Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
12. dub 2010

Jinak vám musím říct, že to je paráda mít zase počítač s netem. Sice jsem vás četla, ale nebylo to ono.
Já jdu na monitor dneska. Poprvé do nemocnice, tak uvidím, jestli se něco děje, když zátka už odešla. Břicho už mám tak dole, že když sedím, tak mi vadí i stehna, ale včera jsem se rozhodla, že na vyhánění kašlu, jestli je to mímo po manžovi, tak se stejně nikam rvát nebude. 😉 Vlastně mi je celkem dobře, tak o nic nejde. Ložnice zatím hotová není, tak čím později mímo bude, tím kratší dobu budeme spát jen provizorně. Já se jen bojím, abych pak neporodila 4,5 kg macka. Zkusím se dneska v nemocnici zeptat, jak je přibližně velké. 🙂

zuzi82
autor
12. dub 2010

S tím pohlavím už jsem taky strašně napnutá. Já měla na začátku pocit, že bude kluk, teď to mám jednou tak a jednou tak, ale je pravda, že když se o malým bavíme s manžou, tak vždycky jako o klukovi. Taky mi dost lidí říká, že to bude kluk. Že bříško mám sice kulaté, ale není do šířky a v obličeji jsem se prý vůbec nezměnila a moc mi těhotenství sluší, tak nevím.
Celkově bych už chtěla mít porod za sebou, protože jsem hrozně zvědavá. Zajímá mě jestli to bude kluk nebo holka, jak bude vypadat, komu bude podobné, kolik bude vážit, kdy a jak porod začne a jaký to bude zážitek a taky na reakci manži. Holt jsem hrozná zvědavka a nemůžu to už vydržet.
Když chodím, tak váhu taky moc necítím, ale jak chci třeba vylést na židli nebo tu máme takový nedodělaný vysoký schod na terase, který je tak možná 60 cm, a potřebuju se nahoru jako vyhoupnout, tak to ty kila cítím. Kdyby mě manža zezadu nepodepřel, tak asi přepadnu zpátky na záda. 😀
A počasí je u nás strašné. Je zataženo, zima a vypadá to, že by mohlo i pršet. Rozhodně se nesnaží vylézt sluníčko.

crawler
12. dub 2010

evi, zuzi: já celou dobu "věděla", že to bude kluk a teď najednou váhám...ani nevím proč...stejně jsou to jen takové intuice, ale realitu prostě poznáme až na sále 😀DD Co se týče lidí, tak jeden říká to či ono...taky co jinýho, že? 😀 Já jsem právě taky děsně zvědavá, jaké mimi bude, komu bude podobné, jaké jsou vlastně ty kontrakce...co to je za bolest? díky tomu, že jsem tak zvědavá, tak ani nepociťuju strach 😀DD vím, že až to začne, tak si budu přát, aby to hned přestalo, ale co už😀 miminka nám to vynahradí...😉

já ty kila cítím hlavně když jdu do schodů nebo lezu do vlaku - to je sado...nejlepší je, když mi už xkrát zastavil mimo perón a já se tam mám vahrabat...vždycky už mám chuť s tím praštit a nikam nejezdit, ale do poradny holt musím, takže není zbytí...:-/

evi: a jak teď začneš chodit na ko? když máš dnes termín, tak budeš chodit častěji, ne? a ohledně případnéhop vyvolávání ti už něco řekli?

evuss
12. dub 2010

Craw: jak budu chodit na ko nevím, páč ta moje dr. je u nás jen jednou za týden, tak tam jdu zítra a uvidím co mi řekne. Ale teď poslední dobou chodím, tak že vždycky v úterý na kontrolu k ní a mezi tím na monitor do porodky. O vyvolávání jsme zatím nemluvili. Na UTZ to vypadalo, že je mímo o týden menší, takže zatím není moc kam spěchat. No uvidím co ten zítřek. Ale už se na mimčo hrozně těším. Přesně jak píšete. Co to bude, jak bude vypadat, .... Docela závidím Soni, Eri a Katy, že to přišlo a bylo a že nemuseli čekat, jak mi teď 🙂 A kde je vůbec ta Katy? Nikdo o ní zprávy nemá?

verisek
12. dub 2010

ahoj holky, tak ja se dneska vyspala luxusne, konecne..
dneska si asi uklidim skrin, protoze pak se k tomu asi dlouho nedostanu, mam tam peknej bordel.. 🙄
ja jdu na monitor a na kontrolu zitra, tak jsem taky zvedava..
jinak andy je mi teda lito, snad ji nebudou dlouho trapit.. asi se mimousovi zatim fakt ven nechce..

t.kosticka
12. dub 2010

Ahoj!
Teda to nás teda holky napínají...Andy musí být statečná, určitě to zvládne...

Já mám nahoře už 20kg (jsem ve 34tt 🙄 ) a už je mi to úplně jedno!!!!

Holky, vy se máte, že máte kde udělat aspoň ten koutek pro miminko...u nás to vypadá bledě, do baráku to určitě nestihnem...a v pokoji u našich, kde jsme se nevejdou už ani plíny, musím to nějak vymyslet, skříň s našim oblečením asi vynesem na chodbu, aby aspoň na postýlku místo bylo.... 😒

zuzi82
autor
12. dub 2010

Teri: z toho si nic nedělej. Máme to podobně. Zatím stojí složená postýlka v obýváku vedle sedačky a do té provizorní ložnice jí dáme až přijedu z prodky, teď by tu zbytečně překážela. Jen doufám, že tak za měsíc už budeme v ložnici nahoře a koutek pro mimi uděláme taky. Do roka pak chci mít hotový dětský pokoj. Taky to tak zvládnete, uvidíš. 😉 Dřív mi to bylo strašně líto, že nemůžu už vylepovat toho medvídka Pú nad přebalovák, ale musím vydržet a pak si to třeba o to víc užiju.

t.kosticka
12. dub 2010

🙂 já vím... stejně s tím nic neudělám, musím to vydržet...barák se lusknutím prstu neudělá, že jo?!

Holky, zrovna před chvilkou jsme přemýšlela...taky si už neumíte představit, jak vypadáte bez bříška?! A že mi asi až bude mrňousek venku bude i chybět, jak ve mě čutálila a mlela se...už bude venku "samostatná" 😅

zuzi82
autor
12. dub 2010

Jo taky už mě napadlo, že to jeho převalování mám dost ráda a bude mi to asi chybět. 😉

t.kosticka
12. dub 2010

Máte strach? Myslím...že si nebudete vědět co počít ?

evuss
12. dub 2010

Teri tak s tím místem to plně chápu, taky jsme u našich a skříně máme na chodbě 🙂 Ale co člověk nadělá, že, když už to přišlo. Hlavní je že je kde bydlet a hlavně že všichni tři můžem být pohromadě. Jinak s tím břichem už jsem si to taky kolikrát řikala, jaký to asi bude až se mi tam nebude nic hejbat. Ale myslím, že nám to ty naše sluníčka vynahradí vrtěním v postýlkách 🙂 A že bych měla strach bych ani neřekla. Je mi jasný, že to bude jiný, ale těším se na to 🙂

crawler
12. dub 2010

evi: taky bych chtěla vidět fotečky adelky a vyslechnout další zkušenosti z porodu, ale Katy nikde...myslím, že u nás na dsikuzi nikomu číslo nedala...tak snad se někdy ukáže 🙂

tery: dobře, že tě váha nerozhází...stejně s tím člověk nic neudělá a ty stresy jsou na škodu a mám pocit, že přibírám jako by na just že se vztekám...jinak my máme taky strašně stísněný prostory a vlastní bydlení zatím daleko, ale to se zvládne a bude líp 🙂

jinak Eriska sem nakukuje, ale nestíhá psát, tak sem hodím jen trochu infa - s prdíkama to není až tak zlý...psala, že vůbec nesmí chleba, že ten malýho zlobí...jinak že pije fenyklový čaj, tak asi to pomáhá (tip pro nás do budoucna🙂) a že jede koupit do tesca overálek na spinkání, že jsou pročůraný 😀DD no jo holky, taky nás čekají takovýhle starosti---zatím mi nedochází, že se to pak z hodiny na hodinu změní a já budu mít takovýhle starosti...vůbec mi to nedochází... 😕

t.kosticka
12. dub 2010

To je z tý nudy, že mě přepadají takový myšlenky ... kdybych třeba chodila ještě do práce, tak mě ani nenapadne, že je smůla, že nejsme ve svým nebo že mám strach, jaký to bude až se malá narodí... 😒

Při tom nemám na co si stěžovat, že jo?! MIminko čekáme, vypadá to, že zdravé( ťuk ťuk ťuk) ...jak říkáš evuss, bydlíme v teple a suchu 😉 ...

t.kosticka
12. dub 2010

craw, ...to nám taky říkali na přednášce, že kvůli prdíkům mimča bysme neměli vůbec jíst čerstvé pečivo...

ivet6
12. dub 2010

Ahoj holky,
Jani, ty si asi někde u moře né?? 😀 V Praze teda leje, že si ani neumím představit, že to někde u nás může vypadat na krásný den 😀

Verčo, pokojíček super 😉, my taky budeme mít zatím jen koutek v ložnici a z naší ložnice mu vytvoříme pokojíček až tak za rok počítám. Medvídka Pů pěnovýho nalepovacího jsme taky koupili, a ložnici máme s fialovou tapetou, tak už úplně vidím jak je ten fialovej sloneček nalepenej na postýlkou 😎

Terez, zrovna včera jsem se s přítelem před usnutím bavila, že už si ani neumím představit, jak sem vypadala a jakej to byl pocit s netěhotným bříškem 😀 😀 😀 , že už mi to bříško taky bude asi chybět 😲 A začínám řešit to co ty, jaký to vlasně bude......a vůbec se nedivím, když tu kolem nás všechny roděj 😀 😀 😀 To se chce jít uklidnit na nějakou diskuzi "Začínáme" nebo "Vánoce 2010" 😀 😀 😀 😀

mercedesse
12. dub 2010

Tak já vás uklidním holky 😀 Já teda po pravdě zatím řeším, jestli půjdu zvracet nebo ne 😀

ivet6
12. dub 2010

Mer: tak to máš taky dobrý, já to ale neřešila, za mě to bylo vyřešeno a já lítala snad do 5. měsíce 😠

mercedesse
12. dub 2010

No tak já se zatím držím a je mi jen blbě. Podle utz dnes končíme 8tt, takže to může ještě přijít. V sobotu jsem ani nebyla schopná vylízt z postele jak mi bylo zle, ale já jsem za to vděčná.
A co holky reny a and, pořád žádný zprávy, já myslela, že reny už má mimi v náručí.

t.kosticka
12. dub 2010

to je fakt ivet, to je tím, že kolem tady holky samý porodní kontrakce 😀
merci, 😀 😀

Já se jdu dneska po skoro 2měsících do práce podívat na všechny, přinesu tam dortíky jakože "na rozloučenou", od čtvrtka mám ofiko mateřskou a pochybuju, že pak už se od nás do Prahy nějak dovalím, to těžko...

ivet6
12. dub 2010

teri, to už jsou dva měsíce, toto teda letí..... 😉

t.kosticka
12. dub 2010

no 🙄 ...2 měsíce, od půlky února jsem doma...to je viď?! když tak nad tím přemýšlím, tak mi to docela doma uteklo...

soniq
12. dub 2010

Dobré ránko maminky a budoucí maminky, teda Andy, musím říct, chudák holka, už se těšila že b ude mít malý u sebe a oni ji ty kontrakce zastavijou, je fakt vidět že každá budoucí maminka rodění zvládá úplně jinak, já jsem měla štěstí jediný že já i malej jsme byli připraveni na porod, jen ho to chtělo vyvolat a potom propíchnout plodovku. Tak myslím na tebe a držím pěstičky at to máš co nejrychleji za sebou. Veri: pokojík, moc nádhernej.

verisek
12. dub 2010

tak to ja si dokazu predstavit, ze mi zmizne ten pupek, budu se rochnit pekne na briiiisku,
vite co je pro me nejvetsi fuska? otocit se v noci z jednoho boku na druhej 😅
a vstat z postele, vyjit schody.. atd atd.. 🙂
ted jsem uklidila skrin a musim si dat oddech

soniq
12. dub 2010

my sice bydlíme u přítelových rodičů, jsme v prvním patře a máme tam pro sebe tři pokojíky a koupelnu s WC, v tom nejmenším pokoji máme skříňky s naším a mrňousovým oblečením, přebalovák a vše věci okolo malého, takže takovej pokojík šatníkovej 🙂, v prostřední místnosti máme udělanej provizorní obyvák a v té největší máme postel a postýlku a televizi a konferenční stoleček, prostě takovej hlavní pokoj kde trávíme čas, do budoucna pro malýho uděláme pokojík, ale pro mě je to ted zbytečný, radši ho mám blízko sebe, věci co potřebuji každou chvíli jako pplínky, krémy atd tak mám daný na kraji postýlky, porpavdě si neumím představit, že bych každou chvíli, hlavně v noci chodila do vedlejšího pokoje krmit a přebalovat. Takže časem bude mít svůj pokojík 🙂

soniq
12. dub 2010

ak se musím pochlubit, byli jsme dnes u Dr a kontrolu jsme zvládli parádně, což jsem se i divila, měla jsem strach, neplakal, byl strašně hodnej, jen se počural, ale naštěstí do plínky 🙂. Jinak je zdravej, měří 49cm a váží 2.85 takže prej natož že se narodil o tři týdny dřív tak to zvládá pěkně, tak doufám, že jen tak dál, na další kontrolu jdeme za 14, tak doufám, že už budeme moct jít na procházku.

katy007
12. dub 2010

Ahoj holky,
tak konečně se dostávám k netu. Včera nás pustili domů, měli jsm esice jít už ve čt, ale Adélka chytla trošku žloutenku, díky rozdílu RH faktoru tak si nás tam ještě nechaly. Ale už snad je vše v pořádku, zítra jdeme k dětské lékařce.
Včera mi doma spala, ale od 21 do půlnoci plakala, po půlnočním kojení už zabrala a spinkala do 5,30 pak po kojení znova usnula až do 10 na další kojení.
Co se týče porodu byla to rychlovka, nevěřila jsem že už jde o porodní bolesti, začaly nevinně jako poslíčci, ale za 30 min. cca po 20 min. co mi prdla voda to začalo být dost bolestivé, ani jsem se nemohla pořádně obléci a v autě jsem ani nemohla sedět (už jsem se asi dost otevřela) bohužel do FN jsme dorazili jak se měnili služby tak si nás hned ze začátku moc nevšímali, pak P. jednu sestru dovlekl a tak mě hned brla nahoru na boxy. Dr. na vyšetření hned volala PA aby nás brala, že papíry uděláme až potom, v 6,05 jsem jsem byla na boxu a v 6,25 byla Adélka na světě co více si přát? 6ádný klystýr, nástřih, nic. Ty bolesti nebyly tak hrozné sice bolelo to, ale ty kontra v autě se mi zdály horší a trhání mandlí bylo 100% horší než porod! Ale u mě to byla rychlovka tak tak srovnávám. P. byl u porodu úžasný moc jsem byla ráda, že tam se mnou je. Malá se narodila do nádherného sluníčkového dne a zpívali za okny ptáčci. Skore jsme měli max. 10 tak v poho. Na Fifkách je už stop stav tak tam nestíhali a večer i FN měla stop stav tak jsem po porodu byla převezena na pokoj těhotných a až v 14,45 na šestinedělí, kam mi přivezli malou. Začala jsem kojit a zatím kojíme hezky, klepu na dřevo. 🙂 Jen co mě mrzí, že má dr. nestihla porod byla za mnou v po a říkala, že by to taktak stihla, kdyby měla službu na gyn.části ve vysoké budově, že to už dlouho neviděla tak raz dva.
Hned po porodu jsme mohla běhat nic mě nebolelo.
Co se týče porodnice tak nemohu vynachválit i ve stresu co tam byl tak se všichni chovali k nám moc hezky. Jak sestry ze šestinedělí tak dětské. Měly trpělivost a snahu ukazovat jak kojit.Jídlo taky moc dobré. Dokonce i 2 noci jsem měla "nadstandard" byla jsem sama a ostatní maminky byly i po 4.
Tak to u mě v kostce.
Fotky zatím nemám stáhnuté tak brzy dodám. 🙂

katy007
12. dub 2010

Jinak co tady nového? nějaké další miminko na světě?

zuzi82
autor
12. dub 2010

Katy: sláva, konečně nějaké informace. Moc gratuluji k Adélce a taky závidím průběh porodu. Je fajn, že tak dobře zvládáte, jen si vás teda v nemocnici nechali dost dlouho.
Soniq: gratuluji ke kontrole. Malý se má k světu, tak to je dobře.
Taky se trochu bojím, jak to pak s mimčem budu zvládat. Mluvila jsem minulý týden s Eri a na to, že má mnohem víc zkušeností než já, tak byla taky z některých věcí zoufalá, tak co si asi já nezkušená počnu.
V nemocnici na kontrole bylo vše v pořádku, jen je naše mímo spáč po tatínkovi. Monitor mi natáčeli snad 40 minut. Prvních dvacet mímo jen sem tam koplo. Pak přišla sestřička a že ho musí vzbudit, tak ať si zkusím sednout. A začala tleskat u břicha a klepat na něho. Hned jsem jí říkala, že jestli je po taťkovi, tak to nezabere. Odešla a když se za 10 minut vrátila, tak se mímo zrovna probudilo, tak že nás tam teda ještě nechá. Ale bylo vzhůru asi jen minutu. Naštěstí jim ta minuta už pak stačila. Dr. dělal odhad váhy a říkal, že mimčo má teď asi 3200g, takže myslím, že by teda vážně mohlo jít už ven, ale zase pokud je po manžovi, tak ho jen tak něco nevyštve. Jediné co mě uklidňuje je porod Katy. Taky měla 3200 a jak to šlo samo a to je mnohem drobnější než já. Tak uvidíme. Ale už se na něj móóóóc těším 😅

zuzi82
autor
12. dub 2010

Katy: a abych nezapomněla, Andy je na vyvolání a má to nějaké složité. Včera začali a nakonec jí zastavili kontrakce a budou to zkoušet ještě dneska a Reny by měla jít dneska císařem. Miminko má podle odhadu přes 4 kg. Jinak myslím nic.

soniq
12. dub 2010

Katy, gratuluji k Adélce, hlavně, že jste obě v pořádku, porod jsi teda měla rychlej, tak jsi to měla dobrý. Tak čekáme na fotečky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru