Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
8. zář 2010

@jasekd držim na pátek palce 😉
@mercedesse s těma semišovýma co jsou vevnitř umělý...mně pak přišly tak hnusný (jako zevnitř pro miminko), že jsem mu je ani nedávala, tak bych se s tim moc nevyžehlovala 😀

ivet6
8. zář 2010

@verisek jauví, my jdem taky dneska na očko... 😖

andrea110409
8. zář 2010

@ivet6 tak se držte a hlavně ať to máte bez následků. My jdeme příští týden na poslední hexu a tu proti pneumo. Holt nám už bude 5 měsíců....utíká to, ale už má Šíma krásně natažené dlaně při pasení koníků a otáčí se z bříška na záda...tak sem ráda. Obrácenej obrat nám ale ještě nejde tak uvidíme. Horší je že nám je už malej hlubokej kočár a asi budem muset do sporťáku. V obchodě mi řekli, že na fusaky ještě neni sezona a tak budem muset asi vydržet 😖 😀

ivet6
8. zář 2010

@andrea110409 díky 🙂, no vy se máte, my jdem na 1., takže nás to všecko teďka čeká...... Fusak máme zrovna v čístírně a jdem pro něj dneska 😀, a jsem zvědavá, jak dlouho nám ještě vydrží korbička, už sem ho zkoušela do sporťáku, ale ještě tam tak vlál...3 měsíce jsou ještě málo no...a přitom on by už tak rád seděl....
Tý jo, a v CA jsem viděla krásný overálky na zimu, ale je fakt, že fusaky ještě neee....

andrea110409
8. zář 2010

@ivet6 tak to náš brundibárek ještě sedět moc nechce ale přišel na to jak se rozhoupat v autosedacce kdyz ho mám v kuchyni na korku a to ho baví mooooc 🙂

crawler
8. zář 2010

jóó holky mám to - poslední zkouška semestru je za mnou - dostala jsem 1 ze starověké indie a ted už se můžu "jen" připravovat na lednové státnice🙂 😀 😵

eriska
8. zář 2010

Ahoj holky,
těm co čeká dneska včelička přeji, ať co nejmíň bolí a je bez reakcí..u nás po pondělním očko akorát spal celé odpoledne, jinak nic..

maminy, nekoukaly jste na diskuzi trochu vkusu prosím, či tak nějak se to jmenuje? ta paní tam odsuzuje fotky těhu bříšek, prcků po porodu, atd..docela síla, mě to překvapilo, že někdo může položit takovou otázku, ale každý jsme jiný,no.. 🙄

no, musím se pochlubit, volal mi přítel, že v polsku sehnal komplteně celý oblek, s vestičkou, košilí i kravatou, že veze i věci pro prcka, ale nechtěl mi říci co, tak se už děsně moc těším..

teda, jsem chtěla ještě něco napsat, ale to žblabunění v plínce mi to úplně vyvrtalo z hlavy..tak jdu přebalit a třeba si vzpomenu.jo, u nás noc v pohodě, taťka spal mimo a tomík se vzbudil v půl druhé, půl páté a v půl 7 vstával..a já jak na potvoru se budila každou hodinu 😠

eriska
8. zář 2010

crawler, no evi, velká gratulka, vidíš, jaká jsi šikula..to je tím, že ti tolik prcků drží palečky😉

jasekd
8. zář 2010

@crawler Supeeer, to je uleva vid 😉
@eriska No cetla jsem to a taky jsem odpovedela, pani je trochu zvlastni... Mozna by bylo divne, kdyby sem nekdo daval fotky celeho porodu fakt natvrdo, ale takove jsem tady v zivote nevidela (je fakt, ze to zas moc neprohlizim), a i kdyby, kdyz to ty lidi chtej, at si to sem klidne daj. Mozna jsem ovlivnena tim, ze jsem toho ve skole videla dost a tak mi to neprijde, ale at si sem kazdej da, co chce... Ja bych to sem nedavala a ani takove fotky neporizovala 😅 , ale taky tam mam treba uplne cerstveho Martinka a nechutnej mi teda neprijde. No uplne premyslim, zda ho nevymazat 😅 Kazdej at si sem da, co chce, ale at se predtim zamysli, zda je to vhodne pro nej a jeho rodinu. Taky jsem kdysi nekde cetla, ze se tu nekdo pohorsoval, ze nejaka maminka dala do alba fotku sveho mrtveho miminka, jako posledni rozlouceni 😢 Je to smutne, dojemne, ale rozhodne ne nechutne, i kdyz ja bych to opet nedala...

jasekd
8. zář 2010

@eriska a co je poburujiciho na tehotenskem testu, to uz vubec nevim. Taky moc nechapu alba, kde jich je 10 z jednoho dne, ale nase penize to nejsou 😀 A je fakt, ze si vybavim tu obrovskou radost a zaroven sok, ze je to skutecne tady, pri prvnim testu, ze ktereho je Martin, a ten obrovskej sok a lehkou nevolnost ted pri druhem testu 😀 Jsou to zazitky na celej zivot...

katy007
8. zář 2010

Ahoj holky,
Craw: moc gratuluji, jsi šikula 🙂 a v lednu státnice taky budou brnkačka neboj.

Eri: já tu diskuzi nečetla juknu na ni, ale nechápu co je na tom pobuřujícího a pokud ji to pobuřuje tak proč na to kouká? Paní asi je bezdětná a nějak psychicky narušena, pokud by dítě měla nikdy by nenapsala takovou hloupost, že čerstvě narozené miminko je ošklivé! Jako není žádný model, když je chudáček celý pomačkaný a vyděšený co se to najednou stalo, kde je, ale i tak je to přeci moje miminko a tak je nejkrásnější na světě a tak ho vidí i ti, kteří mají maminu rádi (rodina, přátelé, apod.) a vidí taky tu krásu radosti pyšných rodičů! Možná ta paní nechtěla napsat, že těhu bříško je pobuřující, nevhodné, čerstvé miminko ošklivé, možná je to pouz žal a bolest, že sama nikdy maminkou nebude. Teba nemůže mít děti a tímto ventiluje svůj zármutek, jinak to nechápu.

Jasekd: já 10 testů za den taky nechápu! Já měla 2 a stačilo, nač je budu dělat denně? 😅

jasekd
8. zář 2010

@katy007 Prave ze deti ma...

katy007
8. zář 2010

Jasekd: tak to fakt nechápu? Ji se narodil hned nádherný model z reklamy nebo co? 😀

baterka
8. zář 2010

ahoj ženy 😉

@jasekd moc držím palce na pátek! A doufám, že takhle odpoledne je Ti už líp! To je nespravedlivý, že třebas mě nebylo blbě snad nikdy, možná jednou (ale to jsem v rámci chutí snědla zelný salát a zajídala to medvídkama spolu se šálkem kávy.... 😀 ) a třebas Ty trpíš už podruhé.... No, ať to brzy přejde!
@crawler jdi šikula! Moc gratuluju! A státnice zvládneš, máš zatím čas, ale neříkej si to 😅 , jinak nebudeš stíhat. Pokud můžeš, začni se připravovat už teď, ať máš trošku náskok 😉 ! Já to znám, měla jsem pořád pocit, že je dost času a poslední dva týdny to byl očistec...
na diskusi jsem nekoukala, nějak chodím jen sem mezi známé ksichty 😀 a jinam nelezu. Jen vlastně na radu jasekd občas mrknu do látkovek, abych věděla, jak s Marovým arsenálemm dál 😎
tedy, tady je dneska tak hnusně, že jsem byla s kočárem jen dopoledne na poště (došel balíček s úžasnou kombinézou (68/74) ) a teď se mi taaaak nechce... Ale asi budu muset, Marek se tu už trošku nudí.
Jo holky, pomozte, Marek se dneska asi třikrát prohnul do luku, vždycky jsem ho vrátila zpátky, ale co dělat, aby to nedělal? Změnila jsem mu polohu v postýlce (hlava na opačnou stranu), ale inak nevím.... Hodně ho chovám na ruce v klubíčku, nosím v šátku..... 😖 Nenapadá vás něco? Skretik, Tys cvičila Vojtovku, neporadíš?????!!!!???? Dík!

evuss
8. zář 2010

Ahojky hoky, tak my dneska dostali druhou hexu a tu proti pneumokoku. A ani nebyl řev, sice na nás Viky koukala jako jestli jsme se nezbláznili, že dvě na jednou, ale trošku si pobrečela ale jak jsem ji vzala tak byl klid. Tak doufám, že to bude mít průběh jako minule = žádnej 🙂 Jinak v úterý nebo ve čtvrtek jdem dávat naušničky, no to bude asi jinej cirkus ☹

Co se týče té diskuze tak tu jsem nečetla a ani se nechystám. Ale nechápu proč se na ty fotky dívá, když se jí nelíbí 😖 No některý lidi jsou dost zvláštní 🙂

evuss
8. zář 2010

jó craw já bych zapoměla 😅 GRATULUJU! To musí být úleva. Klobouk dolů!!!

jasekd
8. zář 2010

@evuss No mate velkou sanci, ze to bude zase OK, u nas se to zlepsovalo s kazdou davkou. Tak drzim palce...
@baterka no to jsem se zasmala te tve kombinaci 😀 Ty jsi gurman... Tohle taky umim, a pak se mi to vymsti... S tim lukem, to mame taky, ted zas na me cumi celej prohnutej 😠 Ja to ted neresim, a po tech ledvinach se asi zeptam, taky mi to vadi. Nepomaha nic. Me uz napadlo, jestli to neni tim nosenim nastojaka, myslim, ze jsi psala, ze Marek ma taky GER, takze urcite jste ho takhle hodne drzeli... Mozna to fakt vadi, jenze co mel clovek delat. Martin ted zas zacal blejt, jak chce bejt furt na brisku, to je hnus, vsude ta blba mrkev, nestacim ji utirat 😝 Ta diskuse nas asi prastila do oci, jak to ma navic ten cervenej nadpis Otazka, tak to neprehlidnes....
@crawler Taky jsem si rikala, ze bys mela vcas zacit, jenze to se lehko rika, vid... Me by teda asi jen tak neco nedotlacilo ted, kdyz jsem doma, na skole, to byl jinej rezim, clovek byl zvyklej, ja se na statnici ucila urcite 2 mesice, teda jak na kterou, socialni lekarstvi asi ne 😅 Ale internu, velkou chiru a nase statnice urcite, mozna i dyl. Po prichodu ze skoly cca od 15 hodin do noci tak do 1, kdyz bylo volno, i do 3... Vikendy teda az pred terminem, jinak jsem je mela rezervovane na lyze a kolo. Dneska bych se uz nechtela ucit ani testy na autoskolu 😀 Mas muj obdiv!

baterka
8. zář 2010

@jasekd no, ty chutě jsem měla v prvním trimestru, pak už ne a teď by mě něco takového asi taky nechytlo 🙂! I když, ty kila sladkého...., no, měla bych se nad svojí stravou zas víc zamyslet. No s tím ger je to možný, Marek ho má a je to fakt legrace, převlíkám tak 4x denně... Si to představ, bez pračky... 🙄 Četla jsem někde na netu, že je několik důvodů, proč děti ten luk dělají - často proto, že mají víc vyvinutý svalový tonus než mohou na svém stupni vývoje uplatnit. No a pak by to u Marka taky bohla být snaha o přetáčení, protože on to umí jen na bok a ten luk dneska začal dělat právě na boku, třeba se prostě snaží otočit na břicho a koumá, jak na to. No a matka mu to kazí, páč ho vždycky chytí a vrátí 😀
no státnice bych si taky už znova nedala, než jsem otěhotněla, tak mě přijali na PhD., ale já odchodila jen první semestr a pak už jsem na to neměla, dojíždět s břichem do školy, odučit nějaký ty semináře..., a teď je mi skoro jasný, že mé "přerušení" se rovná konec mému slavnému tutilu... No, tak mi holt bude muset stačit Mgr., šak se z toho nestřílí, no ne? Craw fakt obdivuju, studovat při Iškovi!!!

jasekd
8. zář 2010

@baterka Ja si taky myslela, ze si tim pomaha na pretoceni, ale on uz se pretaci celkem zdatne, na jednu stranu teda a jen ze zad na bricho, ale dela to , i kdyz se netoci, dokonce tak i spi 😠 Vratim ho do normalni polohy a rano ho zas tak najdu, i kdyz vetsinou uz je vysmatej a vzhuru, dneska imitoval zvuky budiku, kterej manzelovi zvonil... A taky furt ma na brisku spis ty pesticky... Ten svalovej tomus zni logicky, to by odpovidalo tomu, co jsem psala, ze jsme je musely obe drzet vzprimene... U nas se to hodne zlepsilo, kdyz se mu konecne upravila sire pyloru, i kdyz pravou pylorostenozu nemel nastesti nikdy, jen hranicni siri... Pak taky postupnym prechodem na Nutrilon AR, coz u vas nehrozi, kdyz kojis (nezkousela jsi tenNutriton? Rozmicha se v mlice a da se mu to pred jidlem, zahusti to obsah zaludku, ja to teda nezkousel, protoze od mesice jsem dokrmovala a to jsme akorat meli z UZ prokazany ten GER, takze ja rovnou najela na to ARko.) No a ted zas trousi tu mrkev 😝 Mam z toho nervy zejmena na navstevach, kde maji vsude koberec 😀 My mame plovoucku a jsem za ni veeelmi vdecna.
K tomu titulu, moji segre taky nabizeli dodelat si nejakej ten PhDr. ci co, ja tem vasim titulum moc nerozumim, a ani nechtela, ze Mgr. ji staci, ze az tak badat nechce... Bude si na ekonomce delat inzenyra, tam ma zatim Bc. No a u nas byl ten MUDr. jasnej, tam nic jinyho mit nemuzes, tak ho mam. Ja bych teda nejaky doktorandsky studium nedavala ani bez ditete, nejak nejsem studijni typ, Jako skolu jsem zmakla, i kdyz zacatky s trojkama na vice pokusu, ale nejak mi to neprinasi extra radost, furt neco studovat, takze mne by ten Mgr. stacil bohate...

miselaniki
8. zář 2010

ahoj holky,
všem co dnes měli očkování přeji klidnou noc a žádné reakce.
@crawler - velká gratulka ke zkoušce ty si šikovnááá🙂) s Iškem a za 1 normálně šprtka🙂)
@eriska - no to je super, že sehnal oblek, dnes koupit oblek za slušnou cenu a aby sedl je umění🙂, pak napiš co dovezl Tomíkovi
@jasekd - tak holka vydrž snad se to časem zlepší, mně bylo blbě až do 12tt ale brala jsem kopu hormonů tak to bylo tím
My jsme byli včera cvičit, bylo to moc fajn, jsme tam 4 maminky, dětičky skoro stejně staré. Kryštof jediný kluk, tak koukal po holkách🙂). Paní cvičitelka se bavila - sice 3 holky, ale nejvíc toho "nakecal" Kryštof, půl hodiny něco žvatlal ( u cvičení to nechápu) a pak škytal - no řeknu vám zapsali jsme se hezky🙂.

verisek
9. zář 2010

dobre rano holky,
tak se stal asi zazrak, Niky spi od vecera od 8, probudil se akorat v 6 na jidlo a spi dal, jeste porad 😅
ockovani se vcera nekonalo, jelikoz minule po Prevenaru mu zase zreagovala tuberkuloza a doktorka rikala, ze po hexe by to bylo jeste horsi, takze za 14 dnu jdeme na dalsi prevener a pak uz snad na hexu
chtela jsem uz chodit plavat, ale musime pockat
jinak co se tyce prikrmu nemam nikam spechat, jen vecer davat kasicku

skretik
9. zář 2010

@verisek jee tak to ti zavidim, my dnes v noci vstavali po 2hodinach, hruza, uz nevim jak na nej ☹ . Dneska mame jit taky na ockovani, ale radsi bych aby ho neockovali, mel ted hroznou vyrazku na tvarickach, az ted po tydnu to tak nejak mizi po B-panthenu. No uvidime, jdeme az odpoledne.

soniq
9. zář 2010

@crawler gratuluji, jsi šikovná, že jsi to tak zvládla a to máš ještě prcka doma 🙂.
No, my jsme se dneska vyspali krásně, mlaej spal vždycky tak 4 hodky, takže paráda, ale ja jak jsem zvyklá, že se probouzel často tak jsem nemohla zase zabrat od 2 do 5 ☹, ale co už, si kdyžtak půjdu lehn out odpo jestli malej bude spinkat🙂. Tu diskuzi jsem taky nečetla a asi ani to číst nebudu, chápu že každej má svůj názor tak at to napíše ale já to číct nebdu, jedině kdyby mi to přišlo nějak pod ruku to téma 🙂.
@skretik takže seš nevyspaná, to bude dobrý, musíme mít hlavně trpělivost 🙂
@miselaniki tak se to Kryštůfkovi líbilo, bud ráda, že neplakal 🙂 a že víš že ho to baví a je spokojený dítko

evuss
9. zář 2010

Ahojky,
Mis: super, že jste si cvíčo užili. Aspoň, že je to dobrý, když s nima byla ze začátku taková blbá domluva...
Jinak všem nespavkám přeju ať to brzo přejde.
Jasekd: téda ty nevolnosti musí být hnus a obzvlášť teď když si nejde jít jen tak lehnout a vyspávat, co. Tak přeju ať to je brzo za tebou a pak si jen můžeš užívat Martínka a rostoucího bříška.
Soni: to probouzení znám, taky jsem to teď po dvě noci měla. Viky si vychrupkávala celou noc a já byla od tří každou chvílu vzhůru 🙂
Jo jinak jsem zapoměla včera napsat, že vážíme 5.80kg, na holku dobrý ne 🙂

jasekd
9. zář 2010

@miselaniki Hele, to si mozna jen myslis, ze to bylo tema hormonama, ja totiz brala minule Utrogestan (Martinka mame sice "prirozenou" cestou, ale po lecbe), tak jsem se ted tesila, jak to bude bez toho lepsi a houby s octem 😀 Akorat teda mozna byla s tim Utrosem horsi unava, ale zase jsem se mohla vic prospat. A blbe mi bylo 5 mesicu, tak to ted snad proboha neee 😝
Koukam, ze i s tim ockovanim mate holky trapeni, to jsem teda vdecna, ze Martin je na tohle dobrej, teplotu mel jen poprvy takovou, ze to bylo na cipek na noc, ale druhej den uz uplne v norme. Ja se ted trochu bojim zitrka, na diskusi o ledvinach vsichni pisou, ze ta mikcni je v pohode, ale prece jen, budou ho cevkovat a davat ten kontrast, tak aby nemel nejakou reakci. Je to jen ambulantne, coz jsem rada, ale doufam, ze nas hned nevyhodej a nechaj ho chvili na pozorovani. Sice je to jen do mocaku a ne do krve jako treba izotopy, ale stejne, je jeste tak malej.
@skretik Urcite se na to zeptej, jestli jsou nejake pochybnosti, taky bych neockovala...
@soniq Ty uz nekojis, vid? Ja jsem na nervy a nespavost (treba pred zkouskou, kdyz clovek pretah uceni a pak nemohl zabrat) pila caj Nervova smes od Megafytu, 1 pytlik na nervy a 2, kdyz se chces vyspat 😉 Mne to pomohlo a na rozdil od nejakejch prasku po tom nejsi jak prastena palici, u tech prasku by se taky mohlo stat, ze mladej bude chudak rvat a ty budes spat jak zabita 😀 Ten caj by mel bejt v pohode, jako zadna lahoda, ale za pokus to stoji.
@verisek nadhera, to je dneska jeste lepsi nez Martinek, i kdyz ten ted taky zas spi 🙂 Treba se ti takhle srovna uz na furt.

soniq
9. zář 2010

@jasekd ee, nekojím, Jé, tak díky za radu, zítra si ho koupím 🙂. Jsem o tom čaju neslyšela a prášky jsem snad v životě na spaní neměla a ani nechci brát, jak píšeš, malej by mohl řvát a já bych ho neslyšela 🙂. Tak jsu zvědavá jestli mi ten čajík pomůže 🙂

jasekd
9. zář 2010

@soniq Ja bych si ty prasky prave taky nikdy nevzala, ale timhle nic nezkazis, maximalne ti to nepomuze, ale mne pomahal...

katy007
9. zář 2010

Evus: u nás naušničky proběhly v poho, taky jsem čekala cirkus, že bude poplakávat celý den a nic, jen krátké zaplakání a pak už nic dokonce se za ouška i tahala a nic, ani to moc nekrvácelo, ani nehnisalo. U očkování je tedy 100x jjiný cirkus.

Jo holky dneska jsem zjistila, že od 1.8. mám vyšší výměr MD a ty zbylé měsíce mi na konci MD doplatí nebo jak to bude. Nevíte náhodou? V př. týdnu se chytám do práce a na OSSZ to bude už se fakt těším! 😠

skretik
9. zář 2010

@crawler gratuluju, si fakt sikulka a Isek super kluk, ze te necha ucit 😉 !
@miselaniki a jak probiha to cviceni? My od rijna budeme chodit s Man tak jsem na to zveda, ale uz se tesim
@soniq no zatim to celkem jde, ale asi to na me padne, dnesni noc asi nebude lepsi jestli ho oockuje, ale uvidime. Dokonce jsem ho zkusila nechat i v posteli, ale bylo to k nicemu, spal stejne jen 2hodky, tak jsem ho pak prendala zase do postylky. Vydrzeli jsme az do 8.... Rano se vzbudil zase vesely a stastny a strasne si povidal s kolotocem a hrackama, ted je uz tuhon v kocarku... Vidim to taky tak, ze az bude zase spat (doufam, ze to tak nekdy bude),ze nebudu spat ja, to bude uz ze zvyku...
@jasekd snad ti ty nevolnosti prejdou, me na to ze zacatku zabirala ty tehu lizatka a pak studena voda s citronem nebo cuchat citron. Mela jsem to taky az do 5.mesice ☹ a cisteni zubu byl problem cele tehu...

jasekd
9. zář 2010

@katy007 Nevim presne, ale myslim, ze tak nejak jsem to taky slysela, kazdopadne ty penize navic, to bylo prijemne prekvapeni 🙂 Jinak pevne nervy na urady, u nas to zarizoval manzel, a posilali ho z jednoho baraku na druhej a musel tam dvakrat, ani nevim proc, pani v tom taky mela nejakej zmatek...
@skretik Clovece, toho citronu bych se teda bala, takhle uz ty zuby trpi, kdyz clovek zvraci. Ale je fakt, ze pak uz zkusis vsechno. Mne lizatka zabraly jen malinko, ted je zatim nemam, prece jen jsem doma a mam vetsi klid nez v praci, tak je to lepsi. Jinak na cisteni zubu pri nevolnosti je dobrej jednosvazkovej kartacek, je malej a krasne se dostane i na zadni zuby, aniz by te to natahlo, mam vyzkousene 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru