Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
12. pro 2009

an, vytok mam taky, takovy belavy, nekdy do zluta..a urco mnohem vice, nez pred tehu, je to dost otravny, kor ted v zime, ale ja teda se intimek bojim, takze je nepouzivam..ptala jsem se dr. a ten mi rikal, ze zvyseny vytok je v tehu naprosto normalni..takze se niceho neboj..jak ma jen bilou ci zlutou barvu, tak je to dle meho dr. normalni🙂

andrea110409
12. pro 2009

eriska: proč se bojíš intimek ?
Já mám dneska děsivou depku, přečetla jsme si nějaké porody a mám pocit nějaké bezmoci, že to člověk nemůže ovlivnit.
Naštěstí jde, ale nějaká romantika na primě s vánoční tématiku a tak mě to snad přejde 😉
Eri: ale moc děkuju 😉

mandragora10
13. pro 2009

ahoj holky,
vytok mam taky, gynekolog mi udelal stery a pry je vse v naprostem poradku, zadne bacily, kvasinky nebo tak....pry je to proste kvuli zmenam v deloze. Takze je to asi uplne normalni 🙂

crawler
13. pro 2009

Ahojky holky🙂

já včera pekla duté pracnym, kakkaové pracny a košíčky (ty budu plnit ale až tak 2 dny před vánoci, páč tam mám syrová vejce)...vztekala jsem se s vyklepáváním z formiček - ty těsta mám hodně mastné a v životě jsme formičky nevymazávali, tak nevím čím to, ale včera jsem do každé musela minutu mlátit než si dala říct 😢 Ale jsou dobrý mňamy 😉

co se týče výtoku,tak bílý a vodnatý a hlavně BEZ zápachu je naprosto normální - přináší to hormonální změny v těle, ale kdyby to bylo něco jiného tak radši hned na stěry kvůli nějakejm infekcím, který mimíska můžou ohrozit na životě...! Já mám taky ale míň než dřív jen asi 3x se mi stalo, že to byla úplná voda a právě jsem taky četla o tom odtoku plodovky, ale v poradně bylo naprosto vše ok...Teď ve středu jdu taky na utz - na zpožděný velký ve 20.tt - holky daly vám nějakou zprávu, kde by byly všechny ty naměřené údaje? já jen, zda to posílají oni sami na vaši gyndu nebo jestli se dr. podívá až na další poradně - tu já mám až v lednu...

copak děláte? dneska je dost zima, tak se mi ani ven nechce...uvařím si kafíčko a k tomu si pustím film kašlu na lásku...

andy: s depkou pryč!...no každý jsme jiný...mě děsí taky to, že porod nemůžeme moc ovlivnit, ale když si tady na koníkovi čtu ty příběhy, jaký byl porod, tak mě to moc uklidňuje...dříve jsem se hrozně bála, ale teď když vím, že už tomu neuniknu, tak jsem naprosto v klidu a pohodě a děsně se těším na toho našeho prcka...

Mimochodem - žádná holčička na obzoru, že? všechno při starém?

miselaniki
13. pro 2009

ahoj holky
andy: vidím, že řešíme stejnou věc, dnes jsem měla více mokro tak jsem se trochu vyděsila. Snažila jsem se k tomu něco přečíst a píšou, že plod. voda teče pořád, výtok nárazovitě. Tak myslím, že to bude v pohodě.
craw: mně dělal UTZ lekář, který je ve vedlejší ordinaci mého gynekologa, takže mi všechno napsal do karty a něco málo do těhu průkazky, ale papír mi žádný nedával.
My jsme dnes oslavovali manželovi narozeniny, tak to bylo fajn dostal plno dárků.

katy007
14. pro 2009

Ahoj holky,
to je venku kosa co? Už jsem vytáhla ovčí kožíšek a bylo nám v něm krásně teploučko, ale závidím těm, co do té kosy nemusí.
Jinak my o víku celý oslavovali v so P. otec měl narozeniny a včera moje ségra tam bylo fajn. Taky jsem naplnila cukroví, dnes jen namočit zbytek kuliček do čoky, která mi došla.

Jinak výtoky jsou úplně normální v těhu je to způsobeno hormonami, ptala jsme se na to dříve dr.

eriska
14. pro 2009

dobre ranko, tehulky,
tak musim rict, ze jsem si dneska kapku prispala..ty noci porad nejsou takove, jake by mely byt, kdyz se otacim, v brisku obcas picha a to me vzbudi..ale ve ctvrtek jdu na utz, tak se moooc tesim, az prdolu zase uvidime🙂

an, ja nevim, nekde jsem cetla, ze v tehu nejsou moc dobry, ze se v nich drzi bacily..ale rikam, je to jen muj nazor, od dr. jsem nic takoveho neslysela..ja jen nemam rada ani klasicky vlozky, takze to radsi vydrzim..pro me je dulezity, ze mi dr. rikal, ze zvyseny vytok je v tehu normalni, pokud je bily nebo lehce nazloutly

craw, ja myslela, ze jdes 15 na ten utz?tak jsem ti chtela psat, jak ti ten zitrek zavidim, ale stredu taky..🙂 neboj, zpravu od nej dostanes..mne ji daval pokazde..nejlepsi je, jak lezis na tom luzku a mas pred sebou telku, na ktery vidis uplne vsechno jako on, ze nema jen on ten svuj monitor, ktery na tebe nataci....nam pri tom taky vsechno ukazoval..jinak v te zprave nebylo napsany, kolik mrnous meri cm, na to jsem se zapomnela zeptat..tak schvalne, jak budete dlouhy a siroky vy😀 a my ve ctvrtek🙂

no, my s prdolou meli takovy kinovy vikend..u nas v cinestaru maji do stredy akci na vstupenky za 50Kc, tak jsem v sobotu vytahla mamka na love and dance, polsky filmek, ale fakt super, to se i prdolovi libilo, se tam porad otacel🙂 a vcera jsem vytahli tatku na stmivani 2 a to se mi taky moc libilo, prdolovi asi nee, v brisku byl dost klid..nebo to bylo tema nachoskama? 😀 tak jsme si aspon vynahradili ten debilni sobotni vecer..v 9 vecer mi pritel volal, jestli pro nej muzu zajet do lukavice (byl tam cely den na honu a odpolko, jak jinak nez chlastacka), tak jsem jela, ale cestou pres slatinany jsem pichla kolo, ale vsimla jsem si toho az v te lukavici☹ trojuhelnik jsem samo v tu chvili nenasla, tak jsme to nechala rozsviceny a sla hledat tu hospodu, no, byl to mazec, orvala jsem to poradne, prislo mi lito, ze byl na me hnusnej, jak kdybych to udelala schvalne a taky mi bylo lito toho kola, pichla jsem poprve..no, sila..tak jsem si udelala sipkovy cajik s medikem a bojuju s chuti dat si k tomu vlockovy rohlicky s cokoladou..

crawler
14. pro 2009

Dobré ráno holky🙂

eriska: já mám tak vsugerované, že chodím vždy ve středu, tak jsem to blbě napsala - ano jdu už zítra - moc se těšíme, už je mi jedno, zda bude bobek spát nebo ne, hlavně když ho uvidím - od 13.tt už je to tak dávno...!A ty jdeš eri ve čtvrtek, že jo? Jestli budeme mít dvd, tak Ti hned zítra večer napíšu, jaký je 😉
Jinak s tím píchnutím si vůbec nic nedělej a když měl přítel upito, tak taky reagoval určo jinak než kdyby neměl v hlavě, takže se na to vybodni a dej si ty vločkový rohlíčky a třeba nějakej hezkej film a bude líp. Víš co - jsme přecitlivělý a já na sobě taky vidím, že se mě někdy dotknou věci, kterým bych se jindy zasmála...jsem mnohem víc lítostivá a ti naši chlapi si na to taky musí zvyknout - ten můj to taky někdy neodhadne - asi jako každej no...Takže hlavu vzhůru ;-DDD

o těch intimkách jsem to četla taky - když už je nosit, tak je zejména v těhu hodně často vyměňovat, protože se v nich tvoří spousta bakterií a žena potom může dostat nějakou infekci, mykózu, apod.

Dneska mám školu fuj tajksl, ale cestu do Pardubic využiju tak, že dokoupím nějaký blbosti pro manžu, ale do té zimy se mi vážně nechce 😉 ☹

mandragora10
14. pro 2009

Dobre rano vsem,

v Praze je taky pekna kosa, vstavat do prace se mi vubec nechtelo, jeste ze uz se blizi Vanoce 🙂
Vikend jsme meli pohodovy, i mimco je vzdycky o vikendu klidnejsi....pres tyden v praci se mi cely den v birsku mele....asi se mu nelibi, ze sedim cely den na zidli v temer stejne poloze 🙂 Ja v sobotu balila asi 3 hodiny darecky, pak jsem delala vanocni vyzdobu. Vcera jsem udelali veliky nakup a zbytek dne jsem pekla cukrovi....no "pekla" je mozna prehnane slovo....upekla jsem linecke (ale testo kupovane) a pak dvoje nepecene...rafaello je recept tady od vas - z deliss a musim rict, ze jsem byla moc pochvalena....opravdu jednoduchy recept a chutna jak kupovane, ne-li lepe 🙂
Craw, mne na ultravzuku daji zpravu vzdy, a to pritom chodim do ordinace hned vedle meho gynekologa, a pisou mi to zaroven i do karty.

eriska
14. pro 2009

craw, urco dej info, i kdyz dvd nebude..🙂 ja chci aspon 3D fotecku..taky jsem minule byla po 9 tydnech a bylo to zatracene dlouhy☹ chci se dr. ve ctvrtek zeptat, jestli bych nemohla jit treba po vanocich jeste jednou🙂 tak ve ctvrtek uz to bude 24 tt, tak do toho 30 to kdyztak nejak vydrzime..jj, reaguje uplne jinak, kdyz nema pripito, ale to asi kazdy..ja jsem si to v tu chvili nebrala, protoze jsem si rikala, ze to dela alkohol a ne on, ale jak jsem prijela dom a mamka se me ptala, co se stalo, tak stavidla povolila a bylo to 😝 ted rvu fakt kvuli kazdy kravine..tak ty nakupy zavidim..ja dala posledni kacky priteli na sadrokarton do obyvaku a nemam na darky ani korunu..to mi chybi jeste on, pro nej nemam teda vubec nic, segra a mamca..ale pro ne mam aspon nejakou blbustku, takze ty pod stromeckem od nas neco najdou..tenhle tyden by mi snad mely prijit alimenty od taty, tak doufam, ze posle..jinak nevim, kde na darky vezmu☹

crawler
14. pro 2009

man: tak to jsi měla sobotu pěkně pracovní 🙂 já to rafaelo budu dělat příští týden, páč se obávám, že bych ho jinak hned sež...la 😀

katy007
14. pro 2009

man: tak jsme ráda, že jsi byla za rafaelo pochválená 🙂 jinam mému prckovi se taky moc v práci nelíbí jak sedím na židli, 2x pohodlné to není a po obědě už často vstávám a procházím se nebo dělám práci ve stoje.

Eri: se stane, že se píchne, ale jak já jednou tatíkovi píchla kolo tak bylo křiku, jako bych to schválně udělala - no chlapi a jejich polechoví miláčci. 😅

crawler
14. pro 2009

eri: určo dám vědět - taky doufám, že si odneseme aspoň fotečku ;-D Co se týče dárků, tak my v rodině si dáváme jen s nejbližšíma a páč na tom nejsme finančně úplně nejlíp, tak letos prostě ani se sourozencema nee...Tchýni jsme koupila krásnou pánev, knihu a basu piv a mým rodičům takový balík všeho možného co spotřebují...a sobě nevzájem si dáváme takové maličkosti (nejčastěji knížky z antikvariátů po kterých prahneme) nebo nějaký věcičky, který nás ale nepřijdou draho - my si spíš ty dárky užíváme v tom smyslu, že je schováváme po bytě a hledáme nebo že je na balíčku připevněná nějaká indicie a musí se hádat, co je uvnitř...Ono vánoce nejsou o hodnotných dárkách jako o tom udělat druhému radost, takže z toho, že nemáš prašulky si nic nedělej - pokud nepřijdou alimenty, tak si vymysli něco jiného - manža bude mít narozeniny a já připravím večeři při svíčkách a jeho nejoblíbenější jídlo + nějakou sladkou tečku a myslím, že mu budou svítit očička víc než kdyby dostal nový mobil ;-D

jinak já řvu taky kvůli každé blbině...a to jsem zvědavá, zda mě postihne ta poporodní depka - ty jsou prý někdy ostrý...tak snad se nám to vyhne a hormony budou ok 😉

crawler
14. pro 2009

Jo a eri: jak roste bříško??? mě teď pomaleji - myslím, že ho nemám o moc větší než před 3mi týdny, ale tento týden vyfotím a dám do alba...🙂
Jo a koukala jsem se do tvého alba na kočárek - ten nás vybraný je vzhledově prakticky totožný - i barvu chceme takovouhle hráškovou- máme vybraný tako jumper race hodím odkaz - to v tvém albu je to qamarelo?

http://www.hrosikshop.cz/eshop/produkt/kocar-ko...

eriska
14. pro 2009

craw, ja teda prcka premlouvam uz ted, ze kdyz se necha vyfotit a natocit, tak si pak zajdeme na dobry obidek, tak uvidime, jestli ho tim nalakam🙂 ale jestli muzu doporucit, jdete tam malinkato driv..my tam byli vzdycky tak pul hodky predem..oni tam maji narvano a cas je spise orientacni☹..co se tyce kocarku, tak v albu mam porad v-cross, ale me oci v tom nevidi rozdil, vypada stejne jako to camarelo q12..camarelo je proste vetsi, jak na sirku, tak na delku a to si myslim, ze je lepsi vetsi kocik..dokonce jsem zjistila, ze ho maji v chrudimi..tak uvidime, treba, kdyz se mrnous natoci a bude mit dobrou naladu i tatinek, tak se na nej zajedeme podivat..no, darky, my si davali vetsinou dost darku, teda, jako spis uzitecny veci a kravinky a od mala jsme dostavali pomalu kazdou ponozku zabalenou zvlast, aby bylo "dost" darku pod stromeckem, takze to vypada, ze i ted to, co mam, rozbalim pekne po jednom..my jsme fakt velka rodinka, a ja proste tem malym mrnousum nemuzu udelat to, ze jim nic nedam..ale pro ne darky uz mam..podelila jsem se cenove se segrou, tak to vyslo levneji..ja chci priteli aspon nejakou blbost, proste neco..kdyztak si pujcim od mamci a pak ji to splatim..🙂

katy, presne tak..ti chlapi..😀 on ho pichl v lete u globusu a to bylo v poradku..ale jak to udela zenska, je hned ohen na strese..jako, ted to je blby, je pred vanocema, dodelavame ten byt, tehnle tyden se musi zaplati podlaha a doplatek za sadrokarton a ty gumy na tu nasi velkou kravu nejsou zrovna nejlevnejsi, takze to vidim tak, ze ho dame do garaze..ja se normalne bojim jezdit, ze to pichnu znova..a tentokrat uz nemam ani rezervu..☹

holky, co mate gelovky, nejaka inspiraci? jdu ve stredu..😉

katy007
14. pro 2009

Eri: já mám teď celé celé červené (mé nej barva) a do 1/2 nehtů čárečky bílo - černo - stříbrné po celé šířce nehtu a vypadá to hodně elegantně.
Tak zajdětě pro gumy na bazar nebo do vrakáče! My chceme ještě letos to auto, jedno na které jsem měla rezervaci tak ve finále si myslíme, že bylo lehce ťuknuté, u airbagu byla oprava. Tak číháme na další. Ale chceme na zimní pneu taky dát na alu kola tak taky budeme muset koupit, ale půjdeme na to na burzu nebo vrakáč, nové a už vůbec ne origoše bychom zbytečně platili hodně peněz a proč?

katy007
14. pro 2009

Craw: nemáš ho tady levnější?
http://www.kocarky-tako.cz/

já ho taky původně chtěla, ale má těžkou konstrukci ☹

zuzi82
autor
14. pro 2009

Ahojky,
já ještě taky nemám všechny dárky. Teda pro manžu už jo, ale pro jeho rodinu, zatím nic a penízky teď taky nějak nejsou, tak nevím.
My měli naprosto úžasný víkend. Sice hodně práce na domečku, ale když už jsme byli spolu, tak byl manžel úžasný. Pořád zkoušel sahat na bříško, jestli něco neucítí, pořád mě objímal a pusinkoval. Prostě romantika. Ale to našem mímo je pěkný prevítek už teď, když jsem sama tak se mele, a když už jsem s manžou, tak nic. Nebo jakmile manžel položí ruku, tak vrtění nechá. Tak jen doufám, že to tak nebude i jak bude ležet v postýlce. Jako že když budu doma sama, tak bude rošťák a jak příjde taťka domů, tak to bude nejhodnější mímo na světě. Já budu mít nervy v háji a manžel nebude chápat z čeho, když máme tak hodné mimčo 😀

andrea110409
14. pro 2009

Ahoj holky tak jsem dneska byla u doktorky a ta říkala že vytok je v pohodě pokud nesvědi nebo nepálí. Tak se tím uklidňuju🙂 Taky sem se ptala na odchod na mateřskou když půjdu 6 týdnu předem tak je to konec února. Mám ale nárok na plnou dovolenou což je u mě 20 dní. Tak přemýšlím co a jak. Přemýšlely jste už o tom kdy na mateřskou a jak.

mandragora10
14. pro 2009

Andreo,

ja budu v praci taky do konce unora, pak si vyberu 3 dny dovolene a od 4.3. budu na materske a vyjde mi to akorat 6 tydnu pred. kdybych se nahodou necitila dobre, tak 8 tydnu pred, ale zatim to vidim spis na 6. Dovolenou...zbylych 17 dnu z 20 si pak vyberu po skonceni materske, takhle na to mame dle zakoniku prace narok a je to i financne nejvyhodnejsi. Zkousela jsem se v praci domluvit, zda by neslo si treba vybrat pred nastupem na materskou i vic dnu dovolene nez 3, na ktere mam po odpracovani 2 mesicu narok, ale pry to nejde.

miselaniki
14. pro 2009

ahoj holky:
andy: tak jsem ráda, že je všechno v pořádku, já jdu na mateřskou 6 týdnu před porodem ( dřív nemůžu jsem na neschopence a tím pádem to mám jasné)
man: s tou dovolenou mi to řekli v práci úplně stejně, nejlepší po mateřské
Holky já jsem o víkednu třídila věci co jsem dostala od kamošek, mám tam celkem dost holčičích šatiček a sukýnek tak jsem na to tak smutně koukala, tak manžel prohlásil, že prostě musíme mít ještě holčičku🙂 Jinak jsem zjistila, že mám velikosti od 50 až po snad roční dítě, ale některé věci budu muset dokoupit, mám málo dupaček . Až budu mít čas nafotím.

katy007
14. pro 2009

Andy: taky gratuluji k dobrým výsledkům.

Já taky chci 6 týdnů předem takže do konce ledna - už jen 27x vstávat 😅 já ještě z letoška 5 dní převádím.

Co se týče vybírání dovči tak je to nesmysl, nárok na plných 25 dní máte už od ledna protože předpokládám že celý tento rok jste u stejného zaměstnavatele odpracovaly. Původně jsem taky chtěla vybrat dovču po MD, že budou 2 peníze, ale nebudou nemůžete součastně vzít peníze od zaměstnavatele a od státu příspěvek! Takže jak sociálka na to příjde a příjde brzy tak vám pozastaví platby. Podle toho kolik dostanete od zaměstnavatele tak třeba i 2-3 měs. nedostanete příspěvek (neznám výše vašich platů) a na kolik berete rodičovák, ale pokud třeba 3 roky = cca 8 tis. a na výplatní pásce budete mít 16500 tak 2 měs. nedostanete nic a 3 měsíc o 500 kč méně. švagrová dělá na sociálce a tyto dávky vyplácí já ji tvrdila, že mi říkali v práci .... ona to ještě jednou prověřovala, zda nenastala nějaká změna, vyjímka, apod. a prd nic. Taky jsme se bavila s kolegyněmi co jsou teď doma a třeba museli vybrat 3 - 4 dny dovči co jim nějak zůstala a ten měsíc nedostali rodičovák.
Takže já vybírám od února a "krápek" si zvýším MD budu mít větší vyměřovák než kdybych pracovala.

mandragora10
14. pro 2009

Katy,

teda, to jsou uplne jine informace nez mam ja od nasi mzdovky i od kolegyn personalistek. Vsechny shodne tvrdi, ze musis odpracovat aspon 60 dnu v kalendarnim roce, aby jsi mela narok na nejakou dovolenou, je to i v zakoniku....paragraf 212, akorat do toho koukam. Takze z toho usuzuju, ze mas narok jen na pomernou cast.
Jinak co se tyce dovolene po materske a soucasne pobirani rodicovskeho prispevku, tady si nejsem jista...ale dle toho, co mi rikaly kamaradky, jsem pochopila, ze prave pobiras rodicovsky a zaroven dostanes tu dovolenou, ale fakt nevim, to asi reknou primo na CSSZ.

verisek
14. pro 2009

ahoj holky, tak ja jeste porad lezim, teploty uz nemam, ale kaslu porad hodne, tak si poustim DVD a taaak, zase na druhou stranu, kdy si takto odpocnu? s prckem uz tezko 🙂 uz mi ani tak nevadi, ze nemuzu pracovat 🙂 zitra jdu na velky ultrazvuk, jestli je malej v poradku a ma vsechno tak jak ma byt..

mandragora10
14. pro 2009

Veri, to je dobra zprava, ze ti je lepe, drzim palce zitra, at je vse v poradku.

Katy, nasla jsem 1 clanek na webu, kde myslim resi vse, co jsme tu probiraly: http://www.mzdovapraxe.cz/mp/cs/diskuse/vypis-p...

miselaniki
14. pro 2009

Veri super, že ti je lépe, hezky odpočívej, pak napiš co na UTZ.
man a katy: no mně to řekli v práci tak jak je to v tom článku co poslala man. Asi je dobré si všechno ověřit, asi zavolám nebo zajdu na sociálku. Já mám strašně moc dovolené.

katy007
14. pro 2009

Man: tak potom je to na dohodě se zaměstnavatelem? U nás všechny kolegyně odcházely a najednoiu čerpaly dovču a mě to takto i naše mzdovka říkala, takže já jdu od konce ledna a je to a už se těším 🙂

Veri: zkusila jsi to oscilo? Nezabralo?

andrea110409
14. pro 2009

Ahoj Veri tak konečně ty bacily pořádně prožeň🙂 Co se týká filmu tak já koukala na nějaký vánoční v sobotu a brečela u něj jak želva. A to se mi ten film vůbec nelíbil🙂

mandragora10
14. pro 2009

Katy, jojo, kdyz mas fajn sefa, tak se s nim muzes domluvit, ze si vsechnu dovcu vyberes jeste pred nastupem. U nas se bohuzel nechteli dohodnout a chteji se drzet zakoniku ☹

crawler
14. pro 2009

hezkej večír🙂,

téda tam je kosa - málem mě upadly prsa 😖 😠

Veri: koukám, že jdeme obě na ten velký utz se zpožděním - neříkal ti gyndař nic? té mojí se to teda moc nelíbilo - prý to má být přesně ve 20.tt...no ale co se dalo dělat, když měli plno, že? Tak snad nám to oběma zítra dobře dopadne 😉

katy: ty kočárky přímo na stránkách Taka jsou cenově nastejno, ale tamten hrošík šop je ve svitavách, tak si tam zajdeme osobně víš...My tam už byli a zkoušeli si s ním manipulovat a jezdil jako po másle, přisel mi lehoulinký, ale je fakt, že do auta jsem ho nezkoušela zvedat, ale to by stejně dělal manža, takže to mě nemusí zajímat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru