Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
29. bře 2010

evus,jojo, já si to užívám, napsala jsem seznam věcí-úklidu, co je potřeba udělat a nenápadně ho nechám na stole, třeba to někomu docvakne a něco se z něj odškrtne..jinak já úklid, to je spíš nádobí, zamést nebo vyluxovat, uvařit a posbírat popadané oblečení..fakt na to teď kašlu, jak píšeš, musíme si užívat klidu😉

reny, jojo, a mně to padá nejen při úklidu..včera mi břicho tvrdlo prostě i jen tak, asi z nudy..už se těším ve středu na poradnu a v pátek na monitor..to jsem vždycky klidnější..ikdyž by mi nevadilo, kdyby mi řekli, maminko, jdeme na to🙂 jsem se bavila s kamarádkou, která rodila před rokem a prý šla na monitor, kolem 11 a o půl 3 už byl prcek na světě, něco se jim tam nezdálo a protože byl zadečkem, tak udělali císaře..žádné kontrakce, bolesti, žádné nervy..to by se mi asi taky líbilo😉

eriska
29. bře 2010

evus, naděje to je, ale na mě úplněk nikdy nefungoval, navíc teď, když mám ty střevní problémy, tak si asi nedokážu porod představit..to by asi dr. koukal 😀

evuss
29. bře 2010

Eri, jen nech bejt. Mě bylo taky vždy jedno jestli je úplněk nebo ne, ale poslední dobou to poznám na spánku. Jak se blíží úplněk tak nespím, furt se převaluju a tak. Takže kdo ví 😉

eriska
29. bře 2010

to mně úplně fakt nic neříká, možná jsem víc rozežraná..což teď o rohlíkách nehrozí..😀 ale nezlobila bych se, to ne..sice ještě z mamitati nepřišla matrace do postýlky, ale to bychom nějak vymysleli😉

holky, píšete ten porodní plán? já se k tomu ještě nedostala a nevím, jestli má cenu ho psát, jestli jim to nestačí říct..mně prostě stačí, aby byl malý a já v pořáku a jak to udělají mi je jedno 😵 a ještě teda přítel chce odstřihnout pupeční šňůru..ale to je tak vše, co mě napadá..

evuss
29. bře 2010

Porodní plán 😕 Aha vlastně už tu o tom byla řeč, že. No já se chystám v příští pondělí na prohlídku porodnice (dělají je první pondělí v měsíci) takže uvidím co mi tam řeknou, ale když to nebude nutný tak to psát nebu. Za prvé nevím jak 😅 a za druhé jediný požadavky jsou jak říkáš abychom byli v pořádku.

katy007
29. bře 2010

Ahoj holky,
už je mi naštěstí lépe, v so odpo se mi z ničeho nic zhoršil stav, začala jsem extra kuckat, pak i zvracet a do toho teplota jsem si musela vzít i paralen, ale zabral, včera podstatně lépe a dnes už jsem občas zakašlu nebo smrkám. Nedovedu si představit, že v so by to na mě přišlo, myslím jak by mě v porodnici viděli tak by mě hned brali na CŘ.

A dneska jsem měla 2x za noc poslíčky a povím vám nic moc tedy a bude hůř! kolik cca dní před porodem začínají poslíčci?

Porodní plán si sebou do porodky beru jen ho musím poslat kámošce k vytisknutí, jak na potvoru mi došel toner! 😠 a jdu ještě jednou juknout na stránky porodnice zd mám v tašce vše. 😉

eriska
29. bře 2010

katy, mně stačilo, jak se mi kroutila střeva a bolest vystřelovala až do pupíku..tak to jsem si říkala, že je určo ještě slabá káva oproti tomu, co nás čeká..ale co, za těch "pár" hodin bolesti ta naše zlatíčka stojí,ne? 😉 hlavně je super, že víš, že ta bolest někdy skončí..jinak kolik dní před porodem jsou poslíčci fakt netuším..podle mě to je individuální..hlavně, že ti je už je líp..tak zalez s knížkou do postele a ještě to vylež..taky tam jdu😉

crawler
29. bře 2010

Ahojjky holky🙂

tak my jsme vstávali s tatínkem v 5.45, ale pak nám nebylo dobře (zase to železo brané nalačno) a tak jsem si ještě nachvilku lehla😀

Tak my máme dnes "ještě" 23 dní do termínu porodu - ono to uteče, ale i tak bych se nezlobila, kdyby chtělo mláďátko ven dřív 😀 Zkusíme to rozhýbat na Velikonoční pondělí - s rodinou totiž děláme výlety, takže pokud bude hezké počasí a já nebudu KO, tak uděláme dlouhou procházku🙂

S tím pudinkem - jste hovádka - naštěstí jsem včera v kauflandu koupila 3 citronový, 3 malinový, 1smetanovej, 1 banánovej a ve sklepě jich máme 10 čoko a 10 vanilkových...chichichi🙂 asi se neudržím...navíc manžovi jsem v sobotu dělala z litru mlíka a sama jsem jen vyškrabala hrnec, takže nárok bych měla, že?🙂

Holky taky je vám pořád vedro? Já mám už druhý týden návaly jako v klimakteriu 😀DD Spím bez peřiny, pořád větrám a stejně se potím...přitom tlak mám mezi 130-140, což není nijak zlý....

S manžílkem jsme se o víku fotili na samospoušť, aby jsme měli památku na čas s bříškem, tak se vám pak pochlubím🙂 Samozřejmě to nemůžete srovnávat s fotkama z ateliéru, ale prostě jsme během 10 minut udělali pár foteček a některé jsou myslím pěkné🙂

evuss
29. bře 2010

Katy: teda to musel být hnus. Ale hlavně jak už ti je líp. Já si myslím, že poslíčci jsou hodně individuální, ne.

crawler
29. bře 2010

katy: poslíčky se nedají odvodit od blížícího se porordu...Někdo má poslíčky už ve 30tt a pak přenáší...Prostě se jen děloha cvičí - je to sval, který musí podat při porodu velký fyzický výkon 😉 jsou to vlastně takové slabé kontrakce...ale až začnou být pravidelné a bude se bolest stupňovat, tak jdeš na to🙂 Já je teď neměla, ani křeče do noh, i když jsem ten hořčík musela vysadit, tak jsem ráda...🙂

evuss
29. bře 2010

Craw: s tím vedrem jsi mi nahrála, taky jsem se chtěla zeptat. Su ráda, že nemusím být těhu přes léto, bych asi zešílela. Stačí mi tady tohle teplo a hned su uplně grogy. Doma chodím v kr. rukávu a mamka ve svetru a furt naříká, že jí je zima. Kdybych neměla celý den otevřený okno a večer pořádný chládek v pokoju, tak bych asi neusla. Je to síla. A přitom mám teplo ráda... Jo a tlak mám 110 takže bych čekala, že mi spíš bude zima 🙂

Jinak s fotečkama šup sem pro inspiraci. Taky jsem si řikala, že udělám nějakou pěknou fotku, na památku, ale do ateliéru se nechystáme. Necháme to až s mimčem.

ivet6
29. bře 2010

Ahoj holky,

tak dneska mám náročný den. Za chvilku vyrážim s mamčou do Ikey 😉 a večer s našim myšáčkem na veterinu, hodinu a půl cesty sockou tam a hodinu a půl zpět :-/ ...uf, to jsem na sebe zvědavá :-/

Renys, máš pravdu, včera sem jarně uklízela naši postel (byste nevěřily holky, co je pod roštama v konstrukci prachu ☹) a jak sem se pořád ohýbala, tak bříšák tvrdnul o 100 péro 😉

eriska
29. bře 2010

craw, tak honem, honem, přihoď fotečky, ať se máme čím kochat..taky se k tomu musíme dokopat..hele, já byla skoro na tříhodinový procházce minulý týden (což byl 38.tt) a nic..kromě toho, že jsem byla totálně unavená..ale dneska asi taky půjdu s klukama na vycházku..přeci jen, musíme to zkoušet,že?

tak mně je dobře, ani teplo, ani zima..tak akorát..ráno vyvětrám ten noční pušinec a přes den taky občas otevřu, podle počaska

evuss
29. bře 2010

Craw: fotečky moc pěkný. Hrozně ti to bříško sluší

crawler
29. bře 2010

tak jsem přihodila 4 fotky 🙂 no holky - prostě amatérská práce, ale jsme rádi aspoň za to😀

jojo eri: jsem zvědavá, komu se podaří je vypudit - páč už na kolika diskuzích tady jsem četla zoufalé maminky ve 42tt, jak si dávají horké koupele, sexují, myjí okna, chodí na dlouhé procházky, dělají dřepy, pijí šílené nápoje, apod. a prd - prostě když se malýmu nechce, tak s ním nic nehne 😀DD

katy007
29. bře 2010

Craw: návaly horka taky mívám jako v přechodu 😅 Ale co se dá dělat, nějak těch 14-3 týdny vydržím. NA velikonoce chtěl manža jen na slavnosti do Rožnova jsou tam nádherné, ale celkem daleko od OV a už se na takové cestování necítím, navíc spíše bych stále ve frontách na toi toice než že bych si to užívala 😀

Fotky máš moc hezké. A tky jsem si všimla, že Sonig už je maminkou gratuluji. To mě nějak uteklo.

crawler
29. bře 2010

jé, evi, ty jsi rychlá🙂 děkuji za pochvalu - no oblečený vypadá líp, než nahatý - sice je bez strií, ale přijde mi fakt gigantický - hlavně zepředu 😀

eriska
29. bře 2010

craw, krásné fotečky🙂 hlavně, že bude památka ne, já bych třeba,nebýt té postele;-D, nepoznala, že vás nikdo nefotí..no, já si myslím, že ten náš chlapeček bude pěkný lenoch po mamince i po tatínkovi a že ho budeme přemlouvat i v tom 42.tt..:-(

andrea110409
29. bře 2010

Ahoj holky,

celý víkend jsem tu nebyla a tak jsem vás jen zběžně dočetla. Předně chci něco vzkázat zuzi, ale nechci ji nijak poštrachat nervíky a tak jen ................přeji moc a moc štěstí a držím všechny pěstičky co mám.
Jinak nám je celkem fajn, streptokok dopadl dobře, jen dneska ráno se mi udělalao trochu zle a v noci se mi zdál moc ošklivý sen o mímu a tak jsme malinko mimo.
Přece jen už všechno finišuje a tělíčko včetně hormonů je naprosto naprasknutí 😎
Koukala jsme taky ze záznamu na předávání Týtý a řikala jsem si, že Alice Bendová má s tím přibíráním v těhotenství taky docela trable a tak si asi žádná z nás nemusí lámat hlavu s tím kolik přibrala.
Jen by mě zajímalo jestli opravdu platí to pravidlo o tom jak se tloustne při klukách a jak při holčičkách. Protože pokud ano tak na to přesně sedím.

katy007
29. bře 2010

Eri: já si taky myslím, že neporodím nijak dříve, ale dr. říkala, že je každý den v bříšku pro malou dobrý tak ji budu věřit, ale v termínu už by snad mohla vykouknout na svět, nebo být extra hodná a počkáme pak ještě ten týden na toho 22 😀

Já budu mít profi fotky ve st tak pak něco hodím do alba, už je má fotografka od čt připraveny ale nechce se mi jen přes celou OV jen kvůli fotkám tak to zkoulím společně s poradnou.

eriska
29. bře 2010

katy, taky si říkám, že je to pro mě sice už náročný, ale každý den, kdy je malý navíc v bříšku, tak mu je dobře😉 ale jak říkáš, do termínu..žádné přenášení🙂 na fotečky se už těšíme😉 já taky nikam nechodím jen tak, ale snažím se to s něčím spojit..mně chůze nevadí, jak se rozejdu, tak fajn, nejhorší je se dotrmácet domů, do toho 3. patra bez výtahu..to mě odrazuje☹

an, na sny nedej a nenech se tím rozházet.. a co se říká o přibírání, když čekáš kluka a když holku? to jsem ještě neslyšela

andrea110409
29. bře 2010

eri: při klukách se tloustne převážně jen do bříška a holky jdou tak trochu do šířky (boky, prsa) a bříško není tak špičaté.

verisek
29. bře 2010

ahoj holky, tak jsem ted docetla..
zuzi: co napsat.. drz se a ve ct na tebe budu myslet!!
u nas nic noveho, byli jsme o vikendu na navsteve u nasich a jinak se spis valeli, dnesni noc byla teda unikum..
probudila jsem se o pul a usnula o pul 8, ted jsem vstala.. dvakrat me bolelo bricho, zase.. takze radsi ani nestraste s nejakym uplnkem 🙂
craw: fotky jsem moc hezky, slusi vamto tam a vypadate moc stastne 🙂

verisek
29. bře 2010

jinak co se tyce briska, tak na to, ze cekam kluka mi prijde, ze jsem jak velryba.. do vsech stran 😅

crawler
29. bře 2010

andy: tak to naše mímo chce pohlaví skrývat do poslední chvíle, páč já se rozlezla do všech stran - přes boky mám dle sukně cca o 12cm víc...prso mi vyrostlo pro jistotu jen jedno... 😕 no...nevím nevím...to naše je asi chytrá horákyně...jsem fakt hrozně zvědavá, zda to bude ten nebo ta🙂

evuss
29. bře 2010

Craw: tak jsme na to uplně stejně. Já přibrala na břiše, zadku a stehnech, jinak nic. Jo teda prsa. Břicho je jednou kulatý a jednou špičatý. Půlka lidí říká že to bude kluk, ale poslední dobou většinou neznámí říkají, že to bude holka. Břicho mám chlupatý a nohy ne. Atd atd. no tak si z těch babských nápověd potom vyber 🙂 Jo a podle obličeje na utz taky odhadovat nemůžem, páč se nám mímo nechce ukázat. Takže překvápko do poslední chvíle. A tak to má asi být 🙂

miselaniki
29. bře 2010

Ahoj holky,

craw: krásné fotečky
zuzi: myslím na tebe, držte se

Holky já jsem měla v noci křeče v podbřišku, byla jsem 2x na záchod to se mi ulevilo, ale i tak jsem taková nijaká, bolí mně hodně záda, snad na mně neleze nějaká viróza. Tak jsem si volala do porodnice a odpoledne se tam raději stavím. A mám tedy šílené návaly, jak vidím nejsem sama. Já jsem totiž hrozně zimomřivá a teď spím skoro nahá tak manžel nechápe. Porodní plán plánuji vzít, ale pořád jsm ho nenapsala tedy☹. Tak se mějte zatím, odpo napíšu.

andrea110409
29. bře 2010

craw: no tak to je opravdu fikaný 🙂 Mě mamina o víkendu řikala, že v obličeji a přes ruce jsem hubenější než sem kdy byla. Tak vám nevim uvidim jak to bude po porodu jestli se po těch mých čokoládových orgiích, které chystám nebudu ještě valit jako zasloužilá mamina 😎
Taky jsem si řikala, že bych se měla porozhlédnout po nějakém stahovacím prádle aby se bříško co nejvíc vrátilo. Asi se na to zítra ve městě zeptám.

crawler
29. bře 2010

evi: já mám taky břicho chlupatý a na nohách to neroste 😀...a jinak, když jsem si byla kupovat ty stahovací kalhotky, tak pan vietnamec mi říkal, že to bude 100%ně holčička, pak mě potkala známá a ta říkala to samé..., ale v rodině se zase tipuje kluk...prostě budeme napnutý jako kšandy do poslední chvíle😀

evuss
29. bře 2010

Jo tak to je přesný, nakupuju a najednou prodavač: "čekáte holčičku,že" a takových je víc. Ale v práci a po známých zase kluk. No tak hold bude napětí do poslední chvíle 🙂

jinak co se týče toho shazování kil po porodu tak já si chystám pořídit kolečkový brusle a šup ať je ten zadek dole. U nás teda bohužel není moc míst, kde se dá na bruslích pohodlně jezdit, ale už se těším jak se s mímem sbalíme kočárek hodíme do kufru auta a pojedem třeba někam k přehradě nebo ke kamošce, ti tam na to prý mají supr stezky. Jen aby bylo pěkný léto, né moc teplý, takový akorát 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru