Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
7. pro 2009

Krásné dopo holčinky🙂,

zuzi : takže další chlapáček???🙂 Moc gratuluju - mám Ti to zapsat do tabulky nebo nee?🙂

katy: ale to ti do vánoc nevydrží - nepečené chce dělat až tak 2-3 dny před svátky...Nebo jedině, že to zblajznete a uděláš další várku 🙂

Náš mimísek je taky úžasnej kopálek...😉 Každý den cvičím necelou hodinku na balonu a je to paráda na záda...ale poslední 2 noci mě začínají trápit křeče v lýtkách, takže musím koupit Magnesii 😒

a jak se máte vy? jak jste na tom eri a verisku? je to lepší? dodržujte odpočinek?😉

janinka22
7. pro 2009

ahoj holky,tak se hlásím po dvoudenní dovolené a víkendu 🙂 nakoupili jsme všechny dárky a udělala jsem 8 druhů cukroví,už udělám jen tak 1-2 druhy a bude hotovo,takže budu mít před vánoci klid 🙂 zkoušela jsem to raffaello s vlnek a delisy,vypadá to dobře,chutnala jsem to tak trochu,ale až se to zaleží tak to bude určo super,díky za recept!!
Jinak přes volno jsem si vůbec neodpočala,každý den bylo něco,asi jsem to i trochu přeháněla,protože mě dost bolely záda snad každý den..asi bych se měla víc šetřit..no hlavně že už máme z krku ty dárky a cukroví už taky skoro hotovo..
Dnes odpoledne jdu do poradny,tak jsem zvědavá co bude zas 🙂 občas mě pobolívá bříško,nevím ale jestli je to trávení nebo něco jinýho.. jak to poznáte holky?
Taky mě začla normálně pálit kůže na bocích a trochu na bříšku a mám ji takovou hrubší..asi se mi začíná natahovat a praská nebo co ☹ mažu se 2x denně...co si o tom myslíte???

crawler
7. pro 2009

janinko: no, když začíná praskat kůže, tak to prý děsně svědí...tak nevím, zda je to tvůj případ, ale maž se radši víc...já se teda mažu 1-2x denně - břicho mám jak balon, ale nesvědí a zatím žádné náznaky strií, tak jsem ráda...

co se týče toho bolení, tak pokud by ti tvrdla děloha, tak to poznáš - je to pocit takové tížev podbřišku, je to nepříjemné, ale ne bolestivé - pokud by to bylo bolestivé, tak to už je zlé a mělo by se jít hned k dr. Ale myslím si, že pokud to máš zažívání, tak bys to poznala - pokud to jsou nějaké pro tebe nové pocity, tak to určo dnes na poradně řekni🙂

evuss
7. pro 2009

Craw na křeče v lýkách jsem četla, že jsou dobrý zábaly. Dáš do lavóru horkou vodu, do toho 1-2 lžice soli, vymácháš v tom ručník obalíš lýtko, zabalíš ještě suchým ručníkem, aby se teplo líp udrželo a neměla jsi to všude mokrý, lehneš, podložíš nohy a relaxuješ. Teď nevím jak dlouho se to tam má nechat. Doma na to mrknu a zítra dám vědět. Mě křeče v lýtkách trápili na začátku, ani nevím proč. Pak jsem začala brát kalcium a magnésium a od té doby pokoj, no možná mě jednou nebo dvakrát něajká křeč chytla, ale dřív to bylo skoro každou noc.

Jinak já mažu 1x denně, občas to teda flákáme, ale zatím musím zaklepat, že máme břicho čisté. Sice někdy pěkně svědí, ale to je vše a doufám, že to tak bude pokračovat.

Vy mě s tím tvrdnutím dělohy uplně děsíte.... Já doufám, že takovej problém nemám. Ale ten náš prcek se občas uvelebí tak jaksi uplně nejníž co to jde až se mi udělá boule a na omak je to hrozně nepříjemný. Tak nevím jestli je to normální. Nemáte taky někdo takovýho akrobata? Vždycky musím stoupnout, jít se projít a pak si zas lehne tak jak má. Teda já myslím, že je to mimino co se mi tam tak vybouluje 😅 Musím se 22. zeptat dr. jestli je to normální.

janinka22
7. pro 2009

craw,díky za tvůj názor,já to dr. řeknu,ale myslím,že to nic není,že to bude spíš to trávení... jen mám vždycky obavy,když tady čtu jaký mají holky problémy..
jo a nepečené cukroví by se mělo dělat proč 2-3 dny před vánoci?? Nebude to dobrý,když jsem ho už udělala??
K tomu mazání - já bych se mazala i častěji,ale když chodím do práce tak to nejde..leda o víkendu..a čím se mažete holky? Já se mažu jednou olejíčkem pro těhulky a jednou těl. mlíkem zpevňujícím..ještě se dnes na to taky zeptám dr.,uvidím co mi řekne.

evuss
7. pro 2009

Jani já mažu hydratačním mlékem BODY Series a zatím dobrý. Je hrozně fajn, páč když se namažeš tak pak nemáš mastný břicho, např. jako po induloně apod a zároveň cítíš jak tě to promastilo. Takže se tím dá v klidu mazat i v práci. Skočíš na záchod, namažeš a je. Otázka 5min.

mandragora10
7. pro 2009

Ahoj holciny,

take vas vsechny zdravim po vikendu.
My byli na vikend u rodicu, takze cukrovi jsem zatim nepekla, ale za to nase miminko zase dostalo dalsi varku obleceni...je videt, ze oblecky bavi nakupovat pribuzenstvo asi nejvic, takze to vypada, ze ho budu parkrat za den prevlikat, aby vubec vsechno unosil 🙂
Jinak jsme vcera z druhe ruky koupili kocarek, fotky mam v albu - toto jsou fotky verze 2009, my mame starsi 2007, ale v hodne podobne barevne kombinaci. Ted tedy bohuzel budeme mit 4 dny kocarek doma - byt na povery neverim, tak z toho nemam dobry pocit, no ale ve ctvrtek uz si ho odvezou rodice.
Nas chlapecek je pekny kopalek, vcera kopal bez prestani 3 hodiny v kuse a dnes jsme v praci meli hodinovy meeting, kde jsme stali...a milacek me kopal tak usilovne do mocaku, ze jsem se jako jedina musela posadit, jinak bych bolesti za chvili omdlela 🙂 No ale na druhou stranu jsem rada, ze se takhle hodne ozyva, ze vm, ze je v poradku.
Brisko pomalinku roste, ale kuze zatim nastesti nesvedi, ale poctive mazu 2x denne olejickem nebo kremem.

katy007
7. pro 2009

Jani: já mažu krémem proti striím od GS Mama a zatím dobré. Co se týče svědění tak to se ti napíná kůže taky mě to svědí,a le není to příznak, že ti praská kůže.
Bolení a píchání v bříšku taky mívám a to je rostoucí děloha a je to v pořádku tak neboj.

Craw: proč by se to mělo zkazit? já tak dělám i nepečené dopředu každý rok a nikdy se nic nezkazilo, mám to v lednici a do krému jsme nikdy syrové žloutky nedávala.

crawler
7. pro 2009

katy: já jen četla a mamka to tak doma taky dělává, že hodně druhů cukroví je lepší po uležení a většina nepečeného je zase lepší úplně čerstvá, ale je to tvůj recept a když ho máš tak vyzkoušený, tak je to samozřejmě ok...Já mám zatím jen ty perníčky, teď jsem u rodičů a tento týden se dám do lineckého, vanil. rohlíčků apod. Sháněla jsem jako trubka Hery v akci a nikde je neměli, ale sehnala jsem Zlatou Hanou za 11,90kč, takže super...to víte, já si musím hlídat každou korunku;.-)

Jinak jsem nedávno oslavila narozky a sestra nám dala "knihu našeho děťátka" - je to úžasný - až budu moct, tak to nafotím a nebo vám dám odkaz na netu. 😉

Evčo: díky moc za ten tip na křeče!🙂 já ně trpěla kdysi dávno a všechno přešlo, když jsem začala brát hořčík v kapslích...no uvidíme, slyšela jsem, že v těhu to trápí hodně žen...Jo a vůbec se neděs s tou dělohou, kdyby něco, tak dnes ti bez problému předepíší nějaký ten lék a klidový režim a je po problému...Spíš by mě zajímalo, zda se tomu dá nějak předejít, ale zatím jsem se nikde nedočetla, co to může způsobovat... 😖

janinka22
7. pro 2009

holky,díky za názory...
katy,aha,takže je to známka napínání kůže jo,no já měla strach,že to znamená i praskání,bojím se abych nebyla plná strií 😖 a s tou dělohou - aháá,tak to bude v pořádku,no já jsem taky vždycky hned ze všeho vystrašená,jak zrovna nevidím mimíska na utz,tak to je děs 🙂 už se těším-na další jdeme za 11 dní
katy,já udělaný cukroví skladuju na balkoně vždycky v krabicích,myslím,že všechno to v pohodě vydrží...

katy007
7. pro 2009

Craw: ani nemlv, já peču jen z másla a když normálně stálo 18,90 (nebo v akci za 13,90) tak jsme si nekupila a teď máslo pod 25,90 nekoupíš tak jsem hold koupila drahé máslo, ale jsou to ludry tak před vánoci je zbytečně zdražit vajíčka jsme taky kupovala za 36,90 v Albertu, do kauflandu bych nešla, to bych se asi zbláznila.
Dobrá je Stela, chutná po másle.

Jani: no já taky poprvé se lekla co to je a ptala se dr. a jak jsme ji to popsala a ukázala i kde to píchalo tak řekla, že je to děloha a že se nemám bát. taky říkala, že vše co co se týče bříška nesouvisí s těhu, že někdy je to tlak na to či ono, někdy bobek něco nakopne a i když my necítíme že nás nakopl tak nás to někde píchne. Jinak vždy se problémy prokážou špiněním, krvácením a křečemi co nepřestávájí a naopak stále sílí.

verisek
7. pro 2009

ahoj holky, tak ja se uz 4 den valim a nic nedelam, brisko uz tvrdne min, tak snad se to do Vanoc uklidni, v praci nastesti v pohode, sefova to pochopila, jelikoz je mlada a sama chce mimi..
jinak tvrdnuti briska poznate, me to zaclo vecer,z niceho nic mi ztvrdlo jako kamen a mela jsem jakoby krec, ktera za par sekund prestane.. ted uz je to o hodne lepsi, piju kazdej den magnezium, pokud mate krece tak to je nedostatkem horciku, tak se na to klidne zeptejte doktorky..

miselaniki
7. pro 2009

Ahoj holky,
tak vy jste šikulky všechny máte napečené, to já to tedy flákám spoléhám na tchýni.
Byli jsme dnes na sono srdíčka a všechno v pořádku, krásně bylo mimo jiné vidět jak hýbe pusinkou, pán doktor nám to ještě vrátil. Tak jsem chlapečkovi koupila podložku do vaničky, vybrala jsem mu krásný overálek do autosedačky - za odměnu.
Jinak holky mně taky trochu pobolívalo břicho po ránu, už je to lepší, ale bolí mně lýtka, nemám křeče, ale cítím je. Zítra jdu do poradny tak myslím, že mi napíše magnézko. Jinak díky za to vysvětlení toho tvrdnutí - já jsem si vůbec nedokázala představit co to je.
Mazání - já mažu ElastiQ a taky jsem jednu chvíli propadala panice, že mi to popraskalo, ale to byla jenom suchá kůže, jinak mažu a mažu i prsa mám je tedy o hodně větší.
man: kočárek nádherný
veri: na 4D jsem na Veveří objednaná 5.1.2010

andrea110409
7. pro 2009

Holky kočárky máte vybraný fakt moc pěkný. Co se týká mazání tak já používám to co mi dali na ten můj ekzem,bříško nás zatím nesvědi a tak je to snad v pohodě.

katy007
8. pro 2009

Ahoj holky,
tak já včera udělala ty rafaelo kuličky z Delisy a jsou nebezpečně dobré, hned jsme je raději schovala na balkon 😀 a asi udělám ještě 1 dávku. Chutnají nám 100x více než "klasický" recept na rafaelo.

Holky mě se už nechce chodit do práce, ale ještě to musím vydržet mezi vánoci mám dovču a leden už bude brnkačka jen cca 20 dní 🙂

janinka22
8. pro 2009

dobré ránko 🙂

katy,tak děkuji,už budu v klidu,když jsi mi to takhle popsala. Očividně bych nějaký problém poznala,jak píšeš.

Jinak včera v poradně všechno v pořádku,krev jsem měla v pohodě,krevní skupinu mám 0+ tak to konečně vím 😀 jinak na omak děloha taky v pohodě,paní doktorka si poslechla i ozvy..na to mazání mi taky poradila že je nejlepší ten ElastiQ tak jsem si ho hned včera koupila a už 2x jsem se jím namazala 🙂 tak jsem zvědavá..přijde mi že se vpije,když ho vmasíruju a není ani trochu mastnej. Tak snad bude zabírat. Jinak z laborky jim neposlali výsledky krevního obrazu - budou je mít dnes,ale sestra říkala,že to vyřídíme až přijdu příští pátek na ten ultrazvuk,že to stačí..už se moc těším,paní dr. říkala,ať vezmu manžu,že je to poslední pořádný utz,či co..jasně že ho vemu,měla jsem to v plánu a říkala,že pokud se nám mimi ukáže,tak bude vidět jestli je to holka nebo kluk 😵 tak snad bude hodný mimčo 🙂

janinka22
8. pro 2009

katy,ahoj,mě se taky nechce chodit do práce,nějak lenivím 😀 navíc když přijedem domů kolem páté,pak ještě doma něco šmudlím,např. včera jsem žehlila,pak dělám večeři,tak jsem pak už k.o. ...já budu v práci do 23.12. až,pak budu mít mezi svátky taky dovču..no už máme za mě náhradu,tak pomaličku už jí budu i něco ukazovat a uvidíme jestli ji ke mě aspoň posadí po novém roce aby se zaučila..uvidím jak se budu cítit no,kvůli penězům bych chtěla být v práci co nejdýl,ale moje zdraví a mimčo je pro mě důležitější samozřejmě,takže se budu řídit dle pocitů..
Ano,ty kuličky raffaello z delisy jsou fakt nebezpečný 😀 já teda ochutnala jen kousek a taky to hned schovala na balkon,ovšem taky uvažuju,že udělám ještě,není toho zas tolik z té jedné várky,tak uvidíme 🙂

janinka22
8. pro 2009

holky a jakou značku kočárků doporučujete? Já bych chtěla trojkombinaci ale v dobré ceně..našla jsem na netu za 10 tis. ...ale nevím co to bude do kvality.. co říkáte třeba na tyhle prosím? http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100431-kom... nebo ten je trošku dražší,ale taky by to šlo.. http://www.slune-cz.cz/kocarek-x-lander-xa-korb... Našla jsem i levnější,ale nevím no - S-MAX, V-MAX...každopádně bych chtěla tu trojkombinaci a čtyřkolku..

andrea110409
8. pro 2009

Katy: tak to já budu chodit asi do poloviny února a tak to musím ještě vydržet🙂 Včera jsem od známé dostala nějaké věcičky na prďolu a manžel prohlásil, že mrňous nemůže být tak prťavej protože tak malé věci neobleče🙂

katy007
8. pro 2009

Jani: já budu mít hodně podobný jako je ten druhý, akorát z PL a za poloviční cenu a všechny doplňky jsou v ceně (nevím jak na tom webu) jinak mám dobrý odkaz po chtít od kočárku a co třeba nemusí mít chceš to poslat? Ten můj favorit z PL má vše co by měl správný kočík mít.

Co děláš pokud se mohu zeptat? Já taky budu zaučovat, ale kolegy, co si práci rozdělí 😅 přípravu předám někomu z kolegů to je nás celkem dost a zakázak zase tak mega teď není a SAP budu zaučovat 3 lidi, co se budou suplovat, podle toho kdo bude mít "volněji" už to vidím jak se budou hádat a nikdo nebude mít čas.

zuzi82
autor
8. pro 2009

Dobré ránko,
my mažeme jen večer, ale zatím nepraská, ale už začíná být bříško dost vidět.
Jani já mám vybraný Camarelo Q12. Je to polský kočárek a je hodně podobný tomu V-travelu.
Holky mě se to mímo v břiše celkem hodně mele. Vůbec nechápu, že jsem to nepoznala. To je docela úlet. Přitom je to už třeba ráno hodně cítit. 😀 Někdy to cítím i přes den. Třeba v neděli jsme měli u našich na oběd kachnu se zelím a br. knedlíkem a byla výborná a po obědě byly cítit pohyby, tak jsem říkala, že miminko tleská mamčinému kuchařskému umění. 😉

katy007
8. pro 2009

Zuzi: mě se také malé x krát za den ozve a mele sebou a docela dost a silně a to má ještě prostor, co až bude větší? Asi se bude snažit mi udělat nožkou díru v bříšku jinak nevím 😅
No po kachničce by každý dělal od radosti kotrmelce 🙂

Já zatím taky mažu 1x denně a zatím taky vše OK 🙂

janinka22
8. pro 2009

katy,určitě mi ten odkaz pošli co by měl kočárek mít prosím..jo je mi jasný že v polsku to bude něco jinýho ty ceny..ano tady je to taky včetně všeho přísl. ta cena. ...já bych ho koupila nejradši přes net,v obchodech to mají drahý zbytečně,ale chtěla bych ten kočárek samozřejmě i vidět naživo no..
Já pracuju v kanceláři,dělám obchodní asistentku v leasingové společnosti. Půjde místo mě kolegyně tady z firmy. Tak to máš horší,že si tvoji práci budou kolegové rozdělovat.. a ty děláš co?

zuzi,tak koukám,že Polsko tady frčí...že bysme se tam taky vydali nakupovat..? 😀 nevíte co je to do kvality,že tam budete nakupovat?

zuzi82
autor
8. pro 2009

Moje kamarádka tam taky koupila před dvěma lety kočárek a byla spokojená. I diskuze tady na koníkovi to Camarelo chválí, tak doufám, že bude dobrý.

katy007
8. pro 2009

Jani: ti PL mají i web tak až budu doma opíšu stránky a můžeš mrknout, možná ti ho i pošlou nebo třeba ho někde na jižní MOravu dodávají. Mají i moc krásné barvy.
Já dělám přípravu výroby a zároveň jsme kdysi vyfasovala vkládaní smluv od subek do SAp a už jsem s etoho nezbavila, tak někdy jsem dost nestíhala, teď už novou stavbu nemám tak mám klídek a pohodu dokončuji stavby a SAP a je to tak akorát.

verisek
8. pro 2009

ahoj holky, my kocarek uz mame, ten co je v mem albu, je to v-cross, v podstate si ten kocarek sestavite, podvozek, perovani a barvu korbicky, mame to vcetne autosedacky a cele to stalo kolem 10 000,- byl to jedinej kocarek co se mi libil, jenze uz zacinam hledat mouchy, navic jsem cetla, ze si maminky moc nepochvaluji sportak, dalsi vec, ze autosedacka se neda pripevnit na isofix, takze pokazde pasat,

janinka22
8. pro 2009

katy,díky za odkaz,pročtu si to 🙂 jo tak kdybys měla nějaký odkaz na ty polský kočárky,tak mi ho písni,kouknu na to taky.. no ono je lepší ten kočár určitě taky vidět na živo aby člověk věděl do čeho jde popř. si ho "omakat" a tak..leda sehnat nějaký tip co mají v obchodě,obkouknout ho a pak ho sehnat přes net levněji. No jsem sama zvědavá co vybereme! 😅

verisek
8. pro 2009

nejhorsi je, ze techkocarku jsou mraky a kazdej rika neco jinyho 😅

janinka22
8. pro 2009

veri,přesně tak,každý má zkušenosti s jinou značkou a je toho strašně moc,člověk pak neví od čeho se odrazit a kde začít hledat.. já myslím že na každým kočárku bude něco,žádný nebude naprosto dokonalý.. ten co máš se mi taky líbí.
Přečetla jsem si jak vybrat kočárek,udělám si poznámky a až budem vybírat tak to schválně budu porovnávat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru