Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
5. dub 2010

misi, věřím, ale jen si to ještě užívejte..já už se třeba dnešní noci děsím☹ doufám, že bude lepší než ty předchozí..uvidíme, ale je to hrozná beznaděj, když pláče a nevíš, jak mu pomoci..prostě, jak jsme to tu už řešily, starosti budou pořád a strach taky..jen tenhle je mnohem horší, než ten v těhu, třeba dnes, když mi začal blinkat uprostřed kojení..

tak já jdu dát spršku, kluci se mazlí na gauči, tak ať té chvilky využiju..zatím se mějte koníkajdy a těším se na nové foto miminek a maminek..holky, foťte aspoň bříška🙂

andrea110409
5. dub 2010

Eri: ono je o u mě spíš tak, že se vnitřně trochu bojím aby během porodu všechno dobře dopadlo a proto bych byl nejraději aby byl prďolka už venku. Je mi ale taky jasné že od toho momentu se budu bát mnohem víc a už ten strach bude na furt ☹ 😅

renys
5. dub 2010

Erisko, Tomínek je tak kouzelnej 😵 😵 , pěknej kus ho je 😵 ! Ty dupajdy v nemocnici, ty byly erární? S tim blinkánim, to se člověk až vyděsí, viď..

Misi, taky jsem se pídila u mýho dr., jestli tam nemam třeba i kvasinky a prý si nechávají v laborce zjišťovat jen toho koka 😠 , já mam teda těhu výtok celou dobu, ale nesvědivej a nepálivej, tak doufam, že tam žádný kvasinky nejsou, aby se pak třeba malýmu nedostaly do pusinky 😖 ...Tak budeš aspoň hezky přeléčená.

Andrej, já mam od Medely, vel. M, jsou jemňoulinký a příjemný, akorát ten grif u toho nasazení, to je dílo..

renys
5. dub 2010

Andrej, jojo, já si taky nějak naivně myslim, že to porodem nějak finišuje a končí, ale opak je zřejmě pravdou 😀 ..Já už bych taky nejradši měla malýho venku, pěkně si ho pohlídat a tak...takhle se pořád pozoruju, jestli se dost hýbe, jsou člověku různý myšlenky, jestli mu tam třeba už něco nechybí...

andrea110409
5. dub 2010

reny: no nám naštěstí s mrňouskem funguje už od začátku domluva, že ho vnitřně požádá aby se pohnul když se bojím aon se opravdu za krátkou chvilku pohne. Doufám, že nám to vydrží i do jeho puberty 😉

miselaniki
5. dub 2010

reny: a tu velikost M si odhadla?

renys
5. dub 2010

Andrej, tak držim palce, ať vám to napojení vydrží 😀 , já mam zas pocit, že malej hnedka reaguje na moje pohlazení, že se tam zavrtí...holky, taky to máte tak, že vám třeba ta jeho patička a lokýtek jezdí jen po jedný straně břicha? Já to cítim jen na levý straně, mam pocit, že je stále jakoby na boku.

Misi, jojo odhadla 😉 , a dr mi říkala, že radši je lepší koupit tu větší velikost, protože, kdyby byly ty bradavky nějaký bolavý, tak je dobrý, aby ještě před tou bradavkou bylo místečko, protože jak malej prý bude sát, tak tu brad. bude lehce povytahovat.

verisek
6. dub 2010

dobre rano holky,
tak ja jdu dneska na prvni monitor a pak na kontrolu, tak jsem zvedava, jestli jsme se nejak pohli nebo se tam malej bude jeste vegetit
jinak se mi udelaly na puse 2 opary a boli to jak svina, ach jo
preju vsem pekny den 🙂

mandragora10
6. dub 2010

Dobre ranko,

Eri...Tomik je uzasnej, moc pekne miminecko 🙂 Doufam, ze dnesni noc uz plakal mene a postupne se mu ten rezim obrati.
Reny...jak pises, ja to mam s tou patickou uplne stejne....malej lezi hlavickou dole, je na boku, zadicka ma na mem pravem boku a na levem mi porad z bricha vyleza jeho kolinko nebo paticka 🙂 Jeste pred 2 tydny se umel pretacet z prava do leva, ted uz ma ale asi malo mista, takze lezi porad stejne.
Veri, uzij si monitor, at je v poradne vse ok. Jinak opary me zacaly trapit taky kolem 37tt a po tydnu se mi zase vratily ☹ Je to otrava, ale mimcu to pry nevadi....poradne to mazej treba herpesinem nebo si dej naplast, aspon trosku to pomuze.

miselaniki
6. dub 2010

Ahoj holky

veri: příjemný monitor, opary jsou nepříjemné, tak ať brzo zmizí
man: taky má malý zádička na pravé straně a tím pádem mám levou celou okopanou🙂. včera večer jsem myslela, že mi vylítnou žebra🙂
Tak já jdu dopoledne na kontrolu a monitor tak jsem zvědavá co nám řeknou jestli se už otvírám.

mandragora10
6. dub 2010

Mis, tak drzim taky palecky, at je v poradne vse v poradku a jsem zvedava, jestli uz budou patrne nejake zmeny 🙂

renys
6. dub 2010

Dobré ránko,

Verisku a Misi, držim palečky na dnešní kontroly 😉 !

No holky, to je fakt zajímavý, že Ti naši prcíkové leží a kopou stejně 😀 , no stejně je úžasný, jak se tam třeba vejdou ty dvojčátka...jedna známá říkala, že jedno to dvojčátko bylo lehce utiskovaný a narodilo se celý nakřivo, ale pak se to hned srovnalo, naštěstí.

ivet6
6. dub 2010

Ahoj 🙂,

Eri, Tomísek je fakt fešák 😵

Já mám prďolu přesně naopak. Lebedí si po levý straně a pravou mám dokopanou 😀...občas si strany vymění, ale stejně se zase brzí vrací vlevo 😉

Renys: podle toho, jak bylo dvojčátko nakřivo, tak bylo asi hodně utlačovaný 😉 - chudáček malej 😉 Ale síla, to musí být rej v tom bříšku, kolikrát si třeba říkám, co cítí asi fena, která má v bříšku 10 hemžat 😉

Jinak já mám tak od půlky těhu pořád nějaký záněty 😔 , a není týdne, abych si tam nervala nějaký bobule, tak doufám, že to pak pořádně zkontrolujou, aby se piškot něčím nenakazil ☹ To by mě teda dost mrzelo. Takže informace, že kontrolujou jen streptokoky mě moc nenadchla 😠

ps: a beránek mě taky po.... 😀 nic novýho .......

mercedesse
6. dub 2010

Ahojky holky,
eri malej je naprosto kouzelnej. Tak ať hezky roste a je zdravoučkej. 😉
A ostatním ať dobře dopadnou kontroly a ať se taky brzo dočkaj miminek. 😉

andrea110409
6. dub 2010

Ahoj holky,

tak jsem z kontroly zpět a ještě mě čeká monitor.
Pani doktorka řikala, že bych mohla do konce týdne porodit, tak jsme na to zvědavá jestli má pravdu nebo ne 😎
Na kopřivku trochu koukala, ale bohužel s tím nejde moc dělat a tak to už budem muset vydržet.
Jinak mrňousek leží úplně stejně jako u vás....levá strany je hodně aktuální a lehnout si na levou stranu náš mrňous považuje za drzost a pěkně mi to znepříjemňuje 😉

mercedesse
6. dub 2010

Žeby brzo další mamina. Tak se budem těšit. 😉

evuss
6. dub 2010

Pěkné úterý všem,
tak my byli na kontrole a monitoru dneska taky. Monitor ok, ale při kontrole to byla rychlovka. Dr. byla nějaká ukejchaná, tak se mě ptala jestli jsou nějaký změny a tak a když slyšela, že ne tak mě ani neprohlížela. Ještě by mi tam naprskala 😅 Ale su tele měla jsem se nechat prohlídnout, jestli už se sune prcek dolů, ale byla to taková rychlovka, že sem nestačila koukat. No ale nevadí, do konce týdne další monitor a když neporodíme tak v úterý zase kontrola. Takže se necháme překvapit jestli se to blýží nebo ne. No raději to vědět nechcu, že se třeba otvírám, to bych asi měla pořád pocit, že už budu rodit 😀

Reny: mě streptokoka našli. Takže dneska zavedu poslední "vajíčko" (nevím přesně jak se to jmenuje, ale přijde mi to jako malinký vajíčko) a to prý stačí, teda dr. řikala, že stačí i jen pět, ale když jich tam je osm tak je doberu všechny. No a dneska mi na monitoru řekli, že při porodu dostanu aspirin nebo co.

Eri: malej je kus chlapa 🙂 Je hrozně hezounkej!!!

mandragora10
6. dub 2010

Ivet, mne muj doktor delal jak stery na streptokoka, tak i dalsi veci....mykozy a jine vytoky....takze asi zalezi, jak to ma ktery gynekolog nastaveny. Vytok mam cele tehotenstvi, stery mi na nej delali dvakrat a vse vzdy vyslo negativni, takze asi jen zvysena cinnost posevni sliznice, ale nic, co by melo mimcu uskodit. Tak uvidis, co tvuj doktor....kdyztak mu navrhni, at ti s tim streptokokem udela testy i na dalsi veci.
Evi, Andy...tak jsem na vas zvedava, ktera budete dalsi 😉 Ja jdu do poradny a na monitor az v patek, to akorat zacnu 40.tyden, tak jsem zvedava....zatim mam ale pocit, ze ani bricho neklesa, tak tento tyden to asi jeste nebude....ale kdo vi 😉

renys
6. dub 2010

Ahojky, holky, já začínám být nervózní jak sáňky v létě 😀 . Tak zítra se dozvim asi už ten termín vyvolání a jak jsme vlastně na tom, docela bych i byla ráda, kdyby mi tam udělali utz, kolik už vážíme, poslední jsem měla ve 30. týdnu. Tašku už beru s sebou, ale necháme jí v autě, no ale nějak ještě nejsem psych. připravená na to, že mi řeknou, že už se mě tam nechají 😒.

Taky mě lehce rozhodila kámoška, co už chudák přenáší, je ve 42. týdnu a byla taková nervní a rozhozená, já jsem proti ní vysmátá jak lečo, ono mě to přejde, já vim 😅 ....a to už má chlapečka, říkala i takový věci, že má strach i o sebe, aby se jí něco nestalo 😖 ...

Andrej, jé, tak ty už pomalu rodíš 😀. Jo a koupila jsem si dneska do porodky ty potrav. ubrousky, jak radila Eriska.

Evuss, no vidíš, tady se to zas řeší tak, že se ten kok v těhu nepřeléčuje, že se tam stejně může za pár dní objevit zas, ale před porodem dají kapačku penicilínu.

Ivet, tak se zkus potom poptat, až Ti ten výtěr budou dělat, ať máš klid.

ivet6
6. dub 2010

No do poradny jdu za týden, takže to s doktorkou hnedka proberu, ať mi ten stěr udělá hned a pak ten na streptokoka taky pořádně. Lepší než zkoušet pořád něco naslepo 😖 V kterým týdnu vám dělali toho koka? Až asi 38.tt že jo? Aby to byla čerstvá info..??

Jinak Man, ráno mě jako první, vůbec nevim proč 😎 , napadlo podívat se na mobil, jestli tam od tebe není smska 😉 že už.... 😀

eriska
6. dub 2010

ahojky těhulky,

tak vás průběžně čtu, ale nestíhám psát..budu držet palečky, ať vám všechny kontroly a vyšetření dopadnou v pohodě..mě se dr. při porodu ptal, jestli trpím na výtoky a já že ano a on, že mám křehkou pánev, že to je vidět..a že ikdybych masírovala, tak by nastřihli..ale nic hroznýho to není, v tu chvíli to necítíte a pak je to nepříjemné a mně se blbě sedělo..ale malý vám to všechno vynahradí🙂 třeba jako mě dnes, v noci se vzbudil3x, nabaštil a spinkal, ale od rána od 9 se chová..trápí ho prdíky a jak ho položím, tak křičí a dudlík mu padá..

taky jsem zvědavá, zda an či evus..nebo že by man?;)

mandragora10
6. dub 2010

Ivet, mne stery delal v 35.tt. Jinak s tou sms, no mne se dneska v noci zdalo, ze rodim 🙂 Uz si z toho moc nepamatuju, jen vim, ze to bylo prirozene a ze me pak po porodu doktor kontroloval, zda me musi sit nebo ne 🙂
Ja pevne doufam, ze sms ode me budes mit az nekdy v pristim tydnu...
Eri....tak super, ze aspon v noci jsi se konecne trosku vyspala...prdiky bohuzel trapi skoro vsechny chlapecky....hold asi budes mit ruce jak opice a budes ho muset dneska chovat 😉 Uz s nim muzes chodit na prochazky, ze by treba usnul aspon v kocarku? Nebo je jeste brzy?

ivet6
6. dub 2010

Man, tak jo 😀
Eri, tak ať to Tomíska brzo přejde. Napadlo mě, že mi někdo doporučoval koupit na prdíky tu rektální trubičku, jen teda nevím, jestli do toho mám jít? Neříkaly Vám o tom někomu PA na kurzech, jestli jo, nebo ne?

t.kosticka
6. dub 2010

Ahoj holky!
Po dlouhé době zase hlásím příchod! Jdu vás "dočíst"...

Eri! Ahoj maminko! Ještě jednou moc moc gratuluju, hned jdu juknout na fotky...

ivet6
6. dub 2010

ps: jinak teda Eri koukám, že s masírováním si taky hlavu lámat nemusím 😒

t.kosticka
6. dub 2010

Pááni, já tady dlouho nebyla...no mám co dělat 😒

t.kosticka
6. dub 2010

tak předně, Tomášek je naprosto dokonalej chlapeček!!!!
Eri, to se Vám teda povedl, doslova hltám info o porodu, prvních nocích doma a užitečných radách! To teda díky za ně! 😕

Pak , to je teda další krásná zpráva, katy už je taky maminka!
Katy: ohromně gratuluju k Adélce!!! Ať je zdravá 😀
To teda holka stihla to profi focení jakž takž 😀

u nás nic extra nového.
Už vůbec nespím, celý den mám unavené tělo jako kdybych měla těsně po maratonu a když se najím, můžu si jít rovnou lehnout, protože normálně mi to žaludek prostě nestráví....a to ám před sebou ještě 7 týdnů 😒

miselaniki
6. dub 2010

Ahoj holky,

tak monitor v pořádku, ale ten náš prcek furt u toho spí, pak když jsem v čekárně tak řádí, i mi sestra něčím zahoukala u břicha aby se vzbudil. Jinak jsem tedy otevřená, měkky čípek tak pan doktor řekl, že to už může být kdykoliv, za dva dny za týden, že mám být nachystaná. Dělal i UTZ a malý má cca 3100 g.

Tak vás jdu dočíst abych byla v obraze🙂.

katule01
6. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem se sem po dlouhatánské době zase dostala... Od pátku jsem už konečně doma, tak to bude lepší... 🙂 Dočítat asi nebudu... 🙂 Jinak gratulace k prvním miminkům a skvělým porodům, taky už bych chtěla mít mimi venku a takhle rychle... Jinak hodně štěstí vám všem co se to už blíží každým dnem...
janinka22: Hezky to letí že? 🙂 Jsem moc zvědavá, která z nás bude první... 🙂

evejka
6. dub 2010

Ahoj holky,moc vás zdravíííím...tééédá to jsou překvapení,takový krásný miminka...ani nevíte jak vám to závidím,že už to máte za sebou 😉 Moc gratuluju,je to krása!!!!Já si teď pobyla v nemocnici,začala jsem špinit, tak mě mudři pozorovali...no řeknu vám,do vychýlený psychiky ještě špitál a plnej hysterickej maminek a různej příběhů..no nic moc.Ale bereme to pozitivně, prostě jsme to tam všechno omrkly a jsme už naštěstí doma 🙂 čeká nás ještě dodělání bytu,lišty,vymalovat chodbu a udělat děcák,pak taky všechno vyprat a doladit...snad to vydržíme aspoň do půlky května v celku 🙂 Spaní nám už taky moc nejde,zachránil nás kojící polštář a balón na sezení, pak nebolí záda.Jsem taková celkově napjatá, pořád se bojím,abych nezačala krvánkovat,nebo předčasně rodit...do 31.3. jsem byla ofiko v práci (i když s nemocničním pobytem jsem skončila 24.3.)a tak jsem se těšila,jak si začnu užívat procházek a klidu a spánku a nějak to moc nende 🙂 občas mě chytaj záchvaty paniky,jestli to všechno zvládnu, že toho spoustu nevím atd...ale to je asi normální,co?Holčinky,tak držím palce a těším se na další přírustky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru