Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
11. pro 2009

Jo a s tím úklidem má craw pravdu, nezapomeňtě, že ježíšek se narodil ve chlívě 🙂

zuzi82
autor
11. pro 2009

Dobré ráno,
jo jo balon je skvělá věc. Já jdu za chvilku do poradny, tak doufám, že bude vše ok. Pak se ozvu.

evuss
11. pro 2009

Zuzi tak ať vás dr. jen chválí 😉 Pak se pochlub.

katy007
11. pro 2009

Ahoj holky,
tak já včera byla na tom plavání a bylo super, před tím to cvičení nic moc,a le to jsme počítala, byla tam i těhotná porodní asistentka tak spíše povídala co a jak, co dělat, nedělat, apod.
A právě říkala, že pro těhotné není vůbec dobrá posilovna a divoké cvičení a že ženy co hodně chodili do posilovny a mají hodně pevné břišní svaly tak mají problém porodit, že je jim to spíše k mínusu než plusu, že přes tu betonovou zeď mimčo nemůžou vytlačit.

Takže Man nechci strašit, ale raději pomalejší tempa a posilku už vyřaď a naběhni zase po porodu.

Př. týden jdu zkusit bř. tance ty jsou prý pro těhule úžasné a ve čt jdu na tu jogu tak jsme zvědavá.

janinka22
11. pro 2009

dobré ránko.
katy,teda ty jsi ale aktivní! 🙂 to je fajn,hlavně když na to máš čas,tak je fajn využít toho a mít pohyb 🙂 taky jsem to slyšela o těch břišních svalech..já teda před těhu měla břicho vypracovaný ale že bych tam měla "buchty" tak to zas néé 😀 takže myslím,že to bude dobrý,no a po porodu se mi aspoň snad líp bude bříško shazovat..

zuzi,tak dobré pořízení v poradně,pak podej info 😉

já taky zatím ještě nějak extra neuklízela,nějaký vánoční úklid či co...zkusím něco poklidit teď o víkendu,ale přehánět to taky nechci 😎

mandragora10
11. pro 2009

Dobre rano,

tak jsem vcera byla v poradne, vsechno v naprostem poradku, pan doktor byl spokojeny. Dalsi mam az 12.1., spojili mi termin rovnou s testy na cukrovku, tak jsem zvedava, jaky to bude. Kazda, co to absolvovala, me strasila, ze je to nechutne sladky, tak jsem na to zvedava.
Jinak vecer me prepadl hrozitansky prujem, skoro hodinu jsem stravila na WC, pak to nastetsi ustalo, ale rano jsem byla uplne dehydratovana a vaha ukazovala o 1.5 kg min, tak docela sok ☹ Ale ted uz je mi lip, tak snad to byl jen nasledek neceho, co zaludku a strevam neudelalo dobre.

Katy, jojo, to s tim brisnim svalstvem a posilovanim jsme taky slysela, takze jsem to docela studovala a prime brisni svaly uz necvicim vubec a sikme se pry muzou posilovat jen do 2.trimetsru. Ale ono si telo asi samo rekne, je to jako s tim behanim...porad dobry, dobry....a najednou jsem z toho mela nejaky divny pocit, ze me trochu boli bricho, tak uz jsem toho nechala.

Jinak se pridavam ke Craw a chvalim velky balon...mam ho v praci a sedim na nem kazde 2 hodiny aspon 15 minut a fakt to pomaha.

katy007
11. pro 2009

Tak to já nijak extra vypracované břicho nikdy neměla, ale pravda, ukazát pupík v létě jsem si dovolit ještě mohla. Jsme zvědavá jak to další léto 😅

Man: já jdu taky 12 do poradny a na cukrovou vodu hned 6.1. se tedy těším fakt 😠

verisek
11. pro 2009

ahoj holky, tak me prepadla nejaka viroza, takze lezim v posteli a neni vubec fajn, ted jsem zjistovala, co za lekky muzu, tak paralen, oscillococcinum a nejaky tablety od mullera na cucani.. ach jo, a to se cpu vitaminama, ovocem a nikam moc nelezu ☹
jinak s tim posilovanim brisnich svalu, ja byla vcera na predporodnim kurzu a brisko se da posilovat dlouho a v tehotenstvi, ale s mirou, pry je to naopak dobre u porodu.. tak nevim

zuzi82
autor
11. pro 2009

Tak jsem zpátky, dr. chválil. Všechno je v pořádku. Na cukrovku jdu taky 12.1. a do další poradny 8.1.
Dneska jsme se celkem zasmáli. Hned ve dveřích jsem hlásila, že nechceme znát pohlaví, tak říkal, že mi teda může říct jen kdyby to byla dvojčata, že je to holka a kluk. Tak mu říkám, že to už by snad věděli dřív, že tam jsou dvě a on mi vyprávěl příběh, kdy před osmi lety zjistili až na sále, že tam jsou dvě. Paní měla gynekologa, který se s utz moc nekamarádil a tak tam prostě viděl jedno. Když dr. který ji rodil odrodil to jedno, tak šel psát zprávu a za chvíli ho sestra volala zpátky, že se jí to nezdá, ale že ta děloha je pořád nějak moc velká. A ejhle, bylo tam ještě druhé 😀

zuzi82
autor
11. pro 2009

Jo a abych nezapoměla. Neumím si představit svého muže, jak za ty čtyři dny co bych byla v porodnici sežene výbavičku pro druhé mimi (vymění kočárek, dokoupí autosedačku, postýlku a tak.)

evuss
11. pro 2009

Zuzi tak to musí být síla...

Veri já taky slyšela, že posilování před porodem doporučují. Ale ono je možná posilování a posilování.

katy007
11. pro 2009

Veri: kup si jen to oscilo já ho taky měla a hned do 24 hod. zabralo a za 3 dny jsem byla OK, ale já měla pořádnou chřipajznu i teploty a paralen se nesmí to mě řekli v x lékarnách. Pak až budeš Ok tak raději ber preventivně 1x rýdně oscilo taky beru a s dr. jsem to konzultovala.

Zuzi: tak to musí být pořádný šok! No naštěstí mé dr. s UTZ umí a 2 tak u mě není 🙂 jinak gratuluji k dobrým výsledkům 🙂

zuzi82
autor
11. pro 2009

Šok to tedy musí být. Na mě se naštěstí střídají dva doktoři, tak jsem mu hned říkala, že doufám, že alespoň jeden by to poznal 😉

verisek
11. pro 2009

holky nevite co bych mohla na kasel? mam tak strasnej kasel, ze jsem az zvracela ☹

zuzi82
autor
11. pro 2009

Já jsem brala Jitrocelový sirup, asi po týdnu mě to přešlo. To víš ta účinnost není taková. Taky pomáhá vývar z cibule (jako čaj) oslazený medem. Pro lepší chuť mužeš přidat nakrájené jabko.

ivet6
11. pro 2009

Jo a veri, co by ti taky mohlo pomoct:

oloupanou cibuli nakrájíš na tenký kolečka, dáš si jí do misky a prosypeš cukrem (moučka) a přikryješ. Ona asi za 2 - 3 hodiny začne pouštět šťávu, kterou si po lžičkách dáváš! Je to docela dobrý a děsně zdravý!

Tak ať je ti líp 😉

katy007
11. pro 2009

Veri: pošli manžu pro Stodal (stejný výrobce jako Oscilo) je to jak na suchý tak na vlhý kašel, já taky kuckala, až mě z toho natahovalo a občas i zvracela a pomohlo mi, jen jestli máš hodně silný kašel tak ať vezme hned 2 láhvičky, rychle to ubývá a chuťově moc dobrý 🙂
Jinak si kup zázvor kořen, nastrouhej do teplého čaje čím víc tím líp, přidej citron oslaď medem a vypij, celkem je to síla, ale hodně to pomáhá a mimču neuškodí.
Tak hlavně ať je ti brzy lépe 🙂

janinka22
11. pro 2009

holky,gratuluju k úspěšným kontrolám.

veri,přeju brzké uzdravení,hlavně buď v klidu a teplíčku,nechoď ven,teď se má ochlazovat. Snad se tě ten bacil brzo pustí 😉
jinak s tím zázvorem,co píše katy,tak to taky znám,ale já to zkusila jen jednou,protože je to opravdu fakt hnus-je to dost silný-záleží jak silný si to teda uděláš,ale mě to přišlo jak pepřovej čaj 😀 no ale zdravý to určitě je a nepochybuju o tom,že by ti to nepomohlo 😉 s tou cibulí to je taky známá ráda,ovšem myslím,že to nebude mít až takový účinek jako ten kořen zázvoru.

zuzi,tak s těma dvouma dítkama o kterých se nevědělo,to je síla,to by mě asi šlehlo 😀 ale u nás to asi nehrozí,to by taky muselo být vidět na bříšku..

miselaniki
11. pro 2009

ahoj holky,

veri: přeji brzké uzdravení, já ještě můžu doporučit vincentku, výborně odhleňuje, já používám jak na pití tak ty tablety na cucání a mám i nosní sprey, vše se v těhu může.
zuzi: s těmi dvojčaty je to tedy něco, hned jsem si vzpomněla jak nám vkládali dvě embrya a první na co jsme se ptali na prvním UTZ kolik těch dětí vlastně je🙂
man: tak aspoň, že to byla jenom chvilková záležitost
My se máme fajn do poradny jdu 5.1. ráno a odpoledne na 4D a pak někdy v lednu na ten glukózový test, prý je to fakt hrozně sladký ble.

zuzi82
autor
11. pro 2009

no jani, to si možná myslela i ta maminka, že by se to poznalo, třeba na bříšku.
Jinak já mám už čtyři kilečka navíc.

janinka22
11. pro 2009

zuzi,možná 😀 ale moje dr. má naštěstí dobrej ultrazvuk a taky jsem byla v tom diagnostickým centru,takže by si toho snad někde všimli.. ale normálně byste nevěřili co mě minulou noc zdálo - právě že jsem porodila dvojčata-kluky! 😲 😀 dobrý co
já mám navrh dvě kilča zatím,ale do té doby co budu v týdnu jako vy,tak vás určo doženu 😎

crawler
11. pro 2009

Ahojky holky🙂,

dnes mám den ve znamení pečení a vaření, takže jsem si našla čas až teď a to už tu asi žádná nebudete, každopádně verisku přeju ať se brzy uzdravíš! Kašlem si tedy pěkně potrénuješ břišní svaly a mimísek si tedy užije, jak na kolotoči 😉

holky, dneska jsem se vážila - na stejné váze jako vždy - je 6. nebo 7.den, kdy neberu ty vitamíny a váha mi ukázala o 2,5kg míň !!! Je tohle normální??? Byla jsem teda teď míň oblečená - dejme tomu 0,5kg, ale to by znamenalo, že jsem za týden opět zhubla 2kg! Už si opravdu začínám myslet, že je to v těch vitamínech, protože jím pořád stejně a dokonce, jak mi to minulý týden takhle vylítlo nahoru, tak jsem se naštvala a každý den chodila na čokoládu...Takže něco není v pořádku...Ty vitamíny zatím vůbec brát nebudu a uvidím, jak se to bude vyvíjet dál...Možná díky nim zadržuju vodu, ale přitom prsty na rukou ani nohy nateklé nemám...Je to záhada, každopádně mě to potěšilo 😉

S těmi dvojčaty už jsem párkrát něco podbného slyšela - no pro rodiče to musí být pořádný šok!!! A slyšely jste už někdy o ženě, která ani nevěděla, že je těhotná než porodila??? Tohle nepochopím - vždyť nemenstruuje, pak snad může cítit pohyby a celkově veškeré ty změny v těle...A stává se to poměrně často a ani doktoři to nechápou ;-DDD

janinko: mě se taky zdál sen o tom, že jsem porodila, ale chlapeček to byl jen jeden, ale zase předčasně - s mimískem bylo vše ok, ale ještě jsme neměli koupený kočárek a ani vyprané oblečky a nic...To byly stresy, jak to rychle všechno zařídit 😉

verisek
11. pro 2009

craw: a co beres za vitaminy? nejake specialni pro tehotne?

crawler
11. pro 2009

Prvně jsem brala mamavit a teď Calibrum mami pro 2. a 3.trim....Koukala jsem se, že tam je dost velká dávka béček...já nevím...možná jsem na to nějak háklivá, ale nedokážu najít jiný důvod, páč jím pořád stejně a jediný, co jsem změnila jsou ty vitamíny, takže to přisuzuju tomu... 😖 ale možná jsem vedle jak ta jedle ;-D

eriska
11. pro 2009

hezky vecer, tehulky,

tak jsem konecne tady, po tydennim relaxu u babicky, bylo samozrejme skvele🙂 cukrovi je napeceno, ikdyz je pravda, ze jsem se moc nepodilela, spis jsem polehavala, vzdycky jsem jen babi pripravila prisady, ona zpracovala a takovy to mackani do formicek, vykrajovani, atd. to jsem absolvovala od stolu a na zidli🙂 jenze babicka je profik a kdyz ja udelala jeden plech, ona mela dva, takze jsme za dva dny mely hotovo..horsi byly tyhle posledni dva dny, kdy jsem macela a zdobila cokoladou..nastesti po par obliznutych prstech me presla chut a musim se pochlubit, odnesly to "jen" 4 vlockovy rohlicky..a dve kulicky rafaela😀

tak jsem vas uspesne precetla a uz ani nevim, co jsem chtela napsat..no, k tem kocarkum, my byli rozhodnuti pro v-cross, myslim, ze stejny ma verisek v albu, ale pak jsem tak prochazela net a studovala rozmery, tak se pripojuju k zuzi, a asi vyhraje camarelo q12, je vetsi, cenove myslim postejny a v diskuzich si na nej tak maminy neztezuji jako na v-cross, tam dost kritizuji sportak..a co se tyce x-landera, tak ten byl prvni favorit, ale nazivo se mi nelibilo, jak se na nem vykla korbicka a ta rukojet je i dost dlouha a vypada blbe..ale to je jen nas nazor, takze my vybereme mezi v-crossem a camarelem..az ho uvidime na zivo..jinak urco s kocikem nebudeme na 100% spokojeni, co by mel mit ten nas, to zjistim az pouzivanim..🙂

co se tyce sexiku, tak my jsme na tom dosti blede, ale je to tim, ze bydlime kazdy zvlast, nez se nam pritel opravi ten nas bytecek, a kdyz se naskytne prilezitost, ze treba prijede na obidek, tak to dopadne tak, ze se treba mazlime, ale nakoc to dopadne tak, ze uspokojim jen ja pritele, protoze se taky boji..mne to teda prijde strasne roztomily, jak se o me a o miminko boji..horsi by bylo, kdyby mu to bylo ukradeny a proste by sex vyzadoval..taky jsem se ptala, jestli mu to nechybi a on, ze nad tim ani nemel cas premyslet, protoze rano brzo do prace, z prace na bytecek a kolem 10 do postele..takze mu verim, ze je unaveny a taky ma strach..pry nechce, aby mimis byl nejaky zvrhlik😀 tak uvidime, az se prestehujeme do bytecku, jak to bude..ale co se me tyce, tak mi to nijak nevadi..me sexualni chute nijak extra nejsou, tak jednou za tyden a to je dost..spis mi staci jen tak se pritulit, obejmout, dostat pusinku..

holky, co marodite, preju brzke uzdraveni, opatrujte se a bastete hodne vitaminku..my snad uz budeme taky v poradku, ale porad o brisku vim, hlavne v noci, to v nem obcas picha, tak se tesim na ctvrtek, to jdeme na utz, tak nam dr. urco potvrdi, ze mimis je v poradku..ja teda musim rict, ze my mame hodny miminko..on kope obcas rano, po snidani, nebo spise pred snidani, pak nekdy v prubehu dne a vecer, ale jen trosku..parkrat se prevali a je klid..asi se mu v tech specich pekne spinka..jinak je teda vycuranek, jak si dam ruku na brisko, tak kopat prestane..kdyz se stavil pritel, mel snad 20 minut ruku na brisku a mrnous nic, ale jakmile ji oddelal, tak kopnul, tak ji tam zase dal a zase nic..tak jsem mu pak vyhubovala, ze se na nej tatka tesil a on je takova netykavka..ale zase si rikam, ze az se narodi a bude tak hodny a tak krasne spinkat, tak budu rada..jen to teda nezakriknout🙂

ale ted uz vazne nevim, co jsem chtela napsat..tak si jdu oloupat k veceri ananas a tesim se tu v pondeli na vas..

verisek
11. pro 2009

craw: ono to je mozne, pokud tam je hodne vitaminu B, ja driv pribirala dost po antokoncepci, vysadila jsem a nebyl problem
jinak co se tyce kocarku, ten sportak je fakt strasnej, nejspis si nechame hlubokou korbu s autosedackou a pak koupime jinej, jenze toho jsme si ja ani manzel v obchode nevsimli, ze ten sportak je takovej na prd.. az doma po dukladnem zkoumani 🙄 je tam vsude moc latky a dost to vlaje, neda se to nicim uchytit..
jinak uz je mi malinko lip, tak dekuji za rady 🙂

evuss
11. pro 2009

Eri zdravím po dlouhé době. Ty mimina jsou snad všechny stejná, nám to ten mrňous s tím kopáním dělá taky. Manža si ho skoro neužije, to už musí být když nějaký lehký pošimrání ucítí, ale ty největší rany odnáším já, nevím čím to 🙂 Ale máš dobrý, že máte takovýho klíďu, to ten náš dacan je poslední dobou teda až "otravnej" s tím kopáním 🙂 Někde jsem četla, že míma to mají v příšku po 20min. 20min. spí a 20min. jsou vzhůru. No a ten náš poklad se snad od pondělí nezastavil a furt jsem o něm věděla. Až dneska se teda uklidnil a to jsem ho zase po poledni musela přemlouvat ať se ozve, že je to nějaký divný, tak si dal říct a už je zas aktivnější. No su zvědavá co se z něj vyklube 🙂 Jinak se musím trošku pochlubit už taky peču, uf. Dneska jsem si nadělala linecký a rohlíčkový těsto a zítra to upeču. Takže základ bychom měli 🙂 Tak holky pěkný víkend a v pondělí zase napísanou

andrea110409
11. pro 2009

Holky vadí těhotnejm francovka? Nějak se kroutím 😖

zuzi82
autor
11. pro 2009

Ahojky,
tak já dnes naplnila košíčky a trubičky, tak pro dnešek mám splněno. Jsem sama doma. Manžel má v práci vánoční večírek, tak čekám kdy přijde. Říkal, že pojede domů ve dvanáct, tak uvidíme. Jak jsem tu tak sama, tak je mi trochu smutno. Ještěže tu byla až do půl deváté na návštěvě tchýně. Měla fajn náladu, tak jsme si pěkně popovídaly a poprohlížely nově koupené věcičky. Jinak nám po čtrnácti dnech konečně jede televize, tak je to alespoň trochu lepší. Dodnes jsme spíš luštili, co na té obrazovce vlastně je.
Jestli sem ještě mrknete, tak přeji dobrou noc a jestli kouknete až zítra, tak dobré ráno 😉

andrea110409
12. pro 2009

Ahoj holky, máte někdo během těhotenství nějaký typ výtoku ? Nemyslím krvavý nebo hnědy, jedna se o bílý nebo nažloutlý. Upřímně bez intimky nevycházím. zatím jsem si z toho nic nedělala, ale teď jsem si bláhově něco přečetla na internetu o odtoku plodové vody a tak mi to vrtá hlavou ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru