Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
18. únor 2010

Dneska holky první den na mateřské trochu víc odpočívám (naordinovala jsem si akorát četbu Harryho Pottera v originále- což je pro mě stálé připojení na slovník 🙂 ) a mrňous toho nějak zneužívá a dělá v břiše úplné rozšambo. Naštěstí, ale vynechává žebra a močový měchýř a tak mu to toleruju bez připomínek 😉

crawler
18. únor 2010

tak byla jsem chvilku pryč, šla jsem nakoupit na oběd (kuře na kysaném zelí s pivem) a mezitím nám tu byla firma měřit okna - budou plastová - mění se v celé bytovce a víte, kdy je budou měnit? v dubnu - tak super :-/ nevíte, jak dlouho to trvá a jaký bordel se přitom nadělá? mám počítat 2-3 dny? dost mě to štve, páč budu finišovat těhu a už vidím tu náladu na uklízení prachu a sutin a nebo už bude mimi a to už vůbec nejde - se budeme muset odlifrovat k mým rodičům do svitav a tam zase nemáme pro mimi to zázemí...no snad to přežijeme 😅

k tiramisu - je to fakt výborný recept, je to tak na 30 minut a výsledek je sežranej ještě rychleji 😀 tak ať vám chutná, k té kávě - já udělala mega silnou jihlavanku a pak jsem si jen dávala pozor, abych na lžíci nenabrala i lógr...ale udělejte ji fakt silnou tu kávu - pak tot toiž krááásně voní 🙂 já dala asi 2-3 polévkové lžíce kávy na 200-250ml vody a pak asi 3 -4 pol.lžíce rumu

k šátkům - dnes si jdu koupit taktéž elastický Medley - budu mít tmavě modrý - vyjde mě na 579kč, má 5m...paní má totiž spešl krámek s těmahla nosítka a tak tomu rozumí a sama šátkuje, tak byla moc příjemná. Na to aukro jsem se dívala a je fakt, že bych ušetřila stovku, ale prostě podpořím tuhle paní 🙂

skreti: a jakou sis vybrala barvičku?

andy: takže se snažíš improve your english? 😀 já mám harryho přelouskanýho ale v češtině...manža taky čte v aj, aby se zlepšoval - teď dočetl Mr.Polly od H.G. Wellse ...

crawler
18. únor 2010

jo a eri: já bych byla naopak pro cihlovou barvu - mám ráda takové kontrasty a když je zeď světlounce zelinkavá, tak bych doplnila výraznější teplou cihlovou...no ale rozhodnout se musíte sami😀

zuzi82
autor
18. únor 2010

Eri: já bych taky byla pro tyrkys. Jste šikulky, tak to už moc tomu stěhování nechybí. Bez dvířek u linky se dá docela dobře žít.
Andy: Já si teď hodinku četla a taky bylo v bříšku rodeo. Večer jak lehnu k televizi, tak manža už nesleduje nic jiného, než boule a otřesy toho mého pupku a vždy se snaží přijít na to, co zrovna malé v bříšku dělá a čím tu bouli na břichu udělal. 😀

andrea110409
18. únor 2010

Jdu zkusit uplatit mrňouse chlebem ve vajíčku a cherry rajčátky 😉
craw: cena šátku se mi zdá hodně rozumná, viděla jsem mnohem dražší o tomhle se dá uvažovat 🙂

verisek
18. únor 2010

dobre rano holky, ja jsem se ted probudila, k ranu jsem nemohla spat a pak jsem zabrala az do 11 😅
craw: nam menili okna a doporucuju se s mimcem na tu dobu prestehovat nekam k rodicum nebo tak, bordel z toho az tak neni, uklizeli po sobe, ale ten prech a ramus je neskutecnej, hlavne pokud nebude jeste extra teplo tak je to taky blby
jani: preju prijemny posledni den v praci a pekne rozlouceni s kolegy 🙂

crawler
18. únor 2010

andy: tak popřemýšlej, kdybys nějaký chtěla, tak ti ho můžu koupit a zaslat poštou...tkané tam mají taktéž Medley kolem 900kč...ale jak jsem si je právě ošahala, tak mi přijde, že ty tkané už jsou moc hrubé, ten elastický je do 10kg, což je aspoň do 1 roku...s těžším děckem bych se stejně netahala...a ten elastický je vážně moc příjemný na omak, měkký a krásně se z něj váže a úplně vidím, jak si v něm lebedí už čerstvě narozené mimi, což o tom tkaném bych říct nemohla...ten je prostě na nošení i starších a hlavně těžších dětí...no a když budeš chtít obnošený, tak na aukru a mimibazaru jsou tyhle medley dost často k vidění - ale u toho elastického bych to moc neriskovala, páč by mohl být prověšený - to bych šla radši do nového...

zuzi: ten náš mimís zase neustále dělá naschvály, že když na něj začne tatínek mluvit a přiloží ruku nebo chce vidět ty boule a zemětřesení břicha, tak malé přestane řádit...hrozně mě to mrzí, páč vždycky manžu volám "honem, pojď se podívat" a on přiběhne a prd...nevím proč to ten mimís dělá? 🙄 😲

crawler
18. únor 2010

veri: no nic jiného nám nezbude, ale je to na pytel - kdyby to bylo v březnu, ale oni se museli dohodnou zrovna na duben no:-/ a přeju krásné "ráno" - tak aspoň sis pěkně odpočala😀

eri: sím sím...nemohla bys mi doporučit nějakého dobrého očaře v chrudimi? tchýně potřebuje změřit, jaký má mít dioptrie - byla u nějakýho mladýho vola, kterej jí dal úplně slabý nebo co...nevíš, kam by mohla zajít? díky🙂

zuzi82
autor
18. únor 2010

Já se zatím loučím. Jedu na to vyšetření se žílama, tak držte palce, ať to dobře dopadne. 😅 Pak se tu ještě objevím.

skretik
18. únor 2010

No kupovala jsem ten azurovy (ten z odkazu) a pak kamosce ten ruzovy a oba vypadaji paradne.
Teda ja bych spala 😔

andrea110409
18. únor 2010

Ahoj holky, tak sme teď byla ve městě pro jehly na ty odběry cukrovky a shodou okolností jsem tam potkala jednu maminku co tam byla se mnou ...vysledky testu tenkrát měla stejné jako já. No a teď tam chodila v županu a byla hospitalizovaná. Pravděpodobně se jí to hodně zhoršilo....v tu ránu z toho mám zase velký respekt a uvařila jsem si pudink bez cukru jen s ovocem (borůvkama) 😒

zuzi82
autor
18. únor 2010

Tak jsem zpátky z kontroly a šťastná. Injekce nemáme a vypadá to, že se jim možná i vyhneme 😎 Výsledky jsou stejné jako minule, žádné zhoršení, takže super. Jdu si dát obídek a pak možná na chvilku zalehnu. Než jsem jela tak jsem upekla tažený závin, tak ho musím zkusit, jak se povedl. Vypadá pěkně, tak snad bude dobrý. 😅

t.kosticka
18. únor 2010

Holky- Andy, zuzi, já když Vás takhle čtu, tak je mi to opravdu upřímně líto...že musíte podstupovat takovýhle peripetie. Vážně ☹

andrea110409
18. únor 2010

zuzi: tak to je skvělé, moc ti to přeju ...snad to už takhle zůastane až do porodu 😎

zuzi82
autor
18. únor 2010

Díky holky. Andy je mi líto, že taky nemáš takové zprávy. Snad to nějak už vydržíš. Nakonec malý tady může být klidně za měsíc, že? Tak to už půjde 😉

crawler
18. únor 2010

ahoj holky🙂

vrátila jsem se z vycházky - v tescu jsem si přikoupila další dva balíky vložek a mazátko na bříško, a pak mimískovi jsem koupila ten šátek a ještě ponožtičky do porodnice. nafotím a dám do alba 😉

zuzi: tak super a přeju, aby tě ty injekce obloukem minuly!🙂

andy: neboj neboj...vždyť to dodržuješ - třeba to ta maminka nerespektovala a proto se jí to tak zhoršilo. Vím, že to omezování musí být protivné, ale jak píše zuzi - mimísek bude na světe cobydup, a to už hravě zvládneš a pak to můžeš dohnat 😀

holky to je zajímavý, že když jím něco co mi fakt hodně chutná, tak se mimís vždy probere a začne se vrtět - asi jak mi blažené hormony putují tělem, tak ho to taky nabudí nebo co 😀DD

crawler
18. únor 2010

tak jsem obohatila své album o dnešní úlovky a prsatou paní radši vymazala, aby si někdo nemyslel, že to jsem já 😀

btw: hned jsem musela šátek vyzkoušet a na plyšovém Krtečkovi jsem si uvázala "kolébku" - podle brožurky - zabralo mi to minutku a hned na poprvé byl úvaz na světě, takže se holky nebojte, že je šátkování těžké - vůbec ne 🙂

baterka
18. únor 2010

ahoj holky!

craw, skreti: gratuluju k šátku. Já mám taky medlec, hnědý pruhovaný z aukra a jak píšeš, craw, kolíbka je jednoduchá, s plyšovým oslem jsem zvládla napoprvé i kříž s kapsou, jen utáhnout to pak dobře na díě bude asi horší, ale věřme si 😉

Dneska se mi povedlo překecat moji dětskou doktorku, ať mě vezme po porodu s malým k sobě, má hodně plno, ale naštěstí si mě pamatovala, takže nás vezme. Uf. Už jsem se lekla, že skončím u někoho cizího... Tedy, po stěhování na sever stejně musíme přejít k jinému dr., ale ty začátky, co budu u našich po porodu jsem ráda, že mě bude mít ona. Hurá!

craw: hezké, už si říkám, že bych taky měla kurňa něco vyfotit...., jdu si pučit od muže foťák!

se zdravou výživou jsem asi maniak či co 😀 páč jsem vegetarián už asi deset let, teď teda jím trochu sladkovodní ryby a hlavně hooodně mléčných výrobků - hlavně z kozího mléka, to je super! A dle krevních testů mi naštěstí nic nechybí, ani železo nemusím doplňovat, tak jsem ráda. Takže dneska jsem si zapekla bio těstoviny s bio mrkví a bio pórkem, zalila bio vejcem a nastrouhala navrch bio ementál od kamaráda z farmy a byla to holky mňamka 😉 ! Ale chápu, že jsem trochu magor 🙂!

mamka mi přivezla z www.latkovepleny.cz posledni objednanou várku věciček, takže už jen jeden balík z MMB a mslím, že jsem komplet! Už chybí jen chůvičky, ty budeme mít od švagrové, chtěla za každou cenu pro mimi něco koupit, tak jsem jí řekla jaké chci a bude 😉!

právě šiju pro mimi takový fusak na náhradní pleny, který zavěsím i s ramínkem nad přebalovák, takže se jdu zas trochu hrbit nad šicí stroj

holky, objednával vás váš dr. na "velký ultrazvuk" ve 30tt? Já jdu do poradny zítra, tak jsem zvědavá, páč mi nic neříkal a já bych ráda věděla, co mimi, jak je otočené, jak se mu daří a taky bch ho ráda viděla..., když to nebude vypadat, asi s o utz řeknu..., není to blbý?

andrea110409
19. únor 2010

Baterka: rozhodně to blbé není protože UTZ v 30 týdnu je povinný.🙂 taky bych se už měla pustit do šití přece jen jsem měla v plánu tu hrací deku.

mandragora10
19. únor 2010

Dobre ranko 🙂

Bater, urcite by te mel doktor poslat na ten ultrazvuk, je to povinne (mezi 29.-32.tt), urcite mu to pripomen, kdyby nahodou na to zapomnel.

Teda holky, manualni zrucnost vam zavidim...to ja kdybych nasemu miminku mela neco sit nebo treba plest, to by to vypadalo. Zvladnu tak usit povlak na polstarek na stroji a tim me umeni konci 🙂

Dneska v Praze vykukuje mezi mraky i slunicko....to uz jsem tady dlouho nevidela, tak kez by to vydrzelo i na vikend. Uz mam toho zamraceneho pocasi dost a tesim se na jaro.

A me ceka poslednich 5 dnu v praci - hura 🙂

andrea110409
19. únor 2010

Mám nový poznatek.....nechtěla bych to nijak zakřiknout, ael vypadá to že se mi trochu uklidnily výkyvy nálad a dostávám se do normálu.....upřímně řečeno, ono by to už chtělo 🙂 Možná to bude těma želvama 😉 máme doma dvě suchozemské želvy a když je člověk chvilku pozoruje tak má pocit, že nic nikam neuteče 😎

zuzi82
autor
19. únor 2010

Dobré ránko,
bater: taky jsem se musela přihlásit. Nejdřív bylo brzy na objednání a když jsem byla ve 30 tt v poradně nebyl tam můj doktor a zastupující doktorka si asi myslela, že už jsem byla, tak jsem se domluvila se sestřičkou ať mě rovnou objedná i na ten velký utz (dělají ho přímo u mého dr.), že jsem ještě nebyla a jdeme v pondělí. 😅
Man: neztrácej hlavu. Já na tom nejsem ani tak jako ty. Polštářek na stroji bych nejspíš nedala. V ruce bych to možná zvládla, ale výsledek by byl otřesný. Já tak něco dobrého uvařit nebo upéct, to jo. To mě baví a ještě vymýšlím jak to nazdobit. Na vánoce si sama dělám věnec, ale pletení a šití mě nějak nepoznamenalo. 😵
Počasí závidím, tady je hustá mlha. Ale sníh už pomalu taje a dneska ráno dokonce venku zpívali ptáci. Včera svítilo sluníčko a všude tekla voda z tajícího sněhu, tak mi to připadalo úplně jako jaro.
Včera v nemocnici jsem potkala rodinku, co už si odvážela mimíska z porodky a řeknu vám, že se strašně těším, až si mě taky manža povede a v ruce ponese tu autosedačku s tím naším drobečkem. 🙂

zuzi82
autor
19. únor 2010

Andy: tak uklidnění nálad ti závidím. Já už druhý večer bulela. Předevčírem jsem se rozbrečela, protože mě už všechno bolelo a když manža přišel, tak jsem ho chtěla obejmout a on mi to nedovolil, že je celý od minerální vaty a bude mě to píchat a nezbavím se toho, tak mi to přišlo líto a už to jelo. A včera jsem mu vytkla, že když jsem konečně odpo na chvilku usnula, tak hned volal a vzbudil mě, přestože jsem mu půl hodiny před tím řekla, že ležím a jsem strašně unavená a on se začal bránit, že za to nemůže, že to nemohl tušit a tak. Takže se mi zase spustily slzy. Myslela jsem, že řekne, že je mu to líto, že mu to nedošlo a dá mi pusu a nic. Až jak viděl že bečím. Začíná to se mnou být hrůza. Na začátku těhu jsem nic takového neměla, ale teď. V noci špatně spím, přes den jsem pak unavená, no a večer jak jsem psala VORVAŇ. ☹

andrea110409
19. únor 2010

zuzi: tak to je opravdu nepříjemný. Já mám pocit, že co jsem doma tak spím mnohem líp. Budím se jen jednou na záchod a pak zase zalehnu. Je pravda, že se nám i blíží už to stěhování a tak jsme s mužem oba tak nějak v klidu a vyhýbáme se zbytečným konfliktům. Pořádně jsem se sesypala asi před 14 dny, ale to byla teda síla. Já sem, ale takovej ten držák co hodně vydrží a pak to na něj padne 😒

zuzi82
autor
19. únor 2010

Andy: já jsem spíš takový usměvavý typ. Jako občas si pobulím, ale dost často brečím spíš štěstím. Jinak se pořád směju. Všichni mě vlastně znají hlavně usměvavou a manža tvrdí, že když mě poprvé viděl, tak jsem se smála a jemu se ten smích tak líbil, že se okamžitě zamiloval, ale teď ty večery začínají být únavné. Nejraději bych chodila spát už v sedm, než mě začne všechno tlačit, jenže i teď když chodím spát v jedenáct jsem v noci alespoň jednou tak půl hodinky vzhůru a v sedm vstávám, takže čím dřív půjdu do postele, tím víc času v ní po tmě probdím, tak to je taky na nic. 😒 Kdyby tak šlo usnout a čtrnáct dní prospat, ať se nám to už trochu zkrátí. No nic, budeme to muset vydržet. Strašná je představa, že to bude čím dál horší. 😨

ivet6
19. únor 2010

Jéé holky, vy mě strašíte....já už si nechci ani představovat, že to bude ještě horší 😖 Poslední dny mám pocit, že se mi špatně dýchá, jako by mi něco dřepělo na plicích 😕 a následně z toho mě pořád bolí hlava 🙄
A to jsem teprve 26.tt % Ufíííí... 😉

t.kosticka
19. únor 2010

Ahoj holky!!

Když se ty potíže budou stupňovat pozvolna, tak si toho asi ani nevšimnem 😉

Já jsem taky vorvaň...Bolest zad mě probouzí i v noci ze spaní.nemůžu sedět, ležet stát...Pod levým prsem mi píchá tak neskutečně, že mám pocit 15x denně, že se blíží infarkt a do toho prostě provizorně bydlíme s rodičema, protože barák neustále není ani zdaleka hotovej a táta má marodní, vegetujem, tady spolu..nikdy jsme se neměli rádi a je to teda na palici. A máme věčný konflikty i ohledně toaleťáku... 😖 Jsem tady 4 dny a nevím, jestli nebylo lepší chodit do práce. 🙄

andrea110409
19. únor 2010

Ivet: to sem ale v tvém období měla taky...teď mám pocit, že se bříško trochu vykulilo a ty plíce povolily, ale je to individualní. Mě zase bolí ten močák a to asi taky každej necítí, to je pak ale mazec protože bolestí nejde ani jít 😒

crawler
19. únor 2010

Krásný den holky🙂

bat: a jak jsi to měla s povinným utz ve 20tt? teď by to mělo být stejný - mě třeba mudr řekla ať se objednám, dala mi typy kam a já se včas sama objednala a teď už jsem se ani neptala a automaticky jsem se ve 28tt objednala. Každopádně povinné to je, takže o to nepřijdeš - měl by se vykonat během 30-32tt nejdéle.

Jinak holky, jak jsem tady plašila, že je malé pořád hlavičkou nahoře, tak se mi v den utz otočil a já s říkala ty prevíte, ty chceš být správně a jen vylezu od mudra, tak se zase otočíš, ale kupodivu nee - od té doby je stále hlavičkou dolů, tak se cítím líp a myslím, že už tak zůstane 😀

Dnes mi možná přijde kojící polštář z MMB, tak jsem zvědavá - paní ho posílala včera ...tak pak zase šupnu do alba...Taky se dnes chystám znovu epinovat...Včera mi manža masíroval hráz (potřetí) a nařídila jsem mu ať už trochu přitlačí a je to fakt dost nepříjemný...Mám ten olejíček weleda, tak to aspoň klouže, ale prvně ho tam dal manža málo a prstem se přilepil a já myslela, že vylítnu z kůže, když ten prst odtrhl 🙄

copak budete mít dneska k obědu? Manža si dá jablečné knedlíky z tvarohového těsta a já zlikviduju pár knedlíku a osmažím si je s vejcem - to jsem neměla snad 10 let...😀

andrea110409
19. únor 2010

Kostička: toaleťák ? no tak to už je extrém 🙂 Máte vyhlídky na odstěhování ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru