Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
7. říj 2010

@eriska tak přítel koupil malýmu kapky Mucosolvan, jestli to píšu dobře, prej to můžou mimča od narození a ty paralen čípky....Tak díky za radu🙂...Jinak se můžu zeptat kolik jsi platila za ty kapky co máš ty?

soniq
7. říj 2010

@t.kosticka já si musím zřídit internetové bankovnictví, nějak se nám rozbil kompl tak to mladej musel celý předělávat a nemám tam ten certifikat v komplu nebo co co je tak přesně nevím, ale ted se mladej koukal na účet a prej mi přišlo nějka zhruba 7600Kč což to je určo ten doplatek, rodičák to nemůže být, protože ten dostnu poloviční a ještě bych měla zítra dostat poloviční mateřskou za min měsíc, mě se mateřská a rodičák půliliii....takže to vypadá podle toho že to je doplatek, jsem si to i zhruba počítala🙂....no, říkalo se, že doplatek se bude posílat od října....

eriska
7. říj 2010

soniq, taky mi přišel doplatek🙂 tomík dělá to, že si třeba narve ponožku do pusy a oddělá ruce a děsně se tomu řehtá, nebo si umí stáhnout rukáv, ten si taky nechává v puse, takže je vše mokré, od ponožek po rukávy..ale když mu dám na hraní třeba plínku, nebo plyšáka, tak to ho nebaví..my dali už taky jednou brambůrek s mrkví a měl kolem pusinky plno červených teček, ty ale do půl hodinky zmizely, nicméně, u nás mrkev asi nepojede☹ale na poprvé a zblajznul toho hafo🙂 jak děláš domácí zeleninové přesnídávky? normoš uvaříš zeleninku, rozmixuješ, dáš do skleniček a zamrazíš?

t.kosticka, teri, manducu má myslím jasekd, tak zkus jí..my ji chceme koupit k vánocům..je celkem do dost kilo a až příští rok budeme chodit s tatínkem do pole a do lesa, tak se hodí🙂 no, je to princezna..a šikula🙂

t.kosticka
7. říj 2010

@soniq aha...tak info o říjnovém posílání doplatku mě nějak minulo...tak díky.
Ty finance?! mě akorát bude končit teď mateřská a příští týden jdu podat žádost o rodičák, to bude rozdíl 😖 jsem zvědavá, jak to všechno zvládnem, když děláme ještě ten barák...no co, nějak se to zvládnout musí,co?!

eriska
7. říj 2010

soniq, myslíš ty kapky libenar? to teda netuším, já mám krabičku doma,ale pak se ti mrknu..ale myslím, že to bylo do 100, nebo lehce kolem..

t.kosticka
7. říj 2010

@eriska já jsme jen tak rychle v letu zkoukla nějaký diskuze o tý manduce a ve směs jsou z ní holky (i tatínkové) nadšení...tak do ní stejně jdu tak i tak 😀
jasekd - jak se ti nosí?! 😉

soniq
7. říj 2010

@eriska malej si dává i plyšáka i plínku ale rukávky jsou přece lepší, že🙂jj, uvaří, trošku rozmixuju, malej to zvládá i s hrudkama a dám na plech, trochu vody do plechu a dám na 100stupňů hodinu zavařit a to ti vydrží v lednici dlouho...ještě jsem to nezkoušela zamrazit🙂.....tak já jdu malýho nakrmit, už má asi hlad, se začíná vztekat tak ho mám na klíně a tuká si do jeho hrající televizky.....🙂

soniq
7. říj 2010

@t.kosticka to já jsem si to hlídala tak jsem na to čekala a říikala jsem sy i schválně kdy to přijde🙂

eriska
7. říj 2010

t.kosticka, teri, taky jsem pár diskuzí prolétla a hodně si ho chválí..myslím, že jste vybrali dobře😉 a kde jsi ho objednávala? a kolik stálo? jestli se můžu zeptat? je docela drahý

soniq, taky jsem čekala, a zrovna včera mi mamka zřídila internetové bankovnictví, tak jsem to omrkla..tomínek už taky vstal a průběžně mi cucá ruku a bouchá do klávecnice..ale sedí krásně sám..už se snaží..od včera od večera, pozoroval psa a ani si neuvědomil, že sedí..za to baba baba ho přešla, takže asi první slovo teprve čekáme😉 ikdyž babička má jasno, že😀DD teda, takhle to zavařit, to je super, to vyzkouším, jen musím nasbírat nějaký skleničky..jsem je všechny v léte odklidila k babičce na kompoty a na řepu..a jakou zeleninku dáváš? kromě brambor, mrkve, brokolici?květák? cuketu? kedluben? já nevím, co se může a nemůže 😅

soniq
7. říj 2010

@eriska mrkev, brokolice, květák, cuketa, kedlubna...dýně, kubánskou bramboru.....a rýži papá taky pěkně a za týden mu zkusím dát i těstovinky....tak my jdem baštit🙂

t.kosticka
7. říj 2010

@eriska zase v mém oblíbeném malvíku, mám to kousek od nás, takže si tam pro to zajedeme...budu dávat 2580,- ale vzhledem k tomu, že mám příští týden svátek se mi na něj všichjni "složí" 😀

ještě jsem tam objednala pár jiných věcí, jako třeba dudlíky, nějak jsme zapomněli, že malý už je víc, jak 3 měsíce a ty dudlíky, co do teď žvejkala jsou ji "malý" 😖 a nějaký capáčky atd atd...

jasekd
7. říj 2010

@t.kosticka Ahoj, my jsme spokojeny, je to lehke na manipulaci (na rozdil od satku), akorat mi pripada, ze z ni ma trochu otlacene nozicky. Ale malymu se v ni libi. Zrovna dneska jsem ji vyuzila, letela jsem na pediatrii s M. moci, musime kazdej mesic kontrolovat, a sanita to odvazi do laborky uz v 7,30, takze hekticky rano a musela jsem maleho budit, a vubec to neslo (ted zas nekoho nastvu, vam nespej a ja musim budit 😀 ), no a s kocarem by to bylo na dlouhy lokte... Akorat uz je na me tezkej, tahat na brise skoro 10 kg (Martin ma 7,5 kg), nemuzu uz moc dejchat 😝 Ale az nebudu tehotna, bude lip, a manzel nosi v pohode. Malej v tom i usne...
Jinak vsem preju brzke uzdraveni, ja doufam, ze martin nechyt neco na gynde od te sestry, jak byl vcera se mnou 😠

eriska
7. říj 2010

soniq, tak kubíkovi dobrou chuť. my už jsme po mlíčku😉

t.kosticka
7. říj 2010

@jasekd to jsme se tě právě taky chtěla zeptat, jak se ti nosí, když čekáš druhý miminko...
takže dobrý?! 😉

t.kosticka
7. říj 2010

tak malá je vzhůru, musím letět, spala 2,5hodiny 🙂 a já si místo, abych toho využila na oběd, brouzdám po nětu 😀 tak budu muset se svým jídlem počkat až se teď napapá dcera 😀 tak zatím holky 😉

jasekd
7. říj 2010

@t.kosticka No ja jeste nemam bricho (teda mam, ale po Martinovi 😀 ), tak to jde, akorat to cele tak tlaci a ramena stahuje, i kdyz si dam ten pasek, tak se mi blbe dejcha, ale ja v tehot. ani batoh na zadech nemohla moc nosit... Pak to bude v pohode, ja se nachodila po cundrech s krosnama, tak je to tim tehot. A vetsi se pak nosi na zadech, to je taky prijemnejsi nez na brise, akorat nevim, jak bych si ho na zada sama hodila 😅 Jo a dneska me trochu poblil, jak jsem letela, abych stihla tu sanitu, tak jsem ho asi dost natrasala. Vubec zacal zase vic zvracet, a to uz rikali, ze ten GER odezniva...

crawler
7. říj 2010

@t.kosticka téda...že se taky ukážeš 😉

@eriska co odsávajda? zkusilas? a jak jedou přípravy na svatbičku??? už vrcholííí že? 😀
@soniq ehm...jsem asi natuplá, ale to je jako zavaření?jak to děláš? vždyt ty víčka se v troubě na 100°C musí roztavit ne?poraď... 😲 😕

...a myslíte, že půjdou zavařit skleničky od právě těch přesnídávěk a příkrmů? oni mají takový jiný závity než ty klasický skleničky, ale mě se líbí ty 125g - je to taková akorátní porce pro Iška...co myslíte? nechce se mi jen tak kupovat hafo skleniček, tak budu doufat, že máte s těmahle závitama dobrou zkušenost🙂

jasekd
7. říj 2010

@crawler Driv bejvaly super sklenicky, treba vyziva Deva (pred par lety, nemyslim za komancu, ale za tech myslim taky neco takovyho bylo), ale ted... Mne ty sklenicky, jak je jednou otevru, uz zavrit poradne nejdou, jak kdyz je to na jedno pouziti. Ja je pouzivam do mrazaku, kde to za chvili ztuhne a nic nevytece. Ale davala jsem je mame a uz je nechce, ze to neumi zavrit, takze na zavarovani naprd. Treba jsi sikovnejsi. A maj to vsechny, Hami, Hamanek, Hipp, Babylove... Jinak me prechazi elan do toho domaciho vareni, ty kupovane mu jedou vic a zdaleka tak nesmrdej, ty moje, to je hnus, jako sni to, ale ja s tim mam problem a je videt, ze kupovany mu jedou vic. Odrazuje me zejmena ten strasnej odpad, kdyby to slo aspon vracet 😖 Na ty prachy bych se snad i vykaslala 😅 Ted co mame Martina, nemam moc cas a nakupujem malo a on sni stejne, co jeden dospely na penize(1500 v Nutrilonu a par tech sklenek nebo mrkvi), driv jsem utratila v jidle o dost vic, mela jsem vic chut chodit nakupovat a vic casu varit vecere. Ale vcera jsem varila poprvy v zivote svickovou a byla super, akorat je to tak pracne, ze to budu varit tak jednou za rok, neco jako rybi polivka, kdyz se vari fakt podle pravidel...

soniq
7. říj 2010

@crawler ne, nejseš natuplá, mě to poradila přítelova mamka a funguje to a vydrží to,jo, je to jako zavaření a právě, že to dávám do těch přesnídávkových skleniček...na 100stupnů hodinu nechat.....jen do toho plechu dáš vodu tak aby dno skleniček bylo ve vodě a já toho dělám hodně..zhruba tak 10 - 15skleniček a vydrží mio to tam týden- 10dní v poho.....🙂

soniq
7. říj 2010

@crawler jo a vždycky než zavřeš skleničky víčkem, tak okraj skleniček pořádně utři at nejsou zapatlaný a jo, nejdou tak extrém zavřít ale to vůbec neva, jídlo je dobrý a neskazí se, mám to fakt vyzjkoušený, dělám to malýmu od doby co začal papat....a nejlepší je, že když seš někde venku a máš s sebou tu skleničku s papů tak jdou krásně otevřít a nepotřebuješ na to ani silnýho chlapa ani žádnou pomůcku🙂

crawler
7. říj 2010

@jasekd ono totiž ty kupovaný jsou chutný vzhledem k tomu, že je to vařený v páře a krásně rozmixovaný na pyré - Išek taky rád kupovaný. Mám sice možnost dělat v páře /trouba whirlpool/, ale zatím nemám mixér, takže je mi to k prdu...ale už brzy - ted mají na electroworld velký slevy a mají tam braun zlevněný o 50% a podle recenzí uživatelů vypadá, že na mix.příkrmů bude naprosto ideální🙂
@soniq díky moc 😉 ale klasické zavaření vydrží měsíce - takže to není jako klasické zavaření a je potřeba to sníst do těch cca 10dnů? já abych věděla, víš?🙂

jasekd
7. říj 2010

@soniq No ty to spotrebujes fakt rychle, tak to asi neva, ale udelat do toho marmeladu, to se mame nezdalo. A to ti malej ji 10 dnu to samy, nebo to michas ruzny a jen zavaris najednou? Ja udelala ted kotel (brokolice, mrkev, cervena repa, cuketa, trochu masa, no hnus fialovej 😝 ) a zamrazila, a budu to stridat s kupovanejma nebo uvarim v malem mnozstvi neco jineho.

jasekd
7. říj 2010

@crawler I kdyz bych to varila v pare, bude to smrdet jak bolava noha 😠 Asi jsem trochu precitlivela, ale nenavidim to vic jak prani posr.. plinek. Uz aby jedl normalne.

soniq
7. říj 2010

@crawler jask dlouho to vydrží to jsem nezkoušela, malej to má vždycky za těch cca10dnů snězený a to má tak 15skleniček a víc toho nechci dělat, by se to nevešlo do lednice🙂

soniq
7. říj 2010

@jasekd dělám různý, uvařím dohromady zeleneninu a potom míchám např..brambor, maso, mrkev a brokolici, pak brambor, květák a mrkev...a tak různě...🙂

mercedesse
7. říj 2010

Ahojky holky, jdu jen pozdravit, protože stabilně nestíhám. Teď děláme verandu, ale pak už žádný takový akce snad nebudou. Už toho mám plný zuby. Jinak jsem snad v pořádku, jen nějak míň kope, ale to už asi nemá takovýho místa. Už nám naskočilo 48dní do termínu, tak doufám, že to všechno stihnem dodělat. Příští týden nastupuju na mateřskou. Pak už jen zbalím do porodky a budem čekat, co se nám vyloupne za poklad. Najednu stranu je to krásný a na druhou už bych ho chtěla mít u sebe. Nějak se mi v noci čím dál tím hůř leží a spí. Ale pro zlatíčko to ráda vydržím. Jinak kromě kolotoče nad postýlku už mám snad všechno. Zbytek dokoupíme za pochodu. Dokonce už jsem koupila i novej župánek do porodky. Teda jen takovej obyč, ale ty co mám doma už jsou trochu v dezolátním stavu. Matriku jsme ještě pořád nestihli, tak snad příští tejden, ale teď jsem se dověděla, že v tý mojí porodnici na tom tak úplně netrvaj, ale je lepší to mít.

soniq
7. říj 2010

holky, hodila jsem pár fotek z dneška jak jsme byli venku🙂

eriska
7. říj 2010

soniq, kubíčkovi to moc sluší, poslední slunný dny je potřeba si užít🙂 škoda, že my trčíme doma..šla bych hned, ale dneska mi je teda dost špatně, takže bych stejně asi nešla

crawler, přítelovi rodiče tak normálně zaváří, myslím v troubě, a ty kompoty vydrží třeba rok..ale musíš to mít dobře zavřený a ne pod těma hadrovýma víčkama, které má většina přesnídávek..musí jít dobře zavřít.

soniq
7. říj 2010

@eriska děkujeme🙂

verisek
8. říj 2010

@soniq to je ale fešák, už je velikej 🙂
my zatím jezdíme ještě v hluboké korbě, pořád nevím kdy ho mám dát 🙂 do sportáku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru