Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
31. bře 2010

Jo vzpomínám si, že jsi taky přišla o mimi, než se povedlo. Tak já si tě vezmu za příklad jo. A budu těhulit jako ty teď. Hezky až do konce 😀

evuss
31. bře 2010

Mer: takový myšlení se mi líbí 😉

Mis: žiravka je krásná, skříň teda taky a v kombinaci ne jedničku 🙂

mercedesse
31. bře 2010

evuss: no snažím se 😀 Vždyť bych se musela zbláznit. Jen občas mě to trochu přepadne no.

verisek
31. bře 2010

ahoj holky, tak mne uz je o neco lip, ale zaludek me porad poboliva, spatne jsem spala a bylo mi sileny vedro..jim jen suchy rohliky a banan
ale muzu vam rict, ze jsem mela pekne nahnano co bude, porad si rikam, at uz to mam za sebou a kdyz neco tak jsem z toho vyrizena a rikam si at tam jeste je, ze nechci rodit, ze z toho mam silenej stach..ze to nezvladnu, budu hystericka a nevim co vsechno..

mercedesse
31. bře 2010

Ahojky veri, to je fajn, že je to lepší. Nepanikař z porodu, vydržely jiný, vydržíš taky. Jsi přeci holka šikovná.

crawler
31. bře 2010

Krásný den holky🙂

poradnu má za sebou - dneska to vyšetření bylo nějaký bolestivý :-/ včera mi totiž praskla uvnitř nějaká cévka, tak to trochu krvácelo,tak mě zevrubně kontrolovala zrcadlama a pak ještě čípek - tomu dala taky zabrat - prý ho mám na jeden prst prostupný, ale CS mi napsala 0...tak nevím, každopádně říkala, že na porod se to ještě nechystá...Taky mi předepsala Yal gel, že mo ho doporučuje mnohem víc než klistýr (prý 2 litry vody ve střevech v kombinaci s kontrakcema jsou pěkný blééé)... Taky mi dělali výtěr na kultivaci, tak uvidíme...no a monitor byl ok...nepamatujete si, jaký čísílko vám tam skákalo u činnosti dělohy? mě většinou jen kolem 33, ale párkrát to hupslo až skoro na 50...co vy?

Jinak Eriska si užívá malého - v noci prý naspala jen 2 hodiny, protože se jí pořád hlavou honil porod...malý prý chce být pořád u prsu nebo se aspoň chovat a když ho položí, tak pláče 😉...Jinak psala, že je bolavá, ale šťastná, ale na druhý si prý nechá zajít chuť 😀DD Perlička - ani si nevšimla, že jí odtekla voda - mudr jí vyšetřil a žádnou plodovku už neměla :-d Jinak jich včera rodilo 7, takže to bylo náročný a byla i na nadstandartu (nebo ještě je, teď nevím...) Dneska má kupu návštěv, ale já za ní jdu zítra dopoledne, tak ji budu moc pozdravovat🙂. Jo holky, napadá vás něco, co bych jí mohla vzít jako pozornost??? Poraďte 😀DD Jo jinak, říkala, že pošle mms Tomáška (mě mmsky zlobí, tak to pošle na manžovo číslo), takže když to v pořádku přijde, tak vám sem večer tu fotečku hodím a jinak samo zítra tam půjdu s foťákem 😀DD Jo a prej na cokoliv se chcete zeptat, tak já přetlumočím - tak se ptejte - já si to poznamenám a budu vyzvídat 😀DD
Jo a jinak Tomášek je prý celý tatínek, ale vlásky má po ní 🙂 A už nevím, psala toho dost, tak jsem možná něco zapoměla :-/ 🤐

crawler
31. bře 2010

jo ještě k té délce porodu - psala, že už od půlnoci nemohla spát - ale do 11dopoledne se to dalo - prý jako bolestivá MS, ale pak už to asi bylo sado...takže zase tak krátký to holka neměla - nám to asi utíkalo v tom napětí rychleji než jí...Každopádně vlastně přesně nevíme v kolik porodila - mě přišla smska, že mají Tomáška ve 13:14...

ivet6
31. bře 2010

Ahoj 🙂
Super zprávy o Eri 😉 Moc jí pozravuj a napadlo mě s tou pozorností, nepsala ona pořád, že jí ty pudingy? Já bych jí tam vzala velikej vanilkovej puding 😎 To jí určo k té nemocniční stravě přijde k chuti 😉

mercedesse
31. bře 2010

Super, tak jí moc pozdravuj, vyřiď obrovskou gratulku. A hlavně ať si tě tam taky rovnou nenechaj 😀

miselaniki
31. bře 2010

craw: děkujeme za zprávy od Eričky, moc ji pozdravuj. Co ji vzít netuším, já do porodnice nic moc nenosím kamarádkám, protože to pak musí tahat z porodky domů🙂, takže jenom třeba něco dobrého na jídlo. Jinak je tedy maso, že eri ani nepoznala, že jí odtekla voda🙂.
Super, že máte monitor v pořádku, čísla si moc nepamatuji kolik mi to skákalo, ale taky myslím kolem 30. Píšou, že že u mimi má být srdíčko mezi 110-160 úderů/ min.

andrea110409
31. bře 2010

Ahoj holky,

tak jsme zpět z monitoru, všechno proběhlo v pohodě, v úterý jdu na další kontrolu a to mi už i rovnou napíšou termín vyvolávaného porodu. Čísla mi tam myslím skákaly menší než píšete, ale žádnej problém na vyšetření doktorka nenašla tak jsme v klidu. Mrňousek má prý cca 2,90 a tak nijak přerostlý neni vzhledem k cukrovce. Jsem zvědavá jestli ještě něco nabere 😎
Jinak já sem utahaná jako kůň, od té doby co jsme vystoupila z tramvaje leje a je zima. Půjdu si teda asi lehnout a zkusím na chvilku zavřít oči....papa

crawler
31. bře 2010

ahojky🙂

tak jsem dorazila ze školy...po pardubicích jsem nachodila cca 10km...takže mě začínají bolet pipi kosti a nechci vidět noc, co mě čeká :-/

ivet: díky za tip - koupím jí tedy nějaký pudinky...🙂)

mer: no, kdyby si mě tam rovnou nechali, tak by to mělo hodně velký plus - už bych se nemusela tahat s tím pupíkem 🙂), ale ještě to asi nehrozí - jsem 37+0, takže času dost...ale nebráním sem tomu🙂

mis: jj srdíčko mimíska nám tedy řádně lítalo - chvíli ke 160, pak kolem 100, ale měl i dva "výpadky" kolem 60...ale doktorka říkala, že je všechno v pořádku, tak snad jo 🙂

andy: no na to, že máš TP skoro jako eriska, tak jste pěkní drobečci - nejenomže není přerostlý, ale není spíš menší než mimi bývají? i když on ten odhad taky může být "mimo"

jinak tady taky leje a je vítr, takže hhnus...

Za chvíli přijede manža z práce, takže jestli eri poslala mms, tak vám ji sem lupnu🙂

crawler
31. bře 2010

takl manža je doma, ale Erika asi zapoměla mms poslat...určo má jednu návštěvu za druhou 😀...tak si musíme počkat...já zítra foťák vezmu, tak snad se zadaří nějaká pěkná fotečka🙂

renys
31. bře 2010

Ahojky holky,

tak u nás prosvitá sluníčko, dopoledne jsme byli na nákupu papu a tak mě to zmohlo, že jsem myslela, že pak při vaření padnu, už je to fakt děsný 😅 .

Craw, prosím, zeptej se Erisky, jak moc byly nepříjemný ty prvotní vyšetření v nemocnici, kámošce dělali toho hamiltona 3 x denně a prej do ní dr strkal ruku až po zápěstí, bojim bojim 😖 ...Tak si zítra hezky pomuchluj Tomáška 😵 . Jinak u mýho dr, mam teda aspoň pocit, žádný čísla nevidim, zítra mam kontrolu, tak to ještě zkouknu, a je fakt, že malýmu se taky ten tep chvílema hrozně zrychlil, když se víc hýbal...

andrea110409
31. bře 2010

craw: jojo je menší, ale ja se taky narodila a měla 3,20 a hlavně, když řekli dieta bez c ukru tak dieta bez cukru....z čeho by pak chudinka nabral 😎 O chození mi dneska ani nemluv ....presla jsem si od tramvalek nemocnicia měla jsem toho dost.

renys
31. bře 2010

Andrej, ty máš taky gestační diabetes? Já měla zřejmě dle mých dr ten test falešně pozitivní, protože pak když jsem si měřila ( a měřim nadále) a nějak extra jsem sladký neomezila - tak hodnoty krásný. A jak to skáče Tobě?

janinka22
31. bře 2010

Ahoj holky
Teda já se nestačím divit, jeden den se tu neukážu a už tu jedná z nás porodí 🙂 zase jste tu toho popsaly...takže dočítat to nebudu,ale to hlavní jsem postřehla,takže erisce moc gratuluju!! Taky bych to už klidně radši měla za sebou 🙂
Já byla včera v Brně nakupovat a tak. Koupila jsem takovou pěknou knížku pro prcka,takovej památníček,kam budeme zapisovat různý věci,od narození do 1 roku,tak z ní mám radost 🙂 taky jsem zase letos koupila muškáty abysme to měli pěkný na terase..dneska jsem je už zasadila,ale ven zatím nedala,páč je tam dneska pěkně hnusně a prší.. snad bude zítra líp.
Jo a taky jsem si koupila další kojící podprdy,takový obyč. v C&A za 500,- dva kusy. Takže už jsem vybavená,ještě mi pořád akorát chybí ty plínky..

crawler
31. bře 2010

renys: píšu si píšu a zeptám se 😉....Mě osobně tohle taky dost děsí...radši nemyslet...:-/

andy: no lepší drobeček než macánek, že? doufám, že ten náš nebude po svý mamince, páč já měla skoro 4kg 😕

´jinak holky, jsme fakt všici komplet? úplněk neřádil jako černá ruka???😀DDno, katy a janinka se neukázaly, že? a taky zuzi, ale tý nejde pc...ještě nějaký adept? ale to už by se asi přihnaly zvěsti v podobě sms 🙂

crawler
31. bře 2010

jen to odklepnu tak vidím, že janinka je 2v1 🙂 - no však ty máš ještě jani čas - mimi je donošený až 37(plíce), takže ještě to nechtěj mít za sebou pro dobro mimiho...ale vím, jak to myslíš...🙂 my jsme dostali k narozeninám "album našeho děťátka" - jsou tam okýnka na vlásky, otisky ruček a nožek, rámečky na fotky, apod...Moc hezky dělaný - to si vyhraju🙂

andrea110409
31. bře 2010

reny: já měla hodnoty při prvním vyšetření vyšší o 0,5 nad limit. Moje doktorka řikal že je to děsně málo. Omezili mi ale všechno včetně ovoce což sem porušovala a hodnoty při měření jsem měla většinou tak nízké, že mi řikali že musim víc jíst, ale víc jíst nešlo to už bych se fakt přejídala a nakonec mi řekli, že si můžu přidat ovoce. Během měření jsme, ale zkusila jíst i jednou lžičkou cukru oslazený pudink ( rozdělený na dvě svačiny) a to se jim ty hodnoty teprve líbily protože sem měla kolem 6. Jinak jsem jednou měla ráno i 2 což teda už tlouklo do očí i mě. nevim nechci nijak napadat úsudek doktorů, ale tohle bylo divný.

janinka22
31. bře 2010

Soni,právě jsem ti koukala do albíčka,taky moc gratuluju ke krásnýmu synkovi!! 😵

renys
31. bře 2010

Jé, holky, ty albíčka, ta můžou být pěkná 🙂 , taky se po něčem musim poohlédnout, ale kde? Možná obj. přes net..

crawler
31. bře 2010

renys: mi ségra říkala, že mi to objednávala přes net...zkusím najít odkaz, jaký mám 🙂

janinka22
31. bře 2010

já vím,craw,však v tomto týdnu bych rodit nechtěla,tak v tom 38 tt nejdřív...ono to určitě rychle ale uteče! Teď mi ty dny a týdny opravdu letí... joo tak mě napadlo,že já tu nebudu mít dát komu vědět,protože jsem si s nikým číslo nepředala.. 😅

jojo,tyhle knížečky jsou fajn,že,craw 🙂 se těším až to tam budem zapisovat a aspoň bude památka.. to za nás nebylo..

renys
31. bře 2010

Andrej, no neke....takhle nízký hodnoty cukru, to snad neni možný u těhulky 😅 , vždyť to je potom hypo...... Ty si to ale krásně dodržovala, já teda ze začátku taky, ale když jsem viděla, že ať snim, co snim, pořád stejný, tak na to peču. Doktor mi řekl, že jelikož jsem štíhlá, tak je vidět, že to v tom těle funguje normálně, nikde zbytečná energie, jen teda doufam, že nebude mít malej 4 kg, to bych asi nerada 😅 ...No vidíš, Craw, jaký si byla pěkný miminko 😀 , ale 3 kg by stačilo, což? 😀

janinka22
31. bře 2010

reny,já tu knížku koupila normálka mezi knihama v Tescu a měli tam dokonce 3 druhy.. takže zkus do knihkupectví někam,nebo pak na netu no..

renys
31. bře 2010

Craw, jéé, to jsi hodná, děkuju moc 😉 .

crawler
31. bře 2010

tak já mám přesně toto a je fakt nádherný!

http://www.knihy-eshop.cz/denik-naseho-detatka-...

🙂 ale je jich na trhu hodně 😉

janinka22
31. bře 2010

craw,tak to co máš bude asi vymakanější než mám já..ale to nevadí,mě to tak stačí. Já si to spíš chtěla před koupí prohlídnout co tam všechno je a "ošahat" 😀 to moje stálo 250,-

renys
31. bře 2010

Jani, taky díky za info, no já už to courání po Tescu asi nedam, zítra jedu sice do města, ale manža mi hodlá odjet a vrátit se až v pátek ráno, tak bych nerada neco pok....a 😅 . Holky, to by byl fakt pech, kdyby se to zítra v noci rozjelo...holky, co by jste na mym místě dělaly - zavolat sanitku, nebo říct třeba taťkovi, aby pro vás dojel?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru