripplům - spad kámen ze srdce, že? ;-D 2 kg? to nic nejní😀 já už mám 6kg... 😠 Teda před svatbou jsem měla 59kg...pak probíhali ty žranice a za měsíc jsem otěhotněla, takže samotným těhulčením to budou nahoře tak 4kg...ale i to je síla...☹

miselaniki
11. lis 2009

Ahoj holky, narazila jsem na vaši diskuzi a vidím, že jste všechny tak podobně co se týče tt a hlavně vás tady není 100 🙂). Já jsem 17 tt je možné se ještě k vám přidat? Jak to čtu tak řešíte podobné věci jak já🙂).

eriska
11. lis 2009

mis, urco pojd, pridej se a povidej..neco o sobe.jsme tu probiraly jmena, mate nejake favority? a i plinky jsme tu resily, co tak premyslim, tak vetsinou vyhraly jednorazovky..

evuss
11. lis 2009

ahoj Miselaniki, já si myslím, že se k nám můžeš v pohodě přidat. Že holky? Tak šup, vstupní výslech 😀 Co čekáte? Máte jména? Už pořizuješ výbavičku? Kočárek? Jak dopadli testy? Atd. Šup pochlub se 🙂 Jinak Katy, gratuluju k dobrý výsledkům 😎

evuss
11. lis 2009

Jejda eriska, jsi mě předběhla 😅

katy007
11. lis 2009

holky díky moc, no já jsme ani jiný výsledek nečekala 🙂 a mám i fotečku 🙂 a 30.11. jdeme na velký UTZ co je i 3D tak to tam mám zadara zamluveno, ale pšt 😉 jen doufám, že ten UTZ s 3D bude fungovat min. týden prý nějak zlobil.
Já mám celkově nahoře 4 kg.

Miso: jasně že se přidej k nám 🙂

evuss
11. lis 2009

Katy tak to máš fajne, že to máš takhle domluveno. My jsme o tom 3D mluvili s manžou o víkendu a uvidíme jestli nám bude stačit klasický nebo ne, pak bych začala hledat 3D 🙂 A neboj tobě určitě fungovat bude 😉

miselaniki
11. lis 2009

Ahoj holky, tak moc díky, jste fajn🙂). Takže jsem 17 tt asi čekáme holčičku. Jsem jinak po IVF a dítě je to hodně vymodlenééé pro 3 letech. Mám za sebou NT screening ve 12 tt negativní a tím padem už mně na tripply neposílali. Chtěli amnio kvůli věku ale to jsem odmítla. Takže se těším na velký UTZ.
Kočárek mám už nějakou dobu, Jane sportovní tříkolku od kamošky a teď jsem si na mimibazaru dokoupila korbičku a autosedačku
Výbavičku - zatím odolávám protože jsem dostala dvě velké cestovní tašky plné věcí od kamošky a zbytek jsem si ještě nevyzvedla. Takže až po velkém UTZ jsem si slíbila nějký nákup.
Jména: Ema nebo Anna a klučíčí je tedy problém zatím jsem se neshodli ani na jednom☹
Plíny: jenodrázové už mám i nějaké koupené na akci

Jdete na 3D/4D?

Katy gratuluji k výsledku.

katy007
11. lis 2009

Evi: no doufám 🙂

Misi: odkud jsi? Mě tyky vyšel dobře NT, ale i tak mě pro jistotu dr. poslala na triply, jelikož jsem věděla, že NT je je přesnější a vyšel OK tak mě ani trošku nenapadlo pochybovat, že by něco teď nemělo OK být.

Co je to za odběr to amnio?

crawler
11. lis 2009

katy: amniocentéza = odběr plodové vody 😉 ...dělá se, když vyjde špatně genetika, protože plodovka to odhalí na 100%...

Misi: vítám tě mezi námi ;-D...jejda, to už víte pohlaví? to bude ještě asi s dost velkým otazníkem, ne? říkám si, že nejčastěji je to vidět na utz ve 20.tt a ani to nemusí být úplně jisté...Ema je nádherné jméno - taky jsem ho měla na seznamu, ale s mnažou jsme se shodli, že pokud to bude holčičanda, tak to bude Elena, ale je to podobný ;-D

miselaniki
11. lis 2009

katy: jsem z Brna. No někteří doktoři už to tak dělají, že prostě na tripply už pak neposílají jelikož ty první jsou přesnější.

Amnio - je amniocentéza, odběz polodvé vody, sorry za zkratku.

miselaniki
11. lis 2009

crawler: díky, no je to odhad to pohlaví tak na 60%, takže to bereme s rezervou. Ale mých kamarádek se ten doktor v tom 12 tt vždy trefil, tak uvidím jak u nás🙂.

Elena je taky hezký, my chceme takové krátké jména. A co klučičí jaké máte vybrané?

zuzi82
autor
11. lis 2009

Vítám tě Misi.
Katy: gratuluji k výsledkům.
Já jdu na kontrolu v pátek, tak jsem zvědavá, jak jsme na tom. Když jsem byla na konci 13. tt na NT tak měl mimís už 13 cm, což vůbec nezapadá do tabulek, tak jsem teď zvědavá, jak na tom jsme. Asi už taky budeme pěkný obřík.
Nahoře mám jen 2 kilča, takže zatím je to celkem v klidu, ale myslím, že vánoce s tím pěkně zamávají

crawler
11. lis 2009

misi: kluk bude František (taťka + děděčci 🙂..a mě se líbí, když se říká Išek🙂) ...vybrali jsme 1 holčičí a 1 klučičí a shodli jsme se...říká se, že se to do porodu ještě xkrát změní, ale my od 4.tt trváme na těchto, tak uvidíme🙂

no můj manža byl se mnou v tom 12.tt a říkal, že si myslí, že to bude kluk, že něco zahlídl,ale to mohla být šňůra nebo tak...dr. se nijak nevyjadřoval...my se chceme nechat pohlavím překvapit, tak uvidíme, zda na utz něco sami nepoznáme ;-D

katy007
11. lis 2009

holky sice pohlaví si necháme říci, ale myslím, si že je jedno zda holka nebo kluk hlavně ať je malé zdravé ne?

jinak my už od so jména na 90% vybrány, ale je to ještě tajemství 😉

evuss
11. lis 2009

Já si taky myslím, že hlavně jak budo zdraví 🙂 Takže Crawler pokračujete ve Františkové tradici? Já taky přemýšlela nad Karlíkem, ale vzhledem k tomu že kromě manžela se tak jmenuje můj taťka, jeho taťka, strejček, jeho syn a jeho syn, od nevlastní švagrové manžel tak sem si řikala, že by bylo už překarlíkováno, takže Tobiáš to jistí. Ale když by měl být druhej kluk tak asi neodolám 😀 Holky já vám tak závidím že ty svoje drobky už vidíte ☹ My jdem na UTZ až 25.11. a před tím jsme byli jen v 8tt. Už se hrozně těším!

miselaniki
11. lis 2009

Tak jasně, že je nejdůležitější aby bylo mimi zdravé, pohlaví je vedlejší si říkáme i doma - a manžel pak po chvilce dodá, ale mohl by to být kluk🙂)

zuzi: tak to my jsme malunkatý, mimísek měl ve 12tt - 6cm
crawler: tak Išek mně dostal, to by mně nenapadlo, moc hezké
evuss: Tobiáška mám taky ve výběru, ale to zas nechce manža. Tak 25.11. to je za chvilku pak se budeš těšit z foteček. Tím, že já jsem rizikové těhu tak mi dělali UTZ častěji, je to moc hezké to vidět, v tom 12tt mi i slzička ukápla.

Holky do kterého týdne se dělá to 3D/4D?

katy007
11. lis 2009

No já na každé poradně mimíska vidím, dr. mi vždy dělá UTZ.

Misi: myslím, že do cca 24 tt

eriska
11. lis 2009

holky, tak jsem tu..ale uz tu je prazdno..
mis, my meli taky Emu za favoritku, ale ma svatek 8.dubna a TP mame 13.dubna a me prijde blby, ze by mela tak moc rychle po sobe svatek a narozky..no, s Anickou prisel pritel o vikendu, to se mi i libi, ale zase se mi nelibi anca, andula..tak nevim, no..asi Ela..a klucinu mame vybranyho Martinka, nebo Kubicka..uvidime, my tradici Zdendu drzet nebudeme..
ev, ja jdu take 25.11...taky mas pocit, ze je to strasne daleko? ja si myslim,ze se asi nedockam..☹

jasne, hlavne, at je mimo zdrave..to mame stejny nazor, ale stejne, kdyz by to byla mala treperenda, tak bychom se nezlobili😀 ale podle toho, jak ve 12tt na utz se porad jen hybalo, kopalo, cucalo si palecek, skytalo,..no delalo miliony veci, jen ne se na nas otocit, tak mame oba pocit, ze to bude kluk..🙂

katy, tak nam jmena rekni..my tve tajemnstvi neprozradime..my si s pritelem taky rikali, ze nikomu nerekneme ani pohlavi, ani jmeno..at maji prekvapko🙂

andrea110409
11. lis 2009

Ahoj holky tak my už máme jména vybraná (Šimon a Nela), zatím teda nevíme koho budeme mít 😉 Při posledním UTZ to nebylo vidět, mrňousek se rozhodl, že nám to neukáže...paličák 🙂
Jen mě mrňousek pěkně zlobí, nedává o sobě vědět a nebo jsem natvrdlá 😉

eriska
11. lis 2009

an, kdy mas dalsi kontrolu? mate hezka jmena vybrana..nelinka je fajn..jen ja znam jednu poradnou mrchu, tak nejak i kdyz se mi jmeno libi, tak jsem zavrhla..taky se mi moc libi vita, vitasek, ale uz jeden v blizkem pribuzenctvu je,tak to je taky blby..i se mi libi matysek, matej, toho nechce pritel, takze asi martin, kompromis tomu muzu taky rikat matysku🙂
no, my jsme poslednich par dni poradny lenoch..treba vcera jsem cekala, hladila, az jsem usnula, a mrnous nic..dneska rano par zasimrani..proste uz se tesim na kontrolu, az ho uvidim a budu vedet, ze je vse ok

andrea110409
11. lis 2009

Aaaaaaaaa holky já se z těch kočárků asi zbláznim, vůbec jsme nepokročila 😒 😎

crawler
11. lis 2009

dobrý večer holky🙂,

jojo, budeme pokračovat ve Františkovské -Iškovské tradici 😀 Dědečci jsou již po smrti, jen taťulda je Išek a chceme mu taky udělat radost (v případě kluka), páč má 3 dcery a všechny jsme si vzaly jména po manželích a tak není žádný následník příjmení - tak aspoň následník jména😀

já se taky moc a moc těším na to až znovu uvidím mimi - naposledy to bylo ve 12tt a znovu to bude až 20tt - tedy konec listopadu či začátek prosince...strašně se těším!😀

andrea110409
11. lis 2009

Eriska: Já naštěstí žádnou neznám 🙂 takhle mi kamarádka vymlouvala Šarlotku a měla stejné důvody jako ty 😉
Další kontrolu mám 2. 12. je to ten ultrazvuk ve 21 týdnu 🙂 Mímu,ale věřim a doufám, že v dubnu s náma chce vyměnit svou současnou garsonku za 3+1 s náma 😉

eriska
11. lis 2009

an, tak to v to doufam taky, ale ja mam pocit, ze si tam uz buduje takovou malou 2+1 😀 podle briska..jsem objela program na upravu fotek, tak za chvilku tam ten muj tehu spicek mate🙂
ono, ja jsem nad tim tak premyslela, a skoro pod kazdym si neco predstavim, bud hnusnou prezdivku, nebo nekoho, koho nemam rada, nebo naopak to jmeno se mi libi, ale ma ho uz hodne lidi..a to taky nechci..a jeste chci, aby bylo ceske..🙂
co se tyce kocarku, ja mam jasno v trojkombinaci, nafukovaci kola a ctyri..jak jsem psala, favorit je v-cross a tomu podobne kociky..je to dorjan, camarelo, jak psala craw tako sport, nebo tak nejak..tak typove takovy kocik..ted uz jen vybrat zancku🙂
craw, to chapu..zdenda taky nadhazoval zdendu, ale pak se rozmyslel..ze kdyztak u druhyho ditka😉 coz mi nijak nevadi..jako, byla jsem rozhodnuta, kdyz by to moc chtel, tak bych zdendu dala, ale ze by to bylo jmeno, ktery by se mi jooo tak moc libilo, tak to nee...

andrea110409
11. lis 2009

Eriska: já sem totiž děsnej šťoura a hrozně řeším kvalitu kočárku, vnitřní prostory a stálost barvy. Zatím mi vychází skvěle Inglesina i podle recenzí a mám na ni stejné požadavky jako ty v tom se shodnem 😉
Jen barvy se mi moc nelíbí,ale už sem možná objevila nějaké, které jsou fajn 😉
Nám nejvíc roste bříško v posledních 14 dnech, pas už dávno nemám a obvod pasu raději ani neměřím 😉 Dneska jsme si dali sendvič s tuňákem a tam mrňousek dostal svou dávku Omega 3 mastných kyselin 😀

crawler
11. lis 2009

eriska: těším se na tvůj pupík 😀 \hele a jak se cenově pohybuje ten V-cross? Taky kolem těch 7000kč?
jinak dneska kolem páté jsme se byli s manžou projít - podél řeky až k Tescu? ani jsem si nevšimla, kdy ho otvírali...byla jsi tam už? 😉 budou tam mít vánoční Hery za 8,90kč, tak pak hurá do pečení ;-D

eriska
11. lis 2009

an, jenze ja chci, aby ty predni kolecka,nebo zadni, ted nevim, z jaky strany se to bere, tak aby byly mensi a otocny a sly zaaretovat..a to ta inglesina nema..myslim..to ja obvod nemerim..nemam na ten sok z cm..staci mi kilca.

craw, tak to jste meli prijemnou prochazku, kolem reky se jde pekne..a ted, jak uz delsi cast jdes po asfaltu, nez po hrbolech..🙂 pockej s kocikem..se budem schazet na pul cesty,jo? jinak ho otvirali 5.11.,ale ja tam jeste nebyla..chci jit az zitra, to tam maji mit detsky chrastitka atd.tak to chci omrknout..no, kdyz by se ti chtelo, tak si muzeme udelat damsko jizdu do opatovic, do vesny, tam maji hafoooo kociku a omrknout je..tam stal myslim kolem 8, 9tis., s autosedackou a navic k tomu davaji sitku a plastekny..na korbicku i sportak..ale presnou castku nevim..my tam byli, kdyz jsem byla v 8tt a tak jen to omrknout🙂

holky, bibo je v albicku..tak cekam na vase pupiky, at muzeme porovnat..ikdyz, na me nemate..bych mela jit do baculek xxl, ale mne je s vama dobre😉

crawler
11. lis 2009

andy: máte krásnej pultík ;-D nám se šije na míru, tak doufám, že splní naše požadavky 😀
koukám, že tam máte chytře zabudovanou vaničku...Holky budete koupat všechny ve vaničkách nebo i v kyblíkách? Prý se to dětem v kyblích hrozně líbí...;-DDD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru