Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
2. čer 2010

Přidala jsme taky nějaké fotky...je už pomalu vidět jak se mění 😉

katy007
2. čer 2010

Andy: malý je nádherný a velký klučík. 🙂

Ivet: já sice problém po šití neměla, ale porodní asistentka nám říkala, že na všechny neduhy je dobré potírat mateřským mlékem že to vyléčí vše tak zkus. Jinak moc gratuluji k miminku 🙂

zuzi82
autor
2. čer 2010

Andy: Šimonek je opravdu krásný. A já nevidím, že by se měnil, jen krásně roste. Taky jsem přidala včera nějaké nové fotečky. Je opravdu úžasné, jak každý den zvládnou ti drobečci něco nového. 😉

skretik
2. čer 2010

Ahoj Ivet, vitej doma 😉 a opravdu jak pisou holky venuj se jen Stepankovi a brzy splin prejde, na vsechno ostatni se vyprdni, to pocka. U nas to vypada jak po vybuchu,ale to se neda nic delat,Tomasek me plne zamestnava.
Na to siti je pry dobry sedaci koupele v dubove kure a hlavne hodne sprchovat.´Kolik mas stehu?A jaky byl porod?

Holky mimiskove jsou nadherny hezky rostou 😵 .

U nas noc celkem fajn do 5 do rana. To se vzbudil a nemohl zabrat,takze jsem tak strasne nevyspala a tresti me hlava 😖. Vcera vecer totiz Tomasek hodil desnou savli, tak jsem ho v noci porad kontrolovala....a o mam monitor dechu...,ale uz dobry.

Chci se zeptat, v Tomaskovi obcas tak zvlastne chrci, jak kdyby byl zahleneny ☹, je to normalni,mate to taky? Mama mi rikala,ze to muze byt jak se to jeste cisti ty dychaci cesty, ale nevim nevim.... a doktorka ma pro zmenu dovolenou ☹

janinka22
2. čer 2010

@skretik nám malej v noci taky dělá různý šílený zvuky.. taky nevím jestli má rýmu či co,ale odsát nám nic moc nejde..

Ivi,já taky často stehy sprchovala,mazala gelem s dubovou kúrou a taky si zaváděla čípky co mi dali v porodnici,za 3 týdny od porodu jsem byla zahojená úplně 😉

my máme dnes zas den..tak jako noc-malej je neklidnej,pořád vzlyká a křičí,pořádně nechce spát..nevím co s ním ☹

@zuzi82 tobě už malý reaguje na hračky? Tak to bych už taky mohla zkusit na zabavení hrazdičku že?Já myslela že je na to ještě malej..

skretik
2. čer 2010

Jani u nas to vypada stejne uz od 5 od rana,vzdycky tak na hodku zabere u me v naruci nebo na kolenou, ale v postylce mi place. Uf vypada to na narocny den ☹ .

Jsem zvedava kdy se to pocasi umoudri at nuzeme aspon ven, tohle je fakt hnus...

janinka22
2. čer 2010

a navíc se mi malej na celým obličeji obsypal ☹ nevíte co na to můžu dát??

andrea110409
2. čer 2010

@janinka22 takhle mi malej vyvadel vcera a tak jsme ho v 17:00 bafla dala do kocaru a sli jsme na hodinu ven.....jak bylo asi ani nemusim rikat..hnus hnus. Malej se ale vyspal a pak vecer rozdaval usmevy na vsechny strany 😎

andrea110409
2. čer 2010

@janinka22 : to osypání jsme měli taky na konci šestinedělí a zabraly nám odvary ze šalvěje. Doktorka řikala že v tom šestinedělí je to běžné a tak pokud jste ještě v tomhle období tak to nemusí mít ani původ z jídla.

evuss
2. čer 2010

Ahoj holky,
Ivet vítej z porodnice. Přeju co nejrychlejší zabydlení. Nám to taky trvalo docela dlouho než jsme chytli ten správnej krok 🙂

Sleduju, že těch "problémků" s miminama je tu habaděj, co. Musím zaťukat, že nás nic moc netrápí takže ani nevím co k tomu napsat 😒 Jen teda ty chroptící zvuky tak ty máme taky. Přijde mi, že se jí nahromadí sliny a pak tak zvláštně chroptí. Někdy se s nima popere, někdy je vyprská a někdy samy vytečou a to je pak pěkná kaluž. Nechcu vidět co bude dělat až jí porostou zuby...

Jinak nám se na obličeji udělají sem tam potničky, ale nic jí na to nedavám. Během 24hod. jí to zmizí samo.

An: my byli včera taky venku. Měli jsme tu synovce tak jsme ho s mamkou vzali, Viky vzali do kočáru a při šli ven. Padal takovej ten jemnej deštík takže na nás musel být fakt pohled. Ale děti vyzmrzali, Viky se krásně prospala a bylo všem fajn. No co naděláme v takovým počasí, že.Ráno jsem si vzpoměla jak jsme tu někdy začátkem roku psali, že už se tíšíme až budou prcci venku, budem s něma procházkovat, dělat pikniky, jezdit na bruslích apod. A ejhle, prcci jsou venku skoro všechny a stejnak nic ☹ No jak se říká člověk míní a příroda mění. Tak snad si to zas brzo změní k lepšímu.

zuzi82
autor
2. čer 2010

@janinka22 Jo jo, už hračky pozoruje. Je to vidět i na fotkách v albu, tak to zkus. Nevydrží dlouho, ale čtvrthodinku je vydrží pozorovat. Jestli Adámek už sleduje, co se kolem něho děje, tak by ho hrazdička mohla zaujmout. 😉

zuzi82
autor
2. čer 2010

@ivet6 Buď v pohodě. Já taky ze začátku nic nestíhala a teď už je to pohoda. Když si vemu, že Matěj už vyžaduje pozornost, tak toho stíhám dost. Zvládám uklidit, uvařit a dokonce i upéc něco dobrého a do toho ty nekonečné návštěvy. Prostě teď už je to v klídku. Máme nějaký režim a zvládáme. Tak se neboj, taky se do toho během dvou týdnů dostanete. A až se ti zahojí šití, řekneš si jak je ten čas super, že to dokáže vyléčit. Nezapomenu, když jsem byla schopná si sednout, jak jsem si říkala, že je úžasné, jak je mi každým dnem líp. 😉

andrea110409
2. čer 2010

Ted si uvědomuju že za chvilku bude našim prckům 13 týdnů a název téhle místnosti bude zase aktuálni 😎 😀

katy007
2. čer 2010

Skretik: my taky chrcime zvlaste v noci a k ranu, ale jeste trosku mame rymu tak si myslim ze je to tim.

Jani: z ceho se ti osypal?

Mala konecne uz usnula

katy007
2. čer 2010

Jinak Adélka už reaguje na hračky když ji je ukazuji, usmívá se a na hrazdičce si už hraje na ty boční hračky dosáhne tak s nimi štěrká a pak ještě pěstičkou tluče do zavěšeného medvídka na kterého dosáhne a houpe se a v kočárku sahá na takovou tu šňůru se štěrkátky. Taky jsm edostali hrající žirafu tak jak ji to zapneme reaguje, občas nevědomě do ní žduchne kolínkem nebo ručičkou, začne hrát a ˇAďa se diví co to je 😅

evejka
2. čer 2010

Ahoj holky,moc vás zdravím...dneska nás taky pustily domů 🙂 zdá se,že jsme pohodové miminko a zatím vše klape...jinak detaily porodu snad vynechám,jen jsem si zkusila 24 hod. kontrakcí, z čehož posledních osm bylo opravdu výživných, malá se špatně zarotovala hlavičkou a tak jsme musely na císaře, ve 2.45...ale co,všechno přebolí a když vidíte ten uzlíček štěstí,kterej jakoby z oka vypadl tátovi 😀 ,měly jsme opravdově skvělou péči v nemocnici a manžel se mnou byl i přes noc na pokoji 😉 ,dost jsme se sehráli a i když mě občas přepadá hormonální blues,je to krása 😉 díky za podporu všem

evuss
2. čer 2010

Ahoj Evej, tak tě vítáme zpět. Říkáš. že sis porod "užila" jo. Tak přeju ať na to rychle zapomeneš a máš v hlavě jen to pěkný. Ještě jednou gratuluju k Haničce a těšíme se na fotečky 🙂

katy007
2. čer 2010

Evi: vítej doma, už se těším až budeš mít chviličku a ukážet nám fotky HAničky 🙂

zuzi82
autor
2. čer 2010

Ivet, Evej: Těším se na fotečky, tak snad si najdete brzy chviličku a ukážete nám ty svoje miminečka 😉
Takže už nám opravdu zbývá jen Terka a Merci. Na Merci si ještě počkáme, ale sms od Terky netrpělivě očekávám 😅

mercedesse
2. čer 2010

No na mě si opravdu ještě počkáte, mě teď přišly teprve těhu kalhoty 😀 Mám to v albíčku. Lacláče teda nosím už asi tejden. A konečně jsme 16tt, tak se hrozně těším na kopanečky. Doufám, že budou brzo, i když u mě než se mimi někam prokope, tak to bude trvat.
Jo můžu se vás zeptat? nemáte někdo zkušenosti co opravdu pomáhá proti nadýmání. Je to teda blbá otázka, když vy to řešíte u dětí, ale já bych potřebovala spíš pomoct sobě. Už je to docela hrozný. 😅

baterka
2. čer 2010

ahoj evej!
vítej zpět, tedy holka, ty sis užila... ☹, tak snad ti Hanička všechno vynahradí!

už bych taky brala, aby Marek reagoval na hračky..., snad to bude brzy

vrátila jsem se s Markem z kyčlí, je to ok. Jen tedy ta cesta byla děsivá, počasí neskutečný, ale Marek byl v šátku, autobus jel načas, takže to šlo.

baterka
2. čer 2010

mer: gratuluju k 16 tt!!! užívej si druhý trim 🙂´
na nadýmání pomáhá fenykl, anýz a kmín, klidně tedy pij kojící čaje, mě to pomáhá a Markovi taky 😉
a doporučuju nejíst cibuli, pórek, luštěniny, čerstvé pečivo a mě nedělá dobře kravské mléko (piju sojové a kozí a v pohodě)

mercedesse
2. čer 2010

Jů děkuju bater, zkusím ten fenykl a když tak se zeptám na nějaký směsi. Já bylinky ráda. Piju těhotenskej od teekane, do teď to bylo fajn, ale teď jsem jak balón, no snad bude líp. Moc děkuju za radu. 😉

zuzi82
autor
2. čer 2010

Merci: včera v poledne v Sama doma mluvila nějaká lékařka o probiotických kapičkách pro novorozence a říkala, že je můžou využívat i dospělí a že mamči, které mají dítka mladší než ten jeden měsíc, tak je mají brát a dítku to tak předají přes mlíčko. Tak bych se možná zkusila zeptat v lékárně, pokud je to nadýmání taková hrůza. 😉 Jinak taky gratuluji. Jsem moc ráda, že se ti daří dobře a kopanečků už se brzy dočkáš, pokud nebudeš tak natvrdlá jako já. Já je totiž nepoznala a myslela si, že to jsou právě větry. Že to je Matýsek jsem zjistila až na utz ve 20 tt, kdy mě uhodil ručičkou a já to viděla na obrazovce. 😀 Takže vlastně možná ty probiotika ani nepotřebuješ. Možná už to je mimís. 😀 Máte už vybrané jméno?

baterka
2. čer 2010

mer: nie zač! a na jména jsem taky zvědavá!!!

mercedesse
2. čer 2010

No tohle určitě mimi není, protože to po otočení se na bok má i hlasitý následky 😅
Jména ještě nejsou na pevno, zatím je jasný, že chlapeček bude po tátovi Michal, ale u holčičky to původně měla bejt Lucinka, ale měla by všechno nakonci roku včetně vánoc. Takže budeme ještě pátrat. Mě se hodně líbí Verunka, Terezka částečně se shodnem na Kristýnce, to by měl hroznou radost můj děda, kterej už bohužel nežije, tak by to bylo tak trochu i pro něj. Pak padla Karolínka (tu si vymyslel tatínek), mě se moc líbí i Šárka, ale tu asi neprosadím. Tak ještě uvidíme. Ale Jana po mamince to nebude určitě, to už by byla třetí generace. Poraďte ještě nějaký jméno pro holčičku. Nejlépe aby měla svátek jaro - léto, prosím.

zuzi82
autor
2. čer 2010

Co Zuzanka? Ta je v srpnu 😀 😀 😀
Všechny jsména, které jsi jmenovala jsou pěkné. Napadá mě ještě Vendulka a my měli vybranou Aničku a taky se mi líbí Natálka 😉

mercedesse
2. čer 2010

Vidíš zuzka mě ani nenapadla. Natálka je taky pěkná. No nevím, budeme muset udělat válečnou poradu a s broukem teď není moc řeč, protože mu přijelo vedení z Holandska. Ještě že za 3 týdny končí sezóna a budu ho mít zase víc doma.

miselaniki
2. čer 2010

ivet, evej: vítejte doma, přeji plno radosti s prckama🙂)
evej: tak indikci k císaři jsem měla úplně stejnou, malý se nedorotoval do středu, jenom jsem se trápila o 7 hodin méně, ale jak píšeš odměna je sladká🙂)
mer: ty si už 16tt - to letí, tak za chvíli velký utz, proti nadýmání jde dát i espumisan, je na něm přímo napsané, že se může v těhu, hezké jména máte vybrané, Michal byl taky v užším výběru u nás

mercedesse
2. čer 2010

O espumisanu vím, ale ještě jsem od nikoho neslyšela, jestli opravdu zabírá.
U těch klučičích jmen se mi ještě líbí tomášek, lukášek, filip a tak, ale máme moc hrdýho tatínka, tak musí bej po něm. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru