Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
11. dub 2010

Ahoj Andy, dekujeme za zpravicku. Tak snad dneska uz tabletka rozbehne porod a nejpozdeji vecer mas miminko u sebe 😉 Tak jsem zvedava, kdo nakonec uhaji to 4.misto, jestli ty nebo Renys 😉
Mne se dneska spatne spalo, mimco se rozhodlo, ze jeste zkusi na posledni chvili zmenit polohu zadicek z prave na levou stranu, ale slo mu to tezko a trvalo mu to, tak jsem cela rozlamana a ted mam to bricho takove tvrde, tak uvidime, co to ma znamenat

evuss
11. dub 2010

ahoj holky, Andy a Reny držíme pěstičky ať to je rychle za nimi a doktoři je tím čekáním moc netrápí.
Jinak u nás furt 2v1. Ale včera to bylo krušný. Byli jsme na semináři v HB asi 80km od nás a po cestě zpátky sem myslela, že asi vyskočím z auta. Ztvrdlo mi břicho začalo hrozně bolet jako při menses a do toho začali bolet i záda, mímu se to taky asi nelíbilo tak se snažilo vrtět, ale vůbec mu to v tom tvrdým břiše nešlo, tak to bolelo jak blázen a do toho ještě tlaky na spodek. No já sem myslela, že už to přišlo, sem si řikala teď aby praskla voda a sme jasní. Ale blbý bylo, že zrovna hrozně chumelilo a bylo vidět tak na tři kroky, tak sem se snažila nedát nic na jevo aby manža nezačal zmatkovat. Tak sem se to snažila rozdýchat, no ale jak jsem se snažila nefunět moc nahlas tak se mi zachvílu začala motat hlava a brnět nohy. No bylo to těch nejdelších 15min. co jsem za poslední dobu zažila. Pak to naštěstí přešlo a pak už byli jen takový malý dozvuky, ale ty už v poho. Doma sem vlezla pod sprchu a čekala co bude přes noc. No ale spali jsme relativně v klidu a teď to taky jde, tak uvidíme. Ale byla to teda síla to vám povím.

evuss
11. dub 2010

Do albíčka jsem přidala aktuální břucho a taky sme si s manžou a ségrou trochu hráli, ale jelikož manža uplně "zbožňuje" focení a ségra taky není bůhvíjakej profík, tak z toho vyšlo co z toho vyšlo, ale su spokojená 🙂

evejka
11. dub 2010

Ahoj holky,no to je věcí a novejch popsanejch stránek...držíme palce Renýskovi i Andrejce,třeba jim vyjde nedělňátko...a gratulujeme Meri k srdeční záležitosti a malýmu piškotkovi 😉 no musí to být o nervy...člověk už je i teď jak na trní a vlastně když už víte, kdy budete rodit a ležíte a teď to vůbec neutíká...jestli fakt není lepší náhlá akce.Ale což,holky to zvládnou a aspoň se psychicky připraví...jé já už bych za měsíc chtěla mít prďolku u sebe...jsem tak hormonálně vychýlená,pořád bych pobrekávala, s manžou je to nahoru dolů, beru si tak moc osobně věci, nehádám se, páč na to nemám sílu,ale jsem děsně lítostivá, do toho ten rozdělanej byt...ach jo...ale všechno bude 😉 snad....myslím na vás všechny,holky držme se!!! 😀

crawler
11. dub 2010

hezké nedělní odpoledne holky🙂

tak nesu další info od Andy🙂 víte, že dostala půlku tabletky...taky psala, že všem, kdo se dočkají vyvolávání, tak aby si vzali do porodky i normální vložky, páč po vyšetřeních špiní...

Nejnovější info je, že už jí začaly bolesti - na monitoru má pravidelné stahy, ale ještě to zdaleka není finiš...každopádně se snaží zabavit...jde jí to do zad...hopsání na balonu nepomáhá, protože jak má rozdrážděný spodek, tak jí to bolí...nejvíc jí zabírá puštěná televize u které se odreagovává...tak uvidíme,,,snad se dočká nedělňátka 🙂

a co vy holky? evuss: supr fotky a teda to sis už užila pořádný poslíčky, že? :-/ já zatím jen slabé...nezávidím, ale miminko už se chystá ven, tak se děloha cvičí to víš 🙂...

katy stále nikde? my snad tu Adélku ani neuvidíme??? a žádné zprávy od ní nemáte? jak jí jde kojení apod?...

u nás nic nového...občas slabá bolest bříška, ale nic dramatického...jen mě tentuje váha - tento týden další + kilo...celkem...no už moc nechybí ke 20kg ☹(( to bude fuška to zhodit...i když vím, že dost bude i voda, páč jsem nateklá :-/

zuzi82
autor
11. dub 2010

Ahojte,
tak se taky hlásím.
Andy: myslíme na tebe a přejeme brzké miminko!
Evuss: Taky jsem byla včera jak na trní. Celý den mi bylo tak nějak slabo. Třášly se mi ruce i nohy a celý den mi pořád tvrdlo bříško, ale bez bolesti. Večer se mi pak dokonce udělalo párkrát i špatně od žaludku. Když jsem si v jedenáct šla lehnout tak mě tak po deseti minutách několikrát ztvrdlo břicho a začalo slabě bolet, ale nakonec to přešlo a měla jsem celkem klidnou noc. A od rána jsem v pohodě, ani bříško nijak zvlášť netvrdne.
Včera jsem si myslela, že dneska už budeme mít mimíska, ale dneska se rozhodně nechystám. Večer jdeme ještě do divadla. Moc se těším, jen se bojím toho dlouhého sezení, tak snad vydržím. Byla by dost legrace, kdyby jsme byli jako v Baječná léta pod psa. Rodit v divadelní šatně by se mi nechtělo, ale zase by to bylo celkem originální. Craw by mi pak do tabulky musela dodělat kolonku místo narození, protože to bych tam fakt chtěla. 😀
Dnes jsem ale slíbila manžovi, že další čtyři dny neporodím. Má toho teď v práci hodně, tak se mu to nehodí. Ale zase teď peču věnečky, tak by měl při oslavách k flašce alespoň co nabídnout. 😉

janinka22
11. dub 2010

Ahoj holky,
tak už jsem si taky nachystala tašku do porodnice, chybí mi tam už jen nějaké drobnosti.
Víte co se mi tento týden stalo - normálně už 2x - že najednou z ničeho nic jsem začla vidět rozmazaně a pořád se to zhoršovalo,jako když vám slzí oči.. trvalo to asi 20-30 minut a pak to odeznělo..nevim co to bylo,jestli to může souviset s těhu,tak to radši řeknu ve středu doktorce,to jdu do poradny a na stěry.
Joo a si představte,že mi manža oznámil,že má jet 2.-5.května na školení do Prahy,dobrý ne? Se vsadím,že začnu rodit zrovna jak tu nebude ☹
Tak jsem se rozhodla,že si asi nechám taky udělat pár profi fotek,tady od jedné fotografky z Ivančic,tak jsem zvědavá jak to dopadne 🙂 doufám,že bude mít ten týden co teď bude čas,protože už to radši chci mít za sebou,kdyby se náhodou prckovi chtělo dřív ven..

verisek
11. dub 2010

ahoj holky, u nas nic noveho, bricho me boliva dost, cely tvrdne a jde to az do zad.. ale ja mivala dost bolestivej menzes, takze to pro me neni tak hrozny jeste, jsem zvykla
jinak jsme dodelali konecne prckovi pokojicek a dokoupili posledni veci z lekarny
craw: ja mam uz skoro 14 kilo, takze bud v klidu, prijdu si jak hrosice s celulitidou 🙄

crawler
11. dub 2010

verisku: no já se cítím taky už nechutně...na jednu stranu ani nevím, kde tolik kil mám - cítím se tak na deset kg navrch, ale váha je neúprosná...☹ no holt pak budeme sportovat 🙂 já měla taky docela silný menzes...jeden den jsem většinou musela proležet v posteli...

janinko: určo to řekni...ať máš jistotu, ale nebude to spíš souviset s alergií - psala jsi myslím, že taky trpíš na alergie, že? Jinak u nás to zase vypadá tak, že za 1. v době termínu porodu nám budou dělat ty plastový okna a za 2. manža dělá v tu dobu ve firmě kvartální audit, takže práce nad hlavu a pokud budu v tu dobu v porodce, tak se mu to tam nakupí a to přímo nechutně, ale co se dá dělat...porod si nenechá ujít, za což mu budu nesmírně vděčná - za tu psych.oporu...Ale já to vidím spíš na to přenášení a následný vyvolávání....

Aktualitky od Andy:

už má kontra pravidelně po 3 minutách, ale teprve se začíná otvírat - je na dva prsty (teď už snad aspoň na 3)...píše, že to bolí jako hodně silná menzes, ale v těch mezičasech je úplně ok a bez bolesti---pomáhá vše, co odvádí pozornost...

Tak na ni musíme myslet a moc, protože ji zřejmě čeká hodně dlouhá noc...Tak ať se dočká mimíska co nejdříve!!! 🙂ale kdoví, zda to nebude pondělňátko jako u renys...🙂 uvidíme no...

janinka22
11. dub 2010

holky tak já mám aktuálně 10-11 kg nahoře a doufám,že už to moc neporoste..
craw,s alergií to nesouvisí,alergoložce jsem to i zmínila,páč se mi to stalo poprvé když jsem šla k ní... a nic na to neříkala.. spíš si myslím se to může souviset s vysokým krevním tlakem,ale snad to nic znamenat nebude,pro jistotu to řeknu dr. v poradně a uvidíme co mi poví..
jo tak to vypadá že nakonec manža pojede na to školení až v jiným termínu,tak jsem si trochu oddychla 🙂
myslím na andy,tak snad to bude mít už brzy za sebou!

verisek
11. dub 2010

diky za zpravy od andy, chudak, teprve na 2 prsty a uz to boli jak cert, to bych sla asi do epiduralu 😒

pavlina05
11. dub 2010

Info od Reny:
celý den tvrdnutí bříška, kontrakce...únava.
Zítra ráno v 7 hod jede na sál.Všechny Vás pozdravuje 🙂 😉

pavlina05
11. dub 2010

Držím Reny i Andy pěstičky 🙂 😉

crawler
11. dub 2010

pavli: na reny taky moc myslíme!!! tak kdoví, zda se nedočká Maxíka dřív než andy...no reny to má aspoň jisté kdy...

veri: nevím...epidurál se možná může dávat jen v určité fázi, ne? jako že nesmíš být otevřená ani málo ani moc...teda to jsou jen mé domněnky...a andy ho nechtěla, že? tak uvidíme, zda to proběhne bez něj...já osobně ho zatím taky nechci, ale mě se to mluví, když netrpím...:-/

janinko: no já si myslela, že ten poslední měsíc už nebudu přibírat, ale byla jsem na omylu a to mám i dost pohybu, ale je fakt že sladké si neodpírám...no, uvidím, jaká kulička ze mě bude 😀 chtěla jsem se na to zeptat Erisky, kolik kg v porodce nechala a i Katy, ale ta je pořád pryč...:-/ nikomu číslo nedávala?

jinak holky přeju krásnou dobrou noc bez poslíčků 😀DD

verisek
11. dub 2010

craw: mam pocit, ze mi doktorka rikala na 3 cm..pak uz mas smulu, jinak kamoska co nabrala 15 kilo, sla domua mela navrch 3, ted kdyz jsem videla po pul roce je jeste hubenejsi a hezci nez pred tehu..takze neboj, pujde to dolu samo..
konecne jsem pridala fotky pokojicku, jeste chybi par veci, zaluzky, policky, nalepky medvidka pu, ale jinak uz mame hotovo, huraa
🙂
taky preju prijemnou noc bez tvrdnuti bricha..

soniq
11. dub 2010

Ahoj holky, teda, Andy to má nějaký drsný, chudera, já jsem ten vyvolávaný porod měla v poho, kontrakce bolely hafo ale dostala jsem je ty silný kontrakce až v 11:45 a v 15hod byl malej na sv ětě, takže já jsem to měla rychlé. Tak doufám, že za chvíli b ude mít mimčo u sebe a držím pěstičky at to zvládne. Reny: ještě pár hodin a budeš mít mimi u sebe. Vím, že to čekání je hrozné. Mě v ečer řekli že porod mi vyvolaj a ta noc byla hrozná, nespala jsem a myslela jsem na to jak to bude probíhat atd a celou noc jsem slyšela jak budoucí maminky křičely když měly kontrakce takže taky zrovna nic příjemnýho.
Zítra jdu s malým na kontrolu, tak jsu zvědavá jak to zvládneme u doktorky 🙂.
Mějte se všichni moc hezky a čekám na přírustky 🙂

soniq
11. dub 2010

jo jinak já jsem nabrala 14-15kg a ted mám navrch jen 3kg. Já ani moc nejím, nemám hlad a to lítání okolo malýho......Však uvidíte sami.
Dobrou a hezkou noc přeji

crawler
12. dub 2010

Krásné ránko🙂

Tak Renys už by měla být bez pupíku 🙂 Těším se na zprávičky...😀

Celou noc jsem sledovala mobil a čekala, kdy přijde sms od Andy, že je malé na světě, ale nic...Kontrakce jí nakonec zastavily nějakou injekcí, protože má miminko ještě hodně vysoko a tak to na porod nebylo...Natrápila se a nic z toho...Psala, že už jí tekly nervy a dneska zase nanovo...Nevím, zda jí budou opět zavádět tabletu nebo nějaký jiný způsob, ale začnou znovu s vyvoláváním...:-/ Tak snad už to dospěje do finále...Každopádně 4.příčka je Renys... 🙂

Jinak jaká byla noc? u nás klídek bez poslíčků...no krásně jsem se vyspala🙂

crawler
12. dub 2010

verisek: krásný pokojíček...😀 my máme "jen" dětský koutek v naší ložnici, ale jednou se snad taky budu moci vyřádit 😀DD

soni: na to, že jsi měla vyvolávaný porod o tolik dřív to šlo skvěle, viď? a teda gratulka, že máš chvíli po porodu a váhu skoro původní 😀DD to je super!

zuzi82
autor
12. dub 2010

Dobré ráno,
Andy: drž se. Dneska už se to určitě podaří. Moc ti přeju, aby to bylo rychlé 😉
Soniq: trochu mě uklidňuješ s tou váhou. Já mám nahoře nějakých 15 kg a mám z toho celkem nervy, ale mít pár dní po porodu už jen tři, to je paráda, tak doufám, že tě s tím budu následovat. 😅
U nás noc hrozná. Večer v divadle pohoda, vydržela jsem skoro tři hodiny sedět a mímo ani moc netlačilo, jen se sebou mlelo, ale to mi nevadí, pokud se nesnaží vylézt bokem. Pak jsme šli spát a v noci se mi znova vrátily žaludeční šťávy a já se ve spaní začala dusit. Samozřejmě jsem tím kašlem okamžitě vzbudila manžu. Chudák byl docela vyděšený, co se zase děje. Už teď taky dost špatně spí. Asi podvědomě pořád čeká, kdy pojedeme, takže když se v noci trochu ztěžka otočím, tak je hned vzhůru a dneska v noci jsem ho vzbudila jednou tím, jak jsem se málem udusila, jednou jak jsem šla na WC a jednou jak jsem se nemotorně otočila. Tak to má skoro jak s miminem. Možná, že náš prcek bude po něm spáč a tak se manža pak vyspí víc než teď. 😉

crawler
12. dub 2010

zuzi: tak ty šťávy nezávidím...:-/ mě stačí, když mě občas pálí žáha a ani ne nijak dramaticky...ale stačí to 🙂 a na čem jste byli v divadle??? svého manžu budu muset nejspíš budit tak, že budu řvát do amplionu "rodím rodím, musíme jet do porodnice"!!! 😀 spí totiž dost tvrdě...o to líp mu bude, jestli malé bude spinkat hůř...

S těma kilama si moc naděje nedělám...spíš si myslím, že je budu muset sundat dolů dřinou... 😝

zuzi82
autor
12. dub 2010

No to noční buzení, když se dusím, fakt není nic moc. Žáha mě taky občas pálí, ale tohle, když se vzbudíš, škrábe tě to v krku a ty kašleš a nemůže přestat, je hrůza. Manža je vždycky strašně vyplašený.
Včera jsme byli na Bratrech Karamazových. Bylo to super. Sice trochu těžší, když uvážím, že mám necelé dva týdny do termínu, ale nechtěla jsem o to přijít. Přeci jen je to dost dobrý kus. Původně měl místo nás jít švagr, ale bylo mi včera dobře, tak jsem řekla, že půjdeme. Možná tím, jak mi už kleslo bříško, tak se mi i v divadle líp sedí. Když jsme byli před čtrnácti dny, tak to bylo horší.

crawler
12. dub 2010

zuzi: já už nabyla v divadle ani nepamatuju...jsme sice s manžou takoví kulturní typy, ale nedokážeme si najít čas a když už, tak by to chtělo do divadla aspoň do Hradce Králové, což už taky kousek je...A já teda osobně zbožňuju muzikály, ale manža na to zas není...toho by to nebavilo...:-/ mě bříško taky kleslo - poznám to na snazším dýchání, ale na druhou stranu je malé hodně vysoko, takže počítám, že přeci jenom ještě sleze víc dolů...🙂

evuss
12. dub 2010

Dobré ráno, tak u nás taky klidná noc. Dokonce jsme i dostali ráno od taťky "nadaný", že jel na noční autem aby mohl přijet a my nic 😀 Odpoledne se chcem jet podívat do porodky, mají tam "průvodcovský" den s nějakou přednáškou tak su zvědavá, snad tam zrovna nezůstanem, ikdyž ta 12. by se nám líbila. Ale zítra máme velké plány babička má zabijačku, potom nás čeká kontrola u dr. a odpo se chcem jet podívat do Brna na stavební veletrh a mobitex. Tak uvidíme co na to mímo 🙂 Teď začíná zase řádit, asi ranní rozcvička, ale jinak nic porodu nenasvědčuje 🙂 A co se týče váhy tak já mám nahoře 18kg 😒 Ale už jsem si řekla, že jako "odměnu" za porod si pořídím ty kolečkový brusle, tak to pak půjde dolů určitě líp 😉

janinka22
12. dub 2010

Dobré ránko.
Páni, tak teda řeknu vám,chudák andy ... snad už brzy porodí, tohle je fakt o nervy!! Doufám,že nikdo z nás už takový porod mít nebude 😝 nikomu to nepřeju
craw,s těma kilama-to víš že je to individy! Jak píše veri, tak se můžou shodit opravdu snadno a rychle,ale někomu naopak může i dost zůstat.. pokud budeš mít pak problém se shazováním,tak ti nezbyde nic jinýho,než se snažit tomu hodně pomáhat,ale zatím bych se tím nestresovala,však uvidíš po porodu 😉
Dneska to vypadá že bude venku hezky,tak jsem zvědavá.. víkend hezkej nebyl.

crawler
12. dub 2010

evuss: jééé, ty máš dneska termínek a takových plánů - no uvidíš, co na to mimoušek...co myslíš - bude holka nebo kluk? jsem zvědavá 😀DD Jinak taky máš dost kil a jak se cítíš? já poprvadě ani se mi nezdá, že jich mám tolik...jsem celkem fit...

janinka: na andy fakt myslím, protože to musí být o nervy..☹ ale obávám se, abych to taky neprožila - čípek jí taky nijak moc o ničem nevěděl stejně jako u mě a miminko má hodně vysoko - já taky a sama mudra mi řekla, že to vypadá na vyvolávání, tak uvidíme, zda nebudu taky takový pokusný králík, který bude dostávat tablety a injekce...:./ Jinak u nás je ošklivo, tak snad k nám z Moravy dorazí hezčí počasí 🙂

mandragora10
12. dub 2010

Dobre ranko,

teda chudak Andy, cekala jsem, ze dneska rano uz mimco bude na svete a oni ji nechaji trapit v kontrakcich a pak ji to stopnou, to jsou teda tyrani ☹ Tak snad dneska se to povede!!! Craw, pisni ji, ze na ni vsechny myslime.
Tak uvidime, za jak dlouho prijdou zpravy od Renys...konecne dalsi miminecko do tabulky 😉
U nas porad nic, termin za 4 dny a krome obcasneho ztvrdnuti bricha se nic nedeje....dneska teda pujdu na jogu a od stredy asi zacneme s pritelem nejake intenzivnejsi vyhaneni 😉 Jinak se ale tomu nasemu mimcu nedivim, ze se mu na svet nechce, to pocasi dneska je pekne osklivy, asi si chce pockat na slunicko.
Ja mam navrch 12 kg, za posledni mesic a pul to vylezlo nahoru o 1,5 kg...z toho ale 1 kg je vaha miminka....konecne se zacalo zakulacovat a nabirat, tak si z toho nic moc nedelam. Verim, ze behanim kolem maleho, kojenim a casem nejakym cvicenim to pujde casem dolu. Ja mam navic motivaci...na zacatku srpna se vlezt do svatebnich satu 🙂

zuzi82
autor
12. dub 2010

Craw: my máme předplatné, jinak bychom taky tak často nechodili. Jezdíme do Nového Jičína, což máme tak asi čtvrt hodiny a divadlo je tam super. Jezdí tam na zájezdy hodně pražská divalda, takže třeba včera bylo zrovna myslím Dejvické, takže to stojí za to. Další máme v půlce května, tak uvidíme, jestli se dostaneme a babička s dědou budou hlídat. 😅
Jinak u mě je i vidět, jak mi bříško kleslo. Ráno když ležím na zádech, tak mám vidět žebra, pod nima mám dolík a pak začíná to mega břicho. Je to docela srandovní pohled. Vypadá to jako krásná kopcovitá krajina s hlubokým údolím. Navíc si prcek lebedí zásadně na pravé straně, takže levá půlka břicha je o hodně nižší než pravá. Ten rozdíl je vidět i když stojím. Manža se tomu vždycky strašně nasměje, jak vidí, že se prcek vytlačuje do prava.
Evi: vidím, že máš taky dost plánů na to, že jsi v 41 tt. Já bych tedy klidně rodila hned, ale je pravda, že chci tento týden v pátek stihnout s holkama z předporodního kurzu (které už mají miminka měsíc doma) malý sedánek, ať si vyslechnu jaké měly pohodové porody a jak ty své drobečky zvládají. Uvidíme jestli mi to prcek dovolí. A příští týden bych v úterý ještě ráda zašla naposledy do kina. Docela bych ctěla vidět Mamas a papas.
Já plánuju, že od září budu chodit na aquaaerobic. Už jsem manžu připravila na to, že bude dvakrát týdně večer hlídat, tak doufám, že se alespoň tím dostanu do formy. Taky hodně spoléhám na velké kočárkování, tak uvidíme, jak to půjde dolů.

miselaniki
12. dub 2010

Ahoj holky,

veri: moc krásný pokojík
tak myslím pořád na reny a andy, snad už dnes budou mít miminka vedle sebe. Mně bylo v sobotu ráno blbě, bolel mně podpřišek a záda, i žaludek jsem měla takový divný, ale pak to přešlo. Včera jsme museli na déle ven se psem - ukrutně se doma nudila, no řeknu vám v Brně byla taková zima, pršelo, že jsem šla v zimní bunde a čepce abych vydržela na té louce. Dnes už snad bude lépe.
Včera jsme dodělali pokojík pro malého tak ho vyfotím. Zítra jdu opět na monitor tak jsem zvědavá co mi mudr. řekne a hlavně kolik tam zas budu čekat.

evuss
12. dub 2010

Craw: no mě právě vůbec nepřijde že bych měla tolik kilo nahoře. Když teda jdu do schodů tak na nohách cítím, že tam nějaký to kilo je, ale že by to byla taková hrůza, tak to ne. Naštěstí mi i každej říká, že by neřekli, že sem přibrala tolik... A s tím pohlavím fakt nevím. Dřív jsem byla přesvědčená o holce, ale teď nevím. Navíc každej říká něco jinýho, tak se fakt necháme překvapit. Co si myslíš, že budete mít vy?

Tak u nás je počasí jak na houpačce, chvílu svítí, chvílu je zataženo. Ale věřím, že se to protrhá a bude pěkně.

Jo Veri: pokojík máte pěknej. My jsme na tom jak Craw. Zatím jen koutek v pokoji, ale už se těším na zařizování pokojíku v baráčku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru