Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
12. bře 2010

Jinak přidávám malý tip. Asi před týdnem jsme řešily, kam se poděly ty úžasné pohádky, jako kačeři a šmoulové a já je našla. Každý den na TV Barandov od sedmi večer běží Animáček. Nejdřív je jeden díl Kačerů a pak dva díly Šmoulů. Animáček je i ráno od osmi, takže já tam mám teď puštěné šmouli. Nevím, jestli jsou ráno i Kačeři, to jsem ještě nevysledovala, ale šmoulíci tam jsou, takže kdo si chce připomenout dětská léta, tak šup se snídaní k televizce. 😉

eriska
12. bře 2010

katy, zdravím tě, tak to koukej potom přihodit fotečky, ať se pokocháme, jako u zuzčiných🙂 a gratuluju ke kontrole🙂

zuzi, tv barandov, to asi není na netu,co? bude to na kabelovce..já šmouli úplně zbožnuju, budu je muset zkusit někde stáhnout, nebo prostě sehnat..to jsou pohádky mého dětství, co bych ráda pouštěla i malému..

zuzi82
autor
12. bře 2010

Eri: TV Barandov je přes Set Top Box

miselaniki
12. bře 2010

Ahoj holky,

tak ode dneška jsem na mateřské🙂. Maliník a lněné semínko mám koupené, semínko už křoupu, maliník začnu od toho 36tt. Kojící podprdu mám jednu takovou obyč a budu si ještě kupovat jednu buď tu anitu nebo od medely. No s tím spaním je to takové všelijaké, usnu pak se vzbudím v jednu pak dvě hodky nespím a pak zase usnu, jsem po ránu celkem unavená. Dnes jdu na předporodní kurz i s manželem tak jsem zvědavá, je to tedy 2 hodky teorie a 2 hodky praktická část, tak snad to nějak vydržím a nebudu mít otlačený zadek.

katy007
12. bře 2010

Já jdu dneska pro maliník a semínko mám doma jak peču celozrné chlebíky. Od kterého tt se může ten maliník pít? Já jsme ted 34-35 nevím proč mi to tu háže o 2 týdny více a upravit to nejde pak mi zase nesedí TP. ach jo.

Eri: hodím neboj, pokud se bude čím chlubit, ale myslím, že bude! Ale nechci se předčasně chlubit.

Já zatím koupila jen 1 kojící podprdu a pak koupím až po porodu podle toho jak mi bude sedět a jak se mi nalejí prsa, apod.

zuzi82
autor
12. bře 2010

Tak jsem právě ukončila nemocenskou a od zítřka mám mateřskou. Huráááá!
Katy: ten maliník už můžeš. Já mám termín o pět dnů později než ty a dnes jsem začala. Může se pít od ukončeného 34tt.
Na fotky jsem teda moc zvědavá.
Misi: čtyři hoďky, to je teda síla, to nevím, jak bych dala. 😒

crawler
12. bře 2010

eri: to lněné semínko se dá koupit ve zdravé výživě a i třeba v dm drogerii 🙂 prodávají ho celé a drcené - doporučuji to drcené, protože když ho sníš v celku, tak z tebe ve stejném stavu vyjde a nemá to ten efekt - je potřeba z něj dostat ty látky...Já si ho dávám do musli, do ovesné kaše...dá se tím posypat chleba s máslem...atd- je to něco jako sezamová zrníčka 😉
Jedny přednášky mám povinně a to je právě ta od 18.00-20.00 - hovada :-///

Já jsem zvědavá, jak mi u porodu půjde dýchání - na kurzu nás upozorňovali jak je důležité jen mělké psí dýchání, že se jinak může stát, že budeme i tzv.předýchané a to se potom dělá na omdlení...

andrea110409
12. bře 2010

craw: s tím dýcháním je to asi děsně individuální, protože nám PA zase řikala o hlubokém a pomalém dýchání...neni prý tak unavující.
Je fakt, že když sem trpěla problémy se střevy (křeče) tak sem se snažila taky je prodýchávat, pomalým meditačním dýcháním s hlubokými nádechy.
No zkusit můžeme všechno 😉

katy007
12. bře 2010

Holky já myslím, že až to na nás příjde tak každá si budeme dýchat jak nám to bude vyhovovat myslím, že dopředu trénovat to ani nejde, že to dýchání příjde nějak automaticky.
JInak já koupila před chvíli to lněné semín mám ho v celku, drcené jsme nikdy neviděla a trošku ho v hmoždíři potluču. A tyky mám LOvelu tak po obědě začnu prát 🙂

Už se mi vaří oběd a voní to tu a já mám už hlad jako vlk 😅

crawler
12. bře 2010

andy, katy: tak to doufám, že si moje tělo samo řekne, jak dýchat...asi je každá jiná...sestra při porodu dýchala jako pes - viděla jsem to na videu ...no prostě doufejme, že nám tělo napoví, ale je fakt, že jsem tady na MK párkrát četla, že těhulka nevěděla jak dýchat, dělala to špatně a pak jí museli přikládat kyslík.masku, apod. a to stejné s tlačením - některá prostě tlačila blbě - jakoby do hlavy...takže asi né každé to to tělo řekne :-/ nám snad jo 😅
když jsem tlačila epino - tak mi to taky prvně nešlo - fakt jsem cítila, že tlačím do hlavy a pak jsem se zklidnila a řekla si ať ze mě klidně vypadne i bobek a začala tlačit pipi a šlo to, ale nemusí to být tak samozřejmé, jak se řekne...

verisek
12. bře 2010

mis: ja jdu v nedelu na kurz s mazelem, na 2 hodky a pak na prohlidku do porodnice 🙂
s tim dychanim ja nevim, kamoska chodila na kurz, u porodu se jakoby predychala, dychala zbytecne moc, tak ji museli pichnout nejakou injekci a dat kyslikovou masku 😒 pak uz to bylo dobry, jinak by asi omdlela a nebyla schopna dal rodit
ja si myslim, ze hlavne je dulezity umet prodychavat kontrakce a pak u porodu v podstate uz jen tlacite a prinadechujete se do doto tlaceni
nas to ucili tak: nabrat pusou vzduch jakoby bublinu a tlacit spodem ven 😅

katy007
12. bře 2010

Craw: nám PA říkala na kurzu, že jakmile se začínáš předýchávat - motá se ti hlava tak začít dýchat do igetitového pytlíku, do dlaní, ručníků a za chvilku se to srovná.

Holky budete si sebou brát aroma lampu, aroma masážní olejíček, hudbu nebo ještě něco jiného?

zuzi82
autor
12. bře 2010

Já aroma lampu zvažuju. Mám koupený od Nobilisu masážní olej na 1. dobu porodní a hudbu už mám taky nachystanou. Taky si beru žínku. PA říkala, že není špatné, když taťka může dávat studené obklady, že nám bude dost horko.

katy007
12. bře 2010

Zuzi s žínkou dobrý nápad tzaky přibalím. A jakou hudbu bereš? Já beru aroma olejíčky mou oblíbenou levanduli a apk budu mít mix od PA na míru citrosy s něčím a olej taky budu mít asi namíchaný.

eriska
12. bře 2010

holky, kočárek je doma, je nádherný, hezčí než v reálu, tak už jen doufat, že bude sloužit a nic se s ním nestane a bude vyhovat mně i prckovi..už přítel vezl k jeho rodičům, takže ho uvidím až se malý narodí..

já si s dýcháním hlavu nedělám, protože mi dost lidí říkalo, že ikdyž chodili na kurz,učili se dýchat, v tu chvíli stejně člověk dýchá jinak..a od toho tam jsou PA, aby ti řekly, kdy a jak dýchat..u nás to tak chodí..

já si olejíčky, ani aromalampu neberu, přemýšlela jsem nad ní, ale jednak nevím, jestli u nás v porodce může být a jednak se bojím, aby se mi z ní nedělalo špatně..mně totiž nezabírala ani na bolest hlavy, spíš to bylo horší..ale hudbu si beru, takový mixík..mám v mobilu a v mp3, nic zvláštního, prostě píšničky, co se mi líbí..

katy007
12. bře 2010

Eri: já mám krásné relax pro mimčo takové jakoby zvonkohry z klasické hudby, ale trošku se bojím, aby pak malá chtěla vykouknout na svět, aby mi v bříšku zase neusnula 😅
u nás aromka může být a dělá mi to dobře tak si ji bvezmu a když mi nebude vyhopvovat tak budu čuchat lizol 😅 ale ne vůbec to tam nesmrdí jako v nemocnici. 🙂

eriska
12. bře 2010

katy, to je dobře, máš to ozkoušený, tak proč to nezkusit..nic velkýho to není, do tašky se krásně vejde..🙂 já už se musím dokopat tu tašku zabalit..spíš tak jako kupím věci a místo přebalovacího pultu mám kupu věcí a hadříků..no, zvonkohry, to bych se jí divila, kdyby pak chtěla ven 😵

jo, jinak kdysi se tu řešily jednorázové kalhotky..já je přemáchla v ruce a krásně drží..takže to tak budu dělat i v porodce, ale ještě mi dala 2 teta, co měla po sobě a ta je vyprala v pračce, a taky drží..

crawler
12. bře 2010

katy: k hudbě - no já si toho vezmu víc, páč za1. nevím, zda budu mít náladu na relax nebo klidně i něco svižnějšího a za 2. první doba porodní trvá několik hodin a nedokážu si představit poslouchat pořád dokola jen jedno CD - to bych asi zblba 😀 takže já vezmu své oblíbené instrumentálky i oblíbené kapely a uvidím dle situace...

eri? díky za tip s těma kalhotkama, taky si je přemáchnu - já se bála, že se mi rozsypou, tak takhle to je super 🙂

mlada.maminka
13. bře 2010

Zdravím všechny těhulky tady...Můžu se zeptat těch, co si nechali zjistit pohlaví miminka, v kterém týdnu těhotenství je to nejdřív rozpoznatelné?????? Děkuji....

zuzi82
autor
13. bře 2010

Ahojky, my si teda nenechali říct, co čekáme, ale někdy, když je štěstí, tak se pohlaví dá poznat už na NT screeningu, který se dělá tak v tom 12-13 tt. Standardně se pak pohlaví určuje na velkém utz ve 20 tt. Myslím, že holky mi to potvrdí.

mlada.maminka
13. bře 2010

ZUZI82: Tak ten mě čeká za 10dní ...Za zeptání nic nedám, ne? 🙂 Děkuji za odpověď

crawler
13. bře 2010

ten z NT ti nikdy neřeknou na 100% spíš je to pořád 1:1, ale ve 20tt už téměř na 100% 😉

baterka
13. bře 2010

ahoj holky,
po dlooooohé době se zas hlásím! Vrátili jsme se ze "svatební cesty" - zlaté písky a malta... 🙂 a už jsem zas na nějaký čas online. Přidala jsem nějaké fotky ze svatby do alba, mimojiné, abych se pochlubila krásným manželem a kolíbkou, co nám udělal kamarád jako svatební dar, je prostě nádherná!
Když tu vidím ty vaše profily, je mi jasné, že se nám to už blíží, dost to letí!
Byla jsem v Benešově na předporodním kurzu, docela to ušlo a aspoň tam pak snad trefíme 🙂. Jen jsme tam byli trochu za exoty, můj manžel se PA ptal, zda si můžeme odnést pupečník - on totiž dělá euroindiány a pupečník se zašívá do takové kožené želvičky jako talisman pro dítě, který ho chrání. PA koukala, ale možné to je, tak byl můj drahý spokojený 🙂!

Jinak u mě snad vše ok, za 10 dní nastupuju na mateřskou a pak už to bude asi jen chvíle a bude prcek s námi. Tedy snad nebudu přenášet, hodlám taky pít maliník a dělat vše možné, protože už teď si připadám jako velryba na mělčině 🙂!

verisek
13. bře 2010

ahojky, nam pohlavi rekli na NT ve 12 tydnu, zalezi jak je doktor sikovny a jaky ma ultrazvuk, v Brne je nej doktor Vlasin z Prenatalu, neznam nikoho u koho by se sekl

baterka
13. bře 2010

nám řekli pohlaví na tuty po maniocentéze, ale to nikomu nepřřeju..., takže pak ve 21tt na velkém UTZ. Můj dr. je pohlavím našeho mimise doslova posedlý a pořád mi z utrazvuju fotí a dává fotky oindíka a pytlíka..., až se manža smál, jestli není nějak sexuálně narušený... 😎 . Ale mi to stejně víme z genetiky, takže rozhodně nekupujeme nic růžového

andrea110409
13. bře 2010

bater: měli jste naprosto nádherné počasí a kolíbka je taky krásná, myslím, že ji budete mrňouskovi ještě závidět a jemu se z ní nebude chtít 🙂 My v okolí nikoho tak šikovného nemáme a tak budeme mít proutěný košík na kolečkách 😉

crawler
13. bře 2010

Ahojky holky🙂

bat: moc gratuůuju a kolíbka je fakt super! 🙂

holky já už měla v noci na dnešek poslíčky - teda nenapadá mě nic jinýho, co by to bylo, páč mě prostě kolem 23.00 probudila bolest jako při menses, pak to přešlo a v 1 ráno mě ta bolest zase vzbudila a trvala ve dvou vlnách zhruba 20 minut---pak to zase přešlo, já usla a do rána už nic...nevím, co jiného by to bylo a bylo to fakt naprosto totožný s menzes...čili žádný zaražený prdy, apod. 😀 takže jsem si natvrdo uvědomila, že už fakt finišujeme!!!! pomóóóóc - ještě nemám ani vyžehlený věcičky, nemáme nastěhovaný přebalovák, nemám toho spoustu!!!!

evuss
13. bře 2010

Ahojky holky,

Bater: moc ti to slušelo, krásná maminkonevěsta a ta kolíbka taky super. Gratulace největší!

Craw: tak já měla taky včera krušný večer. Nevím jestli to byli poslíčci nebo ne. Ale prcek sebou hrozně mlátil, bolelo mě celý břicho a hlavně záda, nemohla sem ležet, sedět, stát no byla to fakt síla. Ráno to bylo chvílu dost podobný ikdyž ne v takové míře, ale ráj to teda nebyl.

Holky jak cítíte pohyby. Já všude čtu, že už mají být jen občasný, ale ten náš rošťák tam má asi furt dost místa a pořád se mele. Řekla bych, že za celej den je v klidu v souhrnu tak hodinu max. dvě jinak sebou furt hází a je jedno jestli ležím, sedím, stojím nebo jdu. Včera jsem řikala manžovi, že doufám, že se po porodu trochu uklidní a on, že doufá že ne, že nechce žádnýho "chcípáčka" 😀 No tak su zvědavá co s ním bude dělat když bude fakt tak živý 😀

Jinak už mám věci do porodky v kabeli, teda pár drobností tam ještě chybí, ale základ máme. A taky sem po tom včerejším večeru nějak "zešílela" a rychle dochystávám aby bylo vše připravené 🙂 Pěkně se nám to krátí. No ale už aby to bylo, hrozně se těším. Ale která z nás se netěší, co 😉

crawler
13. bře 2010

evuss: no náš mimís má období klidu a období divočení 😀 taky jsem si myslela, že už se zdaleka nebude tak vrtět, ale ono už to bude ustávat si myslím...

Jinak k těm poslíčkům - četla jsem, že je to menstruační bolest + třeba nebolestivé tvrdnutí dělohy...celý bříško tě třeba bolí, páč tam máš takovýho divocha...plus ty poslíčci vždy ráz naráz zmizí a ty jsi zase fit a po nějaký době zas...prostě jako kontrakce - rozdíl je jen v tom, že kontrakce jsou pravidelný a interval mezi nima se zkracuje, zatímco poslíčci jsou nahodilý...🙂

evuss
13. bře 2010

Tak menstruační bolesti a tvrdý břicho už jsem taky měla, ale byla to vždy jen chvíla a nic hroznýho. Zato to jeho řádění je fakt hrůza, už zase se do toho opřelo a zase mě začínají bolet zádat... No nic asi se půjdu natáhnout. Jinak jsem do albíčka hodila nějaký foto oblečení, který už fakt nemám kam dávat 😝 a břucha, který už taky není tak roztomilý 😀 No je vidět, že máme měsíc do porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru