Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
4. říj 2010

@andrea110409 my už Markovi taky občas čteme, ale zatím ne pravidelně. Co mu předčítáš? Ať máme nějakou inspiraci... Jo a koupila jsem mu 50 největších hitů od Svěráka a Uhlíře, tak jsem zvědeavá, až mu to pustím, jestli se mu to bude líbit. Chtěla jsem nějaké ětské písničky, ale ne nic "tuc tuc" abi Dádu Trapasovou.... 😅

andrea110409
4. říj 2010

@baterka zatim říkanky od Lady a dětské knížky co zbyly po nás s manželem. U babči jsem mu, ale četla i něco z romanu co jsem měla rozečtený já 😀

andrea110409
4. říj 2010

Ale musím se pochlubit..k svatku jsem dostala termohrnek a to je snad ten nej darek co ted muzu dostat. Vecne jsem totiz odchazela od nedopiteho caje a venku na prochazkach sem pak mela zizen...takhle to bude krasne pro ruce a v pohodli 😉

zuzi82
autor
4. říj 2010

@andrea110409 My čteme už asi dva měsíce pohádku před spaním. Matěj leží v postýlce a já nad ním stojím a čtu. Zatím čteme jen krátké pohádky. Někdy u toho usne a někdy ne, ale vždycky mě strašně pozoruje.

@baterka Styl píďalka objevil Matěj včera, tak uvidíme, kam takhle až doleze. My právě z poku dotočíme v pohodě,ale na bok ne a ne. 🙂

baterka
4. říj 2010

@zuzi82 no vidíš, každý umí půlku, tak teď to ještě spojit, by si kluci měli navzájem poradit 😉.
já teď v knihovně našla po nás Pohádky o mašinkách, dýchla na mě nostalgie 🙂, tak začnu číst to

katy007
4. říj 2010

Zuzi: já mohu spíše dopo nebo hned po obědě kromě čt to má Adélka od 15. hod. cvíčo, v pá od 89. hod. plavání jinak kdykolik já mám všechny aktivity až od 18 hod. Př. týden jsme od ne do út na Bečvě, jdeme se trochu zrelaxovat snad Adélka nebude předvádět co předvádí.

katy007
4. říj 2010

Baterka:
já viděla super knihu Zpíváme nejmenším dětem jsou tam všechny známé dětské písničky myslím, že i s notami. Prodávají je v Levné knize za 99 Kč (tuším) mají i web tak koukni já je Adélce chci pořídit, kdyby tam nebyly mohu ti je koupit a poslat.

zuzi82
autor
4. říj 2010

Když už mi Matěj dovolí sednout k netu, tak jsem přidala i pár foteček 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzi82/album...

baterka
4. říj 2010

@katy007 super, díky za tip!!!!! jdu do toho

baterka
4. říj 2010

@katy007 a gratuluju moc k půlročním narozeninám, letí to, viď? tak hlavně ať je zas hodná, hlavně na dovolené 😉

andrea110409
4. říj 2010

@zuzi82 krasne fotky 🙂

baterka
4. říj 2010

@zuzi82 super fotečky, Matese už je kus chlapa 😉 !

zuzi82
autor
4. říj 2010

@katy007 Jééé taky gratuluju k narozeninkám

katy007
4. říj 2010

Zuzi: super fotky. Vaničkujete nebo jste ve "velkém" bazénu? Pak dej vědět jak ti výjde ta ZOO.

Bater: moc děkujeme. Je na tom webu? Nebo máš tu prodejnu někde v okolí bydliště?

Jinak já včera nebo předvčerem hodila fotky z vítání občánků.

baterka
4. říj 2010

@katy007 na webu nevím, ale mamka dělá na magistrátu a ten je hned vedle levných knih, takže jí zaúkoluju 😎 . Fotky parádní, Áda je krásná slečna

mandragora10
4. říj 2010

@zuzi82 Zuzko, Mate je nadhernej a tech vlasu kolik ma 🙂 Tomasek byl vlasac pri narozeni a ted nam nejak pelicha ☹
@katy007 Moc vam to slusi na vitani!!!
Jinak co se tyce zpivani, mam taky z Levnych knih dve CD Tancovala zizala nebo taj nejak....Cd za asi 49 Kc a jsou tam vsechny zname detske pisnicky. Mne jeste pomaha, ze s Tomaskem chodime kazde pondeli cvicit a tam hodne zpivame a rikame basnicky...dneska jsme byli po pate a uz vnimam, ze si ta slova vic pamatuju 🙂

andrea110409
5. říj 2010

Ahoj holky tak musím vzít zpět co jsem včera tady tvrdila o kulení Šimona 🙂 Večer ze spaní se dvakrát sám překulil na bříško, zpátky na záda nechtěl a na bři být taky nemohl protože si tak neumí odpočinout a pořád ho to nutí zvedat hlavu 😎 Dohodli jsme se nakonec na kompromisu a Šima celou noc prospal na jednom boku 😀 Asi mu budu muset vyklidit postýlku a dát všude mantynely, jinak se mi chudinka utluče 🙂

miselaniki
5. říj 2010

Ahoj holky,
@skretik - no to je taky něco, taky už musíš být vyčerpaná, on Kryštof naštěstí hned usne po kojení protože to bych už vůbec nezvládala
@jasekd - no přes den si lehnu když malý spí, ale já neusnu, on byl doma pár dní i manžel tak to taky pomohlo, naštěstí Kryštof je opravdu hodné dítě, takže kdyby spával tak jak před 4. měsícem tak nemám co řešit
@andrea110409 - tak hlavně, že je malý spokojený a spinká, já zatím přes den jenom kojím, uvidím kdy dáme zeleninku
@zuzi82 - malý je úžasně vlasatý🙂) a je na tatínka ne?
@katy007 - no moc vám to slušelo na vítání, gratulka k půlročním narozkám🙂
K tomu čtení - my občas čteme, ale hlavně poslouchá pohádky z CD. Kryštof se otáčí na boky, na břicho sám zatím ne jenom s pomocí, ze zad na bříško to už zvládá. Začíná píďalkovat, mně to přijde hrozně srandovní🙂)

baterka
5. říj 2010

@miselaniki píďalkování je fakt sranda, my se vždycky můžem s manželem uřechtat a on absolutně netuší, o co jde 😀
holky, začla mi zas růst levá spodní osmička, fakt zážitek....., masíruju to furt ultra soft kartáčkem, bo se fakt bojím zánětu okostice, měla jsem ho při osmách už dvakrát... Jas, neporadíš ještě něco?

jasekd
5. říj 2010

@baterka Ahoj. No vic toho moc neni, delas to dobre. X soft kartacek malinkej , at se vsude dostane, pripadne jednosvazkovej, hlavne jestli to krvaci, tak poradne cistit (krvaceni je znamka zanetu), jestli se rozjizdi bolest, skoc k Dr, at to vyplachne a vydrenuje, nez se rozjedou velky bolesti. Ze zacatku to vetsinou zabere. Nejlepsi rada je vytrhnout (chirurgicky), ale pocitam, ze se ti nechce a nemas cas, stejne to objednani trva. Kde mas Dr, jeste v Ricanech (pak vyuzij toho, ze jsi u vasich a jdi) nebo uz v Decine? Jestli ti zbyly z prace strikajdy a jehly (i kdyz teda nevim, jaky nadobicko pouzivaj tvy klienti), nejlepe tlusta jehla, modra nebo cerna treba, tak te jehle ostrejma nuzkama ucvakni hrot, udela se ti z toho kanyla, a vyplachuj si to. Bud 3%nim peroxidem (redeni cca 1 polevk.lzice na sklenici vody) nebo Corsodylem (kupuje se v lekarne, je to chlorhexidin a neredi se. Tim Cors. dvakrat denne, peroxidem i vickrat. Natahni do strikajdy, nasad jehlu a nejdriv zkus, jestli to tece (protoze kdybys pri tom ucvaknuti tu jehlu ucpala, tak to nepotece a ten tlak tekutiny ji muze vystrelit do krku!, poradne to narvi na tu strikajdu), pak strc tu jehlu mezi dasen a zub, co nejhloub ti to pujde, a pomalym tlakem vyplachni, nebo at ti nekdo pomuze, jestli tam nevidis. Pokud ten zub jeste nekouka, tak jedine masirovat, tak jak delas. Tim Corsodylem nevyplachuj celou pusu, barvi bile plomby a vaze se na plak, takze pred vyplachovanim poradne vycistit zuby, at je nemas hnedy. Neudela se to hned, ale casem jo. Jinak je ten Cors. super, ucinnej, vaze se na mekky tkane a tudiz na miste vydrzi cca tech 12 hodin,proto staci vyplachovat 2x denne. Uz jsem o nem psala Karol, kdyz si stezovala na zub...

crawler
5. říj 2010

ahoj holky🙂

Išek moc tetám děkuje za přání🙂

my dnes byli na očkování (2.hexa a 2.synflorix) a mimoto ho i zvážila - tak máme v 5m 8,1kg 😀...na délku ho neměřila, každopádně je to kus chlapa 😀 😵

@baterka
@jasekd Holky byla jsem v super obchůdku v Pardubicích ( obchudek z přírody cézet) a paní látkařka super - radila atd. a hlavně jsem s ní řešila to praní a nakonec jsem vzala na zkoušku balíček oříšků za 25kč - sama mi říkala, že to fakt moc nevypere - že v tom pere vlastně jen "čistý" oblečení a pak jsem vzala Organic http://www.promimino.cz/eko-drogerie-na-prani/o... , který se může používat sám jako prací prášek anebo z něj dělat sliz - vyzkouším obojí a uvidíme🙂

soniq
5. říj 2010

Ahoj holky, vy jste teda toho zase napsaly, 🙂...až budu mít víc času tak to trochu prolítnu 🙂.Jinak Františkovi přejeme opožděně k svátečku. Doufám, že jste všichni zdrávi, nějak řádí chřipka u nás ve Vyškově tak nevím jak u vás. Jinak snad je u vás vše v péoho a žádný problémy nejsou s mimčama a zoubkama atd 🙂. Malej je protivnej, nevydrží být sám, Dr mi říkala, že takové jsou mimča když jim rostou zoubky, že jsou ukňourané, nevydrží být sami a chtějí se chovat, tak u nás to sedí 🙂, rostou mu vrchní zoubky.Jinak jsme dneska byli na očko, zvládnul to dneska moc pěkně, jen mi potom dal pěkně zabrat když jsem ho oblíkala do bundičky, jednu ručku jsem mu rukávem nemohla procpat🙂, měl už hlad a byl ospalý tak to byl boj. Jinaak nás čeká už poslední prevenar a Hexa tak jsu ráda, že to budem mít za chvíli odbytý. Jo, jinak malej v půlroce měří 68cm a váží 7.80kg a je vše ok. Jen se trošku divila, že jak malej je šikovnej tak že se neumí ještě přetočit na bříško, ale když ho zkoušela tak říkala že tak za 3 týdny se už bude otáčet, že to chce jen trošku dopilovat 🙂

katy007
5. říj 2010

Ahoj holky,
moc děkujeme za gratulace k 1/2 narozeninám i k fotkám.

Man: my taky chodíme cvičit zatím jen 2x jsm ebyli a ty říkanky ještě moc neumíme, no snad si to brzy zapamatuji, ale i v plavání zpíváme a recitujeme a od tama si už trochu pamatuji.

Bater: kdyby to tam nesehnala dej vědět a koupím ti a pošlu.

Jinak my jdeme ve čt na půlroční KO tak jsme zvědavá jaká bude váha a zda už budeme muset přikrmovat na jednu stranu bych to i brala malá je teĎ hrozně hladová (možná má zase růstový spurt) ale na druhou stranu chci kojit co nejdéle.

crawler
5. říj 2010

@katy007 ty se máš, že můžeš ještě plne koojit 😵 každopádně dej sem pak půlroční míry Adélky ať ji upíchnu do tabulek🙂

mimochodem - zatím jsem půlroční míry postřehla jen u Jas a Soňky, takže kdo ještě? Tomínek? piště ať můžu doplnit a pak udělat další tabulku a můžete posílat půlroční fotečky😀DD

soniq
5. říj 2010

@crawler jé vydíš, tak já budu muset doplnit ještě ty fotky protože malej nemá žádnou, tak já pak pošlu at jsu taky komplet....🙂

crawler
5. říj 2010

@soniq jasan 😀 supr aspoň Kubík nebude trhat partu 🙂

soniq
5. říj 2010

@crawler a ty fotky ti mám poslat nebo jak? protože ty co chci poslat tak je mám v albumu jo a koukala jsem se jak je tabulka "spěchalky" tak malej se nenarodil o 31dní dřív ale narodil se 23.3 a termín měl 11.4. 🙂...takže o 20dní 🙂

jasekd
5. říj 2010

@crawler No tak to vyzkousej a uvidime, s tema praskama je to nejak naprd. Foto poslu, az je manzel nahazi do pocitace, akorat my jsme uz teda s focenim polevily,co vy, holky, jeste tak zbesile fotite?

crawler
5. říj 2010

@soniq joo, pošli mi je na email ty co vybereš...email ti písnu do ip 🙂 šjujda - to jsem to tak debilně spočítala?🙂

crawler
5. říj 2010

@jasekd my teda fotime zběsile pořád🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru