Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
8. čer 2010

ahoj holky,
tak ja dneska byla s kamoskou na kafi, to bylo fajn, malej hezky spinkal, pak jsem stihla jeste navstivit nase
jinak co se tyce chovani v naruci, tak u nas to je problem, docela jsem ho to naucila, kdyz ho bolelo to brisko a ted usiname s brekem a vztekanim kdyz nechovam, tak to bude asi tezky ho to odnaucit, ale porad v naruci ho mit nemuzu..
jinak cajicek zatim nedavam, mne treba doktorka rekla at ho na to neucim tak brzo, ze pak bude chtit pit kazdou chvilku i v noci, jen si cucne a bude to porad dokola, no ale nevim
asi je lepsi to vyzkouset
a jaky cajiky davate? ja cetla, ze ty prvni mesice snad mimco muze jen caj na brisko, nebo je jeste nejakej jinej?

jajik25
8. čer 2010

verisek- každý má svůj názor takže záleží na vás jak si to rozhodnete 😉

jinak to chování bych moc neučila,staršího syna jsem taky učila na chování nebo ho uspávala plácáním přes zadeček,ale pak sem si "konečně" uvědomila že nedělám dobře a postupem času to bude horší a horší k odnaučování tak jsem ho nechávala vyloženě vyřvat ikdyž mi z toho bylo dost těžko,však to každá znáte.Takže podle mě neučit pokud to jde,jinak to bude později ještě těžší. 😉

Co vím tak od narození se smí ten fenyklový čaj (na bříško) ale když se v lékárně zeptáš tak ti určitě poradí. 😉

miselaniki
9. čer 2010

Ahoj holky,
Kryštof spal nádherně od desáté do půl šesté, tak jsem se vyspala. Snad už si zvyká na to vedro. Co vaše miminka jak snáší ty změny teploty?
@mandragora10 - vodní kýla je když je zvětšené jedno varlátko, je tam trochu tekutiny. Je potřeba aby se vstřebala. Prý se to většinou časem upraví. No pití jsem dala z lahvičky. Ale jak píšu nebudu to přehánět a jenom v těch největších vedrech. Jinak Kryštof mlíko saje normálně dál bez problémů. Dala jsem ten dotaz ohledně čajíků i na emimino a názory tak 50:50 jestli dát nebo ne🙂). Člověk si musí vybrat a řídit se i pocitem.
@verisek - čaj fenyklový, od HIPPu je dokonce od 1. týdne, ale stačí i převařená kojenecká voda

andrea110409
9. čer 2010

Ahoj holky, tak i nám se nevyhnuly problémy s kojením ☹ Včera jsme byli na kontrole a pani doktorce se nelibi, ze Šimon uz tyden nekakal a ma pocit ze ma malo jidla. Od vcerejska tedy prikrmujeme Nutrilonem po kazdem kojeni lzickou. No a reknu vam zlate kojeni obdivuju vsechny co delaji prikrmy je to desna patlanina navic. Marne premyslim jak zvetsit u sebe mnozstvi toho mleka....od vcerejsika chodim vsude s falskou vody a doufam ze to zabere.
Behem dne vas doctu a budu reagovat 🙂

t.kosticka
9. čer 2010

Ahoj holky,
moc moc moc děkuju za gratulace....jsem tu jen na skok.
Tak už jsme doma. O porodu víte, o mírách naší princezny taky 😉 tak už zbývá jen foto...
album založím později, fotky přidám jen sem.

miselaniki
9. čer 2010

@t.kosticka - vítejte doma, malá je nádhernááá🙂))

crawler
9. čer 2010

@andrea110409 Teda...to je škoda...☹ale na jiném fóru jsem četla o mamince, které holčička kakala jednou za 14 dní a pak se to zase upravilo, každopádně dál jen kojila...Ten pitnej režim prý ovlivňuje jen minimálně - důležitější je psychika...a fakt je ten, že tchýně kojila všechny 3 syny a to pije cca 0,5-0,75l denně - čili šíííleně málo...
@t.kosticka Nádherná holčička! ještě jednou gratulka😉

k těm čajům: holky, to že se nemají dávat je až trend posledních pár roků - ještě když měly moje sestry malé děti, tak se zase MUSELY dávat, že je mlíko nedostačující...Pořád se to mění a zanedlouho se to zase jistě otočí...Vždyť naše generace taky dostávala čajíky a byly jsme třeba i kojené...nic na tom není...POdle mě je lepší ho dát než riskovat nedostatek tekutin (když vidím, jak se Išek potí 😝 ). Takhle si zase múžete říct, že si vám za léto zvykne být každou chvíli u prsa a bude mít zlozvyk si ucucnout mlíčka apod. Řiďte se radši svým pocitem a když bude mimi spokojené, tak není důvod něco měnit, ale kdyby ne, tak bych to zkusila. Já jsem koupila normoš BIO Fenyklový v sáčkách, uvařím si ho, pár lžic mu dám do mlíka a zbytek si vypiju já...malej je spokojenej a hotovo 😉 a k tomu ještě krásně prdí... 😀

baterka
9. čer 2010

ahoj holky,
tak já zatím zvládám kojit a čaj dávat nebudu, včera jsem se bála, zda mám dost mlíka, když jsem kojila každou hodinu půl a dneska jsem po ránu vyzkoušela, kolik Marek vypije a před a po kojení jsem ho zvížila - až jsem se lekla, pil jen z pravého prsa 14 minut a vypil 130ml!!!! Takže jsem klidná, mlíka a tak tekutin je dost 😎 Pak teda trochu ublinknul, ale to se není co divit, muselo ho to tam tlačit! Teď ho mám na ruce a funí jak starej chlap, plné břicho 🙂!
jinak já včera vypila snad 5 nebo 6 litrů vody, pořád mě bolela hlava z toho počasí venku, čekala jsem na bouřku jak na smlilování a tady nic....

@crawler Marek se tedy vůbec nepotí, to bude asi tím, že je dost střízlík, venku v kočárku má minimálně body a ponožky, jinak má studený nos..., takže mu spíš vadí změny počasí a tlaku jako mě, ne to vedro jako takové, v tom bude po mě, taky se moc nepotím. Tak snad má dost tekutin, podle té ranní váhy určo 😎

andrea110409
9. čer 2010

@crawler no prave tomu se divim ze ta psychika protoze ted sem byla tyden doma a to by melo byt fajn, i kdyz teda ten navrat sem se mnou pekne zalomcoval. Nejak mi bylo vsechno lito. Ale s kojenim jsme si nikdy hlavu nedelala a myslela jsem ze je to v pohode, proto se docela divim ze je problem. Mozna, ale jed i minuly tyden malo protoze po prochazkach si vzdycky jeste prispal. No snad to zvladneme

@t.kosticka vitej doma, mrnousek je skvela a usmevava hned od narozeni 🙂

baterka
9. čer 2010

@t.kosticka nádherná prinezna, mooooc gratuluju a hlavně T obdivuju, jsi šikulka a moc statečná ženská! Respect

crawler
9. čer 2010

@baterka to je piják!!!🙂 můžu jen závidět - můj si stále dokáže z prsa vytáhnout jen 10-20ml ☹ nevím proč - tahá jen slabě a brzy usíná...fakt závidím - Mára je šikula 😉 Išek se potí děsně- mám ho v kočárku jen v plíně a slabé plátěné košilce a záda má vždy durh:-/ tak index toho, že má dost tekutin je počet pročůraných plen za den...ale s tím jak pije bych fakt starost neměla ;-D

miselaniki
9. čer 2010

@andrea110409 ¨- to mně mrzí s tím kojením, tak držím pěsti aby se to zlepšilo
@baterka - to máš fajn, že se malý nepotí, Kryštof má taky potničky, sice jenom na tvářicce, ale nějaké tam jsou🙂)

eriska
9. čer 2010

dobré ranko,

tak my čekáme na přítelovu mamku a pak hurá ven...co jiim dáváte takhle po ránu? já asi dám plátěné kalhoty a bodynko..tomík se taky moc nepotí, jen v autosedačce nebo na vítání občánků 😀

uspávání, já chovat budu, taky jsem byla chovaná, všechny děti u nás byli chovaný, tak budeme pokračovat v tradici 😉 navíc tomíkovi to dělá dobře..a že nic nestihnu? to je to poslení, co mě bolí 😅 jako taky nechám tomínka pobrečet, to jo, zasse tak úzkostlivá nejsem,

čajík, stejně jako chování, musíme si udělat svůj názor, pokud mu stačí mlíčko, čajík dávat nebudu, až nebude stačit, tak samo taky uvařím..

teri, taky moc gratulujeme, princezna je nádherná🙂 a ty veliká šikula😉

andrea110409
9. čer 2010

Tak musim rict ze ani Šimonek se nijak nepoti. Včera měl bodýčko s dlouhým rukávem, dupačky a čepičku, přes nožičku deku a spokojeně chrupkal. Je fakt že on má studené ručičky i doma kde je 22.
Jinak plínek máme taky spoustu a tak mě to trochu uklidňuje.

eriska
9. čer 2010

andy, my taky spotřebujeme hafo plínek, třeba dneska už padly tři, když tomík se počůrá do čisté, než ji zapnu, tak dám novou, kojíme, to se pořádně posrajdil, tak znovu a pak zase novou..ale co, hlavně, že je vše v pořádku

jinak včera jsem zajela k dr. kvůli té vyrášce, není to exém ani alergie, je to něco jako potníčky, vřera večer vrstva sudokrému a už se nám to ztrácí 😉 jo a vážila nás, v rovných 10 týdnech má tomík 5400g

andrea110409
9. čer 2010

@eriska jojo tu jakoby vyrážku jsme měli taky.....tenhle tyden to mizí. A koukám že jste o kilo těžší a o 2 týdny starší 😉

eriska
9. čer 2010

andy, a kolik šíma váží?4400?on je tomík i docela dlouhán, jsem ho tam i měřila, tak jen přibližně a 60 cm tam bylo..

andrea110409
9. čer 2010

@eriska no on Šíma má cca 57 cm a 4,4 kg máme holt hubeňoura ☹

mandragora10
9. čer 2010

@t.kosticka Teri, ta je nadherna!!! Moc blahopreju. At zvladate prvni dny doma!

eriska
9. čer 2010

andy, neboj, on to dožena..já zase říkám, že máme otesánka😀 ale důležitý je, že jsou bobíškové spokojení,ne? 😉

andrea110409
9. čer 2010

@eriska jojo to máš pravdu a proto mě ten Šimonek tak mate teď. Celý týden byl spokojený, i na prdíky jsme vyzráli....no uvidíme 😉

mandragora10
9. čer 2010

Jinak my si dneska prispali do ctvrt na deset....mame takovy ritual, ze ho po rannim kojeni kolem seste vezmu k sobe do postele...on mi povida, tlaci, vetsinou se vykaka, pak ho prebalim a on pak usne a spime spolu jeste do te devate. Tatka nam desne zavidi 😉
Ted jsem ho dala pod hrazdicku, uz tam 15 minut povida hrackam a mam pocit, ze poprve zacina i vedome do hracek bouchat...tak uvidime, jestli je to uz ucelove nebo jen nahoda.
S tim cajikem....ja jsem zatim odhodlana ho nedavat...Tomik vypada spokojene a ani nevyzaduje kojeni nejak casto...kdyz kojim, tak vetsinou kolem 15-20 minut, takze pije i zadni mlicko na hlad, tak si rikam, ze jen zizen to asi nebyla. No ale kdyby se to zmenilo, dam mu obcas ten fenyklovy, uz ho piju sama. 😉
Eri....no my tu vasi vahu meli v 6 mesicich....proste mame Otesanka....ale neprijde mi nejak tlustej 🙂 Asi ma tezky kosti po rodicich, ja mam 180 cm a pritel 189, tak hold ma byt velkej po kom.
Tomik se teda poti....potnicky ma v obliceji, i kdyz ne nejak moc....z autosedacky je uplne propocenej, doma je vetsinou jen v lince a bodicku s kratkym rukavem a ma ponozky, pirpadne ma overalek s kratkym rukavem a kratkyma kalhotkama. Byli jsme takhle i venku, kde byl jen prikrytej plinkou.
Holky, davate detickam nejaky opalovaci krem? Ja ho vcera namazala tricitkou, protoze mu sem tam vykoukne rucicka, nozicka, tak aby se nespalil.

baterka
9. čer 2010

@crawler myslím, že to je spíš vyhjímka, teď po 2,5h vypil už jen 100ml. A Išek je u Tebe určitě spokojený a Hippem i s mlíkem!
@eriska taky chvám, samozřejmě nestartujunu každého zakňourání, ale dlouho ho rozhodně nenechávám, navíc, Marek je docela hodný a tak i něco stihnu. Právě se chystám péct bábovku, jdeme zítra ke kamarádce na návštěvu.
@andrea110409 věřím, že se to s kojením zas upraví! Tak nevěš hlavu, bude to zas tak jak má.

eriska
9. čer 2010

uvidíš, bude to v pohodě..nezačala jsi třeba jíst něco jiného? ale já někde četla, že kojené děti kakat nemusí, myslím 14 dní, a že se nic neděje, protože, všechno mlíčko pěkně stráví..my jdeme opět baštit a vyrážíme ven,nevím, kde se maminka zasekla, ale čekat na ní už nebudu..měla tu být na 9..

baterka
9. čer 2010

@mandragora10 dobré ráno 😎 😀 , no zatím nemažu, ale ráda bych, máš nějaký ozkoušený dětský krém?

eriska
9. čer 2010

man, tomík je taky spáč, včera se napil v 19:45, pak usnul sám v postýlce, dali jsme ho tam, když už byl takový oblblý, několikrát vypadl dudlík, ale usnul a spal až do 5, o půl 7 budíček znova, k mamince do postele, máme stejný rituál a pak ještě vyspáváme..teď se vzbudil a pěkně si tam povídá..
jo, s tím krémem, dneska se chci stavit v lékárně, já mám dost světlou a citlivou pleť,tak chci tomíka taky mazat..opaluje to i ve stínu..man, jaký krém dáváš?
bat, teda, bábovku bych si taky dala🙂 pošli kousek😀 já péci nestíhám, včera mi stačilo upéci kuře..mně doma tomík nechce moc spinkat, tak si chvilku vystačí sám, ale pak uži si musíme povídat, dáme do lehátka, pochováme, zase dáme do lehátka..a až na večer jdeme ven..

mandragora10
9. čer 2010

@baterka No vcera jsme ho namazala Niveou tricitkou, ale byl to zbytek z dovolene z Thajska, je tam psane, ze je to specialne vhodne pro asijskou plet 🙂 , takze jsem mu radeji koupila padesatku pro citlivou pokozku od Garnier...Ambre Solaire, UV Sensitive. Kamaradka pouziva Biodermu z lekarny, to mam jako dalsi variantu....ale Tomik zatim nevypada, ze by mel nejakou problematickou plet...tuk, tuk, tak snad si vystacime s tim kremem z drogerie.

mandragora10
9. čer 2010

@eriska Eri, krem jsem napsala Baterce, jestli mate problematickou plet, tak ta Bioderma z lekarny je pry dobra. Jinak pect taky vubec nestiham, ani varit....ja se odbydu pres den nejakym salatem ci rychlovkou, kor v tom vedru...radeji se venuju Tomaskovi...ale o vikendu samozrejme varim a tenhle asi zkusim i neco upect.

crawler
9. čer 2010

Holky tak teda Išek by vašim miminkům teda záviděl - páč on se potí děsně - jsme bez ponožek, jen v plíně a košilce, protože i v bodýnku s krátkým rukávem mu byl hic - košilka víc luftuje...měla jsem strach aby nenachladl, ale nechat ho spotit to by mohlo mít efekt stejný...:-/

@andrea110409 ono nechci děsit, ale miminko může být spokojené a neprospívat. Upozornila mě na to mudra. říkala jsem jí, že Išek vůbec nepláče, že jen tak kňourne a zase spí, že je spokojený a ona říkala, že když se mu stáhne žaludek, tak bude spokojený i s málem a hodila ho na váhu a přírůstek 0g !!! A přitom kakal každý den 2-3x.Tak mi taky nařídila příkrm, začal kakat míň, ale je nám 5 a půl týdne a máme skoro 4,5kg. Tak mi přijde, že předtím sice jedl, ale nestrávil to a teď jí, kaká míň protože všechno stráví a tak přibírá...Kolik Šimonek přibral a za kolik dní? Myslím, že to kakání fakt nemusí nic znamenat, ale je fakt, že riskovat to je blbý a Nutrilon snad kojení nepokazí...Budu držet Šímovi palečky!🙂

crawler
9. čer 2010

jop a aholky - Išek jak je přenošej, tak se celej sloupal, ale problém mám se záhyby pod krčkem - tak se mu tá kůžička zežmolkovala a teď jak se potí a tak, tak to smrdí, ale já nevím, jak to odtamdud dostat - musel by hodně zaklonit hlavbičku, což samozřejmě neudělá...a já mám strach, žeto nebude dělat dobrotu a aby ho to nezačalo bolet, jak se to zapařuje...stejně to měl i v podpaží, ale odtamtud jsem mu to po koupání vymyla, ale ty záhyby na krku mi nejdou ☹ Jo a včera jsem poprvé stříhala nehty - to bylo sado, ale máme to za sebou 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru