Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

skretik
25. říj 2010

@zuzi82 pridavam se a uprimne zavidim noc bez matyska, u nas to taky nehrozi, u nas nehrozi ani odejit vecer na vecu nebo do kina ☹ . Maly usne a do hodiny je vzhuru a pokud neprijdu ja, spusti hysterak, kdyz prijdu ja, staci vetsinou, aby si na me sahl, ja ho pohladim a spi dal. Tak od 8 do pulnoci je to hruza, to je vzhuru po hodinach, pak uz je to lepsi, ale stejne tak 3x vstavam. U nas uz bohuzel mamanek asi je, ani nevim jak se to stalo ☹ . Uz jsem si na to vstavani asi zvykla, tak kdyz spi nahodou dyl, tak se stejne budim...

Prikrmy zatim nedavam, s kasi jsem neuspela a s mrkvickou asi zacnu tak za 14dni..

@miselaniki sedacku ted taky resim, chci ji nechat k vanocum a asi nechame koupit Römer Safefix Plus, pry je to jedna z nejbezpecnejsich sedacek. Mimco by melo jit do vetsi sedacky az kdyz samo sedi.

soniq
25. říj 2010

Ahoj holky, jsem tu jen naskok, průběžně vás čtu, ale jaksi není čas a nestíhám, jen se chci pochlubit že malej už patří do party kde se válej sudy, takže cvíčo který se mnou cvičil pomohlo a v So ráno se začal na dece mezi hračka válet sudy i když na břicho mu to jde dobře ale na záda, to mu jde ještě z tuha ale to dožene, jinak už asi tak týden i dýl drží pěkně rovnováhu na nožkách a sedění je taky čím dál tím lepší. Řešilo se tu jakou autosedačku koupit, já malýmu budu kupovat nějak po Vánocích, asi si řeknu že to chci jako dárek kk narozkám když je mám v lednu a zatím vůbec netuším, zreptám se ségry jakou koupila pro malou protože prej je dobrá, jen to složení te sedačky bylo dost složité, chudák její manžel se u toho pěkně zapotil tak nevím jestli takové jsou všechny🙂. Jinak upřímně závidím maminkám kdo vstávaj k malým v noci třeba 3krát za noc, protože já vstávám k němu zhruba každou hodinu až dvě, takže si dokážete představit jaká jsu přes den🙂.....a to kolikrát začne jen plakat a hlad ani žízeň nemá, chce jen pohladit nebo dudel...tak si říkám, že ho budu nechávat chvíli vykňourat at si zvykne, že k němu hned nepoletím☹ a nebo mu rostou další zuby, proot takovej je Jinak my papáme i rybičku lososa a jogurtíky dětský a to mu šmakuje víc než kuřecí jinak s jídlem nemáme problém, nechávám kousky a zkouší těma zoubkama spodníma to jídlo kousat,díky bohu za to🙂. Já s tím jídlem nedělám nějaké moc caviky, vždycky mu zkusím jestli mu to chutná a jestli se neosype a když je to v poho tak mu to dávám. Jejda, já jsem tomu dala, rozepsala jsem se🙂 tak se omlouvám.

@zuzi82 teda, vy jste měli krásnou noc 🙂. není na škodu nechávat jednou za měsíc malýho u babi a dědya, viď? Taková noc jen pro vás dva🙂.
Jinak snad jste všichni zdravi. my už jsme naštěstí v poho, jen sem tam zachrčí mu v krčku, soplíky už jsou docela dobrý, takže super🙂

ivet6
25. říj 2010

@skretik já myslim, že se ta zavislost Tomíka spraví, zatím bych se toho nebála 😉

autosedajdu my sme vybrali Romer evolva 123, ale přímo na tudle sem hodnocení nenašla, tak budu doufat, že romerky jsou kvalitní všecky 😉

jasekd
25. říj 2010

Ahoj holky.

@miselaniki @skretik Sedacka u nas bude asi trochu problem, ted mam stare Chicco, co muj tata kdysi vyhral v soutezi, normy splnuje. Jenze mozna je trochu kratsi, nevim, proste mam pocit, ze Martin urcite vyroste driv na dylku i na sirku, nez zacne sedet. Uz ted to ma jen tak tak. Vcera jsem ho vazila a mel 8 kg, to jsem koukala, na pul roce mel 7,4. Na dylku min. tech 70... Tak co s tim? Asi chvili nejezdit. Ja teda chodim vsude pesky, tady to jde, a ted ani nemame auto, ruzne si pujcujem, ale obcas vyrazime smer Praha, ted ty Louny, mozna budou ty dalsi vysetreni, to je minimalne v Liberci, taky Vanoce... Ale prece nebudu kupovat vetsi vajicko nebo ho cpat do sedu, kdyz nesedi, to je uplna blbost. Vy s tim problem nemate? Nekdo tu mate jeste vetsi a treba mladsi deti, nez je Martin...
@katy007 Ptala ses Zuzky, ale ja ti napisu, co my. Maso jsem dala cca 14 dni po zelenine, ja jsem ani necekala ty 4 dny s novou chuti, jedl dobre, takze ja sla na nove po dvou dnech. Po nicem se neosypal. Zloutek jsem dala cca po mesici. Uvarim zeleninu, rozmixuju, pridam pul zloutku a znova prevarim, to je dulezite, aby neco nechytl. Protoze jedl dobre zeleninu, mohla jsem zacit s ovocem. Prej, ze je sladsi, detem chutna a nechtej zeleninu. No u nas byl spis problem s ovocem, rozhodne zeleninu i nadale ji bez problemu. My jsme s ovocem limitovany kvuli tem lekum, ze by moc nemel, takze nekdy dam ovoce pulku a dokrmim mlikem, nekdy dam presnidavku temer celou. Jedine, co ma uplne dovolene, je banan, no a ten strasne zacpava. Presnidavky kupuju a doma jsem delala banan a banan + sladke jablicko, b. musel byt hodne zralej a dobre rozmix, jinak nejedl... Vy mate moznosti s ovocem daleko vic, tak bych davala bez obav, Martinka to nijak nezkazilo, zas tak mu ovoce nechutna, i tu smradlavou zeleninu nadale ji. A pokud Ada chce, tak bych ty lzicky nejak extra nepocitala, pokud ji neboli pak brisko...

jasekd
25. říj 2010

Martin se zatim netoci. Ted mi turval, protoze jsem mu nedovolila tocit se na jeho stranu, at si to zkusi na druhou, no nic. Navic presnidavka vsude po dece, uz je to pro zlost, to blinkani 😠 No a jak si tak rve, tak jsem si vsimla, ze ma dasnicku jakoby narizlou, takze ocekavam prvni zub, vypada to na jednicku vlevo dole, tak snad nemam vidiny a poznala jsem to, jinak vratim diplom 😀 Uvidime, jak dlouho to bude trvat a jak se nam Martinek zhorsi s moralkou ve spani, zatim je ukazkovej...

zuzi82
autor
25. říj 2010

Katy: víceméně tak jak psala Jas. My začali maso po čtrnácti dnech a zároveň teď začnu i žloutek. Ovoce zkusím za týden, až uvidím, že tu zeleninu baští. Náš Matěj je trochu vyčůránek, když si vezmu, že kaše mu večer šla ukázkově a u zeleniny dělal cirkus. Dokonce se naučil i takové to, jako kdyby to chtěl vyzvracet a do mi dělal pravidelně po třetí lžičce. Teď už to samozřejmě nedělá. Pokud vařím zeleninku doma, tak tam trochu oliv. oleje přidávám, prý se vitamíny lépe vstřebávají, do kupovaného nepřidávám nic, většinou tam nějaký olej už je. A žloutek zkusím ve středu přidat do mrkve s bramborem, co uvařím doma, a když to nebude chtít, tak budu přidávat do zeleninových skleniček. 😉
Autosedačku chceme kupovat nějakou od 9 do 36 kg, ale na značky jsem se ještě nedívala. Matěj jí dostane od tchánovců. Rozhodně na ní ale nehodláme šetřit. Nevím, kolik rodiče budou ochotni dát, ale kdyžtak přispějeme.

@skretik U nás samozřejmě na pláč taky nejvíc funguju já, ale zvládají to i ostatní (naštěstí). U rodičů se Matěj víc budil a taky byl v sobotu docela rozhozený, ale za ten večer ve dvou to stálo. 😉 Já to prostě doporučuju všem nekojícím a kojícím hned jak přestanou kojit. 😅

zuzi82
autor
25. říj 2010

Jo, a to jsem se bála, že mi v noci při pohledu do postýlky bude smutno a budu brečet. Ale nakonec jsem se tam ani nestihla podívat. 😀
Jen doufám, že nevypadám jako krkavčí matka. 😅 Častěji jak jednou za měsíc ho nedám. 🙂

miselaniki
25. říj 2010

@zuzi82 - neblázni krkavčí matka, já myslím, že každá maminka má právo na odpočinek a jak píšeš nedáváš ho tam pořád, byla bych v klidu🙂). Jen buď ráda, že ti spí jinde a bez tebe.
@skretik, @ivet6 - no ty romer jsou prý nejlepší, jenom jsem tedy koukala na ty ceny, asi budu vybírat na mmb, je jich tam celkem dost a zachovalé, a máte s nebo bez isofixu? vůbec nevím jestli to pořídit nebo ne a hlavně máme dvě auta a u mně ( v tom mém staříkovi🙂 isofix nejde namontovat☹
@soniq - tak to je fajn, že jste už Ok a že malému tak chutnáá
@jasekd - no Kryštof se tam zatím vejde do vajíčka, ale už mu trčí nohy a myslím, že jak se posadí tak půjdeme do té větší, ono je to i tím, že je zima, že jsou ty děcka víc oblečené.
Jinak Kryštof se v sobotu sám otočil na břicho v ohrádce takže mu to tak vyšlo akorát na půlroční "skoronarozeninky". Tak teď musí trénovat ještě na druhou stranu ta mu jde hůř. Zuby zatím nemá.

jasekd
25. říj 2010

@miselaniki Martinek furt toci na bricho jen na levou stranu a to uz cca 2 mesice, napravo nic. A na zada taky nic, a jak mu dam nejakou prekazku, misto, aby zkousel druhou stranu, prelejza tu prekazku a nekdy se mu i zadari... Ze sedacky mu trci nohy, ale hlavne za chvili bude i hlava koukat, mam pocit, ze nekdo mi rikal, ze jak je konec sedacky v urovni oci, uz do ni nesmi. I to uz se mi zda, ze velkej kus hlavy je venku, jestli mi teda rozumite, jak to popisuju 😀

katy007
25. říj 2010

Tak Aduš už se dlouho točí na bříško a na dovči před 10 dny se umí otočt iz bříška zpět na záda a několikrát za sebou - válí sudy a najednou je v polovině pokoje 😀 s sedačce, nebo na na nás se snaží posadit a na plavču s rybičkou v pase už sedí, i na houpačce, když se držela tak krásně sama seděla (ale tak byla jen chviličku), už se začíná i plazit někdy se ji to povede. Kamarádky chlapeček už péruje na kolínkách a je o 3 týdny mladší, ale přeskočil fázi plazení.

JInak o sedačce musím už taky začít uvažovat, ta s tím isofixem asi musí být v autě isifix nebo se dá zvlášť koupit nebo jak se to připevňuje, asi se ptám jak Matěj co? 😅

crawler
25. říj 2010

ahoj holky.-)

tak co vdaná paní - ještě tu nebyla??? Eri - jak jste si to užili? jste snad na svatební cestičce nebo co, že se neukážeš? 😀

No holky, my jsme koupili přes MMB ten kočár za 350kč - páni - nechápu, jak paní mohla dát tak nízkou cenu 😅 i kdyby dala 2000kč, tak by se to s klidem vyplatilo- - je úplně super. vypadá perfektně a navíc je tak velkej, že říkala, že syn v tom byl ve fusaku ještě v roce a je to fakt loď - navíc se dá ještě zvětšit tak, že se vyndá vložná taška. Šmankote to byl kup!!! kdybych věděla, že se dají takhle parádně sehnat kočárky, tak jsme nový tako nekupovali a mohli jsme ušetřit 6000kč...

crawler
25. říj 2010

no tak Išek je hroudička, jak víte ještě se netočí ani na jednu stranu - jen na oba boky, ale musíme se pochlubit, že už zvedá ručku, když se zeptám "Jak je Fanoušek veliký? Tááák" a on už má ruku nahoru - a pamatuje si to, protože už to dělá 4dny a vzpomene si, i když se na to zeptám ráno po probuzení 😵

baterka
25. říj 2010

@crawler tak to je super, že je v pořádku a fajn! Já nechápu, proč dětem kupovat nové věci, když se dají často za zlomek sehnat ty samé jeté 😉 My koupili Inglesinu za 2.500 i s autosedačkou 😵! Naštěstí je to jeden z nejdelších kořárů, takže Mára tam má rezervu ještě dost a do je tam ve fusaku a v novorozenecké vložce, navíc je sám lehký (asi 11,5 kg), prostě super nákup z druhé ruky!
@jasekd hlava venku už je mooc...., to být fakt nemá, ale co s tím neporadím, když ještě nesedí, asi vydržet, až začne sedět.... Marek má naštěstí v té Inglesině ještě dost rezervu
Příkrmy - neřeším 😎! Fakt nechápu, jaik někdo může dobrovolně přestat kojit, když má dost mlíka a dítko nestrádá hlady a nebudí se co hodinu, taková pohoda 😵. Teda jedna známá přestala kojit asi ve 4 měsících, prý aby si nevytahala prsa... 😝 😀 😀 😀, tak to si pak neměla pořizovat dítě, ne??
Točení - Mára zvádá bravůrně z bříška na záda, obráceně to jde jen s pomocí, ale je to jeho věc, nic s ním trénovat nehodlám, on si na to přijde sám. Na bokách je pořád a líbí se mu tak, na otočení má čas. Zas mi nikam neodcestuje, to je výhoda 😉
Dneska měl přijít instalatéír namontovat bojler, pračku a baterii k vaně, ale ráno volal, že sem nemá koho poslat a možná dorazí v pátek.... 😠 😠 😠 😝 , ach jo a to jsem si myslela, že už dneska vyperu doma.... Tak zas ke kamarádům...

crawler
25. říj 2010

@baterka no já jsem k tomu neměla moc důvěru a tak jsem na aukru nebo mmb nakupovala jen takové ty míň podstatné věci, ale kočárek jsem si netroufla - to až teď, páč je to kočár navíc k babičce...Jo a jakou máš tu pračka - už jsem se ptala, ale asi jsi to přehlídla🙂 zajímá mě to, jakou jsi zvolila - ohledně spotřeby a kvality odstřeďování víš🙂

jasekd
25. říj 2010

@baterka On tu hlavu jeste venku nema, to bych ho tam nedavala... Jen jsem psala, ze i ten kousek do urovne oci, co by precuhoval, se mi zda moc (rikala mi kamoska, ze to snad nekde cetla, co je jeste bezpecne). Martin se tam zatim vejde, jenze kdyz vidim to jeho "tempo" vyvoje v pohybu apod, tak myslim, ze sedet sam jeste dlouho nebude 😅 Skoda pracky, je to o zlost s remeslnikama, ale uz to vydrzis, a kdyby napadlo, obuj lyze 😀 Ale chapu, ze se tesis, to bude obrad, vid, prvni vyprane pliny... Ja kdyz jsem poprvy prala ve svem (predtim jsem nosila k mame nebo prala v ruce, ale to uz je tak davno, ze si to ted neumim predstavit), byla jsem v 7. nebi 🙂
@crawler Pani mozna udelala blbost, myslela, ze budou lidi prihazovat, jestli to mas z aukce... My mame ten Jane powertwin za 3000 a pani zacinala na nule, nedala zadnou minimalni castku! Nekdo ji tam prihodil 50 Kc, no a pak manzel dal 3000, abysme to vyhrali, po nas zenska prihodila taky 3000, ale my to stihli driv, tesne pred koncem aukce, a byl nas, tyhle kocary jsou jinak jete kolem 5tisic a ty pekne i draz (nas je prece jen malinko vysisovany a odreny). Nas kocar, co jezdime ted, mam za cca 5800 novy a jsem rada, ja chtela novy kocarek, cistounky, a tenhle byl srdcova zalezitost, hned jak to pujde, zbavim se Janecka a vratim se k moji Ballerine, mozna koupim Martovi skejtik. Uvidime, jak bude slapat. Jinak jak vy, jeste s tchyni nebi uz na baracku?

mercedesse
25. říj 2010

Ahojky holky, tak dneska mám 30 dní do termínu. Už pomalu chystám, co dám do tašky a ve čtvrtek už to asi radši zabalím, kdyby se nám mladej splašil. I když podle dr je zatím dost vysoko. V pátek jdu na první kontrolu do porodky, ve středu na poslední diabetologii. Nakonec mi opravdu připadá, že to uteklo celkem rychle. No a kdyby se mu chtělo 10. listopadu ven, tak se zlobit nebudu. Jinak všechno OK, jen já trošku KO. 😝 😀

jasekd
25. říj 2010

@mercedesse No mazec, mas to za par 🙂 Uz je to narocne, ze... Hlavne ze jste v poradku. Ty a Karol, a pak jsem na rade zas ja a budu balit tasku 😝
@baterka Jeste me pobavily ty prsa. A stihla to znama? Jako zachranit ty kozy? 😀 Protoze ja kojila ty 4 mesice a i kdyz ne plne, tak jsem prikladala casto, a nic moc teda. Vsak to poznate , az prestanete 😝 Na pohled jsou slusny, i kdyz o neco mensi nez driv, ale na pohmat jaksi prazdny 😝 Vsude jinde jsem samozrejme tlustsi, ale prsa jsem mela pekny dvojky a ted po dvou detech to budou bidne jednicky, budu muset po porodu aspon makat, abych zhubla (ted jsem to nejak nestihla), no aby to bylo adekvatni k tem prsum, musela bych shodit tak 10 kg 😀 A to nemluvim o tom, ze kdybych zacla hubnout, zhubnou mi zas nejdriv a nejvic ty prsa, prdel zarucene ne. Aspon to bricho ale budu muset maknout, je to des. Jinak si rikam, ze za chvili bych mela poznat prvni pohyby? Si nejak nepamatuju, kdy to bylo poprvy...

jasekd
25. říj 2010

@mercedesse Mer, kdy jsi cejtila prvni pohyby? Mas to ted nejcerstvejsi...

mercedesse
25. říj 2010

Tý brďo, já myslím, že někdy v tom 17tt. To člověk ještě přemýšlel, jestli to bylo mimi nebo ne. Teď už opravdu nepochybuju 😀 Někdy je to vlnobití jako blázen.
S tím hubnutím jsem zvědavá jak dopadnu. Teď jsem teda asi kilčo přibrala, takže jsme někde -6kg, kdyby se povedlo nechat tak 10 v porodce, tak budu fakt šťastná. Já mám těhu jako odtučňovací kůru. A rozhodně mi to teda neublíží.

baterka
25. říj 2010

@jasekd se těším jak blázen, si piš, ale holt týden to budu muset ještě vydržet... A prsa? No nevím, byla ošklivá jak noc předtím, ale honila to u kadeřníka, kosmetičky, ty push-up prsenky a tak, já ji viděla jen oblečenou a to vypadala jako vždycky, ale nahou jsem ji neviděla... 😀 naštěstí. Je to její věc, ale dítě má vyžraný, asi mu to revanšuje s UM 😖

@crawler právě ke mě jede 😉 , mám objednanou AEG LAVAMAT 72850 A

@mercedesse jejda, vidíš, že Ti to uteklo, už jen 30 dní to TP 😉 ! A poud to jde, užij si ty poslední dny, nic nedělej, čti si (pokud Tě to baví), dojděte si s přítelem na večeři, sejdi se s kamarádkama - do zásoby 😉 a hlavně ať je vše ok! A dej vždycky nám vědět, co minitory a tak!

mercedesse
25. říj 2010

@baterka no když já právě nějak chytám ten zahnizďovací reflex a pořád musím něco dělat. I když dneska jsem si naordinovala klid, protože mě malej nenechal vůbec vyspat a to je ještě v bříšku. Od 1:30 do 4:30 jsem prostě nezabrala. Určitě vždycky po kontrole napíšu. Asi teď budou každej tejden. A moc díky. Snad už to teď dotlučeme v pořádku.

baterka
25. říj 2010

@mercedesse jo, rozumím, ale stěhování či malování počká, ok? 😵 To je jasný, že bude vše ok, tak ať Tě prcek nechá spát a užívej si to těšení! Vypráno už určitě máš, viď?

mercedesse
25. říj 2010

Jojo, vypráno mám, vyžehleno taky. To nejdůležitější je určitě připravený, jen mám pořád pocit, že jsem na něco zapomněla. Jo a chtěla jsem se zeptat, jestli mám mít doma třeba odsávačku, nebo jí můžu koupit až když bude potřeba. Dneska to maj snad všude.

mercedesse
25. říj 2010

Teda jako na mlíko, na hleny samo mám. Jo a pořád se nějak nemůžu rozhodnout s monitorem dechu.

zuzi82
autor
25. říj 2010

@mercedesse Téda, to je paráda, za chvíli k nám přibude další mimčo. A bude to tedy Míša?

@mercedesse Já odsávačku kupovala až po porodu, protože jsem jí potřebovala, jinak bych jí vůbec neřešila. a monitor jsme koupili a až bude Matějovi rok, tak ho prodáme. Jsem za něj ráda, několikrát nám houkal a asi to bylo oprávněné. Malý měl apnoické pauzy (teda nevím, jestli se to tak píše), zapomněl dýchat a jak jsme ho probudili, tak to bylo zase v pořádku, takže jsem ráda, že ho máme. 😉

@jasekd Já první pohyby cítila ve 20 tt a to jen díky utz. Už předtím jsem měla v břiše takové vlnobití, ale myslela jsem si, že to jsou střeva a až na utz jsem pochopila, že to je Matěj. Když přišla zase taková vlna, tak zrovna vystrčil ručičku a dal mi pěstí. 😀 Asi aby se mi už rozsvítilo. 😀 😀 😀

mercedesse
25. říj 2010

Jojo, tatínek je neoblomnej, ale mě se to jméno naštěstí líbí. Kdyby se přítel jmenoval třeba Hugo, tak bych do toho fakt nešla, ale takhle je to v pohodě. A dá se s tím jménem hodně pracovat.
Nějak tak jsem si to myslela, i s tím monitorem i s odsávačkou. Monitor koupím radši. Příjde mi zbytečný riskovat, když mě může upozornit alarm dokud je čas. Finance mě netrápí, tak proč ne. Někdo teda tvrdí, že ho to zbytečně stresuje, ale mě příjde, že budu spíš vklidu spát, když budu vědět, že dejchá. Radši ať to zařve párkrát zbytečně.

baterka
25. říj 2010

@mercedesse odsávačku bych řešila až podle potřeby po porodu, já se nějak zpovykala a koupila ji an MMB dřív a zcela zbytečně. Když jsem potřebovala na začátku odstříkat (abych měla vyprázdněný prso, pokud ho Marek nedopil a tvořilo se mi tak mlíko dál), stačilo to růčo, ale každý je jiný. Monitor nemáme, přijde mi to škoda peněz, když Marek je zdravé mimčo a neměl žádné zdravotní komplikace..., ale to je každého věc

baterka
25. říj 2010

holky, taky Ti vaši drobci zkouší, na co mají hlasivky??? Mára už asi 14 dní zkouší různé skřeky a výkřiky, je to dost nahlas a vydrží to dost dlouho. Je to pro něj děsná zábava... 😅

zuzi82
autor
25. říj 2010

@baterka Nám se Matěj ozývá už dva měsíce a teď momentálně je nejoblíbenější nenenenenenenenenene. Skoro to vypadá, že mu nic nedovolíme a na všechno říkáme Nene, to nesmíš, ne. Až pochopí význam, tak to budu moct považovat za jeho první slovo, takže žádná máma, bába, táta ,ale ne ne. 😀

baterka
25. říj 2010

@zuzi82 tak to Marek spíš tak neurčitě ječí a křičí, žádné slabiky nevydává, když tak jéééééééé či nééééééééé .... 😅 je to dost nahlas, aby na nás sousedi neposlali sociálku, že ho tu mordujeme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru