Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
25. únor 2010

andy - ten odkaz tě hoí rovnou až na 3.stranu, tak to nezapomeň prozkoumat od začátku 🙂 a nový nebo ojetý? a za jakou cenu?

andrea110409
25. únor 2010

craw: ojety a za směšnou cenu cca 3000...jen sem ho jeste nevidela tak nevim v jakem stavu

crawler
25. únor 2010

andy: no to si radši důkladně rozmyslete - aby v tom nebyl zakopenej čert :-/ ale třeba né 😉

a co holky říkáte na tohle??? nepřechválili jsme je?

http://www.novinky.cz/domaci/193222-vyssi-mater...

zuzi82
autor
25. únor 2010

Craw: půjčka se dává pořád. Maximální výše je 300 tis., splácení 20 let,takže to vychází na 1500 měsíčně. Za mimi narozené poté, co už půjčku máš ti strhnou 30 tis. a úrok je 2%. Vzít se to dá na stavební práce nebo třeba kuchyň. Nemůžeš z toho platit klasický nábytek a vše co platíš z té půjčky, musíš platit bezhotovostně, buď platební kartou nebo převodem z účtu na účet.
Hypošku platíme 10000 Kč měsíčně, ale máme udělanou železnou rezervu, pro případ, že by manža byl bez práce na tři měsíce, na kterou se nesmí sáhnout. Po třech měsících by musel vzít jakoukoli práci, ale je šikovný. Teď dělá stavební dozor (má vystudovanou stavárnu), tak by holt šel třeba zedničit.

andrea110409
25. únor 2010

crw: jojo ja to cetla...holt mame smulu 😠

zuzi82
autor
25. únor 2010

Já se vůbec nevzrušuju. Stejně to neovlivním. ☹

crawler
25. únor 2010

zuzi: mocinky děkuji za info! já myslela, že to lze použít na cokoliv v souvislosti s bydlením- jsem si říkala, že právě třeba na ten nábytek a tak... 🙄 tak stavební práce chápu. ale jak myslíš tu kuchyň? jinak co se týče té PPM, tak ta se mě jako studentky netýká, ale stejně bych je klepla! 😠

zuzi82
autor
25. únor 2010

Craw: Vestavěná kuchyň nebo třeba šatna se z toho myslím dá pořídit. Jen si nejsem jistá vestavnými spotřebičemi, ale ty myslím taky, ale třeba sedačka do obýváku nebo jídelní stůl do kuchyně ne.

crawler
25. únor 2010

aha...a myslíš, že je těžké, aby tu půjčku přiklepli nebo ji dají většinou každému? no to asi vědět nebudeš, že? 😅 no nic holky, jdu se navečeřet a vám přeju krásný zbytek dne!!! zuzi těším se na foto pupíka - doufám, že bude brzy, jak slibuješ 😉

verisek
25. únor 2010

ahoj craw, my jsme se o to zajimali, pujcku ti daji pokud splnujes urcite veci, nam by ji nedali ☹
http://www.novomanzelska-pujcka.cz/novomanzelsk...

zuzi82
autor
26. únor 2010

Dobré ráno,
Dneska to venku vypadá na příjemný jarní den, ale ještě uvidíme, jak to dopadne.
My jdeme večer na focení bříška, tak jsem zvědavá, co z toho bude.
Veri: můžu se zeptat, proč jste nesplnili podmínky, já vidím problém hlavně v ručiteli, ne každý má někoho, kdo mu může jít ručit. U nás to bylo celkem jednoduché, ručitele na téhle státní půjčce nám dělá moje mamka.
Craw: ještě ti tu doplním odkaz přímo na ten státní fond, který to poskytuje. Myslím, že pokud to jde, tak není špatné to využít.
http://www.sfrb tecka cz/programy-a-podpory/uver-300
-----------------------------------------------------------------
Aktualizace od admina (únor 2012):
Státní fond rozvoje bydlení nás informoval, že v roce 2012 na otevření programu "Úvěr 300" nemá finance.
V budoucnu se samozřejmě bude snažit zajistit finance na podporu mladých, ale tento rok nemůže pro tyto účely čerpat ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky.

verisek
26. únor 2010

ahoj, no v prvni rade nesmis byt vlastnikem zadneho bytu, coz my jsme a nemuzes to vyuzit na rekonstrukci..je to tam dost omezene na co presne to muzes vyuzit,
ale jinak je to super
jinak preju hezke rano, ja uz zase od 6 nespim 😅

janinka22
26. únor 2010

Hezké ránko.
Zuzi,tak tady to na příjemný den co se týče počasí vůbec nevypadá,je zataženo a vypadá to že bude celý den,snad aspoň nebude pršet nebo tak něco..ale včera tu nádherně bylo,úplně mi to sluníčko chybí 🙂

andrea110409
26. únor 2010

Dobré ráno holky 🙂
veri: i já jsem brzo vzhůru, ale my jsme ranní ptáčata i normálně. Za to večer jsme usnula už u ulice 🙂
Jen pro zajímavost ohledně toho bydlení vám posílám jeden odkaz 🙂
http://bydleni.idnes.cz/na-dum-mel-mlady-par-je...

t.kosticka
26. únor 2010

Ahoj holky, já teda dneska měla noc, vůbec jsme nespala, braly mě křeče do břicha, že jsme se nemohla ani otočit s potila jsme se, jak blázen...ty křeče spíš bych řekla od střev, ale nevím...

Jéé, zuzi, fotíte dneska bříško,jo? To bude moc hezký, nezapoměň ukázku do alba...

zuzi82
autor
26. únor 2010

Tak tady už to taky na pěkný den nevypadá. Už se zatáhlo. ☹
Taky jsem dneska spala špatně. Ve tři jsem se vzbudila a byla asi půl hodinky vzhůru a nemohla usnout.
Do albíka jsem teď přidala pupíky od vánoc. Poslední je z neděle, tak můžete posoudit, jaký velký pupek už to je. Už to mám tak, že jde nejdřív pupek pak prsa a pak dlouho nic a nakonec já. 😀

zuzi82
autor
26. únor 2010

Jani: Už jste zkoušeli ten kolotoč? Ani jsi se nepochlubila. Jak se tí líbí? Jsi spokojená?

t.kosticka
26. únor 2010

Tak to teda zuzi, toho vašeho drobečka je už pořádnej kus... 😀

zuzi82
autor
26. únor 2010

Nejhorší je, že drobeček asi není až tak velký, jen mamince strašně roste pupek. Takže kus je spíš maminka. 😀 Ale váha zatím v klidu, tak uvidíme. Takhle mám alespoň naději, že to je všechno v břiše a že to porodem zmizí. 😉

t.kosticka
26. únor 2010

včera, jak jsem byla na obědě s těma kamrádkama, taky svitla naděje...jedna akorát přestává teď kojit. je hubenější než byla ještě před těhu...přitom jí normálně, tučný,sladký...tvrdí, že je to kojením. prostě malej z ní všechno vycucá...kdyby to pak tak fungoval i u mě... 😨

mandragora10
26. únor 2010

Ahoj holky,

tak ja uz dnes zdravim z domova, prvni volny den, tak si ho pekne s mimce uzijeme 🙂 Rano jsem vam nafotila brisko....oblecene i neoblecene, za posledni tyden uz docela poskocilo, tak snad to nase mimco uz zacalo pekne pribirat.
Dneska se chystam na postu vyzvednout kojici polstar, nejake veci do porodnice a pak si udelame vylet do Ikey - doplnit vybavicku a dame si tam obidek.

Zuzi, pekne brisko mas, mne neprijde nejak moc velke, k tobe tak akorat... 🙂 Preju at fotky dopadnou presne dle tvych predstav a pak se nam urcite pochlub.

Teri, to je mi lito, ze jsi dneska spatne spala, tak snad se streva umoudri a nebude to nic vazneho!

crawler
26. únor 2010

Krásné ráno holky🙂

tak já šla včera spát v 9 a probudila jsem se ze sna až 8.15 😅 no prostě špatné spaní mě netrápí..😀

moc vám všem holky děkuju za odkazy - prostuduju to a uvidíme, jak se to jednou vyvrbí - každopádně žádnou nemovitost nevlastníme a s ručením by problém nebyl...

tery: jejda, tak tos teda měla noc...snad né zaražený prdíky?...jestli jo, tak sis aspoň vyzkoušela, co někdy musí zkusit ti malí prďolové a bodejť by pak nevřískali hodiny a hodiny...je to vážně bolest 🙄

zuzi: bříško ti roste krásně pozvolna a upřímně, nijak velkej pipík to zase není - myslím, že mnohé v 8.měsíci ho mají větší 😉 řekla bych, že mě taky moc neroste - spíš nabývá jiný tvar - už mi jde dost dopředu, tak uvidíme, co ty týdny, co nás ještě čekají, udělají za "paseku" 😀

tady je taky zataženo, ale teplo...co máte dneska v plánu? já napíšu zase kus bakule a večer máme slučák s gymplem, tak se těším na spolužáky 🙂

zuzi82
autor
26. únor 2010

Man: krásný bříško. Na to, že jsi o dva týdny dál než já, je teda hodně pidi. Přiznám se, že bych možná ani nepoznala, že jsi těhu. Alespoň nebudeš mít pak co shazovat a formovat do plavek. 😉
Teri: já taky doufám, že kojením to půjde pěkně dolů 🙂
Craw: no uvidíme, kam až to pjde. Mě se zdá, že už je velké a když ho porovnám s man, tak to vypadá, že jdu zítra rodit, zatímco Man teprve objevila // 😀

crawler
26. únor 2010

man: to je fakt neuvěřitelný!!! že ty jsi nějaká snažilka, která si vsugerovala, že je těhu a chodí sem za náma pokecat - já fakt nevím, kde toho mimíska máš 😀 ale šťastná to žena - až mimíska vytlačíš, tak budeš zase jako špagetka 😀 to ti můžeme "my normální" závidět 😀DD

tery: taky bych ráda, kdyby na mě kójo působilo jako odtučňovací kůra - jsou ale i opačný případy - těch je naštěstí minimum, ale stejně doufám, že k nim patřit nebudu...:-/

zuzi: tak bude fotit nějaký profík? jsem moc zvědavá na výsledek - určo to bude krááásná památka 😉

zuzi82
autor
26. únor 2010

Craw: jo jo, jdeme k fotografce. S tou mojí postavou to asi ani jinak nejde. Bude se muset hodně snažit, abych vypadala alespoň slušně 😒

crawler
26. únor 2010

zuzi: ale ale - ty se nějak podceňuješ! 😀 mě se to taky moc líbí, ale penízky takhle navíc nemáme a tak se vyfotíme s manžou jen tak sami pro radost - takže úroveň samozřejmě nemůžeme srovnávat, ale třeba se taky povede nějaká pěkná fotečka, kterou bych vám sem lupla🙂 a máte nějakou představu, jaký ty fotky chcete? jako černobílý x barevný? nahatý x oblečený? atd.? mě se vždycky líbí, když má těhulka přes pupíka uvázanou stuhu a nebo, když před ní klečí muž a dává ji pusinku na bříšku - to je moc krááásný 🙂

zuzi82
autor
26. únor 2010

Zatím moc nevím. Beru si sebou jednu soupravičku prádla a manžovu bílou košili, tak uvidíme, jak to nakonec spácháme.

crawler
26. únor 2010

a vem si třeba i capáčky pro mimíska - to jsou taky moc hezký fotek, když si je dá maminka na bříško...😉 no, však ti profíci ví, jak na to a mají spoustu nápadů, tak vám bude říkat co a jak a vy budete jen poslouchat 😀

andrea110409
26. únor 2010

zuzi: ma focení držím pěstičky..........já si o sobě myslím, že nijak fotogenická nejsem, ale když sem viděla svatební fotografie tak jsme byla moc spokojená 🙂
Já mám dneska nějaký lemploidní den....od rána žehlím a už se mi povedlo vylít vodu na koberec a na prkno a skoro povalit prkno...holt mi to jde. Asi toho radeji na chvilku nechám. Mrňousek je, ale moc hodnej a tak se aspoň nemusím dohadovat s ním 😎 Jen se vždycky trochu zapře a pak zase povolí 🙂

mandragora10
26. únor 2010

No holky, brisko je sice maly, ale schazovat budu mit co, mam navrch 10kg, ale asi se to uklada nejak rovnomerne 😉
Craw...my se taky nechystame k fotografovi, penizky by mozna na to i byly, ale my nejsme moc fotogenicti a asi bysme se hodne stydeli....ale asi to udelame jak vy, vyfotime se aspon doma, abychom meli neco na pamatku. Ale az bude mimcu tak mesic a pul az dva, tak pak mozna zajdeme k fotografovi vsichni...pritel desne touzi mit profi fotku s mimcem a nahe hrudi 🙂
Zuzi, tak at se vam foceni libi a fotograf je sikovny a vymysli hezke variace...jsem na fotky moc zvedava. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru