Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
13. srp 2010

@ivet6 dik, uvidime v utery, jak jsem na tom.... Reakce okoli (rodiny) je dle ocekavani rozpacita 😝 Musela jsem s pravdou ven, potrebuju hlidani, takze hned dotazy, mas nejaky problemy atd... No a ja si v tomhle vymejslet neumim. Ja bych mohla na gyndu s Martinkem, ale je mi to takove blbe, takhle male dite a zas tehotna, jasne ze Dr a sestry vedi, ale nemusej to vedet ty zensky v cekarne, tam je bohuzel ze sesterny dost slyset, tudiz by pak cumely, co je to za exota. Ja nikoho, kdo ma deti po roce, neznam, jen jednu rodinu po 13 mesicich 😅

mandragora10
13. srp 2010

@ivet6 Ahoj Ivet, no k Sarce ja chodila na aerobik cely tehotenstvi 🙂 Od zari se tam chystam zase na nejaky cviceni. Jinak ji znam pres moji sestrenku, hraly spolu softball.
@jasekd No jsem na tebe zvedava, jestli ti to doktor potvrdi, ale vzhledem k tomu, ze citis, ze mimco je v brisku, bych tipla, ze to potvrdi. Na reakce okoli nehled!!! Jo a s tema fotkama...no asi mas pravdu, kdyby bylo vedro a slunicko, tak se vsichni mracime. 🙂

evuss
13. srp 2010

Pěkný večer, teda 1,5 dne absence a nestíhám dočítat. To určitě zapomenu co jsem všechno chtěla napsat 😅

@eriska nemohla by jsi mi prosím poslat odkaz na dělání těch fotek? Když je to jednoduchý tak to třeba taky zvládnu. Mě se nepovedlo nic najít. Děkuji 😉

@mandragora10 gratuluji mladá paní. Parádní fotky, všem vám to moc sluší.

@crawler držím pěsti ať to jde s baráčkem hladce. Vím co to je, takže tfuj tfuj tfuj a pak se pochlub fotečkama novýho bydlení 🙂

@sonig to bude určitě z čajíku, jak psali holky. Hlavně klid.

Tak a su v koncích ještě jsem chtěla něco a nevím co ☹ No tak já si třeba vzpomenu později...

zuzi82
autor
13. srp 2010

@evuss Ten odkaz na fotky je http://funny.pho.to/
Erika to má komentářích u fotek. A je to opravdu jednoduché. Už jsem si je taky udělala a jsou super 😉

jasekd
14. srp 2010

@zuzi82 pekne, nejvic se mi libi ta fotbalova no a pak ty jakoby kreslene 😉
@mandragora10 tehotenstvi je podle me jasne, ted jde jen o to, aby to nebylo treba mimodelozni a aby se miminko vyvijelo. Jako nervozni trochu budu, at to dopadne jak chce, ale na tak jako u prvniho, ktere nam dalo daleko vic prace 😀 Proto sem i pisu, proto uz to vi uzsi rodina, kdyz to nedopadne, neda se nic delat. Ja nejsem poverciva, ze bych to jako zakrikla, moje kamoska nekoupila miminku nic jeste v 37.tydnu (uz bude mit druhe, tak ma veci po prvnim, ale proste nic nedokupovala z povercivosti). S tema fotkama,, ja nadavala, ze prsi, ze budou hnusne, a nas kamarad, co nas fotil, si to pochvaloval, ze je to daleko lepsi prace a je fakt, ze se neksichtim a i barevne je to zajimave, sice trochu temne na svatebni veseli 😎 ale aspon zas trochu jine. Melas krasne saty, mas nekde fotku cele postavy? Juj, svatbu bych si i zopakla, bylo to hezke.

mandragora10
14. srp 2010

@jasekd Tak jeste pridavam foto cele postavy 🙂 A drzim palecky, at jsi ty i miminko v poradku. Muj manzel ma o rok mladsi sestru, takze taky byli rychle od sebe a nemuze si to vynachvalit...pry si jako deti moc hezky hrali.

verisek
14. srp 2010

ahoj holky,
vikend a zase je hnusne, ach jo
man krásny saty, moc ti to sluselo, manzel je sympatak a prcek byl stramak 🙂
jeste jednou velka gartulace!
ja bych se vdavala hned znova 🙂

verisek
14. srp 2010

holky nemate prosim nekdo autosedacku maxi cosi cabrio fix?
ja tam mam jeste porad tu zmensovaci vlozku pro mimca a nevim kdy ji mam vytahnout nebo podle ceho poznam, ze uz ji mam dat ven? ze mu lezou nohy ven?
to je otazka co, ale ja fakt nevim 🙄

jasekd
14. srp 2010

@mandragora10 Krasne, nazdobene a pritom jednoduche a nepreplacane. Ja mela jeste jednodussi, nesnasim ty slehackovy dorty 😀 No mas peknou postavu takhle po porodu, mohla sis to dovolit. Ja se dost desim toho, jak budu ted vypadat, nejsem tlusta, ale spis takova povolena. Oblecena OK, kazdej chvali, ze jsem snad nic nepribrala, ale kdyz se svliknu, nic moc. Aspon si to povolene bricho zas vycpu, spis se bojim, kam az vyleze, i prvni bylo strasne obrovsky.
@verisek bohuzel nemam, tak neporadim, my mame obyc starsi chicco a uz ted mi pripada, ze se do toho blbe vejde, a to zadnou vlozku nema.

jasekd
14. srp 2010

@mandragora10 tohle si rikam, ze by bylo dobre, ze i kdyby druhe byla holcicka, ze to u tak maleho rozdilu nevadi a vyhrajou si. My pro nas bysme radsi asi holcicku, ale pro maleho by byl lepsi kluk, tak clovek ason na obou propadech najde ty vyhody.

zuzi82
autor
14. srp 2010

Dobré ráno,

@verisek my máme autosedačku ke kočárku a taky tam máme tu vložku. A blbá otázka to není, taky to totiž nevím. Už jsem o tom přemýšlela, ale zatím jí tam nechávám.

@jasekd díky za pochvalu. Nakonec jsem se rozhodla, že uděláme kalendáře jen z těch uhlových, tak jsem je přidělala a myslím, že to bude krásné překvapení. 😉 A bříška se neboj. Může být mnohem menší než první. Znám ženské, které každé těhu vypadaly úplně jinak.

@mandragora10 Šaty jsou fakt krásné a moc ti to slušelo. Rozhodně není poznat, že máš čtyřměsíčního prcka. Dobře, že jsi počkala po těhu. Takhle z fotek nikdo ani nepozná, že jste měli Tomáška už před svatbou. 😀

mandragora10
14. srp 2010

@verisek Veri, my mame sice jinou, ke kocarku Jane, ale uz jsem jim pred cca 3 tydny vytahla...pry se muze vyndat, kdyz miminko uz drzi pri sezeni nebo noseni hlavu. Navic Tomaskovi byla s tou vlozkou sedacka uz dost uzka, bez ni ji ma hned pohodlnejsi.
@jasekd @zuzi82 Dekuji. Puvodne saty mely byt jednodussi, ale nejak me zrovna tyhle oslovily. Ja mam postavu stejnou jako pred tehotenstvim, rekla bych, ze ani nejsem povolena, ale zase mi zustaly strie na bocich a na zadku...takze uz to taky neni, co byvalo, ale co clovek nadela...za miminko to stoji.
Ja bych taky nejradeji jednou parecek...druhou holcicku, ale kdyz to bude kluk, tak mi to je jedno, hlavne aby mimco bylo zdrave. Druhe ale planujeme az tak za 3 roky.

jasekd
14. srp 2010

@mandragora10 No tak davej bacha, kdyz chces az za tri roky 😀 No tak ja zas nemam jedinou strii, tak aspon neco....

eriska
14. srp 2010

Dobrý večer,
jasekd, já tu vložku vytáhla už před měsícem a něco, tomík drží krásně hlavinku a s vložkou byla sedačka malá, tak jsme ji vytáhli..má to jedinou nevýhodu a to, že když se jede do zatáček, tak halvinka mu tam klimbá ze strany na stranu..pokud spí, když nespí, tak si ji drží sám

my druhé neplánujeme vůbec, jestli tak za 5 let a nejdýl za 6..mně, budu sobec, asi jedno stačí..a jedináčků po světě běhá a taky jsou šťastní, tak uvidíme..

holky, já už jsem dneska z večera úplně šílená..od 7 chováme, myslím, že má hlad..jak je u prsa, je klid, dokud těch pár kapek nevytáhne, pak se rozčiluje, plive dudlíka, cpe tam ruce, tahá jak o život.ale mlíčko se prostě za 5 minut nevytvoří..už si zahrávám s myšlenkou, že mu zajedu do tesca pro nějakou UM..ale teď začal chovat taťka, tak snad to pomůže..

verisek
14. srp 2010

ahooj,
tak jsem zkusila Nikyho dat do sedacky bez te vlozky a jeste mu jitam necham..
jinak se zacal pretacet jak blazen, nechce byt vubec na zadech, ruce si cpe taky do pusy porad a zacina se drzet hracky a sahat na ne
dneska mel dokonce tendenci drzet se mnou lahvicku 🙂

skretik
14. srp 2010

Ahoj holky, tak se hlasime po dovoleny a po poradne, mame 65cm a 6600g 😉, musime ted davat pozor na hlavicku a porad hlidat,aby prevazne koukal do leva, jinak nas ceka cviceni, ale Tomasek je hodnoucky a snazi se,tak doufam, ze se cviceni vyhneme. Jinak se mame dobre, mame ted takove uknourane obdobi, ale nic hrozneho. Dovolena byla super, Tomasek tam krasne spinkal, bydleli jsme v kamennem baraku, kde bylo na spani cca 20 stupnu a i k ranu sero, takze mi tam spal do pul5 a pak do pul8, proste parada, jen to usina byl des a hystrie, vzdycky se rozhlidl, zjistil, ze to nezna a spustil... No a ted doma zase spatne spi, uz se zacinam tesit na zimu, myslim, ze to bude spat krasne.

Behem zitrka vas doctu a kouknu co je tady noveho. Doufam, ze jsou vsechny miminka i maminky v poradku a maji se k svetu a Man moc moc gratuluju k novemu prijmeni!!! Moc vam to vsem sluselo!

@eriska a nemuzou to byt zoubky? Proto ta rucicka a rev, nema otekle dasnicky?
U nas to nakonec zuby nebyly, byla to pry moucnivka, ale nevim nevim, cele se mi to zda takove divne. No hlavne, ze uz Tomasek papa normalne a uz zase tolik neplace...

jasekd
14. srp 2010

@eriska cau a nema prdy? Malej se taky u prsa uklidnil a pak se zas hned kroutil a jecel, ja kolikrat myslela, ze hlady, dodelavala jsem i dokrm, no a nakonec se poblil, poprdel a klidek. Pro jeden vecer bych UM nekupovala, zejtra muze bejt v poho. Prekvapujes me, ze nechces druhe, kdyz si Tomika tak uzivas, ale uzijes si krasne jedno miminko a pak se rozhodnes co a jak, ma to neco do sebe, budete na nej mit vic casu a sil. Jinak my mame starou sedacku bez vlozky, takze ja nemam co vyndavat, kdyz byl malej, hlavicka litala, jsme mu to vykladali plinkou, napli jsme tam takovou kapsu z ni a slo to.
@verisek Martin taky drzi lahvicku, nekdy i sam, kdyz se mu tona rucicky spravne nasteluje, je to sranda, jinak za ni ale spis taha, strka do toho a to krmeni sabotuje, tak mu dam drzet svuj palec a je klid.

eriska
14. srp 2010

skretik, no, zuby to nebudou, dásničky má v pohodě, můžu na ně sahat, oteklý je nemá,..to je dobře, že jste si dovču užili a kde jste byli? my to tady nějak uniklo..

jasekd, prdíky spíš ne, prdí dneska od rána jak ďas a kadil taky..on když má prdíky, tak řve úplně jinak..to je vidět, jak když v tom prsu něco je,tak je spokojený, jak přestane téct, tak řev..ale nějak jsme to zvládli a po dvou hodinkách usnul..no, do UM se mi nechce, tak jsem si říkala, že zkusím odstříkávat a dokrmit ho svým..jen nevím, jak to ohřívat a na kolik stupňů? 😕 😕 -)mimčo druhý "zatím" nechci..chci si užít tomíka se vším všudy a druhé si tak neužiju..to mi nikdo nevymluví..ale uvidíme až se tady zase pořádně rozrodí druhá dítka, tak třeba hormony zalomcují a bude i druhé.. 😀

jasekd
14. srp 2010

@eriska mas pravdu,sama nevim, jak se s tim poperu a o uzivani si miminek nebude ani rec, no ale stalo se a stejne bysme za pul roku zacli.... No ohrivam, teda spis chladim, UM dle odhadu, jinak pisou cca na 40 myslim, proste to dat do vodni lazne, at je to teply, ale ne horky, no a ze studenyho je muze bolet brisko. Kor kdyz uz jsou takhle vetsi, nemusi to byt nejak presne,

mandragora10
15. srp 2010

Ahoj holky,

tak doufam, ze jste mely fajn vikend. My byli v patek na ockovani....hexavaxina a pneumokok a chudacek Tomasek mel vecer horecku 39,3, tak jsme poprve marodili. Jeste celou sobotu mel zvysenou teplotu, ale dneska je uz nastesti v poradku a zase se usmiva brebenti. Predstava, ze me tohle jeste ceka dvakrat me docela desi ☹

verisek
15. srp 2010

ahoj,
chudacek Tomasek, my jdem 19 k doktorce tak jsem zvedava jestli nas nas naockuje, alle mam pocit, ze rikala, ze zaraz to davat nechce, navic jsme cekali az se Nikymu zahoji ockovani po tuberkuloze

evuss
15. srp 2010

Ahojky holky, Man tak hlavně jak to Tomáška přešlo. Třeba ty zbylý dvě nebudou tak hrozný.
Veri: nám dr. taky nechce píchat obě naráz, prý kdyby na to nějak reagovala tak ať víme na co. Takže ve středu jsme dostali první hexu a příště už oboje.

verisek
15. srp 2010

evuss: a jak to mala zvladla?

jasekd
15. srp 2010

@mandragora10 Mne rekli, ze jak je to nad 38,5 po odectu, ze mam dat paralen.cipek. Navic ho bolely ty vpichy, jecel, jak jsme se toho dotkli, nemohl ohnout nozicky, tak jsem mu dala pulku cipku (je to nejak na vahu ditete) a pohoda, podruhe mel teplotu jen cca 38 a zadne bolesti, tak jsem nic nedavala, takze treba prubeh po druhem ockovani budete mit taky mirnejsi... My jdem na 3. ve stredu. a taky jsme meli hexu a pneumokoka.

eriska
16. srp 2010

ahojky, tak u nás dobrý, hlad byl jen v sobotu, a to jsme výletovali v praze v ikee a tak tomík chrupkal skoro celý den a večer to chtěl dohnat..

mandragora10, man, teda, to mě mrzí, že si tomík takhle "užíval" po očkování a čípek jsi mu dávala? my naštěstí horečku neměli..ale poprvé nám píchla jen hexu a až po druhé i pneumokoka..ale asi opět platí, co doktor, to názor..

zuzi82
autor
16. srp 2010

Dobré ráno,
my byli taky očkovat hexu a prevenar zároveň. Matěj to ale zvládnul ukázkově. Byl hodně spavý a večer trochu protivný. Než šel spát tak měl teplotu 37,5, takže jsem čípek nedávali a taky ho trošku bolely ty vpichy, tak jsme si museli dávat pozor jak ho bereme. Ale kamarádka byla s dcerkou a ta měla vyloženě těžký průběh. První den měla vysoké horečky a brečela. Na teplotách nakonec byla asi čtyři nebo pět dní.

eriska
16. srp 2010

zuzi82, taky jsme to zvládli jen s protivným mimčem..tak jsem ráda..ale boule máme na nohou po druhém očko pořád..to má asi po mně..já mám vždycky bouli jak nevím co..tak mu to opatrně chladím..nebo nevím, co na to?

miselaniki
16. srp 2010

ahoj holky,
vůbec nestíhám, jenom chci pogratulovat man ke svatbě, moc vám to slušelo a ty si byla nádhernáááá nevěsta a moc hezkou kytku si měla.
Ja jsem zas měla zarudlé prso o víkendu tak jsem si dnes byla pro antibiotika jestli se to zas zopakuje tak si je mám nasadit, tak snad nebude potřeba.
Jdu vás dočíst ať jsem v obraze🙂

jasekd
16. srp 2010

@eriska no Paralen je i na bolest, ale zalezi, jak moc ho to trapi, jestli pomaha chlazeni, tak si myslim, ze to staci, on bude mit brzo pokoj, u nas to trvalo to jedno odpoledne, vecer jsem dala cipek a rano vysmate dite.
@miselaniki Ty mas teda taky trapeni, at je lip...

miselaniki
16. srp 2010

@mandragora10 man - no s tím nočním vstáváním to máme stejně. Kryštof se začal budit v noci už ve dvě, přitom spával tak do pěti a od těch dvou chce kojit co dvě hodiny. Tak nevím co to je, ale taky to na spurt nevidím. Dnes naštěstí spal do pěti. Tak uvidím jak to bude do poradny, jinak tedy proberu s mudr. nějaké kašičky, protože vsátvat v noci každé dvě hodiny na kojení tak to fakt dlouhodobě nezvládnu. Stačí, že tak kojím přes den.
Je mi líto, že měl Tomík takovou teplotu, hlavně, že už mu je lépe. Nás to čeká příští týden.
@verisek - já mám vložku v sedačce pořád, on totiž Kryštof v autě většinou spí a to mu ta hlava ještě lítá
@jasekd - taky myslím, že se vykašli na to co říkají druzí, hlavně aby si byla šťastná ty
@eriska - tak hlavně, že to Tomíka přešlo, možná neměl svůj den a nebo měl fakt jenom hlad

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru