Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
19. únor 2010

Zuzi, no tve vykyvy nalad uplne chapu, taky me nekdy rozladi, skoro az rozbreci, uplne malickosti. Proste manzel musi zatnout zuby a tesit se, ze to brzy prejde.
Ja jsem na tom jako Andy, mam ted skoro porad dobrou naladu, v noci i lepe spim, nekdy ani nejdu na WC a kdyz jo, tak jen jednou a hned zase usnu. Bricho me neboli vubec, zada jen vyjimecne a s dychanim problemy nemam vubec, protoze brisko nemam az tak vysoko, takze nejake kopance do zeber od mimca mi fakt nehrozi. Asi v tomhle je ta nejvetsi vyhoda mensiho briska. Ale je fakt, ze ted uz trosku roste a uz se taky dostavuji prvni prekazky - holeni intimnich mist uz zacina byt obtiznejsi a vcera jsem neco vytahovala ze skrine z dolniho supliku, byla jsem ve drepu a ohnout se pres bricho byla fuska 🙂
Kosti, teda, misto klidu a pohodicky doma spory i o toaletak? Tak drzim palecky, at se to da vydrzet!!!

zuzi82
autor
19. únor 2010

Já už teď říkám, že ten II. trimestr je opravdu nejpohodovější. Taky vás večer tlačí žebra? Jinak tem močový měchýř taky cítím. Když sedím, je to dobré, ale jak se postavím, tak mám pocit, že mi na něho někdo hodil kámen. Letím na záchod v domění, že to přejde, ale jak se zvednu ze záchoda, tak nic. Pořád stejné. Když chvilku chodím tak to jako rozchodím, ale trochu to cítím pořád.
Ivet: neboj, něco tě přejde a něco se objeví nového. 😀
Ale s těma denníma polohama je to těžké. Když dlouho stojím, bolí mě záda, když sedím, bolí mě žebra a když ležím, bolí mě ty pipi kosti 😀 Možná bych mohla klečet, ale to by zase asi nevydržela kolena.
Teri: mrzí mě, že to máš teď takové těžké na psychiku. To já jsem ráda, že už jsme ve svém. Za jak dlouho myslíš, že se budete stěhovat? Snaž se vydržet. Zavři se do pokojíku a třeba si čti. Já vás, co přechodně bydlíte s rodiči, obdivuju. Jsem už tak zvyklá na svůj režim, že bych se, s někým bydlet, asi zbláznila a bylo by jedno, jestli by to byli moji nebo manžovi rodiče. 😉

crawler
19. únor 2010

holky každá máme svý - já nevím o zádech, ale stejně jako Tery mě píchá pod levým prsem - nevím, co to je, ale když to přijde, tak to celé hodiny nepoleví a bolí to dost...o dýchání ani nemluvím, ale to dýchání je nehorší v osmém měsíci - to je děloha nejvýše - v 9.zase klesne a tlak na hrudník se zmenší...takže to je pozitivní...

já se ale děsím zadržování vody a natíkání...některé těhule jsou ke konci k nepoznání, jak jsou odulé... 😖

andrea110409
19. únor 2010

craw: na zadržování vody jsem si kopila čaj pro těhule: růžový od firmy Teekanne...je na něm napsáno, že podporuje přirozený odvod vody. Tak třeba to někomu pomůže 😉

ivet6
19. únor 2010

Andy, tak já se budu těšit, že to zmizí 😀
Craw to je dobrý, že to poznáš, jak je natočenej 😉 Si ho pak dole za tu škebličku můžeš přidržet né? 😀
Teri, na jak dlouho to ještě takle budeš mít 😲 ?

Týjo holky, tak všem přeju, ať se ty "věci" nezhoršujou 😉

Jinak zítra jdem na 4D, tak nám držte palce, ať Štěpula něco předvede, jelikož se bojím už dopředu, abysme nebyli zklamaní ☹, když už tam tak natěšený pojedeme 😅

ps: Janinka si asi první den doma pěkně přispává 😀 co?

crawler
19. únor 2010

andy: já jsem slyšela od lékaře - i když to zní paradoxně - že na zadržování vody pomáhá hodně pít...ale jestli mě to začne trápit, tak si ten čaj pořídím...při ms jsem na to trpěla strašně...:-/

ivet: neboj, pak to taky poznáš - mimi je prostě větší a není možné nepoznat, zda tě kope do žeber nebo do pipi...jinak si piš, že jestli se začne cukat, tak ho chytnu a nepustím 😀 a přeju ať se ten 4D vydaří, budu se těšit na info🙂 Necháte si udělat dvd? já se na něj dnes asi zase kouknu - je to pro mě úžasná památka 🙂

janinka si rozlučku asi pořádně užila 🙂

nebojíte se holky, že vám časem začne lézt mateřská na nervy? já to teda budu mít pestrý díky studiu, takže mezi lidma budu dost a tak, ale ten, co by byl fakt s děťátkem a jen maximálně sem tam návštěva rodičů nebo kamarádek - to je taky náročný na bedýnku🙂

t.kosticka
19. únor 2010

Holky, to já nevím, manžel tvrdí, že tam budem na baráku do porodu, ale v hodně provizorních podmínkách a to já zase nechci...už takhle vím, že budu mít plný kecky toho všeho nového kolem miminka a do toho být ještě v nepohodlí a bordelu. POčítám tak v létě,ale to ještě asi dlouho nebude kompletní. Něco za něco,no?! S našima je to fakt na nic. Už tady bydlíme rok a půl. Museli jsme prodat byt, aby jsme měli peníze na vyplacení baráku a od tý doby nám nezbývá nic jiného, než být tady u našich v jedné místnosti. Navzájem si už pěkně všichni lezeme na nervy. Už to i přesáhlo takovou tu nejvyšší hranici a teď je to ve fázi udržování psychického zdraví, jestli mi rozumíte 😀
No nic, jen jsem najednou potřebovala to vybalit a nechat se politovat... 😀 S manžou na tohle téma už ani nemluvíme - je to furt dokola.

Už mlčím 😉

Craw, já se zblbnutí z mateřské bojím docela dost. Jako nezávislý pozorovatel u svých kamarádek mlžu říct, že to postihlo všechny do jedné 😒

crawler
19. únor 2010

Tery: no my bydlíme jen s tchýní, páč manžův tatínek je již po smrti, ale i ten jeden člověk stojí za to. Je totálně jiná než já a není možné se přizpůsobit - to není v lidských silách a ani bych nechtěla. Ona má prostě naprosto jiný životní styl a ráda by se montovala do našeho...Je to těžké...mě třeba do nepříčetna vytáčí, že když je manža v práci a já se včera zbalila a šla nakupovat, tak ona za ty 3 hodiny mé nepřítomnosti vlezla do naší místnosti, přebrala nám koš s prádlem a co uznala za vhodné, tak vyprala...Já vím, že na jednu stranu mám aspoň o starost míň a mám vypráno a dokonce to i vyžehlí (nemá celkem smysl protestovat), ale protě mě to štve, páč je to naše soukromí...No, na vlastní bydlení se zatím nezmůžeme...Počítáme, že když manža v téhle práci zůstane a bude mít tedy tenhle solidní příjem, tak bysme si pak vzali novomanželskou půjčku nebo hypotéku a koupili nějaký domeček, který bysme si postupně za chodu upravovali a opravovali, páč samozřejmě se nepustíme do hypotéky 2 miliony a víc...Pro nás bude podstatná ta samostatnost a soukromí a už nám jsou jedno nějaké ty skromnější poměry...

takže já tě otevřeně lituju a ty zase můžeš politovat mě...😀 Jinak s chlapama o tom vážně nemá cenu nijak moc mluvit - u nás je to zaprvé jeho máma - to já jsem tady ta "cizí" a za druhé on jako chlap spoustu věcí neřeší a třeba to s tím praním je pro něj blbost...ale holt já to řeším no...:-/

miselaniki
19. únor 2010

Ahoj holky,

tak vidím, že plačlivá nejsem jenom já.-). Manžel je celkem překvapený a do toho nám hárá i pes tak říká, že u nás přes hormony není k hnutí🙂). Vtipálek.

Ivet: tak jsem zvědavá co na 4D, hned napiš, čokoládu s sebou.
Craw: no že se dá zmagořit na mateřské jsem si ověřila v tom lednu jak jsem musela jenom ležet, byla jsem v kontaktu s lidmi jenom přes net a telefon a těch pár návštěv co bylo u nás. Stačilo, už mi z toho fakt hrabalo. A to jsem tedy mohla spát jak dlouho jsem chtěla a neměla starost o mimi. Tak plánuji hodně chodit s miminkem ke kamarádkám, které jsou doma na mateřské, na plavání, budeme chodit na zahradu aby se vylítal i pes. Hlavně i když s přestávkami, pořád dělám věci do práce i teď ( už před nemocenskou jsem dělala z domu) tak doufám, že mně to udrží v realitě🙂). Snad se nepletu.

crawler
19. únor 2010

tady je něco o tom jídle při porodu 🙂

http://www.novinky.cz/zena/deti/189840-vetsina-...

a tady o tatíncích u porodu 🙂

http://www.novinky.cz/zena/deti/192153-tatinek-...

články na novinkách osobně beru s rezervou,a le tady se informace víceméně shodují s tím, co jsem četla i jinde...Co ti vaši chlapi a porod? vím, že tady někdo váhal...ten můj zatím necouvl, ale zrovna předevčírem mi říkal, že se o nás už začíná hrozně bát, jak se to čím dál víc blíží...ale tím spíš tam bude s námi...

Jinak holky, nějak dlouho tu nebyla evuss, ne? nebo se mi to zdá? 😕

t.kosticka
19. únor 2010

craw, tak já Tě teda taky lituju 😀 a přesně vím, o čem mluvíš, protože něco podobného jsem taky zažila...jak jsme bydleli v tom bytě, byl tchýně, ale už tam nebydlela. Ale jak se snažila dát najevo, že je furt psanej na ní, tak tam behem dne jezdila a taky nám prala, žehlila, dokonce nám tam jednou navařila-asi usoudila, že máme v lednici málo jídla. A já pak po ní vše přežehlovala atd...

To bylo keců, když mi tam vyselo prádlo na věšáku dýl jak 2 dny, to bylo keců, když jsme neměli ustláno.... 😠
A vrchol všeho bylo(tomu už se teď směju): že ona tam měla ještě nějaké dekorace typu kukačky, porcelánový jeleny, umělý kytky na proutěnným táu na ze´d atd...já dostala zákaz tohle vyhodit, tak jsme to aspoň uklidila do skříně do krabice a ona pokaždý, když tam přišla, tak to znovu vyndala a rozvěsila po bytě... 😀

Takže přesně vím, jaký to je, když ty jsi ta "cizí" a jde tam o boj o styl domácnosti.

t.kosticka
19. únor 2010

Niic, jdu nakoupit. Musím taky začít něco vařit, manža dneska přijde dřív z práce....

crawler
19. únor 2010

Tery: jsem ráda, že to někdo chápe - páč občas si přijdu jako nepříjemná mrcha, který všechno vadí, ale ono to fakt s..e:-/

já se taky prozatím loučím..jdu si číst...na bakalářku nemám náladu ani nervy :-/

tak zatím papa a všem dobrou chuť 😀

zuzi82
autor
19. únor 2010

Holky nebojte, nejste v tom sami. Dokud jsme bydleli u manžových rodičů, tak to bylo podobné. Měli jsme svoji kuchyň i koupelnu, ale přes to, když jsem nešla hned po obědě umít nádobí a zůstalo tam do večera, tak to byste musely vidět ty pohledy. To je všude stejné. Proto jsem fakt šťastná, že už bydlíme ve svém a nikdo nám sem neleze. 😎 Taky se dočkáte. 😉

ivet6
19. únor 2010

Jéé, tak to jsem ráda, že je to s těma tchýněma a tchánama takle úplně normální 😉 Přítel dostal zase byt po své babičce, kde dětství prožil jeho tatínek..a tak to tam v podstatě zůstalo a když sme si ho pak předělávali, tak sem se snažila být docela nekompromisní ve vyhazovaní starejch krámů 😠 , protože co s tím že jo?? A taky sem pak slyšela: "vy (respektive já) ste vyhodili todle? A todle, a todle? No to je ale škoda, to bylo po prababičce...a babičce a....." Ale že by si to sám tatínek vzal do svého bytu - TO ANI NÁHODOU!! Takže ještě teď mám ve sklepě nějakej stoletej porcelán, kterej už nikdo v životě nepoužije, a děsím se ho vyhodit 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

verisek
19. únor 2010

ahoj holky, tak vidim, ze jsem napsrosto normalni, protoze co se tyce place, tak me to taky nekdy prepadne, vcera jsme meli v kurzu tema kojeni, kdyz jsem nad tim pak premyslela, tak jsem si rikala, ze to snad nemuzu nikdy zvladnou a ze mi to urcite nepujde a uz jsem mela slzy na krajicku
jinak bydleni s rodici nebo jinyma pribuznyma neznam, ale dokazu si to predstavit, nasi jsou sice v pohode a rodice od manzela taky, ale i tak jsem rada, kdyz se do niceho nepletou
co se tyce boleni zad, tak mi ani nemluvte, trpim cim dal vic a s tim pichanim pod zebrem to je mazec, nevite od ceho to je? zacne to treba vecer a trva to tak pul hodky, nebo kdyz si nejak blbe sednu 😒
jinak ja dneska nevarim, potrebujem zajet jeste do Ikea dokoupit nejaky veci,tak se najime nekde po ceste, prijde mi to jak nekonecny pribeh ten nas byt a to nas ceka jeste to nejhorsi, rekonstrukce koupelny a kuchyne, ale kuchyn nechame na pristi rok
tak preju hezky den a tem co jsou jeste v praci at rychle utece 🙂

crawler
19. únor 2010

ivet: a co to zkusit prodat - si ještě přivyděláte 😉

veri: taky nevím, co to je to píchání, ale přesně jak říkáš, když si blbě sednu a pak né a né to přestat...Já si myslím, že to má souvislost s tlačením dělohy na plíce...a srdce se taky dost vychyluje - ještě mě nepíchalo na pravé straně - vždy jen vlevo, takže to bude asi nějaký takový důvod no... :-/ už to holky doklepem ale je fakt, jak se říká, že těhulka ten poslední měsíc čeká na porod jako na smilování a už jí je jedno, co všechno při něm zažije, páč se prostě uý chce zbavit té šílené zátěže, apod. 🙂

skretik
19. únor 2010

Hele jsem tak koukala na netu a nasla jsem tenhle test http://spunt.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/pra... 😀 😀 😀 . Tak muzete zkusit jak to zvladnete na materske 😀 😀 😀

andrea110409
19. únor 2010

Holky tak o soužití s tchýní mi chvilku povídejte,já totiž žiju s 2 tchýněma. Muj muž má maminku a babičku a že to není jednoduché je naprosto jasné. Žili jsme takhle 3 roky a myslím, že už stačí, 4 generace by se tu už opravdu tloukla i když to bude chlap 🙂
Jsem jen zvědavá jestli se z toho nedělání kompromisů teď nezblázním 😀

zuzi82
autor
19. únor 2010

Skretik: krásný odkaz. Už jsem to zkusila a vyšlo mi toto:

Vaše celkové skóre je 14 bodů.

Stejného výsledku dosáhlo 38 % uživatelů.

Jste strašlivá realistka. Buď už máte mateřskou za sebou, nebo máte alespoň nějaké životní zkušenosti od kamarádek. Jste připravená na nejhorší, takže pro vás bude mateřská milé překvapení.

A to si osobně myslím, že si to maluju moc narůžovo, tak možná, že to vidím až moc pesimisticky 😀

skretik
19. únor 2010

Me vyslo, ze to mam tak pul na pul, chvili to vidim moc ruzove, chvili cerne 😀 . To je teda vysledek 😝 .

Hledala jsem totiz jak je to s vypnutim airbagu v aute,kdyz tam bude sedacka a na tehle strankach jsem nasla test. Jak to mate vy, budete vozit mimi ve predu a vypnete airbagy nebo jak?

mandragora10
19. únor 2010

No tak ja mam to same, co Zuzka...strasliva realistka - jak na to prisli? 🙂
Skreti, mimi budeme mit vzadu v sedacce, vepredu na sedadle pro spolujezdce mi to prijde nebezpecny i s vypnutymi airbagy.

andrea110409
19. únor 2010

Tak i já mám 14 bodů....tak se snad můžu těšit co mě čeká 🙂 Od mého manžela má mrňousek zakázáno marodit a tak pokud to dodrží a bude trochu zvědaví tak budeme nejšťastnější 😉

skretik
19. únor 2010

Man a budes ho mit ve smeru jizdy? my mame totiz i vzadu airbagy, ktere pry nejdou vypnout ☹ . takze si prave rikam, ze ho budeme taky davat dozadu, ale normalne ve smeru jizdy...

mandragora10
19. únor 2010

Skreti, my airbagy vzadu nemame, takze je to asi jedno, ale po smeru jizdy mi to prijde takovy prirozenejsi ... no jsem zvedava, jestli vubec tu sedacku budeme umet do auta pripevnit 😉

skretik
19. únor 2010

No hele ja jsem na to nasla clanek:
TOTO JE PŘÍMO Z BESIPU

Kojenci musí být přepravováni v sedačce (skořepině), která umožňuje transport v pololeže. Upevňují se vždy v poloze proti směru jízdy.
Rozhodující předností je, že dítě je v případě kolize celým tělem v sedací skořepině přitlačeno a podepřeno.
Doporučujeme sedačku upevňovat vždy na zadní sedadlo automobilu.

Pozor – chcete-li sedačku umístit na přední sedadlo, nesmí být na tomto místě aktivní airbag. Nelze-li vypnout, nikdy tam sedačku neumisťujte. Aktivní airbag je pro dítě smrtelně nebezpečný!

V prvních 4 měsících cestujte s dítětem jen v naléhavých případech. Příliš dlouhý pobyt dítěte v ohnuté poloze může ohrozit zdravý vývoj dítěte.

Pokud dítě dosáhne maximum váhy pro skořepinu, nebo když je vrchol hlavy dítěte vyšší než vrchol skořepiny, přemístěte dítě do nové autosedačky odpovídající aktuální váze dítěte.

ratatooy
19. únor 2010

Ahoj holky.poradite mi někdo?jsem na začátku tehu a ráno mě budí šílené bolesti vaječníků a v kříži vždycky to tak za pět minut přejde ale jsem z toho vyřízena jak po porodu.měli jste to taky některá?jsou to takové silné ms křeče a pak to cítím i během dne párkrát ale to už jen malinko.

ivet6
19. únor 2010

rat: skoč si s tím na gyndu, než bude víkend!

andrea110409
19. únor 2010

ratatooy: Zdravím, to co popisuješ se mi moc nezdá, určitě bych to konzultovala s lékařem. Přece jen to může být banalita a nebo něco vážnějšího ...záleží také v kolikátém týdnu jsi protože někdy se na začátku drobné bolesti objevit mohou. Přeju hodně štěstí 🙂

skretik
19. únor 2010

Ratatooy, myslim, ze by sis radeji mela zajit hned k doktorovi, klidne na pohotovost, at mas klid a zbytecne se nenervujes. Bolesti mit muzes, ale nemeli by to byt nejake moc velke krece nebo tak. Urcite zajdi co nejdriv k doktorovi. Drzim palce at je vse v poradku!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru