Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
18. srp 2010

My dnes jdem na ockovani, tak doufam, ze to bude dobre, uz druhe bylo lepsi nez prvni...

baterka
18. srp 2010

@verisek to Tě poslali na neurologii proto, že se Niki ve třech měsících neotáčí??? To je snad nějaký fór, vždyť některá mimina to neumí ani v půl roce... a lézt, to už vůbec ne.... T máš nějakou moc aktivní pediatričku, ne? Tak držím palce a dej pak vědět!

jasekd
18. srp 2010

@zuzi82 Manzel asi vcera nebyl fotbalem nadsen ze? Ja ted hledala na netu vysledky Ligy mistru (tata si vcera vsadil a dnes je na chalupe v lese na houbach bez netu, tak chtel vedet, zda vyhral - vyhral houby 😀 ) a koukam, ze Sparta to pekne projela... Ja nedivala, jak rikam, sleduju pouze fotbal na svetove urovni a to pro me Sparta teda neni 😉 Snad me tu nekdo nezabije 😝

baterka
18. srp 2010

@jasekd o to máš pravdu, já konflikty taky nesnáším, takže jsem na ně neřvala, to byl jen takový obraz 🙂, ale ukázala jsem jim, co udělali špatně a řekla jim, ať to opraví. Jo, je to děs, ale na jenu stranu jsem ráda, že mám čas tu být a kontrolovat. Na druhou stranu je to stres, pořád je něco blbě, jsem tu na všechno sama, v baráku bordel a hluk a manžel se večer vrátí z práce, projde barák a spustí: "Jak to, že je tohle takhle? A tohle je blbě! Tos je nemohla hlídat? Zítra ať to předělají! Nebo je vyraž a seženem jiné...". A co já pak chudák ženská tady. Dneska taky: "ale paninko, to se takhle tady doupraví a vidíte, je to." A manžel večer zas bude chtít, aby to celé předělali. A tak pořád dokola. Už jsou tu přes měsíc a mě z toho brzy jebne...
No nic. promiňte všichni ten výlev..., ale ulevilo sem mi. Držím Ti palce na očkování!!! Marka to teprv čeká, příští týden ho registruju na sever a začne ses hexou.

baterka
18. srp 2010

@jasekd já to rozhodně nebudu,já ani nevím, za se fotbal raje na třetiny nebo na poločasy 😝 😀 ! A tadky žiju 😵

jasekd
18. srp 2010

@baterka presne tohle mi rikala kamoska, dirigovala zedniky v 9.mesici tehot. Meli z ni spis prdel... Taky do vecera sama v tom bordelu a stresu. Podle me chlapa poslechnou spis, takhle si reknou, co o tom ty slepice vis, tebe nejak oblbneme, kor kdyz mas mimi nebo pupek, to jsi vubec blba, ze jo 😝 A osloveni paninko je na vrazdu, kdyztak je zabij a zkompostuj 😀 Drz se.

jasekd
18. srp 2010

@baterka ty jsi pripad jako muj manzel, dokud me nemel, nepoznal basket od volejbalu 😠 Takze mala lekce, fotbal na pulky, hokej na tretiny 😀 S prodlouzenim a penaltama te zatezovat nebudu... Mne naopak nekdy chybi partak na fandeni, napr. zimni olympiadu jsem prosedela s pupikem u TV, nejvic pochopitelne bezky. Taky miluju atletiku, letni olympiadu skoro vsechno, volejbal, taky tenis, hlavne Davis cup a Fedcup,no je toho moc, a kdyz si o tom chci popovidat, musim leda s mym tatou, kdyz se mu vubec chce mluvit 😀 (je to doktor taky, za den ma lidi a mluveni nad hlavu), musim si deticky vychovat. Kdyz uz cumet na TV, tak na neco smysluplneho 😉 Nesnasim teda formule a motorky atak

zuzi82
autor
18. srp 2010

@baterka Tak to je mi tě líto. U nás si to naštěstí šéfuje manžel. Jinak bych ho poslala někam. Je puntičkář a to já nejsem, takže na spoustou věcí bych asi mávla rukou, ale on je řeší, jako by na tom ten barák stál 😀

@jasekd Já ani nevím, kdo hrál, ale jestli Sparta prohrála, tak byl manža určitě nadšený. Je mega fanda Baníku, takže jakékoliv vítěztví Sparty ho dokáže pěkně vytočit. U nás je to vůbec moc zajímavé. Já jsem z Prahy, on ze severní Moravy a pražáky pochopitelně těžce nesnáší. Takže pořád trochu bojujeme. Když třeba v tv hlásí, že v Praze byla silná bouřka, tak hned spustí, že tady jsou běžně a v tv se o tom nemluví, tak co s Prahou pořád řeší. No a já se Prahy zastanu a už mezi našima očima lítaj trochu blesky. Ale naštěstí je to vždycky jen chvilkové. 😀

baterka
18. srp 2010

@jasekd
@zuzi82 holky, díky, no co nadělám, je to na mě a musím to nějak přetrpět. To je právě ono, oni mi řeknou "paninko" a myslí si u toho "ty slípko..." a nějak to ošulí. Já bych nad spousty věcma taky mávla rukou, ale například okna otvírat občas chci, to už přehnali. A zuzi přesně, manžel je puntičkář, vše děsně řeší a je přesvědčenej, že buď vše perfektně nebo si to radši udělá sám.... Jenže já chci barák zobytnit co nejdřív, než začne podzim se musí posadit kamna, zprovoznit koupelna a je toho nad hlavu.. .
Jasekd - zkompostovat, zedníky i manžela, jediné možné řešení 😀 😎 ! Dík za tip!
@zuzi82 já jsem sice ze Říčan, ale pro Děčíňáka je to stejně Praha a na jakékoli zprávy o Praze či Pražácích reaguje podobně... ☹ No musíme to nějak už holt vydržet. Teď bydlíme na vesnici a pro starousedlíky budu "pražanda" asi pořád

soniq
18. srp 2010

@baterka teda to ti nazávidím se zedníkama, tak se drž a těš se z toho že budete mít potom krásný baráček a spokojeni v něm 🙂.
malej se teda taky neotáčí, jen takovej náznak, ale nebudu ho do toho nutit, jen jsem mu párkrát pomohla ale když neche tak nechce...však má čas. Ségřina malá ta se otáčela až v 7 měsíci a ji Dr řekla at na ni nespíchá, že každý dítě je jiný. Taky jsem čuměla když to verisek napsala 🙂.
@jasekd tak at očko je v poho a můžu se zeptat v jakém oboru jsi Dr?
Jinak všem přeji krásné ránko, my jsme měli noc úžasnou, usnul ve 20hod, probudil se ve 23 a potom až v 5hod ráno takže super, jsu konečně vyspaná🙂

jasekd
18. srp 2010

@zuzi82 no tak asi fandil Ziline a mel radost... Ja tyhle boje a kecy tak nesnasim a snazim se nerikat, jezis Prazak, kdykoli kolem projede auto s Ackem, je pravda, ze tu maj skoupeny vsechny baraky na chalupy, a co, tak je koupili... Ale nektery mistni maj tyhle kecy taky. No a kdyz jsem prisla na fakultu do Phy, par prazskych kolegu koukalo na nas jako na vidlaky, ale vetsina v poho. jeden se me teda zeptal pred promoci,jestli mi neva, ze "se zahrabu v pohranici a budu delat pouze paliativni medicinu", tzn v nasem oboru tak akorat trhat zuby a rezat abscesy... Jaksi nepochopil, ze JBC je 50tis mesto a vedle je LBC se 100 tis 😅 Co se tyka tech bourek, my z toho mame trochu srandu zase kdyz nasnezi, tady je kalamita kdyz je 50 cm za den a v Praze 1 cm 😉 A kdybych mela rict, kdo je horsi, jestli fanda Baniku nebo Sparty, tak jsou vsichni stejna pakaz, myslim ty ultras, co radej a nicej stadiony, ne normalni lidi 😉

jasekd
18. srp 2010

@soniq zubni...

soniq
18. srp 2010

@jasekd jéje, zubařů se bojím protože mám velký problémy se zubama 🙂

zuzi82
autor
18. srp 2010

@baterka Tak si děčíňáka vynásob 100 krát. Na chalupě v Kytlicích jsem to taky zažívala. Prostě přijeli chataři pražáci, ale ta averze tady na severní Moravě je mnohem horší. 😠 Už jsem tu deset let a pořád je to stejné. Jakmile někdo slyší, že jsem z Prahy, tak první věta zní: Pražáky nesnáším. Manželův bratranec dokonce až těsně před svatbou řekl, že mi nevěřil, a že pražáky nesnáší, ale mě už si oblíbil. A moji kamarádi říkají, pražáky nesnášíme, ale ty jsi jiná. Už jsi holt tady naše. Někteří to říkají už těch deset let. Holt jsem byla tady jejich ještě v době, kdy jsem bydlela v Praze. 😀 Znají těch pražáků dost málo a soudí podle toho mála všechny. Já jsem úplně alergická na to, když se tu mluví o tom, jak v Praze nikdo nepracuje a chudáci severomoraváci musí na pražáky vydělávat. Vidím to na mojí mamce, ségře i dalších. V práci jsou od nevidím do nevidím, tady se končí mezi čtvrtou a pátou. Je pravda, že v pátek pražáci končí o půl čtvrté a tady se zase do těch čtyř, pěti, ale přes týden se v Praze na spoustě míst jede do šesti i dýl. 😠 Tak jsem si vylila srdíčko, ale ty nezoufej, fakt je to tady stokrát horší než na severu Čech. 😉

zuzi82
autor
18. srp 2010

@jasekd Souhlas, fandy taky nemusím a ty ultras už vůbec ne. Manžel je naštěstí normální a fandí fotbalu pro ten sport jako takový. Ale Spartu teda fakt nesnáší. Včera teda vůbec nevím komu fandil, protože slováky taky nemusí, tak se asi jen díval na fotbal a zajímala ho jen hra jako taková. Ani u toho nijak nekřičel.
Vím, že se s Prahou někdy hodně nadělá, ale ty řeči co má občas manža, to je moc. Třeba když ve sportu ukazují zápas sparty nebo slávky a baník tam jen problikne. To spustí a nadává jak papoušek 😀 Ale i na to už jsem si zvykla. 😀

jasekd
18. srp 2010

@zuzi82 verim, hruza, podle me jeste pozustatek z dob komunismu, tenkrat hornik byl nekdo, ted to jde dopr..., Prazaci maji vic penez, min prace, vsechno lehci... Takovy proletarsky kecy, uplne na ranu 😠 Ale tenhle postoj maji treba i na me hlavne znami s nizsim vzdelanim, co delaj rukama (vsak ja taky, ne?), ze oni na rozdil od nas (manzel je IT) musej MAKAT, my akorat hrabem prachy, no zas tak ruzove to s nama neni... To by me tak sralo, ze jsem sprosta, a myslim, ze u nas a u Decina to az tak vyhrocene, nebude, to mas asi pravdu, ono fakt predstav si Sparta Banik a je to Praha Ostrava.. No pevne nervy na ne...

soniq
18. srp 2010

@zuzi82 já taky nesnáším když moraváci nadávaj na čechy a obráceně....já mám jak rodinu z moravy tak i v čecháchc a je mi to šumák, lidi jako lidi 🙂. Já jsu moravačka..

jasekd
18. srp 2010

@zuzi82 je pravda, ze je to obcas takovy pragocentricky, jenze kdyz vetsinou je prvni Sparta nebo Slavie, tak co.. Kdyz byl Banik mistr, bylo ho vsude plno, a kdyz hral loni Jablonec o titul, tak taky. Nakonec snad byli druzi, tohle ja nesleduju, ale ptali se me kolegove prazsky, komu fandim, jestli Sparte nebo Slavii, a ja jen cumela a rikam, kdyz uz fandit fotbalu, tak asi Jablonci, ne? 😅
U nas je trochu rivalita JBC LBC,nektery Jablonecaci maj na aute (jak jsou ted ty SPZky 1L7 apod pro vsechny)napis Nejsem z Liberce, ale je to fakt mirne proti tomuhle.

zuzi82
autor
18. srp 2010

To my jsme na moje auto, které je hlášené v Praze pro jistotu dali baníkovskou vlaječku, ať si někdo nevybíjí energii a jak jsme jeli do Prahy, tak jsme jí sundali. 😀
Vlastně se do dneška divím, že si mě manža vzal. Asi jsem ho utáhla na vaření a pečení. Největší sranda je, když na vánoce vezme cukroví do práce. Vždycky peču tak 25 druhů. A v práci jeho kolega všem, co chválí manžovu maminku, jak dobře a hodně peče, vypráví, že to nepeče maminka ale manželka a dokonce pražanda. Ono se vůbec tady nějak traduje, že mladé holky nepečou a pražandy zřejmě nedělají a neumí vůbec nic. Přitom Manžova maminka peče jen perníčky a znám tu spoustu mladých holek, které když chtějí pro rodinu teplou večeři, tak si zajedou do Mc'Donaldu. Ale samozřejmě ne všechny. Prostě všude jsou takoví i makoví lidé. A nemyslím, že by to až tak záviselo na tom, kde se kdo narodil. 😀

jasekd
18. srp 2010

@zuzi82 takze jezdis po Ostrave prazskym autem? Odvaha 😀 Poridte si jeste spartanskou vlajecku a muzete menit, i kdyz to by manzel asi neprezil...

zuzi82
autor
18. srp 2010

@jasekd No to by fakt nepřežil 😀

baterka
18. srp 2010

tak koukám zuzi, že to tam máš ještě fakt 100x složitější než já tady. Myslím, že hlavní pointa je, že to většinou štve ty nepražáky, zatímco Pražáci se tím, kdo je z Brna, Ostravy či horní dolní vůbec nezaobírají 😀 . Nojo, ty už jsi za těch deset let zvyklá, já se to ještě musím naučit!

zuzi82
autor
18. srp 2010

@baterka přeju hodně štěstí, ať se to naučíš brzy. 😉

jasekd
18. srp 2010

@baterka jinak Ricany maj teda pochvalu za ten bio odpad, u nas se o tom zatim jen obcas mluvi... Ale jsou tu kontejnery na PET, papir, textil (ten se prebira, neco na charitu, neco se semele) a sklo barevne a cire a pak se do pytlu, ktere dostanes zdarma na info centru, tridi jeste dalsi plasty, kovy a tetrapacky, takze taky slusny...

baterka
18. srp 2010

@jasekd no, byl to trochu boj a muím přiznat, že nám to dalo dost zabrat, než jsme město přesvědčili..., ale zadařilo se. Byla jsem u zrodu projektu, který řeší svoz Říčan a dalších třech vesnic do společné kompostárny, psali jsme na to projekt do OP Životní prostředí a zadařilo se. Takže můžeš dát u vás podnět, aby město vygrantovalo něco v EU, Říčanům se to díky naší neziskovce zdařilo a nebylo to zas tak těžké!

jasekd
18. srp 2010

@baterka Hm, dobry. A co ty teda vlastne delas?

baterka
18. srp 2010

@baterka dělala jsem dlouho v sociální oblasti - pracovala jsem s drogově závislýma. Tam jsem se trochu naučila psát granty, a shánět prachy a nakonec jsem před mateřskou necelý rok dělala v neziskovce, která píše projekty a shání peníze na regionální projekty - oprava mateřských škol, likvidace skládek, oprava silnic, oprava památkových objektů, budování mateřských center a tak všelijak, prostě co bylo v Říčanech a okolí potřeba a na co šli sehnat peníze 😉

baterka
18. srp 2010

@jasekd to vypadá, že píšu sama sobě 😝 , ale bylo to Tobě, holt laktační demence a horší koordinace jemné motoriky 😅

soniq
18. srp 2010

@baterka tý jo, ty jsi pracovala s drogově závislýma? asi to bude blbá otázka, ale jaký to je, jakej z toho máš pocity, to se s něma stýkáš viď a pomáháš? By mě zajímalo o co jde a jak se to dělá a tak....🙂tak proomin za blbé otázky 🙂. Jak jsi se k tomu dostala?

baterka
18. srp 2010

@soniq není to blbá otázka, pocity jsou smíšené. Jsou to lidi jako my, kteří se dostali různejma okolnostma do situace, se kterou si nevědí rady, jsou zoufalí, nemocní a slabí. Přitom se tváří jako že to maj na háku, lžou, kradou... Ale za ty tři roky mezi nima jsem si jistá, že převážná většina z nich si za to vlastně nemůže sama - jsou ze špatné rodiny, mají psychické problémy, často diagnostikované (deprese, maniodepresivní psychóza, poruchy osobnosti) a drogy jsou únik... No a dostala jsem se k tomu tak, že jsem vystudovala psychologii a sociální práci a tohle mě nějak oslovilo. A teď s Markem v náručí si čím dál tím víc uvědomuju, že to, co zažije dítě v děství a mládí je hrozně určující. Jaké má rodiče, prarodiče, jak se s ním kdo mazlí a povídá si a tak. Protože co jsem měla možnost poznat, tak hodně mých klientů (tak se říká těm, se kterými jsem pracovala) právě v děství nezažili, co je to bezpečí a láska rodičů. Takže je to děsná odpovědnost... 😝 Ale my to zvládnem, že jo!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru