Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

t.kosticka
17. únor 2010

craw,
mívám často ten "bělotok", jak se nazývá odborně neodborně běžnej výtok v těhotenství 😉 , ale mě sem tam teda trochu zapáchá. Kolikrát jsem to cítila i přes oblečení, tak jsem si okamžitě vždycky šla vyměnit slipku nebo rovnou celý kalhotky...Řekla jsem to na gyndě a on mi hned nasadil nějaký globule...že prá te´d to mmču vůbec neublíží, ale během porodu, kdyby to mimčo "lezlo" přes zánět ven - zejména holčička - mohla by to docela slíznout...

teda holky, to epinovaní může být na pohled celkem zajímá věc, hlavně pro chlapy,co 😀

zuzi, no top mě teda nestraš! 😒 No tak, ale kdyby to mělo být jen při menses, tak je to v pohodě...ale co člověk, to jiné tělo, že?! Uvidíme.

t.kosticka
17. únor 2010

katy, jsem na nemocenské...psala jsem tady v diskuzi, že mě silně zmáhá to dojíždění do Prahy busem...zejména v tomhle počasí, to je skoro hodina tam, hodina zpět...narvanej bus, lidi tě nepustí sednout...no hrůza...tak jsme to tak nějak s doktorem pořešili...a mám nemocenskou.

crawler
17. únor 2010

tery: jojo, každá má jiné tělo - třeba sestry i mamka mi říkaly, že to byla otázka jen těhotenství a né až do konce - prostě se "rozjely" v bocích a pak už bylo líp...🙂Tak musíme doufat, že nás to dalších 10 let bolet nebude...a k epinování - to si piš, že je to pro chlapa dost zajímavé - když jsem viděla jeho výraz, tak mě to pobavilo - nedokázal pochopit, že ze mě může lézt něco tak velkého 😀DD a to nám ještě chybí dost cm do obvodu mimiho hlavičky🙂)) s tím zánětem mě trošku děsíš - taky mám bělotok - ale nic necítím - teda já mám věčně ucpaný nos.... 😅 já myslela, že by mohli před porodem udělat nějaké výtěry a případně nasadit léčbu, páč spoléhat se na to, co jim rodička řekna nebo neřekne - já třeba tohle vůbec neřeším, páč jsem takový výtok měla vždy, ale co já vím, zda na něm není něco špatně? 😕

zuzi82
autor
17. únor 2010

Teri: to je dobře, že je doktor rozumný a nechal tě doma. Alespoň si ještě trochu odpočineš.
Jak jste na tom s únavou. U mě už to začíná být zase horší. Něco dělám a jak si na chvíli sednu, tak pak je problém se donutit jít zase něco dělat. Jsem na sebe zvědavá za měsíc. Večery už začínají být na prd. Sednu s manžou na sedačku k telce a za půl hoďky už nevím co bych, bolí mě záda a všechno.

crawler
17. únor 2010

zuzi: já trpím na únavu znovu už asi 3.týden - chodím spát kolem půl deváté a vstávám po osmé...během dne odpočívat nechodím - jako ležet - ale musím si aspoň sednou a dát nohy nahoru...se zádama teď problém nemám, ale vím, že je to bolest děsná - já měla problémy s bolestmi v kříži -to byl děs... 😝

katy007
17. únor 2010

Zuzi: já se zatím cítím OK unavená nejsem večer většinou vydržím do konce filmu nebo si čteme, chodím spát kolem 21-22 hod. někdy i později a vstávám do 7 hod. někdy i ve 4 ráno a to si na chvilku čtu a pak zase usnu na chvilku. Dneska se mi ale spalo dost blbě kvůli těm zádům a žebrům.

t.kosticka
17. únor 2010

jo jo, craw...před porodem by ti měli udělal výtěry a vyšetřit případný záněty...neboj se, já tě tím něchtěla vystrašit...doktor říkal, že je to velmi běžné! Bělotok má skoro každá a k těm zánětům je prostě teď pipina víc náchylnější...Nehledě na to, že preventivně by se pak ty stěry dělat měl

Zuzi, únava je u mě běžná. Po obědě jsem si teď pár dní na hodku lehla a stjně večer usnu jako kotě už v devět...unaví mě vaření, unaví mě mytí nádobí, unaví mě cokoli...a záda mě bolí skoro nepřetržitě...

katy007
17. únor 2010

Teri: je pravda než se namáhat tak se na to raději vykašlat

Stěry dělají před porodem už mi dr. říkala.

crawler
17. únor 2010

uf, tak jsem si s tím výtokem oddychla - nerada bych něco zanedbala...Já ještě nikdy na stěrech s pipi nebyla - to je něco jako výtěry z krku? čili vatová tyčinka nebo něco podobnýho?

t.kosticka
17. únor 2010

jo jo craw...tak něco podobnýho...neboj , nic nezanedbáš! 😉
kdybych nechodila na tuhle diskuzi, tak bych věděla tak 1/8 toho, co vím teď 😀

t.kosticka
17. únor 2010

jo a přidávám se ke konzultování: co budeme mít dnes k obědu 😀
včera jsem dělala francouzský brambory, dneska asi udělám buřty na pivu...záměrně vybírám věci do trouby, abych u toho s těma zádama nemusela stát 😉
Co vy?!

katy007
17. únor 2010

KOsti: u nás dnes vaří manža kuř. plátek a z ne máme indickou rýži. POlévka bude hrachová. Zítra jdeme na papu do řecké restaurace na suvlaki 🙂

zuzi82
autor
17. únor 2010

Já vstávám tak v 7 a spát chodím o půl jedenácté až v jedenáct, ale po obědě pravidelně tak na hodinku až hodinku a půl usnu. A záda mě právě bolí v kříži. Trpím na to celé těhu, ale už to bylo i horší v listopadu a začátkem prosince jsem bolestí fakt i brečela, ale teď se k tomu zase přidaly ty pipikosti, takže s otáčením v posteli je zase problém. 😠 Už si večer opravdu připadám jako dost nepohyblivý vorvaň.
Je pravda, že se tady člověk dozví fakt hodně věcí. Jsem ráda, že tahle diskuze tu je a můžeme si předávat info. 😉

zuzi82
autor
17. únor 2010

Já si budu dnes dělat špagety se salámem. Už se na ně strašně těším. Dlouho jsem je neměla, tak jich udělám víc, ať zbydou i na zítřek a možná i na pátek. Zítra nemudu mít čas vařit. Hned po obědě letím na utz s nohama, tak jsem zvědavá, co paní doktorka v těch mých žílách po třech týdnech zjistí.
Katy: pístni mi prosím do IP, kam chodíte do řecké restaurace. Je dobrá? Jako v Řecku? To bysme mohli vyzkoušet. Díky.

crawler
17. únor 2010

zuzi: a nepomohl by ten balon - já se kvůli té bolesti v kříži nemohla ani posadit a v posteli přetočit, ale od té doby, co si hopsám na balonu je to úplně pryč, takže to přisuzuju tomu, páč jinak by se to myslím spíš zhoršovalo - váha a pupík rostou - ale fakt si nemlžu stěžovat a to na tom baloně pohopsávám tak 30minut denně a někdy ani to ne...

co se týče oběda, tak já mám dnes smůlu 😀 Jelikož jsem věřící, tak se dneska postím - je totiž popeleční středa = 40 dní do Velikonoc, což jsou největší křesťanské svátky a v tento den se praktikuje tzv. jednodenní nasycení - čili jen tak něco skromného a lehkého...Uvařím jen trochu krupičné kaše...ke snídani jsem měla jen hrnek mléka...Samozřejmě to neplatí pro nemocné a staré, ale já jelikož nemám žádné zdravotní problémy, tak si něco odříct chci...Ale nemusíte mi moc dělat chutě ! 😀

zuzi: teď jsem u jedné těhulky v albu viděla fotku s pupíkem a pod ní "zachraňte Williho" - ano i já se tak občas cítím - to dělají ty pupky 😀

katy007
17. únor 2010

No jak tak vidím nemáme to lehké, já se těším na tu těhu masáž, apní je hodně dobrá a dost mi pomůže. Chodí k ní i můj tatík prvně nechtěl, že chodí k nějakému chlapovi a je dobrý tak mu říkam zkus a uvidíš a už chodí jen k ní.

Zuzi: písnu. 😉

t.kosticka
17. únor 2010

hmmm, kuřecí plátky na různé způsoby s rýží.. to jsme dlouho neměli..
craw, tak to promiň...už ani slovo o jídle.pro DNEŠEK 😉

JInak to je dobrý nápad s tou masáží...já na tohle nemyslela, jelikož jsme byla pracující, ale teď jsme doma, tak by možná stálo za to, po něčem se porozhlédnout...

zuzi82
autor
17. únor 2010

Balon občas pomůže a úplně nejlepší je když si sedím na balonu a manžel masíruje záda. To je parádička. 😎
Večer jsem už fakt dost neohrabaná. Příští týden hodím fotky do alba, tak uvidíte pupek. Krásně se zakulatil, ale je pravda, že ho neschovám už ani v kabátě.

katy007
17. únor 2010

No já jsem nedávno uvažovala co budu nosit za kabát až poleví ty mrazy a já sundám kožíšek. Budu muset omrknout mamčin šatník 😀

Teri: koukni se po nějakých hodně to pomůže a ta mé paní projede všechno hned po hmatu pozná zda mám něco zatvrdlého i když mě to zatím nebolí, masíruje mi i kyčle, které mě nebolí jako prevenci.

janinka22
17. únor 2010

holky, mám dotaz - zítra když jdu naposledy do práce, tak jsem přemýšelela že by nebylo od věci sem něco donést dobrýho... dělá se to tak? Neporadíte mi co by se tak hodilo? Nejde mi o celou firmu,tu bych ani nepohostila 😀 ale jen tady o náš úzký okruh čtyř lidí... myslíte něco sladkýho nebo chlebíčky, a co pití - i třeba nějaký vínko nebo něco? Poraďte mi prosím..

katy007
17. únor 2010

Jani: já připravila pohoštění, nás je tam bohužel jako blech cca 35 lidí tak jsem musela pro všechny připravit chlebíčky a zákusky bych se nedoplatila tak jsme upekla 2 druhy bábovek, 1 řezy a 3 druhy slaných závinů, 1 l domácího kalvadosu (ten měl největší úspěch) 😀 a nějaké slané krekry, apo. ale pokud je vás kolem 4 tak bych každému koupila zákusek a chlebíček a donesla třeba vínko. 😉

zuzi82
autor
17. únor 2010

Jani: udělala bych to jak píše Katy. Mě to ještě čeká, až půjdu vyřizovat mateřskou, taky musím donést něco na rozloučení. Je nás taky tak 30, takže to taky budu řešit tím, že něco upeču a rozhodím mezi holky.

t.kosticka
17. únor 2010

přesně tak, u nás v práci je taky kolem 30 lidí a když se tam někdo loučil nebo třeba narozky nebo svátek se nosili dortíky, na každého tak 1,5 ks 😀

Já počítám s tím, že když jsem doma, upeču nějaký buchty atd...

a když vás tam je pár, tak bych se taky klidně rozšoupla s těma chlebíčkama a dortíkama, na každýho třeba 2 kusy a lahví nikoho neurazíš... to akorát vyjde pro každýho na jednu malou skleničku

ivet6
17. únor 2010

Dobré ránko 🙂

tak sem se holky vzbudila s bolením krku, pálením v nose, a oparem jak hrom 🙄 (už asi 20. za těhulkování) .... a teď tu zjištuju v domácí lékárně, že si nemůžu vzít ani septolete a ani pitomou mastičku na ten opar ☹ jauvíííí....

Do toho když ste na to téma narazily 😉, mám od 4. měsíce neustále kvasinky ... a když mě včera přítel viděl, jak do sebe rvu asi už 60-tou globuli, a zároveň čípek proti hemeroidům, suše mi oznámil, že je strašně rád že se nenarodil jako ženská 😀, a ani moje oponování, že na všecko si časem zvykneš 😀 😀 😀, ho neuspokojilo 😀....takže sem usoudila, že Štěpánek v bříšku věděl, jaký si má vybrat pohlaví 😀, a alespoň nebude mít v životě takovýhle "vosíračky" 😝 😝 😝

A jinak k obědu nevím.....teď jsem dosnídala 😉

A Jani, taky sem odchody a narozky v práci řešila chlebíčkama a zákuskama a flaškou 😉

t.kosticka
17. únor 2010

to je mi líto...ivet.
já taky trpím na opary a ty náplasti na opary Compeed můžu. V lékarně mi to potvrdili a stejně mi zabírají víc než kterákoliv jiná mast.

mandragora10
17. únor 2010

Ivet, teda, tak to te lituju. Ale masticka na opary se muze brat i v tehotenstvi, jen se nesmi brat leky typu Herpsin, Zovirax atd. Ale v mastickach ano. Tak at ti je brzy lepe!

Janinko, jinak s pohostenim bych to videla jak pisou holky. Asi taky upecu nejakou buchtu nebo kolac, polsu e-mail,z e se loucim a kdo ma chut, at se zastavi na pokec a nabidne si neco ke kaficku nebo caji. Asi nebudu kupovat ani lahev, portoze u nas lidi v pracovni dobe nepijou.

crawler
17. únor 2010

ivet: téda chudítko...já jsem opar ještě nikdy neměla, ale švagr na to trpí a prý to umí bolet jako čert :-/ Tak ať se to brzy zahojí...a máš pravdu - já chlapům dost závidím - nemusí si hlídat štíhlou linii, nemusí se věčně holit, nemají menstruaci a premen.syndrom, nemají těhotenské problémy a nemusí rodit, atd...Dřív museli aspoň na tu vojnu - teda né, že bych to tomu svýmu přála...ale občas mám vzteky, jak je ten svět nespravedlivej 😀

miselaniki
17. únor 2010

Ahoj holky,

ivet: tak na opary - zinková mast a náplasti Compeed, na nachlazení - homeopatikum oscillococcinum, cokoliv z vincetky - odhleňuje ( sprey, pastilky na krk, pití minerálky), na kašel Stodal - všechno se v těhu může.

Tak holky já už se nějak těším na sluníčko, jsem v posledních dnech nějaká unavená ( a to jsem doma) a bolí mně i celkem hlava. Chtěla jsem dnes na kurz kojení, ale raději jsem to odložila a půjdu za měsíc. Příští týden je Péče o novorozence tak to bych chtěla navštívit.

ivet6
17. únor 2010

Děkuju, už mám Compeed nalepenou 😉 Všude ale píšou, že jen na dopo lékaře, tak sem se bála, si něco sama ordinovat 😉 Přítele pošlu pro vincentkový sprey a bude to zase dobrý 😉

Tak hurá do pelíšku a Vám holky prima den 😉

andrea110409
17. únor 2010

Ahoj holky,
tak s únavou jsem s váma za jedno. Spát chodím v 8 a přes den se občas netěším na nic víc než že si sednu a budu mít odinu jen pro sebe. Zrovna dneska se mi to,ale nějak neplní. Ráno jsem do sebe naházela cerealní lupínky s jogurtem a letěli jsme do bytu - přivezli nám pračku, manžel vytřel společné schody v domě protože ke všemu máme ještě službu. Pak jsme jeli vyzvednout postel, pak rychle domu uvařit oběd (pohankové karbanátky a plátek filé + brambory s rukolou) no a teď pojedu ještě do práce na personální....suma sumarum jsem už teď hotovka 😉
JInak o zádech vím taky své, ale souhlasím s prospěšností míče a pak ještě používám pár rehabilitačních cviků co mi doporučila sestra.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru