Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
30. dub 2010

Mer: už bude jenom líp 😉

mercedesse
30. dub 2010

Já v to věřím ivet, akorát malinkej spinkal, tak sebou neházel, tak snad příště. Hlavně, že je v pořádku.

ivet6
30. dub 2010

No jasně, co by nespinkal v tak velký útulný komůrečce 😉 Ten můj zase pořád odchází pravým nebo levým bokem ven, že si i večer říkám, jaktože ještě nespinká 😀 a kvičim u toho 😀 - ikdyž samozřejmě sem šťastná, že vim, že je v pořádku 😎
Už máš pocit, jestli je to holčinka, nebo klučík? 😎

mercedesse
30. dub 2010

Mám pocit, že je to kluk, i když bych horzně chtěla holčičku. Určitě si to necháme říct, třeba už to za ten měsíc bude vidět.

skretik
30. dub 2010

Mer taky moc gratuluju, super zpravicka, ted uz budete jen krasne rust a vse bude parada 😎 .

Myslim na Janicku a drzim palce at ji pusti domu a netrapi ji v nemocnici.

Ivet taky mam nekdy pocit, ze se maly zkousi prorvat skrz bricho ven 😀

mercedesse
30. dub 2010

No jo jani je vlastně v nemocnici, tak doufám, že to dobře dopadne. Přiznám se, že ve vás mám trošku bordel a ke všemu mi teď mozek nemyslí. Asi nějakej zkrat z těch nervů.

crawler
30. dub 2010

Mer: tak supééer! obrovská gratulace k bobánkovi 🙂hned se juknu do albíčka 😉

eri: v Litomyšli, protože jsem jela do svitav, abych nebyla v bytovce, když dělají ty plastový okna a nechtělo se mi pořád jezdit sem a tam, tak jsem celý týden ve svitavách a odtud jsem v Litomyšli za 20minut 😉 Sice mě nebudeš moct přijít navštívit, ale hned jak se dám dokupy, tak vyrazíme na prochajdu, ne?🙂) a mms pošleme 🙂

taky myslím na Janinku - no snad si ji tam nenechali? to snad ne - vždyť ten tlak nebyl nijak hroznej...jedině, že by jí našli něco v moči nebo krvi...:-/ ale snad je ok a třeba běhá po nákupech 🙂

ivet, skret: ten můj případ taky boxuje a mám pocit, že chce vylízt břichem...možná je to taková malá trubka, která neví kudy ven a proto to tak vázne 😀DD

jinak já dnes koukala na čt2 na dokumnet Děti z krabičky - bylo to o nedonošených dětech v čr a můžu vám říct, že radši přenášet třeba měsíc než se trápit nad těma 400gramovejma miminkama...:-/ byly tam dětičky, které jsou dnes naprosto zdravé, ale některé velmi vážně postižené...no brečela jsem od začátku do konce :-/ radši muset tlačit 4kilové mimi 😉

baterka
30. dub 2010

mer: ufffffffffffffff, to je skvělá zpráva!!!! Tak vidíš, bude dobře a měsíc uteče jako voda a už budeš vědět, kdo to tam roste... 😲

mercedesse
30. dub 2010

Holky děkuju, jdu radši ven, jsem totálně vyměklá. 😉

baterka
30. dub 2010

holky, mám už asi fakt hnízdící reflexy 😀, právě jsem doprala a dala sušit mimi věci, které jsem už prala a byly krásně vyžehlené a srovnané... Nějak jem si říkala, zda se mezitím nezaprášily.... 😀, no magor. Ale venku uschnou raz dva a můžu zas žehlit a skládat, takovej přípravnj rituál.
skret: tyjo, patery??? Tak to já mám třeba dupajdy jen troje a přijde mi, že už tak toho všeho mám moc. Však ono se to nějak ukáže během prvních dnů a navíc si myslím, že toho spousy dostaneme od rodičů, kmarádek a tak, ne? Takže myslím, že bych se tím nestresovala!

crawler
30. dub 2010

bat: takové ty uklízecí mánie jsou prý příznak brzkého porodu😀 no...na mě ještě nepřišly a asi ani nepřijdou - nejsem ten typ 🙂 třeba postýlku ještě připravenou nemám...chci, aby hajalo v čerstvém a tak ji připravím až přijedu z porodky 😀

miselaniki
30. dub 2010

Ahoj holky,
nějak vás nestíhám číst, máme trochu problémy se rozkojit, ale už se to lepší. Byla tady dnes dětská doktorka, malý je úplně v pořádku, jenom máme strašně suchou kůži, tak furt mažem. Snad už dám dnes foto do albumu.
A co je s Janinkou?
mer: velikánská gratulace, mám moc velkou radost
craw: a s tebou to jak vypadá?

baterka
30. dub 2010

craw: no nevím, třeba postýlku nemám ještě ani složenou, chybí mi nějaké špoury asi či co...! Takže brzského porodu bych se nebála 🙂

mis: tak ať jde co nejdříve kojení jak po másle. Hlavně že je Kryštof ok! Na fotečky jsme tu všechny zvědavé!!!

baterka
30. dub 2010

chybí mi šrouby! píšu jak dobytek..., pardón 😅

evuss
30. dub 2010

Mis: tak suchou kůži máme taky. Mažeme sádlem, je to prý lepší než nějaká kosmetika, rychleji to zabírá.
Bater: tak že by? Craw má s tím uklízením pravdu. Tak kdy to přijde? 🙂
Mer: super zprávy. Teda já si pamatuju, když jsi sem přišla a teď už jste 10tt... toto letí...
Eri: už měsíc? To je hrůza, nějak nemám ponětí o čase nebo co 😅 Tak tomíkovi vše nej k měsíčninám 🙂

miselaniki
30. dub 2010

Holky už jsem tam nějaké fotky dala, pak přidám.
Evus: no my máme mazat bepanthenem tak uvidím, je to taková naše sušinka.

baterka
30. dub 2010

evuss: nenene, dávám kulichovi ještě minimálně týden 😀! A navíc - teď je na řadě přeci craw!!! Jdu žehlit, to prádlo už stihlo uschnout.

crawler
30. dub 2010

bat: já už si z předbíhání nic nedělám 😀 ono, kdyby všichni čekali na mě, tak byste byly všechny jak slonice - jsem totiž maximální brzda 😀

mis: Kryštůfek je náádhernej!!! Přeju ať se krásně rozkojíte - ono to je po císaři větší problém než po normoš porodu...:-/ A vůbec Mis - jaký byl důvod k sekci? moc dlouho jsi se tam trápila :-/ maličkému klesaly ozvy nebo jiný problém? ☹ no hlavně, že jste oba v pořádku, že? 😉 jinak u mě to vypadá beznadějně 😝 ...né samozřejmě miminko jít ven musí a to nejpozději ve středu (=14 dní přenášení) - zatím mě nemohli vyvolávat, protože jsem úplně zavřená čili by neměli kam dát tu slavnou tabletu...v pondělí nastupuju a buď se to změnilo a vyvolávání bude a nebo bude sekce...to se ještě uvidí...třeba se mimi rozhoupe samo...Víkend budu mít nabitý, tak třeba ho to vypudí🙂 Jinak taky už počítám, že budeme sušinky, protože tak dlouho v plodovce - děti se pak většinou hodně loupou a jsou takový olezlý...ale pro nás to bude stejně nááádherný mimísek 🙂

mercedesse
30. dub 2010

mis: Kryštůfek je naprosto kouzelnej, jsem úplně na měko.
craw: třeba si dá opravdu ještě říct a o víkendu se mu bude chtít ven. 😉

mandragora10
30. dub 2010

Eri, gratulujeme Tomaskovi k mesicnimu vyroci 🙂
Mer...tobe ke krasne kontrole 🙂 Ted uz to bude jen a jen lepsi....druhy trimestr byva pohodovy, tak si ho poradne uzij.
Mis....Krystufek je nadherny!!! My tu ale mame sama nadherna miminka.
Evuss...tak to je fajn, ze se vam akce s odsavackou povedla a ze uz se male lip dycha. Ona ryma umi miminka pekne potrapit.
Craw...ja u porodu v te posledni fazi...poslednich 5 hodin pred tlacenim zimnici mela, mela jsem teple ponozky, kosili s dlouhym rukavem a kdyz jsem lezela, tak me i prikryvali. Po porodu mi naopak bylo desne vedro. Jinak uz se ti to blizi, fakt lepsi 4 kg macek nez nedosone miminko, u ktereho nikdy neni vyhrano, ze nebude mit v budoucnu nejake nasledky.
My si dopoledne nakonec pekne uzili, byli jsme v restauraci se zahradkou, dali si obidek, pak jsme si udelali velkou prochazku a Tomasek ted jeste pochrupava v kocarku na terase. Diky tomu se ani necitim unavena, i kdyz jsme v noci spanku moc nedali. Tak snad ta dnesni noc bude klidnejsi 😉
Jsem zvedava, co Janinka....mobil na me ma, zatim zadne zpravicky od ni nemam.

baterka
30. dub 2010

ta Janinka nas napina jak gumu od trenek, co???? Jsem tolik zvedava!!!

evuss
30. dub 2010

Mis: máte krásnýho klučíka 🙂
Craw: já zimnici neměla spíš až ty první noci po porodu to sem se furt potila, ale to bylo asi tím vzduchem v nemocnici, měli tam děsný teplo... A hlad jsem po porodu měla šílenej. Vlastně jsem naposledy jedla oběd v nemocnici a pak 14hodin nic, dokonce jsem i při otvírání zvracela, takže jsem v sobě neměla vůbec nic. Ale byla jsem tak vyčerpaná, že jsem snědla asi tři Pimsi abych ten žaludek aspoň trochu zaplnila a pak byla ráda, že můžu spát 🙂
Man: tak to jste si opravdu užili. Já už jsem dnes chtěla jít taky ven, ale Viky doháněla noc, tak jsem ju nechtěla budit, navíc furt pšikala tak jsem si řikala, že přece jen ještě počkám. Ale už se moc těším až budem dělat taky dlouhý procházky.

andrea110409
30. dub 2010

AShoj holky, vubec nestihám číst a tak jen telegraficky:
craw: moc na tebe myslím před víkendem a doufám, že po víkendu už se trochu rozhoupete a mrňousek půjde okouknout počasí 🙂
mis: malej je obrovskej fešák a moc držím pěstičky ať se kojení daří 😉
Jinak mě dneska vytáhly stehy a všechno vypadá, že už zdravotně finišuju 😎 S malým jsme byli na 2 hodinové procházce a dorazila mne jedna bývalá kolegyně, že je to prý dlouho a jestli se nebojím....no do té doby jsme se nebála protože malej krásně spinkal, ale teď mi to vrtá hlavou ....jak dlouhé děláte procházky ?

renys
30. dub 2010

Ahojky,

Mer, moc moc gratuluju ke kontrole 🙂 🙂 !

Mis, Kryštůfek je kouzelnej 🙂 a co sekce, všechno o.k.? Já už jizvu skoro necítim, jen někdy, když třeba víc poklízim a po procházce mi v ní lehce píchá, ale chce to čas, to je jasný. Jinak my byli taky jako sušinka a dostali jsme zákaz mazat, a kupodivu mu to zmizelo, jen lehce v záhybech na ručičkách a nožičkách a naše dr mi řekla lehce Bepanthenem, takže konečně mažem.

Craw, takže taky uzavřená..no ať to dopadne jakkoliv, prostě za týden v tuhle dobu už se budeš radovat z mrňouska 🙂 .

miselaniki
30. dub 2010

Holky díky.
Craw: já jsem měla strašnou zimnici, když jsem volala našim klepala jsem zubama. Porod - probíhal vcelku normálně i když pomaleji, v půlce jsem si nechala píchnou epidural, byla jsem už vysílená a pak už bylo potřeba jenom tlačit, jenomže malý nemohl dorotovat do středu, byl víc u mé páteře, po hodine tlačení, už jsem všechny prosila ať to skončí tak mi řekli, že nemám šanci ho vytlačit tak sekce - naštěstí malý byl celou dobu v pořádku.
Tak myslím na tebe ať je to rychle za vámi.

miselaniki
30. dub 2010

reny: no jako po sekci, břicho cítím, ale rána se hojí hezky. Hlavně je to tedy hroznej záhul pak se ještě starat o dítě.
Jo holky maminky, kdo jste řešil trochu kojení? My jsme v porodce i přikrmovali teď už se snažíme bez toho ale je to boj a co dudlík dáváte? já jsem nechtěla, ale dnes jsem vyměkla a je to strašná změna, on je pak klidnější.

renys
30. dub 2010

Misi, držim palečky, ať máš hodně mlíčka. Tak dudlíka jsem zkoušeli dát několikrát, ale malej asi patří mezi ty děti, který ho odmítají, s hroznym šklebem ho vyplivnul, holt prsík je lepší, no. 😀

renys
30. dub 2010

Holky, poraďte mi, prosím, jak je to s čepičkama u kojenců? Do kolika stupňů jí musí mít? A dáváte teď nějaký lehčí? Maxík má jen jednu lehčí a měl v ní dneska zpocenou hlavičku...a co budete mít jako podložku v kočárku v létě? Zavinku? Nebo plymo?

baterka
30. dub 2010

mis: tak to je tedy počteníčko ten tvůj porod..... 😖 si říkám, že psát si tady před sto lety, tak máme asi slušné ztráty... 😢 , ještě že ty doktory máme! No doufám, že teď pěkně srůstáš a bude vše jen a jen lepší! Určitě jo, Kryštof je výstavní miminko 🙂!

miselaniki
30. dub 2010

No bater 17 hodin ( od jedné v noci do 18:20 h) je prostě záhul, já jsem si odechla potom epiduralu a říkám si 3x zatlačím a bude to zvládnu, ale houby, byla z toho hodina a to vám fakt nikomu nepřeji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru