Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
15. črc 2010

@mercedesse no supéééér...další modrej koblížek do party 😵

mercedesse
15. črc 2010

@ivet6 no myslela jsem, že bych tu reputaci tady mohla ještě nějak zvrátit na stranu holčiček, ale už předem jsme tušila, že to neklapne. 😀 Je to prostě Myšák

miselaniki
15. črc 2010

@mercedesse - moc gratuluji k chlapečkovi, to je super zpráva🙂))

mandragora10
16. črc 2010

Mer...moc gratuluju k chlapeckovi, hlavni je, ze je vsechno v poradku!!! 🙂 My jdeme za chvili na kontrolu ve 3 mesicich a na ockovani, akorat nam tatinek odjel na 5 dnu na panskou jizdu, tak jsem s Tomikem poprve uplne sama doma na delsi dobu, tak snad nebude mit nejakou spatnou reakci na ockovani!

jasekd
16. črc 2010

@mercedesse gratulace k uspesne kontrole. Ja taky od zacatku tusila kluka, i kdyz trosinku jsme doufali v holcicku, ale ted si rikal, ze kluci jsou lepsi 😉 Ony ty holcicky, co mam v okoli, jsou takove nejake ujecene...
Za chvili jdem do nefro poradny na kontrolu, jezdi sem nejakej docent z Prahy, tak se jdem ukazat, aby bylo jiste,ze Martinka zatim staci jen sledovat, tak drzte palce, at ten nalez nema vetsi 😉
@mandragora10 Tobe uz se taky blizi svatba, vid? Po ockovani si kup nejaky paralen.cipky (Dr ti rekne), kdybymel teplotu, tak mu das, ja jsem pulku cipku dala, mel pres 38,5 (v zadecku teda) a hlavneho bolely ty vpichy, nemohl kopat nozickama a kdyz jsem se toho dotkla, strasne brecel. Stacil jeden cipek a vyspat se z toho a byl uplne v pohode.

zuzi82
autor
16. črc 2010

Ahojky maminy,

@mercedesse velká gratulace 😉 Jak jste to doma oslavili a co manža? Je šťastný jak blecha? 😅

U nás je všechno v pohodě. Matýsek je zlatíčko, jen odpoledne už bývá tak unavený, že pak máme problém s usínáním, protože brečí mele sebou a nemůže zabrat. Už se krásně směje a taky drží hračky v ruce. Ty co má na hrazdičce, tak vědomě chytá a kroužek s klíčem mu dám k ručičce a on ho chytí a drží a taky se snaží ho nacpat do pusinky. Už jsme byli na čtyřech lekcích plavání ve vaničkách a teď se začínáme učit zadržet dech, aby se brzy mohl potápět. Koníky už taky pase pěkně a i chvíli vydrží. Jen se mi včera z bříška začal přetáčet zpátky na zádíčka, tak uvidím, jestli to bude dělat i dneska, pak asi bude problém ho na tom břiše udržet, když se mu zrovna nebude chtít.
Horka snášíme jen v plínce a nebo i bez ní na přebalovacích podložkách, jen u pití se Matěj vždycky hrozně spotí. Ven teď nějak vůbec nevycházíme. Dopoledne, kdy by se dalo, spí Matěj i čtyři hodinky v košíku v chodbě, odpoledne se nedá a večer kolem půl sedmé krmíme a o půl osmé ukládáme vykoupané a voňavé miminko do postýlky. 😅 S uspáváním teď trochu bojujeme, ale je to asi tím, že je horko a taky ještě hodně světla, když jde spát. Taky má zarudlé ty faldíky na krku, co jste řešily, že je problém je vyčistit. Včera jsem mu to namazala tím Sudocermem a zdá se mi, že to má lepší. 😉

andrea110409
16. črc 2010

Ahoj holky, teď sem moc nechodím Šimonek přes den skoro nespinká a tak nezbývá čas. Od toho jeho úrazu jsem taky pěkně vystrašená a tak je furt na posteli zabarigádovanej jak partizán 🙂 . Hlavička se nám moc zvedat nechce, ale už se to lepší...moc se mu ani nedivím ve 3 měsících má obvod 42 cm a to by se mi zvedat taky nechtělo. Na procházky chodíme brzyčko ráno a pak celý den trávíme v bodýčku ....v bytě je pořád těch 26 stupňů.
Taky se mi povedlo Šimona dostat do šátku a tak se učíme v něm pohybovat a zatím to vypadá, že to bude mít úspěch.
Jinak se omlouvám četla jsem vás jen zběžně a tak držím palečky janince ať se jí brzo spraví a vám všem krásné léto 😎

@mercedesse : moc blahopřeju a držím palečky, už se ti to krátí a pak už to bude zase úplně jiné 🙂

crawler
16. črc 2010

@zuzi82 tý vado...už se ti otáčí z bříška na záda?!?!? páni!

jinak jak vám děti jí? Išek v těch vedrech nechce jíst....často mívá nazelenalou stoličku...Já ho vždy kojím a pak dokrmuju...zdá se mi, že čůrá normálně, ale ta stolička...?! ale rvát to do něj nemůžu....dokrm z lahvičky pak většinou začne prskat ven...vypije většinou 80ml z lahve a často i méně...

crawler
16. črc 2010

a kdepak se toulá Eriska??? pořád u babičku v chládku? 😉

mandragora10
16. črc 2010

ahoj holky, tak mame po tri mesicni prohlidce, 63 cm a 6,71 kg. Ockovani nam nakonec odlozili az na priste, jeste pry nema zahojenou ranku po TBC, tak nas naockuji az priste a spoji to rovnou s pneumokokem. Jinak se Tomik pri vazeni a mereni hrozne chechtal, tak tim bavil sestricku i doktorku. Paseni koniku predvedl ukazkove, pri pratahovani za rucicky do sedu ale hlavu zatim taky nepritahuje...hold obvod 42,5 mu to jeste asi nedovoli, ale mame trenovat.
Dneska je hrozne cipernej, toci se porad na bok, posunuje se takhle kam potrebuje, myslim, ze do 14 dnu uz se pretoci i na brisko. U hrazdicky ho nebavi hracky, ale konstrukce, kterou bere do ruky a lomcuje s ni, pripadne do toho i kope 🙂
Na vikend jedeme k moji babicce, ma stary barak, kde snad bude chladek, navic ma i zahradku, tak to tam bude prijemnejsi.

crawler
16. črc 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/crawler/albu...

prosím holky ať to nemusím dohledávat - písněte mi do IP, aby byly všechny kolonky plné🙂díky

man - Tebe resp.Tomáška si zapisuju do 3m. kolonky 🙂)

crawler
16. črc 2010
ivet6
16. črc 2010

@crawler no craw?? 😀 😀 😀 ... marně se tam hledám 😀 😀 😀 co k tomu říct...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ale jinač Štěpán (49cm, 3400g) po 6ti týdnech 56cm a 5580g 😎. Je to dobrej nápad ty míry po nějaké době, aspoň vím, jestli jsme v normě nebo tlustínci 😉 Podle tvojeho Fanouška, jsme ale tlustínci 😀 😀

ivet6
16. črc 2010

@crawler ps: přirozeně 29.5. 😉 prima den 😎

mercedesse
16. črc 2010

Holky díky za gratulky
zuzi: jako dáreček za to jak jsme šikovný, jsme od tatínka dostali mobilní klimatizaci, takže máme konečně v pokojíku přijatelno. Zrovna včera mi přišel ještě kojící polštář, co mi objednávala máma se ségrou k narozkám, takže jsem se konečně pohodlně vyspala, je to naprosto skvělý. Mám ten od Nattou i s hrazdičkou a moc hezky to vypadá. Jinak oslavička nebyla, protože jsme jeli ještě k babičce, ale úplně mi stačilo, jak bylo na Michalovi vidět, že je šťastnej jako blecha. Od včerejška úplně září.

crawler
16. črc 2010

@ivet6 šmankotééé ivet 😅 no co dodat jsem trubka...psala jsem z hlavy...no, laktační demencí to neokecám, když plně nekojím... 😅 ale napravím to 😉)

skretik
16. črc 2010

@ivet6 @mandragora10 , koukam prave na pocasi a co jit v pondeli do zoo??Ma byt rozumne pocasi, 24stupnu 😉

soniq
16. črc 2010

Tak holky dodávám míry malého když měl 3měsíce....59cm a 6kg

mandragora10
16. črc 2010

@skretik My bychom klidne sli..ten den musim jeste do Letnan a do Ikey na CM? tak to aspon nejak spojim. 🙂

jasekd
16. črc 2010

@crawler Jee, my jsme tam taky, diky 😵 Takze: TP stejny jako realny, Martin se narodil 40+0 29.3., miry 3750 g, 52 cm, v 6 tydnech 4360 g, 56 cm, ve 3 mesicich 5610 g, 61 cm, jo prirozeny porod.
Jinak na nefro jsme nedopadli dobre, objevili megaureter (rozsireny) na strane dilatovane ledviny velmi pravdep.zpusobeny vesikoureteralnim refluxem, hned nasadil zajistovaci ATB lecbu, protoze malemu hrozi kdykoli akutni zanet ledviny, v zari se mame objednat na uretrocystografii (rtg vysetreni s kontrastni latkou) a pokud se VUR potvrdi, tak nutno pokracovat v zajistovaci lecbe a pak nam reknou dalsi postup. Tzn cekaji nas min 2 mesice na ATB, ale nejspis daleko dyl, toho jsem se bala, co mu to udela se zoubkama, nechci vedet, ja to vim z prace, jak to dopada, poskozena sklovina, ruzne vrozene defekty, zvysena kazivost, fleky... proc zrovna moje dite?! Segra me uklidnuje, ze mu ty zoubky muzu spravit, ze si ho ohlidam, jenze tady se nejedna o obyc.kazy 😖 My meli nervy vtehotenstvi, nekde v 33 tydnu jsem byla na vys. v Hradci a dopadlo optimisticky, stejne tak kontr. po porodu a v poradne az do dneska, kdy se to takhle posralo. Ja to vubec necekala dneska. Ja byla jeste v ambulanci za hrdinu, ale jak za mnou zapadly dvere, rozbulela jsem se jak mala.. Cysta nadvarlatka se taky zvetsuje,ale to je u takhle malych bez lecby, jen sledovani. Jen doufam, ze se to nezhorsi az tak, ze by se to muselo operovat 😖 Nastesti ta dilatace ledviny se zatim nehorsi.
Tak dobrou.

skretik
17. črc 2010

@mandragora10 tak super, tak v kolik se sejdeme pred Zoo, nam je to jedno?Dneska jsme zase vstavali pred chvili, byl vzhuru od 5 do pul8, takze bud hned rano, ze ho nalozim a prospi se v zoo nebo az kolem 11, necham to na tobe.

skretik
17. črc 2010

@jasekd tak to je mi lito, snad to bude vsechno v poradku, drzte se!!!

@crawler my jsme meli v 6tydnech 60cm a 5320g. Si uzasna, ze to takhle davas dohromady 😵

eriska
17. črc 2010

Ahoj mamulky,
tak my po dlouhé době zdravíme.jojo, vedra trávíme u babičky, ve starém zděném baráku, ale už i tam začíná být hrozně..na víkend jsme dorazili dom, aby tady tatínkovi nebylo smutýnko a je nám tady děsné vedro..u babi je to super, na zahradě se koupe v mušličce, to se mu děsně líbí, ve verandě chrupká v kočárku a po obídku si dává dvě hodinky v babiččině posteli..jen nás už víc jak měsíc trápí bříško..ale dneska se sám, bez pomoci, při kojo vykakal..tak jsme s přítelem jásali jak malý děti..chuděrka tomík na nás koukal jako na blázny..

k čajíku, já sice plně kojím, ale dr. mi doporučila (kvůli tomu bříšku, že mu prý to řidší kakání přechází v tužší a on se s tím neumí poprat..)dětský heřmánkový čaj..koupila jsem od apotheke a tomík ho baští ze lžičky.já mu flašku nechci dávat a ani mi to nedoporučovali, pokud kojím..takže vám ho holky můžu doporučit..

my reakci na očkování neměli žádnou, jen byl odpoledne kapku nevrlý a chtěl se více chovat..a v srpnu jdeme na další hexu a navíc na synflorix, tak snad to bude v poho..a teď v úterý jdeme do nemocnice, aby nám zkonrolovali tbc, mi přišla pozvánka, jsem ani nevěděla, že se tam chodí..

a musíme se pochlubit, včera se tomík otočil ze zádiček na bříško a hrozně ho to baví..holky, jinak, tak koníky nerad pase, ale jak se tam překulil sám, tak ho to strašně baví..takže nevěšte hlavu..a dr. mi říkala, že koníky dlouho pást nemusí, když udrží hlavinku, když ho držím v náručí, tak si tím ty svaly taky trénuje..co se týče hraček, tak na hrazdičce chytá auto, jinak do nic bezmyšlenkovitě mlátí, když mu dám blešku od lamaze, tak s tou si hraje, strká si ty její pacinky do pusiny..a špendlík..tak ten když mu dám, tak se s ním mlátí do hlavy😀 taky si nepřendává hračku z ruky do ruky a to je skoro nejstarší..no a koupačka, tak my se od jeho 3 týdnů koupeme ve velké vaně plné vody (asi se nedoplatíme, ale nedejte mu jí, když ho to strašně baví), pak se taky už asi měsíc sprchujeme a děsně se mu to líbí, vždycky foukneme do obličeje a polijeme hlavičku a on se pak řehtá..ale nijak ho s nikým nesrovnám, za prvé je to kluk - čili je línější a za druhé každé mimčo je jiné..je dobré vědět, co v kterém týdnu má dělat, nebo co ho už třeba baví, ale střílet se z toho, že si ještě nepřendává hračky se nepůjdu..co ještě umíme, když se chytne za ručičky, tak se hravě vytáhne do sedu a drží hlavinu a nejraději by tak seděl a pak se strašně staví na nohy..třeba včera se rozčiloval, když jsem ho držela po kojo, tak jsem ho dala do sedu zase řev a jak se postavil na nožky byl klid a smích..

jinak jsem vás tak letmo dočetla, byteček po týdnu, kdy nejsem doma, vypadá jako po výbuchu, tak musím jít uklízet..

mercedesse, gratulka k broučkovi, další kámoš na blbiny..tak už koukej začít něco nakupovat, ať má v čem chodit

verisek, my se stoprocentně do hluboké korbičky nevejdeme už teď tam má tak 10, 15 cm místa a s fusakem a s dekou se tam určo nevleze, ale taky máme sporťák a dá se polohovat do lehu, tak to vyřešíme tak..a hlavně, tomík by tam ani být nechtěl

janinka22, jani, ten opar mě mrzí, já bojuju s normálníma oparama a je to maso..ale herpesin ti určo brzo zabera, já měla před dvěma lety z horečky opary i v očích a herpesin mast a tabletky a do dvou dnů se to začalo lepšit..

jasekd, jas, teda, vy si užíváte, chuděrka martínek, tak už jen popřát, ať se všechno dobře hojí a na žádnou operaci nemusíte..budeme držet pěstičky.

no a nakonec vedra..děs, děs, děs,..to ať radši pořád prší..a u nás už hřmí..tak se snad i rozprší..tomík je od rána do večera nahaťoučký, občas mu dám plínku, ale má hned potníčky, baští tak po dvou hodinkách, pořád..nejhorší je, že s tím poslední týden začal i v noci, tak jsem nevyspalá

holky, ještě jsem se chtěla zeptat, od včera mě strašně bolí prso, ikdyž tomík pije, mám ho tvrdé a červené..že by zánět? dávám na něj tvaroh a gel z aloe vera.a je to kapku lepší, ale tvrdý to je pořád..dávám z něj tomík i častěji pít, což je dost bolestivé a snažím se rozmasírovat, ale bolí to jak čert.nevíte, co s tím?

eriska
17. črc 2010

ježiš, to je slohovka 😀 😀 😀 ..pardón 😅

mercedesse
17. črc 2010

Jaký pak omluvy, aspoň je co číst 😀
Nakupovat určitě budu, dneska od rána šmejdím po internetu, nejvíc toho bude asi z batolátka, ale až po 24tt. Já nikdy nebyla tak pověrčivá jako teď. Dneska se prcek od rána hrozně mele, takže mám super náladu. Snad mi ten optimismus vydrží zase co nejdýl, nejlépe už napořád. Já se na něj tááák moc těším. 😀

jasekd
17. črc 2010

@eriska Ty brdo, uz se takhle obraci, to Martinek ani naznak, akorat na brisku se zacne vztekat a jako by se chtel vratit na zada, ale nejde to, zaclo se mu totiz paseni libit, tak kouka dlouho a pak uz je na nejaky rotace unavenej 🙂 a jen se vzteka, tak ho necham, at se snazi, ale jak zacne plakat, pomuzu mu, stejne uz by to nezmak. Do sedu se teda taky nevytahne.
Vcera jsem mu dala prvni davku ATB, to mi teda bylo z toho dost smutno, ale snedl to bez protestu, snad je bude dobre snaset. Protivnej je furt stejne, nesnasi ty vedra, chudak, mame doma skoro 30 😖

eriska
17. črc 2010

meredesse, to víš, dlouho jsem tu nebyla, tak jsem se musela rozepsat..no, je fakt, že já nákupy tolik neřešila, předělávali jsme byt, takže jsem nakupovali to a většinu jsem koupila na netu, tady na koníkovi..už se taky musím dokopat tu tašku věcí nafotit a hodit někam na net, ať se korunky vrátí a můžu tomulkovi kupovat dál..teď už nám ta velikost kapku stagnuje a jsme na 68 něco na 74..a kde ráda nakupuju, je tesco.a teď mají zrovna slevy 😎 jinak to kopání závidím..tomík byl děsnej kliďas..vždycky, když tady holky psaly, jak se prckové melou, tak jsem si říkala, co tam ten náš lotr dělá...

jasekd, no, on to udělal včera na stole u babi pod altánem..taky z ničeho nic, žádné přípravy,..jsme tam na něj všichni čuměli..mně na to přijde ještě strašně malinkatý.a včera se tam otáčel jak o život..a dnes se zatím otočil tak dvakrát..ale má času dost..ono už je to větší starost..už ho nemůžu jen tak nechat na posteli, už tam musí mít záterasy..to je martínek šikula, že tak krásně baští atb, určo to zvládne, popere se s tím a budete mít pokoj..

mercedesse
17. črc 2010

V tescu jsem taky koukala a asi tam dost věciček nakoupím, určitě takový ty bodýčka 2+1 a tak. Tak teď už vím jakou barvičku a taky se mi moc líbí věci v Kiku, je to levný a maj super nápisy. Tak tam taky zaskočím. Hodně toho chci nakoupit v těch Tuchlovicích, co tam má prodejnu Batolátko. Zase to ale nechci tak moc přehánět, myslím, že tak moc toho zas neunosí, než mu to bude malý. No uvidím. Dneska jsem tam objevila super postýlku tak uvidím.

eriska
17. črc 2010

mercedesse, jojo, z kiku pár věcí taky máme..a máš pravdu, nemá cenu toho kupovat hodně..třeba my unosilo hodně z toho tesca bodynka 0-3..to měl od narození - byly mu kapku větší, ale rukávky se ohrnuly - a nosil je ještě nedávno.. a teď když mají akci a jsou za 100 tři, tak se to vyplatí..a měl tam i overálky..je to příjemný matroš a fakt jsme to dlouho unosili..už čekám, až se mi ti chlapi vzbudí, ať tam zajedu něco pokoupit..a oni si už od dvou chrápou..oba na ostro, oba ruku přes oči..no, nezapřou se..😀 a jakou postýlku..a co kočárek? už máš nějaký předvybraný?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru