Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
9. dub 2010

kosti: to bude mít opravdu krásnou kombinaci 🙂
Tak sem si holky na kuráž uvařila čaj a dala k tomu 4 ks esíček, teď už tím asi nic nezkazím 😉

soniq
9. dub 2010

eri, taky ted píšu jednou rukou, dopapali jsme a čekáme na grkaneček jestli bude nějakej 🙂. no, já když mám chvíli a řeknu si že bych jsem se mohla konečně najest tak nemám na nic chut, stačí mi třeba jen rohlík a jogurt, takže já se spíš k jídlu nutím kvůli malýmu. hlavně se vyhýbám jídlům co nadýmá, tropický ovoce, nekořením vůbec atd, takže dietní ale já tomu stejně moc nedám, třeba dneska jsem jen snídala, potom jsem si vzala čoko a to je vše. se ani nedivím, že za chvíli budu na své původní váze když na nic nemám chut.
tak stejnak nikde na papíře nebude mít napsanou adresu ne? tady jde o ty popelnice nahlášení?. ☹

mandragora10
9. dub 2010

Merci, gratuluju k poradne, to je super, ze je vse v poradku, tak drzim palecky, at to tak pokracuje.
Soniq, Eri...koukam, ze s tema miminkama je to docela narocny, clovek aby mel nervy ze zeleza a nerozsypal se z nejakeho delsiho place...vubec si to neumim zatim predstavit.....tak aspon ze Tomik spi pres den a v kocarku a Sone ze pomaha, kdyz Kubika chova pritel. Jsem zvedava, az tady bude miminek driv, jake budeme mit zazitky.
Na Zuzku jsem dneska taky myslela, ze se tu dlouho neukazala...tak hlavne ze je v poradku. Snad se nam brzy ozve i Katy a rekne nam, jak tos Adelkou zvladaji.
Jinak Adelka je krasne jmeno, mezi holcicimi jsme meli Zuzanku nebo Adelku....ale nakonec to bude Tomasek, takze s Eriskou budeme mit taky stejne jmeno 🙂
Andy, i kdyz to bude vyvolavany, prubeh pak muze byt stejny jako u prirozeneho....kazdy porod je jiny....tak hlavne at zabere hned prvni vyvolavacka, at nelezis v porodnici bez miminka zbytecne dlouho.
Jinak ja si dneska po obede na 2 hodiny zalezla do postele a po strasne dlouhe dobe jsem usnula pres den...a ted me probudilo slunicko...to je krasa 🙂
Craw...termin svatby uz mame...obrad 6.8. jen se svedkama v Praze, pak 7.8. zahradni party a neformalni obrad s rodinnymi prislusniky a svedkama....bude to jen mala svatba....bude nas 18 dospelych a 2 miminka 🙂 Jedine, ceho se desim, ze saty budu vybirat az nekdy v cervenci, tak aby na me nejake zbyly 🙂

mandragora10
9. dub 2010

Jinak s tim trvalym bydlistem mi na matrice rekli, ze je to podle matky, coz me taky stve, protoze bydlime u pritele na Praze 10 ve Strasnicich a vitani obcanku budeme mit na Praze 9 v Letnanech, coz neni uplne vedle sebe....poplenice si pry urad nahlasi automaticky, takze nam bude zbyvat vyzvednout po porodu rodny list, prihlasit malyho k pojistovne a dojit pro porodne.

Jeste jsem se chtela zeptat, zda vam uz prisla materska? Ja uz jsem pres mesic a pul doma a furt nic, tak nevim, jestli je nejake zpozdeni normalni nebo uz se mam zacit shanet, proc to vazne.

miselaniki
9. dub 2010

tak vidím, že Adélka je tady celkem populární jméno🙂, uvidíme kolik jich nakonec budeme mít v tímu🙂
man: mně přišla mateřská dnes a nastupovala jsem na ní 12.3. tak jsem i celkem překvapená, protože zaměstnavatele mám v Praze a první nemocenská mi přišla až za 2 měsíce.

andrea110409
9. dub 2010

man: tak to mě mateřská přišla hned. Dokonce ten první měsíc jsem to měla rozkouskované protože jsem chodila půl měsíce do práce a pak nastoupila na mateřskou.

soniq
9. dub 2010

A píše se to někam vůbec že bydliště trvalý bude mít u mě? Tam jde o ty popelnice jen, ne?
Mateřská mi přišla včera. Radši si ale zavolej at víš na čem jsi.

verisek
9. dub 2010

ahoj holky, ja jsem jeste dneska douklizela, pak jsem usnula, ted vas docetla..
tady je nejak pod mrakem.. ale docela teplo
soni: prosimte kam se chodi v Brne pro rodny list a za jak dlouho po narozeni miminka je nachystany?

soniq
9. dub 2010

Veri: chodí se na Dominikánskou ulici č. 2, Úřad městské části města Brna - Matrika a my jsme ho měli přesně za 15dní od narození malýho. Ale to ti v porodnici dá paní papír a to tam vše budeš mít napsaný a při vyzvednutí rodnýho listu budeš potřebovat občanky jak tvoji tak manželovu.

andrea110409
9. dub 2010

Holky tak sem se rozhodla a jdeme s kamarádama dneska na večeři. Za jedno mám hlad a za druhé potřebuju vypadnout, nebo mi úplně hrábne 😎
Dám si nějakou velikou dobrůtku a už se těším....doufám, že se během večeře nebude chtít mrňousek na nás dojít podívat 😀

crawler
9. dub 2010

tak já na PPM neměla nárok, takže nevím...ale radši bych se Man informovala...někdy mají děsný zmatky...taťulda, když byl na nemocenský, tak byl v reálu snad 3 měsíce doma zadarmo...bordel no...Kdyby chtěli oni peníze po nás, tak by měli lhůtu ve dnech a sankce za porušení...takhle je to netankuje :-/ 😝

andy: užijte si večeři a přijď se ještě ukázat než na to vlítnete! 🙂 Budu s ostatníma koníkajdama myslet a myslet, aby to dopadlo, jak nejlíp to jde a pak se ozvi smskou ať můžu podat info 😀DD

crawler
9. dub 2010

tery: a už vím, proč jsem byla zmatená z těch double jmen - Katy totiž do tabulky jména neuvedla a Eriska zase měnila a dohodli se přímo až v den porodu...čili budou 2 Tomáškové a 2 Adélky 😀...

zuzi82
autor
9. dub 2010

Ahojky,
tak se po dlouhé době hlásím. Četla jsem vás na mobilu, ale nešly mi vkládat odpovědi. Teď se jdu věnovat manžovi a vyhánět mimíska, ale zítra se tu určitě objevím.
Jinak gratulace ke všem mimískům, které se zatím narodili a taky jedna velká Merci k srdíčku. Moc jsem na tebe myslela a jsem ráda, že jsi dnes dostala tak dobrou zprávičku.

andrea110409
9. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět z večeře, opravdu mi to moc pomohlo a jsem o dost klidnější.....připojím se ještě ráno vás pozdravit a pak dám vědět co a jak .....mějte se krásně 😉

andrea110409
10. dub 2010

Dobré ráno holky, jdu se rozloučit....jsem až nebezpečně klidná a tak doufám, že mi to vydrží 😎
Informace vám bdudu posílat přes craw a nebo navedu i manžela aby vám tu napsal nějakou zprávičku 😉
Opatrujte se a přeju hezký víkend

zuzi82
autor
10. dub 2010

Dobré ráno,
Andy: moc držím pěstičky, aby to šlo rychle a tys měla brzy mimíska v náručí. Hodně štěstí 😉

mercedesse
10. dub 2010

dobré ráno,
andy držím palece a ať na teba malej brzo vykoukne.
zuzi: děkuju, je mi teď mnohem líp, akorát se mi začíná podivně zvedat žaludek, takže to tentokrát dotáhneme možná až k blitíčku. 😀

verisek
10. dub 2010

andy: drzim palce, at je co nejrychlejsi a jde to rychle
v pondeli uz tady budou dalsi 2 krasna miminka 🙂
mer: mne se v 1 trimestru delalo soufl dost casto, ale k bliticku jsem to nikdy nedotahla, docela mi pomahal cerstvej vzduch a napit se trochu coly studene..

mandragora10
10. dub 2010

Andy, tak na tebe moc myslime, at jde vse rychle a moc to neboli a budeme se tesit na nejakou zpravicku od tebe 🙂
Merci, mne bylo taky od 7tt do 14tt spatne, obcas doslo i na bliticko, ale pak to razem ustoupilo a od te doby to bylo pohodove tehotenstvi....tak verim, ze i u tebe tomu tak bude 😉

mercedesse
10. dub 2010

No zatím se držím, ale nejsem vyloženě blicí typ, takže to možná ustojím. Je to jen vždycky taková nárazovka. Zatím mi pomáhá docela ten těhu čaj od Teekanne. Po tom je mi docela fajn. Zato teď začala tchýně vařit květák a já se asi radši odstěhuju. Blééé. Ten smrad mě zabije.

mercedesse
10. dub 2010

To je stejně dobrý, vy tu už rodíte a já řeším první těhu příznaky. 😀 😀

zuzi82
autor
10. dub 2010

Tak jsem přišla z plavání a můžu se vám plně věnovat. Ty dva týdny bez PC byly šílené. 😠
Mě asi ve středu odešla hlenová zátka, tak teď pořád čekám co bude. Od středy odpoledne mi pořád tvrdne bříško, ale bolesti žádné. Taky už druhý den chodím každou hodinu až dvě na záchod (jakože čůrat), tak jsem zvědavá, co z toho bude. Ta hlenová zátka u mě byla bílá, proto si tím nejsem jistá, ale na netu jsem našla, že může být průsvitná, bílá, růžová nebo hnědá. Vypadalo to, jako když máte hustší rýmu, jen ta bývá zeleno-žlutá a bylo toho tak na polévkovou lžíci. Teda omlouvám se, není to zrovna chuťovka, ale jsem z toho fakt vedle, že nevím, jestli to bylo nebo nebylo ono. Ve čtvrek jsem byla ještě na kurzu v porodce, tak jsem se ptala PA, jak dlouho může trvat než se rozjede porod a ona říkala, že tak 5 dní maximálně týden, takže jsme s manžou jako na trní. Pokud se do středy nic nestane, tak je jasné, že to zátka nebyla, ale pak nechápu, kde se to ve mě vzalo 😅

mandragora10
10. dub 2010

Zuzi, dle toho, co popisujes a co jsem o hlenove zatce cetla, bych to za ni povazovala. Ale cetla jsem, ze nekdo zacne rodit i do dne od jejiho odchodu a nekdo az do 14 dnu, ze to jeste nic moc neznamena. Tak uvidis, jak to pujde 😉

zuzi82
autor
10. dub 2010

Taky jsem to tak četla, proto jsem se ptala PA a ona právě říkala, že ten týden je maximum. Že čtrnáct dní nevydržím, tak jsem zvědavá. Kdybych to měla narůžovělé, tak je to jasné, ale zase na výtok toho bylo moc a vyloženě to ze mě vypadlo, když jsem seděla na záchodě.

crawler
10. dub 2010

Ahoj holčiny🙂

dočtu si vás až později, jen nesu zprávičky od Andy 🙂 Ráno podstoupila nějakou vstupní prohlídku, ale její čípek ještě neodpovídá stavu před porodem, tak jí řekli, že s ní zatím nic dělat nebudou, tak psala, že si bude číst...a vlítnou na ni zřejmě zítra...Takže dneska miminko ještě určitě nebude...

Chudák...asi to bude dost stres - takové napětí tam jen tak čekat a kolem určo budou přibývat a měnit se hekající maminky a ona nic...Tak uvidíme zítra, jak se to vyvine...🙂

pavlina05
10. dub 2010

psala Reny, v nemocnici vše ok, tvrdnutí není. Čeká na návštěvy. Těší se na Maxíka 🙂 😔

Holky, je tady něco nového,co bych měla Renýskovi napsat?

crawler
10. dub 2010

ahoj zuzi: tak konečně jsi zase tu 😀 Já myslím, že dle toho množství to bude ta hlenová zátka...taky jsem četla, že to není známka porodu, že ten může přijít třeba až za 14 dní, tak uvidíš no...nejvíc určo záleží na tom čípku...Já jsem zvědavá na tu andy - nepochopila jsem to, že dnes nemá čípek dostatečně připravený...ale copak hned zítra už bude? Přijde mi to divný..tak buď ji maj začít vyvolávat a nebo pustit domů...takhle to musí být takový psychicky náročný...:-/

crawler
10. dub 2010

pavli: můžeš jí napsat, že andy šla dnes na vyvolání, ale začnou jí vyvolávat nakonec nejdříve zítra...jinak ostatní ještě držíme pohromady 😀

pavlina05
10. dub 2010

craw,díky 😉

andrea110409
11. dub 2010

Ahoj holky povedlo se mi přihlásit přes telefon tak snad vám tahle zpráva dorazí. Zatím se nic neděje tak uvidím po tabletce. S čípkem to mám tak že je měkký prostupný na prst a dlouhý. Tak nevím jestli ho léky přemluví. Jinak je to strašně divné tu ležet relativně v klidu a čekat až zahřmí. Preju všem ať mohou jet rovnou z domova a být překvapeně. Na pokoji jsem ale sama a tak se mi tu ty maminky nestřídaji🙂 Hezky den

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru