Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
10. čer 2010

Ahoj holky,
tady hic jak v pekle, ven se nedá doma jsme zabednila, ale i tak Aďa kňourá je hotová z toho horka a to už lezí jen v bodyčku s holými nožkami i pažemi, v noci naštěstí spala, dneska tu lítám s holým prsem malá furt cucá, dneska jsem uvařila poprvé i čajík tak pijeme, ptala jsme se na to dr. zda jo nebo ne a v tkových hicech raději ano. Ale sranda ze začátku ji to asi moc nešmakovalo nebo nová chuť šklebila se u toho a plivala to, to bude sranda jak budou první příkrmy.
A v po řešíme centrální klimu to se fakt nedá, zítra prcháme do hor na chatu snad tam bude lépe.
tak zatím pa

skretik
10. čer 2010

No my dnesek stravili pod markyzou na terase, ale ted uz se tam byt neda, hrozny hic tam je-fuj 😅

verisek
10. čer 2010

holky, muzu se zeptat kolik davate toho cajiku za den? ja uz dneska taky uvarila, koupila jsem od hippu, nejaky na brisko, tak ma i jako prevenci na prdiku, dokonce ani neprotestoval a chutnal mu, dala jsem mu vzdycky spis jen cucnout..

zuzi82
autor
10. čer 2010

Veri: někde jsem četla, že by měli vypít asi 30-50 ml za den.
Vy co dáváte převařenou vodu nebo čajík, jak vám teď mimča kakají? Já začala včera dávat převařenou kojeneckou vodu a dneska Matěj kakal už čtyřikrát. Není toho tolik jako když kadí jednou za den, ale je to řidší. Jak jste na tom vy?

verisek
10. čer 2010

diky zuzi, to tak mohl dneska vypit
jinak my kakame tak jednou denne, ale tak na 3 krat, nejdriv tuhej bobek a pak takovej ten ridsi..
deti ktery jsou kojeny tak pry nemusi kakat treba tyden, ale ty na UM by mely casteji..

crawler
11. čer 2010

Krásné ráno🙂

tak dnes má být prý 36°C fujtajbl...☹

František má změnu režimu - v noci už vydrží na první jídlo do 2 (od 20.00) a druhé mívá v 5. takže pohoda...

Včera jsem udělala zkoušku z ekonomie - sice za 3 - měla jsem 70% z testu-ale to je mi fuk, hlavně že to mám. Profesorka na mě čučela, že v šestinedělí se zaobírám zkouškama 😀DD

Eri: Jsi se neozvala, tak předpokládám, že asi v těch vedrech se Ti nechce, že? No je to hnus a Išek to dost blbě snáší - málo spí...a mám ho jen v plíně, protože i v bodýčku je spařenej. ven mu dávám jen velkou plátěnou košilku, která mu luftuje...

dnes půjdeme na ko v šesti t., tak jsem zvědavá kolik bude Išek vážit a měřit 🙂

@zuzi82 díky🙂 včera jsem si koupila malou termosku a budu to taky tak dělat😉
@verisek taky se chystám koupit ten Hipp, jsou bez cukru, což je super...Já teď dobírám fenyklovej bio v sáčcích, ale 20sáčků stálo 40kč a ten Hipp je 60porcí a stojí myslím kolem 90kč, že? Navíc já mám značku Hipp nejradši - kupujeme tu UM, která nám bezvadně vyhovuje a i kosmetiku máme rádi...🙂

a jak to s tím čajíkem děláte? dáváte zvlášť do lahvičky, nebo přilejete k UM?

andrea110409
11. čer 2010

Ahoj holky tak jsme se za dva dny vyhouply z 4,41 na 4,58 kg 😀 Myslim, že příkrm za chvilku zruším a snad nám půjde se vrátit jen ke kojení. Koupili jsme taky váhu abych věděla kolik malej má, ale bohužel váží špatně a tak ji budem muset reklamovat 😒
Jdu vás dočíst ať vím o čem je řeč 😉

zuzi82
autor
11. čer 2010

Ahojky, jen v rychlost. Za deset minut přijedou rodiče a já tu mám bordel jako v tanku.
My jsme včera Matěje nakrmili někdy kolem půl desáté a vydržel až do půl páté, tak počítám, že se brzy dostaneme na celonoční spaní.
Craw: já čajík uvařím do zvláštní lahvičky a mezi krmením mu dám občas pocucnout. Když to smícháš s umělkou, tak neřešíš žízeň mezi krmením. 😉

verisek
11. čer 2010

craw: jojo stal neco kolem 90kc, ale hledej ho v takovy skleneny lahvicce.. ja dostala hodne kosmetiky hipp, ale bohuzel nam moc nesedi, takze koupem jen v ciste vode a oblicejicek mu omyvam prevarenou vodou a pak otiram cernym cajem, doporucila mi to doktorka..
ja pujde asi dneska s malym ven az vecer, ted jsem ho soupla jen na terasu dokud tam nesviti
jinak mi prijde, ze trochu min ji v tech vedrech
andy: my jsme koupili taky vahu a vazi docela nepresne, zalezi jak se malej vrti a jak ho tam polozim, takze ho vazim vzdycky 3 krat a pak z toho udelam prumer, takze plus minus no
no a ted jsu zehlit, to fakt nesnasim 😝

andrea110409
11. čer 2010

Tak já čaje zatim nedávám...sama piju tak 5 litrů a přikládám šímu kdy si řekne + 20 ml příkrmu. V bytě máme, ale 24 a tak je Šíma normálně oblečenej a nozičky přikryté dekou...jinak nemohl zabrat.

andrea110409
11. čer 2010

@verisek : no tahle haprovala o 30 % jak jsme vypočítali s manželem odchylku a to už je pro nás docela síla vzhledem k tomu že stála 1600.
Žehlení taky nesnáším, malej šel spát a tak upeču asi bábovku...honí mě děsně mlsná 😎

crawler
11. čer 2010

@andrea110409 jste šikulky🙂 a to malýho necháš, aby si prso vycucal a pak 20mlUM? Nebylo by prostě lepší ho teda nakojit z obou prsou? My neustále zkoušíme kojit, ale nejde nám to - malý brzy usíná a já s ním...navíc, jak nezvládne vytahat prso celý, tak mi mlíčka nepřibývá - je ho pořád stejně...Ale dnes jsme byli opět na ko (v neděli máme 6 týdnů) a vážíme již 4500g! což je dalších 350g za týden 🙂 A paní mudra říkala ať už se tím netrápím, že i těch pár kapek, co malýmu dám jsou super a že malý prospívá nádherně a má se čile k světu, takže to nebudu řešit 🙂 Jinak Šíma je tedy spíš zmrzlinka, co?🙂 Išek je doma celý den nahatý jen v plíně, taky by nezabral...no a potí se i tak

Já dnes byla venku s malým od 8.15 do 12.00 a mám toho plný kecky - malej byl v kočárku nahatej a snažila jsem se jezdit stínem, takže spinkal pěkně,a le já byla úúúplně mokrá jak myš...to počasí je poslední dobou z extrému do extrému :-/
@zuzi82 máš recht🙂 udělala jsem mu 40ml fenykl.zvlášť do lahvičky a jsem zvědavá, jak mu bude chutnat - předtím jsem ho totiž míchala přímo do UM. Jinak mi zuzi po čaji kaká stejně jako předtím, ale čůrá víc🙂 dnes počůral i mudru😀

andrea110409
11. čer 2010

@crawler : my kojíme z obou prsou 😉 Ted sem zrovna kojila cca hodinu protože malej se rozhodl že teď ten Nutrilon nebude 🙂 Venku jsme byli od 7 do 8 a to byla naprosta nadhera, jak nadovolene u more, ale prijemne teplo.

crawler
11. čer 2010

@andrea110409 tak to jo 😉 a zkoušela jsi někdy odsát a dát z lahve, abys měla představu, kolik toho malej potřebuje?My jak vyráželi ráno po osmé, tak paráda, ale když jsme se vraceli zpět, tak už to bylo sado...:-/

baterka
11. čer 2010

ahoj holky, zdravím Vás z pekla.... 🙂, je tu děsný vedro. Tedy mě,. Markovi asi moc ne, protože on prostě neusne aniž by byl zabalenej v zavinovačce a ta je vyložená dost tlustým vatelínem, nechápu, ale je mu takhle nejlíp. Než jsem na to přišla, pořád jsem ho měla slečenýho jen do body, nepotil se, ale byl nevrlej a já myslela, že vedrem. Pak jsem ho už v zoufalství zabalila a do minuty byl tuhej! No uf.
zízta mi po 14 dnech přijede manžel a Markovi tatínek!!!! Huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

janinka22
12. čer 2010

@skretik v noci to docela jde,většinou pěkně spinká a budí se jen na kojení,ale večer je někdy zabíračka ho uspat..

včera jsme byli v brně,byla jsem s mým taťkou s malým venku a brečel nám,pak jsem ho musela trochu nakojit v parku a do plíny nám udělal pěknou nálož,měl to skoro až za krkem 😀 a přebalovali sme ho na lavičce no sranda.. pak ještě jedna návštěva ale tam už byl docela hodnej a hodně toho naspal.. ale to vedro fakt snáší blbě,jak vaší cvrčci??

janinka22
12. čer 2010

nějak vás nestíhám dočítat .. ☹

skretik
12. čer 2010

Tak aspon, ze tak Jani, my mame nejake obracene spani, takze pres den dost spime (teda Tomasek, ja nejak nemuzu zabrat 😒 ), pak v 9 jdeme spat, od te doby co vic vnima a prestala jsem ho davat do kolibky, ale do postylky, tak usina sam. Zapnu mu kolotoc, ma tam takoveho motyla od Lamaze a on si tam spokojene usne. Takze jsem ted rada, ze jsem ho nenechavala vyrvat, naucil se usinat sam, jen asi potreboval prijemnejsi podminky 😉. Uz mi takhle usnul kolem 9, 3noci za sebou 😵. Takhle chrupkame do 12, kdy ho nakojim, zase krasne usne a pak zase ve 3, takhle je to super, ale uz nekolik dni za sebou je od 3hodin vzhuru a vzdycky usne jen na chvilicku a pak je zase vzhuru a takhle az do rana.hruza. Nemate nejaky napad, jak mu to spani otocit? Nevim jak ho udrzet pres den vic vzhuru, kdyz se mu chce spat, tak proste spi ☹ .

@janinka22 tak to byla vesela prochazka, vid 😀 😝 , ja uz se taky tesim na nejake vetsi prochazky, ale v tomhle vedru se mi teda moc nechce...Jeste, ze mame tu zahradu

andrea110409
12. čer 2010

@skretik ahoj v porodnici mi radili abych budila formou "otravování" a to je že se kontroluje plína a nebo se přebalí. Ono jak je mu zima tak se probudí. Já mám taky problém že Šíma přes den hodně spí a jak máme problém s tou váhou tak ho musim budit na krmení. Někdy je to fuška protože se nechce probrat a nebo usne u kojení. Dneska to má ale otočený a spal asi 20 minut.

Jo a váhu jsme reklamovali protože odchylka 30% se nám zdála opravdu hodně. Novou budu mít, ale bohužel až těsně před kontrolou u doktorky a tak nestíhám kontrolu váhy doma abych věděla s jakou váhou tam jdeme 😒

verisek
12. čer 2010

jani: ja vetsinou krmim malyho mezi 4-5 rano a pak se mu taky nechce moc spat, ne ze by brecel,ale vrti se, vydava zvuky a nechce spat, takze dneska jsem podlehla a vzala si ho k sobe do postele, tam usnul, trpajzlik vycuranej 🙄
jinak posledni dobou dobou zacal strasne prdet v noci, ale to jsou rany 😅
vzycky si zakope nozkoma a bác

baterka
12. čer 2010

tak to Marek v noci spí, budí se (nebo ho vzbudím já) po max. 4 hodinách, ale musím ho pak chovat nez usne, sám usne málokdy... ☹, no snad to přijde, nemám to srdce ho nechat křičet. Navíc doktorka mi radila hodně chovat a nosit, jak se pořád klepe..., tak věřím, že to dělám v jeho prospěch. Taky uvidím, co mi na něj řeknou ve čtvrtek na té neurologii... ☹

skretik
12. čer 2010

No ja uz ho pak taky beru do postele a tam obcas vytuhne, on v te postylce neplace, jen porad kope nozickama, brouka a sem tam lehce pobrekava, ale ja proste neusnu,kdyz nemam jistotu, ze spi, nejak me ty skreky rusi 😅 . Dneska jsem to chtela zkusit nejak obratit, ale obavam se, ze se to nepodari, dopoledne jsem ho uspavala, s tim, ze ho zkusim nechat odpoledne vzhuru, ale vydrzel hodku a uz zase chrupka, takze mam asi smulu.

Bater ja souhlasim, oni ty miminka proste potrebuji citit blizkost. Vzdyt celych 9mesicu byli porad blizko a citili teplo.
Ja kdyz zacne plakat tak ho taky zvedam a chovam, ale Tomasek je hodny a moc neplace, tak ho mam v naruci, kdyz je vzhuru a povidame si. Je to uzasny pocit, kdyz se s miminkem navaze kontakt nebo kdyz clovek vidi, jak ho dokaze naruc utesit!!! 😵

skretik
12. čer 2010

Bater a drzim palce na neurologii? Rekla Ti doktorka z ceho by to mohl mit???

baterka
12. čer 2010

@skretik no neříkala, jen vím, že v porodnici mi říkali, že mám nějakou hodně dráždivou dělohu a pak když se Marek narodil, tak se u přebalování klepal (nožičkama a někdy i ručičkama) a taky o něm říkali, že je dráždivý, dokonce to chtěli řešit nutrilonem, to jsem zatrhla, z nedostatku jídla to určitě nemá a neřekli mi, čím by to mohlo být. Prostě mám žádanku na vyšetření, kde je napsáno, že je dráždivý... 😒 tak uvidíme.

andrea110409
12. čer 2010

@baterka zarazily mě dvě věci: ty budíš Marečka v noci? A pak ještě jak se diagnostkuje ta dráždivost ? Šíma taky pořád klepe nožičkama a ručičkama, ale já myslela, že je to u mimin normální.

crawler
12. čer 2010

@skretik já jsem měla článek v Miminku o nočních sovičkách a jejich režimu - zkusím dohledat a pokud tam budou rady na obrácení režimu, tak ti písnu a nebo zkusím ofotit a dám ti to sem, ju?
@baterka ta dráždivost je nějaká divná - a pláče u toho klepání? já že Išek se klepe vlastně pořád 😉 heká, šije sebou o 106 i ve spaní, ale nikdo nic neříkal a jinak je to spokojený miminko, takže neřeším ...

A k tomu chování- mám úžasnou knihu (Nejšťastnější miminko v okolí) od uznávaného pediatra, který se od svých studií zabývá pláčem dítěte a jeho uklidňováním a jeho rady jsou - chovat chovat a chovat první 3 měsíce neboli čtvrtý trimestr, kdy si děti budou pozvolna zvykat na zcela jiné prostředí než byla děloha. Od 4. měsíce se na to má začít dávat pozor, páč už si dokážou zvyknout na chování a můžou být vyčůraní - první čtvrtrok ale ne, takže chovejte miláčky - to je to, co potřebujou 😉

jajik25
12. čer 2010

Ahoj holky čtu že si děti berete do postele nebo jen hodně chováte.Neříkám že to je špatný ale moc dobrý taky ne.Samozřejmě že tak malý děti chtějí cítít blízkost matky ale časem bych je to raději odnaučila.Znám to z vlastní zkušenosti.Třeba to spaní v postely,občas to nic neudělá ale každý den to není dobrý.Až budou starší tak je to nebudete moci odnaučit.A chování klidně ale do určitý míry.Časem bude větší a větší,těžší a těžší a budou vás akorát bolet záda a ruce.Taky syna hodně chovám a mazlíme se ale když prostě potřebuju něco dělat a on brečí tak si ho třeba dávám do vajíčka a beru si ho sebou a povídáme si.
Jen sem vám chtěla říct svoje zkušenosti tak si užívejte miminek dokud to jde.Strašně rychle rostou.
Ještě jedna věc.Potřebuju se někomu pochlubit.Dneska jsem zjistila že nám vylezl první zoubek a druhý je na cestě. 😀
Tak se mějte krásně

crawler
12. čer 2010

@jajik25 gratulka k zoubku🙂 to si dal načas, že? 🙂 i když je to lepší než jak mému švagrovi - tomu vylezl první zub, když měl 2 měsíce !!! 🙂

jajik25
12. čer 2010

no docela jo,už několik týdnu dost slintal ale pořád nic až posledních pár dní byl docela dost nepříjemnej a ubrečenej,vůbec mě to nenapadlo a dneska jsme to zjistily tak doufám že už to bude dobrý
ve dvou měsících?Tak to je teda něco. 😨

verisek
12. čer 2010

tak ja cetla to stejne co craw, do 4 mesicu to nevadi, chovani atd.. pak uz se zaciinaji moc rozmazlovat a dokonce jsem cetla, ze nechat mimco vybrecet v tomto veku je taky blbost, to funguje az u starsich
ja jsem ted malyho strcila do kolibky a kdyz zacne knourat tak s nim jen zahoupu, zatim to funguje..
jinak to vedro je teda dneska mazec..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru