Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
29. zář 2010

@crawler s tím jídlem mi to Dr taky tak zhruba říkala a to už vlastně od ukončeného 4 měsíce, napřed, že postupně a potom že už mu to mám dávat v pravidelně...takže my přes den vůbec už mlíko nedáváme, ráno snídá ovocnou kaši, oběd má brambory a spol a tu zelen inu mu střídám, k svačince má nějaké ovoce nebo kašičku ovocnou nebo sladkou a véču zhruba to co na oběd....:_)

jasekd
29. zář 2010

@crawler Ja bych neplasila, co doktor, to nazor. Manzel rikal, ze tak casto nemame maso ani my, ale malej ma asi jine potreby. Ale ja mu treba ovoce denne nedavam, protoze s jistotou muze jen banan a kdyby ho mel denne, tak se nevykadi uz vubec 😝 Takze obcas dam svestkovou nebo broskvovou sklenicku a nebo to piticko, to je jedine, co ochotne pije, a redim ho vodou... No a to maso jak kdy, kupuju uz sklenicky, kde maso je, a kdyz varim ja, tak spis jen zeleninu... Treba Verisek tu myslim psala, ze jeji Dr rikala, ze do pul roka staci UM, ze je kvalitni. Ja s prikrmama zacala asi na veku Fanouska, se mi nejak nechtelo, a dost dlouho to bylo jen par lzicek a dokrmit mlikem, mne Martin to mliko snasi lip nez tu zeleninu.

jasekd
29. zář 2010

@soniq No tak to uz mi prijde dost, to papa jak dospelak 😅 A snasi to dobre? Martinek to ma takhle:
Rano cca v 8 hodin mliko, asi 200 ml, pak si hraje chvili, pak spi.
Cca v 11 ma mliko a nekdy trochu toho ovoce, pak si hraje a nekdy chvili spi, vetsinou chodime ven. Taky se mu snazim dat neco k piti.
Obed ma az kolem 14 hod, a to ma tu zeleninu, bud doma varenou, nebo sklenicku, cca 120 - 140 ml, a zapije to trochu, tak 30 ml piti. Pak jdem ven.
Cca v 17 ma mliko 200ml.
Cca ve 20 vecere, pro zmenu mliko 😀 tak 180, vic neda, protoze usina. Slupne antibiotika jde spat, vstava kolem 7 hodiny rano.
Tak tady to mate rozepsane a docela by me zajimalo, jake mnozstvi snedi vase deti, hlavne Kubik od Soni a Tominek od Erisky, ty jsou s nama tak nejak stejne stary....

soniq
29. zář 2010

@jasekd jj, přesně, já bych taky nepalšila, ale my už teda jíme jak dospělí lidi, přes den mi mlíko ani nechce a jsu ráda, že to snáší líp než teda Martínek, ale to se taky naučí, chce to jen čas s těma kousíčkama atd, banán jsem mu začla dávat ale ředím to s mlíčkem trochu, mám strach že by měl zase zácpu a nebo mu ho dám v ovocné přesnídávce 🙂 a to mu nic nedělá, jen škoda, že nemůžu pro něho vymýšlet jiná jídla, protože já pořád to dokola stejný, jen mu teda tu zelenkinku střídám a to masíčko má docela taky často. Zrovna včera jsem mu dělala 10skleniček myslím s papů, tak jsem to rozdělila aby je neměl stejný tak něco má s brambůrkou a masíčkem, něco se zeleninkou a zkusila jsem mu dát i rýžu a to mi taky papá hezky a nevadí mu ani.

crawler
29. zář 2010

ehm...tak my: 😅

7.00 120ml UM
10.00 100ml UM
13.00 120ml UM + pár lžiček kuku.kaše nebo zeleniny
16.00 150 ml UM
19.00 150ml UM
20.30 100ml UM
03.00 80-100 ml UM

tenhle režim máme necelých 14dní...předtím to, co vypije ted přes den vypil v noci 😀 😝

soniq
29. zář 2010

@jasekd Tak jdu na to 🙂. snídaně mezi 8 - 9hod a to má ovocnou kašičku nebo ovoce rozmixované v kukuřičné kašičce, potoim si hraje chvíli a pak jde spát, probouzí ze mezi 11 - 12hod, to obědvá a to mu dávám tu zeleninovou kaši třeba s bramborem nebo rýží + maso jen někdy ne každý den a zelenina např. brokolice, mrkev, dýně, květák, hrajeme si, jde spát mezi 13 - 14hod, probudí se mezi 15 - 16hod, to mu dám sváču ovoce nebo nějakou ovocnou kašičku, zhruba to co ráno, bud si jde ještě zdřímnout a nebo ee a potom zhruba tak ještě v 18hod m u dám véču a to mu dám něco aby ho to zasytilo tak třeba bud zeleninovou kašu a nebo něco vymyslím a mezi 19 - 20hod jde spát. Čajíky pije moc a chutnají mu jak ovocné, tak heřmánkový, meduňkový, feniklový. Pije po jídle nebo i mezi jídlem. Porce má zhruba takové, když máte klasickou dětskou misku tak zhruba polovinu té misky sní, ráno a na svačinu sní toho míň, teda. Tak takhle to my zhruba máme....ty hodiny jsou orientačně, někdy když je protiva tak jí třeba dřív nebo později 🙂. Mě mlíko právě přes den vůbec nevezme do pusy, nechce ale jídlo jo. 🙂. Tak doufám, že to není nějak špatný, Dr mi na to nic neřekla, ta sama mi řekla at mu dávám co mu vyhovuje, že každý dítě to jinak snáší....Jinak malej papá krásně, kousíčky zvládá.....

jasekd
29. zář 2010

@crawler Jak pestre 😀 Podle me pro tak male dite naprosto OK.
@soniq On i na tech fotkach vypada takovej starsi, taky mas vyhodu, ze ti dobre pije, Martin kdyby nemel to mliko, tak nema skoro zadny tekutiny, nemuzu mu davat furt to ovocny piticko, ktery ma rad, jsme proste tou ledvinou limitovany, i proto se mi az tak nechce do toho masa, aby nemel nejak moc bilkovin... A kousickama se dusi a blije, ale jinak ji krasne, lzicku pochopil hned 🙂

karolina20
29. zář 2010

je mi blbé se pořád na něco ptát,ale zeptám se.Začal mě hrozně bolet zub.Co s tím mužu dělat?

jasekd
29. zář 2010

@karolina20 No tak to ses tu spravne, a moje rada odbornika zni: jit k zubari 😀 Jako tehotna na bolest muzes tak max. Paralen a ten na rozjetou bolest zubu moc nepomaha. Mozna kdybys mi napsala priznaky (na studene, na teple, na skus, skube v tom, jsi otekla atd), tak ti mozna reknu, co s tim mas, ale samozrejme ti nepomuzu... Takze zejtra hura k doktorovi. I jako tehotne ti muzou pichnout injekci, kdyz na ni budes trvat, tak upaluj 😉 A hodne stesti...

karolina20
29. zář 2010

@jasekd mám ho hrozně citlivý na dotek-to mě hned bolí a při čištění mi krvácí.

jasekd
29. zář 2010

@karolina20 A co teply? Vadi? A ma ten zub nejakou plombu? No ja myslim, ze bud:
1, lepsi varianta: mas zanet dasne, proto to krvaci a boli na dotek, a to i ze strany, pomuze poradne cistit extra mekkym kartackem, masirovat a hlavne pouzivat mezizubni kartacek nebo aspon nit. Pri cisteni te to bude bolet a krvacet jeste vic, ale op nejake dobe se ti ulevi. Pravidlo - co boli, musi se o to vic cistit. Tohle je celkem jednoducha zalezitost, ktera se v tehot. objevuje casto. Taky pomuze vyplachovat 3% peroxidem vodiku (cca 1 polevk.lzici na sklenici vody) nebo Corsodylem, ten se primo kupuje, ale bacha, zabarvuje napr. bile plomby, takze spis namocit mezizubni kartacek do Corsodylu a to misto vycistit.
2, horsi varianta: Pokud boli na dotek a to zejmena zvrchu zubu, pri skusu, je bolest na teple a studene spis ulevi, muzes mit ten zub mrtvy nebo odumirajici, a tam ti nepomuze nic, jen doktor. Teda trochu pomuze ledovat (led do uterky zabalit a ledovat tvar, nic mokreho, at se to nezapari). Tohle je pravdepodobne, pokud ma ten zub velikou plombu nebo velky kaz, vypadlou plombu apod. Pozdeji u toho byva otekla dasen vedle zubu, jakoby v miste korene zubu (i v pripade dasne to muze byt otekle, ale ten otok sedi spis hned u kraje dasne, vedle korunky zubu)

Bez vysetreni ti samozrejme nereknu presne, ale tohle me napadlo...

mandragora10
29. zář 2010

Ahoj holky,

tak chvalim krasne miry Martinka i Kubika 🙂
My se taky musime pochlubit, Tomasek se ode dneska uz regulerne pretaci ze zad na bricho a z bricha na zada...zkratka vali sudy 🙂 Zatim ho to teda docela unavuje, takze to udela tak dvakrat az trikrat a pak uz jen lezi a odpociva.
Jinak co se rezimu tyce, tak my krmime takto:
4:00, 7:00, 10:00, 13:00,16:00, 18:30 kojeni
20:30 kase a kojeni
Spinkame do cca 7 rano, pak si hodinu hrajeme v posteli a pak jeste usneme a spime do cca 9.
Pak usne znovu kolem jedencte na cca 30 minut a hlavni denni spani je kolem druhe - ctvrte, pak uz vetsinou nespi az do kase.

karolina20
29. zář 2010

@jasekd bolí mě to zvrchu hlavně,ale i ze strany,mám v něm plombu,ale z nějakého zubu se mi trošku drolila,nevím z jakého.

jasekd
29. zář 2010

@mandragora10 No prave treba ty mas z nas takove sikovnejsi dite, ktere je spis napred, a jeste Erisky Tomik je taky takovej akcni 🙂 Martinek se toci jen na brisko a jen na jednu stranu, zpet na zada vubec. A lezet a odpocivat neumi, takze na brise furt zveda hlavu a rve u toho 😝 Jo kojeni je vyhoda, zadne vareni, ale na druhou stranu vic vstavaj v noci a chtej krmit castejc vetsinou, je to neco za neco... Ale ja myslim, ze Martasovi by stacilo i mliko 5x denne bez prikrmu, my proste zacli, ze Dr rekla a ze uz je cas, zadne hladove revy jsem nezaznamenala. Ale tebe to varenia sklenicky taky brzo cekaj, Tomasek bude mit brzo pul roku 🙂

crawler
29. zář 2010
jasekd
29. zář 2010

@karolina20 No urcite si tam zajdi, a nejlip hned zitra, ono se i v akutnim stavu lip pozna, co je pricina, kdyz ti to na chvili odezni, pozna se to blbe. Pokud je to jen ta dasen, neni to nic hroznyho, ale kdyby to byl ten mrtvej zub, muze ti to pekne osladit treba kolem porodu, a co pak v porodnici s bolavym zubem 😖 Navic jsi tehotna, tak asi nebude doktor chtit delat rtg, tak at to muzes presne popsat, jak to boli. Ale i rtg se da udelat, kdyz se da pres bricho olovena zastera, ale radsi se mu vyhejbame. Budu drzet palce a dej pak vedet, co to bylo, muze to bejt cokoli, i normalni kaz treba, takhle naslepo fakt nereknu...

jasekd
29. zář 2010

@crawler Diky, mrknu na to . V Eko2 peru ja, ale je dost drahej, celkem voni, je lepsi nez treba Ecover z DM, ale chci zkusit ten Qualt. Na mrkev stejne asi z eko nefunguje nic 😝

mandragora10
29. zář 2010

@jasekd No kdyz jsem videla Tomika od Erisky, tak ten vypadal, ze uz bude snad za mesic chodit 🙂 Do toho ma nas Tomasek hodne daleko...ale jinak je to sikula...ono to pretaceni je asi dane i tim, ze neni moc chovaci, takze ho minimane nosime a cely den se vali na zemi...no a co tam ma delat 🙂 Ale jinak mel ted mesic, kdy se na brichu vztekal a zvedal ruce i nohy zarove...jakoby letadlo nebo skakajiciho s padakem a i paseni koniku dost flakal. Tak asi setril sily na dalsi pretaceni.

eriska
29. zář 2010

Ahojky maminy,

už jsme se o tom bavily s pražandama, neměli bychom se přesunout do kojenců? ať tady těhule nemateme..samozřejmě myslím, se všemi těhulkami, co tady máme..

tak jsem vás tak jako zhruba dočetla, no příkrmy, my začneme buď o víkendu brambůrkou, nebo počkáme do pondělí na prohlídku a co nám dr. poradí, vzhledem k našim alergiím 😖 ale dneska dorazila židlička od babypointu, pinta, modrá s beruškou, tak jsme na příkrmy připraveny...jen mě tak napadá, jaké mističky používáte? plastové, nebo keramické?

panejo, soniq, to je kubík šikula, že už zkouší sedět, tomík taky zkouší, jenže on chvilku není v klidu, takže pořád někam přepadává 😀

mandragora10, gratulujeme tomínkovi k otáčení, to už mamko nemáš chvilku klidu a taky dáváš zábrany na postel,co? já už ani nestelu, ale dávám peřiny kolem tomulky..u nás o pobývání na zemi nemůže být řeč, tomíno se válí jako o život, takže by deka musela být přes celý obývák..a čím dál častěji se staví na kolínka, zaboří hlavu a nožkama se odšoupne, a jak jste viděly, stojí, stojí a stojí..jak nestojí, tak se děsně vzteká 😠

holky, musím si postěžovat, poslední asi 4 dny ho uspával tatínek, uhopsával na balonu, neposlechl mě, že to není potřeba, dneska odjel na kachny a tomínek co?řval jak na lesy, tak po 10 minutách jsem nevydržela a vzala ho na balon, ale on mě odstrkoval a křičel, až z toho usnul..to naše dítko závislé na tatínkovi..

eriska
29. zář 2010

jasekd, jo, Martínkovi vše nej k půlročnímu výročí a ke krásným mírám..a jak je to s nošením? můžeš ho ještě nosit? já vím, že mě při těhu dr. říkal, jen do 5 kilo..

jasekd
29. zář 2010

@eriska Dekujeme a vam vse nej na zitra 🙂 Nosit ho musim, co se da delat. Dneska dosla Manduca, je pekna a martinek na rozdil od satku vypadal spokojene, ja s tim satkem proste neumela... Akorat treba zitra musim do prace udelat vyuctovani a vzala bych ho do nositka, jenze zas kam s vecma, mit na brise Manducu a na zadech batoh je jaksi divne 😅 Musim vzit pliny, Nutrilon, termosku, no mame toho hafo. Ale zas bych ji vyzkousela na kratsi vzdalenost, co vydrzim ja i dite, a navim bych nemusela tahat kocar po schodech... Oni ti chlapi nejak nechapou, ze hopsani neni uplne ono, muj taky s malym trese a houpe v kocarku, i kdyz to neni treba,a nechci ho zvykat... My zatim zidlicku nemame, krmim v lehatku Chicco, dam ho do te vyssi nehoupave pozice. A krmim z salku s ouskem, dobre se to nabira a drzi a je pistaciove zelenej a Martin na nej reaguje jak Pavlovovi psi na svetlo, uz ho proste pozna 😀

eriska
29. zář 2010

jasekd, tak mi pak písni, jak manduca dopadla..taky jsem přemýšlela o nějakém nosítku..jsem v sobotu na zkouškám tomulku nosila ve vaku a do dnes mě bolí záda jako psa..ale jemu se prostě líbilo vidět a v kočárku řev 😅 a manduca je myslím do více kilo,že? a co stála, jestli se můžu zeptat? no jo, na tolik věci je lepší kočárek, ale zase praktičtější je nosítko..to je dilema,co? no jo, on ho uhopsává, protože hned usne a on může jít do obýváku na pivečko a na telku, ale zase chci, aby ho uspával on, ať mají spolu nějakou společnou činnost..kromě toho blbnutí a koupání🙂

jasekd
29. zář 2010

@eriska Tak ted jsem musela nastoupit ja a uspavat, zpivala jsem, houpala, hladila vlasky a rucicku, snad uz zabral. Vetsinou teda lehne a za chvili spi,dneska je nejakej pretazenej.
http://www.mamaja.cz/nositka-manduca/manduca
Nas to stalo 2100 Kc a je parkrat pouzita, vypada dobre. Asi ji zitra zkusim a veci vemu do tasky pres rameno, musim ji vyzkouset. Jestli teda nebude prset, nemam na ni plastenku. Vak bych nechtela, je to strasne jednostranna zatez, ja na zada trpim, no a ten satek, to jsem fakt vzdala, takze tohle byla jedina volba.

jasekd
29. zář 2010

Jinak muzete vymyslet nejakej jinej nazev a presunout se, jen se to musi dat vsem vedet. Jinak diky mne je tohle tema opet aktualni 😀 takze nikdo nemuze nic rict. Jsem se prehoupla do druheho trimestru, ani nevim jak.

eriska
29. zář 2010

jasekd, já to jeho rozpoložení svádím na zuby, jinak nevím, čím by to bylo..a do toho už třetí noc vstávám po hodině, a dává mi to dost zabrat..a on, potvůrka malá, když jsem si šla k němu odpo lehnout, tak se za 5 minut probral...pro mě je vak optimální, na to vylítnutí ven se psem, když musím, nebo, když mě bolí ruce, tak ramena střídám, ale ta sobota, to jsem ho v něm měla skoro celý den a to byl nápor..ale myslím, že nést ho v nějakém nosítku či šátku, tak by to byl taky nápor..já bych do šátku nešla, protože bych tam tomíka prostě nenacpala..a do nosítka mi taky nešel, tak jsem půjčila od holek vak a nosítko chceme pořídit příští rok na jaře, až budeme chodit s klukama do pole..

tak já jdu chrupkat, ať něco do půlnoci naspím..

eriska
29. zář 2010

jasekd, jak to letí, co? za chvíli bude duben a prcek tu bude co nevidět😉 no, ono nejde ani tak o tebe, ale o maminy, co sem nahlíží, já si vzpomínám, jak bylo super tady s holkama drbat vše, co nás trápí a my tady teď řešíme prcky, tak mi to k těm prvotěhulím přijde nefér.. 😅 to se musíme všichni dohodnout🙂

jasekd
29. zář 2010

@eriska je to trochu blbe, clovek hleda info, najde neco presne pro nej a pak zjisti, ze 13 tt davno v tahu a resi se tu miminka, takovych temat je tu ale hodne, treba v tematu Porodnice Liberec se o porodnici nedozvis nic, holky tam krafaj o vsem moznym, ale kdyz se nekdo zepta, poradej... U toho vaku mi vadi, ze neni rozlozenej na obe ramena, ja treba na levym rameni neumim nosit nic, ani kabelku, natoz dite. Ale ze se pronese i v Manduce, to je mi jasny.
Dobrou a at je hodnej. A uz teda ma nejaky zuby, nebo je furt vyhlizite? Martin zatim nic. Jedinej zubatej v tyhle diskusi je Kubik od Soni a ted by mel bejt na rade Martin a Tomik.

verisek
29. zář 2010

ahoj holky,
tak ja jsem nejaka nemocna, coz se nedivim, jelikoz nachcipanej je ted skoro kazdej
tak vas jdu jen pozdravit, ani se mi nechce sedet na netu ☹
jinak vcera Niky poprve na brisku skrcil kolena pod sebe, jakoby vystrcil zadecek, zacal perovat a posunul se, takze myslim, ze se mame na co tesit za chvilku

eriska
30. zář 2010

dobré ranko,
verisek, to je niky sikula, a máte se na co těšit, tomula tak cestuje po celé posteli, jen k tomu ještě zaboří hlavu do prostěradla a tak srandovně tím zadečkem motá

jasekd, taky si myslím, že se pronesou ve všem..už je co nosit🙂

holky, dnes noc opět příšerná, vstávání v deset, o půl jedné a pak ještě 5x do čtvrt na sedm..nevím, čím to je. hlad podle mě nemá,lokne si třeba jen minutku..ale je studený, tak nevím, zima,nžízeň, zuby? jo, jas, žádný zatím na obzoru😀

soniq
30. zář 2010

Dobré ránko, Man, ty máš doma šikulku. Jasekd, opožděně s Kubíkem gratulujeme Martínkovi k půlročnímu výročí a stejná gratulace je pro Tomínka od Erisky 🙂. No malej taky trošku zkouší dávat kolínka pod sebe a vyšpulí zadek, ale zatím nic a to přetáčení žádné známky tomu nejeví☹. Erisko, malej teda spal dneska krásně, ale já jsem nespala celopui noc, usnula jsem nějak mezi 5-6hod ranní a před 8hod ujž jsem byla vzhůru, malej šustil s hračkou atd. Njn, neměla jsem pít před spaním tu Colu 😀 , nikdy mi to ale nevadilo 🙂. No nic, jdemem snídat s malým, už je půl tělíčka z deky pryč tím jak se vrtí a otáčí na bok....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru