Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
13. srp 2010

crawler, pokud vše půjde, tak jak má, tak kdy se budete stěhovat? no jo, podlažice, to je kousek, to za chrastí,co? pak je skuteč a tam mám babičku..je to hezká vesnička, jediný, co by mi vadilo, že je plná cikánů a není tam školka..ale moc vám to přeju..já jsem strašně ráda, že máme to svoje a nikdo nám do toho nekecá..pokud nepřijde moje mamka a hned mi uklízí tohle, srovnává támhleto..😀 ale to k tomu asi patří😉 jinak my jsme poškrábaní pořád..nehtíky mu musím stříhat až skoro u kůžičky a hlavně ty kraje..den není poškrábaný a druhý to začíná a třetí, kdy se dají stříhat už je poškrábaný..no děs..a co nehtíky na nohou? u nás to začíná být boj..stejně jako strojení..kecá jo? koukám, že s přelomem 3. měsíce se dítka rozkecávají..u nás to bylo taky..a nejlíp se povídalo o půl 5 nebo o půl 6 ráno..a horší bylo, když mu ruce přestaly odpovídat a chtěl si povídat s náma😀 my teď objevujeme krásy nasírání..to bručí, mračí se a pak do toho začne křičet..no, už tak jedeme třetí den a už mě to taky začíná sr...to pak nepomáhá vůbec nic..jo a objevujeme nožičky.a to je pak nasraný, když mu utečou😀 ale i tak, je to roztomilé období

mandragora10
13. srp 2010

Ahoj holky,

tak ja se omlouvam, ze pisu az tyden po svatbe, ale meli jsme v patek obrad v Praze, pak jsme se presouvali do Vychodnich Cech k mym rodicum, kde byl obrad a party s rodici a ja tam pak jeste do vcera zustavala a nejak nebyl cas jit na internet.
Svatba nam vysla nakonec docela dobre, i kdyz v patek na obrad prselo, takze misto v zahrade s altankem jsme ho meli vevnitr ve vile, kde byla nejaka muzejni expozice, takze fotky nic moc, ale po obradu nastesti prestalo prset, tak jsme udelali i par fotek venku. Pote jsme se presunuli do kavarny Mlsna zirafa, dali si tam nejake mnamky a my jsme pak sli domu, zabalili a druhy den rano jsme se premistili k rodicum.
Tam nastesti vysvitlo slunicko, neprselo az do pozdnich vecernich hodin, bylo i na pomery teplo, takze vse klaplo na jednicku. Jen Tomasek mel spatnou naladu, docela poplakaval, takze jsem to po desate vecer zabalila a sla s nim spinkat. Ostatni svatebcane vcetne tatinka to ale tahli az do rana a pry bylo hodne veselo.
Pridavam par fotek na ukazku, jinak kdo jste na Facebooku, tak jsem je tam taky dala, ale to uz tu Adel psala.
Dneska jsme byli na 4 mesicni prohlidce, Tomasek ma 67 cm a 7320 g, dostal prvni davku hexavakciny a prevenar, tak jsem zvedava, co to snim udela. Jinak ma velke pokroky, uz asi tyden se umi pretocit na jednu stranu na bricho a vypada to, ze do tydne to zvladne i na druhou stranu. Jak je vic na brisku, tak mu prestalo i to jeho blinkani. Hodne si ted povida a chechta se. Akorat ma nejaky hlad v noci. Kde ze je to vstavani 1x za noc ve 4, ted vstavam treba i trikrat za noc, tak jsem z toho nejak rozlazena. Nevim, jestli uz mam min mlika nebo se proste vic hybe a je vetsi hladovec.
Tak ja vas jdu trosku docist, at jsem v obraze 🙂

crawler
13. srp 2010

@eriska když to klapne, tak v listopadu 🙂 no naštěstí vede chodník až do Chrasti...no jo všechno má svý...my bysme bývali ideálně chtěli bydlet ve slatiňanech, ale tady něco sehnat pod 2mega ? nee ☹ uvidíme, jak to půjde🙂

crawler
13. srp 2010

@mandragora10 No krásní jste!!!😀 a Tomášek je teda pořádný chlapák😉 Jo a nemůže mít opožděný spurtík? během 3m. to tak bývá...Já s Iškem to samý - týden jsem ho krmila 2-3x za noc...ted už jen zas jednou, tak třeba Tomášek spurtuje 😉

eriska
13. srp 2010

😀 crawler, no jo, je to mazec, s těmi penězi,co? známí nedávno koupil za 600.tis v lukavici baráček a předělává...a spokojený..ale jo, všechno má svý..a kde to tam je?

mandragora10, no nazdrár, nevěstinko, vlastně už mladá paní 😀 koukám na fotečky a závidím, že to máš za sebou..moc ti to slušelo, vám všem..jste krásná rodinka..a tomík frajer v riflích..jak vám šlo to kojení?to je asi nějaké šptané období..mně tomík minulou noc vstával po hodině..tak už jsem ho nechala u nás v posteli..a dnes v noci dobrý..vstal o půl páté a pak každou hodinku do půl osmé..takže jsem se vyspala..jak jsem psala výše, my objevujeme, že pusinka se nemusí jen smát a povídat, ale umí taky křičet a bručet a to ho bere asi nejvíc..můžu nakouknout i na facebook? ale netuším, jak tam jsi zaregistrovaná

zuzi82
autor
13. srp 2010

@eriska Díky za pochvalu. Zabralo mi to celý den a dneska jsem si taky ještě chvilku hrála 😅

Man: Krásné fotky, moc vám to slušelo. Šaty jsou úžasné a o kytičce ani nemluvím. Eri, inspirovala jsi se?

To my dnes vstávali až v šest a teď mi Matěj spí už přes tři hodinky. Od dvanácti čekám, kdy se vzbudí, že ho nakrmím a půjdeme do města (potřebuju do lékárny a do spořitelny) a on pořád chrní, tak doufám, že to stihnu. Chci jít pěšky s kočárkem a je to tam přes čtyři km.
Taky se vám musím pochlubit. Minulý týden jsem začala s dietkou. Zkouším dělenou stravu a jíst pětkrát denně. Hezky ráno snídaně, pak ovoce, oběd, ovoce nebo rajčátkový nebo okurkový salátek a nějaká lehčí večeře do šesti. A už to má výsledky. Mám dole už víc než kilo, takže mám od porodu nejnižší váhu. Od září taky začnu chodit na aquaaerobic, tak to snad půjde ještě líp. Chtěla bych do vánoc shodit tak 16 kg, tak mi prosím držte palce, ať to zvládnu. Chtěla bych být zase kočka a ne obéza 😅

eriska
13. srp 2010

zuzi82, tak to gratuluju.. 😵 😵 😵 jsi šikula, máš můj obdiv..já se snažím, ale zatím marně..jediné, co mě uklidňuje je to, že mám nižší váhu než před těhu, ale pořád dosti vysokou ☹ a co si dáváš k obídku a k večeři? protože snídani a svačiny splňuju, ale zbytek mi dosti utíká:-/ budu držet palečky, ať to jde dolů samo..hele, 16 kilo, to docela dost,ne? jsem četla, že optimální je kilo za měsíc, aby se to zpátky nevrátilo..inspirovala, no, man má krásné šatky, avšak pro moji postavu naprosto nevhodné a kytička je náááádherná, ale zase, já chci kaly..přijdou mi teď svatebnější

ivet6
13. srp 2010

ahoj holky, nestíhá teď číst, tak jen odpovim, pak vás dočtu 🙂
@jasekd
@miselaniki na těch láhvičkách to je přímo vyražený, naspodu, nebo na hrdle, nebo tak někde. Nuky to mají vyražený a na Aventech nic není, k tomu píšou toto: http://www.aventbaby.cz/sdeleni-tykajici-se-lat... tak nevim, maminy na diskuzích píšou, že Avent blbý :-/
Jinač blbý je to označení v trojuhelníčku z šipek: PC, 3 a 7. Dneska jsem schválně koukala v drogerce a už i nové lahvičky NUK mají BPA free a vyražený v tojuhelníčku PP. Nuky už používat nebudem, a s tím Aventem nevim, jak se rozhodnout 😒 Nejlepší jsou prej značky MAM

zuzi82
autor
13. srp 2010

Uvidíme, jak to půjde, ale zatím to vypadá, že bych mohla zvládnout tak 2-3 kilča za měsíc. A to si myslím, že není, žádná honička. Až to zhubnu, tak chci zůstat na těch pěti porcích denně, jen se zbavím, alespoň částečně, té dělené stravy. Taky se snažím vypustit bílou mouku. Samozřejmě to vždycky nejde, ale třeba na oběd jsem měla bramborový guláš zahuštěný celozrnnou hladkou moukou a nebylo to špatné. A včera jsem měla na oběd kuřecí špalíky (jako kdybych dělala kuře na paprice, jen jsem si dala jen maso) a k tomu si udělala salát z listových salátů a trošky žluté papriky. Dost mě to zasytilo a přitom to byl zcela lehký oběd. Na večeři jsem si dala vývar s vajíčkem a dneska mě čeká salátek s trojúhelníčky hermelína. 😉 Zatím mě to i baví. Dokazuju si, že to dokážu. 😅 A když chci dokázat, že to dokážu, tak to obvykle dokážu. Takhle jsem udělala i vysokou. V šestnácti jsem mamce řekla, že bych to po střední zkusila a ona se mi vysmála, že na to nemám. Tak jsem si řekla, no uvidíš a státnicovala se samýma jedničkama. No a teď mám taky potřebu svojí mamce, dietářce a celkem i kočce, dokázat, že to dokážu a budu zase štíhlé děvčátko, tak věřím, že to půjde. Ale musím si psát jídelníček a držet se ho, jinak bych to určitě nedala a šidila to. Takhle si to na týden dopředu rozepíšu i se svačinkama a držím se toho. 😅

mandragora10
13. srp 2010

Uf, tak jsem vas docetla.
Gratuluji k potencionalnimu dalsimu miminku...to je teda rychlost 😉 Ale lepsi takhle prirozene, nez se x let snazit a nervovat.Craw...to je uzasna cena za baracek, dobre jste udelali a lokalita je to vyborna.
Zuzi, gratuluji k prvnim uspechum dietky....mne by se teda do zadne ted nechtelo, jsem rada, ze obcas zvladam nejaky ten rohlik nebo susenku.
Eri...kojeni v satech nic moc, ale nastesti jsem to resila jen v patek, v sobotu jsem se po hodine prevlikla, tak to bylo bez problemu. Behem celeho dne jsem si nakonec dala i dve sklenicky vina a trosku sampusu na pripitek a Tomasek to myslim zvladl. Takze ta svatba s kojenim se docela da 😉 Na Facebooku jsem pod Vladka.Vackova.
Craw...ten rustovy spurt me taky napadl, ale on uz to kojeni ma takhle rozhozene pres dva tydny, navic cely den ozuzlava ruce, tak nevim, zda hlady nebo casem budou zoubky. Detska doktorka mi rikala, at pripadne vydrzim jeste 14 dnu, ze od 4 a pul teho mesice muzou prikrmy i kojene deti, ale do tho se mi zatim moc nechce.

zuzi82
autor
13. srp 2010

@mandragora10 Matěj taky ocumlává ruce, ale myslím, že to je spíš objevování. Nejraději tam má strčené dva prsty, jak kdyby se chtěl naučit pískat na ně 😀

eriska
13. srp 2010

mandragora10, tak na tom s jídlem jsme stejně, taky jsem se bála, že má hlad, ale dr. říkala, že přibírá krásně a že uvidíme v září..tak uvidíme..ale ruce máme v puse pořád, nejlépe i během kojení 😖 já se do příkrmů taky nehrnu..čím dýl, tím líp..🙂

zuzi82..držím pěstičky, určo to zvládneš..máš můj obdiv..já bych si ani ten jídelníček neuměla sepsat

zuzi82
autor
13. srp 2010

@eriska Mám motivaci v mamce. Už mě nebaví, jak mi pořád říká, že jsem tlustá. Příští týden za nima jedeme v pátek na chatu, tak jsem zvědavá, jestli ten úbytek pozná. Kdybych kilo přibrala, tak to pozná určitě. Chci mít tou dobou dole dvě, tak jsem na ní zvědavá. 😀

crawler
13. srp 2010

@zuzi82 já už 2 měsíce jím zdravě /sledovalas jste to, co jíte?tak v tom duchu - žádné hladovky) a za tu dobu mám dole 3kg...takže ještě 3kila a budu na váze před těhu a další 3kila a budu na váze před svatbou 😅 každopádně čím pomaleji, tím menší riziko jojoefektu a pak další věc rychlé hubnutí často znamená hubnutí svalů, tak na to pozor - pohyb a dost bílkovin, aby svalová hmota zůstala🙂

eriska
13. srp 2010

zuzi82, no jo, zuzi, nejlepší je mít nějakou motivaci..já si teď taky říkám, že chci být hezká maminka a nevěsta, abych nedělala těm mým klukům ostudu..aaaa, my už se budíme..

zuzi82
autor
13. srp 2010

@eriska Tak to my pořád spíme, uložila jsem ho o půl jedenácté a spí pořád. Už ho chodím každých deset minut kontrolovat, ale chrní a chrní 😅 Ani mu nevadí, že už pět a půl hodiny nepapkal 🙂

eriska
13. srp 2010

zuzi82, u nás taky nějaký planý poplach..dal si pár lůčků a chrní dál..už od 12.což je na tomíka obrovský výkon..to bude asi tím počasím..bych toho měla využít a jít něco dělat..třeba oběd, ale prostě se mi nechce. 😅 i to se stává 😵

zuzi82
autor
13. srp 2010

@eriska Já jsem z Matěje v šoku. Obvykle jsem šťastná za půl hodinku jeho spánku a teď, čtyři hodiny v kuse je zázrak. 😉 A taky se mi nechce nic dělat, ale už jsem po obědě i po svačince, takže mě už čeká jen ten salátek na večeři. 🙂

eriska
13. srp 2010

zuzi82, jojo, tomík si tak přes den dá tak 20 minutek, tak taky čumím..ale aspoň pak bude mít dobrou náladu..ale divím se, včera zabral o půl osmé a vstával v 7.20, tak bych řekla, že je vyspalý a asi není..já jsem k obídku měla takovou houskochlebovku se sýrem..ale potřebuju udělat obídek pro zdendu a mám tam houby, tak nevím, guláš nebo omáčka? obojí se s dietou neslučuje 😀 😀 😀

crawler
13. srp 2010

@eriska moje mamka vždycky říká, že se děti umí "rozespat", že třeba když spí přes den dost, tak by sis řekla, že v noci to bude děs, ale často spí pěkně i v noci a nebo naopak nedokážou zabrat a pak i noc stojí za prd...Išek spí dopo hodinu až dvě a odpoledne 2x po hodince. Chodíme spát kolem 22,00 a budí se kolem 4 na jídlo a pak jí kolem 8,00, ale vstáváme v 7,00...
@zuzi82 a ještě svazuješ plínkou? nebo už ti usíná bez týhle vychytávky? Išek už to začíná zvládat i bez toho 😀

crawler
13. srp 2010

@eriska guláš se s dietkou slučovat může, když bude maso libové a nezahustíš jíškou, ale například instantní on´bilninovou kaší Nomina - mimochodem já je kupuju u vás v chrudimi u těch skokánků u kb jestli víš - je tam zdravá výživa - super je špaldová, pohanková,...a super na zdravé zahušťování polévek, omáček i gulášů🙂

eriska
13. srp 2010

crawler, ono, já kvůli koju žádnou dietku nedržím, prostě se snažím nejíst sladký a bílou mouku..ale protože tmavý pečivo nedělá tomíkovi dobře, tak musím rohlíky a housky..a spoustu ovoce a zeleniny nemůžu, tak to je pořád dokola to samé..já dostala od taťky čerstvé houby, tak mi už dva dny leží v lednici, tak je musím dneska zpracovat..mám chuť na smetanovou omáčku s těstovinami..uvidíme..no, dneska je tomík rozespalý pěkně..tak u nás už leje a je bouřka..co slatiňany?

zuzi82
autor
13. srp 2010

Tak už jsme vzhůru a po jídle. Ještě pořád svazuju, ale usínání je pořád za trest 😉

janinka22
13. srp 2010

Ahoj holky,

@crawler my taky stříháme nehtíky často a Adámek má obličej pořád poškrábanej..asi se tomu nedá zabránit.

@zuzi82 tak to jsi šikovná s dietkou 🙂 tak ať se daří! To by u mě nehrozilo taková strava,kdybych potřebovala zhubnout,tak bych asi radši tři dny nejedla 😀 noo např. dneska jsem upekla povidlový šátečky a už jsem dva spořádala a oblizuju se 😀

@mandragora10 Vladi,gratuluju ke svatbě,na fotečkách vám to sluší 😉

Adámek si taky pořád strká ruce do pusy a tak,a dr. mi na to řekla,že zuby néé že ty až po 6. měsíci,že ty dřív jsou jen vyjímky..no nevím,přece to může mít příznaky a zub může vyrůst třeba za dva měsíce,že..
Zítra jedem do Brna,strejda slaví 60-tiny,měli bysme být v restauraci na zahrádce-kvůli Adámkovi,tak snad nebude pršet. Jsem zvědavá jak to dopadne a jestli bude malej hodnej a neukáže jakej umí být protiva 😎

soniq
13. srp 2010

@mandragora10 zrovna jsem na tebe nějakej ten den myslela.....a ty napíšeš dneska...fotečky jsou krásný a moc moc vám to sluší, blahopřeji ještě jednou 🙂.

@zuzi82 tak budu držet pěstičky at se dietka podaří a zvládneš ji a gratuluji k orvním výsledkům, jen tak dále 🙂

@ivet6 tak malej má ne jedné lahvičce čísla 0,1,3,8 jsou v kroužku a na druhé lahvičce je 7 v rom trojúhelníčku..tak asi obě jsou špatný....bože to je hrůza na co si pořád dávat pozor...jak s těma hračkama nebo jídelníma židličkama dřív...ýe jsou závadné atd...

jasekd
13. srp 2010

@mandragora10 Krasa, myslela jsem na vas, co pocasi, my meli na svatbu totalne hnusne, a stejne na ni rada vzpominam, a nekdy ty fotky jsou hezci nez za ostreho slunce, kdy se kazdej sklebi, dela to stiny... 😉
@zuzi82 tak ti drzim palce, at to jde dobre, je fajn, ze mas motivaci a ze te to bavi. Ja se jeste nevzpamatovala z prvniho ditete a postavicka taky neni co byvala, no a kdo vi, jak to dopadne ted, mam navrch 4 kila 😠 Jenze ja na cviceni nikdy nebyla, ze bych doma posilovala bricho, ja jezdila na kole, litala na bezkach za vikend treba 50 km, no a ted tehot., kdy jsem tohle nesmela (kolo a brusle, na bezkach jsem opatrne byla), no a hlavne ta cokolada, to je moje smrt, sezrala bych kilo...

soniq
13. srp 2010

Holky, potřebuji poradit, malej mi od včera začal vykašlávat nebo spíš když si odříhne tak to z něho trošku vyletí hnědé hleny....nevíte jestli to je nějak moc vážné? zkouším hledat na netu ale nic....v Po asi budu volat Dr...mám strach jestli to není moc špatný bo co ☹

jasekd
13. srp 2010

@soniq Nema rymu? To by vysvetlovalo ty hleny, no ahnede, muze to bejt z caje nebo z prikrmu, ja nevim, mne zvraci nahnedle jen po caji, mrkev jeste neblinkal. Fakt nevim, jestli se ti to nezda, tak bych se s nim sla ukazat nebo si treba zavolej na pohotovost a zeptej se.

soniq
13. srp 2010

@jasekd to už mi říkala jedna kámnoška že jestli to nemá z čajíku ale dřív to neměl...trošičku nachcípanej je, chytl to odemě....když ublinkne a jí předtím mrkvu tak to vidím, že to je mrkev......já zkusím vysledovat jestli to je po čaji mkdyž pije, jinak zítra zavolám na pohotovost...

ivet6
13. srp 2010

@jasekd gratulace k miminkůů 🙂)
@soniq držim palce, ať to je ten čajda, ať se nemusíte stresovat pohotovostí.... 😒
@mandragora10 máte super fotečky, sluší vám to moc 😵 jo a koukala sem na facebook, máme společnou kámošku 😀 😀 Šárku Kopřivovou 😉

Štěpka si taky rve ruce do pusy a mlaská u toho jak Maggie ze Simpsonů 😀 😀 , takže zuby to snad nejsou, ještě je mladej 😀 a taky slintat začíná 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru