Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
13. dub 2010

Ahoj holčiny 🙂
Eri: máte dostatečně teplo, protože my bydlíme v rodinným baráku, a i když mi přijde, že tu máme teplo tak malýmu je asi ziminka, takže topíme kamnama jak o život, pro mě je to tu jak v sauně, ale malej se uklidnil a neřve od té doby co tu máme šílený teplo. Jakoubek má pěkně teplej nosánek i ručičky. Tak doufám, že to nezakřiknu ale nám pomáhá teplo a fakt přestal tak vyřvávat. My jsme to měli úplně stejně jak to píšeš, jen chovat, spát v posteli s náma a když jsme ho položili tak začal šíleně řvát a tak vydržel několik hodin.
Omlouvám se za chyby, le píšu rychle, dneska mi trvalo hodinu si nachystat snídani, ted jsme dosnídali mimochodem 🙂 a malej bude asi za chvíli zase papkat. Bych jsem si podle něho mohla točit hodinky, pravidelně každé tři hodky má hlad🙂
Jinak gratuluji k čerstvým mainkám

miselaniki
13. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem vás v rychlosti přečetla.
andy: byla tedy statečná holka
man: nádherné bříško, s tou mateřskou je to tedy síla, držím pěsti ať se to co nejdříve vyřeší
ivet: v Brně se epidural neplatí, mně to ale přijde nefér, že někde si za to maminky musí zaplatit, viz Krč tak to je tedy pálka
bater: no vítej, co manžel poslouchá? 🙂
veri: příjemné monitorování🙂

Holky tak jsem zpět z monitoru. Dala jsem si čokoládu tak malý řádil, už byla i slušná děložní činnost. Mudr. mi řekla, že čípek mám zaniklý, malý má hlavičku v porodních cestách, tak už jenom ty kontrakce🙂. Dnes ale mají v naší porodnici opět stop stav tak mu domlouvám aby ještě vydržel.

eriska
13. dub 2010

soni, máme tady tak 24 stupínků, tak doufám, že mu to stačí..ted se nabaštil, 15 minut jsem ho chovala a položila do postýlky a musím to zatukat, ale spinká..což je mi ted prd platný, protože za půl hodky ho musím vzbudit, ustrojit a frčíme k doktorce..my ani tepleji mít nemůžeme, protože topení jede na plno, ale teplo nám uniká starýma oknama, takže v ložnici mám zataženy závěsy, okno obrovnáno dekami a polštáři a malý je v bodynku, dupkách, kabátku a ještě pod peřinou..a býval by byl i v zavinovačce, kdyby ji nepročůral, ale on se tak krásně protahoval, když jsem ho přebalovala, že mi bylo líto mu hned dávat plínku a vymstilo se mi to..oblouček a už to bylo😉

soniq
13. dub 2010

No, my tu máme asi víc jak 24, protože když se to rozjede ty kamna tak tu fakt je vedro, že bys tady mohla chodit ve spodním prádle, vždycky začnem topit odpo do večera a přes noc to nechájme vyhasnout. Malej je stejně oblečenej jak Tomínek a asi mu to tak vyhovuje, protože je fakt klidnější. My taky máme starý okna a deky okolo oken aby se sem nedostalo moc chladu. Jsme na tom stejně. Che to mít nervy ze železa někdy co s malýma? 🙂

crawler
13. dub 2010

Jé holky, to se tak krásně čte ty starosti s prckama...nezávidím a zároveň šíleně závidím 🙂)

eri: jestli má Tomínek teploučko mezi lopatkama, ouška, nosík a i prstíky na nohou, tak to teplotou nebude...víš co třeba to prostě bude takový mamánek...tolik měsíců byl u tebe v bříšku a ty ho najednou pokládáš do postýlky...co zkusit šátek nebo ten babyvak a mít ho u sebe? měla bys volné ruce a aspoň sem tam bys ho mohla takhle zklidnit...to je jen můj nápad...těžko říct, zda by zabral🙂

mis: supr - ty se máš...u mě čípek stále jako před těhu, hlavička v porodních cestách není ani omylem...a co ta děložní činnost? jaký ti tam skákaly čísílka?

bat: já jsem taky u 207...budeš si žádat o těch 1000kč?

epidural je v Litomyšli také placený...teď jsem zapoměla kolik, ale tuším kolem 3000kč? spíš o něco míň...každopádně já se budu snažit dělat, jakože nic takového neexistuje, aby mě to nelákalo a to nejen kvůli těm penězům...uvidíme, zda o něj nakonec nebudu žebrat 😀DD

ivet6
13. dub 2010

craw: jenže až přijde doba vhodná na žebrání 😀 , tak už asi bude pozdě 😠 ...... ale taky na to kašlu, nejdu do toho - mám ještě strach z komplikací, kdyby to blbě napíchli asi víc, než z těch křečí 😅

mandragora10
13. dub 2010

Craw....ja mam taky 207, dlouho jsem nestudovala, zda neco nabizi...poradis, o co konkretne jde, na co je tech 1000 Kc. Ja bych urcite zazadala, pokud na to budu mit narok.

Eri, drzim palecky, at dopadne dobre kontrola u doktorky a neco ti poradi. Treba je to opravdu tim, ze malej nechce byt sam. Kazde miminko je jine a na kazde plati neco jineho.

crawler
13. dub 2010

ivet: jedině dobře, že už by bylo pozdě 😀 ušetříme a nebudou právě hrozit ty komplikace, kterých se taky bojím...já se budu snažit o ty alternativní pomoci a tělo samo vylučuje nějaký hormony na tlumení bolesti...Hlavně, abysme to zvládaly po psychické stránce...:-/ to je to nej...

crawler
13. dub 2010

man: když je maminka a mimi u 207, tak máš nárok na 1000kč např. na 3D utz, poplatky spojené s porodem (nadstandart, otec u porodu, apod.)...musíš doložit daň.doklad a kopii těhuprůkazky...pokud by byl i partner u 207, tak máš nárok na 1500kč...hodím ti sem odkaz z netu...Já to vyčetla v časopisku, který OZP posílá tuším 2xročně...

mandragora10
13. dub 2010

Craw....moc diky, tak mi budeme mit narok na tech 1000 Kc...mam uctenky za porodni kurz v porodnici a prihodim k tomu jeste uctenku za otce u porodu....to je docela fajn, kazda korunka dobra, ze jo 😉

crawler
13. dub 2010

man: já právě taky 🙂 pošlu jim za kurz a ultrazvuk...jojo, byla by škoda si nechat ujíst penízky...hlavně si nezapomeň okopírat těhu průkajdu, páč v porodce si ji nechají 🙂

ivet6
13. dub 2010

V porodce si jí nechají jo?? Tak to děkuju za info 😎 To bych jinak přítele přehlašovala k OZP zbytečně, protože by mi nenapadlo si jí včas okopčit 😉

mandragora10
13. dub 2010

Jojo, tu uz jsem si naskenovala na pamatku 🙂 Tak to pak jen vytisknu.
Teda, dneska me pekne bolej zada.....doufam, ze to jeste nejsou porodni bolesti, cekam spis bolest bricha, tu snasim mnohem lip nez zada. Zitra jeste musim vyzvednout matraci do kolibky a boty z opravny....rodit muzeme az od stredy dal 😉

verisek
13. dub 2010

ahoj holky, tak dneska prodrbanej celej den, na monitor jsem cekala hodinu, sestricka neprijemna jak trn v zadku, do toho tam prijela rodici maminka, kterou poslali z druhe porodnice, ze maji stop stav, mela chudak uplne mokry dziny od plodovky, hekala tam bolesti, pak vysla uz prevlecena do kosile a ubrecena, sotva sla..
no muzu vam rict, ze od te chvile co jsem ji videla, jsem tam sedela zarazena jak puk a dostala jsem panickej strach z porodu
☹ chvilku jsem mela co delat, abych se nerozbrecela..
monitor v pohode
pak jsem sla na prohlidku za svoji doktorkou a tam cekala snad 2 hodiny, protoze operovala
kontrola taky v pohode, cipek se jeste nezkracuje
za tyden jdu znova, kontrola, monitor a ultrazvuk na odhad vahy mimca

ivet6
13. dub 2010

ááá, veri, tak doufám, že se k tý mamince alespoň chovali hezky 😒

mandragora10
13. dub 2010

Veri, teda, se ti ani nedivim, ze ti bylo do breku, ja bych urcite brecela...to je hrozny videt, co te treba za par dnu ceka.
Tak hlavne ze u tebe je vse v poradku!!!

miselaniki
13. dub 2010

Veri: no možná jsme viděly obě tu stejnou paní, byla jsem ráno v Bohunicích, přestali brát rodičky, měli plno. Byla tam paní s prasklou vodu ( džíny, mladší, světlé vlasy), nabídli jí aby zůstala tam, ale, že bude muset být chvíli bez manžela na společném pokoji, protože nemají volný sál a ona, že raději pojede na Obilňák i s manželem, ale to ještě byla bez kontrakcí. Další odvážela rychlá na Obilňák. No bylo to dnes zajímavé.
Dobré, že máš monitor v pořádku, já v Bohunicíc pravidelně čekám 3 hodky, dnes to byla naštěstí jenom 2h.

andrea110409
13. dub 2010

Ahoj holky nebojte kmotrakce kolem plodove vody jsou hnusné ale pak se to dá. Tam je nejhorší to vyděšení z toho co bude. Taky sem hysterčilá,ale pak sem si pro sebe nahlas říkala že to bude dobrý a že je ta kmotrakce jemná. Vypadala jsem sice jako blázen, ale mě to fungovalo🙂.Hlavní je uklidnit mozek,ale taky jsem na to přišla až v průběhu. Moc držím palecky ať najdete taky metodu.

pavlina05
13. dub 2010

sms od Renyska:
Ahoj kočulenky moje.Cítím se dobře,jizva bolí jen při chůzi.Už jsem s jip na odd.šestinedělí.
Na císaři mi přišlo nejhorší,když malýho vytlačovali,tak čekala kdy mi rupnou žebra.
U sebe ho na stálo budu mít asi až zítra.Když mi jej poprvé ukázali,tak to byl ten nej zažitek na světě,takovej baculinek.Nechápu kam se mi tam vešel.Hned vztekle křičel,ani se mu nedivím.
O prsík zatím zájem nejeví,jen si cucne a brečí.
Tak snad už zítra bude mlezivo.
Tak děkujeme za přivítáníčko a pak pošlu MMS.

verisek
13. dub 2010

mis: tak to byla urco ona, tak to se ji divim, ze tam nezustala, kdyz vysla z te ambulance tak vypadala, ze tam kazdou chvili porodi nebo se z tech bolesti zhrouti...
ty budes rodit v Bohunicich?

mandragora10
13. dub 2010

Je Andy uz je online, asi ma pripojeni pres mobil. Moc dekujeme za radu ohledne kontrakci, zkusim to aplikovat. A jak ti je, uz kojite?
Pavlinko, dekujeme za zpravy od Renyska....to me moc pobavilo, ze ji mimco prislo baculaty 🙂 Tak snad se jizva brzy zahoji a zacne se delat mlicko, at malej netrpi hlady 🙂

crawler
13. dub 2010

veri: teda takovej zážitek :-/ já nikdy nikoho neviděla rodit naživo... - asi to je lepší...jen na videu sestru a i to je zážitek, protože vidět v bolestech někoho na kom vám záleží není lehké...!

andy: jak se máte se Šimulkou???😀 věřím, že psychika je to nejdůležitější, ale uvidíme, jak to budeme zvládat v praxi 😅

pavli: děkujeme za zprávičku od Renys a že ji moc a moc zdravíme!!!🙂 a přejeme ať se pěkně rozkojí a jizva nebolí!!!🙂

mě teda dneska tvrdne bříško pořád...zítra jedu opět na ko a na monitor, tak uvidíme, zda je nějaká změna, ale počítám, že čípek je pořád jako u netěhule a bříško mi taky nekleslo, takže mimi je vysoko jako před týdnem...:-/

jinak dnes mám zakázáno rodit, páč manža nechal foťák v práci 🙂 ))

soniq
13. dub 2010

Holky, tak prej se mateřská zvýší na úroveň min roku, je to už schválený, tak kdo to ještě neví. 🙂

crawler
13. dub 2010

škoda, že se mě to netýká ☹ 😀

soniq
13. dub 2010

ale víš jak to je, ono se ještě něco stane a bude se o tom ještě spekulovat jestli jo nebo ee....., to víš, poslanci 🙂

soniq
13. dub 2010

tak mmt, ted jsem našla na netu, že to ještě prezident nepodepsal, ale kdyby to vetoval tak se ten návrh podá znovu, tak co mi blbnou hlavu, maj říct výsledek až když je konečný a ne takhle nás mást......blbci jedni, tak se omlouvám za špatný zprávy 🙂

baterka
13. dub 2010

jojo, Klaus to podle mě pošle zpátky, jojo, co se dá dělat... ☹
craw: to si piš že ano, každá kačka dobrá! Hned po porodu to dám do kupy a pošlu, už mám i formulář 🙂, stejně tak si vyzvednu na sociálce žádost o porodné, aspoň něco do vínku 🙂!
mis: manža nezlobí, je to zlatíčko, zrovna mi dodělává přebalovací pult, je mooooc šikovný a taky má profesionální deformaci 🙂 - je tesař a dřevěný nábytek si dělá zásadně jen sám, Ikeu mám zakázanou 😀
jedu zítra na monitor, tak se musím nadopovat něčím kofeinovým a sladkým (mám to přímo doporučené), ať máme dobrou křivku 🙂, minule mě tam děsně týrali...

miselaniki
13. dub 2010

veri: no chtěla bych, ale jestli to tam bude vypadat jak dneska, tak možná i na Obilňáku🙂
pavli: moc děkujeme za zprávičky od renýska, už se těšíme na foto
craw: hodnoty jsem měla většinou mezi 15-30, ale skákalo to i na 60 a víc a tak jsem tedy koukala, tak hned napiš jak se vrátíš z monitoru - držím pěsti

baterka
13. dub 2010

craw: jojo, zítra také držím pěsti na monitor a myslím, že na tom budu taky stejně jako Ty a jako já před týdnem - břicho stále nahořže, čípek stále 1, prostě do porodu daleko... Tak vydržme, ono to přijde! Musí 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru