Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

miselaniki
11. říj 2010

@janinka22 - že se i ukážeš🙂), nebudeš mi věřit, dnes ráno jsem na tebe myslela, že ti už i zavolám jak se máte s Adámkem🙂)
@mandragora10 - tak gratuluji k narodkám jak tobě tak Tomáškovi. U nás bude taky bude společná oslava - Kryštofův svátek, já narodky, svátek a pes dva roky 🙂. Jenom se to muselo posunout jak byl malý nemocný.
@soniq - tak to je fajn, že jste udělali stěhování, jestli máte místo není co řešit🙂 přeji brzké uzdravení
@karolina20 - tak aspoň máte vyřešené papírovačky🙂 jéé a zařizujete to mně hrozné bavíí🙂

verisek
11. říj 2010

ahoj holky,
tak my uz jsem snad v pohode, jen jeste trochu soplik
mis: ja kupuju uz kase hotove, mela jsemm i tu co se dava do vody a vzdycky jsem ji udelal moc hustou a nebo tam byly hrudky, takle to naleju jen do lahvicky a ohreju

skretik
11. říj 2010

Ahoj holky, my jsme zatim taky v poradku,jen porad bojujeme se spanim ☹ . Uz jsem z toho pekne otravena. Pres den Tomasek spi 3x 30minut (maximalne 40) a v noci se casto budi, dnes byl zase mezi 1-3 vzhuru, sice neplakal, byl vesely, ale i tak se u toho neda spat... 😠 . Vubec nevim co s nim, kasi jsem zkousela, ale bez uspechu, vubec ji nechce, a kdyz se mi podarilo do nej nacpat 50, tak pak ta noc byla jeste horsi, asi ho to tlacilo, protoze poplakaval a porad kopal nohama.....Je to holt asi maly zavislousek 😒 . Ted vas jdu docist

karolina20
11. říj 2010

@miselaniki mě taky,no docela jsem dnes zůstala koukat co stojí jedno kolečko bordury...

baterka
11. říj 2010

ahoj holky, u nás taky rýma jak ďas..., odsávám Márovi rýmu snad co 20 minut a vždy se šíleným řevem... ☹. To bude holt tím, že bydlíme v pokoji s jednoduchými okny, navíc tu jsou dvoje dveře, táhne sem a nejde to pořádně vytopit. Jestli bude takováhle kosa, asi zas pojedu k našim... 🙄

andrea110409
11. říj 2010

@baterka Ahoj s rýmou bojujeme taky a taky je odsávání u nás vítáno obrovským křikotem ☹ Neni se čemu divit nastydlí jsme já i manžel a tak Ším anemůže být pozadu. Dneska chudinka má vůbec hulákací den a tak jsem ráda,že spinká a ani na jídlo ho moc nebudím 😒
Jinak začínám vybírat novou autosedačku a mám v tom podobný chaos jako v kočárkách 😎

janinka22
11. říj 2010

@soniq jéé no mě zatím nikdo nevyfotil 😅 zkusím des samofoto nebo řeknu pak manžovi večer.. 😉

@miselaniki no jooo když mě se nechce brouzdat na netu když mi Adámek u toho ječí víš.. však víte jak to s ním je,moc se to nezlepšilo,potřebuje prostě pozornost.. to jsi hodná že sis na mě tak vzpomněla 😵

holky brňandy - neuděláme další srazík??

zuzi82
autor
11. říj 2010

Gratuluji všem k svátkům a narozeninkám.

@miselaniki Dr. neříkala, že by se musel na boky točit nějak dlouho, jen většina dětí začíná tak, že se točí na boky a pak se časem otočí na břicho. U Matěje je to tak, že pokud ho otočím na bok, tak je na břichu během vteřiny, ale sám na bok, to ne. Ale dneska už se zase asi třikrát přetočil sám na bříško, tak už to snad půjde.
Kaši jsme měli Humanu a pak ještě s Polsku koupeno Bobovita. Humana trošku dělala hrudky, ta bobovita se míchá úplně krásně, jen po namíchání lehce zhoustne, ale je fajn.

@skretik My to s kaší měli podobně. První večer Maty dvě hodiny brečel. Pak jsem namíchala spíše hustší mléko a každý večer víc zahušťovala. Teď už dáváme lžičkou. Sní tak 80ml vody a do toho kaši a hustotu máme skoro jako když si uvaříš krupičnou kaši a musíš jí ukrajovat lžičkou. Tu jeho neukrajujeme, ale je prostě téměř tak hustá. Ze lžičky neteče a drží kopeček. 😅

jasekd
11. říj 2010

Ahoj vsem, ryma radi jak cerna ruka. Malej jednu noc uplne prochrcel, vstavala jsem k nemu asi 6x, ale stacil dudlik a pohladit, mame proste space. Koupila jsem Nasivin pro mimca a vcera na noc dala a spali jsme bez vstavani az do 7mi 😉 Pres den to ma skoro dobry. Odsavacka je taky s revem, ale my moc neodsajem, spis to ma ucpany. Jinak je stale v dobre nalade, bez teploty, takze super. Ted je nejhur manzelovi. U me prece jen asi funguje doktorska imunita, v sobotu jsem se nadopovala Cckem a sla brzo spat a lepsi. Dneska jsem byla v praci na 3 pacienty a tak jsem sebehla dolu na detsky a moc je v poradku, tak se mi ulevilo, dalsi kontr. za mesic. V pondeli kycle, posl. kontrolu mel cca na 3 mesicich a nemel jadyrka, tak snad bude OK a nebude mit po mne problemy, ale minule se Dr tvaril spokojene, tak snad OK. Po praci jsme se vydali na prochazku kolem potoka a na obvyklem stanovisti parta smradochu bezdomovcu, tak jsem to vzala oklikou kolem garazi a kdyz jsem slejzala kopecek, prehlidla jsem kamen a zvrtla si nohu 😠 Bolest jak svine, prvni myslenka byla vazy, vyron nebo i nastipnuti, jak to bolelo, byla jsem kousek od nemocnice, tak jsem nejdriv myslela, ze tam snad i zajdu, ale nemela jsem sebou jidlo pro M. a rtg stejne nechci, tak jsem se na to vyprdla. Stoupnout na to muzu, snazila jsem se to rozchodit a jde s tim chodit, uvidim vecer, az to bude v klidu, jestli to nenapuchne. Bezdaci pitomy, vopruzujou uz u nas vsude a kdyby se aspon obcas sli umejt do Nadeje, ale tam nesmej nality, ze jo, tak radis smrdej a mrznou venku 😠 Fakt obdiv @baterka , ze muzes delat s lidma z ulice, navic s fetakama. Ja mam jednoho pacienta, bezdak, fetka a schizofrenik, pochopitelne nelecenej, a to je o strach, kdyz se privali, jestli takhle pojede dal, dlouho nevydrzi. At se Mara brzo uzdravi, dneska byl sedivak, tak jsem si na vas vzpomnela, jak tam musite mrznout 😖
Jinak nekdo se tu ptal na kasi, ja kasi nedelam, malej spi i bez ni, ale rozmichavam si Gravimilk a ten hrozne hrudkovati, tak mam od tchyne pujcenou takovou tu metlicku na baterky, jak se s tim micha pena na kafi, ale nevim, zda by to utahlo i kasi, je to takovej zmetek malej, co se jim doma valel, tak ho aspon vyuzivam. Sklenicky kupuju nejvic Hami a ovocne Hamanka nebo Hipp, ale je to asi jedno, ovocne prsnidavky kupuju a jime s malym napul (teda ja dojidam po nem, lzicku mu neolizuju kvuli kazu), zeleninu nekdy kupuju, nekdy varim. Znacka je asi jedno, M. nejvic asi chutnala tusim Hami kureci maso, zelenina a rejze. Ani mne to tak nesmrdelo. Bacha na rejzi, stavi (rejzovym odvarem, takovou tou vodou spinavou, se leci cholera 😉 ) a to samy varena mrkev.

jasekd
11. říj 2010

@zuzi82 Martin na boku jen spi, jinak na nem nevydrzi, hned se otoci na bricho, ale porad jen na tu jednu stranu, a z bricha na zada taky ne. A to je tady druhej nejstarsi...

zuzi82
autor
11. říj 2010

Jak řešíte oblečení a příkrmy? My jsme si teď dali skleničku bramboru se špenátkem a musela jsem matěje kompletně převléknout. Měl to na kalhotách i na bodyčku. Doufám, že to alespoň půjde vyprat. 🙂 😒

crawler
11. říj 2010

ahoj holky🙂

nám z příkrmů nejvíc chutná Hami a Hipp. Kaše, které nehrudkovatí kupuju Babydream v drogerii Rossman.
S oblečením problém nemám - dám mu čtvercovou plenu a přes to bryndák a on stejně tak otvírá pusinu a polyká krásně, že pak jen otřu do ubroucku pusu a je to - čistej bez problému.

Jinak vám řeknu, jakou má se mnou Išek drezúru 😀 Odmítám ho krmit v noci. Váží dost a stejně už se děti v tomhle věku budí už jen ze zvyku a ne z hladu. Takže první noc byla blbá - vstvávala jsem k němu asi 20x, abych ho pohladila a dala dudu. Druhá noc - vstávala jsem asi 4x. A dnešní noc jsme spali jako dadánci a vstávali jsme v 8,30😀 A přes den jí naprosto ukázkově co 3 hodiny vypije 150-200ml. Takže na první pohled krutá maminka, ale je to pro dobro nás obou - vyspím se já i on a do budoucna odpadá odnaučování nočného krmení...říkala jsem si, že čím starší bude, tak tím těžší bude odnaučování...

jasekd
11. říj 2010

@zuzi82 Bud malej bryndacek nebo na obzvlast nebezpecna jidla (tekutejsi, cervena repa apod) mam ten bryndak s rukavkama z Ikea, a do sedatka dam rucnik. Ale Martin uz kolem sebe moc neprska...
@crawler Tak to mas uspech, gratuluju 🙂

verisek
11. říj 2010

craw: to je super, tak at vam to vydrzi, Niky spaval skoro celou noc, ale asi 3 tydny zpatky se budi mezi 1-2, takze o jedno vstavani vic ☹
ale vypije skoro 130ml, takze nevim, jestli ma hlad nebo zizen, jestli ho to uz odnucit, nebo jestli je jeste malej

jasekd
11. říj 2010

@crawler
@verisek to je prave to, ja bych zkusila, jestli nema zizen, treba s cajem, jestli ho teda vase deti pijou lip nez Martin. Nektere deti maji zizen a vypijou i dost najednou a v tom bych je neomezovala, sama mam nekdy zizen a jdu se napit. Ale Martinka bych cajikem jen vytocila k nepricetnosti, takze ja bych to ani nezkousela. Mne kdyby nespal, zvolim postup dudlik, kontrola pliny a odkrknout (u nas to byvala casta pricina place v noci, kvuli GER), caj a pak kdyztak jidlo. My jsme ve fazi, kdy vetsinou staci ten dudlik, event. krkanec 🙂

miselaniki
11. říj 2010

holky tak díky za zkušenosti s kašemi a skleničkami.
@skretik - no je to náročné, já dávám malého spát v deset a budí se kolem druhé -třetí, takže aspoň trošku už se vyspím,
@jasekd @andrea110409 @baterka - přeji brzké uzdravení
@janinka22 - no srazík můžeme dát, ale kde?
@crawler - tak držím pěsti ať vám to vydrží, ale Išek je na UM že? No já občas dám jenom dudík, ale u nás kojících - z nás prostě to mlíčko ty děti cítí, to by asi musel vstávat manžel a být za drsňáka🙂. Provokuje mně tu, že to o víkendu zkusí, abych se už konečně vyspala, no uvidíme, sousedi nás asi sežerou🙂. Jo a čaj u nás nefunguje, ten nepije ani přes den.

zuzi82
autor
11. říj 2010

Matěj jídlo neprská, ale strašně se chce krmit sám, takže to někdy nevychytám a on mi plácne do lžičky a pak hned třeba na kalhoty. 🙂
A na čaj v noci bych já neučila. Prý se pak starší děti budí ze zvyku a přijdou několikrát za noc k rodičům do ložnice, protože se chtějí napít. 😉

baterka
11. říj 2010

k rýmě se přidala teplota 38.9 ☹, ach jo. Tak jsem mu dala 1,5 ml Nurofenu pro děti a usnul,. uvidíme, jaká bude noc, ta dnešní byla katastrofální, asi mu bylo blbě... Díky za přání k uzdravení, je jich třeba. To samé přeji i ostatním!!!!

@jasekd není třeba obdivu! Je to prostě práce. A s bezďákama já po pravdě taky nerada, ten smrad mě ničí, mám děsně citlivej nos. Já dělala na Jižáku spíš s mladšíma, kteří ještě bydleli u rodičů nebo na koleji a "jakžtakž fungovali". Oni to rodiče ani často nevěděli nebo se to báli vědět, a tak se měli kde najíst a umýt... Bezďáci mají z 90% nějaké psychiatrické onemocnění (stihoman, schizofrenie, bipolárka, apod.) a tak je cesta ven dost komplikovaná. Do toho chlast, no klasická duální diagnóza... To je nejtěžší klientela - závislí + psych. diagnóza, to musí být fakt profíci, co s nimi dělají, na to já se ještě necítila...!

baterka
11. říj 2010

@zuzi82 tedy, tak to doporučuju ten oblékají bryndák z Ikey 😉 . A k tomu pití v noci - já piju hodně jak přes den tak docela i v noci, to vstávám na pití i dvakrát a vypiju tak do půl litru určitě, takže pokud bude mít Mára žízeň, omezovat ho určitě nebudu. Uvidíme. Zatím normálně v noci jednou kojím a je to úplně v klidu. I když teď jak má tu rýmu, tak hůř usíná - včera jsem uspávala hodinu a třičtvrtě... 🙄 . Zajímavý je, že vždycky, když jsem úplně vyšťavená, tak mi pak okolí říká, jak mi to sluší... No to nechápu. Jestli bude dalších pár nocí podobnejch, přihládím se do Miss 😀 😀

skretik
11. říj 2010

@crawler a to stacil dudlik a pohlazeni, nerozerve se nakonec? U nas to totiz nefunguje, at zkusim cokoliv jineho nez mu dat najist, tak se rozerve a je po spani. Asi na tom co pise @miselaniki neco bude, jestli z nas opravdu citi mlicko tak je proste neoblbneme. No uvidime jak to bude dal. Me nejvic nici, kdyz se v noci vzbudi a je nekolik hodin vzhuru, kdyz se budi nekolikrat za noc, tak to u kojeni skoro spim, takze jsem rano relativne v pohode. Uvidime jestli se to zmeni s prikrmama...

@baterka tak to je mi lito, tak at je Mareckovi brzy lip.

jasekd
11. říj 2010

Holky, ja teda nevim, jestli se prikrmama neco zmeni, nam jen pribyly starosti (boleni briska, vice place atd), papa sice pekne, ale po mliku je takovej klidnejsi a spokojenejsi. Jinak kojene deti asi obecne jedi casteji, ono na tom neco bude. Mliko asi taky cejtej, i kdyz mne Martin po prsou moc nesel, kdyz pominu to nejmensi obdobi. U te UM hlavne vim, kolik ji spapal, coz u mlika neni a tak nejak vim, ze kdyz po hodine place, ze to nebude hlady. V tom to mame jednodussi. A stejne doufam, ze druhy bude kojeny aspon do pul roka a ne 4 mesice castecne jako Martin, po hroznem boji...
@baterka Jizak, chyta me nostalgie, na tech super kolejich ja bydlela, nastesti jen jeden rok v pataku, predtim a na sestak v Hostivari, ta byla lepsi. Jizak je depka, kor kdyz je clovek zvyklej na lesy, prehradu atd 😝 A ty fetky byly fakt vsude. Jinak pacientu schizo mam vice, ale tim, ze se leci, je s nima celkem normal porizeni, holt jsou zvlastni, ale nelecenej, to je fakt neco, nastesti nas nikdy nenapadl, ale je to o strach. A na Miss nemuzes, protoze jsi stara 😀 Ja ti to muzu rict, protoze jsem jeste o par starsi... At se mladej brzo uzdravi, nam na horecku zabral nejlip Paralen cipek,ale my ho pulili, poradila mi v lekarne, je to podle vahy, mam pocit, ze od 7 kg, takze ted by mohl celej. Martinek se z toho nejak vylizal, vcera noc lepsi, tak jsem mu ted vecer ani nekapala. Ale on spi i s plnym nosem, akorat jak chrci, tak nas budi.
Jinak noha bude snad OK, byla jsem venku i odpoledne, snad to nenabehne v noci, to by mi jeste schazelo. Boli to, ale jde na to slapat.

janinka22
12. říj 2010

@miselaniki já nevím kde,buď jako posledně,nebo když už je chladněji,tak třeba v nějakým nákupním centru..

verisek
12. říj 2010

dobre rano holky,
tak jsem chtela zkusit metodu co craw, po 15 minutach zacal rvat jak tur, takze jsem mu nakonec proste najist dala

crawler
12. říj 2010

ahoj holky🙂 tak dnes jsem nevstávala ani jednou 😀 teda jednou jo - protože jsem musela čůrat, ale malej šel spát ve 20,00 a probudil se v 6,45 😀

Co se týče pití v noci - říkám rezolutní ne - moje mamka (už jsem to tu psala, tak se omlouvám za opakování) si takhle naučila moji sestru na noční pití - uklidňovala tak její pláč a výsledek byl, že ještě jako malá školačka budila mamku a ta ji musela nosit v noci pití takže naprostý souhlas se @zuzi82 ...Navíc - organismus v noci se regeneruje, takže ho nebudu dávat do běhu tím, že mu budu dávat pít, to by zase ledviny atd musely šlapat. Prostě já dávám Iškovi UM než jde spát a hotovo, ale jak říkám ty první noci byly kruté. Jak víte, tak měl otočený režim a taky jsme to překonali díky prořvané noci, nicméně začal papat přes den a 2 týdny jsem ho 1x krmila i v noci a ted jsem utla i to...

@verisek
@skretik No stačil vždy dudlík a pohlazení, ale já mám hrozně lehké spaní, takže jakmile jsem slyšela, že se začíná hýbat, tak jsem hned vylítla, aby se nestačil moc probrat. Někdy jsem to nestihla, tak se rozeřval, ale nikdy ne tak, aby se úplně probral. Takže já strčila dudu, chvíli hladila po hlavičce a když jsem slyšela, že odfukuje, tak jsem zalezla do postele a třeba za 20minut znovu...nicméně jsem nepovolila a ráno byl tak hladovej, že nádherně jedl a vydrželo mu to celý den. Následující moc se budil jen málo (asi ze zvyku) a řešila jsem to opět tím dudlíkem a hlazením a další 2 noci už jsem bez vstávání, tak DOUFEJME, že mu to vydrží...

Jo a ještě něco - jak jsem ho ty 2 týdny krmila 1x v noci - tak důležité je, že jsem mu zmenšovala dávku UM - ze začátku normální plná dávka 120ml, pak 80ml, 50ml, 20ml a pak 0...takhle jsem to ty 2 týdny plynule snižovala...Holky uvidíme - já praktikovala něco, co moje sestřenka - ta má 2 děti už v pubertě, ale ona právě byla takhle striktní a nedávala v noci dětem ani jíst ani pít (samozřejmě né hned od novorozeněte😀) a vyplatilo se jí to - ta neví, jaký je to nevyspat se...

verisek
12. říj 2010

ja se snazila taky davat dudlika, ale nejdriv knoural a pak nastal obrovskej rev, takze jsem mu nakonec najist dala, vypil 120ml a okamzite usnul
no je fakt, ze po pul roce uz dite krmeni v noci nepotrebuje, tak nevim jestli zkusit pockat jeste mesic jestli se to neupravi samo

jasekd
12. říj 2010

@crawler No to je parada, za chvili budete lepsi nez my, tak at to vydrzi... S tim pitim nevim, na jednu stranu je pravda, ze nekdy si ty deti (vetsi myslim, ne miminka) vymejslej, na druhou stranu mi prijde blby rict ne, kdyz ma zizen, jak pise Bat, ja mam zizen v noci taky a nikdo mi nezakazuje se napit 😅 Moje dite je ovsem jak starobni duchodce, pocitem zizne netrpi, coz je sice super v noci, ale jinak z toho moc radost nemam, takze ja jsem rada za kazdou kapku, co vypije a nevyblije, ale my jsme jinej pripad, takze ja ho omezovat rozhodne nebudu.
@verisek ja bych teda taky vymekla, Niki je jeste dost malej a hlavne, pro me lepsi dat UM a mit pak od toho revu pokoj 😀 Ale zkus to podle Craw, treba se zadari...

baterka
12. říj 2010

s tím jídlem = pitím v noci, podle mě je každé dítě jiné a nejde to takhle jednoduše. Išek to třeba zvládne v klidu a craw taky, ale jinde to může být fakt o oboustranné nervy. Ptala jsem se na to mamky, nás s bráchou kojila cca do 8 měsíců (brácha pil až do těch osmi měsíců ve dne i v noci co dvě hodiny), pak sunar a v noci jsme ho oba měli ještě po roce, pak nám dávala k posteli flašku s čajem, pak hrníček a pak nic, asi kol třetího roku jsme prospali už celou noc bez pití. Ale ona s námi měla práci tak do roka a půl, pak už jen nachystala pití vedle poslete. Bráchovi to zůstalo a já se k pití v noci zas vrátila, mám prostě žízeň a jsem tak zvyklá. Dohromady teď i s denním pitím vypiju určitě pět litrů. Myslím, že mě to nijak neretardovalo 😉 . Myslím, že je to fakt o potřebě každého dítka a ty jsou dost individuální, takže @skretik @verisek já bych to tak nehrotila, prostě má potřebu být blízko nebo má fakt hlad a pokud už nejste úplně grogy, tak proč mu to nedopřát? Každé dítko to bere jinak a třeba byste mu tím způsobily základ pro nějaké trauma, kdybyste ho nechaly "vyřvat". Já pro nechávání vyřvat rozhodně nejsem a Marek má tolik mé pozornosti i mlíka, o kolik si řekne.

@jasekd jojo, přehrada je ještě fajn, možná i lesopark, ale pak už je to jen šeď, paneláky a fetky 😨 , strávila jsem procházením těch sídlišť tři roky a kousek a myslím, že tam znám doslova "každé křoví" 😵

jasekd
12. říj 2010

@baterka Ja jsem mluvila o nasi JBC prehrade, co mame 5 min od baraku, lesy, nastup na bezky, kolo... Na sidliste super. Na Jizaku je taky nejaka voda? My chodily obcas na prochazky k tem domkum za kolejema a tam byl nejakej rybnicek. Nebo ty asi myslis Hostivar a ten lesopark nad vodou, ze... Vis, ze jsem se v Hostivari nikdy nekoupala (jen v bazenu v tom univerzitnim sportovnim centru 😉 ), ona je ta plaz nejak placena, a celkove me to nejak nelakalo, to uz jsme jezdili na sporotvni bazen do Podoli. Ja na sport. plavani radsi stejne bazen, cepici, brejle a pocitat km, prehrady jsou spis na cachtani. No a jablonecka prehrada ma krasny plaze, cistou vodu, pokud neni sezona sinic, letos to slo, a je to uplne zadara 😉

zuzi82
autor
12. říj 2010

Dobré ráno holky,

@jasekd @baterka to já na Hostivařské přehradě trávila dětství i mládí. Pláž je placená a z druhé strany je volné koupání. Znám to tam z obou stran. Koupat jsem se tam občas chodila, tak jsem tam jako dítě chodila s tetou na lodičky, jezdila s první láskou na kole po parku a dodnes tam s mamkou chodím na prochajdy a je tam fakt hezky. Tam zapomenete i na to, že jste v Praze. 😉
Já to asi začnu zkoušet. Budu Matějovi snižovat dávky a uvidíme. Pokud to nepůjde, tak se na to vyprdnu, ale třeba bude šikovný jako Išek a do půl roka to zvládneme. 😉

baterka
12. říj 2010

@jasekd tak to pardón 😅 , já si to spojila s Hostivařskou přehradou... Já jsem taky nejradši jezdila do Podolí, asi už ani jinak než s čepicí a brýlemi plavat neumím 😅 JBC neznám, asi jej ráda poznám, když to tak chválíš!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru