Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
10. kvě 2010

bater: veliká gratulace! 🙂

verisek
10. kvě 2010

zuzi: stalo se mi to stejny s tim monitorem dechu, najednou zacal piskat ale malej dycha, tak jsem ho chvilku pozorovala a dychal hezky, malem jsem mela infarkt
musim se na to zeptat doktorky taky, v porodnici se mi to nestalo ani jednou
u nas byly prdiky rano, tak od 5 nespal, knoural a kroutil se, tak jsme cvicili, mazali pupik a ted konecne usnul a spi klidne,
pred tim bylo videt, ze je takovej nervni

verisek
10. kvě 2010

jeee a beter velka gratulace!

mandragora10
10. kvě 2010

Dobre ranko,

Bater...velika gratulace k Mareckovi a celkem rychlemu porodu!

Andy, kefir piju od soboty a rekla bych, ze dnesni noc byla klidnejsi....i kdyz nam ty nejhorsi prdiky vzdycky trvaji v dobe kolem 3.-4. rano a trvaji tak do 6, takze jsem zacala chodit spat v 8 vecer, abych neco naspala a docela to pomaha. Tomasek pak v 7 rano usnul a spali jsme az do 9.

Zuzi, znami taky zazili to same s monitorem dehu, holcicku meli 2x na pozorovani v nemocnici a na nic neprisli....tak jim doktorka rekla, at monitor nepouzivaji a ze budou klidnejsi. My ho sice mame, ale pouzivame minimalne....malej je pres den v kolibce a v ncoi vetsinu casu u me v posteli....navic i ze spani vydava ruzne zvuky, takze monitor opravdu neni treba 😉

Veri....Tomasek takz obcas dycha desne rychle, myslim, ze je to u malych miminek normalni.

Tak preju vsem pohodovy den bez prdiku, at mimca pekne spinkaji....

No a kdo je tady jeste valstne s miminkem v brisku? Skretik a jeste nekdo (krome Mer - te at miminko pekne roste)? Tak preju pohodovy den bez poslicku a kdyz s....tak at se jede rovnou do porodnice 🙂

zuzi82
autor
10. kvě 2010

Bater: veliká gratulace k Marečkovi
Veri: no já už jsem klidnější, když jsem pak viděla, že to spustilo, když slabounce dýchal, ale v těch šest, kdy jsme ho nesledovali a vzbudilo nás to, jsem byla úplně vyřízená. Tekly mi slzy a pořád jsem ho pozorovala. S manžou jsme se dohodli, že tu podložku zatím dáme pod prostěradlo a na to jen nějakou deku, ať je to citlivější a po šestinedělí, až bude Matýsek větší, to strčíme zpátky pod matraci. 😉

andrea110409
10. kvě 2010

eri: obdivuju tě že víš po čem malej pláče...mě se to nějak nedaří vytipovat, ale je fakt že kořeněná jídla nejim, luštěniny taky ne. Mléčné výrobky ano protože jinak bych asi přišla o zuby, už takhle je cítím a to beru vitamíny. Je pravda, že o víkendu jsem měla ředkvičky a okurky, ale zase se bojim abych vitamínově nějak neztrádala a nezhuntovala se, to taky neni řešení...dneska ještě zkusím ovesnou kaši a uvidíme. Jinak z uzenin jim jen slaninu protože je bez koření a trochu debrecínky.
Baterce moooc gratuluju a u nás mrňousek usnul tak snad budu mít čas i trochu poklidit, ale už spinká hrozně málo.
zuzi: držím pěstičky ať se to vyřeší
jani: tak si ten den hezky užijte a nestresujte 🙂

andrea110409
10. kvě 2010

Holky ještě mě napadá...jakou má mrňous stolici? My máme ještě pořád s podílem zelené.

mandragora10
10. kvě 2010

Andy, my mame stolici vetsinou zlutou, jen jeden den tam bylo trosku zelene, ale ta zluta prevazuje 😉

verisek
10. kvě 2010

my mame kakanicko zluty a dost smradlavoucky 🙂
jinak taky se vam stav, ze zacnete prcka prebalovat a v okamziku kdy mu sundate plinku zacne curat,
malej to dela s radosti, uz pocural zed a sobe hlavu 🙂

t.kosticka
10. kvě 2010

Ahoj holky!
nemám teď moc přístup na net, tak jsem se dlouho neukázala.. ☹

Tak prvně:

Verisku, gratuluju k nádhernýmu Nicolasovi 😵
Janinko, i Tobě gratuluju k úžasnýmu Adámkovi!!!!
Craw, gratuluju k určitě taky moc krásnýmu Františkovi 😉
A koukám, že úplně čerstvě Baterce k synkovi Marečkovi!!!! 🙂 🙂

t.kosticka
10. kvě 2010

to je miminek!!! To je skvělý!!! Hlavně, ať jsou všechny miminka zdravá a dělají maminkám a tatínkům jen radost....

Holky, ty vaše dětičky jsou do jednoho k pomilování!!!!

zuzi82
autor
10. kvě 2010

Teri: neboj, to tvoje bude taky k pomilování. A myslím, že si budeš říkat, že je nejúžasnější na světě, tak jako si to říká každá z nás. Prostě všechny jsou krásný, ale to moje je nej 😀
Veri: tak nám se to stalo zrovna včera. Ráno jsem malému oblékla čisté kalhoty a košilku a při přebalování v jedenáct, si to všechno krásně počůral 😀

crawler
10. kvě 2010

Krásný den holky🙂

ještě jsem nestihla dočíst ani řádek, páč jsem byla u rodičů a až dnes jsme doma ve Slatiňanech...Dneska ale začnu dočítat 😀 Už se těším, co je všechno nového a jak se vede vám všem 🙂)

Chtěla jsem se jen zeptat - ještě nemám rodný list, páč jsme nestihli jít na matriku...zavolám si tam, ale mimo to hledám oddací list - v porodnici si ho od nás na příjmu vzali a teď nevím, zda nám ho měli i vrátit a nebo zda ho náhodou neposílali na matriku a nedají nám ho zpět až s rodným listem??? Jak jste to měly vy? já abych nezmatkovala a nevolala do porodky, že nám ho zapoměli vrátit 😅

t.kosticka
10. kvě 2010

Já vím! A nemůžu se dočkat!
Už máme všechno připravené (postýlku, vypráno, vystaveno, uklizeno,...)
Dnes jedeme do Ikea ještě pro nějaké drobnosti, co nám zjednodušší obsluhu mimča 😀

zuzi82
autor
10. kvě 2010

Craw: my dávali jen kopii oddacího listu a ta nám přišla zpátky poštou i s rodným listem. 😉

crawler
10. kvě 2010

zuzi: mocinky děkuju - tak to nám určo taky pošlou s rodným listem - jen jsem trubka - my dali originál, tak musím doufat, že se někde nezašantročí...:-/

t.kosticka
10. kvě 2010

tak by si přidělali práci, protože by Vám museli vystavit nový 😀

my už máme všechno připravené v nemocnici, jak jsme tam ležela ten týden, tak při příjmu už jsme vyplnili papíry na rodný list ( i bez oddacího listu) a prohlášení o jméně....takže až to bude naostro, tak se nemusíme zdržovat 😀

verisek
10. kvě 2010

tak ja vyplnovala neco v porodnici a k tomu si vzali oddaci list, za 14 dni si mame vyzvednou rodny list malyho a oddaci nam vrati s tim

verisek
10. kvě 2010

holky, muzete mi poradit jak presne cvicite s nozickama na ty prdiky
ja mu je chytnu vzdycky a zatlacim na brisko, ukazovala mi to tak kamoska v porodnici a taky mi masiruju brisko ve smeru hodinovych rucicek kolem pupiku
taky tam citite takovy bublinky?

andrea110409
10. kvě 2010

veri: s tím ti nepomůžu protože nám to nefunguje. V pordnici mi ukazovali dát patičky k sobě a nožičky v žabáčkovi přitlačit na bříško. Lékárnice mi ale doporučovala i rektální rourku ....je to nenásilné a mrňouskům příjemné. Nebo taky masáž teploměrem v konečníku, ale to se nemá dělat často. Pak je to ale hukot a člověk musí rychle uhnout 😎

eriska
10. kvě 2010

tak jsme zpátky od doktorky, bylo před náma dosti miminek..holky a míry: 4420, 56 a 37 obvod hlavičky😉 takže my jsme už kus chlapa..🙂

veri, já večer nejdříve po koupání, když má bříško nahřátý od vodičky a pak od osušky, tak nejdříve kroužím od pupíku směrem ven jen prsty, pak prstu zase tím směrem mačkám to bříško a pořád ve směru hodinových ručiček a pak vezmu nožičky a přitlačuju k bříšku (trošku tlakem a chvilku je tam přidržím) a pak vezmu jen jednu nožičku a přitáhnu a pak druhou..a u toho si říkáme kolo, kolo mlýnský a jemu se to celkem líbí...už se nám to povedlo tak dobře, že se po tom párkrát posrajdil..😀

holky, kdyby tomík jen čůral, já ho přebalím a on se zrovna posrajdí..a pořádně..a třeba třikrát a vždycky počká, než mu dám čistou plínku..počůranou zed taky máme😀

andy, já si ze začátku psala, co jsem ten den jedla a když brečel, tak jsem si to k tomu dni napsala a tak jsem postupně vylifrovala potraviny, který mu nedělají dobře..třeba ředkvičky nadýmají..ale popravdě, já si nechám radši vypadat všechny zuby, než aby měl bolení bříška..to je pro mě zatím ten nejhorší pohled na světě, když se bobíšek vzpíná, křičí, je celý rudý a vidím, že jsem mu to způsobila já..

na ty prdíky, zkoušíte pít ten fenyklový čajík s kmínem? já věřím tomu, že mu to taky pomáhá..kdyžtak se může i ve schladlém fenyklovém čaji malinko omočit dudlíček..

skretik
10. kvě 2010

Tak Baterce mooooc gratuluju k rychlemu a snad relativne pohodovemu porodu 😵 a k Mareckovi. Moc se tesim na fotecku dalsiho nadherneho miminka!

Ja jsem dnes byla na kontrole a zadna zmena, nic na porod rozhodne nevypada 😝 😖 . No co nadelam, kdyz se mu nechce ven, tak se mu proste nechce 😅. A kdyz slysim tady ty vase nocni bojovky s miminkama, tak si rikam, ze je asi dobre, ze je jeste v brisku a ja mam relativne klid 😀. I kdyz ty noci uz taky nejsou zadny med. Aspon teda zkusim naspat co se da 😉

Holky pouzivate nektera na ty prdicky vasich miminek ty probioticke kapky? Zajimalo by me jestli to ma nejaky ucinek?!

miselaniki
10. kvě 2010

Ahoj holky,
tak baterce moc gratuluji k Marečkovi!!!
andy: stolička má být jak"míchaná vajíčka" žluté barvy ( v období růstového stuprtu 3, 6 týden může být i zelená). andy zabírá vám ta rektální rourka?
eri: piju fenyklový čaj, ale nevím jestli zabírá. Když ho ale vidím jak se kroutí budu dělat cokoliv jen aby mu bylo lépe.
skretik: já jsem dala probiotické kapky dnes poprvé a píšou, že účinek se projeví po pár dnech tak pak napíšu, moc věřím, že zaberou a nebudu muset dávat nic jiné. Já beru probiotika dost často a zbavila jsem se mykóz tak snad i jemu se zlepší to střevo
zuzi: mrzí mně, že jste měli takový stres s monitorem dechu. Mně taky jednou houkal, ale zjistila jsem, že prostě zatím nepobere celou postýlku tak to furt přesouvám z jedné strany na druhou. Jo a daří se vám ho holky vypínat? Mně tedy ne, houká to furt jak malého vezmu z postýlky.

andrea110409
11. kvě 2010

mis: přiznám se, že sem jí nezkoušela, nám vždycky pomohli ten teploměr. Lékarnice,ale řikala že její dcera trpěla hroznýma kolikama a tam to fungovalo. Já sem asi zaznamenala první úspěch v tomhle....dva dny už piju 3x denně fenykl a 2x denně celý kefír od Activie (např. černý rybíz) a dneska jsme měli velmi klidnou noc a zatím dobré ráno. Vynechala jsem ty čaje pro kojící ženy...někdy prý bývají horší než lepší tak uvidíme jestli jsem to zakřikla 😎

andrea110409
11. kvě 2010

Jěště jsem zapomněla....a dneska vynechávám pečivo a snídám ovesnou kaši....možná si dojdu i pro jáhlovou a přejdu postupně na svůj zdravý jídelníček 😉

janinka22
11. kvě 2010

ahoj holky,

tak my včera prořvali celý odpoledne ☹ nebyl k utišení,nedělala jsem nic jinýho než kojila,přebalovala a utišovala.. ach jo,nevěděla jsem co mu je.. a v noci taky nic moc. Doufám,že se to brzo zlepší, dneska přijde paní doktorka na první návštěvu,tak jsem zvědavá jestli mi něco poradí

verisek
11. kvě 2010

dobre rano,
mis: ty probiticke kapky jsou pry to nejlepsi co je.. jo a na Slovensku a na netu na mimibazaru se daji koupit za pulku..
jinak ja uz zacinam byt pekne unavena, tim, ze se malej budi tak po 2 po 3 hodkach
hlavne nevim jak vy ale ja nemam vubec chut na jidlo, nemuzu do sebe skoro nic dostat krom jogurtu a tech napoju

eriska
11. kvě 2010

dobré ranko,

u nás je teda krásné počasí, večer, po třech hodinách breku byla i krásná noc (od 21-5 chrupkal), takže maminka je vyspalá a nějak moc plná energie..😀

andy, já pečivo jím, ale den staré a chleba vůbec, po tom brečel jak utržený ze řetězu☹ vločky jsem taky ještě nezkoušela, ale bojím se kravskýho mlíka..ikdyž převařený by nemuselo vadit..ten fenykl určo taky zabírá..já ho denně vypiju litr..a jednou za den do něj přihodím pár zrníček kmínu a k snídani si dávám actimel..

veri, já do sebe taky nemůžu nic dostat, ale nutím se, protože bych nerada přišla o mlíčko, takže k snídani tradičně den staré pečivo a k tomu nějaké žervé, lučinku, či něco podobného..pak jdeme ven, to si s sebou beru vodu + bebéčka a pak odpo zase nějaké sušenky, či lučinku, prostě něco rychlýho, pak se stavím na zmrzku a pak až mám teplou večeři..jako, jídlo nezdravý a na prd, ale říkám si, že lepší do sebe dostat něco, než nic..

jinak, ta rourka a teploměr, mně říkala dětská dr., že to dělat až v případě největší nouze, že si pak na to miminka zvykají a nechtějí tlačit..

jani, včera byl asi špatný den, tomík mi do 5 spinkal a pak ustavičně do 8 plakal..a jak píšeš, kojit, přebalit, pochovat, do lehátka, zazpívat..prostě nic nezabíralo..utišil se jen u prsa a to jen na chvíli, než ho vyplivl..ale pak ho hodinku choval přítel, chodili spolu po bytě, on mu vyprávěl, jak střílí kačenky a prasátka a tomík stichl, vykoupal se s ním ve velké vaně, nabaštil, pak si vzal zase přítel a byl klid až do 5 do rána..a to se napil a chrupkal až do 8..ale ve velké posteli..je to přeci velký chlap,že? 😉

andrea110409
11. kvě 2010

veri: to s tím jídlem mi mluvíš z duše...já to teda ještě ani nestíhám. Ale docela jim čokolády a sladkosti a ty mě drží, ale dost hubnu a to bych neměla i když nejsem drobeček a tak to budud muset nějak přeorganizovat.

andrea110409
11. kvě 2010

eri: co to kravské mléko dělá? Mě zase doktorka řikala abych ho pila. Je to nějak celé rozporuplné...uvidíme co mi taky dneska řeknou na tu zelenou stolici, ale podle netu by to neměl být problém pokud mrňousek roste a prospívá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru