Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
17. únor 2010

Ale ty lupínky ti teda nezávidím. To my si jdeme dát na véču domácí paštiku s domácím chlebíkem. Manža právě přišel domů, tak jdu chystat papu.

crawler
17. únor 2010

zuzi: já jsem vychovaná na takové stravě, jakou ty miluješ a mám ji taky ráda - teda až na ten bůček 😅 , zdravou stravu jsem začala relativně nedávno - 2 roky zpátky, ale hrozně mi to prospělo na zažívání a cítím se mnohem lehčí, ale střídám to a u našich se teda zdravě ani stravovat nedá, takže víkendy jsou ve svitavách "zabitý" 🙂

děkuju holky za tipy, ale víte co mě napadlo - udělám kuře ala kachna - kysané domácí zelí se dá na pekáč, pokladu to kuřecím masem a zaliju pivem a k tomu houskový knedlík - takže to bude zdravé jen částečně 🙂 ale mám chuť na něco pikantního (což se prý v těhu nemá kvůli pálení žáhy, ale to vůbec nevím, jaký to je, takže se dopoju dost kořeněnýma věcma - mimi musí být v jednom ohni z té plodovky 😀)

k té pohance - písneš mi recept na ty karboše - určo je udělám, ale vzhledem k tomu, že jsme je měli tento týden 3x, tak už nee 😅

já tady mám recept na karbanátky z červené čočky,ale ještě je nemám vyzkoušené...

andrea110409
17. únor 2010

Craw: pohankové karbanátky:
200g pohanky (pohanku uvařit klasickým způsobem-vložit do vroucí osolené vody s bobkovým listem a 2 minuty nechat projít varem, pak sundat z vařiče, zabalit do deky a nechat 20 minut dojít)
jednu menší cibuli
česnek podle chuti
2 vejce
strouhanku nebo hl. mouku
majoránku
petrželku cca 1 polívkovou lžíci, ale je to podle chuti
strouhaný sýr
pepř
sůl
olej na smaženi

zuzi82
autor
17. únor 2010

Andy: vypadá to dobře, pokud teda vynechám tu pohanku. Místo toho bych dala mleté masíčko, ale to už pak je v zásadě klasický holandský řízek 😀

andrea110409
17. únor 2010

zuzi: no tomu i věřím 😀 😝

janinka22
18. únor 2010

Ahoj holky,
teda vy jste včera probírali i zdravou výživu jo 😀 tak na té jsem jeden čas taky ulítla ale opravdu jen na krátko,pak mě to přestalo bavit,protože jsem taky vychovaná na "nezdravé stravě" a na dobrý jídlo nedám dopustit 😎 a navíc manža - tehdy ještě přítel - by mi to nikdy nejedl a vařit zvlášť pro sebe a zvlášť pro něj se mi opravdu nechtělo! A ty "zdravý" věci jsou navíc ták drahý...
Tu kotletu s bramborem na smetaně co jste psali - tak tu bych si taky dala.

Holky,tak dneska si užívám poslední den v práci!!!! 😵 😵

andrea110409
18. únor 2010

Jani: přeju Ti ať se ten den vydaří a ať se stihneš se všemi rozloučit jak si představuješ 😉 Já měla ten poslední den dost hektický a tak se se s některými sejdu ještě dneska večer 🙂

mandragora10
18. únor 2010

Dobre ranko,

Janinko, uzij si ten dnesni posledni pracovni den co nejlepe a at se s tebou kolegove hezky rozlouci. Pisni pak, jak jsi vyresila to obcerstveni, budu se na pristi tyden inspirovat 😉

Ja byla vcera na tehotenske joze a miminku s eto asi moc libilo, protoze po dlouhe dobe vecer ani moc neradilo a spinkalo krasne celou noc - no a ja diky tomu taky 🙂

Pohankove karbanatky zkusim, ale myslim, ze rovnou budu delat i masovou variantu pro pritele...zdrava strava a zelenina, to neni nic pro nej.

zuzi82
autor
18. únor 2010

Dobré ráno těhulky,
Jani: přeji ti aby sis to moc užila a krásně se se všemi rozloučila. 🙂

katy007
18. únor 2010

Ahoj holky,
pohanku já taky mám ráda, já ji dělám s bryndzou. Jinak včera na masáži super, paní mi dost pomohla, asicxe teď bolí krk jako čert, ale dobře jsem po dlouhé době spala jako miminko 🙂 zase mám vyšklebený další obratel a ten jsem v tom místě zád 100% neměla, ale je to těhu, malá tam má zádíčka, prý se to po porodu samo spraví a s krkem mám dorazit po 6 nedělí a dá mě dokupy vč. prokřupání.

Zuzi: ještě mě napadlo jak ses ptala na ty číňany, já tam sice nechodím, ale jak pojedete do toho řeka tak hned naproti je bistro, sice na sednutí to moc není ale jídlo tam je prý nejlepší z celé OV! tak si vemte sebou domů do boxů. 🙂

janinka22
18. únor 2010

holky, díky 🙂
man, nakonec jsem koupila dnes ráno čerstvé chlebíčky v kauflandu a celý dort marlenky.. jak jsem psala,chtěla jsem pohostit trošku jen ty moje nejbližší kolegy,takže si myslím,že to tak stačí 😎
proč myslíš že se malýmu to cvičení nelíbilo? Třeba právě naopak a hezky ho to uspalo 😉

andrea110409
18. únor 2010

Jani: já jsem z občerstvení pořizovala tvarohové zákusky...chlebíčky mi tenkrát bohužel neobjednali a tak to kolegové měli jen sladké 🙂 Ale nestěžovali si 😉

katy007
18. únor 2010

Jé holky,
taky bych si dala chlebíček nebo nějaký zákuseček, mám v lednici myslím ještě tiramisu 🙂

eriska
18. únor 2010

Zdravím vás, těhulky,
tak mám konečně net, takže vás jdu rychle dočíst🙂 těch 6 stránek, jste se pořádně rozepsaly😉

zuzi82
autor
18. únor 2010

Ahojky Eri,
už jste přestěhovaní v bytečku? A jsi už v pořádku?

crawler
18. únor 2010

Krásné ráno holky🙂

andy: moc děkuji za recept, opsala jsem si ho a co nejdříve ho prubnem 🙂 No jo holky, když na to chlap není, tak je to blbý - mě by se taky nechtělo vyřit 2x, ten můj naštěstí sní cokoli a vůbec by mu ani nevadilo, kdyby bylo maso 1x týdně - no to by zase vadilo mě 🙂

janinko: krásný den, a moc to neoplač 🙂 Užijte si to a ať to proběhne jak nejlépe může🙂

katy: děláš domácí tiramisu? já jsem na oslavu narozenin dělala a všichni se oblizovali, ale nedělala jsem z mascarpone - to je na nás moc drahé, ale z choceň.pomazán.másla a bylo to fakticky výborné - dělala jsem 2 formy (srnčí hřbet) a jen se po nich zaprášilo 😀

andy: můžu se ještě zeptat na jakém oleji smažíš? olivový je do studené kuchyně...s lněným nemám zkušenost...já smažím na slunečnicovém nebo klasickém rostlinném...

jinak my teď přišly kojící podprdy a jsem docela mile překvapená - úpavan je s kosticemi a pěknou krajkou, košíčky jsou hladké čistě bílé a anita je celá hladká bílá, ale taky jsem podle fotek čekala nějakou horší zrůdu🙂 ale ten úpavan by v závěru mohl být i sexy🙂 hlavně aby se mi ty prsa do toho Déčka nalily - mám teď C, tak jsem si říkala, že o to jedno číslo by to být mohlo...

katy007
18. únor 2010

Craw: nedělám domácí ani jsem ho nikdy nezkoušela mám pravé italské. Jak děláš domácí? Chutná stejně jako italské?

andrea110409
18. únor 2010

craw: s olejem jsem si hlavu nedělala, použila jsem klasický slunečnicový. Ani já nekupuju všechno bio, to by nešlo, mám jen své oblíbené kousky(luštěniny, pohanka, bulgrum) nebo mouky. Zrovna dneska mám, ale naložené fazole na Bretaňský salát a ty teda taky byly z bio. 🙂

crawler
18. únor 2010

katy: bohužel nemůžu srovnat, páč pravé italské jsem nikdy nejedla...vím jen to, že se po něm všichni šíleně olizovali🙂 jestli chceš, tak ti písnu recept - z hlavy ten postup nevím (jsem na tohle tupá, i když něco vařím x krát, tak musím podle receptu 😅 ), ale vyhrabu ho🙂

katy007
18. únor 2010

Craw: budeš moc hodná

crawler
18. únor 2010

DOMÁCÍ TIRAMUSU

cukrářské piškoty (výborné mají v hypernově, z jedné strany jsou pocukrované, 2 balíčky)
2 pomazánková másla (doporučuju choceňské)
2 smetany ke šlehání
2 žloutky
vanilkový cukr
velmi silná káva (nejlépe hořké espresso)
rum nebo koňak
moučkový cukr

Postup: V míse vyšleháš šlehačku a zvlášť utřeš pomazánkové máslo se žloutky, vanilkovým cukrem a dle své chuti ještě případně přislaď moučkovým cukrem.

Formu (srnčí hřebet nebo přímo forma na tiramisu) jsem si vyložila potrvainářskou fólií, aby to šlo hezky vyklopit. Dno formy vyložíš jednou vrstvou piškotů, zakapeš kávou do které jsi přilila rumu dle své chuti. Poté pokryješ krémem (smíchaná šlehačka s pom.máslama - vyšlehej), poté další vrstva piškotů, opět zakapat kávou, krém a na závěr je vrstva piškotů. Dej vychladit do ledničky minimálně přes noc. Krém krásně ztuhne a po vyklopení to krásně drží tvar. Já jsem to dozdobila kakaem. Lze požít určo skořici a třeba čokoládové hobliny.

Jinak, kdybys dělala z pravého mascarpone, tak to mají v hypernově (jinde jsem ho neviděla) - kup taktéž 2 balíčky, ale jeden stojí kolem 30-40kč :-/ Ale chuťově si myslím, že ty pom.másla vyjdou prakticky na stejno 🙂

crawler
18. únor 2010

Jo a množství z výše uvedených ingrediencí jsou přesně 2 formy srnčí hřbet 😉

t.kosticka
18. únor 2010

Dobré dopoledne holky,

jsem vymrzlá, strávila jsem 2 hodiny venku, udělala jsem si kakao a usedám k pc 😉

tady to jede v receptech,jo?!

panečku, tiramisu...hmmm..s dovolením píšu si píšu si...

Jani, hezky si to vyřešila s tím občerstvením...tak si to užij 🙂

t.kosticka
18. únor 2010

craw a ta káva má být jako čistě rozpustná zrnka nebo udelaný normálně espresso s vodou?!

skretik
18. únor 2010

Dobré ráno holky! Tak mi prisel ten satek z aukra a je naprosto uzasny, vcera jsem i zkousela nejake vazani podle navodu a docela to slo, ale stejne zajedu za kamoskou at me trosku proskoli 😀. Satek Medley tedy muzu vrele doporucit 😎 !

Jani taky Ti preji at si uzijes posledni pracovni den. Vypada to,ze tu zustavam jako posledni pracujici tehulka 😕 . Teda krome Man, ktera to ma uz za par. Ja jeste do konce brezna 🙄 , ale to uz snad taky utece.

eriska
18. únor 2010

teda, holky, jste toho popsaly..😉 ale zase jsem "zabila" hodinku dočítáním vás🙂

ty podprdy, já mám klasickou kojící bílou, bavlněnou, bez kostic, vyšla mě na 200 a pod tričkem vypadá stejně, jako normální podprda..ale bez trička je samo dosti asexuální, ale zase pochybuju, že pak někde budu prsa jen tak vystavovat, ještě dokoupím Anitu, ta v krámě vypadala moc hezky a jestli mi budou podprdy,co nosím teď, nebo si pak kooupím jednu nekojící, aby se měl přítel na co koukat, ikdyž jemu je jedno, co je pod tričkem..a i kdybych nekojila, tak chvíli trvá, než prsa zase po porodu splasknou, tak je budu nosit..podle mě je jedno, co pod tričkem je za podprdu, hlavně, aby dobře seděla a cítila jsem se v ní dobře..navíc mi teď vyhovuje víc, než ty moje s kosticema..jinak mám 80C někdy 85C a tu koj. mám 90C a ještě tam mám místečko...ale ono asi taky záleží na výrobci..

jani, užij si poslední den v práci😉

zuzi, už tam občas přespáváme, ale u kuchyně nám chybí dvířka od linky (strejda nestíhá, navíc mu dnes manželka nastoupila na operaci s páteří, takže asi bude doma se synem...tím pádem si myslím, že budeme mít doma dřív miminko, než hotovou linku) ale jinak linka funguje, myčka suprově myje, trouba, varná deska..prostě super, o víku jsme tam nastěhovali starý gauč, křesla a obývákovou stěnu (zase, než ji strejda udělá, tak to tam budeme mít každý kousek nábytku jiný, ale co..) záchod je hotový, stačí už jen vymalovat, do ložnice koupit záclonu no a včera jsme se vrhli na dětský pokoj..strhli jsme starý koberec, přivezli od tety komodu a dneska jedeme pro nový koberec..holky, jen se nemůžu rozhodnout..máme vybraný jeden takový tmavě cihlový a jeden tmavě tyrkysový a oběma se nám oba líbí a nevíme jaký...co myslíte? vymalováno máme takovou jablíčkově zelenou, teplou..žádnou chladnou..já si myslím, že tam jdou obě barvy,protože pak k tomu koupím nějaký květináč, obrázek..a je to..jen nevím, kterou z nich..poraďte..jinak stůl, horní patro je tmavě hnědé a komoda je z olše, takže zase, každý kus jiný..🙂

mandragora10
18. únor 2010

Teda, Craw, tiramisu vypada vyborne, uz ho mam opsane a asi to zkusim hned o vikendu.

Jani, s tim obcerstvenim jsi to vymyslela dobre, myslim, ze si prijdou na sve jak kolegove, co preferuji sladke, tak ti, co ho nemusi. Necham se inspirovat a upecu asi nejaky kolac na sladko a pak treba 2 zaviny z listoveho testa na slano.
Jinak s tou jogou....jojo, myslim, ze se to mimcu prave libilo....vzdycky cvici se mnou, specialne cviky v lehu na zadech, to v brisku divoci 🙂

Skreti, jojo, jeste tyden s tebou budu solidarni 🙂

andrea110409
18. únor 2010

skretik: dekujuza typ, chystám se na šátek taky a ráda bych ho koupila z nějakého bazarku nebo Aukra...asi bych už na tom měla začít dělat 🙂

t.kosticka
18. únor 2010

eri, já bych šla asi do toho tyrkysu... 😉

skretik
18. únor 2010

Andy http://www.aukro.cz/item911665104_elasticky_sat... 😉 . Myslim, ze vyborna cena a opravdu vypada moc dobre a kvalitne.

Diky Man 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru