Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

renys
2. dub 2010

Katy, taky bych asi radši vyrazila s vložkou do porodky, že by další miminko na spadnutí? 🙂

Mer, to je dobře, že už budeš doma, než se stresovat v práci s tou kolegyní, uvidíš, že si doma najedeš na nějakej systém a budeš si užívat tu pohodu...máš vycházky? Já si nechala napsat od 9-18 hod.

Craw, tak si to u vašich užijte a taky přeju krásné Velikonoce! 😉

andrea110409
2. dub 2010

Mer: mě třeba těch 6 týdnů teď uteklo jako voda, a co hlavně stojí to za to. Hlavně bude krásný počsí a půjde někam vyrazit, vždyť člověk nemusí sedět doma když má vycházky 😎

renys
3. dub 2010

Dobré ránko přeji,

ráno už jsem nemohla dospat, dneska dopoledne máme naplánovanej sexík (asi po 100 letech 😀 ), tak jsem nervózní jak prvnička 😀 . Třeba se něco začne dít...zajímavá představa 😖 ...bojim...

mandragora10
3. dub 2010

Dobre ranko,

Renys, teda vy mate doma ale fajn sobotni program 😀 Tak si to moc uzijte a jsem zvedava, jestli se pak neco bude dit 🙂
Ja si pujdu asi zacvicit, pak musime dojet nekam na velky nakup, uvarim nejakou dobrotu k obedu a program na odpoledne je zatim otevreny. Ale sviti krasne slunicko, tak bych to videla ne nejakou peknou prochazku.

renys
3. dub 2010

Ahojky Man, tak si hezky užij cvičeníčko, já mam v plánu dělat svíčkovou, tak se asi nejdřív lehce vrhnu na ní.

andrea110409
3. dub 2010

Ahoj holky tak sexík teda u nás nebyl 😎 Ale od rána se motám v kuchyni protože sem si pozvala tchýně (manželovu maminku a babičku) na oběd a tak nevim kde mi hlava stojí. K obědu budou plátky na přírodno s hlívou ústřičnou a bramborová kaše a jako moučník jsem pekla šátečky z listového těsta na sladko a na slano........ 🙂 sem se překonala 😀
Ráno mě malinko vyděsil mrňous protože to vypadalo na odtok plodové vody, ale nakonec to byl jen ranní výtok a tak paráda 🙂

renys
3. dub 2010

Tak sexík proběhl bez újmy, taky to nebyly nějaký římský orgie 😀 , no a před tim jsem si zkoušela v koupelně nahmatat čípek, jak jsme na tom, a vůbec jsem ho nenašla! Takže je asi vysoko a na porod to asi jen tak nevypadá 😒 .

Andrej, tak doufám, že se Ti dílko podařilo, to bych asi byla i trošku nervózní 😅, no vidíš, z tý hlívy jsem ještě nikdy nic nedělala. Ona chutná jako žampiony?

andrea110409
3. dub 2010

renys: hlíva je chuťově výraznější a k masu mnohem lepsi než žampiony. No a je taky zdravá obsahuje nějaké prospěšné látky.
Jinak jídlo se povedlo, dojedli všichni tak snad dobré a bochánky z listového těsta byly skvostný. Fakt doporučuju udělat ho plněné třeba jen jablky se skořicí a je to vynikající 😉

andrea110409
3. dub 2010

Ještě mě taky napadlo.....dneska v noci jsme se vzbudila a přistihla se, že spí na zádech. Někde jsme četla, že v posledním trimestru je to špatně a tak jsem se vyděsila. Nakonec jsem si, ale přečetla, že tak nebezpečné to není...teda pro Mrňousa. Tomu když se to nelíbí tak se prostě ozve, ale já si prej tím utlačuju nějakou žílu a to může způsobovat mdloby. Máte s tím někdo zkušenost ?

mandragora10
3. dub 2010

Andy, ja lezim na zadech docela casto, mrnousovi to vubec neublizuje a mne to nic nedela. Lezim takhle treba 15 minut v kuse na joze, 20 minut na monitoru a vse je v pohode. Takze zalezi spis na tvych pocitech, jestli ti z toho neni zle.

eriska
3. dub 2010

ahojky, koníkajdy moje,
tak jsme s Tomíškem doma, dočtu Vás, přidám fotečky, ale až zítra, dneska mi k sobě nějak přichází ty stehy a tak se mi blbě sedí..jen jsem Vás přišla pozdravit..jsem ráda, že jsem doma😉 a Tomínek taky..v nemocnici se nám nedařilo kojit z pravého prsa, od 12 jsme doma a kojili jsme pouze z něj a už 2x😉 a taky, nakojíme a spíme a ne jako v nemocnici, že pláčeme..prostě s taťkou je nám nej..
ještě mě napadlo, jestli vás něco zajímá, k porodu, do tašku, miminku, cokoliv, klidně piště..teď jsem studnice vědomostí😉

andrea110409
3. dub 2010

Teda Eri teď už jsi mazák co ? 😉 Moc ti to přeju 😉 hlavně když vám to krmení jde už takhle krásně 😎 My jsme ještě pořád dva v jednom a čekám kdy si to mrňous rozmyslí a vyleze. Trochu se ho snažím provokovat, jako že vydrbu starej sporák a nebo si pozvu lidi na oběd a od rána lítám kolem plotny.......ale taky teď už dvě hodiny ležím a odpočívám 😀

mandragora10
3. dub 2010

Ahoj Eri, to je super, ze uz jste s Tomaskem doma a ze jde vsechno lip nez v porodnici 🙂 Tak at Tomasek pekne papa, spinka a co nejmene place. No a tobe at se pekne hoji stehy a muzes bez problemu fungovat. Uz se moc tesim na fotecky 😉
Me by docela zajimalo, co jsi mela v tasce do porodnice zabalene zbytecne? No a pak jak to porbihalo tesne po porodu...jetsli ti Tomaska hned ukazali, mohla jsi ho prilozit k prsu.....a jak probihaly prvni hodiny na pokoji, jestli jsi Tomaska mela hned u sebe nebo te nechali odpocinout a pak ti ho prinesli?
A jak se podarilo rozkojit doma?
Predem moc dekuji!!! Mej se krasne a uzivejte si to cela rodinka.

verisek
3. dub 2010

ahoj Eri, jeste jednou moc gratuluju k Tomaskovi, s tim kojenim nam to psala craw, ze malej je ospinkanek a nechce moc sat, takze uz to je lepsi? to je super..
ja dneska potkala kamosku, ma 4 mesicniho chlapecka, pry je strasne hodnej, skoro vubec neplace
bavily jsme se i o porodu, nechala si pichnout epidural a rikala POHODA 😅 jen pry malej lezl s rucickou u hlavicky tak ji vic nastrihli.. rodila v Bohunicich v Brne a pry super
jinak mi rekla, coz jsem ani neveda, pokud budete chtit epidural, musite to nahlasit co nejdriv, bere se krev a ty testy trvaji tak hodku, a samotny pichnuti je taky casove narocny, tak 20 minut minimalne..

evuss
3. dub 2010

Ahojky holky a vlastně už i miminka 🙂

Eri velký gratulace k Tomáškovi. A přejem ať jde vše na jedničku. Doma je prostě nejlíp 😉 Už se těšíme na fotečky.

Katy: máte úžásný fotky

Jinak u nás nic moc novýho. Ve čtvrtek jsme byli nakupovat v Polsku a proběhlo to v poho. Poláčka jsme si nedovezli 🙂 Včera jsem byla uplně naposledy v práci a hned celej den. No a s tou kombinací Polska to už asi bylo hodně tak sem večer byla jak přejetá lokomotivou. A od večera mám takový divný pocit, sem tam mě píchlo v břiše a ráno mě dost boleli záda. Řekla bych, že rodit ještě nebudem, ale ten "divnej" pocit co mám tak mě trochu zaráží. No možná už se nám to fakt blýží🙂 V úterý jdem na monitor a kontrolu tak su zvědavá co nám dr. řekne.

An: taky se přistihnu, že spím na zádech, ale většinou mě to asi vzbudí, páč když si lehnu na záda tak mám pocit, že nemůžu dejchat.

eriska
3. dub 2010

holky, tak nejdříve, jsem tele, protože malý "zhubl" o necelách 20dkg, ne na 2600, holt,mají tam ty starý váhy, a já sestru hned nepobrala a celý den se trápila, jak je možný, že malý tolik zhubl..takže nezhubl..jen ten druhý den se začal vážit před kojením a po kojení, aby se vědělo, kolik mlíčka vybumbal, jestli víc, míň nebo stejně..Tomínek to má podle nálady, jak vám tady craw psala, když spí a hlad nemá,tak s ním nic neudělám..

an, já byla na dvouhodinové procházce

man, co bylo zbytečný, košile (fakt ty první dny ta krev lítá, takže jsem třeba vstala ze záchoda a už tekla po nohou, nebo na posteli, blbě ležíš, tak jsem používala ty jejich, abych si nemusela špinit svoje) taky jsem nevyužila spoustu věcí z hygieny..takže spíš napíšu, co se mi hodilo..poporodní vložky, ale ty dlouhé, mnohem, mnohem lepší než ty klasicky dlouhé (těch dlouhých jedno balení, páč víc jsem jich neměla a pak mi mamka přinesla ty krátké a těch jsem spotřebovala tak dvě balení, plus ty jejich erární první den), kuchyň. utěrky, používala jsem je na spodek místo ručníku (roličku a půl jsem využila), vložky do podprsenky, bepanten, kartáček, pastu, ručníky..co bylo dobrý, navíc ručník na ruce, když třeba přišla návštěva a taky mýdlo pro návštěvy..jinak jsem snad už ani nic jinýho nepoužívala..jo, olejíček aviril a koupel od weledy..dávali tam johnsna, po kterém se mi malý samozřejmě osipal, ale chtěli, abych měla nějaké mýdlo a jedna sestřička mi doporučila koupel od weledy..tak jsme ji koupili..to je tak vše..

po porodu, porod celkově byl pro mě fikot, určo víte, že jsem ani netušila, že jedeme rodit, prostě ta nepravidelnost, ty bolesti se taky daly ve vaně zvládnout, a pak už jen honem monitor, nabrat krev, změřit tlak, oholit, vyšetřit od dr a jít na sál..tam mi dali yal, nic hrozného to není, horší je ležet a nehýbat se..pak ho v sobě chvíli udržet, což příjemné není, ale není to nic děsného..no a pak jsem si řekla o epi, to musí přijít dr vás vyšetřit, "prohrábl mě prstem", řekl, že mímo je 1cm pod stydkou kostí, ať si vlezu na křeslo a jdeme na to..takže kdo je pro epi rozhodnutý, hlásit předem..já si říkala, že to předem říkám, ale bylo pozdě..samotný porod mi ty bolesti přišly stejné, jako ty poslední kontrakce..velký tlak, velká potřeba tlačit..
když Tomík "vypadl", dle přítelových slov vylítl přímo dr. do ruky, ten ho hodil sestřičce z dětského, ta ho dala vedle nás na pultík, otřela, očistila pusinku, a dala mi ho na břicho..když se trošku probral, vzala ho a zase vedle mě vážila, měřila, přítel fotil, pak mu vzali foťák a ať si malého podepíše..pak nás hned převezli jinam, (potřebovali sál), tam mi dali Tomíka k prsu a nechali nás tam asi 30 minutek, pak mi dovezli obídek, pak jsem se šla osprchovat, ustrojit do čisté košile a vzali nás i s Tomíkem na nadstandartní pokoj, tam nás nechali i s malým, přišli za mnou naši a Tomína si vzali až večer na noc..takže vlastně od porodu byl pořád s námi

kojení je kapitola sama o sobě, já mám ploché bradavky, ale i tak, levé prso úplně v pohodě, nevím, do pravého se mu nechtělo..ale kojíme😉 prostě to chce trpělivost, a přikládat..holky, já mu dám, když brečí, prostě nevím, jestli nemá hlad a taky se aspo'n to mlíčko rychleji utvoří..doma to na nás oba asi platí víc, prostě se přisál a bylo to🙂

veri, ospinkálek jsme pořád, prostě pořád hladíme kapsičky, lechtáme, zvednu ho, pak zase položím, nakojím, ale teď, když nám ukázali tu polohu v sedě, tak nám jde kojení líp, než v leže a doma, na tom koj. polštáři, no to jde skoro samo🙂

jinak, co bylo pro mě děs, tak noci..já pořádně ještě nespala..měla jsem strašný strach, že se zadusí..takže nějak do 2 do rána jsme to spolu zvládli, pak jsem ho dala sestřičkám a přinesli mi ho kolem 5, takže ty 2 hodinky jsem každou noc naspala..z nocí jsem měla fakt trauma..nevím proč..teda, i teď se bojím usnout, ale máme v postýlce chůvičku a z té je slyšet fakt všechno...

jo, holky a oblečení..vše mu je děsně velký..na šířku, na délku body 56 zapneme jen tak tak, ale na šířku a délka rukávků..máme půjčený foťák, tak až nám z něj sthnou fotky, tak vám ho sem hodím.

eriska
3. dub 2010

ty jo, jsem se rozepsala..tak máte co číst, já už si jdu lehnout, to sezení pořád není nic moc, dnes spíš nic, protože to píchá a nevím proč..jinak, já ležela na zádech pořád a problém v tom nevidím, těhulky..koukejte chodit na dlouhé procházky, sexíkovat, ať přibývají miminka a další a další příběhy..máte všechny na někoho telefon? ať jsme informované

andrea110409
3. dub 2010

eri: tak dlouhé procházky jsem praktikovala a to mrňous ignoruje. Dnešní vařící maraton taky ignoroval a v pohodě se převaluje 😎 Manžel řikal, jestli mu dochází, že z chvilku hezky poleze ven .....já myslím že si to nechce připustit 😉
Jinak kopřivku se mi daří poměrně krotit nátíráním francovkou....tak doufám, že na tom do porodu vydržíme ☹ 🙂

verisek
3. dub 2010

eri ja mam taky vpacene bradavky, proste takove ty ploche, takze z toho mam trochu strach..mam koupene kojici kloboucky a kojici polstar taky, tak snad mi s tim v porodnici pomuzou..
muzu se jeste zeptat co bricho, jak ti zustalo asi velke? asi to je mazec, ze byt najednou bez pupku,ja se teda strasne tesim az se budu zase valet na brichu 🙂

renys
3. dub 2010

Ahojky, tak zdravím mamku Erisku 😵 a děkuju za informace z porodu. To je dobře, že už je pěkně rozkojeno, a že ten úbytek váhy byl jen omyl 🙂 ,prostě ze začátku je to asi boj skoro u každý maminy. Ty jsi to měla tak krásně rychlý, fakt se to krásně čte...můžu mít dotazíček? Když si chodila po porodu čůrat, není lepší jít do spršky? Aby to tak nepálilo..Ještě mi napadá, kolik plenek malej denně počůrá? Teď jsem zrovna četla v brožurce, že 6-8 je normoš.

Tak my byli na procházce, pak na zahrádce jsme lehce pracovali a já hrabala záhony a čistila kyti, večer ještě maliník a uvidíme, co ten dnešek se mnou proved 😀 ...

Andrej, tak to tu hlívu musim taky prubnout 😉 .

renys
3. dub 2010

Jo a na zádech ležim každou chvíli, máme v ložnici telku, ale je fakt, že když mi začne tvrdnout břicho, tak cítim, že se mi dělá šoufl, jako by se mi najednou hůř dýchalo a cítim, jak mi hoří obličej...tak možná to tam zatlačí na nějakou cévu 😒 .

miselaniki
3. dub 2010

ahoj holky,
no eričko super, že už jste doma, gratuluji k Tomáškovi a těšíme se na fotečky. Moc dekujeme za vyčerpávající informace, hlavně co mít a nemít s sebou do porodky, hned jsem přeházela kufříček.
No mně dnes pobolívá od rána podbřišek a záda, tak jsem si říkala, jestli tedy už, ale nemá to narůstající charakter. Pak mně napadlo jestli mi třeba jenom nekleslo břicho, ale nějak to nejsem schopna posoudit🙂. Manžel pořád smrká tak prckovi domlouváme ať ještě vydrží v bříšku. Ležení na zádech nevadí, když z toho není šoufl mamince, pak je potřeba si lehnout na levý bok.

ivet6
3. dub 2010

Erisko, moc gratuluju, taky se těším na fotečky Tomíska 😉

Renys, s tím tvrdnutím na zádech to mám stejné, cítím to ještě chviličku před tím, než si všimnu že tvrdnem, blbě se mi začne dýchat a hoří mi celá hlava! Přesně tak!!!! Jakoby mi něco sedělo na plicích - 50ti kilová opice třeba 😀
A teď sem byla na UZ a maličkej je tak 2 dni hlavinkou otočenej dolů, a to sem tam omdlívala i v leže na zádech u UZ. Ale není to pravidlo, někdy se mi tak leží dobře, někdy je mi šoufl a když začne na zádech tvrdnout tak přesně mám to co Renys 😉

Ještě sem se chtěla holky zeptat, natírá se miminkovi po koupeli celé tělíčko něčím? Čím, tím Aviril olejíkem? A prdka Bepanthenem nebo tou rybilkou? Já nevim, co ještě za kosmetiku mám dokoupit.Mám Aviril olejíček, Bepanthen, pudřík na prdku a sprcháč. Stačí to?

renys
3. dub 2010

Jé, Ivet, tak to máme fakt stejný, to je zajímavý. Tak já mam Bepanthen, pak od Hippu pleť. mléko a krém proti opruzeninám a mycí emulzi od Seba med. Já mam v plánu - já nevim, třeba je to blbost - že si malýho nejdřív na přebalováku namydlim žínkou a pak až ho šoupnu do vaničky. Erisko, jak to provozuješ Ty?

ivet6
3. dub 2010

renys 😀
eri, soniq: jak se myjí nejjednoduššeji mimča 😎 ?

andrea110409
4. dub 2010

Ahoj holky, tak obědovej maraton nám pokračuje, jen tentokrát jsme pozvaný ke tchýním a tak sebou asi ponesu předkrm....vejce s vaječnou fáší 😎 teda já vám řeknu to je tedy volnej víken za všechny prachy 😀
Aspoň, že manžel vytírá chodbu, máme totiž službu 😉
Jinak nic nového, mrňous je hodňoučkej a vypadá to, že mu tenhle blázinec snad i vyhovuje 😅

mandragora10
4. dub 2010

Dobre ranko,

Eri, moc dekujeme za vycerpavajici informace, ten rychly porod ti fakt zavidim....lepsi asi prozit (protrpet) kontrakce doma nez na sale v porodnici. Tasku si jdu taky jeste poupravit....vlozky nepridavam, protoze nam na kurzu specialne rikali, ze vlozek tam maji strasne moc, ale co urcite pribalim je kosmetika pro malyho....u nas v porodce taky maji Johnson....ja mam koupenou Weledu, takze to tam pribalim. Ja mam citlivou pokozku taky, takze nebudu riskovat nejake vyrazky hned v prvnich dnech.
Jinak nam zatim v Praze sviti slunicko, tak toho vyuzijeme a jdeme na prochazku 🙂

renys
4. dub 2010

Ahojky, tak my taky stále 2 v 1, asi vydržíme do tý středy, ježiš, já jsem tak zvědavá, co s námi vymyslí...

Andrej, teda vy si žerete 😀 , mňam..

Tak o Johnsonu jsem taky slyšela, že je hodně dráždivej 😒 .

andrea110409
4. dub 2010

reny: ono já ráda experimentuju i když někdy mi z toho tečou nervy 😀 Před vejškou jsem dělala učňák na kuchařinu a tak mě to láká. Hlavně tchýně včera přinesly jednohubky a tak jsme chtěla něco na oplátku abych nešla s prázdnýmy rukama 😎 Jinak bych upekla nějakou buchtu, ale na to si budem muset ještě počkat.
Vožek mám jeden balík a jeden je doma, že ho veme manžel. Josmetiku mám seba med a asi ji teda taky přibalím. 😉
Jinak tu máme sluníčkově 😎

aaadus
4. dub 2010

Ahoj holky,
ráno mi přišla sms od katy007:
Jmenuji se Adélka, narodila jsem se dnes v 6:25, mám 49cm, 3200g a jsem krásná princezna s vlásky. Máme se s maminkou dobře. Přejeme pěkné Velikonoce.
A popis porodu:
Porod luxus. Vcera po obědě poslíčci, po lázni ok. Pak jsem spala jak dudek, další kontra ve 2:30, usnula jsem. Ve 4 bolesti, stupňovaly se, myslela jsem, že poslíčci. Prdla voda, já se okoupala. Ve 4:30 jsem budila P. Na FN jsme byli v 5:45 a na vyšetřovně jsem začala rodit. Žádný klystýr, žádné papíry, nebyl čas. Za 20 minut na 4 zatlačení byla malá venku. Žádná nástřih ani extra bolest, v poho i chodím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru