Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
25. čer 2010

@skretik to se ještě může tisíckrát změnit.... 😉
já mám taky pocit, že přes den nic neudělám, při tom v těch 22hod padnu za vlast a ráno se vzbudím v tý samý poloze... 😅

andrea110409
25. čer 2010

Ahoj holky dekujuza podporu 😉 na rýmu jsme dostali Pamicon (atibiotika) ty uz mame podruhe, má totiž rymu zelenou a tak to nechci zanedbávat...prvne mi nerekli ze maji byt v lednici a tak sem je mela jen tak v obyvaku a tak kdo vi jak zabiraly 😒 . Na kašlík máme taky nějaké kapičky.....no je toho na muj vkus az dost, ale nechci to pdcenit, prece jen je moc malinkej. Na sebe sem pes a snazim se zadnou chemii do sebe necpat, ale kdyz on mi pokaslava rano uz tyden tak sem podlehla ☹

andrea110409
25. čer 2010

@jasekd co je GER?

jasekd
25. čer 2010

@andrea110409 Gastroesofagealni reflux, obsah zaludku se vraci nahoru a deti blinkaj. Neco jako paleni zahy plus blinkani. Muze za to nedokonale vyvinutej travic trakt, u malinkych deti dost bezne, v horsim pripade napriklad zuzeni pyloru - prechodu zaludek strevo. Malej mel siri toho prechodu na dolni hranici, ale rustem se zlepsuje, pristi tyden jdem zas na gastro a ja doufam ve zlepseni a ze uz nas vyradej a zustanem jen v nefro poradne. Oni ty chlapecci maji daleko vic tehle nedokonalosti nez holky, jsou proste pozadu 😉
Zelena ryma, to uz se resit musi, to je jasne,Martin jenom psika, pokaslava a ma obcas ucpanej nos, ale moc to odsat nejde a hleny ma normalne cisty. Oni se takhle cistej, protoze jak blinkaj, maj to vic podrazdeny. Myslis, ze ja mela Pamycon v lednici? Prdlacky, jasne, clovek by mel cist pribalak, ale kdo na to mel v 6ti nedeli cas a myslenky. My to meli nastesti jen do pupiku, kdovi, jak byl ucinnej 😒 Takze odted vsichni cteme pozorne pribalaky! Ja ctu indikace, kontra, nezadouci ucinky, a na tohle js se taky vykaslala...

verisek
25. čer 2010

ahoj holky,
tak dneska jsem se vyspala, jak dlouho ne
malej zalomil v 9 a probidil se az ve 3, dali jsme papku a pak jsme vstavali az o pul 8
kez by mu to uz vydrzelo 🙂

andrea110409
25. čer 2010

Hele a myslis ze by mu to mohlo ublizit ? Lekarnice rikala ze by to melo byt v lednici, ale snad to znamena jen ze jinak ztraci ucinnost. A přesně jak řikáš, kdo měl čas u nás v 5 nedělích to číst. To jsme měla strach i o sebe jestli mi neharaší protože občasná panika, že to nezvladám byla děsná ...naštěstí to všechno koncem šestinedělí zmizelo a jsme v pohode.........vám přeju strasne moc stesticka 😎

andrea110409
25. čer 2010

@jasekd tak sem ten letak precetla a to je skoro na oběšení.....při předávkování hluchota......copak ja vim jestli jsem kapla do nosiku 1 nebo 2 kapky.......to si neuvedomuji jak se to dite v 5 tydnech mrska ? ☹

jasekd
25. čer 2010

@andrea110409 Dik 🙂
Hele, zas ten pribalak neber az tak vazne, jen se to proste nesmi kapat, jak se ti zlibi, nekdo si mysli, cim vic tim lip a kape jak vzteklej 😀 Ja mam s kapanim problem i u Vigantolu, kapka nebo 2, jak se mrska, a kdyz si nejsem jista, jestli jsem ten den dala, tak radsi nedam, je to vit.D a tim lze predavkovat. ATB se musi brat pravidelne, bych si i psala, kdy jsem to dala, ale kapka navic nemuze uskodit, presne, kdo ma vedet, jestli se dostatecne trefil? Oni do toho pribalaku musej napsat uplne vsechno. Kdyby vsechny ty komplikace realne hrozily, musel by se clovek bat, ze pacienta zabije...

andrea110409
25. čer 2010

@jasekd D davam na lzicku do mlika a to je pohoda...a děkuju 😉

jasekd
25. čer 2010

@andrea110409 skoda ze to nejde lzickou i do nosu 😀

andrea110409
25. čer 2010

@jasekd to mi povidej 😉

crawler
25. čer 2010

ahoj holky🙂

koukám, že nás je víc, co jsme měly dobrou noc - pro mě to byla nejlepší noc, co máme Iška! 🙂 Jak jsem psala, že hrozně málo jí, tak víte čím to bylo? Koupila jsem novou savičku od NUKu a tam byla tak svinsky malá dírka, že to prostě nezvládl, po 20ml se utahal a víc nezvládl - já to totiž zkusila a vůbec mi to nešlo, ak zakročil taťka - vzal rožhavenou jehlu a dírku jsme prošťouchli - vypil 160ml za 7minut a za chvíli si vyžádal dalších 120ml - byl hrozně vyhládlý, protože takhle málo jedl od víkendu☹ Hrozně mě mrzí, že mě to nenapadlo...No, jak se nadlábl, tak usnul ve 21.30 a na jídlo se probudil až ve 4.30 - čili pro mě defakto celá noc plná sladkého spánku😀, pak jsem dala prso a spinkali jsme do 8.15 😀

@jasekd No, u kamarádky jsem vyzkoušela ele.odsávačku a vycucala jsem polévkovou lžíci z obou prsou dohromady, takže šílený, ale před každou lahvičkou ho přikládám a teď už si při každém jídle z prsa tak 15x polkne - těžko říct, kolik to může být - nemám váhu, ale fakt je ten, že když ho dám ráno k oboum prsům, tak ještě usne a vydrží tak hodinku a půl bez jídla, takže mlíčka určo přibylo - piju kojo čaje, tak možná to taky pomohlo...Každopádně bez dokrmu ani ránu!! 300g UM máme na 2 až 2,5 dne... 😅

ivet6
25. čer 2010

ahoj holky,

doktorka nám předepsala probiotické kapky od firmy gama, stály mě v lékárně 650,- kč, nejsou to ty, které mají na slovensku za polovic? Nemůžu je ale ve slovenskejch lékárnách on-line najít... 😖 , říkala sem si, že kdyby nám pomáhaly, příští si objednám tam odtad.

Neřešily už ste to tu? Jak to je? 😠

andrea110409
25. čer 2010

@ivet6 Ahoj ivet, jsme ochotna prenechat nepouzite probiotika za tu polovicni cenu, mám je z Polska a my je nebudem potrebovat

ivet6
25. čer 2010

@andrea110409 Vám nepomohly? Já právě chci počkat, jestli nám to k něčemu bude, mně osobně tydle věci nepomáhaj, takže si taky u Štěpky nedělám velký naděje, že to bude zázrak....ale kdyby jo,a tys je ještě měla, tak si ti řeknu 😉

andrea110409
25. čer 2010

@ivet6 my je ani nepouzily protoze nez na ne doslo tak to Šimonka preslo a koukám ze si tam napsala 650...to sem se prekoukla a necham ti je klidne za 250 Kč. Hele jasny u nas v lednici klidne pockaji 🙂 Jo pozor musi byt v lednici, at nedopadnes jako ja s tema ATB 🙂

skretik
25. čer 2010

Holky co mate matraci kokos-pohanka, na ktere strane vam miminka spinkaji? Dekuju

jasekd
25. čer 2010

@crawler Mi povidej, savicka NUK... To ARko Nutrilon jak je hustej, tak tim sotva protece, malej se nadre a taky mi ted nechce jist, resp.taha 160 ml hodinu, musim ho budit... Kdyz jsem to redila obyc Nutrilonem, tak to teklo lip, jenze se zhorsilo to zvraceni a vic ho trapilo brisko, tak jsme se vratili k AR a asi je to linej tahat. Uz jsem premejslela, ze dam tu druhou velikost savky, mam je doma, no a nebo prostouchnu taky jehlou. K tomu odsavani, ono to fakt muze bejt naprd, ta odsavacka, ja mam jen rucni a skoro nic nevysaje. Na to polykani pozor, Martin klidne saje 10 minut, krasne, klidne, polyka, rikam si pohoda, neco tam ma, a pak ho zvazim a vytahl 30, takze nic 😠 Takze ja dokud se budu snazit kojit, bez vahy ani ranu. Rano si z obou vytahne tak 100-140 a behem dne treba jen 50. Po kazdem krmeni dokrm a jeste vazeni, no vopruz. Mas peknyho jedlika teda, takovy mnozstvi by Martin nedal, a to je starsi. Akorat ty mas normos vyzivu ne, zadnou zahustenou, ta mi tekla z toho NUKu jak vztekla, az se tim zalykal...
@ivet6 Jo jsou to ony, akorat jak psala andy, musi to bejt v lednici a nevim, jak to ze Slovenska posilaj. My je mame tady odsud. Martin mel zacpu po tom ARku a to se teda zlepsilo, kadi jednou za den, pravidelne dopoledne, brisko ho celkem netrapi, takze za nas dobry. Spis to asi celkove zlepsuje traveni, pokud ma nekdo prdy z toho, ze treba u krmeni napolyka vzuch a neumi krkat, tak to asi uplne fungovat nebude, na to je asi lepsi nejakej Lefax nebo Sab. A moje Dr rikala, ze je davat nemusim, kdyz jsem od zacatku plne kojila (kde jsou ty casy...), no ale ja to zkusila. Treba se ale srovnal diky tomu, ze uz byl starsi nebo si na to UM zvyknul. Zrovna andy bych to doporucila, jestli ma uz podruhy ATB, tak to vzdycky strevni mikroflorou zamava. Ted teda kazim Ivet vyhodny nakup 😀 Dneska js videla v televizi, ze snad v Plzni delaj nejakou studii a davaj to mimcum v porodnici, ty probiotika a ze je nizsi vyskyt alergii u nich. Davaj to snad detem alergiku. Taky rikali, ze nejvetsi pravdepodobnost alergie maji deti narozene v pylove sezone, coz jsou ty nase (teda spis vase, kdyz ja rodila 29.3., tak pri odchodu z porodnice u nas snezilo 😀 My sice alergii nemame, tak Martin vylozene rizikovej neni, ale kdyby to platilo, nebylo by to spatne.
@skretik nekde jsem snad cetla, ze ze zacatku na kokosu, pak pohance, ale nevim, my mame jen molitan kokos z obou stran
Sorry za roman

skretik
25. čer 2010

Pro toho koho to zajimalo v mem albu je nascanovany clanek z Betynky ohledne toho kojeneckeho plavani. Popravde receno si myslim, ze je to jako se vsim, spousta nazoru, ktere si protireci, tak je to na nas maminkach a na nasem instinktu co uzname za vhodne...

Preji vsem klidnou noc a dlouhe spani 😵

ivet6
25. čer 2010

@skretik na obalu u tý matrace byla napsaná jako vrchní vrstva ta, jak se sype 😀 takže to bych řekla, že bude jistě pohanka 😉 a ta spodní, je ta tvrdá vrstva kokosu 😎 my to prostě máme kuličkama nahoru 😉

verisek
25. čer 2010

ahoj holky,
tak nam treba ty probioticky kapky za tech 600 nepomohly, nechala jsem si je dovezt ze slovenska, tam vyjdou na nejakych 10 euro
ale zalezi z ceho prdouska to brisko boli, u nas to je tim, ze hlta vzuch a neumel si prcnout
ted davam sabsimplex, kterej je delanej na to a uz je to lepsi, k tomu jsem koupila laktobacilky, ty davam jednou denne do mlicka a super
chce to zkouset
navic se dost vrti a kope porad nohama, tak to mu asi taky pomaha si prcnout

katy007
26. čer 2010

Ahoj holky,
tak ještě včera Aďa byla z očkování hotová, sice už neměla teploty, ale byla apatická a pořád jen spala a budila se jen na jídlo, chvíli vzhůru a zase šípková, až večer se z toho vzpamatovala a chtěla si hrát a zase začala povídat, dneska už je v pořádku, ale ve čt měla horečku, musela jsme ji dát Panadol baby.

JO holka to slízl vše najednou, kromě 3 očkování (nebije se to nvzájem tak se to může dát hned najednou) ji ještě z hlavičky brali krev na krevní obraz, ale je vše v pořádku. Tak si holka fakt "užila".

Ivet: my taky měli žloutenku a pořád jsm echodili na odběry, brali ji to z hlavičky. Ale už je to OK, pomohlo, když jsem odstříkavala mléko a převařovala. Vy ještě bojujejete nebo už jste se žluťáka taky zbavili?

Za chvíli jdeme ven v parku je nějaká akce bude tam zpívat Zelenková, Farma a ABBA revival.

Holky nekupujete někdo oranžové pampersy Sleep and play? Jaké jsou? A co používáte na zadeček? Já Rybilku ale dost smrdí tak bych chtěla zkusit nějakou jinou mast.

mandragora10
26. čer 2010

Ahoj Katy,

tak my bezne pouzivame Pampers active baby, ale ted jsme byli tyden u nasich a oni nam koupili Sleep and play....maji trosku silnejsi a bytelnejsi lepeni, prijdou mi o malinko silnejsi, ale Tomikovi vyhovovaly. Na zadecek pouzivame na stridacku Rybilku a Bepanten, na cestovani mame Babylove z DM, zeleny s hermankem a taky nam vyhovuje. Tomik asi nema mco citlivy zadecek, snasi jakekoliv mazani i plinky 🙂

Teda, ta reakce po ockovani me trosku desi, nas to ceka za 3 tydny....cipky teda Ade pomohly?

crawler
27. čer 2010

hojky hoj🙂 tak jsem skoro po 14 dnech opět doma 😀
@katy007 my měli 2 balíky Sleep and play a vyhovovaly nám moc - příjemně voní a vůbec neprotíkaly (ale tytéž vlhčené ubrousky už nikdy - hrozně silně parfemované a žádnej zázrak). Jinak taky běžně používáme Active BAby od pampers a ted máme i balík Pampers Premium Care a ty jsou taky výborné - jsou úplně hedvábné měkoučké - super, jen jsou dražší no, ale jinak doporučuju!🙂 na zadeček máme rybilku a calciovku...

jinak náš poznatek - Išek se osypal po koupeli od SebaMedu - zhrubla mu kůže a červené pupínky se vyrojily ☹

ivet6
27. čer 2010

@katy007 my se žloutenky zbavili třema dnama intenzivního slunění krz okna....o převařování jsem nic neslyšela... 😕
@crawler tý jo to je zvláštní, sebamed měli na novorozence v porodce s tím, že na ní ještě nikdy nezaregistrovali alergii a hrozně jí doporučovali...tak jí máme a Štěpulkovi vyhovuje 🙂 Tak ať to Íšovi rychle zmizí, držíme palce 😉

janinka22
28. čer 2010

ahoj holky,

jdu vás pozdravit,nějak poslední dobou nestíhám sem chodit,číst natož psát..malej už je hodnější,tolik nekřičí,ale je víc vzhůru a chce abych se mu věnovala..uspávání docela v pohodě,už si zvyká 🙂 jo a na hrazdičku už reaguje docela,kouká a tak,ale sám tam vydrží chviličku,chce aby tam u něj někdo byl..tak snad se to zlepší,abych měla víc času..
Jo jinak mám už 7. dne menses a jako dost silnej,tak jsem to nikdy neměla,mám ty nejsilnější tampony a stejně je to tak po 3 hodinách na výměnu!! Je to síla,nevím co s tím.. asi nic že.. 😢 ale štve mě to a chci aby to už skončilo!! 😢

ivet6
28. čer 2010

@janinka22 mně na silnou menstruaci doktorka předepisovala kanavit, to samý co teďka dáváme prckům jednou týdně. Zabíralo to 200%. Ale nevim jestli bych se do toho pouštěla takle při 1. m po porodu, jestli se to tam ještě nějak víc nepotřebuje čistit víš?

JInak náš Štěpka má teď plačící dny, já nevim, jestli ho bolí bříško nebo co, ale on je schopnej pobrekávat, nebo střídat koukání s hrozným řvem i 6 hodin v kuse ☹ Já nevim co to je? Jak často se může dávat ten Sab Simplex?

verisek
28. čer 2010

ahoj holky,
ivi ja davam sabsimplex do kazde lahvicky s papanim, tak 5-10 kapek, podle toho co jsem cetla, tak vlastne pak vsechno z telicka odchazi a nemelo by to vadit

ivet6
28. čer 2010

veri a pomáhá to hodně?

skretik
28. čer 2010

@ivet6 a neni to taky ten rustovy spurt, my jsme to takhle meli pred 14dny, porad plakal a papal a porad jsme ho musela chovat, trvalo to asi 5dnu a pak se to zase vratilo do normalu a uz je to zase zlaticko 😵. Chce to jen vydrzet a chovat 😉.

@janinka22 tak to je mi lito, ze uz menstruujes, kdyztak zavolej na gyndu, jestli ti neco neporadi.

my jsme se prave vratili z poradny a krasne rosteme 😵 , mame 5320g a 60cm (tak uz se nedivim, ze nam neni 56 😅 ) a dostali jsme pochvalu jak jsme krasni a sikovni, pani doktorka byla z Tomaska uplne unesena 😵.

Holky nevite neco o baterce, jak dopadli s Mareckem na te neurologii jak mela jit kvuli tomu tresu? Od te doby tu nebyla...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru