Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
14. pro 2009

tak to netusim, dala mi zadanku, ze si tam mam zavolat, jen mi rekla, ze to musi byt do 23 tt

katy007
15. pro 2009

Ahoj holky,
tak v Ov je bílo 😉

Jinak se chci zeptat jak jsme včera diskutovali, kdy jdeme na MD tak berete který termín porodu? Ten který máte v průkazce podle poslední MS, nebo co máte dle UTZ nebo už vám dr. řekl nějaký konkrétní?
Já se zatím řídím tím UTZ termínem.

evuss
15. pro 2009

Dobré ráno všem, tak jsem dočetla včerejší absenci a už jsem zapoměla co jsem vám chtěla napsat 😅

Odchod na mateřskou: ta u mě vypadá nejdřív na konec února, páč v lednu budeme podávat ofišl inzerát na novou účetní a pak mě čeká její zaučovaní a podle toho jak bude šikovná tak budu v práci do konce února nebo když jí to nepude tak do půlky března na zkrácený úvazek. S tou dovolenou su taky zvědavá jak to udělám, ale to se pak domluvím se šéfkou a nějak to vymyslíme...

Holky co jdete na utz držím pěsti ať se mimčo ukaže v celé své kráse a máte pěknou fotečku 😉

Jo a jak to tak čtu tak jsou ty naše míma na ty tatínky nějak moc hodní. U nás to funguje stejně jako u většiny, rany až to bolí a jak se ukáže taťka tak je klid 🙂 Včera jsem už opravdu mímo přemlouvala jestli si neche jít zdřímnout, že mě promáčkne, nato přišel manža a že ho uklidní, že já to neumím. Dal si ruku na bříško a byl klid 😀 Těžko říct čím to je...

evuss
15. pro 2009

Katy já si to taky pro sebe beru termín dle utz.

soniq
15. pro 2009

Dobré ránko, u nás svítí hezky sluníčko, tak doufám, že dneska nebude žádná depka 🙂
Co se týče toho výtoku, tak to snad má každá těhotná, v knížce jsem četla že je to normální....takže žádný strach.
Já zítzra jdu na těhotenskou cukrovku, no, vůbec se mi tam nechce, ale co nadělám ☹ . Jediný plus je v tom, že se mnou půjde přítel, jinak bych jsem se tam asi nedokopala a to Dr. chce abych to stihla do Vánoc, takže tento týden a potom už konec.....

mandragora10
15. pro 2009

Dobre rano,

drzim palecky vsem, co jsou na ultrazvuk.
Soniq, pak urcite pisni, jak jsi to tetsovani na cukrovku zvladala, jestli se ten roztok dal pit atd.

Co se tyce terminu porodu, tak me se dle PM a UTZ lisi jen o 1 den, takze je to asi jedno...bud 15. nebo 16.4.

Jinak nas Tomasek v brisku byl vcera asi nejaky nazlobeny a pekne hyperaktivni, protoze kopal a prevaloval se od sameho rana az do 10 do vecera takrka bez prestavky, nepomahalo ani, ze jsem chodila, coz normalne celkem zabira a za chvilku spinka. Az uz jsem se bala, jestli mu neco neni. Dneska zatim klidek, jen se dvakrat prevalil, abych vedela, ze tam je, no a asi dospava vcerejsek 🙂

evuss
15. pro 2009

Man, naše prďola to má takhle pořád, mám pocit, že vůbec nespí. Obzvlášť včera, asi bylo něco ve vzduchu 😀 přesně jak píšeš celej den, ať jsem chodila nebo ne. Ale pak zapracoval taťka, tak jsem měla asi na půl hoďky klid, ale večer a dokonce i když jsem se probrala v noci, tak jsem cítila, jak se převaluje. A dneska v tom pokračuje tak su zvědavá 🙂

eriska
15. pro 2009

ahoj holky,
veri, craw, utz vam zavidim, urcite budete mit krasne fotecky, tak je pak hodte do albicka, at vam mame co zavidet🙂 craw, ty mi dej pak vedet, jak to dvd..jestli mate, nebo ne..pritel bude muset zrejme na sluzebku na slovensko, tak na utz nepujde, tak kdyz se ti dvd bude libit, dam mu ho udelat jako darek k vanocum, aby aspon neco nasel pod stromeckem🙂

man, mne se taky lisi TP o den, 13. nebo 14.4...takze mi to je celkem jedno..

jinak nase miminko je teda zlaticko uz ted..rano parkrat kopne po snidani, behem odpoledne a parkrat vecer..a kdyz je to castejsi, tak staci pohladit..a je mu jedno, kdo hladi😉 tak doufam, ze mu to vydrzi a bude ho stacit pohladit a bude po placi😉

teda, u nas je fakt krasne, takze neodolam a jdu se projit do knihovny, pujcit nejake nove knizky, ktere me udrzi v posteli

soniq
15. pro 2009

Man....: Určo dám vědět, Dr. mi říkala, že některý těhu to zvládaj blbě, prej jim je špatně atd, tak jdu radši s přítelem, protože si myslím, že braní krve a ten roztok bude pro mě síla 😝 . Si včera Tomášek udělal v bříšku Vánoční večírek 🙂

katy007
15. pro 2009

Tak u mě je to týden podle MS je to 13.4. podle UTZ 20.4. raději bych to druhé dartum resp. 22 aby se narodilo já i P. jsme taky 22 a 22 jsem státnicovala, měla promoce i svatbu 🙂

U mě se malé taky mlelo o 106 byly jsme v kině na 2012 - holky taková hlupota! Sice efekty celkem fajn, ale jinak .... 😀 a tak malé asi taky s hl. hrdiny bojovalo proti fyzikálním zákonům 😀

mandragora10
15. pro 2009

No tak to vcera asi neco bylo ve vzduchu, ze se mimca tak mlela. Jen eriska ma asi pohodare, ktereho hned tak neco nerozhodi 🙂
Ja se trosku bala, co se deje, protoze pritel onemocnel, asi chripka....tak jsem se bala, aby to nebyla praseci a ja to nechytla taky, tak pro nej prijel jeho tatinek a marodi u rodicu....a jak jsem byla v tom nasem byte sama, 150 km od pribuznych, tak jsem mela takovy divny pocit, ze kdyz neco bude v neporadku, budu muset volat zachranku a budu na vsechno sama...a pak jeste v noci taky divny sny...ale rano jsem se z toho vyspala a zase je vsechno v pohode 🙂 Ale uvedomila jsem si, jak je fajn mit vedle sebe partnera 🙂

zuzi82
autor
15. pro 2009

Ahojky,
tak já měla včera takový normální den. Občas bylo mimčo cítit, ale jen když jsem si v klidu lehla. Taky mi stačí, když bříško pohladím a je klid. Zatím to cítím spíš tak jemně.
Taky držím pěstičky na ty utz.

katy007
15. pro 2009

Man: vím o čem mluvíš. P. byl taky do 1/2 listopadu přes týden v Práglu a já sama doma, taky mi ne vždy bylo 2x příjemně když jsme byla sama zvláště když mi bylo zle a naši byli i na dovči (ani ještě nevěděli, že jsem těhu) tak kde bych hledalala pomoc. Pak mě chodila mamka často kontolovat a teď jak je doma tak je to fajn 🙂

andrea110409
15. pro 2009

Ahoj holky tak k termínu porodu mi sestřička poradila abych si vzala pozdější že je to pro mě výhodnější. Tak jsem byla dnes zjišťovat podrobnosti o mateřské a stejně nějak nevím. Trochu mám strach abych z toho tady nezblbla. Rozhodně když půjdu 8 týdnu tak přijdu o peníze. Jinak mrňousek je celkem hodnej jen vstávání v 5 se mu nelíbilo a kopal jak o život🙂

ivet6
15. pro 2009

Ahoj holky,
kdysi sem byla na tý cukrovce a to pití limonády je na tom to nejlepší - celkem mi i chutnala 😀 , největší vopruz je to píchání do prstu 🙄 .... je to povinný, jdete na to všechny?

A pak se chci zeptat na to UTZ jak píšete, že by mělo být hotové do 20.tt - to je to 3D na vyšetření orgánů? Nebo 3D je nepovinné a objednáváte se tam sólo, jen když chcete?
Já se v tom začínám nějak ztrácet 😠 Jak to tedy je 😀 ???

ps: já vám zavidim, že se Vám tam miminka hemžej, já už se taky nemůžu dočkat 😝 Kdy ste je začaly cítit? Vážně až v tom 20tt? Nebo i dřív? 😵

andrea110409
15. pro 2009

Ivet: já měla ultrazvuk až v 22 a bylo to v pohodě. Cukr zatím nic tak nevím. No a kopanecky pořádně cítím až od toho 20 předtím to bylo občasné bublání. A těs se je to fakt psína, kolegyně říkala že je to jako si nosit mírumilovného vetřelce stále sebou.🙂 Je fakt že si s mrňousem telepaticky povídám a nudné porady tak dostávají úplně jinej rozměr🙂

eriska
15. pro 2009

jj, holky, my mame pohodare, asi po tatinkovi, toho nic nerozhazi🙂 tak musim zaklepat, aby mu to vydrzelo..ale teta mi rikala, ze byl malej taky pohodar a ve 30tt to zacalo..tak uvidime..jinak co jsem se tak vyptavala, tak u nas v rodine byli kluci v brisku hodni, pockali si s tim az po narozeni..dneska se jdu podivat na dvojcata do skolky na besidku, tak se tesim, nas Vitasek je hotovej herec, strasne si to divadleni uziva, vcera byl u nas, a hral nam divadlo, do toho zapinal a vypinal lampicku, hazel pres ni ruzne barevny satky, no byla to sranda..jen se bojim tech nemoci..nejak me od rana skrabe v krku, tak delam cajicky😉

ivet, u nas to je tak, ze mas povinny utz behem 20tt (ale dr. mi rikal, ze to nemusi byt presne, ja byla 21tt). muj dr. utz nema, tak jsem se objednavala jinam a to uz jsem si hledala ten 3D, ktery mi stejne nedelali, jen normalni..takze podle me je jedno, na jakej jdes..muzes si sama vybrat..u nas dr. premeroval hlavicku, mozek, stehenni kost, pater, a ukazoval nam oblicejik, pindika, mocovy mechyr, ledviny..ale to nijak nemeril, tak nevim, jak to chodi jinde..ale uvidis, dneska jdou na utz veri s craw, tak zitra podaji urco vycerpavajici info🙂

katy007
15. pro 2009

Ivet: já měla bublání cca kolem 17 tt a od 19 tt kopanečky a te´d už mám pořádné kopance. Na ten UTZ vč genetiky nemusíš chodit povinné to není. Ale proč zase nejít? Vyšetřuji se orgány, páteř, roštěp a pak zvlášť jdeš na srdíčko, my na tom všem byly v 1 den.

ivet6
15. pro 2009

Ahááá,

takže teoreticky, když moje gyndařka má utz, a dělá mi ho každý měsíc - tak už bych jakože nikam zvlášť po celé těhotenství nemusela? Takže je na mně, se jí zeptat, jak a kam jít na ten 3D? Ten si asi ale budu muset zaplatit že jo? To je nadstandart ne? 😠

Já si ty kopance vůbec neumím představit, jaký to může být 😀 - ale závidim, že víte, že je prcek v pohodě, já občas propadala depkám, kór když sem si blbeček četla o zamlklých potratech 😒

zuzi82
autor
15. pro 2009

ivet: to je normálka ty depky, taky jsem je měla. Teď, když už v bříšku cítím pohyby, tak jsem mnohem klidnější. Jinak já bublinky necítila a první pohyby jsem poznala až na tom utz ve 20 tt. Když jsem ležela už čtvrt hodiny na lehátku a dívala se na obrazovku na toho našeho cvrčka, tak jsem najednou cítila "střeva" a přitom to naše mimčo hodně rozhodilo ručičky. A já konečně pochopila, že to nejsou střeva ale mímo. 😀

ivet6
15. pro 2009

zuzi82: ježiš, ještě že jsi tam šla 😀 To je vtipný teda 😉)

zuzi82
autor
15. pro 2009

No nevím, kdybych tam nešla, tak bych to možná nepoznala ani do porodu. Já mám normálně dost velký pohyb ve střevech, tak jsem si prostě myslela, že to je ono. Hned druhý den už to manžel zkoušel cítit rukou přes bříško a hrozně se divil, že jsem to nepoznala, že to je přeci úplně jasný 😉

mandragora10
15. pro 2009

Ivet: tak ja pohyby citila nekdy od 17.tydne, dokonce i pritel uz to citil pres brisko, ale je pravda, ze kazdy tyden to pak bylo zretelnejsi a zretelnejsi, ted uz ma i vic mista, jak se roztahuje deloha, tak se ruzne posouva a stehuje po celym brise...nekdy je uplne dole, nekdy zase kope do pupiku, to docela boli 🙂 Ale neni to nejaka velka bolest, spis takova zvlastni, az trosku legracni 🙂
Jinak utz mi delali ve 20.tydnu, nebyl 3D, ale obycejny, tak jetsli to ma tvohe gynekolozka, tak se jinam objednavat nemusis.
A hlavne se kvuli phybum nestresuj...u prvorodicek pry mas byt v klidu do 22.tydne, i kdyz mimco zatim necitis...to mas jeste 6 tydnu cas.

katy007
15. pro 2009

Ivet: já nic neplatila.

miselaniki
15. pro 2009

Ahoj holky,
ivet: taky se dočkáš pohybů, já jsem je začala cítit přesně na den ve 20tt, do té doby to bylo takové bublinkování.
UTZ ve 20 tt mi dělali normální, na 4D jsem objednaná zvlášť a za ten se platí.
man: snad se přítel brzy uzdraví, mně jede manžel na víkend do Krkonoš tak jsem domluvená s tchýní kdyby něco, aspoň, že máme toho pejska tak nebudu úplně sama.

Holky já jdu za chvíli za kamoškami na jógu, chodila jsem tam před těhu než mi zakázali jakýkoli sport. Mají takové předvánoční posezení, moc se mnou prožívaly to snažení o mimi tak jsem ráda, že je zase uvidím. Jinak sport mi moc chybí, zavidím vám všem co můžete chodit cvičit, já jsem chodila na jógu, do posilky na aerobic a teď si tak dám relaxačku doma, ale co by člověk neudělal pro mimi🙂.

ivet6
15. pro 2009

Tak díky moc za holky za odpovědi 😉 V pátek jdu na UZ, tak se rovnou taky zeptám na ten 3D - 4D 😀

andrea110409
15. pro 2009

Ahoj holky tak jsem dneska zrusila jednu svou ucast na vecirku. Nejak sem cejtila ze t nezvladnu a mela jsme pravdu. Zada me bolej jako blazen a smudla dela kotrmelce ☹ 😉

crawler
15. pro 2009

Ahojky holky🙂

Tak konečně jsme viděli mimíska po dlouhých 2 měsících!!! Byla to paráda 😉 Vážíme 460g a jsme kouzelní. Zíval, pořád se vrtěl a otáčel, dělal kotrmelce...Pan dr. nám ukázal jak v pupečníku tepe okysličená a neokysličená krev (na utz se to zobrazilo červeně a modře), ukázal srdíčko, močák, žaludek, všechny končetiny a samozřejmě obličejík, který si prcek sice často zakrýval ručičkama, ale dr. vyčkával a povedlo se - takovej malej nosánek a ouška...😉 No, bylo to dojemný 😉...Pohlaví jsme hned hlásili, že nechceme vědět, tak se pan dr. tomu místu sem tam vyhnul, ale stejně jsme toho dost viděli a já myslím, že je to klučík, ale pan dr. se mě na konci zeptal, co jsem viděla a já říkám, že to je kluk a on - no vy si ani nic jiného myslte nemůžete, protože holčičku poznáme jenom my (mudři), páč to jde snadno zaměnit...Takže zuzi - opravdu vy můžete vidět kluka, ale může to být úplně jinak 😉
Nechali jsme si udělat dvd, tak ho dneska ještě znovu zkouknem😉

Eriska: dneska tam nijak narváno nebylo - šli jsme sice na řadu o půl hodiny později, ale pan dr. se nám věnoval 35minut, takže super 😉

katy: žádný konkrétnější termín porodu se nedozvíš - jeden budeš mít dle měsíčků a druhý dle utz - nejpřesnější je dle utz do 12.tt, pak už děti rostou a tloustnou individuálně...a stejně to na tebe může přijít zcela kdykoli, takže ohledně nástupu na MD si myslím, že by ses měla řídit dle toho stálého neměnného termínu, což je dle poslední MS...

já mám TP - dle utz 23.4, dle poslední MS 21.4. a dle dne otěhotnění 22.4.:-D

crawler
15. pro 2009

jo ivet: 3D je nadstandard pro tebe, abys měla něco na památku🙂 Dneska jsem se ptala sestřičky do kdy musí být ten "velký" utz hotový a ona, že se dělá od 20.tt a musí být hotový do 22.tt - měří hlavičku a prohlíží celé tělíčko - známky vývoj.vad, apod. Je to něco jako druhá genetika, která se taky dělá v určitým týdnu - každopádně je to povinné, další povinný utz je až ve 30.tt a to jsou taky jediný povinný ultrazvuky 😉

crawler
15. pro 2009

jo a ivet: ten 3D se platí jak kde - někde to mají hrozně napálený - hledej dost ať zbytečně neplatíš. Mě třeba eriska doporučila kliniku - je to soukromá praxe a přitom to mají zdarma - platí se jen poku chceš dvd (600kč) nebo fotku, ale samotný utz je bezplatný. Někde ale zaplatíš třeba 1200kč (i víc) a mimísek ti bude chrnět, ani se nehne, ale stejně budeš muset platit...Takže asi nejlépe zjistit od někoho, jak to kde chodí a podle toho si vybrat. A taky si zjisti, co nabízí tvá pojišťovna - např. já jsem u OZP (207) a ta mi proplatila vitamíny, krémy na strie i čaje - dostala jsem kredit v hodnotě 700kč a na těhotenství dostanu 1500kč a tyhle peníze můžu využít právě na tyhle ultrazvuky, předporodní kurzy nebo třeba i na náklady spojené s porodem (jako třeba partner u porodu = 500kč), atd. Takže já si nechám proplatit i ten dnešní 3D utz😉.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru