Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
1. zář 2010

@miselaniki chtěla jsem se zeptat jak jste byli na tom očko s malým tak jak to zvládnul, měl teploty nebo něco? Jakub to zvládnul v poho...a prej když nedostal teplotu poprvé tak už nedostane příště, nevím co je na tom pravdy🙂

miselaniki
1. zář 2010

@soniq - no tak super. Kryštof měl jenom zvýšenou teplotu dva dny ale jinak dobrý nebrečel spíš naopak furt se smál, tak jsme si říkali jestli mu dr. nepíchla nějaké opiáty🙂).

soniq
1. zář 2010

@miselaniki tak to je fajn 🙂. Dr se malej zdál být nějakej teplej ale teplotu neměl, mě se taky kolikrát zdá že má teplotu a potom když ho změřím tak nic...on to bude mít po mě, protože já jsu zimohřivá a potom mi stačí trochu fofrovat a jsu horká jako kdybych měla horečku....a on to stejný...stačí když s sebou začne házet a smát se a je hned teplej 🙂. Kdy jdete na další? my jdem 14 a jelikož ted jsme měli hexu tak příště jde na prevenar zase...prej mu to bude dávat střídavě....

miselaniki
1. zář 2010

@soniq - jdem 30.9. - nám píchla obě najednou takže v září taky obě.
Jinak co se týče srazíku uvidíme co počasí, dnes je tam opravdu hrozná kosa, tak snad bude třeba příští týden lépe. Ráda bych vás zas viděla.

soniq
1. zář 2010

@miselaniki taky jsem na sraz dneska myslela, no doufám, že se počasí trochu udobří.....🙂

crawler
1. zář 2010

@baterka šmankote 😕 no já zas v brožurce mám, že je budha pro děti, který už sami bez problémů drží hlavičku, tak teda nevím no...mi přijde, že jsou v tom krásně podepření a zafixovaní - že to není problém 😕 a jak teda nosíš Máru? snad ne ještě v kolébce?Išek už to nesnese... 😖
Jinak co je problém je, že Išek chce pořád sedět a tak jsem se ptala mudry a nee - nesmíme, dokud nemá zádíčka zpevněný...je to problém, páč já ho chovám jako mimi a on se stejně vytáhne do sedu 😒

jinak nám jsou zítra přesně 4 měsíce a dnes nám navážila 7400g. Píchla nám 1.hexu a Synflorix, tak jsem radši koupila paralenový čípky, kdyby byla teplotka...

crawler
1. zář 2010

no jinak jsme dnes daly sraz s Eriskou a Tomínkem (pak budou fotky) a je to s klukama prča - Tomínek už je hotovej divoch a šly na nás mrákoty, když jsme si představily, že bysme měly takový dvojčátka 😀DD

soniq
1. zář 2010

@crawler už nse těším na fotečky 🙂, já jsem přidala ještě pár foteček malýho do alba🙂

verisek
1. zář 2010

ahoooj, pridavam zatim jen 3 fotky z vyletu
jinak pocasi bylo fajn, prvni dva 2 dny bylo teda vedro dost, ale pak se malilinko ochladilo a bylo obcas pod mrakem, to bylo fajn
akorat jsme se nekoupali, jelikoz dost foukalo, tak az pristi rok..
tak jsme nakupovali, pozdravili kamarady, dali jsme si kafco a sangriu,no takovej fajn vylet a relax
cesta letadlem, z te jsem mela strach, na ceste tam Nikous spal celou dobu a na ceste zpet se smal🙂

karolina20
1. zář 2010

@soniq asi to taky tak udělám,mám termín 30.listopadu,takže na zimu bude ten vystužený jak ty říkáš dobrý

soniq
1. zář 2010

@verisek pěkný fotečky...Nikouš si to užíval 🙂

karolina20
1. zář 2010

Mám na vás takový dotaz,sháním na neteř botky k šatům-jde za družičku.Délku chodidla má 19cm.Kdyby jste věděla některá o nějakých,dejte mi prosím vědět.Do Bazarku jsem se koukala a tam v její velikosti nemaji.

baterka
1. zář 2010

@miselaniki
@crawler já vážu od začátku hlavně kříž s kapsou, kolíbku Mára nesnesl už od narození, furt se šponoval, aby byl vertikálně, jsem si nejdřív myslela, že nechce být v šátku, ale pak jsem zjistila, že mu jen nevyhovuje kolébka 😉 . No a ten buddha - hledala jsem něco na netu a našla jsem tři různé názory: 1) pro děti, co sami drží hlavu, 2) pro samostatně sedící děti 3) absolutní zákaz vázat děti zády k sobě - prý mají mít po celou dobu kulatá záda a to s tímhle úvazem neuděláme. Maj tam napsáno, že pokud dítě chce mermomocí koukat ven a čelem k Tobě se furt vytáčí, máš ho uvázat na záda 😝 No tak nevím. Taky to budu muset vyřešit, Marek je taky objevitel... 😵
a jinak Craw: ten Išek je ale kus chlapa 🙂! A kolik tak zhruba měří? Marek měl před týdnem - tj. ve 3,5 m 61 cm a 6,23 kg 😵

baterka
1. zář 2010

@verisek vypadá to na pohodovou dovolenou, tak za rok i s koupáním 😉 , jsem ráda, že cesta byla v pohodě, myslela jsem na Vás, jak to Niki dal

jasekd
1. zář 2010

@verisek ju, ten vypada velikej 😉
@crawler ten je teda tezkej, kolik ma na dylku? Martin ma o mesic vic a ted ma 7 kg a 65 cm....
Jinak dnes kontrola, nejdriv trochu nervy, pze sestra rika, ze dle PM jsme presne 8+0 a Dr na to, no to nestraste... Uplne jsem se lekla, taky jsem videla jen bublinu, no ale pak pohledala a srdicko tukalo a dle UZ je 7+3, tak uz mam dokonce prukajdu, jinak mi akorat vsude narazitkovali, ze jsem byla poucena, nic mi nerikali, prej si vse musim pamatovat. Kazdej, kdo se to dozvi, pada smichy na zem 😀 Martin je od vcera vecer u tchyne a jeste ze tak, rano jsme vubec nestihali, jeli jsme segre na promoci, ted pro nej manzel jel, prej je zlatej, ze ho babi nechce vratit, ale mne uz se stejska...

jasekd
1. zář 2010

@crawler Jo, k tomu noseni... Ja jsem cetla, ze zadama k tobe se nema nosit vubec... My zas hodne nosili vzprimene na ruce a to taky asi neni dobre, ale dite s refluxem nemas moc jinak jak nosit 😒

skretik
1. zář 2010

@jasekd tak mam spatnou zpravu,dnes jsme byli u te rehabilitacni,tak jsem se ptala na ty rucicky na brisku a v 5.mesici uz by mimco na brisku rozhodne nemelo mit ruce v pest,uz by je melo mit roztazene a natahovat se a chytat hracky. O tom noseni mi taky rikala, na rameni-na odkrknuti mame nosit jen minimalne a nenosit vubec tak aby bylo mimco vzprimene, musi mit porad zadicka dokulata az do te doby nez si samo sedne...

skretik
1. zář 2010

@jasekd a gratuluju k srdicku 😵 😵

jasekd
1. zář 2010

@skretik Hele ja se nervovat nebudu, obcas se po hracce natahne, obcas ma pesticku... Co to jako ma znamenat, kdyz ma ty pesti? Nebo kdyz se prohejba, to je jako nejaky opozdeny nebo postizeny? A jak nosit dite, ktere ti v jakekoli jine poloze zvraci, to ti taky nereknou. No musim upozornit manzela, at ho tak nenosi. A jak ho nosit, na predlokti nebo tygra? U nas to nikdo takhle nehrotil, tak snad nebude tak zle... Ja ted mam nervy s tou ledvinou, pak se teda zeptam na tohle... Dik za info...

skretik
1. zář 2010

@jasekd urcite se tim nenervuj,ja jsem jen predala info, ktere jsem se dozvedela. Myslim, ze kdyby byl problem, tak te upozorni tvoje doktorka, tak se ji jen o tom zmin az tam pujdes. Rikala, ze by to mimco musela videt, ze takhle nemuze rict proc ty rucicky v pest ma. Na to prohybani jsem se neptala. Pravda je, ze kdybych nechodila na ty rehabilitace tak taky vubec nevim, ze to mimco nemam nosit s narovnanou pateri, to mi taky nikdo nerekl, ani moje doktorka u ktere ho tak nosim vzdycky...

jasekd
1. zář 2010

@skretik ted si to po sobe ctu a snad to nevyznelo nejak nastvane proti tobe, jsem rada, ze jsi se zeptala. Ale doufam, ze tak jako kazde mimi jinak pase a zacina se otacet, ze i tohle je individualni 😖 Ach jo, porad nejaky starosti...

jasekd
1. zář 2010

@skretik tak uz jsi me predbehla, no snad to fakt nevyznelo blbe. Ja ho tak nosila, protoze blil, jinak to neslo, ted se snazim jinak, snad jsem mu neublizila 😨

skretik
1. zář 2010

@jasekd ne v pohode, ja te chapu, ale neboj urcite si mu neublizila, kdyby to az tolik vadilo, tak by varovali uz v porodnici 😉 . Individualni to bude, jako vsechno, takze se tim urcite nestresuj a pak se jen zeptej v poradne.A jestli chyta na brisku hracky, tak je to uplne v pohode, to je si pak na tom brisku jisty, jinak by nebyl schopny hracku chytnout. Takze se urcite nenervuj

miselaniki
1. zář 2010

@verisek - krásné fotečky, tak super dovča, malý si to vyloženě užil🙂)
@crawler - to je tedy macek🙂),držím pěsti aby byl malý bez reakce
@baterka - tak to zkusím na netu si najdu postup, uvidím co na to Kryštof
@jasekd - gratulka k srdíčku
Holky s tím nošením - určitě v klubíčku, žádná vzpřímená poloha a nedávat dítě sedat ani na klíně ani opírat o polštáře dřív než bude samo sedět- není kam spěchat. Já jsem si pořídila knihu "Něžná náruč rodičů" a tam to paní hezky popisuje kromě toho je to snad jediná kniha o manipulaci s dítětem.
Dítě by mělo pást koníky a mít dlaně rozevřené od 4.měsíce. Ale zas nic není strikní a každé dítě to má jinak.

skretik
1. zář 2010

@crawler jeee ten krasne pribira, krasne vam roste 😉. A kojis jeste, ja te hrozne obdivuju, jak si to nevzdala a vytrvala si, za to mas opravdu muj obdiv!!

janinka22
2. zář 2010

Ahoj holky,

od pondělí jsem neměla internet,dočítat asi nemá smysl,zase jste toho napsaly! Tak se jen zeptám - není už domluvenej termín na další srazík brňaček???

Dneska jdeme k dr., tak jsem zvědavá jestli konečně dostaneme očkování a taky jak bude Adámek reagovat..jsem na dnes objednaná zrovna na masáž do brna,tak snad to manža s malým zvládnou už se na masáž těším
🙂

miselaniki
2. zář 2010

ahoj holky,
@janinka22 - jsem si říkala kde jseš🙂) Termín zatím není, ono to počasí tento týden nic moc, uvidíme co příští.

janinka22
2. zář 2010

@miselaniki ahoj Míši, no jo, bez toho netu jsem byla jak bez ruky 😀 manža jel na školení do Prahy a internet si bral sebou,víš. Jasně,tak uvidíme jak bude .. ona už je docela zima. I když to včerejší počasí mi připomělo to jak sme byly na přehradě-chvíli horko pak zas zima.. takový nemám ráda,no každopádně to vypadá že už žádný extra teplo nebude..

eriska
2. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem letmo dočetla

jas, gratulka k srdíčku, včera jsem potkala kamarádku s týdenní holčičkou..no bomba😉

veri, krásné fotečky a super, že jste si to jako rodinka moc užili..já bych k moři jela hned😉

brňandy, tak my vás dohání, druhý maminkovský srazík v chrudimi je za náma a bylo to super, kluci úžasní, oba zlatíčka, jen to naše čertidlo chvíli nevydrželo, aby se vyfotilo, takže asi tisíc fotek a z toho pár k použití...jsou zde:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/eriska/album...

já letím posnídat a něco poklidit, na 10 jdu k zubařce a tomík je pořádný protiva, asi to ze mě cítí, zubaře prostě nesnáším..respektive tu bolest nesnáším..a že bolet to bude, jeden už bolí docela dlouho a druhý je pěkně zkažený..ten vepředu a to zuby čistím, mezizubní kartáčky a i ten štěteček, ale jaksi to nepomáhá☹

jo, Adélky, vše nej, nej, nej k svátečku a Išku, vše nej k dnešním malým narozeninkám🙂

miselaniki
2. zář 2010

@eriska @crawler - no fotky jsou úžasnééé, kluci si to vyloženě užili dle fotek a vy taky🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru