Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
20. čer 2010

@mandragora10 Vladi,tak to máš taky trápení jako já... tak snad se nám to brzy oboum spraví.. joo a jak jsi psala že máš taky jedno prso větší-snažíš se to kojením nějak vykompenzovat?? Že bys mu to větší třeba dávala častěji? To by se tam ale zas čím dál víc tvořilo mlíko že? Mě se dnes přes noc to větší prso tak nalilo hrozně,že mi z něj teklo mlíko samo a to se mi běžně nestává,malej spal pěkně 6,5 hod.,tak pak se mu z něj pilo jedna áseň nemusel ani tahat a teklo to samo..no a teď když jsem mu dala to druhý tak se zas vztekal 😠 a musela jsem ho nakonec dát ještě i k tomu druhýmu aby se dojedl.. ach jo teda,proč to nemůže být jednodušší... 😝

skretik
20. čer 2010

Dobre rano 😔, tak to vypada, ze rustovy sprut skoncil-tuk tuk tuk a uz je to mnohem lepsi. Vcera mi spal v noci i 4hodky, pak uz zase jen po 2, ale dnes vydrzel po kazde pres 3hodky a to uz je celkem fajn. Od 5 si chce povidat 😖. Tohodle brzskeho vstavani jsem se desila uz v tehu,no musime si zvyknout, asi nas ted nekolik let neceka nic jineho 😒 , hrozna predstava.

@janinka22 s tim prsem mi to dela taky, u jednoho je krasne prisaty celou dobu a u toho druheho se odrtrhuje a obcas se vzteka,takze ho nevypije cely a ja musim odsavat, protoze se mi pak brzy hrozne naleje a boli. Nevim proc to ty mimca delaji, ale jak tak koukam, je to asi normalni.

eriska
20. čer 2010

ahoj holky,
man, ti naši tomášci, ti jsou nějak na dálku propojení,ne? s tím prsem to ten náš dělá taky, ale několik dní, ale už několik týdnů, nicméně si vždy vypije, kolik potřebuje, tak nijak neřeším, ale je pravda, že chvílema je to o nervy, sleduje vše kolem, ikdyž jsme úplně sami a to se doma snažím kojit jen v ložnici, ať ho nic nerozptyluje.ale četla jsem, že dětičky jsou nabaštěný už během 5 minut, takže žádný strach.vezme si, co potřebuje..
janinko, já bych to jedno větší prso neřešila, podle mě se to časem samo srovná, rozhodně z něj nedávej více pít.já mám pravé větší, ale v tričku to není znám a při sexíku to příteli nevadí..a tvýmu manžovi to určo taky vadit nebude..tím, že je kapku větší není přece nijak horší..jinak ten gel z aloe vera mi pomáhá..vždycky, když už jsou dost citlivý, na noc vrstvou namažu a mám na pár dní pokoj..a teď, když se tomík pořád odtrhává a znová přisává je to docela mazec..už mě těma dásničkama pěkně drtí..až budou zuby, no nevím, nevím, jak dlouho vydržím kojit..

holky, co vaši manžové a sexík? u nás už celkem dobrý, bolí to občas ze začátku, na pravé straně, tam, kde jsem byla hodně sešitá, tak snad se to časem srovná.ale co prsa?to mi přítel říká, že mazlit nemůže, protože jsou tomíka 😀

verisek
20. čer 2010

ahoj holky,
tak u nas jsou nejake zraci dny, Nikous ted vypil 250 a konecne usnul, takze doufam, ze se probudi za hoooodne dlouho
jinak ja dneska dala pul hodky na rotopedu a pekne ze me teklo 🙂
ted uz jen to rosolovity bricho dat dolu, fuj 🙂 chodite uz nekam cvicit? nevite co je na to nejlepsi? asi posilovna, ze?
delat sedy lehy doma na koberci se mi fakt nechce 😅

evuss
20. čer 2010

Ahojky holky, tak zuření u jídla máme taky a přesně jak Eri už to nějakou dobu trvá. Viky pije tak +- 5 min. a pak začne kňučet, chvílu jen tak cucá, pak se přisaje, pak začne házet hlavou, pak zas saje a furt do kola. Občas je to sranda, ale sem tam mám taky co dělat abych ju udržela...

@eriska tak u nás byl sexík poprvé předevčírem. Dali jsme si na čas, ale stálo to za to. Ze začátku to teda byl docela výkon aby se tam manža dostal, pak to trochu bolelo, ale pak to bylo parádní. Tak uvidíme co ten další 😉

@verisek tak to rosolovity břicho bych už taky chtěla mít dole. Se striema jsem se už smířila, ale kdyby už zmizlo to břicho tak bych se nezlobila. Ale dneska jsem byla půl dne makat na stavbě a to je za všechny posilovny, tak snad to pomůže 🙂

eriska
20. čer 2010

já jsem se cvičením hrozná, nebavilo mě to před těhu a nebaví mě to ani teď, chtěla bych chodit na aquaaerobic, ale bojím se toho chlóru, když kojím..a tomík bez jídla přes den vydrží tak max. dvě hodinky, takže zatím občas dělám sedy lehy doma na koberci a procházky z kočárkem..rosolovité břicho a strie mě pěkně štvou, ale když vidím ten poklad v postýlce, tak mi to za to stálo😉

miselaniki
21. čer 2010

ahoj holky,
tak se taky hlásíme do klubu nesoustředěného sání. Trvá to tak cca 14 dní. Někdy pije krásně 10-15 minut, většinou v noci, ale přes den je to někdy jak cirkusové představení - mlátí u toho rukami, hází hlavou, odrhává se po chvilce. Taky jsem si nejdřív myslela, že mám málo mlíka, ale tím to nebude. V drvivé většině o toho Kryštof i tlačí, nebo prdí do plínky a dle mně neví na co se soustředit dřív🙂).
Cvičení - trochu cvičím doma, ale u nás je to jak u Eri, kojím každé dvě hodiny přes den a to nemám šanci stíhat někam dojít

eriska
21. čer 2010

misi, tomík u toho ještě posledních pár dní dělá mosty, zjistil, že o nožky se při kojo opřít, takže to je někdy i docela boj, udržet ho na polštáři a kojit..my v noci už dlouho nekojíme, až ráno, kolem 5 a to je pravda, že je taky klídek..a někdy potom i vytuhne a nechá mamku s taťkou dospat..

holky, tomulka teď začal dělat to, k ránu, že spinká, ale do toho občas zapláče..dneska to tak bylo od půl páté do sedmi..nevíte, čím to může být? a jestli ho mám vzbudit? mě napadlo, jestli nemá hlad a nejde mu to se probudit, protože dudína tahal jako o život..a protože spal se mnou v posteli, tak jsem ho přiložila, dudnul si a oči dokořán..

andrea110409
21. čer 2010

@miselaniki s tím kojením je to u nás stejné. Zkoušela jsem nechat Šimonka nejdřív vyprdět a pak kojit, ale někdy se to nepovede protože je jak kdyby měsíc nejed 😉 Nejhorší že nám se ze začátku děsně dávil když dělal dvě věci najednou, ale už je to dobré.
S cvičením jsem na tom jako mis, neda se stihat nekam chodit, zvladame jen dlouuuuhé procházky. 😎

andrea110409
21. čer 2010

@eriska nekdo mi rikal, že se jim něco zdá, že už je honí první sny. Šimon to má taky a občas naříká opravdu silně ☹ ale můžou to dělat i prdíky jak jim běží bříškem

miselaniki
21. čer 2010

@eriska - taky občas Kryštof zapláče jak spí, vždy se podívám a když spí dál tak ho nechám. Možná jak píše andy - bříško.
Jo holky polohujete prcky? Já jsem dlouho dávala spávat na bok, tím jsem střídala strany, ale teď to už nejde protože jak se vrtí tak by se mohl převalit na bříško. Sice máme přístup z obou stran k postýlce, ale chodíme převážně z jedné, tak ho teď otáčím v postýlce na každé spaní, aby tu hlavu neměl šišatou🙂). Na bříšku už je to lepší, ale pořád to není jeho oblíbená poloha, ale už tam aspoň vydrží déle a nevzteká se u toho jak dřív.

verisek
21. čer 2010

ahoj holky, tak u nas byla jedna z tech horsich noci
od 5 nespim a pred tim jsem vstavala ve 2 na papani, malej od 5 knoural, jak kdyby ho tlacili prdiky, tak jsme masirovali, zacvivili s nozkama, ale nic, dala jsem mu najist, ze bude klid, ale ne..
ani ted jeste poradne neusnul, na chcilku zabere a pak se zase vrti, kope a konci to u rvani
uz jsem mu pustila i kolotoc, tak nevim co se mu dneska deje
jinak ja uz ho nedavam spat na bok, on uz otaci hlavicku a jak se vrti tak mam strach aby se nepretocil na brisko, jak psala mis, takze spi na zadickach a hlavu ma vetsinou otocenou na nejakej bok a rucicky u hlavy
nevideli jste vcera strepiny? bylo tam o syndromu nahleho umrti u kojencu 😒
radsi nad tim ani nepremyslim, je to hrozny a vlastne se ani nevi proc se to stane

andrea110409
21. čer 2010

@verisek zakazala jsem si se na ten porad podivat protoze ja mam z toho panickou hruzu a nekolikrat za noc se budim a kontroluju jestli malej dycha. 😖

eriska
21. čer 2010

my taky nepolohujeme, protože tomík cestuje ajá se bojím, aby se neotočil na bříško a nezadusil se..dělám to tak, že po tom prvním kojení kolem páté, si ho beru do postele a ležím na té straně, na kterou chci, aby měl hlavinku

veri, dneska jsou asi nějaké špatné erupce, u nás noc vpohodě, ale teď je neklidný..a tak se chováme..ale přestává ho to bavit:-/

miselaniki
21. čer 2010

@verisek - taky jsem měli blbou noc, ale já vím proč, on totiž včera spal Kryštof hodně přes den, i jsem méně kojila, tak měl v noci pořád hlad. Na Střepiny jsem se jak andy raději nedívala. I tak nikdo neví proč se to děje a zbytečně bych se stresovala.

skretik
21. čer 2010

@verisek my jsme taky od 5 vzhuru a taky mi knoura, vzdycky na chvili usne a pak ho asi zaboli brisko zacne kopak a pak knourat a konci to placem. U nas je ale ta 5 nejaky standart ☹ . Jinak byla noc fajn, spal dokonoce i 4hodiny vkuse, coz je parada . a strepiny jsem koukala a pak si nadavala, pred tim jsem mela pocit, ze kdyz mam monitor dechu, nemusim mit strach 😖. Koukala jsem na to z toho duvodu, ze jsem si myslela, ze tam reknou co mas delat v pripade, ze se to stane, ale o tom tam nepadlo ani slovo 🙄.

Ja mu polohuju jen hlavicku, otaci mi ji prevazne na pravou stranu, tak mu ji tocim na tu druhou a uz si celkem zvyka a ty strany zacina stridat.

ivet6
21. čer 2010

Ahoj holky, tak se přidáváme do klubu - v noci 2x vzhůru, a pláč s bolavým bříškem, a od 5 h se Štěpulka rozhodl, že spát taky nebude 🙄 Jsem dneska úplně vyřízená 😒 , pre mi usnul až teď 😝 , tak přemýšlím, jestli to taky ještě nemám zatáhnout....

Co se týká kojení, tak stejný 😀, zjistila sem, že nemá cenu ho přikládat, když si řve o přídavek, nebo chce jíst už po hodině, jelikož si ze mě pak dělá jen prdelky (buď bradavku jen volizuje a nebo jak píšete třepe hlavou ze strany na stranu jakože to prso loví, a nepřisaje se....a když mu ho tam narvu, tak stejně pije jen chviličku 😠 Takže na houby!!

Na střepiny sem se koukala, a pak o tom v noci přemýšlela, takže sem to taky neměla dělat. ☹ ....a myslim si, že ten monitor dechu k něčemu jde, pre po tak maličký chvilce, přece musí jít to miminko oživit 😨 ne??

Dávání na bok, nám říkali v porodnici, že máme dávat, ale dětská mi pak řekla, že ne, že se může přetočit a že na zádech spí stejně s natočenou hlavičkou na stranu, takže kdyby si ublinkl, tak to má prej stejnej efekt, jako to spaní na boku....takže už dáváme jen na záda.

skretik
21. čer 2010

@ivet6 taky si myslim, ze ten monitor k necemu je, clovek zareaguje rychleji a muze pomoct, jen jsem doufala, kdyz uz jsem blbec koukala na ty strepiny, ze tam reknou co v pripade, ze se to stane delat...
Drzim Ti palce at se z toho nestane pravidlo, my vstavame v 5 uz vic jak tyden, a pak zabereme az tak v 11 a to ja s nim uz neusnu. Mezitim tak lehce pospavame, ale to me snad jeste vic unavi 😒

janinka22
21. čer 2010

Ahoj holky,

@eriska tak my měli sexík zatím jen jednou a nebylo to nic extra ale myslím že už to bude jen a jen lepší.. od zítra už mi bude i působit antikoncepce,tak je to fajn.. tak manža mi na prsa normálně šahá to víš líbí se mu když jsou teď větší,tak si je chce je užít,ale cucat je taky nechá jen Adámka 😀
koupila jsem si ten gel aloe vera a přijde mi že to asi fakt pomáhá,tak děkuji za radu 😉

@verisek já cvičím když je čas doma ztím pár cviků na každou důležitou partii,bylo by lepší někam chodit,do posilovny nejlépe,ale na to by muselbýt čas a to zatím není 😒

tak já byla dnes u kadeřnice a malej samozřejmě zlobil tak jsem ho musela mít celou dobu v náručí s dudlíkem,ale zvládli jsme to,konečně jsem ostříhaná

tak vidím že s tím kojením máme "trable" všechny tak to jsem ráda že v tom nejsem sama 😎

joo a zkoušela jsem uspávání v postýlce znova,už 2x mi Adámek bezvadně usnul,fakt rychle,pustila jsem kolotoč dala dudlík a hladila ho a za chvíli spal.. tak super! Včera to teda bylo horší,budil se,ale během půl hodinky usnul. Tak nám to uspávání snad půjde 🙂

ivet6
21. čer 2010

@skretik no to máš pravdu, já sem pak ale tak hotová, že mám i o něj strach, abych mu něco neudělala, protože třeba dneska ve 2h, že ho nakojim vleže a budu u toho pospávat, jenže jsem hnedka vytuhla tak, že sem se vzbudila v půl 5 , rozsvícená lampička, prso ven 😀 , malej spal zabořenej hlavou do mě 😀 , tak sem si říkala, ježiši, ještě že sem přes něj nehodila třeba peřinu nebo něco......jenže já sem schopná v noci usnout s ním i v sedě 😝 Bych potřebovala se jít nejdřív osprchovat studenou vodou, a pak si ho teprve brát z postýlky 😠 A je to čím dál horší, ten můj spánkový deficit, místo toho, abych si zvykala, tak sem v noci víc a víc nemožná k němu vstávat a hodinu s ním fungovat 😝

@janinka22 já si včera taky libovala, jak synáček krtásně spal většinu noci sám v postýlce....dnešní noc mě ovšem zase probrala z iluze, že by to mohlo jít tak super 😠
Ale napadlo mě, včera sme měli návštěvu a já sem vypila tak 1/2 l coly, jestli nemohl bejt aktivní po ní, ale to už je zase dlouho že jo? Že by na něj cola působila ještě po 10 hodinách??

andrea110409
21. čer 2010

holky kdyz jsme u tech hororu tak vam musim rict jeden muj. U nasich jsem naklonila postylku jak chtela doktorka a maleho ulozila, v noci me vzbudil snad sestej smysl nebo co. Protoze sem se naklonila nad postylku a malej nikde.....byl srolovanej v nohach zavinovacky, jak ji mel trochu na volno, a bal jak malej uzlik. Vyndala jsem ho odtud, normalne dychal a noc pokracovala. Postylce jsem nakloneni ale zminimalizovala a já byla tak na flasku RUMU a to ho nepiju.

skretik
21. čer 2010

@ivet6 😀 , to uz se mi taky stalo, ale zatim jen jednou, jinak se celkem vzhuru drzim, ale je to boj 😀. Hele vypada Stepanek jak z toho 4D UTZ? Nam ta fotka docela sedi 😵

@andrea110409 uf to je mazec, hlavne, ze se nic nestalo!!! Ted ho asi porad kontrolujes,ne?! 😕

@janinka22 gratuluju k uspavani a drzim palce at to tak jde i dal!!

zuzi82
autor
21. čer 2010

Ahojky,
mám tu od pátku na návštěvě ségru s manželem, tak nestíhám psát.
U nás byla včera krize. Malý více méně brečel celý den, dneska je už líp. Je pravda, že včera celý den nekakal a dneska se mu zadařilo hned po ránu, tak ho to asi včera už tlačilo. My měli na dnešek strašnou noc. Ve dvě jsme vstávali a cvičili s nožičkama a masírovali bříško (stejně to nepomohlo), protože se Matěj celou noc v postýlce mlel a tlačil. Nakonec v ty dvě dopadl tak, že měl hlavičku úplně napasovanou na šprušle postýlky.
Jani: gratuluju k prvním úspěchům. Uvidíš, že bude líp. My už ukládáme úplně v pohodě. Jak ho uložíme, tak už k němu vůbec nemusíme a on si sám usne.
Na Střepiny jsem se taky dívala a SIDS mě dost děsí. Neumím si představit, že by se to stalo teď, natož pak za půl roku jako té paní, co tam byla. Přeci jen je to mimčo čím dál komunikativnější a vztah mezi námi pevnější. No hrůza pomyslet.
A z jídla si nic nedělejte. Matěj kojený není a taky u té lahvičky někdy vyvádí. Cumel flašky v puse a začne se pouštět a mele hlavou ze strany na stranu. Někdy pije dobře a někdy takhle blbne celých dvacet minut, co krmíme. Takže to jak se zdá dělají všichni. 😉

ivet6
21. čer 2010

@skretik řekla bych jo, má stejnej nosík a i ty grimasky 🙂 .... ale nemyslim si, že bych si ho podle toho po porodu poznala, jak nějaký mamči psaly 😅

ivet6
21. čer 2010

holky, daly byste si při kojení polivku z pytlíku, nebo třeba bujon do polívky? Nebo si všecko radši vaříte samy? Já miluju pytlíkovou umělou bramborovou kaši, ale nevim, jestli do ní mám jít 😨

eriska
21. čer 2010

janinko, to je super, že gel zabral..já si ho mažu už jen večer, na noc, přes den nemažu ničím

zuzi, tak to si matýsek tety se strejdou užívá,co?

ivet, já při kojo v noci vytuhla skoro pokažké..probudila jsem se, tomulku buď na nohou, kojím v sedě, nebo jsem usnula při krkoušovi a probudila jsem se opřená o postýlku, tomíka na sobě a spokojeně spinkal..já bych si dala..bujón používám běžně, měla jsem nudlovou polévku z pytlíku a dobrý..kromě toho, že to není zdravý, tam není nic, co by štěpulkovi mělo vadit..tak jednou za čas..v tom nevidím problém.já teda bramborovku pytlíkovku nesnáším 😀

holky, já ani nevěděla, že o tom střepiny budou, ale stejně bych se nekoukala..nic takového si nepřipouštím a nechci na to myslet

eriska
21. čer 2010

jo, přidala jsem fotečky z víkendu

mercedesse
21. čer 2010

Ahojky holky, tak co je tu novýho?
U mě je novej 5.měsíc 😀 A moc moc prosím, držte nám ve středu palečky. Už jsem zase totálně v pr... s nervama. 😝

zuzi82
autor
21. čer 2010

@ivet6 Já bych si tedy kaši z pytlíku (za předpokladu že bych jí měla ráda 😀 ) klidně dala. Nevidím v tom žádný problém. Myslím, že ani zdravá výživa se nemá moc přehánět.

@eriska Co ti mám povídat? Zase se kolem něho točí spousta lidí, takže se fakt těším na středu, až budeme sami doma. Bojím se, že to bude hrůza. Matěj bude zvyklí, že se na něho pořád někdo culí a najednou tu bude nic nestíhající mamina, která se občas nakloní nad postýlku, zamává hračkou, ale nebude celý den nosit na rukách. 😅

zuzi82
autor
21. čer 2010

@mercedesse To chce klid. Určitě ti všechny budeme držet pěstičky, ale nejhorší máš už dávno za sebou, tak hlavu vzhůru. Myslíš, že už ti řeknou pohlaví? A cítíš už pohyby? Už jsi začala nakupovat, nebo se chystáš po téhle kontrole?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru