Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
22. led 2010

skret, díky mrknu na to.

Man, díky. Já v Gennetu byla...tam mě poslal můj gynekolog. Na doporučení mi tam udělali ten velký ultrazvuk, projela malé všechny kosti, orgány, ale čekala jsme aspoň fotku, ale ani tu jsem nedostala, natož nějaký DVD záznam...

takže se na ten 3D objednám sama ze své vůle, jen nechci právě do toho gennetu po téhle zkušenosti...pí doktorka byla arogantní, brumlala si tam něco pod vousy a ještě jsme tam na ní čekali hodinu a to chodila lážo plážo kolem nás s kávičkou, pak s kastrůlkem... 🙄 😒

miselaniki
22. led 2010

Ahoj holky,

man: nádherné bříško
evuss: taky tlačím loupáček, nějak mi jedou v tom těhu

Byla jsem u toho zubaře tak nakonec všechno OK, ten zub bolel jen jak jsem kousala tak mi ho obrousil a je klid. Ještě jsem se objednala ke kadeřnici a nechám si to před porodem pořádne ostříhat a nabarvit. Mám ty vlasy moc husté a dlouhé a než si to teď vyfoukám tak mně bolí ruce.

verisek
22. led 2010

mis: tak to ti zavdidim, dlouhe a huste vlasy 🙂 ja nic moc, tak doufam, ze mi nezacnou padat nebo tak neco

eriska
22. led 2010

mis, tak to jsme na tom stejně..taky je už mám dost dlouhý a když si je nevyžehlím, tak je mám kudrnatý a mám jich dost..takže jsem si říkala, že tak v únoru, březnu, skočím ke kadeřnici a pak až po porodu..uvidíme, co s vlasy udělá..jsem četla, že v těhu jsou vlasy krásné, tolik nepadají, ale porod to změní☹

t.kosticka
22. led 2010

jo, to se přidávám, taky závidím husté vlásky!
Já je mám hrozně jemný a taky doufám, že nezačnu mít větší kouty než manžel 😀

mandragora10
22. led 2010

Kosti,

no ono je to asi na stesti, na jakeho doktora/doktorku narazis. Pak ho jeste urcite delaji v Podoli v porodnici, ale nevim, zda berou jen svoje pacientky. Ale je to neprijemny, kdyz u ultravzuku poradne nic nerikaji. Ja to zazila hned na tom prvnim nekdy ve 14.tydnu a taky jsem byla zklamana.
Mis, tak huste vlasy ti taky zavidim, ja mam takove jemnoucke, ze pokud si nedam nejaky pripravem na objem, mam je sileny ☹
Eri, co se oci tyce, tak ja mam 1 a 2 dioptrie, tak taky doufam, ze to na to nebude nejaky vliv. No zkusim si zavolat zacatkem unora na ocni, snad behem brezna stihnu kontrolu, tak se na vsechno vyptam.

janinka22
22. led 2010

holky,tak já teda taky nechápu to že se říká že jsou v těhu krásné husté vlasy - bohužel tohle mě jaksi taky minulo! Ale snad aspoň vydrží tak jak jsou a nebudou třeba padat nebo něco.. mám taky hodně jemné vlasy a bez objemu..
Eri, tak snad to všechno bude v pohodě a naskočí nám hned mateřský pudy jak píšeš
🙂 jsem na sebe i na manžu zvědavá,jak nám půjde starání o miminko!
Mě taky děláte chutě s vánočkou a loupáčkem.. jéé dala bych si vánočku s másílkem a medíkem hmmmm 😵 ale čeká na mě slunečnicovej chleba s taveným sýrem takže smůla 😀 nechám si zajít chuť...ale taky bych pořád jedla sladký věci!

miselaniki
22. led 2010

andy: gratuluji k bytečku

No holky taky mám trochu obavu jak to s mimi všechno zvládnu, ale mamka slíbila, že bude u nás aspoň 14 dní po porodu tak bude dobré, to mi všechno ukáže a pak už to snad zvládnu.
No husté vlasy se u nás dědí, ale zas nebudu vám psát kolik utratím za depilace, žiletky a pod🙂, a tak od 25 let mi lezou šedivé vlasy, takže musím i barvit - kadeřnictví a kosmetiku navštěvuji opravdu často🙂).

eriska
22. led 2010

holky, fakt to naskočí samo,vím o čem mluvím a to jsem nehlídala svoje děti, ale pouze nevlastního bráchu a prcky od tet..ono ze začátku to ani o ničem není..přebalit, nakrmit, spinkat, přebalit, nakrmit, spinkat..a pak se pomalu začnou smát, zvedat hlavičku, sedat, to už je větší sranda..ale zase jen ty malinkatý si v klidu můžeme muchlat a nebudou protestovat😉 a co se týče třeba koupání, tak to je taky v pohodě..s tím potápěním, to bude horší, to jsem ještě nedělala, ale vypadá to jednoduše😉 takže holky, žádný nervy, uvidíte, jak vám je v porodnici dají, tak se o ně postaráte, nebudete vědět jak..podle mě jsou na tom chlapi hůř..ale už jsem doma upozornila, že přítel nepřijde z práce, vezme si psíka a uvidíme ho až večer..to jsem mu zatrhla..nerada bych, aby byl mrňous na mě závislák a kyž by se něco stalo, tak by přítel ani nevěděl, jak ho přebalit..takže už jsme domluvený, že bude koupat a uspávat..😉a v neděli vyráží na obídek k jeho rodičům

ivet6
22. led 2010

Ahoj holky 🙂,

tak jo, já si to albíčko taky vytvořim 😉 , ale pak chci slyšet jenom samou chválu 😀 (to byl vtip 😉 )

My sme se taky objednali na ten 4D, jdeme do Gennetu. Docela dlouho sem zkoumala kam, a pak jsem nakonec nejvíc chvály slyšela od maminek na ten Gennet, tak sem se rozhodla pro ně! Todle sranda vyšetření dělají prej sestřičky, takže ty by mohly být milejší, než nevyspalá doktorka 🙄 a taky za ty peníze, si snad nedovolej nás oškubat 😲
Prostě jako všude, záleží na personálu v tu danou chvíli 😖

Husté vlasy teda taky závidím, protože po vysazení HA jsem tak vypelichala, že sem měla téměr 5 vlasů čtyřma řadama 😀 - těhotenstvím se to naštěstí zastavilo a začínám zvolna obrůstat 😀 , ale že bych taky měla pocit, že těhotenství je požehnání - to nemám 🙄

t.kosticka
22. led 2010

Man, jo, to je fakt...
já jsem vlastně jako kompletně z ultrazvuků zklamaná, protože když slyším, jak Vám je dělají skoro v každé poradně...mě je můj gynekolog nechce dělat, prý není důvod...i s tím velkým z minul.týdne jsme byli na utz sakumprdum 4x...

Ivet, tak šup...už se těším na fotečky.
A kolik budeš dávat v Gennetu peněz a v kolikátém tt budeš, až na něj půjdeš...?
Třeba v Podolí musíš být nejméně v 26+0.

ivet6
22. led 2010

Terez, jdeme za měsíc tj. budeme v 25+2tt a stojí to 1190,- s tím, že zaručujou, že to bude všecko super vidět. Pokud tvoje miminko nebude mít náladu, nebo bude otočené zády, tak tě zadarmiko přeobjednají o pár dní později....

Stejně je to buď a nebo, protože nějaké maminy říkají, že to jsou vyhozené peníze a byly zklamané, jiné zase říkají, že to byl zážitek na celý život, ať tam rozhodně jde každá maminka. Jedna dokonce psala, že v byla v 25tt a když se jí holčička narodila, tak věděla, že je to přesně ona (teď sem to možná blbě napsala 😀 ), že po narození vypadala přesně tak jako na záznamu 😀

miselaniki
22. led 2010

Ivet já jsem byla ve 24+2tt v Brně stálo to 1200Kč, dostala jsem 6 fotek, 1 barevná a dvd záznam. Chlapeček se ukázal v celé své kráse a pro mně to byl opravdu zážitek. Doktorka byla příjemná, všechno okomentovala a ukázala. Je pravda, že je to o štěstí jak je mimi natočené, protože na chodbe pochodovaly dvě maminky aby se dítka vzbudily příp. otočily.

ivet6
22. led 2010

Mis: no tak to je super 😉, já sem někde četla že mimina jdou po čokoládě (možná tady u vás). Tak jsem na UZ ve 20tt vyrazila posilněná fidorkou (ikdyž sem na ní neměla v nejmenším chuť) a mimouš šaškoval a předváděl se nádherně....takže za měsíc jdu alespoň do Milky 😎

mandragora10
22. led 2010

Kosti, ja te uklidnim, muj doktor taky nema ultrazvuk a ja byla jen 3x (hned na zacatku, ve 14. tydnu a pak v 21.tydnu). ted me ceka posledni 15.2. a to uz budu v 32.tydnu a pak si budu muste pockat, az se narodi 🙂
Fotku nemam ani jendu, prvni dva ultrazvuky mi to prislo zbytecny, nic moc nebylo videt, ted potreti jsem chtela, ale doktorovi akorat ten den privezli novy pristroj, tak s nim neumel a fotky nam neudelal. Ted v tom 32tt uz asi mimco bude velike, takze nebudu mit fotku ani jednu ☹
Na 3D nebo 4D jsem taky slysela ruzne nazory, nekomu se to libilo, nekomu ne...je to vec nazoru. Ja si ale necham prekvapeni, jak bude mimco vypadat, az na den jeho narozeni.

evuss
22. led 2010

Man tak s těma UTZ jsme na tom stejně až na to že já už teď mímo asi neuvidím, takže sem ho opravdu viděla jen v 8tt a pak v tom 20tt, teď mi utz dělala dr a nemá ani otočnej monitor, takže sem viděla velký kulový. Na 3D taky nejdem, radši za ty peníze něco pořídíme. Foto sice máme, ale moc toho vidět není. Takže si taky počkáme na duben jako překvápko 🙂

eriska
22. led 2010

man, teri, můj dr. taky utz nemá, takže jsem malýho viděla v 7tt, ve 13.tt a ve 20tt..teď jdeme příští týden, ve 30tt a pak si taky počkáme na duben..což je ještě 10 týdnů..tak nevím, jak to vdržím☹ v té soukromé ordinaci, kam na utz chodíme, tak tam 3D dělají taky, v tom 13 tt to bylo krásně všechno vidět, ale v tom 20tt to tam jen občas dal a to jsem teda viděla jen fleky..tak uvidíme, co bude dělat teď..ale v celku mi to je jedno, hlavně, ať je mrňous v pořádku..a mohl by se dát vyfotit..sice nějakou fotečku máme, ale když by to byla ta 3D obličejíčku, tak bych se nezlobila..😉 tak se jdu vrhnout na žehlení těch pidi věciček..

t.kosticka
22. led 2010

jo jo, když bych šla do Podolí, tak chtějí 1300,- úplně se vším( foto,video)...což je dost, já vím, třeba budu i zklamaná, ale jdu do toho...

Man, Tvůj doktor ho aspoň nemá, ale můj ho má, dokonce dobrej a stejně to dělat nechce...asi aby si ho "neošoupal"... 🙄

To já bych možná taky vydržela bez fotky, stačilo mi malou vidět na monitoru, ale manžel by se asi zbláznil... nedočkavostí myslím... 😉

t.kosticka
22. led 2010

Ha, ivet vytvořila album!!!!
Páni, ty už máš věcí na malýho...a to jsme ve stejném týdnu, to asi sebou muset víc pohnout...
...a bříško máš taky moc hezounký, taky štíhlá jako man 😅

mandragora10
22. led 2010

Kosti, tak toho tvyho doktora nechapu, misto aby pristroj "vydelaval", tak necha vydelavat jine doktory ☹
Ivet, krasny albicko, brisko malinkaty a ta vybavicka - ta je uzasna, mimco bude frajer 🙂

ivet6
22. led 2010

Jéé, díky holky 😅
No máme toho dost, ale něco je ve velikosti i 74, tak ono se to vsákne 😀

eriska
23. led 2010

Ahoj těhulky,
tak jsem přišla z plaváčka a jdu informovat o šátcích, klokankách, baby vacích..tak za prvé klokanky holky vůbec nedoporučují, kvůli zádičkům, a taky, nemůžou se používat hned od narození a taky kvůli hlavičce, která v nich klimbá ze strany na stranu. Za druhé šátky a baby vaky..to je tak nastejno, obojí se dá používat od narození, čím dřív, tím líp..samo, ani jedno není na hrozně dlouhé nošení, ale na takové to běžné je to ideální..jak v šátku, tak v baby vaku mají mimča krásně podepřená zádička i hlavičku..šátek má tu nevýhodu, že si ho člověk musí umět správně navázat, zatímco ten baby vak už je "hotový"..takže já jsem se rozhodla pro baby vak..když zbyde odpolko čas, tak prolezu net a kouknu na tu značku, co mi říkaly holky, že ji mají ozkoušenou..tak jestli se někdo rozhodovat, co pořídit, třeba jsem vám pomohla..

krásný víkend

katy007
23. led 2010

Ahoj holky,
jak se máte? U mě OK právě jsme si objednala nějaké věci pro mimčo takl se těším až vše dorazí pak hned nafotím a hodím do alba.

Doma je fajn, zvláště když teploty ukazují kolik ukazují a já do toho mrazu nemusím tak si v klidu vyšívám, čtu a je mi doma dobře 🙂 včera jsme šli s manžou do restaurace na zvěřinu a pochutnali jsme si. Dneska jsme nikam nešli, venku je celý den -15C 😠

mandragora10
24. led 2010

Ahoj Eri,

diky za zpravicku. musim rict, ze o porizeni babyvaku v poslednich dnech taky docela uvazuju, tak jestli najdes nejaky zajimavy a kvalitni, pisni urcite odkaz. Ja jsem dostala klokanku, ma i podperku pro hlavicku miminka, kdyz jeste hlavu neudrzi, ale zvazuju, ze ji budu pouzivat spis az pozdeji a ze zacatku budu miminko spis nosit ve vaku, prijde mi to prirozenejsi, kdyz v nem bude moct lezet.

eriska
24. led 2010

Ahoj holky,
katy,a ty ses bála, že doma nebudeš mít co dělat🙂ty teploty venku jsou hrozné..já byla ráno jen pro rohlíky a přišla jsem zmrzlá, že jsem myslela, že když sundám brýle, takže se mi v půlce rozlomí..panečku, na zvěřině,jo? a co sis dala dobrého? my jdeme 5.2. na myslivecký ples, tak se těším, že si dám taky něco dobrého..včera měl přítel jelení ragů a ujídala jsem mu, chudákovi😉

man, taky si myslím, že šátek, či baby vak je lepší než klokanka..alespoň pro malé mimčo..v tom jsem měla jasno, už než jsem šla za holkama pro radu..takže jsem rozhodnutá pro baby vak, kokrétně od téhle firmy, spolupracují už dlouho s plaváčkem, a jsou s ním spokojeni, holky na nich odnosily svoje děti, takže jdu do toho..v tomhle nebudu experimentovat..když je to vyzkoušený..tady je odkaz:

http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=126433...

vidím to na ten normální, ne plus, protože ten se liší pouze tím, že tam jsou kapsy na mobil a peněženku a to mi přijde sice užiteční, ale abych kvůli tomu dávala o 100 víc..a i ta cena, mě překvapila..myslela jsem, že bude stát víc jak 1000 a on 790..takže my máme vybráno😉

crawler
24. led 2010

ahojky holky🙂

eri: díky moc za info! já se pořád nemůžu rozhodnout, zda vak nebo šátek, ale šátek mi přijde praktičtější v tom, že si mimi můžeš uvázat různými způspby - může ležet, sedět, dát si ho na břicho ,na záda, atd. takže pak když je větší, tak ho dát do takové polohy, která se mu bude nejvíce líbit...zatímco ve vak mi přijde, že pak když je mimi větší, tak z toho nošení musí bolet rameno a záda, když se v tom mimi nosí jen jedním způsobem...ne?
fakt nevím, ale já půjdu spíš do šátku a holt se ho naučím vázat - však oni existujou různý publikace i kurzy, tak to snad nebude tak těžký...

andrea110409
24. led 2010

Ahoj holky, s tím tématem nošení mi dělate velkou radost....hezky tu od vás sosám informace. Já teď asi bduu trochu mimo, začali jsme s "rekonstrukci" toho bytu a tak jsme v jednom kole. I když já toho moc dělat nemůžu mám toho spoustu zakázáno 🙂

crawler
24. led 2010

andy: tak ať vám to jde pěkně od ruky😀
a ty uvažuješ o šátku, vaku nebo klokance? :.)

crawler
24. led 2010

tak jsem založila diskuzi, tak snad nám někdo pomůže v rozhodování:_)

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

crawler
24. led 2010

tákže holky sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

vyhledávač mi to nevyjel, takže jsem zakládala zbytečně😀 tak čerpejme informace😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru