Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
1. dub 2010

ja mam i DVD o kojeni ale preci jen, neni nad to kdyz vam nekdo pomuze..

miselaniki
1. dub 2010

ahoj holky,
reny: gratuluji ke kontrole
craw díky za info, tak snad začne malý nabírat, ale ty sestřičky to je tedy maso, tak od čeho tam tedy jsou, když nemají čas ti ani pomoct, já to pořád říkám, že to snad nějak zvládnu hlavně nenarazit na nějakou kravku☹
katy: nádherné fotky, moc ti to sluší, krásná mamina

crawler
1. dub 2010

jo holky je to drsný...nám PA taky na panence ukazovala různý polohy a říkala vše možné o kojení, ale když jsem tam dnes sama byla, tak vůbec nevím, co bych jí poradila - prostě byste to miminečko musely vidět...chrupal, vždy jsme ho polechtaly pod bradičkou - tak cucl a zase nic...prostě chrněl a chrněl...ale třeba byl nějak unavený a zítra bude líp...však oni za jeden den mohou nabrat hodně...každopádně přístup sester je blbý...no já to tady erisce předtím psala, že v chrudimi dali nějakou kolektivní výpověď, páč jich tam je málo a strašně slouží přesčasy...lítaj a neví co dřív, pak jsou otrávený a nepomůžou...a v den, kdy rodila eriska jich rodilo 7, tak to byl velkej nápor na směnu...to je ale samozřejmě neomlouvá! 😔

crawler
1. dub 2010

renys: jinak ano...musela ji odtéct jedině ve vaně...říkala, že si všimla ten den jenom hlenové zátky - měla trochu "soplíku" na toaleťáku...že to byla zátka jí ale došlo až takhle zpětně...páč toho asi bylo malinko...A navíc ty kontra měla taky pořád zcela nepravidelný, takže to měla chhuděra náročný - taky bych si myslela, že to jsou jen posly 😅

mandragora10
1. dub 2010

Katy, moc krasne fotecky mas, moc ti brisko slusi 🙂
Craw, dekujeme za zpravicky od Eriky....no s tim kojenim to asi nebude zadna sranda, skoda, ze sestricky si nenajdou vic casu a neporadi ji trosku. Fakt by asi stalo za to nechat si poradit od nejake soukrome porodni asistentky nebo laktacni poradkyne. Tak hlavne at je brzy pusti domu. Uz se nemuzu dockat, az uvidime fotecky.

janinka22
2. dub 2010

Dobré ránko,
to je dneska venku ošklivo že ☹ My dneska odpoledne čekáme návštěvu,dojede švagrová s rodinkou, už se na ně těším, tak trošku ještě poklidím a něco musím nachystat. Dneska začínám 35 tt to je síla teda..

craw,tak teda fakt chudák Eri, snad to v té porodce nějak přetrpí, sestry dokážou ten pobyt někdy pěkně znepříjemnit, navíc když nejsou schopný jí ani pomoct a poradit ☹ ale věřím že se to s příchodem domů všecko zlepší 🙂 a těším se na fotečky, škoda že nakonec žádnou nemáš..

katy, moc heký fotečky, povedly se 😵

andrea110409
2. dub 2010

Ahoj holky, tak dneska pro vás po ránu nic moc novinek nemám. Jen jsme docela dobře spali o kopřivce ani nemluvim protože to je děs.
Manžel je, ale ode dneška s náma doma a pracuje z domova. Tak jsem zvědavá jestli toho mrňous využije a nebo budeme mít porod vyvolávaný. Přemýšlím jestli bych si o těch vyvolávaných porodech neměla něco přečíst....třeba jak dlouho trvají a jestli jsou delší než přirozené.

verisek
2. dub 2010

dobre rano holky, ja taky moc novinek nemam, zaludek se mi jeste neuklidnil, mela jsem zase krece, takze jim porad jen pecivo a banany..
andy, radsi toho moc necti, zbytecne se budes stresovat, nekdo ma vyvolany porod v pohode a nekomu to jde hur, jako u klasickeho porodu
kamosce porod vyvolali, dostala tabletku vecer, druhou rano, pak ji pichli epidural a porod se ji hezky rozjel, takze v podstate bez velkych bolesti byla mala ve 12 dopoledne na svete.. jestli je mimi uz nachystane, tak ho vlastne jenom posoupnete 🙂

renys
2. dub 2010

Dobré ránko, tak u nás svítí sluníčko a azuro, no počasí je pěkně aprílový. Tak nočenku jsme zvládli, jsem se bála v noci udělat prudší pohyb 😀 ..

Andrej, pročpak Ti hrozí vyvolávanej porod? Přesně jak píše Verisek, u každýho je to jinak, někomu třeba hned začnou brutus bolesti, ale neotevírá se...no a nedávno rodila vyvolaně moje známá - přirozeně dvojčátka, ráno tam přišla s děsnýma nervama, hned jí zavedli tabletku, a dopoledne už byli prckové na světě, její manžel měl co dělat, aby to stihnul, jo a to druhý mimi vytlačila asi za 5 minut, takže to mě docela uklidňuje, jo a oba měli okolo 3 kg 🙂 .

Holky, s tim kojenim je to asi boj, včera mi psal kolega, rodili v pondělí, že má jeho přítelkyně rozkousaný bradavky, takže musí odstříkávat, aby se malýmu nedostala do pusi ta krev 😒.

andrea110409
2. dub 2010

reny: no vyvolávaný porod kvůli té cukrovce, nechtějí mně nechat přenášet.
Vzhledem k tomu, že se prcek zatím nijak nechystá, tak počítám se vším 😎 Teď sem ale na něj vyzrála, umyla jsme starej sporák .....měnili jsme ho za novej a byl to teda mastnej hnus. Docela fuška, ale už je to z krku a můžem ho odvézt na chalupu, tam ještě svojí službu splní. 😉
Rozkousané bradavky....to je taky prekérka. I proto jsem si pořizovala lahvičky, kdyby jsme museli odstříkávat.

renys
2. dub 2010

Andrej, no jo vlastně. No já si myslim, že až shlédnou můj chorobopis, tak usoudí, že to tam teda ještě neměli 😀 , stav po 4 potratech, do 35. týdne jsem brala Prednison, pícham Clexan na ředění krve a ještě gestač. diabetes....Tak lahvičku jsem taky pořídila, ale odsávačku zatim ne e. Až pak dle potřeby..Ty jí máš a příp. jakou?

andrea110409
2. dub 2010

reny: no je fakt ze tvoje karta je mazec 😉 a obdivuju tě, že jste to všechno zvládli a ustáli 🙂
Odsávačku zatím nemám, ale bydlíme ve městě kde se dá koupit kdykoliv a v porodnici snad když tak poradí jaký typ. Pak už nebudu řešit cenu a prostě pro ní dojdem. Divím se, že to takhle vlastně neřeší s tou eri, ale možná k tomu mají důvod. 😒

mandragora10
2. dub 2010

Dobre ranko, tak ja mam po monitoru a po poradne. Mimco si teda docela pochrupavalo - a to jsem mu rano naordinovala dve male cokoladky 🙂 Sestricka ho musela nasilim budit...pak zase nebyl k uklidneni, tak meli pocit, ze mi desne tvrdne bricho, ale nakonec se priklonili k variante, ze mi tvrdne jen tam, kam se zrovna otocil. Cipek se uz zkracuje, ale na porod to zatim nevypada, takze kontrola zase za tyden a do terminu nam zbyva 14 dnu....to je mazec 🙂
Lahvicku taky jednu pro jistotu mam, ale s odsavackou pockam, treba nam to kojeni pujde a nebude potreba.
Jinak pritel uz docela vysiluje, kdyz jsem dneska rano vstala v 5, protoze uz jsem nemohla spat...prilitnul za mnou do koupelny, jestli uz nerodime 😀 Porad me pozoruje a trosku stresuje 🙂

andrea110409
2. dub 2010

man: tak to u nás je manžel v klidu, jen nevím jak na tom bude až dojde na věc 😉

verisek
2. dub 2010

man: to je super, ze je vse v poradku 🙂
taky mam nakoupene lahvicky, odsavacku zatim ne, ale nejspis ji poridim po porodu, lepsi odsavat a krmit z lahvicky nez davat umelou stravu, aspon nam to tak rikala laktacni poradkyne
s tema rozkousanyma bradavkama je to blby, ale pokud se mimi dobre prisava, tak by se to stat nemelo, opet o technice kojeni, kterou by meyl naucit sestricky poradne 😠
mam koupene i kloboucky na kojeni, tak uvidime..
jinak mam nove strie na boku, naaaaadhera, uz jsem volala kamosce at me ocekava po porodu na plasticke chirurgii.. 😠

miselaniki
2. dub 2010

ahoj holky,

reny: tak super, že si zvládla noc
man: skvělé, že je vše v pořádku, no blíží se nám to blíží
andy: ono každý porod je jiný jestli normální nebo vyvolávaný, takže každy ti řekne něco jiného, u tebe je důležité, že to hlídají a nebudeš tím pádem přenášet
No u nás je manžel úplně v klidu, pořád si z toho dělá srandu ( že vezmeme na porod i našeho psa ať je větší zábava a tak) tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží, nemocnice totiž nesnáší. Lahvičky mám koupené o klouboučkách uvažuji, jdu si do Medely pro kojící podprdu tak si je možná vemu.

mandragora10
2. dub 2010

Veri, nic si z tech strii nedelej, par strii na boku se ztrati a ony jeste casem celkem vyblednou.....dnes se mnou na druhem monitoru byla maminka a ta mela popraskane uplne cele bricho, jedna strie vedle druhe....to jsem jeste nevidela, to jsem ji docela litovala....ale co s tim nadela, no ☹
Jinak jsem se dnes tesne minula s kamaradkou v porodnici, me akorat vysetrovala doktorka a ji tam privezl manzel....praskla ji voda, takze jsem zvedava, za jak dlouho rpijde sms, ze je mimco na svete....a to mela termin az za dva dny po mne.

andrea110409
2. dub 2010

man: já jsme minule na monitoru viděla mladinkou holku, štíhlounkou a taky měla bříško samou strii. To tedy nemá ještě žádna z nás. Já si dneska prohlížela svoje staré a ty jsou světlounké, ale je tam ta kůže už porušená to je pravda.
Holky nevíte něco na nevolnosti po ránu, já je neměla a tak nevím a kámoška teď dost trpí 😒 tak potřebuje poradit.

miselaniki
2. dub 2010

Andy já jsem na nevolnosti ucucávala colu a snažila se jíst málo, ale často, prostě abych neměla prázdný žaludek. Někomu zabírají i zázvorová lízátka co jsou na těhu nevolnosti, ale to nebyl můj případ. Tak ať jí to brzo přejde.

renys
2. dub 2010

Andrej, no my ženský vydržíme hodně, to je jasný 😉 , kort když máme tak úžasnej cíl 😵 . Jo taky to tak vidim, ve městě neni problém někam zajet a dokoupit, co je potřeba. Já třeba ještě nekoupila ty třešňový pecky na prdíky, mají v DM, takže taky žádnej problém. Ale ty ochranný větrací kloboučky a chrániče na bradavky při kojení mam už radši doma a beru i do porodky, jen tak pro můj klid. Snad nebudou potřeba. Prostě asi priorita je, aby to mimi vzalo co nejvíc toho dvorce do pusinky, aby se ty bradavky nepoškodily, že jo? Teorii mám zmáknutou 😅 , teď ještě ta praxe..

Man, tak gratulka ke kontrole, to je dobře, že se pak malej rozhýbal, že tam nemusíš znova.

Miselaniki, tak manža je na tom stejně, taky machýrkuje, že to vyprdnu raz dva, že to bude pohoda a tak... 😀 Třeba to řiká, jen aby mě uklidnil..On je totiž ve všem šílenej optimista, nepřipustí si nějaký, co kdyby .... a tak..

miselaniki
2. dub 2010

Reny múj manžel je taky věčnej optimista a zas na druhou stranu já mám spíš sklony k tomu stresíku tak mně aspoň uklidní🙂. Jo holky kolik pijete toho maliníkového čaje jestli tedy pijete? A jíte i to lněný semínko?

andrea110409
2. dub 2010

mis: lněný semínko se přiznám nejím, ale čaj piju tak dvakrát denně. Dneska Zrovna mi není nic moc a tak ho tu mám už chvilku rozpitej.

renys
2. dub 2010

Já začala ten čajík pozvolna, ale zítra začnu 2 hrnečky denně. Semínko nebaštim, nějak není potřeba, tráví mi to docela dobře 😉 .

katy007
2. dub 2010

Ahoj holky,
možná mám hloupý dotaz. Může nějak po kapkách odtékat plodovka? Od včerejška mám mokré kalhotky jako bych si trošičku učurkla. Teď nevím zda je to nějaký hodně tekutý výtok, nebo jak pořád kašlu a funím tak ze mě trošku moči uteče nebo je to skutečně plodovka? KOukala jsme na net a rady na d zlato mám všechny příznalky všeho! 😀
Jako non stop ze mě nic neteče, nemá to ani zápachani barvu, volat své dr. nechci abych nebyla za vola, ale zároveň se bojím, Eriska taky nevěděla, že ji voda odešla.

mercedesse
2. dub 2010

Ahojky holky, tak jdu hlásit novinky a rovnou přiznám, že jsem nedočítala, takže nevím, jestli nemáme novou maminku.
Já byla u obvoďáka s těma oteklejma nohama, tak mi nabral krev a když mi změřil tlak, tak zjistil, že ho mám zas vysokej, takže mi bez řečí napsal PN, spíš byl rád, že se tentokrát nebráním. Takže budu teď odpočívat doma, hurááá. No jinak na to co mi je ještě nepřišel a až podle testů. Kbyby něco vážnýho tak zavolá. Tak doufám, že volat nebude.

verisek
2. dub 2010

katy: prej muze, plodovku poznas, ze je takova mazlavejsi, cira, bez zapachu..

miselaniki
2. dub 2010

katy: no já netuším jestli může odtékat i po kapkách, ale doporučuje si dát vložku dojít si na gyndu nebo do porodky, kde ti na to kápnou Temešváryho roztok a podle barvy se pozná jestli je to plodovka nebo ne, nebo tě tedy prohlídnou a řeknou jak to vypadá a vůbec bych si nedělala hlavu s tím kdo si co myslí.
mer: já myslím, že ti doma bude lépe, já jsem na neschopence od 8tt

mercedesse
2. dub 2010

Mis: no já si to myslím taky, ani se nebojím, že se budu nudit.

crawler
2. dub 2010

Ahoj holky🙂 tady bylo sněhu...hrůza - na autě minimálně 10cm, ale už to odtálo🙂

já byla dneska na srazu se spolužačkama s gymplu, tak jsme super pokecaly a měla jsem pořád jejich ruce na bříšku😀D

snad to s tou Eriskou nějak vyřeší...vždyť třeba stačí malá rada a bude vyřešeno a ona bude pěkně kojit...no uvidíme, jak to dopadne...já ji večer zřejmě písnu, jak to vypadá, zda půjdou domů...tak vám pak dám vědět...

katy: já ososbně mám vlhký třeba i džíny - mám hrozně vodnatej výtok, bez barvy, bez zápachu...nenapadlo mě, že by to mohla být plodovka...no je fakt, že když tam půjdeš s vložkou, tak budeš mít aspoň jistotu 😉

Manža má až do středy volno, tak bych se taky nezlobila, kdyby to na mě přišlo, ale nevypadá to 😀 :-/

JInak híolky brzy ráno odjíždíme s manžou k mým rodičům a budeme tam do úterka - čili nebudu na netu, tak se neděste, že rodím 😀DD A jinak krásné Velikonoce!!!🙂

mandragora10
2. dub 2010

Katy, muze skutecne odtekat i po kapkach, takze jestli si nejsi jista, zda je to vytok...ja treba pred casem asi mesic takovy vodnaty mela, tak udelej to jak radila Mis....nam to v porodnici taky na kurzu rikali, at se nestydime a prijedeme s vlozkou, ze udelaji rychly test a hned budou vedet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru